Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Εσύ ακόμη παντρεμένος είσαι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

_PALIATZHS_

# 101 στις 19/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 100 από _PALIATZHS_
παραθεση  σχόλιο #95

.Καλύτερα να μεγαλώσει ένα παιδί με 2 άντρες που το αγαπανε -και μεγαλωνοντας θα μπορουσαν να του μαθουν να αποδεχεται το διαφορετικο μοντελο της οικογενεια τους,- παρά με 2 ανευθυνους, παρτακηδες γονείς σε οποιο φυλο κι αν ανηκουν

===

και να του δινουν να παιζει με τα  παιχνιδια τους  αυτα που ειναι  με μπατταριες και εχουν  ροδες μόνο  πισω   και αν εχει αποριες που πηγαν οι αλλες ροδες   ...
¨¨μεινανε στο γκαραζ για επισκευη     και λογω  του σκοταδιου δεν μπορουσαν να τις βρουν ¨¨

και για να εξηγουμαστε   μιλάτε για αντρες  σε σχηματισμο ζευγαριου...   

demantz

# 102 στις 19/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

maraki_lar

# 103 στις 19/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364
'Aρεσαν+: 0%

ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ -ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ + ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ -ΕΧΕΤΕ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΚΕΙ ΚΥΡΙΕ ΣΑΜ?

Ενα ενα μας τα βγαζετε...τα συμπλεγματα-σας...

Εκει θα δειξετε την δηθεν ανωτεροτητα σας, στο κατ'εσας "μιασμα"??

Επειδη ανηκετε στο "φυσικο/φυσιολογικο" και οχι στο "παρα-φυσιν" ειστε αυτοματα και καλυτερος ανθρωπος ή καλυτερος πατερας απο τους υπολοιπους...

τις "μειονοτητες" δεν τις περιθωριοποιύμε...τις αγκαλιαζουμε...το διαφορετικο, αν εσας σας ξενιζει, εμενα με μαγευει...πειραζει?

και φυσικα 2 ανδρες-ειτε φεροντες τη σεξουαλικη ταυτοτητα των ομοφυλοφιλων ή χωρις αυτη-μπορουν να μεγαλωσουν πνευματικα-ψυχικα υγιη παιδια...ανετα!!αρκει να κανουν ολα οσα αναμενει κανεις απο τον καθε γονεα, ανεξαρτητωνς φυλου, εθνικοτητας, σεξουαλικης ταυτοτητας κτλ!

μεσα σε ενα τετοιο οικογενειακο μοντελο, το παιδι θα μαθει απο μικρο το ΓΙΑΤΙ δεν εχει μητερα, γιατι εχει 2 πατεραδες...κτλ!αν αυτο θα το αποδεχτει εναποκειται αργοτερα στη δικη του κριση!

βεβαια, το καλυτερο θα ηταν στο σπιτι να υπαρχει και μια ωριμη γυναικεια φιγουρα για να το βοηθησει να ισορροποησει καλυτερα μεσα του!

αλλα και χωρις αυτη...μια χαρα ανθρωποι βγαινουν στην κοινωνια!λιγο πιο ευαισθητοι ισως στη γυναικεια αγκαλια ισως που θα τους εχει λειψει...αλλα κι αυτο αναπληρωνεται, δεν ειναι δα και τοσο τρατζικ!

γιατι αν ηταν ετσι, οσα παιδια χασαν μικρα τη μητερα τους...ομοιως θα εβγαιναν "προβληματικα",

(ΟΙ ΧΡΗΣΤΕς ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ, ΑΠΡΙΝ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΘΟΥΝ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΚΕΙ,ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, ΛΑΘΟΣ ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΗ!!).

αλλα...

ας μην λεμε πολλα τραγουδια εξω απο το χορο...

η ζωη εχει τα δικα της σχεδια, Γιωργο...και συχνα μας διαψευδει πανηγυρικα...!!

αυτα!._

Παράθεση:
Σχόλιο # 97 από somebody961

Γμ τις συλλογιστικές!

Πραγματικά, δεν κατάλαβα ποτέ αυτό το 'μοντέλο' αποδοχής μιας κατάστασης.

-Ο γιός μου είναι ηρωινομανής
-Ναι, καλύτερα από το να είναι δολοφόνος.. (ωω, τι χαρά!)

-Ο γιός μου είναι gay
-Ναι, καλύτερα από το να είναι κλέφτης.. (τυχερός είμαι!) και άλλα πολλά.

Δηλαδή, αφού δεν είναι κλέφτης, αφού δεν είναι δολοφόνος, τότε ας είναι ότι νάναι!!

Ναι, υπάρχουν ΠΑΝΤΑ τα χειρότερα.

Αλλά υπάρχουν και τα καλύτερα. Και αυτά δεν επιδέχονται τέτοιες - κατ' εμέ - άκυρες συγκρίσεις.

Ακυρες και επικίνδυνες παρηγοριές είναι.

Αρέσει στο μέλος somebody961
Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

Enikos

# 104 στις 19/8/2013
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.272

Ελατε να μας πιασετε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 95 από maraki_lar

...(?)...

"Αν το παιδί δεν μεγαλώσει μέσα σε μια παραδοσιακή οικογένεια, με πρότυπα μάνας και πατέρα, δεν μεγαλώνει σωστά!", λεει ο φιλος μου ο Λαμπρος χθες στην παρεα, που ετυχε να συζηταμε αυτο το θεμα...

"Αν το παρουμε ετσι και 2 γκει συγκατοικοι-ζευγαρι που υιοθετησαν κ μεγαλωνουν ενα παιδι επρεπε να καουν στην πυρα!", λεω εγω...

Εκει επεμβαινει η Αλεξανδρα..."Εγω νομιζω οτι...αρκεί να έχει γονείς που να το αγαπάνε, δηλ. να κάνουν το καλύτερο για το παιδι. Με αυτό τον τρόπο θα έχει σωστα ερεισματα βγαινοντας στον έξω κόσμο, ανεξαρτήτως του παρελθόντος , του φυλου ή της σεξουαλικης ταυτοτητας των γονέων του."

"Συμφωνω κι εγω", λεει η Μαγδα.."αλλωστε, τόσα παιδιά έχουν μεγάλωσοι με φυσικούς γονείς και είναι τώρα γκέι...Καλύτερα να μεγαλώσει ένα παιδί με 2 άντρες που το αγαπανε -και μεγαλωνοντας θα μπορουσαν να του μαθουν να αποδεχεται το διαφορετικο μοντελο της οικογενεια τους,- παρά με 2 ανευθυνους, παρτακηδες γονείς σε οποιο φυλο κι αν ανηκουν ,που δεν είναι και λίγοι άλλωστε..."...

Το θεμα εχει εκτραπει εξαιτιας μου (τρελη παρεμβαση!χιχι) προς τους γκει γονεις...

...και επανερχεται ο Λαμπρος δριμυτερος...

"Κοιτα, δεν εχω τιποτα με τους gay αλλα οχι,φυσικο δεν το λες...δεν σημαινει ότι ισως καποιοι απο αυτους δε μπορει να δωσουν καλυτερη διαπαιδαγωγηση-αγαπη στο παιδι σε σχεση με καποιους φευγατους φυσικους...αλλα ολοι μιλαμε εκ τους ασφαλους...για να ερθουμε στην θεση του μικρου...τι θα πει οταν το ρωτησουν που ειναι η μαμα του?πως θα παρουσιασει τους γονεις του?ή νομιζετε δεν θα εχουν θεμα τα παιδια?

και καπου εδω...σηκωνομαι απο το τραπεζι...επρεπε να φυγω, δεν ειχα χρονο...

"Καλη εισαι εσυ ρε", λεει ο Λαμπρος.."μας εβαλες τη φωτια με τους γκει πρωτα και μ'αφηνεις τωρα εδω μονο μου με αυτες που θα με φανε!"...

"Σιγα καλε...δεν εχεις αναγκη εσυ, δε σε φοβαμαι...αλλα οτι δε γλιτωνεις, ειναι σιγουρο...θα τη συνεχισουμε αλλη μερα την κουβεντα!"

Δεν πας καλα ρε συ...Ουτε η Αλεξανδρα, ειναι σοι. Προσεχε!

Αυτη η Μαγδα ειναι η εκ του ασφαλους συμφωνη, της παρεας, μην την τζασετε?

Ο Λαμπρος, πολυ στο γλυψιμο, μην τον κακοχαρακτηρισετε. Δεν εχει τιποτα με τοις συκιες, ε? Βασταει πισινη, μπας και το μπαταρει? 

Τετοια σοφα λετε, οταν βρισκοσαστε με τα...κοριτσια?

Δε πα να βρασετε κανα τραχανα λεω γω!! Που βγαινει και νοημα!!

Ελα, τα λεμε...

thalassa27

# 105 στις 20/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από VLEMMA

με τον ιδιο τροπο
που γινεται
μια εκδρομη π.χ. κακια...
ή μια βολτα στο παρκο...στην θαλασσα...στο δασος
ή μια ταινια,ενα θεατρικο,μια σκυταλοδρομια,
ή ενα κουρεμα,
μια εκθεση ιδεων
μια προσκληση σε γευμα
ενα κοκτεϊλ τεκιλα sun rise
ενα χeσιμο

σεναριο θες flat_line;;
συνταγη;;;

θα στο πω π.χ.
με το παραδειγμα ενος κεϊκ
που σου εχουν πει
πως πρεπει να φτιαξεις..
με βαση μια συνταγη

και κανεις
καποιο λαθος
 στην συνταγη π.χ.
λογω του οτι δεν εχεις καταλληλους δοσομετρητες λ.χ.
ή λαθος στην εκτελεση ,γιατι δεν εχεις μιξερ π.χ.
ή λαθος στο ψησιμο, γιατι το φουρνακι δεν κλεινει καλα
ή καποιοι συνδυασμοι 
των παραπανω λαθος
π.χ. δεν εχεις αντικολλητικο ταψι
βαζεις και λιγο ελαιολαδο γιατι δεν εχεις βουτυρο τοσο..
ή ριχνεις μεσα και κατι σταφιδες
που εχουν ξεμεινει και δεν ξερεις τι να τις κανεις
κ.α. κ.α. κ.α.

και οταν βγει απο το φουρνο
κανεις λαθος σερβιρισμα

και το ΤΡΩΣ παρ'ολο
ή  το ΤΡΩΣ οσο αντεξεις
ή λες ΟΧΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
μ' αρεσει ο μπακλαβας
και φοβομουν να σας το πω
και εχω να σας αναφερω
οτι την ωρα που "ψηνοταν" το κεϊκ ειχα
ξεχασει να βαλω μεσα κατι
παραπονα-προδοσιες-πληγωματα-φοβους-σεβασμους αυτοεπιβεβαιωσεις
υστεριες-αδυναμιες-απολυτες συναισθηματικες "κατοχες"...
μουμπλε-μουμπλε-μουμπλε...
και τωρα τι κανουμε...
...             ...
το θεμα δεν ειναι ο καλος ή ο κακος γαμος flat
το θεμα ειναι 
κι ας το πω οπως το "βλεπω" απο την γυναικεια μερια

α)να παψουμε να σκοτωνουμε τα παιδια μας
απο καθαρο ερωτικο παθος
β)να σηκωθουμε απο τις γραμμες του τρενου
γ)να βγαλουμε την γλωσσα.. στο μπουκαλι με το "φαρμακι"

και να δωσουμε στους εαυτους μας
την αυτονομια 
να υπαρχουν
να διαλεγουν
να συναντιουνται
να χωριζουν

χωρις γαμους και τα τοιαυτα...

Η κοινωνία  (  δλδ  εμείς )  για  όλα   τα  πιο  πάνω  είναι  έτοιμη  και  δεν  θέλει  άλλα  ''θύματα'' 

ο  γάμος  όμως   είναι  κατεστημένο  που  δεν  είμαστε  έτοιμοι  ακόμα  να  αποβάλουμε

τα  κριτήρια κ  τα  κίνητρα   που  τον  επΙβάλουν  και   θα  τον  επιβάλουν  είναι  '' τα  διαπλεκόμενα  συμφέροντα''

αλλά έχω  απορία  οι  γκέοι   γιατί  κάνουν   γάμο   ;

ME   AΡΕΣΕΙ  αλλά   ΜΕ  γάμο...  

menia35

# 106 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.689

εσύ ακόμα παντρεμένη?

ναι, εντελώς!

τελικά με βόλεψε ο γάμος.
Φέρνει τα λεφτά στο σπίτι, συμπαθεί τα παιδιά, τα μαθαίνει ψάρεμα και πλένει τα πιάτα γιατί εγώ δεν πρόλαβα (έβγαζα κάτι ωροσκόπια...)

επίσης οι φιλενάδες μου χωρίσανε όλες... οι μισές κλαίνε τη μοίρα τους και οι άλλες μισές τα φτιάξανε με πιτσιρικάδες και ρίχνουν μεγάλα γέλια με τις προαναφερθείσες κλαψιάρες. Όλες ανεξαιρέτως έχουνε εξώπορτες με κλειδαριές που χάλασανε, μηδενικούς τραπεζικούς λογαριασμούς, δικαστήρια, προβλήματα με θυροειδή και ψυχολογικά. Αν τον χωρίσω σε ποιόν θα λένε τον πόνο τους, ποιος θα βγάζει άκρη με τους δικηγόρους τους, ποιός θα γελάει μαζί τους όταν λένε τον πόνο τους;

Σε γενικές γραμμές είναι ένα αναίσθητο γαϊδουρι, με άλλα λόγια κελεπούρι. Διότι ο άντρας αμα δεν είναι αναίσθητος και σε καταλαβαίνει είναι αδελφή.

Αρέσει στα μέλη j_rilke, maraki_lar

maraki_lar

# 107 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

...

Πηρες φορα βρε Ενικε...ε πατα λιγο φρενο!!!

Λεει και μια Καλημερα πρωτα, ο κοσμος!!

5 φρασεις εγραψες... θα παθεις τιποτα!!και ολες εμπεριεχουν πολυ σοφα λογια, σκυβω ταπεινα το κεφαλι.....!

απο ολα τα πετυχημενα που εγραψες παντως, πιο πολυ με πληγωσε αυτο..."Δε πα να βρασετε κανα τραχανα λεω γω!!"...θα πηγαινα,...αλλα κλαιω τωρα...απο δεος...!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 104 από Enikos

Ελατε να μας πιασετε.

Δεν πας καλα ρε συ...Ουτε η Αλεξανδρα, ειναι σοι. Προσεχε!

Αυτη η Μαγδα ειναι η εκ του ασφαλους συμφωνη, της παρεας, μην την τζασετε!?

Ο Λαμπρος, πολυ στο γλυψιμο, μην τον κακοχαρακτηρισετε. Δεν εχει τιποτα με τοις συκιες, ε? Βασταει πισινη, μπας και το μπαταρει? 

Τετοια σοφα λετε, οταν βρισκοσαστε με τα...κοριτσια?

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

somebody961

# 108 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 103 από maraki_lar

ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ -ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ + ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ -ΕΧΕΤΕ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΚΕΙ ΚΥΡΙΕ ΣΑΜ?

η ζωη εχει τα δικα της σχεδια, Γιωργο...και συχνα μας διαψευδει πανηγυρικα...!!

αυτα!._

Ξέρεις τι λατρεύω πιο πολύ σε σένα Μαράκι;

Οταν π.χ. δεν καταλαβαίνεις ή ΣΚΟΠΙΜΑ ενδεχομένως παρερμηνεύεις το νόημα που θέλω να δώσω είτε εγώ είτε άλλος, και τα "παίρνεις" και χώνεις αβέρτα!

Γουστάρω με τρέλα τότε!

Ομως για το "σκόπιμα" που είπα σε καταλαβαίνω. Εχεις πολλά να πεις, χείμαρρος είσαι οπότε, 'αρπάζεσαι' από την κάθε ευκαιρία για να ξεδιπλωθείς.

Με τη τελευταία σου παράγραφος όμως δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο..
Η ζωή, που προσωπικά τη λέω, γιατί είναι, ο Θεός, είναι ο πιο ευφάνταστος σεναριογράφος.. και την ώρα που εμείς εδώ κλαίμε το πόνο μας, η ζωή έχει πάντα την έκπληξη στην επόμενη στροφή..

Οταν το πρωτοάκουσα το 74, αν και παιδί τότε ανατρίχιασα..
Πρόσεξε ιδιαίτερα τους στίχους.. "Πίσω απ' τη μεγάλη τη νίκη, η επιμονή"..
Αφιερωμένο, ξέρεις εσύ γιατί.

http://www.youtube.com/watch?v=9YhYSyyMuyE

Αρέσει στο μέλος maraki_lar
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

maraki_lar

# 109 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

καλημερα, γλυκα!

Ε στο γαμο κολλησες κι εσυ?

Θελουν να επισημοποιησουν τη σχεση τους τα παιδια!...μαλλον να προκαλεσουν θελουν την κοινωνια που τους ψεγει κ τους περιθωριοποιει, θαρρω...!

Παντως εχουν κι αυτοι δικαιωμα στην πατροτητα...κι απο το να κανουν εναν λευκο γαμο με γυναικα για καμουφλαζ ή ακομα χειροτερα να κοροιδεψουν καποια ερωτευμενη η οποια οταν ξυπνησει θα τρεχει προς τα συνορα της Αλβανιας και σταματημο δε θα εχει...καλυτερα ετσι, το βρισκω πιο εντιμο προς τον εαυτο τους και τον αλλο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 105 από thalassa27

Η κοινωνία  (  δλδ  εμείς )  για  όλα   τα  πιο  πάνω  είναι  έτοιμη  και  δεν  θέλει  άλλα  ''θύματα'' 

ο  γάμος  όμως   είναι  κατεστημένο  που  δεν  είμαστε  έτοιμοι  ακόμα  να  αποβάλουμε τα  κριτήρια κ  τα  κίνητρα   που  τον  επΙβάλουν  και   θα  τον  επιβάλουν  είναι  '' τα  διαπλεκόμενα  συμφέροντα''

αλλά έχω  απορία  οι  γκέοι   γιατί  κάνουν   γάμο   ;

ME   AΡΕΣΕΙ  αλλά   ΜΕ  γάμο...? 

maraki_lar

# 110 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Αααα εισαι...και της Σολωμονικης...εισαι και εξυπνο... και ξεγλιστρας και σαν το χελι!!τρια σε ενα, συνδυασμος του θανατου!

αλλα που θα πας...θα σε πιασω!!

καλημερααα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 108 από somebody961

Ξέρεις τι λατρεύω πιο πολύ σε σένα Μαράκι;

Οταν π.χ. δεν καταλαβαίνεις ή ΣΚΟΠΙΜΑ ενδεχομένως παρερμηνεύεις το νόημα που θέλω να δώσω είτε εγώ είτε άλλος, και τα "παίρνεις" και χώνεις αβέρτα!

Γουστάρω με τρέλα τότε!

Ομως για το "σκόπιμα" που είπα σε καταλαβαίνω. Εχεις πολλά να πεις, χείμαρρος είσαι οπότε, 'αρπάζεσαι' από την κάθε ευκαιρία για να ξεδιπλωθείς.

Με τη τελευταία σου παράγραφος όμως δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο..
Η ζωή είναι ο πιο ευφάνταστος σεναριογράφος.. και την ώρα που εμείς εδώ κλαίμε το πόνο μας, η ζωή έχει πάντα την έκπληξη στην επόμενη στροφή..

Οταν το πρωτοάκουσα το 74, αν και παιδί τότε ανατρίχιασα.. Αφιερωμένο, ξέρεις εσύ γιατί.

http://www.youtube.com/watch?v=9YhYSyyMuyE

Αρέσει στο μέλος somebody961

somebody961

# 111 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Καλημέρα Μαίρη

http://www.youtube.com/watch?v=mwHA1BflqD0

Χάιδεψε το βρε συ σχεσάκο να μεγαλώσει λίγο για να σου αρέσει! Είσαι φαν των μεγάλων.. αμ σε κατάλαβαμε καλά!

maraki_lar

# 112 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Νικολ πατησες like σε δικο μου ποστ?

ισακουστηκαν τα οσα σου ειπα να υποθεσω...οποτε η εμπαθεια εγινε αντικειμενικοτητα?

αν ειναι το τελευταιο, χαιρομαι πραγματικα!

καλημερα!

maraki_lar

# 113 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

...οyi!!...:) :d

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από menia35

"Εσύ ακόμα παντρεμένη?"

• Ναι, εντελώς!...Τελικά με βόλεψε ο γάμος. Φέρνει τα λεφτά στο σπίτι, συμπαθεί τα παιδιά, τα μαθαίνει ψάρεμα και πλένει τα πιάτα γιατί εγώ δεν πρόλαβα (έβγαζα κάτι ωροσκόπια...)...
χμμ...ο συζυγος τα πλενει?το καλουπι το κρατησες?θελω ενα ιδιο!

• Επίσης οι φιλενάδες μου χωρίσανε όλες...
  • Οι μισές κλαίνε τη μοίρα τους...
  • Και οι άλλες μισές... Τα φτιάξανε με πιτσιρικάδες και ρίχνουν μεγάλα γέλια με τις προαναφερθείσες κλαψιάρες. Αυτες καλα κανουν!
  • Όλες ανεξαιρέτως έχουνε εξώπορτες με κλειδαριές που χάλασανε, μηδενικούς τραπεζικούς λογαριασμούς, δικαστήρια, προβλήματα με θυροειδή και ψυχολογικά.

Μα τι φιλες εχεις?Απο μπαμπαλα ειναι φτιαγμενες?

• Αν τον χωρίσω ποιος θα βγάζει άκρη με τους δικηγόρους τους, ποιός θα γελάει μαζί τους όταν λένε τον πόνο τους;

Εσυ εισαι ο σωτηρας τους ή ο διασκεδαστης τους που διακωμωδει τη θλιψη τους για να τους ελαφρυνει το φορτιο?

Στη γυαλα γρηγορα και στο μουσειο του Λουβρου , εκει στον κισε με τα εκθεματα υψιστης αξιας!!

• Σε γενικές γραμμές είναι  (ο συ-ζυγος σου?) Ένα αναίσθητο γαϊδουρι, με άλλα λόγια κελεπούρι...Διότι ο άντρας αμα δεν είναι αναίσθητος και σε καταλαβαίνει , είναι αδελφή.

VLEMMA

# 114 στις 20/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 109 από maraki_lar

καλημερα, γλυκα!

Ε στο γαμο κολλησες κι εσυ?

Θελουν να επισημοποιησουν τη σχεση τους τα παιδια!...

παντρευονται
για τα κληρονομικα δικαιωματα
και την μεταφορα της συνταξης που θα παρει 
αν  μεινει μονος ο ενας

...
...
για τον ιδιο λογο
που παντρευονται ή ΔΕΝ παντρευονται
π.χ.  χωρισμενοι
ετεροφυλοφιλοι ανθρωποι
(που εχουν παιδια απο αλλους γαμους)
μετα τα 50 ας πουμε..
παρ'ολο που ξερουν οτι ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ μαζι...

επισης ο ιδιος  λογος
ειναι και ενας απο τους λογους
που μενουν παντρεμενοι
ανθρωποι
που απο καιρο εχουν χωρισει...

Αν μια συνταξη
ή 
ενα κληρονομικο δικαιωμα 
"ανωτερο"
φανει στο δρομο τους...
βουρ στον χωρισμο
και στον αλλο γαμο...

ακομη ειναι ο λογος
που η οικογενεια της φτωχης 14χρονης ας πουμε
δεχεται ταχα να την παντρευετει
ο πλουσιος ενηλικας
που την διακορευσε
ή την κατεστησε εγκυο...
διαφορετικα
αν ειναι φτωχοφουκαρας
ειναι απλως ενας παιδοφιλος...

κι αν πειτε οτι υπαρχουν
και οι διαθηκες ή οι συμβολαιογραφικες πραξεις...
ο γαμος ειναι "βαρυτερο οπλο"...
απεναντι στους θελοντες να ξεκοκκαλισουν
την περιουσια συγγενεις
οποιου βαθμου... κτλ. κτλ.

tanton-

# 115 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 66 / Διαζευγμένος
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από menia35

εσύ ακόμα παντρεμένη?

Τελικά δαύτη άμα κάνει χιούμορ είναι καλή. Μερικές φορές μάλιστα πολύ καλή.

Αλίμονο όμως κάποτε  μιλάει σοβαρά

maraki_lar

# 116 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Μαλιστα...

Καταλαβα!...

"Κύλησε ο τεντζερης και βρήκε το καπακι..." ....Οπως τολμαμε να ψυθιρισουμε δειλα  εμεις οι κοινοι θνητοι!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 115 από tanton-

τελικά δαύτη άμα κάνει χιούμορ είναι καλή. Μερικές φορές μάλιστα πολύ καλή. Αλίμονο όμως κάποτε  μιλάει σοβαρά

Αρέσει στο μέλος menia35

alexandranikol

# 117 στις 20/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τίποτα δεν εισακούστηκε...όταν συμφωνώ με κάτι, το λέω...το ίδιο κάνω και όταν έχω διαφορετική γνώμη...

θα το έχεις καταλάβει άλλωστε...αν όχι, ε τότε, σα να μου φαίνεται ότι τώρα το κατάλαβες.

Τα λοιπά χαρακτηριστικά που μου αποδίδεις και που υποθέτεις ότι μεταλλάσσονται ανάλογα με τα φεγγάρια είναι μέσα στο δικό σου μυαλό διαμορφωμένα...δεν θα κάνω καμία προσπάθεια να επέμβω ή να εμπλακώ σε περαιτέρω αναλύσεις.

καλημέρα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από maraki_lar

Νικολ πατησες like σε δικο μου ποστ?

ισακουστηκαν τα οσα σου ειπα να υποθεσω...οποτε η εμπαθεια εγινε αντικειμενικοτητα?

αν ειναι το τελευταιο, χαιρομαι πραγματικα!

καλημερα!

maraki_lar

# 118 στις 20/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

κι απο ολα οσα εχω γραψει εδω τον τελευταιο καιρο...και δεν ηταν και λιγα...εσυ μονο αυτο βρηκες να ξεχωρισεις!!??!

ασε μας ρε Νικολ!δεν πειθεις...αλλα...μεταξυ μας θεστηκα περι αυτου!

αλλωστε, εγω ξερω που βαδιζω και τι ζηταω απο τη ζωη και τους ανθρωπους... κι ο,τι κανω, το κανω πολυ καλα και πετυχημενα.το μονο μου βασανο ειναι που ολες οι δυσκολιες πεφτουν στο κεφαλι μου!αλλα οσο περισσοτερα τα εμποδια, τοσο πιο πολυ πεισμωνω στο να πετυχω τους στοχους μου!

αυτα!

καλημερα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από alexandranikol

Τίποτα δεν εισακούστηκε...όταν συμφωνώ με κάτι, το λέω...το ίδιο κάνω και όταν έχω διαφορετική γνώμη...

θα το έχεις καταλάβει άλλωστε...αν όχι, ε τότε, σα να μου φαίνεται ότι τώρα το κατάλαβες.

Τα λοιπά χαρακτηριστικά που μου αποδίδεις και που υποθέτεις ότι μεταλλάσσονται ανάλογα με τα φεγγάρια είναι μέσα στο δικό σου μυαλό διαμορφωμένα...δεν θα κάνω καμία προσπάθεια να επέμβω ή να εμπλακώ σε περαιτέρω αναλύσεις.

καλημέρα.

Enikos

# 119 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.272

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από maraki_lar

...

Πηρες φορα βρε Ενικε...ε πατα λιγο φρενο!!!

Λεει και μια Καλημερα πρωτα, ο κοσμος!!

5 φρασεις εγραψες... θα παθεις τιποτα!!και ολες εμπεριεχουν πολυ σοφα λογια, σκυβω ταπεινα το κεφαλι.....!

απο ολα τα πετυχημενα που εγραψες παντως, πιο πολυ με πληγωσε αυτο..."Δε πα να βρασετε κανα τραχανα λεω γω!!"...θα πηγαινα,...αλλα κλαιω τωρα...απο δεος...!!

Ελατε να μας πιασετε = Καλημερα.

Αφου ειπα! Πως δεν ειπα!

Ημουν σε φιλοσοφικο οιστρο βρε και τα εγραψα μαζεμενα! 

tanton-

# 120 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 66 / Διαζευγμένος
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Παράθεση:
Σχόλιο # 116 από maraki_lar

Μαλιστα...

Καταλαβα!...

"Κύλησε ο τεντζερης και βρήκε το καπακι..." ....Οπως τολμαμε να ψυθιρισουμε δειλα  εμεις οι κοινοι θνητοι!!

Μωρέ δεν πάει να ψυθιρίζεις όσο θέλεις

κουτσομπόλα είσαι άλλη δουλειά δεν έχεις ψιθύριζε ελεύθερα

( εντάξει το καταλαβαίνω έκανες πολλές κοπάνες από το σχολείο γιατί σπούδαζες  τότε στην Ανωτάτη Αστρολογική, γιατί όμως τώρα που έγινες άσσος στα ζώδια δεν ξαναπιάνεις  τα βιβλία του δημοτικού; Τις αρλούμπες μπορεί να τις καταπιεί  κάποιος αλλά τα --- ισακούστικαν κάνουν πολύ κακό στην όραση ) 

Ο χρόνος δεν είναι ποτέ ενεστώς. Είναι πάντα αόριστος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.