Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εσύ ακόμη παντρεμένος είσαι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

apistos1978

# 1 στις 8/7/2013
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 84
'Aρεσαν+: 0%

Όσους παντρεμένους και να ρωτήσεις σήμερα για το αν το έχουν μετανιώσει,σχεδόν όλοι σου λένε το ίδιο πράγμα,εκτός βέβαια και αν είναι μπροστά στην γυναίκα τους.Τότε λένε <είμαι ευτυχησμένος> αλλά με σκυμένο το κεφάλι και ξύνοντας το φρύδι.Ο άλλος έχει βαρεθεί, του αλλουνού δεν του δίνει και πολύ σημασία η γυναίκα του μετά την γέννηση των παιδιών,άλλος έχει γυναίκα 130 κιλά(δεν τσάκιζε όμως 5 τουλούμπες στην καθησιά πριν το γάμο) και λοξοκοιτάζει τις μικρούλες,άλλος φοράει ωτοασπίδες να μην ακούει την κρεβατομουρμούρα ή εύχεται να ήταν κουφός,άλλος δεν μπορεί να βγάλει άκρη (ακόμα και αν είναι δόκτωρ ψυχολογίας),άλλος δεν αντέχει την πεθερά του και μονολογεί <αυτήν παντρεύτηκα ή την μάνα της>?Πάντως αν κατέβαινε ο Θεός στη γη σπλαχνιζόμενος το πλάσμα του και έλεγε στους παντρεμένους <τους ζυγούς λύσατε> οι 8 στους 10 θα πατούσαν 100στάρι σαν τον Κεντέρη.Τί είναι οι άλλοι δύο? Ο ένας κουφός και ο άλλος άρρωστος μαζοχιστής,να γιατί σήμερα πιο πολλοί χωρίζουν παρά παντρεύονται.Πάντως όταν υπάρχει ένα διαζύγιο, ομολογώ (ναι το κάνω και αυτό) ότι φταίνε και οι δύο.Αυτή και η μάνα της.Αν σας άρεσε κάντε και κανά σχολιάκι χωρίς όμως να μου την βγαίνετε με κόκκινο οι κυρίες.Ναι σας θίξαμε τώρα.

Αρέσει στο μέλος afrodite72

VLEMMA

# 2 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

το αν εισαι ή οχι ακομα παντρεμενος-η
εξαρταται απο

την ιδεολογια σου (τις εγκατεστημενες αντιληψεις σου, τα πολιτισμικα αυτονοητα σου)
την καταπιεση ή την εκμεταλλευση σου 
την εξειδικευση σου

την εμπειρια σου στο συμβολικο συστημα που "υπηρετεις"

την εκπαιδευση σου και την προδιαθεση σου για κοινωνικες συγ-κρουσεις

τωρα ολα τα αποσπασματικου χαρακτηρα προβληματα που ανεφερες
και που αφορουν δικους σου φοβους
δεκτα κι αυτα...

αλλα μην μιλας γι' ανημπορα ταχα ατομα
που υπομενουν κτλ. κτλ.

Αυτοι που παραμενουν σε γαμους
παραμενουν γιατι το Κ Ε Ρ Δ Ο Σ παραμονης ειναι μεγαλυτερο
απο το Κ Ο Σ Τ Ο Σ της αποχωρησης...
(οπου και οπως το "χωραει" και το "μετραει" ο νους τους)

Τωρα να 'ρχεσαι εσυ κι εγω και να μιλαμε 
αφοριστικα 
για τον πονο ή την χαρα τελος παντων τ' αλλουνου

περισσευουμε...

υ.γ.
Αν θες πες μας για σενα...
μην κρυβεις την αμηχανια σου
πισω απο γενικοτητες...
πες μας για τα στερεοτυπα σου
και για τα συναισθηματικα σου φορτια...

ελα...ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ...

Climentini

# 3 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από apistos1978

Όσους παντρεμένους και να ρωτήσεις σήμερα για το αν το έχουν μετανιώσει...

Αυτό δεν είναι τίποτα. Πού να δεις οι πλούσιοι κάτι προβλήματα που έχουν.

achinos

# 4 στις 8/7/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από VLEMMA

Αυτοι που παραμενουν σε γαμους
παραμενουν γιατι το Κ Ε Ρ Δ Ο Σ παραμονης ειναι μεγαλυτερο
απο το Κ Ο Σ Τ Ο Σ της αποχωρησης...
(οπου και οπως το "χωραει" και το "μετραει" ο νους τους)

, παρομοίως κ αυτοί που αποχωρούν είναι γιατί το κόστος της παραμονής, είναι μεγαλύτερο απο το κέρδος της αποχώρησης...σε όποιο νόμισμα...νομίζουμε...

Όλη η ανθρώπινη ιστορία αυτό είναι, οι προγονοί μας, αυτοι με τη μεγάλη μαύρη μάνα...φύγαν απο την αφρική κ κάναν όλη τη γή τόσους γύρους, ακόμα κ με τα πόδια, ακόμα κ ένα μέτρο κάθε χίλια χρόνια...όχι γιατί ήθελαν ξάφνου να δούνε πως είναι πίσω απο κείνα τα βουνα...αλλά γιατί κάποιος, κάτι, τους έκανε την παραμονή τους εκεί που είχαν συνηθίσει...αβάσταχτη...

Αρέσει στο μέλος menia35

achinos

# 5 στις 8/7/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Μ αρέσει πάντως που αιτείσαι κ ειδικής μεταχείρησης..."σας παρακαλώ οι κυρίες...λίγη επιείκεια"

Tonia35

# 6 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πες μου..

Απιστε μου...!.

Ποια σε έχει ζεματίσει τοσο πολύ;;;

KLELIA22

# 7 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Tonia35

Πες μου..

Απιστε μου...!.

.. εγω παντως..  νομιζω ...οτι εχει παθει ηλιαση.

τι να σου κανει και το καπελακι...

ελα... βρε καμαρι μου κατω απο την ομπρελα..

ζαβλακωθηκες...

velvet2

# 8 στις 8/7/2013
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 1.634

Δεν είναι ο γαμος το προβλημα

Ο γαμος εκτος από ένας αναγκαιος κοινωνικος θεσμος 

που επισημοποιεί την σχεση δυο ανθρωπων στον πολιτισμενο κοσμο 
μεχρι να βρεθει καποιο άλλο ειδους συμβολαιου να τον αντικαταστησει 
Ειναι πρωτιστως μια υποσχεση που δινουμε εμεις σε οποιον επιλεγουμε για συντροφο μας 
Να τον αγαπουμε και να τον τιμουμε όπως την πρωτη μερα που γνωριστηκαμε 

Το προβλημα δεν είναι ο γαμος και ότι αυτό συνεπαγεται 
Το προβλημα το εχουν αυτοι που νομιζουν ότι εχουν συναψει γαμο (υποσχεση) 
ζωντας στο ψευδος και στην υποκρισια 

Τα αισθήματα σου δεν τα καθοριζει κανενας νομος και θεσμος αλλα εσυ ο ιδιος 
Ελευθερος θα εισαι και μεσα και εξω από τον γαμο αν εσυ το επιλεξεις

Αρέσει στα μέλη Anisixopneuma, trocadero και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 9 στις 8/7/2013
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.521

Στο νομο Αττικης εχουν μαζευτει ολες οι φαλαινες με τις λαστιχενιες αντικραδασμικες σαγιοναρες (ευτυχως γιατι θα ειχαν ραισει ολα τα πλακακια του Μετρο) και τα μαυρα κολαν που τονιζουν τα "ξυγκια "τους περιφερειακα στις κοιλιες τους.Οταν καθησουν στο σουβλατζιδικο μεχρι να ελθει η παραγγελια με τα σουβλακια και το γουβα με τις πατατες τρωνε τα βαμμενα νυχια τους και ξυνονται στην πλατη με τη βενταλια σαν τις προβατινες.Το μακο μπλουζακι XX large εχει αλλαξει χρωμα απο την ιδρωτιλα στις μασχαλες και την τριβη των κρεατων που παλινδρομουν απο το βαρος τους.Κρατουν την οδοντογλυφιδα απο το σταθμο Αττικη μεχρι την πλατεια Εσταυρωμενου στο σταθμο του Αιγαλεω και περνωντας απεναντι στο λουκουματζιδικο της Ιερας Οδου τρωνε τις τουλουμπες με τα "σοροπια " οπως πολυ ορθα παρατηρησες.
Το μεγαλειο τους ομως ειναι στις πρωινες εκπομπες που βλεπουν τις ζαργανες τις παρουσιαστριες και προσπαθωντας να τις μιμηθουν εχουν σπασει ολα τα πλακακια του μπανιου μπροστα στον καθρεπτη.
Συνεχισε τα διδακτικα θεματα σου  αλλα σε παρακαλω βγαλε αυτη τη φωτο γιατι μου θυμιζει καρπουζα στη γεφυρα της διωρυγος της Κορινθου.

Συνεχισε τα διδακτικα θεματα σου  αλλα σε παρακαλω βγαλε αυτη τη φωτο γιατι μου θυμιζει καρπουζα στη γεφυρα της διωρυγος της Κορινθου.

alexandranikol

# 10 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λυπάμαι που περιστοιχίζεσαι από δυστυχισμένους ανθρώπους...η δυστυχία και η μιζέρια είναι μεταδοτικές, να προσέχεις...και ναι, βγάλε αυτή τη φωτογραφία...καρπουζά δεν ξέρω αν θυμίζει, "άντρα"

σε απόγνωση "ζωγραφίζει", που προτάσσει τα "φτερά" του μην έχοντας τίποτα σημαντικότερο να επιδείξει.

Να στο πω και νταλικιερίστικα; Πάρ'το αλλιώς γιατί θα βρείς...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από apistos1978

Όσους παντρεμένους και να ρωτήσεις σήμερα για το αν το έχουν μετανιώσει,σχεδόν όλοι σου λένε το ίδιο πράγμα,εκτός βέβαια και αν είναι μπροστά στην γυναίκα τους.Τότε λένε <είμαι ευτυχησμένος> αλλά με σκυμένο το κεφάλι και ξύνοντας το φρύδι.Ο άλλος έχει βαρεθεί, του αλλουνού δεν του δίνει και πολύ σημασία η γυναίκα του μετά την γέννηση των παιδιών,άλλος έχει γυναίκα 130 κιλά(δεν τσάκιζε όμως 5 τουλούμπες στην καθησιά πριν το γάμο) και λοξοκοιτάζει τις μικρούλες,άλλος φοράει ωτοασπίδες να μην ακούει την κρεβατομουρμούρα ή εύχεται να ήταν κουφός,άλλος δεν μπορεί να βγάλει άκρη (ακόμα και αν είναι δόκτωρ ψυχολογίας),άλλος δεν αντέχει την πεθερά του και μονολογεί <αυτήν παντρεύτηκα ή την μάνα της>?Πάντως αν κατέβαινε ο Θεός στη γη σπλαχνιζόμενος το πλάσμα του και έλεγε στους παντρεμένους <τους ζυγούς λύσατε> οι 8 στους 10 θα πατούσαν 100στάρι σαν τον Κεντέρη.Τί είναι οι άλλοι δύο? Ο ένας κουφός και ο άλλος άρρωστος μαζοχιστής,να γιατί σήμερα πιο πολλοί χωρίζουν παρά παντρεύονται.Πάντως όταν υπάρχει ένα διαζύγιο, ομολογώ (ναι το κάνω και αυτό) ότι φταίνε και οι δύο.Αυτή και η μάνα της.Αν σας άρεσε κάντε και κανά σχολιάκι χωρίς όμως να μου την βγαίνετε με κόκκινο οι κυρίες.Ναι σας θίξαμε τώρα.

Αρέσει στο μέλος trocadero

bellezza

# 11 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ΜiltosRNLI1930

Kάθε φορά διαβάζω τις απαντήσεις σας, καθώς τις βρίσκω έξυπνες, χιουμοριστικές και ορισμένες φορές καυστικές.

Ωστόσο  μου γένναται η απορία,  πού βρίσκονται όλες αυτές οι γυναίκες που περιγράφετε?

Σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες που δεν είναι τόσο περιποιημένες ή δεν έχουν και την πιο ευγενική συμπεριφορά ή κάποια καλλιέργια, αλλά πιστεύω πως αποτελούν μειονότητα.
Οι γυναίκες σήμερα προσπαθούν να βελτιώνονται συνεχώς, προσέχουν τη διατροφή τους, γυμνάζονται, μορφώνονται, πηγαίνουν θέατρο , ταξιδεύουν και τόσα άλλα με αποτέλεσμα να αποκτούν σφαιρική άποψη για τα πράγματα, να γίνονται ανοιχτόμυαλες, να μπορύν να σταθούν με λίγα λόγια.
Πραγματικά πιστεύω (ή ελπίζω) πως οι γυναίκες που περιγράφετε ή ανήκουν σε άλλη εποχή ή αποτελούν τις εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

apistos1978

# 12 στις 8/7/2013
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Tonia35

Πες μου..

Απιστε μου...!.

Δεν ήταν μόνο μία,πάντως είμαι τόσο ζεματισμένος που αν με αγγίξεις μπορεί να πάρεις φωτιά.Πάντως το μου μου άρεσε,συνέχισε έτσι,κάπου μπορεί να βγάλει...

apistos1978

# 13 στις 8/7/2013
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία

Θα έρθω κάτω από την ομπρέλα μόνο αν κερνάς μπυρίτσα και είσαι νοστιμούλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από KLELIA22

.. εγω παντως..  νομιζω ...οτι εχει παθει ηλιαση.

τι να σου κανει και το καπελακι...

ελα... βρε καμαρι μου κατω απο την ομπρελα..

ζαβλακωθηκες...

apistos1978

# 14 στις 8/7/2013
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία

όταν έχεις κάτι,το δείχνεις.Μήπως ζηλεύουμε λίγο την κορμάρα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MiltosRNLI1930

Climentini

# 15 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από apistos1978

αν με αγγίξεις μπορεί να πάρεις φωτιά.

"Κι η μυλωνού τον άντρα της, με τους πραματευτάδες..."

psaromallis

# 16 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από bellezza

ΜiltosRNLI1930

Kάθε φορά διαβάζω τις απαντήσεις σας, καθώς τις βρίσκω έξυπνες, χιουμοριστικές και ορισμένες φορές καυστικές.

Ωστόσο  μου γένναται η απορία,  πού βρίσκονται όλες αυτές οι γυναίκες που περιγράφετε?

Σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες που δεν είναι τόσο περιποιημένες ή δεν έχουν και την πιο ευγενική συμπεριφορά ή κάποια καλλιέργια, αλλά πιστεύω πως αποτελούν μειονότητα.
Οι γυναίκες σήμερα προσπαθούν να βελτιώνονται συνεχώς, προσέχουν τη διατροφή τους, γυμνάζονται, μορφώνονται, πηγαίνουν θέατρο , ταξιδεύουν και τόσα άλλα με αποτέλεσμα να αποκτούν σφαιρική άποψη για τα πράγματα, να γίνονται ανοιχτόμυαλες, να μπορύν να σταθούν με λίγα λόγια.
Πραγματικά πιστεύω (ή ελπίζω) πως οι γυναίκες που περιγράφετε ή ανήκουν σε άλλη εποχή ή αποτελούν τις εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Ομορφιά,

Η παλέτα χρωμάτων που χρησιμοποιείτε απλόχερα ενόσω γράφετε (και που σε κάποια περιγραφή σας για την βαφή των ονύχων των κάτω άκρων των κυριών, αποδόθηκε απόλυτα και στην εντέλεια) μεταβάλλει τη διάθεσή μας σε ουράνιο τόξο.  

Προσωπικά επιλέγω το κόκκινο, γιατί τέτοιο είναι το χρώμα με το οποίο βάφονται οι παρειές μου από την έξαψη, όταν διαβάζω τα πολύχρωμα, έξυπνα και σπιρτόζικα κείμενά σας.

Να είστε καλά να χρωματίζετε με αισιοδοξία τις μέρες μας...

skaskaskasousou

# 17 στις 8/7/2013
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Climentini

"Κι η μυλωνού τον άντρα της, με τους πραματευτάδες..."

Κάτι έχεις πάθει με τις παροιμίες εσύ σήμερα...

_PALIATZHS_

# 18 στις 8/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από bellezza

ΜiltosRNLI1930

σωστά , αφου ξυπνησουν στις 5 το πρωί και αν ειναι τυχερες να εχουν μεροκαματο στον εργολάβο που ανελαβε τον καθαρισμό του κτιριου και τους δινει τα μισα απ οσα λεει η συμβαση ( μαλλον τωρα δεν εχει συμβασεις εχει μονο προσωπικες συμφωνιες ) και αφου τους  βγαλει το λαδι για 14 ωρες χωρις υπερωριακη αμοιβη ...και μετα διωρο στα λεωφορεια ... και ποδαράτο  λενε ¨δεν πεταγομαστε και μεχρι τα   βοδυ λάιν  να φτιαχτουμε λιγο γιατι αυριο το αφεντικο μας θελει περιποιημενες?¨¨

και αν δεν εχουν να πλερωσουν το χαρατσι ή τη ΔΕΗ δεν πειραζει βρε θα κοψουμε λιγο απ το φαγητο των παιδιων και θα  τα δωσουμε για   πηλινγκ ... αλλα και αν το συνδυασουν με τις πιλατες και την θερμαινομεναη πισινα στο αττικα  θα τους ερθει πιο φτηνα  οποτε το κανονιζουν στα διαλειματα  αναμεσα  3ου και 4ου οροφου   ( του κτιριου που καθαριζαν)...

===

κοριτσακι μου ( μου επιτρεπεις να σε αποκαλεσω ετσι γιατι απλα στην ηλικια σου εχω  και γω παιδι )  ευτυχως εισαι μικρη ακομα  και μαλλον σε φροντιζει ο μπαμπάς σου και στα παρεχει ολα  και σου ευχομαι ετσι να συνεχισει να στα παρεχει ...

MiltosRNLI1930

# 19 στις 8/7/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από bellezza

ΜiltosRNLI1930

Παρκαρω το αυτοκινητο σε δικο μου παρκαδορο στη Δαφνη να μην τσακονομαι στα παρκινγ του Κεντρου και να μην το "γρατσουνισουν"
Με το που θα περπατησω λιγα βηματα μπροστα στην πλατεια ειναι κατι "αφυδατωμενες" ταλαιπωρες νεαρες που παρακαλανε τις διερχομενες φαλαινες για καθαρισμο προσωπου και 10 φτηνα συμβολαια με την Wind.
 Ta 80 % των γυναικων εκτος απο μια πλαστικη τσαντα αντιγραφο γνωστου οικου εχουν και μια ξεβαμενη σακουλα Hondos center για τα καθημερινα τους.
 Παπουτσια 98,7% αγυαλιστα απο τοτε που αγοραστηκαν και γδαρμενα τακουνια.Πολυ φτωχο ,προχειρο ντυσιμο κατα 97%.
 Συνταγμα,Ερμου εχουν κατακλυσθει απο ολη την "τσοκαρια" Μπαρουταδικου Αιγαλεω,Αγιας Βαρβαρας,Ηρακλειου και πλατειας Αττικης.
 Επειδη εχω χομπυ την επαγγελματικη φωτογραφικη μηχανη και εχω την τυχη να ειμαι κατοχος φωτογραφικων μηχανων που θα τις ζηλευαν επαγγελματιες ειναι ντροπη να αναφερεσθαι στις παληες γυναικες γιατι εαν ψαχνατε στο Ιντερνετ για μαυροασπρες φωτο θα βλεπατε πως ντυνοταν η παλαια γυναικα οταν ταξιδευε με καραβι,οταν πηγαινε εξοχη ,εκδρομη και οταν επινε τα ουζα της στο Τουρκολιμανο και το βραδυ με το συνοδο της χωρις αυτος να φοραειι παντελονι με 87 πλευρικες τσεπες γλεντουσε στου Τζιμη του Χοντρου

MiltosRNLI1930

# 20 στις 8/7/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από apistos1978

όταν έχεις κάτι,το δείχνεις.Μήπως ζηλεύουμε λίγο την κορμάρα?

Εαν μελετησεις μετα προσοχης της οδηγιες μου και συμβουλες σε λιγο καιρο δεν θα πιστευεις οτι στο πλαι σου βρισκεται "πιτσιλωτη" γυναικα και ισως τσιμπιεσαι για να ξυπνας απο το ονειρο !
 Πρωτο βημα μετ'επαινων η αποσυρση της φωτο.
Θα σ'εχω απο κοντα γιατι κατα βαθος εχεις καλωσυνη μεσα σου αλλα συμπεριφορα προς το παρον "πλανοδιου καρπουζα"

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε