Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Και άλλα προβλήματα...είμαι μπερδεμένη.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

newmammy123

# 1 στις 17/6/2013
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 50
'Aρεσαν+: 0%

Και άλλα προβλήματα...είμαι μπερδεμένη.

Καλημέρα,

Είμαι πολύ στεναχωρημένη με νέα δεδομένα που προέκυψαν. Δε μπορώ να καταλάβω τι μας συμβαίνει το τελευταίο καιρό ...Τελικά μήπως κοιμάμαι όρθια???

Εκτός του θέματος του τόσο άσχημου που προέκυψε με τα πεθερικά μου και πλέον δε μιλιόμαστε, ανακάλυψα και κάτι άλλο που με ανησύχησε και με στεναχώρεσαι αλλά κυρίως με μπέρδεψε πάρα πολύ!!! Καταρχήν να σας πω λίγο για να καταλάβετε ο σύζυγος είναι γιατρός χειρουργός, και θα πρέπει να φύγει για ένα διάστημα μεγάλο ίσως στο εξωτερικό για εξειδίκευση. Τελειώνει τώρα το Σεπτέμβριο την ειδικότητά του. Μου έχει πει να πάω και εγώ με το μωρό μαζί του και εγώ σκέφτομαι να αφήσω εδώ τη δουλειά μου και τους δικούς μου (παρόλο που η μάνα μου έχει πρόβλημα υγείας και δεν έχουν άλλο παιδί) και να ακολουθήσω. Όμως αυτό προυποθέτει και εμπιστοσύνη και μια καλή σχέση σωστά?? Γι αυτό και έχω μπερδευτεί...

Τέλος πάντων για να μη μακρυγορώ μου είπε ότι τον πήραν σε ένα νοσοκομείο να αρχίσει τον Οκτώβρη και το βρήκε μέσω αιτήσεων που έκανε...Όμως εγώ ανακάλυψα τυχαία ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα. Τελικά τον βοήθησε και του βρήκε μια θέση μια παλιά του συμφοιτήτρια που μιλήσανε μέσω facebook. Εκείνη ''σκίστηκε'' να του βρει τη θέση μέσω γνωριμιών της γιατί είναι ήδη στην Αγγλία και έχει κάνει ένα κύκλο γνωριμιών. Βέβαια από τη συνομιλία τους που είδα δε φάνηκε τίποτα ερωτικό μεταξύ τους και ο άντρας μου της μίλαγε μόνο για τη δουλειά εκείνη όμως του έλεγε και για τα προσωπικά της για ένα γκόμενο που τη παράτησε και κάτι τέτοια..Ξέρει εκείνη ότι έχουμε οικογένεια καθώς στο facebook γράφει ο σύζυγος μου ότι είναι παντρεμένος..

Το ξέρω ότι δε τρέχει κάτι μεταξύ τους (προς το παρόν τουλάχιστο) αλλά στεναχωριέμαι για το ψέμα του..τώρα εκείνη δε ξέρω γιατί τον βοηθάει τόσο...είναι απο καλοσύνη επειδή ήταν γνωστοί παλιά δε γνωρίζω...εγώ πάντως δε τη ξέρω καθόλου τη κοπέλα. Ακόμα και τίποτα να μη τρέχει όμως γιατί δε μου το είπε??Με ψέμματα θα στηρίξουμε το δύσκολο μέλλον που μας περιμένει...

Όταν του το είπα ότι το είδα μου λέει ότι είμαι χάκερ (απλά αφηνει το fb του ανοιχτό.. χαχα) τέλος πάντων. Και εγώ δε περίμενα να δω κάτι τέτοιο απλά επειδή είχαν πει διάφορα με τη μάνα του μπήκα από περιέργεια να δω αν λέγεται κάτι άλλο..και είδα αυτά!!έπεσα λίγο απο τα σύννεφα. Μετά μου είπε ότι εμένα αγαπάει, μου ζήτησε συγγνώμη και είπε ότι δε μου το είπε για να μη θυμώσω επειδή τον βοηθάει μια κοπέλα και επειδή παλαιότερα σε άλλα που δε μου έλεγε είχα γίνει έξαλλη και ήμουν ζηλιάρα(ζηλιάρα ήμουν στα πρώτα χρόνια της σχέσης μας) τώρα δεν είμαι πια (γιατί κατάλαβα ότι αν θέλει να είναι κάποιος μαζί σου είναι αν δε θέλει ότι και να κάνεις...). Τέσπα, είπε ότι δε θα το ξανακάνει και θα μου τα λέει όλα από δω και πέρα, Δε ξέρω τι να πιστέψω...το έχει κάνει και άλλες φορές στο παρελθόν. Τελευταία είχα μάθει ότι πήρε μεταπτυχιακό..Φοβάμαι γιατί εγώ στηρίζω πάνω του τη ζωή μου τον νιώθω οικογένειά μου. Βέβαια μου ζήτησε συγγνώμη και είπε ότι με αγαπά και δε θα το ξανακάνει και δε θα με απατήσει ποτέ...αλλά...είμαι πολύ απογοητευμένη.

Νιώθω μεγάλη απογοήτευση από όλα αυτά που έχουν γίνει. Θα μου πείτε με στηρίζει ναι αλλά γιατί να γίνονται όλα αυτά??Μετά από αυτό που είδα δε ξέρω νιώθω ένα βάρος ένα πλάκωμα στο στήθος..ένα σφίξιμο, μια απογοήτευση...Αυτή τη φορά ειλικρινά δε νευρίασα, απογοητεύτηκα..Δε ξέρω πια τι κάνουμε..που βαδίζουμε σαν οικογένεια...Είμαι τόσο μπερδεμένη!!! Μπορεί να είμαι χαζούλα και συναισθηματική αλλά ειλικρινά μερικούς μήνες πριν μπορεί να μη νόμιζα ότι είχα τη ''τέλεια'' οικογένεια νόμιζα όμως ότι είμασταν καλά!!

Συγγνώμη αν σας κουράζω, βλέπω όμως ότι υπάρχουν αξιόλογα άτομα στο φορουμ που με τις συμβουλές τους στηρίζουν πολύ και βοηθάνε γι αυτό παίρνω το θάρρος και γράφω..

Ευχαριστώ πολύ!!

Υ.Γ. ΔΕ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ FACEBOOK!!!

sunnyeyes-

# 2 στις 17/6/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από newmammy123

Υ.Γ. ΔΕ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ FACEBOOK!!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ναι καλα  

Εισαι ομως ζηλιαρα βρε κοριτσι. Παραδεξου το. 

Εαν ο συντροφος μου ζηλευει, του αποκρυπτω πραγματα ασημαντα για να μην  

τον αναστατωσω και οχι γιατι θελω να του τα κρυψω. 

Και αν ειναι να σκεφτεσαι, "τωρα δεν εχουν τιποτα, αλλά στο μελλον ποιος μου το εγγυαται"..

Αυτο ισχυει για ολες τις γυναικες που κατοικουν στη γη... Το μελλον ποτε δεν το ξερεις, 

αλλά ουτε μπορεις να αφανισεις ολες τις γυναικες. 

Για αυτο παντα κρατας μια πισινη για το μελλον (το οποιο μπορει να συμβει και σε εσενα) , αλλά χωρις να διαταρρασεις την εμπιστοσυνη σου στον αντρα σου. 

Ειναι θεμα ισορροπιας, θα το βρεις εσυ. Εδω βρηκες την ακρη με τα 

πεθερικα. 

Αλλά γιατι ψαχνεσαι τοσο πολυ με τον αντρα σου. Εχεις αναρωτηθει? Εσυ ποτε θα 

χαλαρωσεις να απολαυσεις την ζωη σου μαζι του. Οικονομικο προβλημα δεν εχεις.. 

Εχεις ενα υγιεστατο μωρακι, εχεις το σπιτι σου, εχεις την οικογενεια σου... ο ανδρας σου 

εχει δειξει οτι σε αγαπαει, εχεις το περιθωριο να φυγεις στο εξωτερικο και να αρχισετε μαζι ξανα μια νεα ζωη, προφανως  καλυτερη απο οτι στην Ελλαδα... Γιατι χαλιεσαι? 

Ειναι σαν να ψαχνεις με το μικροσκοπιο να βρεις το λαθος στη ζωη σου..  Εισαι τελειομανης? 

Αρέσει στο μέλος newmammy123

newmammy123

# 3 στις 17/6/2013
author

μπορεί να είμαι τελειομανής..ίσως έχω χάσει και την εμπιστοσύνη μου. Ζηλιάρα είμαι, όχι παθολογικά παλαιότερα ήμουν πολύ περισσότερο. Πάντως γενικά δεν είναι ωραίο να κρύβεις από το σύντροφό σου πράγματα και για σημαντικά ζητήματα δε ξέρω..εγώ πάντως ειλικρινά του τα λέω όλα.

Δε ξέρω γιατί με στεναχώρησε τόσο αυτό το γεγονός...ίσως να είμαι επηρεασμένη από αυτά που έγιναν και να έπεσα από το ''ρόζ συννεφάκι μου''...
Το ξέρω και νιώθω πολύ τυχερή που το παιδάκι μας είναι υγιές - δε το συζητώ- και αυτό σκέφτομαι πολλές φορές και λέω στον εαυτό μου τι στεναχωριέσαι βρε χαζή??άλλα είναι τα προβλήματα..
Με πήρε όμως απο κάτω λίγο όλο αυτό.

Μάλλον θέλω λίγο χρόνο να συνέλθω και πραγματικά δε ξαναμπαίνω στο fb του αν είναι να γίνομαι έτσι κάθε φορά...χαχα..άσε που θα το κατάλαβε και θα το έβγαλε τώρα από το ιστορικό..

morgoth

# 4 στις 17/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

αν ειναι ειλλημενη η αποφαση για εξω, να πας. εχεις εδω κατι καλυτερο να κανεις? Βεβαια αν εχεις σκοπο να επιστρεψεις ελλαδα, ισως πρεπει να το συζητησετε τωρα ανοικτα. τι θελει αυτος. να πατε εκει μονιμα? για μερικά χρονια? τι?

για τα αλλα της ανασφαλειας.. κανεις μας δεν ξερει το μελλον. κοιτα να περνατε καλα ως ζευγαρι αλλά και ως οικογενεια..

inioxos52

# 5 στις 17/6/2013
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Ρωτας Sunny... γιατι χαλιεται, η για το αν ειναι τελειομανης. Ουτε το ενα συμβαινει, ουτε το αλλο. Απλως η κοπελλια ειναι εντελως και πληρως ανασφαλης.

Μονο που η εκδηλωση ανασφαλειας πολλες φορες οδηγει σε ενεργειες που ωθουν τον συντροφο στα ακρα οταν συνεχιζονται για μεγαλο χρονικο διαστημα. Και απο οτι φαινεται η θεματοθετιδα αυτην την παραμετρο δεν την λαμβανει σοβαρα υπ' οψιν της. Κακο της κεφαλης της θα ελεγα.

Γιαυτο κοπελλια, παψε να αναρωτιεσαι. Οτι ειναι να γινει θα γινει. Εσυ κοιτα νασαι ενταξει σε οτι σε αφορα, δηλαδη στον αντρα σου και το παιδι σου, και εχει ο θεος.

newmammy123

# 6 στις 17/6/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από inioxos52

Ρωτας Sunny... γιατι χαλιεται, η για το αν ειναι τελειομανης. Ουτε το ενα συμβαινει, ουτε το αλλο. Απλως η κοπελλια ειναι εντελως και πληρως ανασφαλης.

Μονο που η εκδηλωση ανασφαλειας πολλες φορες οδηγει σε ενεργειες που ωθουν τον συντροφο στα ακρα οταν συνεχιζονται για μεγαλο χρονικο διαστημα. Και απο οτι φαινεται η θεματοθετιδα αυτην την παραμετρο δεν την λαμβανει σοβαρα υπ' οψιν της. Κακο της κεφαλης της θα ελεγα.
Γιαυτο κοπελλια, παψε να αναρωτιεσαι. Οτι ειναι να γινει θα γινει. Εσυ κοιτα νασαι ενταξει σε οτι σε αφορα, δηλαδη στον αντρα σου και το παιδι σου, και εχει ο θεος.

inioxe,

έχουμε εντελώς διαφορετικούς χαρακτήρες~από όσο μπορώ να καταλάβω από εδω μέσα~ πάντα όμως δίνω ιδιαίτερη αξία στις απαντήσεις σου γιατί έχεις πολλά δίκια. Ναι είμαι πολύ ανασφαλής σ αυτό έχεις δίκιο, όμως και ο σύντροφος αντί να κάνει ενέργειες που να μου δίνει ασφάλεια μου εντίνει και εκείνος την ανασφάλεια. Γιατί να μου λέει ψέμματα??Είναι καλύτερα που μαθαίνω την αλήθεια εκ των υστέρων και όχι από εκείνον?

Πάντως έχεις χίλια δίκια σ αυτό που λες στη τελευταία σου πρόταση και σε ευχαριστώ

-bibi-

# 7 στις 17/6/2013
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 51

φυσικα και να πας μαζι του εξω ,αντρας σου ειναι κι εχετε κι ενα παιδι μαζι κι αλλη φορα οταν ψαχνεις δεν θα λες τιποτα ,θα κανεις τον ψοφιο κοριο μεχρι να πιασεις το λαβρακι

kisina

# 8 στις 17/6/2013
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 17

Λοιπον δεν προλαβαινω να διαβασω τις απαντησεις αλλα ενα θα σου πω σε καμια περιπτωση μην θυσιασεις τη δουλεια σου για χζαρη του.ειναι κατι που θα μετανιωσεις κ δεν θα υπαρχει γυρισμος.

izampo

# 9 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

αυτα που συμβαίνουν στον άνδρα σου είναι απόλυτα φυσιολογικά ...και γω συναναστρεφομαι με παντρεμένους συναδέλφους που δουλευουμε μαζί και κάνουμε εργασίες και τους εκτιμώ αφάνταστα .μιλάμε με e mail εχω γνωρίσει τις γυναίκες τους και όλα οκ. δεν υπάρχει τίποτα μεταξύ τους . ο κάθε συνάδελφος βοηθάει τον άλλον συνάδελφο αν έχει άκρες ...από εκτίμηση ...τώρα ο άνδρας σου είναι αγχωμένος με την δουλειά του και συ τον φορτίζεις περισσότερο. δεν λες που του βρήκε ειδικότητα και θα τελειώνει μια ώρα αρχύτερα ??? έπρεπε να κάνεις χαρά γιατί αυτό θα γίνει για το καλό της οικογένειάς σας ...!!!και για να έχει ανοιχτό ο άνθρωπος το face δεν έχει να κρύψει τίποτα ... δεν στο είπε γιατί θα ήξερε ότι θα ζηλέψεις χωρίς λόγο ...!!!  αυτό που πρέπει κατά την γνώμη μου να φοβάσαι είναι ότι θα αφήσεις την δουλειά σου ... δεν αφήνουμε έτσι τις δουλειές μας και όταν έχουμε προβλήματα με τα πεθερικά ...!!!

katerina_val

# 10 στις 18/6/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30

Αγαπητή μου new mammy,

Η άποψή μου είναι ότι το γεγονός που περιγράφεις δεν θα σε ενοχλούσε αν το υπόλοιπο πλαίσιο ήταν εντάξει. Θεωρώ ότι βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά και προσπαθείς να βρείς τι είναι αυτό το κάτι. Δεν ξέρω αν είσαι ανασφαλής ως άτομο ή όχι, δεν νομίζω ότι είσαι ανασφαλής, με κάθε επιφύλαξη πιστεύω ότι η ανασφάλειά σου πηγάζει από την προβληματική σχέση με τα πεθερικά σου και αυτό σε καθιστά ευάλωτη.

Αναρωτήσου αν είσαι ευάλωτη και αν νιώθεις ότι αρχίζεις να χάνεις τον εαυτό σου. Θα με ενδιέφερε πολύ να μου πείς πώς αισθάνεσαι εσύ, αν έπεσα καθόλου μέσα σε αυτά που σου είπα κτλ για να μπορέσω να συνεχίσω την έκθεση των απόψεών μου επί του θέματος.

Παρακολουθώ τα θέματά σου γιατί σε κατανοώ και σε συμπαθώ, δεν πιστεύω ότι είσαι ανασφαλής και θέλω να σε βοηθήσω να χαμογελάσεις γιατί το αξίζεις, το αξίζετε!

ypo_egkrisi

# 11 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα πρότεινα αν η απουσία του είναι της τάξης του ενός έτους, να μην εγκαταλείψεις τη δουλειά σου και να μην ξεσηκωθείς για τα ξένα. Βέβαια, θα πρέπει να έχεις κάποιες παρέες, να έχεις κάποιες φιλίες, να έχεις και προσωπική ζωή. Ζήσε και για σένα!!  Νομίζω ότι έχεις "κρεμαστεί" πολύ πάνω του και χρειάζεται να ανεξαρτοποιηθείς λίγο... Αν μπορέσεις να πάρεις κάποιο διάστημα άδεια, έστω κι άνευ αποδοχών, πήγαινε με το μωρό για να μείνετε μαζί του λίγο καιρό μαζί του. Αν είναι να κάνει κάτι, θα το κάνει είτε είναι δίπλα σου είτε είναι μακριά σου.
Απέκτησε πρώτα εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και μετά δε θα νοιώθεις  την ανάγκη να τα "ψάχνεις" τόσο πολύ  τα πράγματα για να βρίσκεις αφορμές για να μην εμπιστεύεσαι τους άλλους...

newmammy123

# 12 στις 18/6/2013
author

Αρχικά θέλω να σαςευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις και που ασχοληθήκατε με το πρόβλημά μου.

Μπόρει κάποιοι να τοθεωρείται παράλογο και όντως ούτε το να μη τα πηγαίνεις καλά με τα πεθερικάούτε και ένα ‘’αθώο’’ ίσως ψέμα είναι λόγοι χωρισμού. Δε σκέφτομαι αυτό άλλωστεαπλά νιώθω μια απογοήτευση και ένα κενό που φτάσανε τα πράγματα εδώ γιατίδυστυχώς εγώ βρισκόμουν σ ένα ‘’ρόζ συννεφάκι’’ νόμιζα ότι δεν είχαμε ιδιαίτερα προβλήματα. Σίγουρα δε λέω ότι υπάρχει κάτι ερωτικό αυτό το καταλαβαίνω από τις συνομιλίες, βέβαια από τη μεριά της δε ξέρω γιατί μου κάνει εντύπωση που τον βοηθάει συστηματικά τόσους μήνες. Του διορθώνει τις επιστολές του, του στέλνει άρθρα για να διαβάζει μιλάει σε γνωστούς της και μάλιστα του πρότεινε να πληρώνει για 1,5 μήνα το διαμέρισμαπου έμενε εκείνη (θα φύγει για άλλη πόλη τον Ιούλιο) ώστε να το βρει εκείνος το Σεπτέμβρη. Τι να πω..μπορεί να είναι πολύ καλός άνθρωπος και επειδή εγώ δεν είμαι τόσο καλή να μη το καταλαβαίνω?Τέλος πάντων αυτό μικρή σημασία έχει εμένα με πείραξε που μιλάνε από τον Ιανουάριο και 6 μήνες τώρα‘’κλαίγεται’’ότι δε θα βρει θέση ότι κάνει μόνος του αιτήσεις και διάφορα τέτοια ψέματα. Ότι δεν έμαθε τίποτα εδώ στην Ελλάδα και δε θα τον πάρει κανείς. Γιατί να μη μου πει ότι βρέθηκε κάποιος να τον βοηθήσει??? Μπορεί να μην είμαι γιατρός και να μην έχω τη καριέρα τους έχω όμως και εγώ μια δουλίτσα καιαπό τότε που τελείωσα τις σπουδές μου πάντα φρόντιζα να εργάζομαι. Αλλά και ναμην είχα είμαι η γυναίκα του και θα τον ακολουθήσω εκεί οπότε οφείλω να ξέρω τιγίνεται. Δε ξέρω αν δε μου το είπε επειδή δεν είμαι γιατρός και νόμιζε ότι δεθα καταλάβω ή επειδή θεώρησε ότι θα ζηλέψω όμως θεωρώ (επειδή εγώ του λέω ταπάντα, γιατί και εγώ έχω δουλειά και ζωή) πως είναι λάθος ειδικά από τη στιγμήπου συμβαίνει και όλο αυτό με τα πεθερικά και είναι ευαίσθητη ήδη η κατάσταση.

Ανασφαλής μπορεί να είμαιως άτομο όμως και εκείνος τι κάνει για να μου δώσει ασφάλεια??

1)    Οι γονείς του με προσβάλουν με βρίζουν (ο έναςμπροστά μου ο άλλος από πίσω μου) εκείνος δε τους αντιμιλά και μάλιστα εκείνητη μέρα που έγινε ο χαμός τους υποστήριζε κιόλας.

2)    Μου λέει ψέμματα εδώ και 6 μήνες ενώ έχει βρει θέσηότι ψάχνει και δε ξέρει τι θα κάνει και στέλνει αιτήσεις κτλ

.3)    Θα βαφτίσει με τη μάνα του το μωρό του θείου του ενώείμαστε παντρεμένοι μαζί?

Οκ μπορεί κανένας λόγος ναμην είναι σοβαρός αλλά εμένα όλα αυτά μαζί με απογοητεύουν και σκέφτομαιγιατί??Που θα οδηγήσουν όλα αυτά στο μέλλον?? Πριν παντρευτούμε μίλαγεπάλι με μια κοπέλα (αυτό ήταν πιο ερωτικό σίγουρα) βέβαια στο τέλος την απέφυγεγιατί παντρεύτηκε εμένα αλλά πάλι δεν ήξερα τίποτα ούτε και εκείνη ήξερε για εμένακαι όταν το έμαθα μου ορκίστηκε ότι δε θα μου ξανακρύψει τίποτα και τώρα να πάλιτα ίδια?Νομίζω ότι αυτό δε θα διορθωθεί και ότι στο μέλλον θα επαναλαμβάνεται!Δε μου αρέσει να με κοροιδεύουνγιατί εγώ δε το κάνω!!Ξέρει πολύ καλά και με το θέμα των γονιών του το έχειαναγνωρίσει μετέπειτα ότι φταίνε εκείνοι που φέρονται έτσι και ότι δε με ήθελανγιατί ο πατέρας του νομίζει ότι το να έχει οικογένεια είναι εμπόδιο στη καριέρατου και η μάνα του γιατί νομίζει ότι της τον πήρα ο ίδιος μου τα λέει αλλά εγώπαρόλα αυτά νιώθω ότι τρώω άκυρο!!Δε ξέρω αλλά θεωρώ ότι τογεγονός πως εγώ θα αφήσω τη δουλειά μου, το σπίτι που με κόπο έφτιαξα και τους δικούς μου (που έχουν θέματα υγείας και δεν έχουν άλλο παιδί) βασικά γιατί καταλαβαίνω ότι εκεί θα έχει και κατ επέκταση θα έχουμε ένα καλύτερο μέλλον πρέπει και εκείνοςαπό τη μεριά του να με σέβεται και να είμαστε ενωμένοι να μου τα λέει όλα αλλιώςπως θα γίνει???Ήδη προέκυψαν τα θέματα με τουςγονείς του με όλα αυτά μου βγαίνει και εμένα μια ανασφάλεια. Δε λέω ότι θυσιάζομαιγια κανέναν γιατί παντρεύτηκα και είναι επιλογή μου δεν είναι θυσία είναιεπιλογή ζωής όμως αφού υπάρχουν προβλήματα και είναι ένα μεγάλο βήμα να φύγουμεστο εξωτερικό πρέπει τουλάχιστον να υπάρχει ειλικρίνεια και εμπιστοσύνη.

Κατερίνα σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως, χαίρομαι που βγήκες από το χωρισμό σου δυνατή και ισσοροπημένη μακάρι να είχα και εγώ λίγη από τη δύναμή σου!! Δυστυχώς όμως νιώθω απογοήτευση και νιώθω μπερδεμένη

methismeno_troufaki

# 13 στις 18/6/2013
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

newmammy123 νομίζω αλλού σε τρώει κι αλλού ξύνεσαι...

Θεωρώ ότι ο άντρας σου επειδή ξέρει ότι είσαι ζηλιάρα (νομίζω ακόμη είσαι λιγουλάκι ) δεν στο είπε γι'αυτό το λόγο. Γιατί μπορεί για το τίποτε να αρχίσεις να φτιάχνεις διάφορες ιστορίες στο μυαλό σου ενώ ήδη έχετε κάποια προβλήματα.

Σχετικά με την κοπέλα τώρα που σου κάνει τόσο εντύπωση που τον βοηθάει, προσωπικά έχω φίλους από τη σχολή που με έχουν βοηθήσει από τα μαθήματα που δεν καταλάβαινα μέχρι το motivation letter και τις συστατικές επιστολές και που ξέρω πως αν τους πω ότι χρειάζομαι μια δουλειά στις χώρες που είναι τώρα θα κάνουν ότι μπορούν για να με βοηθήσουν. Εννοείται πως κι εγώ όταν μου ζητάνε βοήθεια την προσφέρω απλόχερα και μπορεί να στερηθώ την ξεκούραση μου ή τον προσωπικό μου χρόνο για να βοηθήσω κάποιον άλλον.

Για τα ψέματα που αναφέρεις, υπάρχει περίπτωση να είναι η μισή αλήθεια? Δηλαδή όντως να ψάχνει και αλλού παράλληλα?

Είπες ότι δεν αντιμίλησε στους γονείς του, ενώ θεωρείς ότι έπρεπε να το κάνει. Δεν πρέπει να ξεχνάς ότι είναι γονείς του, ότι τον μεγάλωσαν, του πρόσφεραν όσα χρειαζόταν (ίσως κι ακόμη περισσότερα) και τον έκαναν τον άνθρωπο που έχεις σήμερα δίπλα σου. Όπως εσύ θεωρώ ότι δεν θα αντιμιλούσες ή δεν θα μάλωνες με τους γονείς σου, έτσι θεωρώ ότι έκανε κι αυτός (δεν έχω διαβάσει πρόσφατο θέμα σου, κάποια στιγμή παλιότερα είχα δει κάτι σχετικό νομίζω). Για μένα, ό,τι κι αν έγινε θα πρέπει να το αντιμετωπίσει (κυρίως ο ίδιος) με ψυχραιμία, να βρει το θάρρος και την πυγμή να μιλήσει ήρεμα στους γονείς του (με τον πατέρα του αν θυμάμαι καλά ήταν το πρόβλημα εε?) και να τους δώσει να καταλάβουν ότι είσαι η γυναίκα του, ότι είναι επιλογή του να είναι μαζί σου, μια επιλογή που θα πρέπει να τη δεχτούν ανεξάρτητα από την την προσωπική τους γνώμη για σένα, ότι θα πρέπει να σε σέβονται και να σου φέρονται ανάλογα γιατί δεν είσαι υποχρεωμένη να ανέχεσαι προσβολές κανενός είδους.

Τώρα για το ότι θα βαφτίσουν με τη μητέρα του το μωρό δεν μου λέει κάτι να πω την αλήθεια γιατί κι εγώ το βαφτηστίρι μου με τον πατέρα μου το βαφτίσαμε. Οπότε δεν σημαίνει κάτι αυτό.

Άφησα για το τέλος κάτι εξίσου σημαντικό με όλα τα παραπάνω, ίσως και περισσότερο στην εποχή που διανύουμε... Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και τι έχεις σπουδάσει, αλλά θα σου πρότεινα μιας και είναι στην ουσία σχεδόν αποφασισμένο το εξωτερικό να δεις μερικές προοπτικές εργασίας εκεί. Τα χρόνια που άφηνες μια δουλειά και έβρισκες όποτε ήθελες άλλη έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Αν δουλεύεις σε κάποια πολυεθνική είναι πιθανό να έχει και στην χώρα που θα πάτε παράρτημα και να μπορέσουν να σε μεταφέρουν εκεί, αλλιώς δες τις προοπτικές εργασίας για τον τομέα σου. Επικοινώνησε και με τον οργανισμό εύρεσης εργασίας της χώρας για να σε βοηθήσουν και να σε κατευθύνουν.

katerina_val

# 14 στις 18/6/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30

Καλημέρα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με όλα αυτά που εξιστορείς. Δεν είσαι ανασφαλής...δεν σου αποπνέει ασφάλεια το όλο σκηνικό. Κι εμένα μου έλεγε ψέματα που τα είχα ανακαλύψει πριν χωρίσουμε. Ο δικός μου βοηθούσε μία πρώην του και δεν μου το είχε πεί...ωσπου το ανακάλυψα τυχαία από ένα δωράκι που του είχε κάνει για να τον ευχαριστήσει. Από εκεί και πέρα ένιωσα ακριβως όπως νιώθεις εσύ τώρα...επειδή είχα πιστέψει σε αυτόν και δεν του είχα πεί ποτέ ψέμματα γκρεμίστηκε το ρόζ συνεφάκι μου και άρχισα να ψάχνω και για άλλες μαύρες τρύπες...ώσπου έχασα τον εαυτό μου και έκανα λάθη. Λειτουργούσα παρορμητικά, δεν σκεφτόμουν πρίν πράξω. Σε καταλαβαίνω, νιώθεις προδομένη...νιώθεις ότι χάνεις την γή κάτω από τα πόδια σου...δεν μπορώ να το περιγράψω...ξέρω πως νιώθεις. Εγώ δεν μετανιώνω για τα λάθη μου γιατί όπως μου έχεις πεί κι εσύ η κατάστασή μου ήταν χειρότερη από την δική σου...και θα προσθέσω ότι ήταν πολύ χειρότερη.

Εσύ όμως έχεις και χαρούμενες στιγμές με τον άντρα σου και έχετε και ένα παιδάκι. Πρέπει να παλέψεις...και εδώ σε θέλω παλικάρι, πρέπει να υπερβείς τον εαυτό σου...είναι πολύ δύσκολο το ξέρω...Φέρσου έξυπνα, με το να είσαι απότομη μαζί του δεν κερδίζεις τίποτα. Και εγώ στην θέση σου ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με σένα θα έκανα...αλλά ξέρω ότι αυτό είναι λάθος. Ασυνείδητα σε ενοχλεί που σου φέρεται έτσι επειδή προσβάλλει τον εαυτό σου...είναι θέμα εγωισμού, κι ας μην είσαι εγωίστρια...ο εαυτός μας σε "απειλητικές" καταστάσεις προσπαθεί να μας προφυλάξει. Καταπολέμησέ το αυτό και σκέψου το παιδί που θέλεις να μεγαλώσει καλά. Μην δίνεις καμία σημασία σε τίποτα από αυτά, απέκτησε αυτοπεποίθηση και πές "Όχι ρε π@στη δεν θα με ρίξει αυτή η κατάσταση θα την ρίξω εγώ". Δές το σαν πρόκληση...μην σε αγγίζει καθόλου τίποτα.

Εγώ είχα πλάσει τα όνειρά μου και ζούσα με  αυτά ως αρωγό μου στην καθημερινότητα (πλασματική συναισθηματική ασφάλεια!). Όταν είδα ότι δεν γίνονται πραγματικότητα και ότι υπάρχουν σοβαρά προβλήματα γκρεμίστηκε ο κόσμος μου...και ξέρεις γιατί? Σε όλο αυτό τον διάστημα δεν σκεφτόμουν, δεν έπραττα, δεν λειτουργούσα βάσει του εαυτού μου. Η αναπαράσταση του εαυτού μου στο μυαλό μου δεν ήμουν εγώ αλλά "εγώ και αυτός". Αν κι εσύ μέσα σου βαθιά νιώθεις κάτι τέτοιο...απέβαλλέ το. Είσαι εσύ και μια ζωή θα είσαι εσύ, θα μάχεσαι για σένα σε όλα τα επίπεδα.

Πάλεψε ως newmammy για την οικογενειακή σου ευτυχία, για να έχεις δίπλα σου τον άντρα σου και μην τον απομακρύνεις. Γέμισε αυτοπεποίθηση και μην σε καταβάλλει όλο αυτό...γιατί τώρα σε έχει καταβάλλει...Ο εγωισμός σου (που χαρακτηρίζει τον κάθε άνθρωπο, δεν σε λέω εγωίστρια) εκφράζεται σε λάθος πεδίο, αντί να τον εκφράσεις στο "ε, όχι θα προφυλάξω εμένα και την οικογένειά μου και δεν θα με καταβάλλει εμένα αυτό, μπορώ να κάνω πραγματικότητα ότι θελήσω", τον εκφράζεις "Γιατί να μου συμβαίνει εμένα αυτό,γιατί εμένα να μου λέει ψέμματα κτλ"...άλλαξε κατευθυνση λοιπόν.  είμαι εδώ για να σε ακούω γιατί σε κατανοώ απίστευτα.

Υ.Γ. Από τον χωρισμό μου βγήκα "στα πατώματα"...γιατί έχασα τον μισό μου εαυτό, για πολλούς λόγους...μετά σκέφτηκα ότι ο εαυτός μου είμαι εγώ και κανένας άλλος και έτσι βρήκα δύναμη. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε σχεδόν τα ίδια αποθέματα δύναμης μέσα μας...αρκεί να τα εντοπίσουμε.

Να έχεις μία όμορφη μέρα γεμάτη χαμόγελα από την ψυχή σου!

Να σου πώ και κάτι αστείο για αρχή στα χαμόγελα της ημέρας σου!!! Χτές πήγα να κάνω κούνια σε κάτι κούνιες που αντί για θεσούλες έχουνε μια ρόδα, πρέπει να τις έχεις δει...και ξέρεις τι έπαθα?Σφήνωσα στην ρόδα και δεν μπορούσα να βγώ (52 κιλά είμαι, δεν το περίμενα..)...Η ρόδα βρήκε τάπα χαχαχαχαχααχα ...ώσπου με καθυσήχασε η παρέα μου και μετά από ένα αξιόλογο παααφφφ και πολύ δύναμη και κουράγιο ξεταπώθηκε η ρόδααα!!! Παίδια δεν θέλω σχόλιααα, αν είναι και θέλετε να μου το σχολιάσετε να ανοίξω το θέμα αυτό μόνη μου και όχι εδώ...

newmammy123

# 15 στις 18/6/2013
author

Κατερίνα,
Δεν ξέρω αν έχεις σχέση με ψυχολογία αλλά έχεις καταλάβει ακριβώς πως νιώθω. Έχεις απόλυτο δίκιο σ αυτά που λες ότι τα συναισθήματα αυτά δε πρέπει να με βάζουν κάτω, Θα ήθελα να μην είναι έτσι τα πραγματά όμως τώρα έτσι είναι. Αυτό που λες εσύ λέγεται συναισθηματική νοημοσύνη. Αν έχεις υψηλή δεν αφήνεις τα συναισθήματά σου να σε παρασύρουν αλλά σκέφτεσαι πρώτα και πράττεις μετά.

Αυτό που μου είπες και εσύ και κάποιος άλλος ότι δηλαδή πρέπει πλέον να αρχίσω και εγώ να κοιτάω τον εαυτό μου είναι η λύση καθώς με το γάμο και ιδιαίτερα μετά το μωρό παραμέλησα πολύ τον εαυτό μου και τις ανάγκες μου και κοιτούσα συνέχεια μόνο τις ανάγκες του άντρα μου και του μωρού. Αφιερώθηκα πολύ και έπεσα με τα μούτρα σε εκείνους με αποτέλεσμα να χάσω τον εαυτό μου. Φίλες έχω λίγες αλλά με τις δουλειές και το παιδί τις βλέπω σπάνια δυστυχώς...
Αυτό θα κάνω θα κοιτάξω και εγώ τον εαυτό μου, θα είμαι σωστή απέναντί τους και από κει και πέρα έχει ο Θεός (όπως είπε και ο ινιοχος)

υ.γ. πλάκα είχε αυτό που σου έτυχε. και εγώ ειμαι 55 κιλά αλλά δε κάθομαι σ αυτές τις κούνιες γιατί μάλλον είναι ειδικά σχεδιασμένες για παιδάκια οπότε θα έχει να κάνει και με το σωματότυπο χαχα...

ML-1984

# 16 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ΩΩΩχοο κατερινα κατερινακι!

Θα ελεγα οτι ο αντρας σου ειναι τοσοοο χαλαρος μα τοσο χαλαρος με ολα οσα σας συμβαινουν οπως λες μονο εσυ εχεις επομιστει ολο το σκηνικο και ο ανθρωπος διπλα σου ασχολειτε με ενα μεταπτυχιακο που εσυ δεν ηξερες καν οτι κανει και για μια δουλεια που του βγηκε μεσω μιας φιλης που τον εφερε σε επαφη.
Σταματα την ητοπαθεια εγω αυτο λεω αν καθεσαι και αναλωνεσαι στα τι κανουν συνεχεια οι γονεις του σε εσενα κ.τ.λ! Σταματα αυτα και δες εσας.

Σου ειπε και πρεπει να το πσιτευψεις.Οχι καλη μου στο φαισμπουκ καπου καπου να μπενεις και αυτο δεν σημαινει οτι εισαι ζηλιαρα φιλας τα νωτα σου και τα ρουχαλακια σου!
Λοιπον καλο ειναι αν ειναι αποφασισμενος να παει για λιγο δυαστιμα να πας και εσυ μαζι του.Μην μεινεις εδω.Εκτος αν τον πισεις να μην κανει εκει την ειδικοτητα του μπορει να βρει και εδω καπου να κανει την ειδικοτητα του...υπαρχουν ευκαιριες πολλες! Εδω βρηκε μεταπτυχιακο να κανει δεν εχει ειδικοτητα?
Μιλησε του ηρεμα και πες του επειδη εχω την μητερα μου και φυσικα εχουμε και το μικρο μας μωρακι που σε χρειαζεται εδω...Θελω σε παρακαλω να με κατανοησεις να με νιωσεις να αλλαξεις γνωμη και να προσπαθησεις να βρεις κατι εδω.
Η μητερα μου θελει φροντιδα και πολυ φοβαμαι δεν θα μπορεσω να σε ακολουθησω καπως ετσι ριξτω εκει με ηρεμια!

Εχω να σου πω κατερινα οτι και αλλος εφυγε μονος για ειδικοτητα σε νοσοκομειο αγγλιας και γυρισε πισω μεσα στην εβδομαδα γιατι του λειπε η οικογενεια του και η γυναικα του δεν μπορεσε να παει μαζι του για τους δικους τους λογους.
Αν θελει δεν θα παει καν!Μπορει και εδω να κανει τα παντα.Εχει τοσες ευκαιριες για ειδικοτητες και εξησου καλους γιατρους!

Κοπελα μου ηρεμισε και δες λιγο τον εαυτο σου.Δεν ζηλευεις οπως παλια γιατι εκανες την οικογενεια που ηθελες και με τον ανθρωπο που ηθελες και εκανες και το παιδακι που παντα ηθελες.Εγινες μητερα και ολοκληρωσες τον κυκλο της ζωης σου και κακα τα ψεματα ειναι ενα πολυ σημαντικο κομματι στην ζωη μιας γυναικας!

Λοιπον η πας και τα παρατας ολα.Την μητερα σου κανωνισε με καμια συγγενης σου να την φροντιζει ή συμφωνησε να βρειτε μια γυναικα να πηγαινει να την φροντιζει και φυγε μαζι του.

Για μενα καλο ειναι να πεις ολα τα ανχη σου στον αντρα σου και οχι σε εμας.Να κατσει να σε ακουσει και να επομιστει και αυτος το βαρος και το ψυχοπλακωμα που νιωθεις γιατι μας το μεταδιδεις.
Εσυ ξεφωτονεις αλλα σε λαθος σελιδα καλο ειναι ολααα αυτα να τα ξεφωρτωσεις σε ολους τους υπετιους...να πεις εγω καταβαθος δεν θελω να φυγω απο Ελλαδα!!! Εγω θελω να με κανεις να νιωσω οτι συμεριζεσαι την αποψη μου να μην πας εξω και να ψαξεις κατι εδω.
Ετσι και αλλιως η θεση ειναι μιλιμενη δεν υπογραφηκε κανενα συμβολαιο και τιποτα.

Αν μιλαμε για Αγγλια εκει ειναι αυστηρα τα πραγματα.Ασχετα αν ειναι μιλημενη η θεση θα επερε να εχει κανει ηδη αιτηση και γενικα να περασει  απο συνεντευξη εστω μεσω σκαιπ!
Οποτε εχεις ενα υπερ πες του δεν υπεγραψες και κανενα χαρτι για τον οκτωμβη!Για αυτο καλο ηταν να ψαξει κατι εκει που ειστε!

Μιλησε του και πες του να το σκεφτει και να σου απαντησει για να ξερεις τι να κανεις και εσυ!Παρε λιγο τα πανω σου και μην γινεσαι ητοπαθεις!Ανελαβε λιγο την ζωη σου και σταματα να σκεφτεσαι πως να περναν οι αλλοι καλα και οχι εσυ!
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ!Ωχ αυτα παθενεις αν εισαι μικρη και μπλεκεις με γιατρο! Σου αρεσει το επαγγελμα του το βρησκεις γοητευτικο αλλα μετα παρε να εχεις ολα τα αχνη εσυ!

ML-1984

# 17 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φυσικα και δεν εχεις προβλημα διοτι εχεις μαθει να συναναστρεφεσαι και με αντρες διοτι αυτη ειναι η δουλεια σου και μιλας εκ του ασφαλους και αυτο το λεω χωρις να θελω να σε θηξω...Αλλα πιστευω καποιες στιγμες εχεις γελασει με αυτα που σου ειπε ο συναδελφος σου μεσω ε μαιλ και εχεις απαντησει με αναλογο υφος.Αυτο που σου λεω δεν σημενει οτι σε θηγω μην το παρεις ετσι.Αλλα σκεψου τωρα πως της φανηκε της κοπελας παντρεμενη με παιδι που εχει ρηξει πολυ δουλεια για να κανει οικογενεια και γενικα να ασχολειτε με την οικογενεια της ποσο αλλιως βλεπει τα πραγματα.

Εσενα ειναι η δουλεια σου.Και ποιος σου λέει κοριτσακι αν αυριο μεθαυριο δεν χτυπησει την πορτα σου ο ερωτας και ειναι και παντρεμενος.Δεν σου λεω να μπλεξεις αλλα αν αρχησει καποιος τα κοπλημεντα?εκει τι κανεις? Εγω νομιζω τοτε εσυ εισαι αυτη που κρατας τις αποστασης.Γιατι αν ηθελες θα απαντουσες διαφορετικα στα ε μαιλ!ή στις συναντησεις σας και ας γνωρισες την γυναικα του καθενα απο αυτους που συνεργαζεσαι.

Αγνωστο το μελλον...δεν ξερεις τι σου επιφυλασει και καμια φορα σε κανει να σκεφτεις διαφορετικα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από izampo

αυτα που συμβαίνουν στον άνδρα σου είναι απόλυτα φυσιολογικά ...και γω συναναστρεφομαι με παντρεμένους συναδέλφους που δουλευουμε μαζί και κάνουμε εργασίες και τους εκτιμώ αφάνταστα .μιλάμε με e mail εχω γνωρίσει τις γυναίκες τους και όλα οκ. δεν υπάρχει τίποτα μεταξύ τους . ο κάθε συνάδελφος βοηθάει τον άλλον συνάδελφο αν έχει άκρες ...από εκτίμηση ...τώρα ο άνδρας σου είναι αγχωμένος με την δουλειά του και συ τον φορτίζεις περισσότερο. δεν λες που του βρήκε ειδικότητα και θα τελειώνει μια ώρα αρχύτερα ??? έπρεπε να κάνεις χαρά γιατί αυτό θα γίνει για το καλό της οικογένειάς σας ...!!!και για να έχει ανοιχτό ο άνθρωπος το face δεν έχει να κρύψει τίποτα ... δεν στο είπε γιατί θα ήξερε ότι θα ζηλέψεις χωρίς λόγο ...!!!  αυτό που πρέπει κατά την γνώμη μου να φοβάσαι είναι ότι θα αφήσεις την δουλειά σου ... δεν αφήνουμε έτσι τις δουλειές μας και όταν έχουμε προβλήματα με τα πεθερικά ...!!!

newmammy123

# 18 στις 18/6/2013
author

Ml,

Καλησπέρα ναι μου άρεσε το επαγγελμά του και το έβρισκα γοητευτικό το όλο σκηνικό βοηθάω το συνάνθρωπο κτλ. μόνο που ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.

Και για να κάνω και γω μια πλάκα (μεταξύ σοβαρού και αστείου)

ΝΕΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΚΡΙΑ!!!

Είναι φιλόδοξοι και το μόνο που σκέφτονται είναι πως θα ανελιχθούν ούτε ο συνάνθρωπος ούτε ότι εκτελούν κοινωνικό έργο ούτε τίποτα από όλα αυτά τα ρομαντικά!!!Μια φορά τον άκουσα στο τηλέφωνο και μίλαγε με έναν συνάδελφο και του λέει έβαλες καθετήρα στο πτώμα? Λέω εγώ ρε συ βάζετε και σε πτώματα καθετήρες αφού είναι νεκροί??? όχι μου λέει δεν είναι νεκρός απλά περιμένουμε να πεθάνει και τον λέμε πτώμα..Α οκ λέω απο μέσα μου άστα να πάνε!!!
Μια φορά έδωσα σε έναν στο φανάρι ένα 5ευρω και μόνο που δεν έπεσε να με φάει...δε λέω μπορεί να υπάρχουν και γιατροί πιο φιλάνθρωποι αλλά δεν είναι όλοι έτσι και δεν είναι κάποιος φιλάνθρωπος επειδή είναι γιατρός!!!

Επίσης αν νομίζετε ότι επείδη κάποιος είναι γιατρός λύσατε το πρόβλημα της ζωής σας είστε βαθιά νυχτωμένες...Εγώ πληρώνω ίσα και μη σας πω παραπάνω για το νοικοκυριό γιατί εκείνος πρέπει να βάζει λεφτά στην άκρη για τη μόρφωση, πρέπει να πάει και στα εξωτερικά και γενικά μέχρι να φτάσει γύρω στα 50 (αν δει κάνα φράγκο) έτσι θα βγαίνει η ζωή...και απο πάνω θα σας τη λένε όλοι ότι αυτός είναι γιατρός εσύ τι είσαι???Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ- η παρακατιανή!!!

Τέλος πάντων μπορεί να είμαι προκατελλειμενη και συγχησμένη τώρα και τα είπα λίγο χύμα και νευριασμένη και μαζί του γι αυτό να έβγαλα μια κακία προς τους γιατρούς-με συγχωρείτε

Αρέσει στο μέλος Razer_Knight

izampo

# 19 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

συγνώμη που θα στο πω αλλά όσους γιατρούς έχω γνωρίσει είναι λίγο ψώνια άσε που δεν βγάζουν και τα λεφτά που έβγαζαν παλαιά ... και τώρα που θα κάνει ειδικότητα θα παίρνει 500 το μήνα ... υπάρχουν επιστήμονες του πολυτεχνείου , τις νομικής που βγάζουν περισσότερα ... γενικά εγώ δεν θα τα φτιαχνα με γιατρό γιατί για να ανοίγεις ανθρώπους πρέπει να σαι και λίγο αναίσθητος ... Λοιπόν γενικά οι επιστήμονες θέλουν μια γυναίκα νοικοκυρά και να την κάνουν ότι θέλουν ... αλλά μετά πό λίγο την βαριούνται παρόλο που την έχουν παντρευτεί ... και γοητεύονται από γυναίκες δραστήριες που δουλεύουν...τις θαυμάζουν ...κοινώς παίζει το ματάκι τους ... αυτά ... τώρα εσύ λες ότι θα αφήσεις την δουλειά σου και θα πας μαζί του ... νομίζεις ότι θα εκτιμήσει την θυσία σου ??? δεν νομίζω ... σου πα ότι θαυμάζουν τις ανεξάρτητες παρόλο που όταν παντρεύονται θέλουν οι γυναίκες τους να μην δουλεύει ... ισως και αυτό να τους βολεύει ... κοίτα υπάρχουν και άνθρωποι που εκτιμούν θαυμάζουν αυτό που έχουν δίπλα τους και δεν θέλουν θυσίες ... αλλά η ζωή είναι ένας συνεχής αγώνας ...

izampo

# 20 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κοιτα ξέρω πολλές περιπτώσεις αλλά γενικά το να το παιζει ο άλλος κελεπούρι θέλει γυναίκες με γερό στομάχι και κυρίως κοπέλες ανεξάρτητες (οικονομικά) που οι άνδρες να τις φοβούνται ... δηλαδή ότι ανα πάσα στιγμή μπορούν να τα τινάξουν όλα στον αέρα αν οι άνδρες δεν είναι καλά παιδάκια ... θέλει γυναίκες που να φροντίζουν  τον εαυτο τους και να ναι πρόκληση και για άλλους άνδρες ... δεν θέλει γυναίκες που θα αφήσουν την δουλειά τους και θα τρέχουν από πίσω από άνδρες και θα κάνουν σκηνή ζηλοτυπίας για μηνυματα μέσω face ... προσεχε γιατί θα χασεις το παιχνίδι ...!!! 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε