Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηπως δεν αξιζει να ασχολουμαι

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

tzoulia49

# 21 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
και εξωδικο να του στειλεις αυτα τα ατομα δεν χαμπαριαζουν θα συνεχισει να μιλαει ......και μετα την καταδικη του ......

κι εσυ θα μπεις σε μια περιπετεια για μια σαχλαμαρα .....

θα φας τα χρηματα σου θα χαλαστεις ψυχολογικα ασε που θα σου κρεμασουν και κουδουνια ενω δεν θα ευθυνεσαι καπου .......

εμ παθων εμ δαρμενος ......

να ησουν με τον συζυγο σου να το καταλαβω .....

να τον επιανε σε μια γνωνια απο το γιακα να του ελεγε δυο φωνηεντα .......

αλλα τωρα ετσι οπως ειναι η κατασταση αγνοησε τον ......

κι αν καποιος σου πει κατι να πεις προκειται περι μυθομανους .....

achinos

# 22 στις 13/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%
-Ποιά λες ρε;
-Να αυτή που πέρασε τώρα...καλόοοο...
-Αααε...αυτή την έχω πάρει...(γκλου-γκλου...φραποκαλαμορουφηξιές αυτοικανοποίησης...κ γλαρό ύφος...)
Κ τα λέω κ ευπρεπώς...

Σιγά τώρα...

demantz

# 23 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Αν και λενε πως δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια, εγω θα ασπαστω την αποψη σου, δεδομενου του οτι γνωριζω αυτον τον τυπο των θρασυδειλων αρσενικων, ρωτωντας ομως το εξης.

Πριν απο 20 χρονια, ησουν παντρεμενη ετσι δεν ειναι? Οταν εφτασε στα αυτια σου η φημη και οι διαδοσεις του μαλακοπιτουρα, δεν το συζητησες με τον αντρα σου, ωστε στο καφενειο να του πει δυο κουβεντες η να του χωσει εφοσον χρειαστει δυο μπατσες να τον φερει στα ισια του?

Προσωπικα, τωρα πλεον θα του εστελνα με εναν τριτο κοινο γνωστο που ξερει την ιστορια ενα μνμ δικην εξωδικου, που θα ελεγε: "Προσεξε καλα. Την επομενη φορα που θα ανοιξεις το στομα σου για να πεις κατι το οποιο θα θιγει την τιμη και την υποληψη μου, θα τα πουμε στα δικαστηρια αφου θα σου κανω μηνυση και αγωγη αποζημιωσης για συκοφαντικη δυσφημιση". Τελος.

Τοτε ο αντρας μου δεν ασχοληθηκε καθολου λογου οτι το θεμα ελαβε γρηγορα τελος με την αμεση απολυση του
Στο μελλον δεν χρειαστηκε να επεμβει αφου ποτε δεν δεχτηκα την παραμικρη ενοχληση ....
πολυ αργοτερα παλι δεν εδωσα σημασια γιατι εμεις περνουσαμε τον γολγοθα μας και σιγα μην με απασχολουσε αυτος ο παπαρας....
Σημερα ομως ενω εχουν περασει τοσα χρονια... ανακαλυπτω οτι οποτε συναντα καποιον συνχωριανο μου συνεχιζει το τροπαριο εεεε τι να κανω τα πηρα στο κρανιο...
Οσο για τον καπνο με την φωτια συμφωνω μαζι σου αλλα αν οντως συνεβαινε κατι μεταξυ μας ε δεν θα καθομουν να κλαιγομαι σαν δεκαπενταχρονο...

demantz

# 24 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
-Ποιά λες ρε;
-Αααε...αυτή την έχω πάρει...(γκλου-γκλου...φραποκαλαμορουφηξιές αυτοικανοποίησης...κ γλαρό ύφος...)
Κ τα λέω κ ευπρεπώς...

Σιγά τώρα...

Σας βρισκω πληρως ενημερωμενη κυρια μου...Απο τας επαρχιας και εσεις?

sunnyeyes-

# 25 στις 13/6/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by achinos
-Ποιά λες ρε;
Κ τα λέω κ ευπρεπώς...

Σιγά τώρα...

Κοριους εχεις βαλει?

Ουτε θελω να μαθω τι λενε
ποτέ!!
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

izampo

# 26 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αφού είναι μυθομανής πρέπει να βρεις τι άλλο μεγάλο ψέμα έχει πει ...κάτι θα χει πει .... γενικά οι ψευτες τον πρωτο καιρό χαίρονται ... έτσι θα αποδείξεις ότι είναι μυθομανής ....όχι δικαστήρια να χαλάσεις τσάμπα λεφτά

psaromallis

# 27 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ήσουν και είσαι ακόμα -είκοσι χρόνια μετά- όμορφη γυναίκα και συνεπώς ο τύπος μην μπορώντας να σ' έχει του έγινες εμμονή.
Υπήρξες και είσαι γι αυτόν κάτι το απρόσιτο, "το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου του".
Ο μόνος λοιπόν τρόπος για ν' απαλύνει τη φωτιά που τον κατακαίει κάθε νυχτιά αλλά και να ανέβει στην υπόληψη του περίγυρού του είναι να ασχολείται μαζί σου και να διαδίδει ότι γεύεται τους καρπούς σου.

Αν δεν είναι απεχθής και λίγδας άστονε. Μην ασχολείσαι. Δες το και σαν φιλοφρόνηση ακόμα, σαν κάτι που τονώνει τον γυναικείο εγωϊσμό σου: είσαι ακόμα ποθητή και κάποιοι φτάνουν ακόμα και σε υπερβολές και μυθοπλασίες προκειμένου να πείσουν ότι κατάφεραν να σε σαγηνεύσουν!

Ντύσου όμορφα, βάψου, στολίσου και, όταν περνάς από μέρη που συχνάζουν εκείνοι στους οποίους λέει ότι σε απολαμβάνει, φόρα το πιό μυστηριώδες χαμόγελό σου και συνέχισε να περπατάς ανάλαφρα και με σκέρτσο, κουνώντας με χάρη τους γοφούς σου...

demantz

# 28 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by psaromallis
Ήσουν και είσαι ακόμα -είκοσι χρόνια μετά- όμορφη γυναίκα και συνεπώς ο τύπος μην μπορώντας να σ' έχει του έγινες εμμονή.
Υπήρξες και είσαι γι αυτόν κάτι το απρόσιτο, "το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου του".
Ο μόνος λοιπόν τρόπος για ν' απαλύνει τη φωτιά που τον κατακαίει κάθε νυχτιά αλλά και να ανέβει στην υπόληψη του περίγυρού του είναι να ασχολείται μαζί σου και να διαδίδει ότι γεύεται τους καρπούς σου.

Αν δεν είναι απεχθής και λίγδας άστονε. Μην ασχολείσαι. Δες το και σαν φιλοφρόνηση ακόμα, σαν κάτι που τονώνει τον γυναικείο εγωϊσμό σου: είσαι ακόμα ποθητή και κάποιοι φτάνουν ακόμα και σε υπερβολές και μυθοπλασίες προκειμένου να πείσουν ότι κατάφεραν να σε σαγηνεύσουν!

Ντύσου όμορφα, βάψου, στολίσου και, όταν περνάς από μέρη που συχνάζουν εκείνοι στους οποίους λέει ότι σε απολαμβάνει, φόρα το πιό μυστηριώδες χαμόγελό σου και συνέχισε να περπατάς ανάλαφρα και με σκέρτσο, κουνώντας με χάρη τους γοφούς σου...

χμ...τωρα εσυ κοροιδευεις.....Ας βαλω το γυαλι μου...

Mary_Poppins

# 29 στις 13/6/2013
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 866
Να πας στο αστυνομικό τμήμα να κάνεις μια καταγγελία ότι διαδίδει εν γνώσει του ψεύδη σε βάρος σου, που συνιστούν το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμησης, να γραφεί στο βιβλίο συμβάντων και να τον καλέσουν για συστάσεις.

Αν δεν σταματήσει και με αυτόν τον τρόπο και δεν θέλεις να ξοδέψεις χρήματα σε δικηγόρο για εξώδικο και μηνύσεις, άρχισε κι εσύ να διαδίδεις πόσο μικρό τον έχει
...είπε και χάθηκε στον ουρανό με την ομπρέλα της...

methismeno_troufaki

# 30 στις 14/6/2013
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Originally posted by Mary_Poppins
Αν δεν σταματήσει και με αυτόν τον τρόπο και δεν θέλεις να ξοδέψεις χρήματα σε δικηγόρο για εξώδικο και μηνύσεις, άρχισε κι εσύ να διαδίδεις πόσο μικρό τον έχει

Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

morgoth

# 31 στις 14/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
σιγουρα οι συγχωριανοι του ξερουν τι κουμασι ειναι. μη τρελαινεσαι..
ουτως ή αλλως στα χωρια, λεγονται πραγματα που δεν εχουν γινει ποτε...
μην ασχολεισαι.. εκτος και αν ψιλογουσταρεις.. οποτε αλλο αυτο.

Mystik_Male

# 32 στις 14/6/2013
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς ενώ δεν έχετε καμία επικοινωνία κι ενώ δε σας ενδιαφέρει το ζήτημα, μπορείτε και μαθαίνετε τί λέει αυτός για εσάς μετά από 20 χρόνια... 

Από την άλλη, δεν ξέρουμε αν ο κάθε πληροφοριοδότης σας σάς λέει την αλήθεια... 

Μπορεί απλά να θέλει να σας πειράξει... 

Και ο (πρώην) συνάδελφός σας να μην ασχολείται καθόλου με το ζήτημα μετά από τόσα χρόνια... 

Κι από μία τρίτη πλευρά αναρωτιέμαι: αφού δεν έχετε καμία επικοινωνία, με ποιό τρόπο θα κανονίσετε μια συνάντηση μαζί του; 
Και άντε και την κανονίζετε. 
Πώς είστε σίγουρη ότι θα έρθει; 
Και κυρίως, πώς είστε σίγουρη ότι θα παραδεχτεί ότι τα λέει;
Γιατί άραγε αυτοί που σας ξέρουν (και που ξέρουν ότι το θέμα δεν υφίσταται) μπαίνουν στη διαδικασία να το συζητούν μαζί σας; Μήπως είναι βαλτοί απ' αυτόν για να σας σπρώξουν σε μια συνάντηση μαζί του; 
Εγώ αν ήμουν στη θέση σας και με απασχολούσε το ζήτημα μιας γυναίκας που έλεγε κατάφορα ψέμματα για μένα, θα απευθυνόμουν στη Δικαιοσύνη για να λήξει εκεί το θέμα.

Αν δεν πήγαινα στη Δικαιοσύνη και έλεγα στους φίλους μου ότι π.χ τη λυπάμαι, τότε θα ήμουν ύποπτος και θα είχα κάτι να κρύψω.

Με την έννοια ότι κάτι υπήρξε μεταξύ εμού και της γυναίκας αυτής...

Οι μόνοι που ξέρετε την απόλυτη αλήθεια είστε εσείς και αυτός...

Εγώ πάντως σας συμβουλεύω να πάτε στη Δικαιοσύνη... ειδάλλως, κάπου τον βγάζετε αληθινό...
Με συγχωρείτε αν σας στενοχώρησα με την απάντησή μου, αλλά είμαι πάντα σκληρός και ξεκάθαρος με όλους...

demantz

# 33 στις 15/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
  1.  Αγαπητε ΜΥΣΤΙΚ στην πρωτη ερωτηση σας θα σας απαντησω οτι στην επαρχια μαθαινεις τα παντα ,,,κλειστος ο χωρος και οι γνωστοι συχνα ειναι κοινοι ακομη και οι φιλοι...           ειπες οτι οι μονοι που ξερουμε την αληθεια ειμαστε εγω και αυτος...ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ  .  Και ακριβως αυτο νομιζω οτι θα πουν οι περισσοτεροι οταν θα προσφυγω στην δικαιοσυνη ...τοτε  που οι δεκα που γνωριζουν το θεμα θα γινουν εκατο .Δεν με ενδιαφερει τι πιστευει ο καθενας...μοιραστηκα το θεμα μαζι σας για να σιγουρευτω σε αυτο που πιστευα...Οτι, οτι και να κανω δεν θα κερδισω τιποτα και οτι τετοιους ανθρωπους ειναι καλυτερα να τους αγνοεις...Παντως ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!!!

-bibi-

# 34 στις 15/6/2013
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 51

_PALIATZHS_

# 35 στις 15/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγώ ένα δεν κατάλαβα  ... είπες ότι πριν 20 χρόνια  ήσουν παντρεμένη . τώρα τι είσαι?

να ελπίζω ?  δηλαδή να κάνω  το δρομολόγιο  αθήνα - δράμα  πληρώνοντας  βενζίνες , διόδια κλπ   έχοντας ελπίδες ?

_PALIATZHS_

# 36 στις 15/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ξεχασα  να σου πω οτι με το τρικυκο θελω καμμια βδομαδα αν δεν χαλασει ο καιρος  ...( για να μην  ανησυχεις)

demantz

# 37 στις 15/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από _PALIATZHS_

εγώ ένα δεν κατάλαβα  ... είπες ότι πριν 20 χρόνια  ήσουν παντρεμένη . τώρα τι είσαι?

να ελπίζω ?  δηλαδή να κάνω  το δρομολόγιο  αθήνα - δράμα  πληρώνοντας  βενζίνες , διόδια κλπ   έχοντας ελπίδες ?

κοιτα να δεις ξερω οτι εισαι η αδυναμια της κικης...που ειναι και φιλη μου...

_PALIATZHS_

# 38 στις 15/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ωραια  και οι δυο στην δραμα ειστε   ... μ ενα σμπαρο   δυο ...  να γλιτωσουομε και  τα πολλα εξοδα  

( αχ και το πα ρε κικι μου χαλας το μελλον )

Mystik_Male

# 39 στις 15/6/2013
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από demantz

1.  Αγαπητε ΜΥΣΤΙΚ στην πρωτη ερωτηση σας θα σας απαντησω οτι στην επαρχια μαθαινεις τα παντα ,,,κλειστος ο χωρος και οι γνωστοι συχνα ειναι κοινοι ακομη και οι φιλοι...           ειπες οτι οι μονοι που ξερουμε την αληθεια ειμαστε εγω και αυτος...ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ  .  Και ακριβως αυτο νομιζω οτι θα πουν οι περισσοτεροι οταν θα προσφυγω στην δικαιοσυνη ...τοτε  που οι δεκα που γνωριζουν το θεμα θα γινουν εκατο .Δεν με ενδιαφερει τι πιστευει ο καθενας...μοιραστηκα το θεμα μαζι σας για να σιγουρευτω σε αυτο που πιστευα...Οτι, οτι και να κανω δεν θα κερδισω τιποτα και οτι τετοιους ανθρωπους ειναι καλυτερα να τους αγνοεις...Παντως ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!!!

Βασικά, αν ήμουν γυναίκα στη θέση σας (με καθαρή συνείδηση δηλαδή), θα μ' ένοιαζε περισσότερο να μάθουν όλοι την αλήθεια και να ξεφτιλιστεί δημοσίως όποιος διαδίδει ψέμματα για μένα, παρά να τον αγνοήσω και να μάθουν σιγά - σιγά όλοι με γεωμετρική πρόοδο τη δική του πλευρά της ιστορίας (γιατί πες - πες, όλο και κάτι μένει)...

Εμμένω στην παρότρυνσή μου να πάτε στη Δικαιοσύνη.

Έτσι θα γίνει και σε αυτόν μάθημα και δε θα ξαναπεί ποτέ για εσάς τίποτα και πουθενά, και θα παραδειγματιστούν και όσοι άλλοι επιχειρήσουν στο μέλλον να κάνουν το ίδιο... 

Βάλτε τουλάχιστον ένα δικηγόρο να τον καλέσει και να του πει ότι την άλλη φορά που θα μάθετε κάτι, τον περιμένει μια μήνυση. 

Αν απλά τον αγνοήσετε, δεν ξέρω που μπορεί να φτάσει... και σε ποιού άλλου τα αυτιά θα φτάσει η δική του πλευρά της ιστορίας...

achinos

# 40 στις 16/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Είναι σα να λες σ έναν μαύρο που ζει στο τέξας να βρει το δίκιο του...τζάμπα κόπος...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε