Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Και άλλα προβλήματα...είμαι μπερδεμένη.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

tzoulia49

# 41 στις 24/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

εγω ξερω  να πω ειχαν δεν ειχαν σου  καταστρεψαν τον χαρακτηρα ...

κι αυτος και οι κομπλεξικοι γονεις του ...
θα σου τα πω λιγο ωμα μπας και συνελθεις και παρεις αναποδες και ωφεληθεις ...
γιατι καμια φορα χιλιες φορες να επισπευδεις μια ιστορια να τελειωσει παρα να σου λιωσει ολη την προσωπικοτητα ...
πρωτ απ ολα τι θα πει οτι ειναι χειρουργος καιι ειναι ο γιος του παρτα ολα ...
κι εσυ επιστημονας εισαι ...απλα εχεις τελειωσει μια αλλη επιστημη ...
ολοι δεν μπορουμε να γινουμε γιατροι αλλα σε μορφωση ειστε ισαξιοι ...
παρακατω .,...
αλλη η μεν ειδικοτητα αλλη η δε ...
αυτος κανει αυτο...
 εσυ...εργαζεσαι πανω στην επιστημη σου ... κανεις μαθηματα ιδιαιτερα παιζεις τον ρολο της συζυγου της μανας νοικουρας και ανεχεσαι κι αυτον με τα κομπλεξ του και τους αχρηστους τιποτενιους γονεις του ...
οι οποιοι για να ειναι ετσι γυρευε τι παιδι εχουν μεγαλωσει .και τι γονιδιο του εχουν κληρονομησει ...και φυσικα μιλαω για τον συζυγο σου ε ...
λοιπον για να σε κανω να ταρακουνηθεις σου λεω οτι αυτος περιμενε να στην κανει την λαδια ...
ηδη σου εχει κανει πριν παντρευτειτε κατι αντιστοιχο και μετα λουφαξε ...
τωρα δε που ψωνιστηκε οτι ειναι καποιος εχει τους γονεις του να σε θεωρουν ανεπαρκη εχει το ψωνιο του οτι ειναι καποιος κλπ ...
μολις κανει καριερα της επιστημης του σε βλεπω να σε χωριζει ...
τα λεω λιγο μαυρα και δεν θελω να σε αγχωσω αλλα να το εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου ...
κατ αρχην εχεις υποπεσει  σ ενα τραγικο λαθος ...
εχεις πεισθει  οτι υστερεις ...εχεις τρομερες ανασφαλειες ...περνας το μηνυμα γυναικουλας που φοβαται μην την εγκαταλειψει ο σημαντικος γιατρος ενω εσυ εισαι το απολυτο τιποτα ...
και στο τελος θα το παθεις πιστεψε με ...
τον παρακολουθεις...
 κρεμεσαι απο πανω του κανεις την κοτα ...δεν διεκδηκεις αυτο που σου ανηκει μονο και μονο μην τον χασεις ...
ηδη μπηκε στο ιντερνετ και εκανε επανωτη επικοινωνια με μια πρωην φιλη ...
η οποια κατα πως φαινεται εχει βλεψεις ...
και αυτουνου φυσικα του καλαρεσει και την ψηνει υποτυποδως για καμια ιστορια οταν θα παει αγγλια ...
γι αυτο τα κρυβε 6 μηνες ...γιατι υποβοσκε πονηρη διαθεση και μολις εσυ το πηρες ειδηση σου ζητησε συγνωμη και ειπε δεν θα ξαναγινει ...
πραγμα το οποιο το ειχε κανει και στο παρελθον προ γαμου ...
το οτι θελει να παει για μια ειδικοτητα στο εξωτερικο ειναι μια καλη ιδεα γι αυτον κακη για σενα ...
για ποσο καιρο θα παει;
αν παει για ενα χρονο αστον να παει ...
μην χασεις την δουλιτσα σου και ξεβολευτεις για τοσο λιγο διαστημα ...
κι αν ειναι αυτος να στην κανει θα την κανει κι εδω να ειναι ...
αν ειναι για περισσοτερο πηγαινε μαζι του με το παιδι θα βρεις κατι να κανεις κι εσυ εκει ...
ασε τους γονεις σου εχει ο ενας τον αλλον και προφανως ειναι νεοι θα βρουν την ακρη τους μην αγχωνεσαι γι αυτο ...
θα σε συμβουλευα να πατησεις ποδι ...
μην παιζεις αυτον τον παθητικο ρολο ...
αντιμιλας στους γονεις του ενω θα πρεπε να απαιτησεις απ αυτον να το διαχειριστει ετσι ωστε να σε σεβονται ...
αντιδρας σε λαθος προσωπα ...
στα πεθερικα σου πρεπει να εχεις σεβασμο επειδη ειναι γονεις του κι επειδη ειναι μεγαλυτεροι ...
βριζοντας τους πεφτεις στα ματια τους και σε θαβουν σ αυτον συνεχεια ετσι ωστε φαινεσαι η κακια και λιγο λιγο σου σκαβουν την εικονα  ...
την σκηνη επρεπε να την κανεις στον γιο για να τους βαλει στη θεση τους για να μαθουν να σε σεβονται ...
η μορφωση δεν ειναι πως να βαζει καθετηρες σε πτωματα μονο αλλα το να ξερει να διαχειριζεται σωστα και τα προσωπικα του ...
γινε πιο αποφασιστικη ...
αφου δεν σε γουσταρουν οι δικοι του μην ερχεσαι σε επαφη και χαλιεσαι ...
στειλε το παιδι ελευθερα μαζι του να το βλεπουν ...
μην συμβιβαζεσαι σε πραγματα που δεν σε καλυπτουν ισα για να σου πεταει τα ψυχουλα επειδη ειναι γιατρος ...
κι αν δεν του αρεσει να σε σεβεται και να σ αγαπαει οπως κανουν ευτυχισμενη εσενα και το παιδι αρα δεν υπαρχει λογος να ειναι μαζι σου ...
γιατι οσο εσυ θα φερεσαι ετσι σε βλεπω μια μερα να τραβηξει γι αλλες πολιτειες επειδη και μονο θα του γινεις παρα πολυ βαρετη ...
διεκδηκησε...αυτο που σε κανει ευτυχισμενη ...δεν ειναι ζηλεια το οτι ετυχε να δεις το φβ ...
μην το κανεις εσκεμενα να τον παρακολουθεις ...
αν και πιστευω το κανες επειδη αυτος σου εδωσε το δικαιωμα πατα ποδι και στειλτον απο εκει που ηρθε αν δεν του αρεσει πριν σε στειλει αυτος ...
σιγα τα ωα ...ειναι γιατρος ...αξια του δινει μονο αυτος που νιωθει οτι ειναι κατωτερος του αυτο να ξερεις ...

ευχομαι να αλλαξει η πραγματικοτητα σου και να γεμισεις αυτοπεποιθηση γιατι αυτο ειναι που σου λειπει ...
κι αν αυτος σ αγαπαει πιστεψε με θα μεινει κοντα σου και θα σε εκτιμησει περισσοτερο ...
οσο για το φβ αν ηταν κυριος επρεπε να ηξερες με ποιους μιλαει τι σκοπους εχει κι ολα αυτα ...
κι οχι να εχει κανει αιτησεις να εχει καταστρωσει σχεδια κι εσυ να το μαθες κανοντας τον ντεντεκτιβ ...
προσεχε τον ...τα ματια σου τεσσερα ...φιλικα τζουλια ...

_aidiothir_1978

# 42 στις 24/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο τρόπος που γράφεις θεματοθετρια απο την αρχη του θέματος κυρίως αλλα και στη συνέχεια, είναι εντελώς αποστασιοποιημενος. Δηλαδή μιλάς σαν να μίλαγες για την ιστορία κάποιων άλλων και ΕΣΥ να είσαι ένας τρίτος εξωτερικός παρατηρητής.Πουθενά στο κείμενο δε χρησιμοποιείς τη λέξη "εμείς", εννοώντας εσένα με τον άντρα σου. Παντού μιλάς με το αυτός, και το εκείνος, και το εκείνοι (πεθερικά), σαν να μιλάς για μια ιστορία κάποιου αλλου ξένου.Επίσης πουθενά δε βγάζεις θυμό στο κείμενο για τον άντρα σου, αλλα ουτε και αγάπη.Παντού μιλάς ουδέτερα σαν να διηγείσαι μια ιστορία που ακουσες.Ελπίζω να κάνω λάθος. Ας με διορθώσουν οι συνδίκτιοι.

Tonia35

# 43 στις 25/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από _aidiothir_1978
Ο τρόπος που γράφεις θεματοθετρια απο την αρχη του θέματος κυρίως αλλα και στη συνέχεια, είναι εντελώς αποστασιοποιημενος. Δηλαδή μιλάς σαν να μίλαγες για την ιστορία κάποιων άλλων και ΕΣΥ να είσαι ένας τρίτος εξωτερικός παρατηρητής.Πουθενά στο κείμενο δε χρησιμοποιείς τη λέξη "εμείς", εννοώντας εσένα με τον άντρα σου. Παντού μιλάς με το αυτός, και το εκείνος, και το εκείνοι (πεθερικά), σαν να μιλάς για μια ιστορία κάποιου αλλου ξένου.Επίσης πουθενά δε βγάζεις θυμό στο κείμενο για τον άντρα σου, αλλα ουτε και αγάπη.Παντού μιλάς ουδέτερα σαν να διηγείσαι μια ιστορία που ακουσες.

Συμφωνώ απόλυτα...και προσθέτω...

αναρωτιέμαι...αν τα μισά...

από αυτά που γράφει...τα έχει συζητήσει με τον άμεσα ενδιαφερόμενο...;;;

newmammy123

# 44 στις 25/6/2013
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 50
'Aρεσαν+: 0%

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

Τζούλια,
Αυτά που γράφεις τα σκέφτομαι και εγώ. Δε ξέρω αν εκείνοι αλλιώσαν το χαρακτήρα μου σιγά σιγά.Η αλήθεια είναι πως πάντα ήμουν άτομο με χαμηλή αυτοπεποίθηση. Σίγουρα όμως αυτό που μου έτυχε στο γάμο μου ήρθε και έδεσε το γλυκό...
Σ ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου και στο προηγούμενο θέμα μου. Είσαι ο λόγος που στέλνω το παιδί με το πατέρα του μόνο στο σπίτι των πεθερικών και εσύ και ο morgoth με είχατε βοηθήσει πολύ με αυτά που μου είπατε. Ειλικρινά είχα πολλούς ενδοιασμούς τι έπρεπε να κάνω στο θέμα του παιδιού, καθώς είμαι και άπειρη με τέτοια θέματα και δεν ήξερα αν είναι σωστό να στέλνω χωρίς εμένα σε ένα εχθρικό (προς εμένα) περιβάλλον το μωρό μου (που τώρα έκλεισε το 1 έτος). Όμως με αυτά που μου είπες μου έδωσες δύναμη και αποφάσισα να το αφήνω να πηγαίνει με το πατέρα του και να το κρατάνε και εκείνοι μόνοι τους κάποιες φορές και έτσι ευτυχώς δε δημιουργήθηκαν και άλλες προστριβές... Εννοείται ότι δε σκεφτόμουν ότι θα κάνουν κακό στο παιδί (αυτό δε το πιστεύω με τίποτα, αλλιώς δε θα το άφηνα με τίποτα να πηγαίνει) αλλά ήταν ψυχολογικό το ζήτημα καθώς ήταν και νωπά όσα είχαν γίνει... Τέλος πάντων ήθελα να σε ευχαριστήσω για τη στήριξή σου γενικά και ιδιαίτερα για το θέμα αυτό. Επίσης αναγνωρίζω ότι δεν έπρεπε να βρίσω και να μιλήσω έτσι γιατί τώρα έχουν και δίκιο που με λένε αλήτισσα και με βγάλαν κακιά και βρήκαν και δικαιολογία που δε μου μιλάνε!! Αυτό έψαχναν άλλωστε αφορμή για να με βγάλουν στην απ' έξω και τη βρήκαν. Δε πειράζει όμως καλύτερα έτσι από το να βρισκόμαστε και όλο να γίνονται παρεξηγήσεις και καβγάδες. Άλλωστε και εκείνος παραδέχεται και μου έχει πει ότι όποια και να ήταν στη θέση μου πιθανώς έτσι να φερόντουσαν γιατί δεν ήθελαν να παντρευτεί..

Τώρα όσον αφορά αυτά που λες γενικά δε μου άρεσε καθόλου η αντίδραση του συζύγου στο όλο θέμα με τους γονείς του (που δε με υποστήριξε εκείνος με αποτέλεσμα να ξεφύγω και να μιλήσω έτσι εγώ στο πατέρα του). Που μου το έκρυβε το άλλο γεγονός 6 μήνες δε ξέρω γιατί το έκανε (Αν δηλαδή τρέχει κάτι πονηρό αν και από την αλληλογραφία δε νομίζω να είχε εκείνος τουλάχιστον κάτι πονηρό στο μυαλό του) Εκείνη βέβαια για να λέει να χρεωθεί το σπίτι 1,5 μήνα παραπάνω και να του στέλνει μηνύματα κατ ευθείαν μόλις έρχεται Ελλάδα να μιλήσουν ίσως και να έχει κάτι άλλο στο νού της...

Τι να πω...πάντως δυστυχώς δε θα φύγει μόνο για ένα χρόνο, οι γιατροί ειδικά οι νέοι δύσκολα βρίσκουν κάτι στην Ελλάδα ιδιαίτερα στην Αθήνα οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι για πολύ περισσότερο...Αν ήταν για ένα χρόνο δε θα άφηνα τη δουλειά.  Βέβαια αυτό που με προβληματίζει δεν είναι μόνο η δουλειά αλλά ότι είναι δύσκολο βήμα ειδικά με το μικρό να πας σε ξένη χώρα. Τώρα που δουλεύω το κρατάει η μάνα μου και έχω το κεφάλι μου ήσυχο εκεί θα έχω ένα αγχος παραπάνω..Τέλος πάντων όπως τα φέρει η ζωή ...

aidiothir kai tania35,

έχετε δίκιο για το τρόπο που γράφω δε το είχα προσέξει ίσως υποσυνείδητα με όλα αυτά που έχουν γίνει να θέλω να τα δω ώς τρίτος και γι αυτό να τα γράφω έτσι . Ίσως λέω εγώ και εκείνος γιατί έχω απογοητευτεί και δε μας θεωρώ ενότητα...όσο για τα πεθερικά είναι για εμένα ξένοι από τη στιγμή που και μου μιλάνε με αυτό το τρόπο και δε θέλουν να με βλέπουν..

tzoulia49

# 45 στις 25/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλησπερα κατ αρχην ...

το θεμα με το παιδι το χειριστηκες σωστα και μην εχεις την αποψη οτι εκει ειναι εχθρικο σπιτι ...

γονεις του ειναι δεν νομιζω να θελουν το κακο του εγγονιου τους ...
και ποτε μην το αναφερεις στον συζυγο σου αυτο ...
 και αν δεν μπορεις να δειξεις εμπιστοσυνη οπως οταν πας το παιδι  στους δικους σου ...

προφασισου  το ...

να τον παροτρυνεις κι εσυ να πηγαινει το παιδι  εκει διοτι οι παπουδες δικαιουνται να βλεπουν το εγγονι τους ανεξαρτητα με την σχεση που εχουν μαζι σου ...
παντως εσυ κερδιζεις να ξερεις που στελνεις το παιδι εστω κι ετσι ...
 και στα ματια των πεθερικων σου ...και στου συζυγου ...κι εχεις και το κεφαλι σου ησυχο απο τα σπασιματα ...
το αλλο τωρα της μεταναστευσης ...
επειδη ξερω πως πανε τα πραγματα στην ελλαδα κι επειδη μια μετοικιση στο εξωτερικο μπορει να ωφελησει τον συζυγο σου και την καριερα του ...
αν αυτος το επιθυμει στηριξε τον ...
κι αφου πρεπει να φυγει για αρκετο καιρο μην σκεφτεσαι τιποτα ...
τις βαλιτσες σου το παιδι και αυτον απο το κατοπι ...
πρωτ απ ολα θα ξεφορτωθεις τα αγχη με τους γονεις του ...θα ξεαγχωθει κι αυτος απο αυτο ...
θα γινει καλυτερος προς εσενα ...
εκει θα αναγκαστει να ειναι κοντα σας ...εκ των πραγματων ...
δεν εχει γκομενικα στο εξωτερικο οπως την ψωροκωσταινα ...με τους κομπλεξικους ...
εσυ καποια δουλιτσα θα βρεις να κανεις ...
και το παιδι αναγκαστικα θα το προσαρμοσετε  ...
αν και για το παιδι θα υπαρξει μια δυσκολια εν γενη...
 θα βρεθει  λυση ...
ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε ...
πρωτευει  ο συζυγος και τα επαγγελματικα του ...
στηριξε τον κι ολα θα πανε καλα ...και δυνατα οχι ητοπαθειες και γρινιες ...
καμια φορα οι συγκυριες βοηθανε προς το καλυτερο κι εδω εσενα σου ερχονται κομπλε ...
οσο για την εξ αγγλιας και φβ αν εισαι συ παρουσα στην αγγλια μην φοβασαι τιποτα ...
να ξερεις στο μυαλο του αντρα πρωτευει η οικογενεια ...
αλλα να το υποστηριζεις οχι να τον στειλεις μονο του στας αγγλιας για χρονια ...στο στομα του λυκου ...
αφου εχουμε πει οι αντρες ειναι... να μην πω ...
φιλια... ξερω οτι θα φερθεις εξυπνα ...
εχεις ενα πολυ θετικο ξερεις ν ακους ...

POYLAKI-TSIOU

# 46 στις 27/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από tzoulia49

εγω ξερω  να πω ειχαν δεν ειχαν σου  καταστρεψαν τον χαρακτηρα ...

κι αυτος και οι κομπλεξικοι γονεις του ...
θα σου τα πω λιγο ωμα μπας και συνελθεις και παρεις αναποδες και ωφεληθεις ...
γιατι καμια φορα χιλιες φορες να επισπευδεις μια ιστορια να τελειωσει παρα να σου λιωσει ολη την προσωπικοτητα ...
πρωτ απ ολα τι θα πει οτι ειναι χειρουργος καιι ειναι ο γιος του παρτα ολα ...
κι εσυ επιστημονας εισαι ...απλα εχεις τελειωσει μια αλλη επιστημη ...
ολοι δεν μπορουμε να γινουμε γιατροι αλλα σε μορφωση ειστε ισαξιοι ...
παρακατω .,...
αλλη η μεν ειδικοτητα αλλη η δε ...
αυτος κανει αυτο...
 εσυ...εργαζεσαι πανω στην επιστημη σου ... κανεις μαθηματα ιδιαιτερα παιζεις τον ρολο της συζυγου της μανας νοικουρας και ανεχεσαι κι αυτον με τα κομπλεξ του και τους αχρηστους τιποτενιους γονεις του ...
οι οποιοι για να ειναι ετσι γυρευε τι παιδι εχουν μεγαλωσει .και τι γονιδιο του εχουν κληρονομησει ...και φυσικα μιλαω για τον συζυγο σου ε ...
λοιπον για να σε κανω να ταρακουνηθεις σου λεω οτι αυτος περιμενε να στην κανει την λαδια ...
ηδη σου εχει κανει πριν παντρευτειτε κατι αντιστοιχο και μετα λουφαξε ...
τωρα δε που ψωνιστηκε οτι ειναι καποιος εχει τους γονεις του να σε θεωρουν ανεπαρκη εχει το ψωνιο του οτι ειναι καποιος κλπ ...
μολις κανει καριερα της επιστημης του σε βλεπω να σε χωριζει ...
τα λεω λιγο μαυρα και δεν θελω να σε αγχωσω αλλα να το εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου ...
κατ αρχην εχεις υποπεσει  σ ενα τραγικο λαθος ...
εχεις πεισθει  οτι υστερεις ...εχεις τρομερες ανασφαλειες ...περνας το μηνυμα γυναικουλας που φοβαται μην την εγκαταλειψει ο σημαντικος γιατρος ενω εσυ εισαι το απολυτο τιποτα ...
και στο τελος θα το παθεις πιστεψε με ...
τον παρακολουθεις...
 κρεμεσαι απο πανω του κανεις την κοτα ...δεν διεκδηκεις αυτο που σου ανηκει μονο και μονο μην τον χασεις ...
ηδη μπηκε στο ιντερνετ και εκανε επανωτη επικοινωνια με μια πρωην φιλη ...
η οποια κατα πως φαινεται εχει βλεψεις ...
και αυτουνου φυσικα του καλαρεσει και την ψηνει υποτυποδως για καμια ιστορια οταν θα παει αγγλια ...
γι αυτο τα κρυβε 6 μηνες ...γιατι υποβοσκε πονηρη διαθεση και μολις εσυ το πηρες ειδηση σου ζητησε συγνωμη και ειπε δεν θα ξαναγινει ...
πραγμα το οποιο το ειχε κανει και στο παρελθον προ γαμου ...
το οτι θελει να παει για μια ειδικοτητα στο εξωτερικο ειναι μια καλη ιδεα γι αυτον κακη για σενα ...
για ποσο καιρο θα παει;
αν παει για ενα χρονο αστον να παει ...
μην χασεις την δουλιτσα σου και ξεβολευτεις για τοσο λιγο διαστημα ...
κι αν ειναι αυτος να στην κανει θα την κανει κι εδω να ειναι ...
αν ειναι για περισσοτερο πηγαινε μαζι του με το παιδι θα βρεις κατι να κανεις κι εσυ εκει ...
ασε τους γονεις σου εχει ο ενας τον αλλον και προφανως ειναι νεοι θα βρουν την ακρη τους μην αγχωνεσαι γι αυτο ...
θα σε συμβουλευα να πατησεις ποδι ...
μην παιζεις αυτον τον παθητικο ρολο ...
αντιμιλας στους γονεις του ενω θα πρεπε να απαιτησεις απ αυτον να το διαχειριστει ετσι ωστε να σε σεβονται ...
αντιδρας σε λαθος προσωπα ...
στα πεθερικα σου πρεπει να εχεις σεβασμο επειδη ειναι γονεις του κι επειδη ειναι μεγαλυτεροι ...
βριζοντας τους πεφτεις στα ματια τους και σε θαβουν σ αυτον συνεχεια ετσι ωστε φαινεσαι η κακια και λιγο λιγο σου σκαβουν την εικονα  ...
την σκηνη επρεπε να την κανεις στον γιο για να τους βαλει στη θεση τους για να μαθουν να σε σεβονται ...
η μορφωση δεν ειναι πως να βαζει καθετηρες σε πτωματα μονο αλλα το να ξερει να διαχειριζεται σωστα και τα προσωπικα του ...
γινε πιο αποφασιστικη ...
αφου δεν σε γουσταρουν οι δικοι του μην ερχεσαι σε επαφη και χαλιεσαι ...
στειλε το παιδι ελευθερα μαζι του να το βλεπουν ...
μην συμβιβαζεσαι σε πραγματα που δεν σε καλυπτουν ισα για να σου πεταει τα ψυχουλα επειδη ειναι γιατρος ...
κι αν δεν του αρεσει να σε σεβεται και να σ αγαπαει οπως κανουν ευτυχισμενη εσενα και το παιδι αρα δεν υπαρχει λογος να ειναι μαζι σου ...
γιατι οσο εσυ θα φερεσαι ετσι σε βλεπω μια μερα να τραβηξει γι αλλες πολιτειες επειδη και μονο θα του γινεις παρα πολυ βαρετη ...
διεκδηκησε...αυτο που σε κανει ευτυχισμενη ...δεν ειναι ζηλεια το οτι ετυχε να δεις το φβ ...
μην το κανεις εσκεμενα να τον παρακολουθεις ...
αν και πιστευω το κανες επειδη αυτος σου εδωσε το δικαιωμα πατα ποδι και στειλτον απο εκει που ηρθε αν δεν του αρεσει πριν σε στειλει αυτος ...
σιγα τα ωα ...ειναι γιατρος ...αξια του δινει μονο αυτος που νιωθει οτι ειναι κατωτερος του αυτο να ξερεις ...

ευχομαι να αλλαξει η πραγματικοτητα σου και να γεμισεις αυτοπεποιθηση γιατι αυτο ειναι που σου λειπει ...
κι αν αυτος σ αγαπαει πιστεψε με θα μεινει κοντα σου και θα σε εκτιμησει περισσοτερο ...
οσο για το φβ αν ηταν κυριος επρεπε να ηξερες με ποιους μιλαει τι σκοπους εχει κι ολα αυτα ...
κι οχι να εχει κανει αιτησεις να εχει καταστρωσει σχεδια κι εσυ να το μαθες κανοντας τον ντεντεκτιβ ...
προσεχε τον ...τα ματια σου τεσσερα ...φιλικα τζουλια ...

tzoulia49

# 47 στις 29/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σου αρεσε εεε;;;
κακομοιρο πουλακι ...
κανεις και τσιου εν τω μεταξυ ...
οντωςςς;;;

POYLAKI-TSIOU

# 48 στις 2/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από tzoulia49

σου αρεσε εεε;;;
κακομοιρο πουλακι ...
κανεις και τσιου εν τω μεταξυ ...
οντωςςς;;;

...Αχ μωλε μωλέ... τι παιδι εισαι εσυ ;;;

tzoulia49

# 49 στις 2/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τις ποτισες τις γλαστρες  πουλακι μπεμπε ;;;

πιστευω μονο την δικη σου οχι και τις αλλες εεε...
καλα πως σου εχει ερθει αυτο το τσουρτσουριχτο το νικ απορω ...
θα χει μια σχεση με τα συμφραζομενα ..
λεω εγω τωρα  ...

ML-1984

# 50 στις 3/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συνφωνω με την τζουλια να πας κατοπιν απο πισω και εσυ μαχι του στα ξενα!
Τωρα θα δεις πολλα κουλα εκει...λυσσαρες και εξυπνες ελληνιδες και θα το καταλαβεις οταν θα εχετε συναντησεις και καλα ολοι οι συναδελφοι σε καμια παμπ για μπυρα! εζησα αγγλια και μπορω να σου πω!λιο πολυ ιδιο το σκηνικο!
Εξω οι Ελληνες εχουν μια αρχη μην κανεις πΑρεα με ελληνα! μονο σου το ξανα λεω  θες οτι εισαι  μονος θες λιγο οι μουντιλα οι βροχες ολη την ωρα...τα αγορια εκει πανω γινονται εαυλωτοι...εκει καραδωκουν οι νηφιτσες ελληνιδες που πανε για σπουδες μενουν εκει για πανω απο 8ετια! και σου λεει αφου δεν μου εκατσε ο Ελληνας (γινονται αλοιφη εκει) θα παω σε αγγλο!
πως γνωριζεις ελληνες μονο στην κοινοτητα που κοινοτητα ειναι η Εκκλησια! Ολοι οι φοιτητες εκει ειναι!
Λοιπον εκει οι αντρες γινονται χαλι να τους πατησεις...οπου φυσαει ο ανεμος παπο την μια τραλαλη τραλαλω..και οι γυναικες ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ!

Μερικοι γελανε..αλλα σορρυ ειναι τοσο απελευθερομενα τα πραγματα εκει..που πλεον επειδη τα κοριτσακια δεν εχουν μαμα μπαμπα συγγενης πανω απο το κεφαλακι τους ξεσαλωνουν...

Ειδικοτερα για εσενα να προσπαθησετε να βρειτεεε κοντα στο χορο εργασιας του σπιτι οοοχι για να; τον ελενχεις (καλα και αυτο καλο με μετρο ομως κοριτσακι) απλα αν ειναι Λονδινο θα κυκλωφωρει με μετρο!
δεν σε συνφερει αν ειναι σε καμια πολη εξω απο Λονδινο σε συνφερει να βρεις προφαση το ενοικιο...μην πας στην αλλη ακρη της δουλειας του και βρειτε σπιτι! Βαλε προφαση τα εξοδα οτι ειναι πολλα..
οποτε βολευει κατα εκει κοντα να ειστε!
Συνηθως το ενοικιο του σπιτιου ειναι υψιλο και ολα τα αλλα τροφιμα ειναι πολυ χαμηλα!
Δεν θα την παλεψεις να εισαι Λονδινο και να δουλευει στην αλλη ακρη της πολης!

Καλυτερα να δωσουμε κατι παραπανω για ενα καλο σπιτι που θα περναω αρκετες ωρες μονη (κλαψε και λιγο)παρα σε βενζινες και μετακινησεις!Εξηγησε του οτι ο χορος που θελεις πλεον να ζειτε ειναι σημαντικος και εκει αξιζει να δωσεις κατι παραπανω..ειδικα Αγγλια!
Επισης κανε παρεα με μεγαλυτερες σου εχουν πιο μεγαλη πειρα!απο οτι συνομιλικες σου!

Τελευταια συμβουλη πολυ τον αφησες στην τυχη του...τον τυπο!
Ξυπνααα..η Αγγλια ή θα σας ενωσει ή θα σας χωρισει και δεν μιλαω για αλλη...αλλο προσωπο..
αλλα το να εισαι μονη με ενα παιδι ειναι πολυ δυσκολο!εχετε και οι δυο φορο να πληρωσετε απο 1200 λιρες ο καθενας! Μωλις νοικιασετε σπιτι θα σας ερθει ενα χαρτι απο τον δημο για το κοινοτικο φορο...
Θα πας στον οαεδ τους καμια σχεση στο πως λειτουργουν τα πραγματα...πιστεψε με λεγονται  jobcenter
θα γραφτεις θα ζητησεις χαρτι οτι εισαι ανεργη ή ο δημος αυτοματα μπορει να ζητησει οποτε θα εχεις μειωση ποσου του κοινοτικου φορου ή δεν θα πληρωσεις καθολου!
Οταν γραφτεις σιγουρα θα χτυπεισει το τηλ σου για θεματα δουλειας! σιγουρα θα σου βρουν εργασια!
Αν γνωριζεις ηδη αγγλικα! το lower δεν το μετρανε καν..δεν ξερουν τι σημενει..καν!
τα πτυχεια που μπορει να τα δωσεις και εκει ειναι IETLS?καπως ετσι! το ΚΕΥ.. εχει πολλα!Θα σου κανουν σεμιναρια δωρεαν για γλωσσα!

Δεν ξερω αν εχει κανει τιποτα ο δικος σου οπως ειπε η τζουλια πριν απο τον γαμο..δεν το νομιζω!
αλλα μετα? δεν ξερω...τα βιωματα του ειναι σκληρα..σαν παιδι απο γονεις πολυ πικροχολους...δεν λεω για την μανα του! Απλα να ξερεις οτι εχεις να δουλεψεις και εσυ σκληρα για να διαμορφωσεις εναν αλλο ανθρωπο..
Πολλοι λενε ο ανθρωπος γεννιεται δεν γινεται θα συνφωνησω...απλα επειδη ολα τα καλα γινονται με προσπαθεια και εσυ εχεις υπομονη...

Βαλε ορια και προτεραιοτητες!ΔΕΣ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ! ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΠΗΡΑΞΕΙ.,.ΕΣΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΕ ΕΝΑ ΘΥΜΑ...

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γινει κατι και να μην παει!να βρει εδω ειδικοτητα!

Λοιποοον Μαρακι ελπιζω να αλλαξες λιγο την γκαρταρομπα σου!να πηρες νεα εσωρουχα και ρουχαλακια!

Αλλαξε προς οφελος σου..αλλαξε ωστε να νιωσεις οτι εισαι παλι αυτο το χαρουμενο προσωπακι...
το Μαρακι που ξερει τι θελει και δεν ειναι θυμα! αν ηταν μεχρι τωρα εκανε το θυμα για να τα εχει καλα με ολους και με ολα..δεν γινοταν αλλιως!

Ασε τον ρολο αυτος πετα τον και βγαλτων απο πανω σου...
εισαι πολυ ομορφη για να σαι θυμα!

κανε του εκπληξη σε καμια εφημερια!στο ειπα!

ML-1984

# 51 στις 3/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το παιχνιδι των σχεσεων δεν το εχασες ακομη...μια γυναικα βαζει το τελος παντα σε μια σχεση ή την καθοδηγη για να τελειωσει...ο αντρας και να ξενοπηδ..σει παντα στην γυναικα του και στο σπιτι του γυρναει αυτο θα το ξερεις! γιατιιι εκει νιωθει ασφαλεις..θα πρεπει η αλλη να ναι πολυ π...ανα στο κρεβατι για να τα δυαλισει ολα!

γινε εσυ οχι για τον αντρα σου αλλα για εσενα βγαλε ολα τα αποθυμενα σου στο κρεβατι σας!

ML-1984

# 52 στις 3/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το παιχνιδι των σχεσεων δεν χαθηκε ακομη...στο ειπα!

και να σε κανει να δωσεις το τελος!αυτος με τον τροπο του αυριο μεθαυριο μην του κανεις την χαρη αποσχρησε εσυ οποτε θελεις απο ολους και απο ολα! οποτε θελεις και οταν θελεις!

Pianist_

# 53 στις 28/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάντως εγώ την συνέχεια της ιστορίας την βλέπω...Δεν ξέρω μετά απο πόσο καιρό,πόσα χρόνια θα είναι ο τύπος θα την κάνει την λαδιά του(γιατί ΚΑΙ  επιρρεπήςστην απιστία και στο ψέμμα  είναι ΚΑΙ κομπλεξικός ΚΑΙ  την εκμεταλλεύεται) και  η Μαρία,ή θα κάθεται και θα τα "καταπίνει"¨όλα για να χάριν του παιδιού τους ή θα χωρίσουν.Αίσιο και ευτυχές τέλος ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν βλέπω.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

Pianist_

# 54 στις 28/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάντως εγώ την συνέχεια της ιστορίας την βλέπω...Δεν ξέρω μετά απο πόσο καιρό,πόσα χρόνια θα είναι ο τύπος θα την κάνει την λαδιά του(γιατί ΚΑΙ  επιρρεπήςστην απιστία και στο ψέμμα  είναι ΚΑΙ κομπλεξικός ΚΑΙ  την εκμεταλλεύεται) και  η Μαρία,ή θα κάθεται και θα τα "καταπίνει"¨όλα για να χάριν του παιδιού τους ή θα χωρίσουν.Αίσιο και ευτυχές τέλος ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν βλέπω.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

Pianist_

# 55 στις 28/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάντως εγώ την συνέχεια της ιστορίας την βλέπω...Δεν ξέρω μετά απο πόσο καιρό,ήπόσα χρόνια ,αλλά  ο τύπος θα την κάνει την λαδιά του(γιατί ΚΑΙ  επιρρεπήςστην απιστία και στο ψέμμα  είναι ΚΑΙ κομπλεξικός ΚΑΙ  την εκμεταλλεύεται) και  η Μαρία,ή θα κάθεται και θα τα "καταπίνει"¨όλα για να χάριν του παιδιού τους ή θα χωρίσουν.Αίσιο και ευτυχές τέλος ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν βλέπω.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

newmammy123

# 56 στις 30/7/2013
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 50

Έχουν περάσει 5 μήνες σχεδόν από τότε που έγινε εκείνος ο φοβερός καβγάς με το πεθερό και που δε μιλιόμαστε με τα πεθερικά...Όλα αυτά είναι πολύ άσχημα γενικά!! Εκείνοι μάλιστα ισχυρίζονται ότι εγώ είμαι αυτή που δε τους θέλει και τους απέριψε ενώ είχα πει στο τηλέφωνο τότε στη πεθερά μου ότι το σπίτι μας είναι ανοιχτό για εκείνους παρόλο που ο πεθερός μου είπε να μη ξαναπατήσω στο δικό τους.

Γενικά η κατάσταση είναι περίεργη και ο άντρας μου παρόλο που ήταν πολύ δεμένος μαζί τους τώρα δε θέλει πια να μιλάμε για εκείνους. Εκείνος πάει συχνά πυκνά με το παιδί και τους βλέπει αλλά γενικά λέει ότι έχει απομακρυνθεί (απομάκρυνση θεωρεί που δε πάμε 3 φορές τη βδομάδα που πηγαίναμε) και δε θέλει να συζητάμε για εκείνους καθόλου. Ίσως είναι μια λύση. Όταν μάλιστα τους είχα στείλει γλυκά μετά τη βάφτιση του παιδιού η μάνα του είπε τώρα αυτή μας στέλνει και γλυκά ενώ δε θέλει ούτε να μας βλέπει???

Δε ξέρω.. ο άντρας μου λέει ότι της βγαίνουν παράπονα από το δικό της γάμο γιατί νομίζει ότι εγώ έχω ίδιο χαρακτήρα με το πεθερό μου (αν είναι ποτέ δυνατόν!!!). Στεναχωριέμαι για την εξέλιξη των πραγμάτων και κυρίως για τους καβγάδες τους άγριους που ακολούθησαν μετά από το γεγονός εκείνο μεταξύ εμένα και του άντρα μου. Για το άλλο θέμα με τη κοπέλα στην Αγγλία πάντως έχει δείξει ότι δεν ενδιαφέρεται ερωτικά αφού της έστειλε και μήνυμα και της είπε ότι θα πάει άλλη στιγμή και ότι δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το σπίτι. Εν τω μεταξύ θα βαφτίσει με τη μάνα του το παιδάκι του θείου του , το είχε υποσχεθεί στο θείο του πριν γίνει ο φοβερός καβγάς και θα γίνει τώρα τον Αύγουστο η βάφτιση.. Ο άντρας μου, μου λέει ότι πρέπει να έρθω και γω με το παιδί και να πάμε σαν οικογένεια στο χωριό που γίνεται η βάφτιση αλλά μετά από όλα αυτά δε νιώθω καλά να πάω..Δε θα μου μιλάει κανείς (γονείς του και η αδελφή του) και θα με κοιτάνε με μισό μάτι...Από τη μια θα δείξω ότι δεν είμαι δίπλα στον άντρα μου αν δε πάω...από την άλλη όμως αν πάω δε θα έχω αξιοπρέπεια έτσι δεν είναι???
Αχ Θέε μου να όλο προβλήματα δημιουργούνται με αυτή τη κατάσταση...

morgoth

# 57 στις 30/7/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

τυχαια σε καποιο αλλο φορουμ ειδα ενα θεμα που μοιαζει πολυ με το δικο σου, μονο που εκει γραφονται πολλα παραπανω πραγματα, σοκαριστικά.
δεν ξερω τι ισχυει. παντως να ξερεις τη λυση θα την βρεις εσύ μεσα σου και οχι σε ανωνυμο ιντερνετ.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost