Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Και άλλα προβλήματα...είμαι μπερδεμένη.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

newmammy123

# 21 στις 18/6/2013
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 50
'Aρεσαν+: 0%

xaxaxa σε αυτό που λες θυμάμαι παλιότερα είχα μια φίλη ελεύθερη και της είχα πει να της γνωρίσω ένα φίλο του άντρα μου γιατρό και μου είπε ακριβώς αυτό που είπες. Ότι οι χειρουργοί είναι αδίστακτοι λέει αφού ανοίγουν ανθρώπους ή τους βλέπουν να πεθαίνουν και να αιμοραγούν και δε τους αγγίζει..

Δε ξέρω μπορεί και να ισχύει. Τώρα όσο γι αυτό που λες με το νοικοκυρές οι άλλοι δε ξέρω τι κάνουν πάντως ο δικός μου δε πολυσυγκινήται από τις νοικοκυρές- το πρώτο χρόνο του γάμου μας που ήθελα να το παίξω καλή νοικοκυρά (δούλευα βέβαια και τότε) μαγείρευα συνέχεια. Μια μέρα λοιπόν που έφτιαχνα μουσακά και ένα γλυκό έρχεται στη κουζίνα και μου λέει καλά όλο θα μαγειρεύεις βγες και με καμιά φίλη σου. Έμεινα λίγο παγωτό..λέω καλά τι χαζή που είμαι εγώ σκοτώνομαι να το παίξω καλή νοικοκυρά και μου τη λες και από πάνω...ε από τότε μαγειρεύω σε λογικά πλαίσια...χαχα Τώρα ανεξάρτητη πιστεύω πως μια γυναίκα πρέπει πάντα να είναι. Εγώ καριέρα δεν έχω να πω την αλήθεια. Έχω τελειώσει ΑΕΙ οικονομικό Πειραιά και δουλεύω γραμματέας σε μια παραναυτιλιακή και βοηθός λογιστή. Ασχολούμαι αρκετά και με ταλογιστικά γιατί με ενδιαφέρει ο κλάδος και κάνω και ιδιαίτερα μαθηματικά σε παιδάκια για επιπλέον χαρτζηλίκι. Δεν είμαι επιστήμονας. Πιστεύω όμως ότι ειδικά στις μέρες μας κανείς δε πρέπει να βασίζεται σε άλλους και ο καθένας πρέπει να πατάει στα πόδια του. Βέβαια όταν έχεις μικρό παιδί είναι πολύ δύσκολο και δοξάζω το Θεό που με βοηθάει η μάνα μου και κρατάει το παιδί γιατί μεροκαματιάρα είμαι και γω και αν έβαζα γυναίκα θα έχανα σχεδόν όλο το μισθό μου...

Αν τον συγκινούν γυναίκες καριέρας δε το ξέρω...αν είναι έτσι όμως νομίζω ότι δε πρέπει να παίρνει ''κανείς στο λαιμό του'' κάποιον που δε θέλει πραγματικά και να τον παντρεύεται. Όταν ο πατέρας του μου είχε πει ότι είμαι ένα σκουπίδι και σπούδασα σκα..ά ενώ ο γιός του είναι γιατρός εγώ έκλαιγα μετά και εκείνος μου είπε να μη στεναχωριέμαι γιατί δε θα ήθελε να είναι με γιατρό γυναίκα καθώς θέλει στη προσωπική του ζωή να ξεφεύγει από το χώρο αυτό λίγο και μαζί μου λέει ξεφεύγει..Τώρα δε ξέρω αν το εννοούσε. Θα δείξει...Πάντως πιστεύω ότι δεν είναι θέμα επαγγέλματος ούτε εξωτερικής εμφάνισης ούτε χρημάτων (χωρίς βέβαια να αποκλείω ότι υπάρχουν και άνθρωποι που τα σκέφτονται αυτά) για εμένα όμως είναι θέμα ''χημείας'' μεταξύ δύο ανθρώπων...

izampo

# 22 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ειλικρινά όλο για τον άνδρα σου μας λες ότι ο άνδρας σου είναι γιατρός και κάτι τετοια ... δηλαδή είσαι η γυναίκα του κύριου τάδε γιατρού...αυτά τα λέγανε στα παλιά χρόνια ...κοίτα αυτή πήρε γιατρό ... τότε που οι γιατροί ήταν λίγοι και αυτοί που έμπαιναν στο πανεπιστήμιο ήταν λίγοι ... από τοτε έχουν αλλάξει τα πράγματα ... και οι γυναίκες σπουδάζουν ... υπάρχουν γιατρίνες , δικηγορίνες , πολυτεχνίτησες που δεν παντρευτηκαν επιστήμονες ... είναι οι ίδιες επιστήμονες ... εσύ τι έχεις κάνει για τον εαυτό σου ... ???τι είσαι ??? για να είσαι κάτι δεν χρειάζεται να χεις τελειώσει κάποιο πανεπιστήμιο ... υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν σπουδάσει τίποτα και όμως είναι άκρως αναγκαίες  ... έχουν δημιουργήσει πολλά πράγματα ... υπάρχουν μοδίστρες που φτιάχνουν πολύ όμορφα ρούχα, υπάρχουν γυναίκες που έχουν συνεταιρισμούς και φτιάχνουν εδέσματα , υπάρχουν γυναίκες που είναι πολύ άξιες και αξιέπαινες ...και αξίζουν θαυμασμό για τη επιχειρηματικότητά τους ... Εγώ σου βάζω ρητορικά ερωτήματα για να σε προβληματίσω και το κάνω με σκοπό να σε βοηθήσω να δεις τα πράγματα λίγο διαφορετικά ... Συγνώμη αν είμαι σκληρή αλλά τα λέω με αγάπη όπως θα τα έλεγα σε μια φίλη μου ...

izampo

# 23 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν ξέρω έχεις κάπου χαθεί ... έχεις τελειώσει το οικονομικό του πειραιά και μας λες ότι δεν είσαι επιστήμονας και ότι είναι ο άνδρας σου ο γιατρός ... αχαχαχ ... χαμηλή αυτοεκτίμηση ... δεν ξέρω ποιος σου την έχει δημιουργήσει ... Πρέπει να αλλάξεις ...εσύ δουλεύεις και ο άνδρας σου μαλλον όχι ακόμα ... τι να σου πω ... εγώ αυτό που βλέπω είναι μια ανεξάρτητη κοπέλα ,επιστημονα .που δουλεύει ... Συγνώμη τα οικονομικά είναι η δεν είναι επιστήμη γιατί θα μας τρελάνεις ...!!!

newmammy123

# 24 στις 18/6/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από izampo

κοιτα ξέρω πολλές περιπτώσεις αλλά γενικά το να το παιζει ο άλλος κελεπούρι θέλει γυναίκες με γερό στομάχι και κυρίως κοπέλες ανεξάρτητες (οικονομικά) που οι άνδρες να τις φοβούνται ... δηλαδή ότι ανα πάσα στιγμή μπορούν να τα τινάξουν όλα στον αέρα αν οι άνδρες δεν είναι καλά παιδάκια ... θέλει γυναίκες που να φροντίζουν  τον εαυτο τους και να ναι πρόκληση και για άλλους άνδρες ... δεν θέλει γυναίκες που θα αφήσουν την δουλειά τους και θα τρέχουν από πίσω από άνδρες και θα κάνουν σκηνή ζηλοτυπίας για μηνυματα μέσω face ... προσεχε γιατί θα χασεις το παιχνίδι ...!!! 

Κοίτα, καταλαβαίνω ότι όλα αυτά μου τα λες για το καλό μου. Και σε ευχαριστώ. Θυμάμαι είχες και εσύ ένα θέμα με πεθερικά ''κακιασμένα'' . Καριέρα δεν έχω ανεξάρτητη όμως οικονομικά είμαι. Για να φοβάται ότι θα τα τινάξω όλα στον αέρα πιστεύω το φοβάται διότι μπορεί να μην είμαι επιστήμονας όπως εκείνος αλλά εμένα δε με νοιάζουν αυτά. Αυτό που με νοιάζει είναι να είναι ο άλλος σωστός απέναντί μου όπως εγώ. Παιχνιδάκια δεν έχω όρεξη να κάνω τα κάναμε αυτά πριν το γάμο..Τώρα έχουμε ευθύνες και υποχρεώσεις απέναντι σε ένα παιδάκι και στο νοικοκυριό μας..αν είναι να παίζουμε άστα να πάνε!!!

Τώρα τη δουλειά μου εκείνος δε τη θεωρεί και τόσο άξια λόγου (μπορεί και να μην είναι όντως ειδικά μπροστά στη δική του) οπότε και το θεωρεί δεδομένο ότι θα ακολουθήσω. Ειδικότητα έχει κάνει τελειώνει γενική χειρουργική εδώ στην Ελλάδα αλλά θέλει να φύγει για εξειδίκευση στο εξωτερικό. Λέει ότι θα πάει για 4-5 χρόνια αλλά εγώ νομίζω ότι μπορεί να είναι και πιο μακροπρόθεσμο δεδομένης της κατάστασης της χώρας μας και των μισθών που δίνουν εκεί σε σύγκριση με τους μισθούς εδώ...

Τώρα και εγώ αν πάω τελικά μαζί δε θέλω καθόλου να κάθομαι εκεί και απλά να κάνω τη νοικοκυρά και θα ήθελα να βρω και εγώ δουλειά εκεί δε ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό . Γνωρίζω καλά αγγλικά μπορεί αυτό να βοηθήσει. Σκηνή ζηλοτυπίας δεν έκανα εμένα με πείραξε που μου έλεγε ότι ψάχνει και μάλιστα παραπονιόταν τι θα κάνει ενώ του είχαν βρει ήδη θέση...Γιατί προφανώς δεν ήθελε να μου πει ότι τον βοήθησε αυτή η κοπέλα για δικούς του λόγους. Καταλαβαίνω όμως τι θέλεις να μου πεις και εσύ και οι υπόλοιποι εδώ. Ότι πρέπει να στέκομαι στα πόδια να κοιτάζω τον εαυτό μου πάνω από όλα γιατί τίποτα δεν είναι δεδομένο. Συμφωνώ απόλυτα. Και πάλι σε ευχαριστώ, και στο άλλο θέμα που είχα με είχε βοηθήσει πολύ η απάντησή σου.

izampo

# 25 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κοπέλα μου τον εαυτό σου να τον έχεις ψηλά ... όλοι οι άνθρωποι πρέπει να αγαπούν και να σέβονται τον εαυτό τους ... μην ασχολείσαι με αυτούς που λένε το αντίθετο ... και επιστήμονας είσαι και αξιόλογη ... 

newmammy123

# 26 στις 18/6/2013
author

Ναι είναι επιστήμη και μάλιστα δύσκολη. Μπορεί τα λογιστικά να φαίνονται εξαρχής απλά αλλά δε μιλάμε για μια απλή τήρηση βιβλίων. Η νομοθεσία άπειρη και αλλάζει συνεχώς. Έχεις δίκιο έχω χαμηλή αυτοπεποίθεση μάλλον γιατί μου την έχουν δημιουργήσει κιόλας. Λέω δεν είμαι επιστήμονας γιατί μερικοί δε θεωρούν επιστήμονα κάποιον που έχει τελειώσει μια σχολή και βρήκε μια απλή δουλειά δε ξέρω... Πάντως εκείνος που είναι γιατρός θεωρείται πολύ πιο επιστήμονας απο εμένα μάλλον ή έτσι έχει παρουσιαστεί γενικά..

Μάλλον αυτή η χαμηλή αυτοπεποίθεση είναι αιτία όλων των κακών...και της ανασφάλειας και που στεναχωριέμαι τόσο που με απέρριψαν ουσιαστικά τα πεθερικά..

izampo

# 27 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ok κοπέλα μου κάνε ότι θεωρείς καλύτερο για την οικογένεια σου ...θα σου ευχηθώ τα καλύτερα ... και μακάρι όλα να πάνε καλά ... ναι και γω είχα παρόμοιο πρόβλημα ... αλλά τουλάχιστον με έλεγαν επιστήμονα και ομορφη ... απλά ήθελαν να γίνω υπηρέτρια ... και δεν δέχτηκα ...!!!

τα φιλιά μου και να αγαπάς τον εαυτό σου ...

ML-1984

# 28 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι διαβαζω κατερινα? σε αποκαλεσε σκουπιδι ο πεθερος σου? διαβαζω σωστα?
ανοιξες το στοματακι σου να απαντησεις με μια πολυ απλη φραση! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΚΟΜΗ..ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...
Πιστεψε με εγω θα απαντουσα ετσι δεν θα κολουσα να σου πω γιατι λεει ο λαος Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ!
Δεν το πιστευω τι περνας! Αν δεν απαντησες ειναι ειλικρινα χειροτερο να τα κρατας μεσα σου μιση ντροπη δικη του και δικη σου γλυκο μου κοριτσι!Εχεις μια ψυχη διαμαντη! ανεχεσαι πολλα κατερινα θα σου φωναξω με ολη την δυναμη μου ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΠΕΓΝΙΑΑΑ! ΚΟΙΝΟΟΟΣ ΜΙΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ διοτι γλυκια μου θα σου γυρισει μπουμεραγκ και αυτα ξερεις που γυρνανε καθε μερα φευγουν ανθρωποι απο τα ανχη τους κ.τ.λ γιατι τους δημηουργισαν στρες και ξαφνηκα εβγαλαν αυτο που μαστιζει ολη την χωρα!θεος να φυλαει βρε κοριτσι μου!,ΜΙΛΑ ΑΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!

Προσεχε το παιδακι σου μην το δημηουργησουν ψυχολογικο τραλαλα για αυτο καντω κοψε τους την φορα ειναι νωρις ακομη! μην τους διχνεις σεβασμο οχι με συνχωρεις ηδη εδιξες ξεκινααα να μιλας!Πιστεψε με θα το βουλωσουν και δεν θα σε ξανα κουνηθουν.Ας τα ακουσει και ο γιοκας τους το μονο που κανει ειναι να ειναι χαλαρος και να σε θελει σιγουρα ξεκολο!(χωρις να θελω να προσβαλω τον αντρα σου)

Γιατι αν συνεχιζες να κανεις τρελιτσα παρολο την κουραση σου αυτος τωρα πιστεψε με θα τους ειχε τους γονεις του στην μπουκα! κιιιχ δεν θα βγαζαν μπροστα σου! κιιιχ!Διοτι θα του εκανες εσυ τρελες στο κρεβατι!φιλακια οταν πρεπει! κομμωτηριο πιο συχνα εστω για ενα πιστολακι και δεν θα εδινες τοσα λεφτα για το σπιτι σας! Το σας συγνωμη που στο λεω ξεχνα το πλεον εσυ και εγω ειστε ακομη!!!Δεν σου τα ισωπεδωνω ολα..αλλα ενα θα σου πω ειπες κατι πριν ΕΧΟΥΜΕ ΧΗΜΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ...εκμεταλευσου την κουκλιτσα για να μην χαλασει το σπιτι σου.ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΧΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙΚΟ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ..απο 3 προσωπα ειτε ΓΟΝΕΙΣ ειτε ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ.

Λοιπον αν θελεις να το παλεψεις και προπαντων καντω για εσενα την ιδια να τονοθεις λιγο...Ξεκινα πανε οπου θελεις oysho για εσωρουχα και ξεκινα τις τρελες στο κρεβατι δεν θα χασεις τον εαυτο σου!Βγαλε για εσενα λιγα γουστα ρε παιδακι μου αναγκες δεν εχεις!Φαντασου τον σαν ζιγκολο σαν εραστη σου και αναψε τον λιγο!πανε κανε νυχια! Βρες χρονο για αυτα και δινε λιγοτερα για το σπιτι σου!ΧΑ! καντου και καμια επισκεψη σε καμια εφημερια με καμπαρτινουλα και απο κατω ζαρτιερες πες στην μανα σου να ερθει για λιγο το βραδυ γιατι χρειαστικε να πας απο εκει..καντου εκπληξουλες τετοιες να δεις ο γιατρος μετα τι δωρο εκπληξη θα σου κανει μπροστα στους γονεις του! θα τους βαλει οχι ποστα αλλα συρματοπλεγμα να μην σε ακουμπαει κανεις!

Οσο για το επαγγελμα σου εσυ εισαι επιστημονας κοριτσι μου με Ε κεφαλαιο δεν σου τα λεω για να σε τονοσω αλλα για να σε ξυπνησω.Μην εισαι τοοοσο αφελης.Εχεις περασει ηδη πολλα...Δεν θα τον σπουδασεις κι ολας...Οχι κοριτσι μου αν εχει βλεψεις για εξω κοιτα να τις κανει μονος του δεν θα δινεις εσυ πολλα..αρχησε να κοβεις και κρατα τα λεφτα καλυτερα για το παιδακι συ οχι για αυτον!Αυτος θα τα παρει τα καλα τα λεφτακια γιατι εξω δινουν καθαρα 4000 ευρωωω παρακαλω εστω και ειδικευομενος.

Ειδες τι σου ειπε βγες με καμια φιλη σου αντι να μαγειρευεις και σου ηρθε ταμπλας!Ενα θα σου πω σαν συμβουλη επειδη εζησα εξω και εχω ερθει πριν ενα μηνα απο Αγγλια εκει οι Ελληνιδες ειναι αρπακτικα!Κυριολεκτικα επειδη ειναι τοσο ελευθερα τα πραγματα εκει δεν κολανε ακομη και σε παντρεμενους!Κοριτσια δεν θηγω καμια του εξωτερικου αλλα μου ετυχε κανωνικοτατα και με τον νομο και δεν το πιστευα οτι τα ριχνουν στο ετσι! χυμαα! Ασε μακριααα!

Δεν θελω να σου βαλω φυτιλια κοριτσι μου εισαι τοσο καταξιωμενη για μενα,εχεις οικογενεια την συντιρεις δουλευεις και εξω με ιδιαιτερα! ειλικρινα εισαι αξια! πολυ αξια!Φυσικα και φοβαται με τετοια δυναμικη γυναικα.Θεωρει το επαγγελμα του λιγο καλυτερο απο το δικο του!ναι για αυτο τον συντιρεις και μαζευεις λεφτα!Ασε μας!

Σε εχει κανει ο περιγυρος που συναναστρεφεσαι ηττοπαθη ολα αυτα στα εχουν δημηουργισει αλλοι και ειναι κριμα που τους κανεις χαρη τους κανεις μεγαλη χαρη να σε βλεπουν ετσι και να ευχαριστουνται,Εδω ο δικος σου λεει πτωμα τον ασθενη του εσενα μπορει να σε λεει και θυμα απο μεσα του!

Εχεις πολυ καλη ψυχη απο οτι βλεπω απο αυτα που γραφεις και ετσι πως τα γραφεις!Ξεκινα λιγο να προσεχεις την Κατερινα τις δουλειες του σπιτιου οταν θελεις και οποτε μπορεις και ετσι θα του απαντας! Αλλα στο κρεβατι να εισαι φωτια...καντω και θα με θυμηθεις! Δεν θα ξερει την αλλη μερα τι του γινεται!Ειπες δεν εισαι για αυτα τωρα εχεις υποχρεωσεις πολυ θα σε δυσαρεστισω με αυτο που θα πω οτι ο αντρας σου αυτο θελει πιο πολυ παρα τις υποχρεωσεις αυτες υπαρχουν δεν τον νοιαζουν.Διοτι οι αντρες απο την φυση τους ετσι ειναι καλο σεξακι και καλο κρασι!

Αν γινομαι και αν διαβαζομαι κινηκη συγνωμη αλλα κανε κατι περι αυτου του θεματος!να το ευχαριστιεσα

Λοιπον προσεχε

ML-1984

# 29 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με διακοψανε συνεχιζω κατερινακι κατσε και προσεχε λιγο γενικως και τον εαυτο σου ειδικοτερα!Με αυτο που ειπε η izampo θα συνφωνησω δηλαδη με το  να θυσιαστεις να πας μαζι του θα σου δωσει τα ευσημα? θα σου πει μπραβω? αυτος καριεριστας θελει να γινει και θα γινει,φυσικα και σε αγαπαει την οικογενεια του την δημηουργησε εκανε τον κυκλο της ζωης του σε αυτο το θεμα!και ολααα καλα!ολα φετααα που λενε!ο κυριος ειναι τοσοοο χαλαρος που δεν τον νοιαζει και πολυ!

Αν ειναι αποφασισμενος να παει ειλικρινα μην τον αφησεις μονο του εκει!ΚΑΙ που και που κανε και καμια εφοδο νοσοκομειο για γλυκιες! και αν σου πει τι ηρθες να με ελενξεις? αρχησε τα τιιι αυτο πιστευεις για μενα? ηρθα γιατι μου λειπεις! συνηθως στις εφημεριες το βραδυ αν ειναι σε τμημα και οχι επιγοντα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα..ανετααα πας!πες του χαλαρωσε και απολαυσε το! θα παθει αλλα ετσι συνεχισε εσυ!βαλε και καμια γοβιτσα μαυρη και πανε!καμια ζαρτεριτσα απο κατω τουρμπο θα τον κανεις!

Λοιπον ειπα οτι ειχα να πω ελπιζω  να σε βοηθησα εστω και λιγο...συγνωμη για τα ορθογραφικα ειμαι λυκειου μονο (πες τον αντρα σου)

αντε να ανευβουμε λιγο βαζω τραγουδακιιι!

Η ζωη ειναι μικρη και δεν αξιζει να αναλωνεσαι και να στεναχωριεσαι κατερινα κατερινακι!

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ νομιζω το εχεις καταλαβει οτι πρεπει να απαντας πλεον σε ανθρωπους που σε ενοχλουν!

http://www.youtube.com/watch?v=7GeNQVnRP6o

maska_

# 30 στις 18/6/2013
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Γρεβενών / Σαμαρίνη
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 101

και γιατι να τα κανει ολα αυτη και να μην κανει και ο αντρας της τιποτα?
αυτος αναγκες δεν εχει? δεν θελει να βλεπει τη γιναικα του ανεβασμενη?

_xanoumaki_

# 31 στις 18/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν ο ανδρας της ειναι
κοντος χοντρουλης με καραφλιτσα
και χυνεται στον καναπε
μεχρι να ξημερωσει και να τελειωσει η εφημερια

οσα εσωρουχα και να βγαλει

οσα κολπα και να κανει

δεν γυριζει το ποταμι πισω.

αν εκαναν καλο σεξ,
δεν θα εφταναν στο μη παρεκει.

που την ειδε τη χημεια ;

newmammy123

# 32 στις 19/6/2013
author

ML,

Σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Κατ αρχήν μάλλον έχεις μπερδευτεί δε με λένε Κατερίνα με λένε Μαρία αλλά δε πειράζει (μικρό το κακό). Έχεις δίκιο πρέπει λίγο να ασχοληθώ και με τον εαυτό μου γιατί έχω πέσει με τα μούτρα στις δουλειές. Επίσης έχεις δίκιο ότι ο άντρας μου είναι πολύ πιο χαλαρός από εμένα με όσα έχουν γίνει, Μερικές φορές νευριάζω με αυτό είναι σα να ζει στο δικό του κόσμο!!!

Τέλος πάντων...Νομίζω ότι οι άντρες γενικά έχουν το πάνω χέρι γιατί εμάς τις γυναίκες μας αρέσει η οικογένεια πολύ περισσότερο και είτε πριν το γάμο αυτό που θέλουμε οι πιο πολλές είναι να κάνουμε οικογένεια και ''τους πρήζουμε'' είτε μετά το γάμο μας καίει πολύ περισσότερο να τη διατηρήσουμε.

Πάντως ο σύζυγος είναι ωραίο παιδί (καμία σχέση με κοντόκαι φαλακρό) έβαλα και μια φωτογραφία μέσα στο προφίλ μου που είμαστε και οι δύο για να καταλάβετε. Και επειδή μιλάμε καιρό να δείτε...δε θα την αφήσω όμως πάνω από μια μέρα αν και ακόμα δεν έχει εγκριθεί από το site (για τους ευνόητους λόγους)..

Ευχαριστώ και πάλι για όλες τις απαντήσεις ειλικρινά..

Υ.Γ. Έχω περάσει τόσα πολλά που ειλικρινά ακόμα και όπως τα λες να είναι αν πάει στο εξωτερικό και βρει άλλη πλέον (αν και θα στεναχωρηθώ πολύ) θα ξέρω μέσα μου ότι δεν αξίζει...Πόσα να αντέξει κανείς..
Όσο για το πεθερό αυτή η προσβολή το ότι δηλαδή εγώ δεν έχω σπουδάσει κάτι αξιόλογο και είμαι σκουπίδι μπροστά στο γιό του δεν ήταν τίποτα απολύτως...Ήταν ορεκτικό μπροστά στις προσβολές που ακολούθησαν!!!Άστα να πάνε δηλαδή!!!
Ο άντρας μου όμως δείχνει να μη του δίνει σημασία και συνεχίζουμε και δείχνει ότι θέλει να προσπαθήσει γι αυτό και εγώ έμεινα και προσπαθώ, αλλιώς κάπου χάνεται και το νόημα...

ML-1984

# 33 στις 19/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαρια δεν εκανα τιποτα και δεν εγραψα τιποτα παραπανω απο αυτο που βλεπω εγω με τα δικα μου ματια!
Γιατι παρετησε τοσο ευκολα και τον χαριζεις (αν 30% σου συμβει λογο αποστασεις να μπλεξει με καποια αλλη)γιατι τον χαριζεις τοσο ευκολα και μιλας τοοοσο ευκολα για αυτον ετσι!
Νομιζω εχεις υποτιμησει οχι μονο τον εαυτο σου αλλα και τα παντα γυρω σου και σε αυτο ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕΣ ΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΕΘΕΡΟ ΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ.Εμεις εδω οσο και να σου λεμε οοολα τα καλα του κοσμου στο χερι σου ειναι να πραξης!
Νιωθω ετσι πως μιλας ειναι σαν να λες ναι τον αγαπω πολυ τον αντρα μου αλλα δεν θελω να προσπαθησω αλλο.Δεν θελω να ασχοληθω με την παρτη του αλλο.Δεν αντεχω αλλο για να κατσω να δω και τι γινεται με τον αντρα μου!
Θα σου πω λοιπον οτι χρειαζεστε τα δυο σας μια εβδομαδα διακοπες με κλειστα κινητα και ολα κλειστα!
Κανε μια αποδραση παρτον και πατε καπου κοντα για να ξεφυγετε! Αγορασε καινουργια εσωρουχα μαγιουδακι! και φυγετε! Ολα αυτα για σενα μονο!
Αφου ειναι ομορφος και κουκλι ζωγραφιστο (θα δω μετα την φωτω) και μετραει οπως μπορει να σε εκμεταλευεται λιγο ετσι σκεψου και εσυ κλεψτον απο την δουλεια του ασε το παιδι στην μαμα σου και φυγετεεε!
Δεν θα λυθουν τα προβληματα γιατι για αυτον δεν υπαρχουν προβληματα παρα μονο στην δουλεια του!

MASKA καταρχειν δεν ειπα οτι πρεπει σονι και ντε να το παιξει η Μαρια τραλαλη τραλαο και ολα καλα! Δεν ειπα να το παιξει μαζοχιστρια στο σεξ αλλα να ζησει ερωτικες στιγμες εντονες με τον συντροφο της! Ειναι καπως σαν το αλατοπιπερο στην σχεση!
Ας κανει λεω αυτη μια κινηση και αααν ειναι βαρη πεπονι  ας επιλεξει μονη της πως θελει το ολο σκηνικο!

χαλαρωσε αυτο χρειαζεσαι και οτι λεει απο δω να μπενουν και απο εκει να βγαινουν!
α! και μην μαζευεις εσυ για να σπουδασει αυτος ξεκοψε το αυτο στον εαυτο σου!
Ξερω καποια που τον σπουδασε και την εδωσε μετα δρομο και ανενοχλητος ο κυριος εκανε  και οικογενεια δευτερη και την ειχε στα αζητητα την αλλη με το παιδι διοτιιι η επομενη ηταν καπατσα μαλλον!

Θα ελεγα οτι ο αντρας ευκολα δεν διαλυει την γαληνη του σπιτιου του...πιο ευκολα αν ερωτευθει η γυναικα το διυαλυει αμεσως το σπιτι της παρα ο αντρας!
Επισης για το πανω χερι που λες θα σου πω μπορει να φαινεται τις περισσοτερες φορες οτι ο αντρας εχει τον πρωτο λογο στο σπιτι αλλα στο τελος επικρατει της γυναικας...θα μου πεις πωως γινεται αυτο?
Μου λεει η γιαγια μου και κοριτσια κρατηστε το σαν συμβουλη καλο ειιναι ο αντρας να σε ξερει απο την μεση και κατω(μονο στο καταλαβατε..) και οχι απο την μεση και πανω δηλαδη μην του λες ολες σου τις κινησεις π.χ. πηγα εδω εκανα το αλλο μετα μιλησα για αυτο το θεμα! αστον δεν χρειαζεται να ξερει και τις αποψεις σου τοτε εισαι ενα αλυτο βιβλιο και συνηθως αυτα τους ενδιαφερουν τους αντρες τα αινιγματα!

Θα μου πεις και ποια το κανει στην πραξη καμια! μερικες το κανουν ομως πολυ! Δεν σου λεω να προσποιηθεις αλλα να κανεις κατι για εσενα!
Να αρχησεις να κρατας πραγματα για τον εαυτο σου!Να του πεις παραδειγμα ξερωντας το προγραμμα του παω κομμωτηριο την τελευταια στιγμη κρατα λιγο το παιδι!Να κρατας και κατι για την παρτη σου δεν αξιζει φατσα φορα ολα βρε κοριτσακι μου!
Αυτο αργησα να το καταλαβω αλλα το καταλαβα και εγω μην νομιζεις!

Ολες αυτο θελουμε ολες κακα τα ψεματα θελουμε μια οικογενιακη ζωη και να ειναι και ηρεμη παρακαλω!
Μην χαριζεις σε κανεναν αυτο που εχεις τον αντρα σου.Φυσικα αν ειναι να το κανει θα το κανει αλλα οχι τοσο απλοχερα αν τον αγαπας!

αυτα με τα λογια και τις συμβουλες θα μπω στο προφιλ σου να σας δω!

Δες και αυτο το τραγουδι μην βρεθεις σε αυτην την κατασταση και ειπα αρχησε να ΜΙΛΑΑΑΣ.ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ!ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...
Εισαι ΤΥΧΕΡΗ και ξερεις γιατι ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΞΕΦΕΥΓΕΙ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ...
φανταζεσαι να μην δουλευες και ολη μερα στο σπιτι με ενα παιδι και απο πανω ολο αυτο? Τραγικοοο!
Ομως υπαρχουν γυναικες σε πολυ χειροτερη μοιρα απο εσενα!Εσενα ειναι σταγονα στον ωκαενο!

http://www.youtube.com/watch?v=ojZxrPZ5YqY

ML-1984

# 34 στις 19/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαρακι μου ειδα την φωτωγραφια σου μπροστα του εισαι ενα κουκλακι ζωγραφιστο χωρις κολακιες εισαι πιο ομορφη απο τον αντρα σου ειλικρινα! Θα ειναι πολυ μ...κας αν δεν σε ακουσει και δεν μεινει και αυτος εδω να κανει εδω ειδικοτητα!

Απο προσωπολογια ξερεις? ουτε εγω μεχρι που μου εκαναν καποτε ενα μαθημα καποιος που γνωριζε!Λοιπον ο αντρας σου λειτουργει σαν ανθρωπος πιο πολυ με την λογικη καθολου με το συναισθημα λυπαμαι που στο λεω αυτο και εγω το ιδιο ο δικος μου! αυτο τωρα τι συμαινει δεν αφηνει το συναισθημα να τον καθοδηγησει π.χ. η αποφαση να φυγει εξω κατευθειαν αρπαξε την ευκαιριας της φιλης και ωπ να θα την κανει για εξω! χωρις να σκεφτει εσενα και το παιδι.Μετα λειτουργει και με το ενστικτο του! μπορω να πω οτι ειναι πολυ εξυπνος τα φερνει ολα προς οφελος του και τα κραταει στο μυαλο του πολυ σωστα..αν δηλαδη του πεις ενα παραπονο σου θα το κρατησει θα το γνωριζει και δεν θα κανει τιποτε επ αυτου.Επισης λειπαμε αλλα το ψεμματακι το εχει ευχριστω οπου και οποτε τον βολευουν!Τα πηγαινει πολυ καλα στην ζωη του διοτι συναισθηματικα τιποτα που αν τον επιρεαζει.Βρε δεν πας να του λες τι εχω κανει εγω για σενα δεν πα να του λες τι εχεις βιωσει ναι ναι! θα σε ακουσει αλλα θα προσπαθησει να σου τα εξηγησει ολα με το μυαλο οχι με την καρδια!

Εσυ παλι εισαι ενα πιο ισορροπημενο ατομο σκεφτεσαι το ιδιο με την λογικη οσο και με το συναισθημα σε συνεπερνει λιγο παραπανω ο συναισθημα αλλα μετα βαζεις και την λογικη κατω... ομως παντα βασιζεσαι και λειτουργεις με το ενστικτο! το ενστικτο σου σε καθοδηγη και τις περισσοτερες φορες βγενεις σωστη!Ψεμματα δεν ξερεις να λες οτι βγενει απο το στοματακι σου ειναι αυτο και ισχυει.Δεν κοροιδευεις απενατη σου κανεναν.Στα ματια του βλεπω μια σκληροτητα ενω σε εσενα οχι λαμπεις εισαι καθαρη!εισαι αξιοπρεπεστατη στο εχω ξανα πει και τελικα δεν ειχα αδικο.Γενικα ενας χαρουμενος ανθρωπος ασχετα αν χαμογελας!Ξερεις ομως να πετυχενεις τους στοχους σου και ξερεις να πατας στα ποδια σου.

Ειστε ενα ταιριαστω ζευγαρι!πολυ μοιαζεται σαν φυσιογνωμιες!Ειστε ενα πολυ ομορφο ζευγαρι και νομιζω οτι στο βαρος ο τυπος πρεπει να σε ζηλευει πολυ και ας μην το δειχνει διοτι επικρατει σε ολα η λογικη του.Μηδεν συναισθημα!Πρεπει να τρελενεται για σενα και παλι δεν το αφηνει να βγει!

Κοριτσακι μου ειναι ομορφος που λεμε παιτηχες το στυλ και το υφος γιατρος! εντελως! Αλλα εσυ εισαι πολυ πιο ομορφη και πολυ πιο ανωτερη στα ματια μου!δεν ξερω βγαζεις κατι πιο πολυ ομορφο σε σχεση με αυτον!

Πιστεψε με πολλοι καλοθελητες υπαρχουν εξω...θα ναι πολυ χαζος αν αφησει τετοιο θυσαυριο!Εχεις το ονομα εχεις και την χαρη Μαρακι!

Δεν στα λεω για να στα λεω αυτο ειδα!Εισαι πολυ ομορφη και γλυκια και εχεις αυτο την την αθοωτητα και αυτο νομιζω τρελενει τον αντρα σου γιατι ο τυπος εχει πονηραδα και εξυπναδα...ενω εσυ εισαι το αντιθετο και ως γνωστων τα ετερονυμα ελκονται...Θα ελεγα και το αλλο ειναι πολυ υπεριφανος ανθρωπος ενω και εσυ εισαι υπεριφανη εισαι σε λιγοτερο βαθμο απο εκεινον δηλαδη θα ριξεις που λεμε και τα μουτρα σου αν χρειαστει αυτος δεν θα το κανει...με τιποτα!

Ομως το εξυπνο πουλακι απο την μυτη πιανεται διοτι ειδες και μονη σου ετυχε να μπεις στο facebook και εμαθες τον λογο για τον οποιο παει και πως παει εξω...ποιος πραγματικα τον βοηθαει.

Μια συμβουλη κανε του κοπλιμεντα! ο τυπος θελει συνεχεια κοπλιμεντα για να το ευχαριστιεται καλε! δουλεψε τον καπου καπου χαβαλε θα εχει τοσο χαλαρος που ειναι!χαχαχααχα!(μην το παρεις προσωπικα δεν προσπαθω να στον θυξω αλλα χαχαχα! ειλικρινα απο το προσωπο του τρελενεται για κοπλιμεντα παρατηρησε το!)

Εισαι πτου πτου μην σεματιασω πανεμορφη!Καλα σε τετοιον ανθρωπο βρηκαν να ριξουν την χολη τους! δεν το πιστευωω...

Λοιπον τωρα που σας ειδα μπα! δεν σε φοβαμαι και τωρα εισαι ηττοπαθης μετα απο ενα χρονο ελα να ξαναγραψεις!Καμια σχεση κοριτσι μου λιγο να περιποιηθεις και να εχεις χρονο για σενα θα τρεμει ο κυριος μονο που βγενεις εξω..στην δουλεια σου κανωνισε δεν ξερω το στυλ σου στο ντυσιμο κολλανακια ωραια να φορας και φορεματακια μετα να δω του κυριου γιατρου χα! αν θα τρεχει εξω..Τουλαχιστον πριν φυγει ξεκινα να αλλαζεις λιγο και να θυμηθεις τοτε στα ραντευουδακια σας τι φορουσες...κολλητα και στριγκακια|? ετσι να πηγενεις και στο γραφειο θα του πω εγω αν θα φυγει...ή οχι! μονο να σε βλεπει πως φευγεις για την δουλεια! Ξεκινα το μακιγιαζ!

Οχι αγαπη μου δεν θα αφησεις κανεναν να σε εχει δεδομενη σαν τα κρυα νερα κοπελα πολυ θα σε ηθελαν διπλα τους! 30 χρονων μικρη ακομη και με παιδακι ασε μας καλε!Χαλαρος αυτος χαλαρη και εσυ.Επειδη ειναι πολυ εξυπνος θα καταλαβει την αλλαγη στο ντυσιμο σου...και αν σου πει τι ετσι θα πας? ναι αγαπη μου πες για να ξερεις τωρα που θα πας εξω μοναχουλη σου κανε του ναζακια φιλησε τον κι ολας στο στομα και πες του να ξερεις τωρα που θα πας εξω τι αφηνεις πισω σου...χα! οποτε σε αφηνω να το σκεφτεις ξανα αν θελεις να πας η οχι να κανεις εκει την ειδικοτητα!

Οχι αγαπη μου θα μου φυγει και η τρεσα!Ελεος!

Εισαι αστερι!

http://www.youtube.com/watch?v=JgLAbg5M-aE

newmammy123

# 35 στις 20/6/2013
author

ML,

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά για τα καλά σου λόγια και σου εύχομαι και εσένα ότι καλύτερο!!!

Απο προσωπολογία δε ξέρω αλλά μάλλον ξέρεις εσύ γιατί ο άντρας μου είναι έτσι. Ενώ φαίνεται πολύ ευαίσθητος και κλαίει με το παραμικρό πολύ κατα βάθος και εγώ πιστεύω ότι είναι χαλαρός και βάζει πρώτα τη λογική. Ίσως σε αυτό βοηθάει και η δουλειά του πολύ καθώς για να τα βλέπεις όλα αυτά κάθε μέρα και να τη βγάζεις ''καθαρή'' κάπου πρέπει να αναισθητοποιηθείς και να μη σε νοιάζει.
Νομίζω πάντως ότι τη καριέρα του τη βάζει πάνω από εμένα και το μωρό ίσως γιατι και αυτός έχει ταλαιπωρηθεί πολύ στη ζωή του για να γίνει γιατρός και το έχει πολύ όνειρο να κάνει καριέρα στο εξωτερικό.Οι γιατροί γενικά είναι φιλόδοξοι (δε σου λέω ότι όλοι είναι ίδιοι αλλά οι περισσότεροι).

Τώρα για εμένα δε ξέρω ειλικρινά έχουν γίνει τόσα πολλά το τελευταίο καιρό και έχω νιώσει τόση απογοήτευση που θέλω χρόνο για να συνέλθω και να σταθώ ξανά στα πόδια μου. Βαρέθηκα και εγώ να μου λένε ότι είμαι συναισθηματικά γαντζωμένη πάνω του. Ίσως είχα το γάμο και την οικογένεια στο μυαλό μου λίγο διαφορετικά πιο ''αγγελικά'' πλασμένη. Τα όνειρα που έχουμε όμως εμείς για τη ζωή μας δε συμπίπτουν πολλές φορές με τα όνειρα των άλλω και γι αυτό έρχεται η ρήξη..

Ο ''πανδαμάτωρ'' χρόνος θα δείξει...Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, να είσαι πάντα καλά!!!

ML-1984

# 36 στις 20/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν βαρεθηκες να τα ακους τοτε κλεισε τα αυτια σου διοτι δεν ισχυει κατι τετοιο! το να εισαι ερωτευμενη και αγαπημενη με τον ιδιο σου τον συντροφο δεν μπορει κανεις να εκφερει καν την λεξη γαντζωμενη...θα το κανουν πολλοι καλοθελητες για να σε ταραξουν! Σαφως μπορεις να το παρεις απο την θετικη πλευρα και να πεις απλα! ωπ οντως μηπως ειμαι γαντζωμενη με κατι αλλο? μηπως διχνω πολυ αγαπη μονο στους διπλα μου και οχι σε εμενα? για να το κοιταξω λιγο θα ελεγα εγω.

Διοτι καμια φορα οι συγκιριες δεν ειναι ευνοηκες! οι γαμοι οι σχεσεις περνανε συνεχεια κριση!
συνεχεια απο 40 κυμματα! και ποιος μας ειπε οτι ο γαμος θα ειναι σαν την πρωτη μας μερα! που ειναι λαμπερη χαρουμενη και στολισμενη με τα γιορτινα της για να παμε να παντρευτουμε! τι να κανεις ομως ετσι ειναι η ζωη με τα πανω της και τα κατω της!

Εισαι δυναμικη γυναικα! θα τα βγαλετε περα! Οσο για τα ονειρα που δεν συμπιπτουν! θα σου πω οτι ναι εχεις δικαιο μερικες φορες δεν συμπιπτουν γιατι καταληγεις ο αλλος να θελει αλλα την δεδομενη στιγμη και παλι θα πω ειναι η στιγμη! αν το δεις μετα απο ενα 6 μηνο επειδη η ζωη συνεχεια σε εκπλησει συνεχεια μπορει και να βρεθει η χρυση τομη και το ονειρο να πετυχει!

Οσο για το ποσο μοχθησε ο αντρας σου στην ζωη του δεν θα διαφωνησω...σκεψου ομως και εσυ ποσο δυσκολα μπορει να περασες! δεν θελω να σε βαλω πανω απο τον αντρα σου στο τι πετυχε να κανει! (οκ κανει ενα λειτουργημα συνφωνω αλλα δεν θα τον θεοπιοισω διοτι αυτο ηθελε ηταν προσωπικη του επιλογη και την πετυχε!)Αρα εδω τα ονειρα πραγματοποιηθηκαν!
Θελω να σε βαλω να σκεφτεις οτι ειστε το ιδιο, ειστε στο ιδιο σημειο σε σχεση με το θεμα δουλειας!
Διοτι θα μπορουσες να σταματησεις απο ολους και απο ολα να κατσεις σπιτακι σου ααανετα! να μην θελεις πολλα και να φροντιζεις το μωρο σας! Αλλα επειδη εισαι ενα ατομο που λιγο πολυ δεν νομιζω ολα στην ζωη του και εσυ να τα βρηκες ροδινα! για αυτο θα πω οτι ειστε στο ιδιο επιπεδο!

Ο χρονος παντα διχνει και διχνει και σημαδια πριν ακομη ερθουν καποια συμβαντα!

Σε ευχαριστω και εγω πολυ για τα καλα σου λογια και μην νομιζεις ολος ο κοσμος εχει τεραστια προβληματα! Τα ζεις και εσυ στους διπλανους σου!

Για μενα δουλεψε λιγο το ερωτικο κομματι της σχεσης σας και αλλαξε ρυθμους αυτο το λαθος κανουμε ολοι μας και εγω μαζι...αφηνωμαστε στο να γινουμε καλες νοικοκυρες ο αντρας δεν τον νοιαζει αν ειναι χαλια το σπιτι δεν θα γυρισει να το δει δεν τον νοιαζει αν εχει παιχνιδια μωρου δεξια και αριστερα τον νοιαζει να εχει ενα φαγητο και την συντροφο του να τον θαυμαζει!
Προσεχε τωρα αν τον εχεις μαθει το οπτικο του πεδιο να βλεπει ενα καθαρο σπιτι θα τολμησει να σου πει καλα πως ειναι ετσι το σπιτι δεν ειδες τις τριχες στο πατωμα ποσα σκουπιδακια μαζευτηκαν γιατιιι του το εμαθες εσυ να ναι παντακαθαρο οχι απλα καθαρο! και κουρασμενη να εισαι απο ολα θα βρει να σου την πει μην νομιζεις! αν δεν ειναι για την καθαριοτητα θα ναι για κατι αλλο!

εν ολιγης αυτα σε ευχαριστω και παλι και εσυ να σαι καλα!να σου ερθουν οπως τα θελεις...
Θα το παλεψεις και θα πετυχει ειμαι σιγουρη!

ML-1984

# 37 στις 20/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν βαρεθηκες να τα ακους τοτε κλεισε τα αυτια σου διοτι δεν ισχυει κατι τετοιο! το να εισαι ερωτευμενη και αγαπημενη με τον ιδιο σου τον συντροφο δεν μπορει κανεις να εκφερει καν την λεξη γαντζωμενη...θα το κανουν πολλοι καλοθελητες για να σε ταραξουν! Σαφως μπορεις να το παρεις απο την θετικη πλευρα και να πεις απλα! ωπ οντως μηπως ειμαι γαντζωμενη με κατι αλλο? μηπως διχνω πολυ αγαπη μονο στους διπλα μου και οχι σε εμενα? για να το κοιταξω λιγο θα ελεγα εγω.

Διοτι καμια φορα οι συγκιριες δεν ειναι ευνοηκες! οι γαμοι οι σχεσεις περνανε συνεχεια κριση!
συνεχεια απο 40 κυμματα! και ποιος μας ειπε οτι ο γαμος θα ειναι σαν την πρωτη μας μερα! που ειναι λαμπερη χαρουμενη και στολισμενη με τα γιορτινα της για να παμε να παντρευτουμε! τι να κανεις ομως ετσι ειναι η ζωη με τα πανω της και τα κατω της!

Εισαι δυναμικη γυναικα! θα τα βγαλετε περα! Οσο για τα ονειρα που δεν συμπιπτουν! θα σου πω οτι ναι εχεις δικαιο μερικες φορες δεν συμπιπτουν γιατι καταληγεις ο αλλος να θελει αλλα την δεδομενη στιγμη και παλι θα πω ειναι η στιγμη! αν το δεις μετα απο ενα 6 μηνο επειδη η ζωη συνεχεια σε εκπλησει συνεχεια μπορει και να βρεθει η χρυση τομη και το ονειρο να πετυχει!

Οσο για το ποσο μοχθησε ο αντρας σου στην ζωη του δεν θα διαφωνησω...σκεψου ομως και εσυ ποσο δυσκολα μπορει να περασες! δεν θελω να σε βαλω πανω απο τον αντρα σου στο τι πετυχε να κανει! (οκ κανει ενα λειτουργημα συνφωνω αλλα δεν θα τον θεοπιοισω διοτι αυτο ηθελε ηταν προσωπικη του επιλογη και την πετυχε!)Αρα εδω τα ονειρα πραγματοποιηθηκαν!
Θελω να σε βαλω να σκεφτεις οτι ειστε το ιδιο, ειστε στο ιδιο σημειο σε σχεση με το θεμα δουλειας!
Διοτι θα μπορουσες να σταματησεις απο ολους και απο ολα να κατσεις σπιτακι σου ααανετα! να μην θελεις πολλα και να φροντιζεις το μωρο σας! Αλλα επειδη εισαι ενα ατομο που λιγο πολυ δεν νομιζω ολα στην ζωη του και εσυ να τα βρηκες ροδινα! για αυτο θα πω οτι ειστε στο ιδιο επιπεδο!

Σε ευχαριστω και εγω πολυ για τα καλα σου λογια και μην νομιζεις ολος ο κοσμος εχει τεραστια προβληματα! Τα ζεις και εσυ στους διπλανους σου!

Για μενα δουλεψε λιγο το ερωτικο κομματι της σχεσης σας και αλλαξε ρυθμους αυτο το λαθος κανουμε ολοι μας και εγω μαζι...αφηνωμαστε στο να γινουμε καλες νοικοκυρες ο αντρας δεν τον νοιαζει αν ειναι χαλια το σπιτι δεν θα γυρισει να το δει δεν τον νοιαζει αν εχει παιχνιδια μωρου δεξια και αριστερα τον νοιαζει να εχει ενα φαγητο και την συντροφο του να τον θαυμαζει!
Προσεχε τωρα αν τον εχεις μαθει το οπτικο του πεδιο να βλεπει ενα καθαρο σπιτι θα τολμησει να σου πει καλα πως ειναι ετσι το σπιτι δεν ειδες τις τριχες στο πατωμα ποσα σκουπιδακια μαζευτηκαν γιατιιι του το εμαθες εσυ να ναι παντακαθαρο οχι απλα καθαρο! και κουρασμενη να εισαι απο ολα θα βρει να σου την πει μην νομιζεις! αν δεν ειναι για την καθαριοτητα θα ναι για κατι αλλο!

εν ολιγης αυτα σε ευχαριστω και παλι και εσυ να σαι καλα!να σου ερθουν οπως τα θελεις...

ML-1984

# 38 στις 20/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

corto_malteze

# 39 στις 21/6/2013
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 27

?

Mηπως δημιουργεις προβλημα απο το πουθενα??Εισαι σιγουρη οτι τα λες ολα στο συντροφο σου??
Το κειμενο που εχεις αναρτησει εδω αν το εβλεπε και αυτος τυχαια .ή εσκεμμενα απο τον υπολογιστη σου τι νομιζεις οτι θα σκεφτοταν??
   Δεν με εμπιστευεται...δεν τη καλυπτω...και μπλα μπλα μπλα...Μηπως να ηρεμησεις εστω τοσο δα και να δεις τα πραγματα απο τιη θετικη τους πλευρα??? Πηγαινε με τον αντρα σου στη θεση που το προσφερουν η αλλαγη περιβαλλοντος και παραστασεων ισως σε τονωσει

izampo

# 40 στις 22/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

είσαι μια κουκλίτσα στην φωτο ...... τι θα κάνουμε με την χαμηλή αυτοεκτίμησή σου ...!!!

... τι θα κάνουμε με την χαμηλή αυτοεκτίμησή σου ...!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε