Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εσύ ακόμη παντρεμένος είσαι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

alexandranikol

# 121 στις 20/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ΔΕΝ προσπαθώ να πείσω...να στο ζωγραφίσω για να το καταλάβεις επιτέλους;

δεν είμαστε όλοι ίδιοι...

ΥΓ: η συχνότητα των κενώσεων σου είναι καθαρά δικό σου θέμα...και πάλι δεν με αφορούν

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από maraki_lar

ασε μας ρε Νικολ!δεν πειθεις...αλλα...μεταξυ μας θεστηκα περι αυτου!

flat_line

# 122 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.966
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από VLEMMA

θες "κουκουλι" flat???
θες ατρωτοτητα στην αγκαλιτσα των γονιων???

η Αυτου Μεγαλειοτητα ΤΟΥ Εγω ΣΟΥ
θελει...

υ.γ.
μεγαλωσα με 2 γονεις flat...
εσυ;;;

Αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις όπου το κλίμα μέσα στο σπίτι ήταν ιδιαίτερα τοξικό για τον παιδικό ψυχισμό, τότε ο αποχωρισμός του ενός γονέα βάση διαζυγίου μπορεί να επιφέρει επιπτώσεις που να είναι βραχυπρόθεσμες όπως θυμό, άρνηση, ανασφάλεια και τεταμένα συναισθήματα λύπης και πένθους. Αλλά και μακροπρόθεσμες που θα εκδηλωθούν στην ενήλικη ζωή του ατόμου. 

Στην προσχολική ηλικία το παιδί βιώνει το διαζύγιο σαν απόρριψη και εγκατάλειψη, μπορεί να ενοχοποιούν τον εαυτό τους ότι ήταν κακά παιδιά. Μπορεί να δημιουργηθεί η πεποίθηση ότι ήταν υπεύθυνα για την φυγή του γονέα, η οποία πεποίθηση μπορεί να χρωματίσει της σχέσεις τους στην ενήλικη ζωή και να τους δημιουργήσει δυσκολίες συσχετισμού με το άλλο φύλο. 

Η έλλειψη του πατέρα στα αγόρια, θα τους δημιουργήσει προβλήματα στην ανάπτυξη καθώς παρεμποδίζεται η ταυτοποίηση μαζί του, ψυχολογική διεργασία απαραίτητη για την ολοκλήρωση της ταυτότητάς του. Στα κορίτσια η έλλειψη του πατέρα μπορεί να δημιουργήσει μια λαθεμένη εικόνα για το αντίθετο φύλο. Το αποτέλεσμα θα είναι να δυσκολεύεται αργότερα στις σχέσεις της με τους άνδρες. Επίσης πολύ πιθανόν να αντιμετωπίσει φόβους εγκατάλειψης, απόρριψης και να αναπτύξει ένα ενοχικό ψυχισμό.

Ναι, δόξα τον θεό vlemma, μεγάλωσα με δύο γονείς.

tanton-

# 123 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 66 / Διαζευγμένος
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Παράθεση:
Σχόλιο # 122 από flat_line

Αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις όπου το κλίμα μέσα στο σπίτι ήταν ιδιαίτερα τοξικό για τον παιδικό ψυχισμό, τότε ο αποχωρισμός του ενός γονέα βάση διαζυγίου μπορεί να επιφέρει επιπτώσεις που να είναι βραχυπρόθεσμες όπως θυμό, άρνηση, ανασφάλεια και τεταμένα συναισθήματα λύπης και πένθους. Αλλά και μακροπρόθεσμες που θα εκδηλωθούν στην ενήλικη ζωή του ατόμου. 

Στην προσχολική ηλικία το παιδί βιώνει το διαζύγιο σαν απόρριψη και εγκατάλειψη, μπορεί να ενοχοποιούν τον εαυτό τους ότι ήταν κακά παιδιά. Μπορεί να δημιουργηθεί η πεποίθηση ότι ήταν υπεύθυνα για την φυγή του γονέα, η οποία πεποίθηση μπορεί να χρωματίσει της σχέσεις τους στην ενήλικη ζωή και να τους δημιουργήσει δυσκολίες συσχετισμού με το άλλο φύλο. 

Η έλλειψη του πατέρα στα αγόρια, θα τους δημιουργήσει προβλήματα στην ανάπτυξη καθώς παρεμποδίζεται η ταυτοποίηση μαζί του, ψυχολογική διεργασία απαραίτητη για την ολοκλήρωση της ταυτότητάς του. Στα κορίτσια η έλλειψη του πατέρα μπορεί να δημιουργήσει μια λαθεμένη εικόνα για το αντίθετο φύλο. Το αποτέλεσμα θα είναι να δυσκολεύεται αργότερα στις σχέσεις της με τους άνδρες. Επίσης πολύ πιθανόν να αντιμετωπίσει φόβους εγκατάλειψης, απόρριψης και να αναπτύξει ένα ενοχικό ψυχισμό.

Ναι, δόξα τον θεό vlemma, μεγάλωσα με δύο γονείς.

Καλή η αντιγραφή από εγχειρίδιο συμπεριφορικής ψυχολογίας ( Ψυχολογία του Κοσμοπόλιταν, την λέω εγώ )

αλλά όλα αυτά είναι απλά κοινοί τόποι μικροαστικής ηθικής

( είπαμε οι ψυχολόγοι είναι οι μπάτσοι του μέλλοντός μας, δηλαδή του παρόντος μας ).

Άλλα λέει η "άλλη" ψυχολογία 

Δυο γεγονότα καθορίζουν την σχέση γονιών-παιδιών: Ο απογαλακτισμός από την μάνα και η Πατροκτονία. αν θα γίνουν αυτά, και το πότε θα γίνουν καθορίζουν την προσωπική μας ιστορία

α! και  η επανάσταση. Η οριστική ρήξη με τους νοσογόνους οικογενειακούς δεσμούς 

Αρέσει στο μέλος maraki_lar

_aidiothir_1978

# 124 στις 20/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 106 από menia35

εσύ ακόμα παντρεμένη?

ναι, εντελώς!

τελικά με βόλεψε ο γάμος.
Φέρνει τα λεφτά στο σπίτι, συμπαθεί τα παιδιά, τα μαθαίνει ψάρεμα και πλένει τα πιάτα γιατί εγώ δεν πρόλαβα (έβγαζα κάτι ωροσκόπια...)

επίσης οι φιλενάδες μου χωρίσανε όλες... οι μισές κλαίνε τη μοίρα τους και οι άλλες μισές τα φτιάξανε με πιτσιρικάδες και ρίχνουν μεγάλα γέλια με τις προαναφερθείσες κλαψιάρες. Όλες ανεξαιρέτως έχουνε εξώπορτες με κλειδαριές που χάλασανε, μηδενικούς τραπεζικούς λογαριασμούς, δικαστήρια, προβλήματα με θυροειδή και ψυχολογικά. Αν τον χωρίσω σε ποιόν θα λένε τον πόνο τους, ποιος θα βγάζει άκρη με τους δικηγόρους τους, ποιός θα γελάει μαζί τους όταν λένε τον πόνο τους;

Σε γενικές γραμμές είναι ένα αναίσθητο γαϊδουρι, με άλλα λόγια κελεπούρι. Διότι ο άντρας αμα δεν είναι αναίσθητος και σε καταλαβαίνει είναι αδελφή.

Απο τα λεγομενα σου, συμπαιραινουμε οτι συμπαθεις παρα πολυ τους αντρες. Μες στην καρδια σου τους εχεις.

flat_line

# 125 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.966

Παράθεση:
Σχόλιο # 123 από tanton-

Καλή η αντιγραφή από εγχειρίδιο συμπεριφορικής ψυχολογίας ( Ψυχολογία του Κοσμοπόλιταν, την λέω εγώ )

( είπαμε οι ψυχολόγοι είναι οι μπάτσοι του μέλλοντός μας, δηλαδή του παρόντος μας ).

Δυο γεγονότα καθορίζουν την σχέση γονιών-παιδιών: Ο απογαλακτισμός από την μάνα και η Πατροκτονία. αν θα γίνουν αυτά, και το πότε θα γίνουν καθορίζουν την προσωπική μας ιστορία

Δεν θα σου απαντήσω. Έχεις τον σεβασμό μου σαν συνομιλητής , και διαβάζω προσεκτικά τις απόψεις που διατυπώνεις σε διάφορα θέματα, όμως  σε αυτό το θέμα διαφωνούμε ριζικά.

Καλή συνέχεια.

somebody961

# 126 στις 20/8/2013
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Ακαταλαβίστικα γράφει ο τάντονας απόψε που εκτιμώ. Κάτι δε πάει καλά..

"Ο απογαλακτισμός από την μάνα

και η Πατροκτονία. αν θα γίνουν αυτά, και το πότε θα γίνουν καθορίζουν την προσωπική μας ιστορία" ???

Γμτ, δε μπορώ να σκοτώσω το πατέρα μου, με πρόλαβε και 'έφυγε' το '95.

Και ΓΙΑΤΙ απογαλακτισμός; Μήπως συγχέουμε την αγάπη και ΣΕΒΑΣΜΟ στη μάνα που μας έφερε στη ζωή με τη μαμακίαση; Είναι δύο ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά πράγματα.

Και γιατί η "πατροκτονία"; Υπάρχει κανείς που να μην έχει πρότυπο ή έστω, σκιά προτύπου τον Πατέρα του;

Στο να πάμε παρακάτω είναι το θέμα!

Οι γονείς έχουν ΧΡΕΟΣ να μην μας κάνουν να τους μοιάσουμε καρμπόν. Και τότε όμως, η ευθύνη είναι καθαρά δική μας.

Στο βόλεμα μας ή μη. Και αυτό έρχεται μετά τα 20-23 χρόνια μας.

Και όχι, είναι αδύνατον με τους γονείς που του κάθε ένα του έλαχαν να αποφασίσει να "σκοτώσει" τον ένα από τους δύο ή και τους δύο. Θέλει κοχόνες..

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

VLEMMA

# 127 στις 20/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για να παμε παρακατω
καλο ειναι 
να ριχναμε και μια ματια
στα πιο πισω ...

http://www.scribd.com/fullscreen/39053415?access_key=key-1lg9s0ggfpuhtzs0wd35

Παράθεση:
Σχόλιο # 126 από somebody961

Στο να πάμε παρακάτω είναι το θέμα!

maraki_lar

# 128 στις 21/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364

...(ax pali me prokalei aytos..epitides to kanei?!)

Παράθεση:
Σχόλιο # 126 από somebody961

Ακαταλαβίστικα γράφει ο τάντονας απόψε που "εκτιμώ".(mi glifeis!)

"Ο απογαλακτισμός από την μάνα και η patroktonia...αν θα γίνουν αυτά, και το πότε θα γίνουν καθορίζουν την προσωπική μας ιστορία".../Γμτ, δε μπορώ να σκοτώσω το πατέρα μου, με πρόλαβε και 'έφυγε' το '95.

Alliws,ama zouse,  tha ton "skotwnes"?

Profanws - thelw na pisteyw oti - den ennoei to fysiko kyriolektiko fono toy patera...ennoei tin afairesh ths eksoysias apo ta xeria toy otan ekeinos th xeirizetai ws pantodynamia  (tin askei pros kathe melos ths oikogeneias akrita, eis varos toys k koitwntas mono to idion ofelos)!

Και ΓΙΑΤΙ απογαλακτισμός; Μήπως συγχέουμε την αγάπη και ΣΕΒΑΣΜΟ στη μάνα που μας έφερε στη ζωή με τη μαμακίαση; Είναι δύο ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά πράγματα.

safws kai einai! apo-gala-ktizomai=...apo gala "xtizomai" gia na megalwsw...apo to mhtriko gala... mexri ena simeio omws, oso prepei gia na dynamwsw...meta prepei na anoiksw ta ftera moy kai na petaksw xwris th voithia ths...exontas thn panta sthn kardia moy, alla oxi panw moy h pisw mou esaei!

Και γιατί η "πατροκτονία"; Υπάρχει κανείς που να μην έχει πρότυπο ή έστω, σκιά προτύπου τον Πατέρα του;

Protypo...?Skia? Kapoioi exoun apolyth taytish, ton exoyn Theopoihsei kai meta thanaton aytos tous kyverna!...aytoi...moiazoun me to fanatiko opado, o opoios...den krinei, den amfisvitei, ta vlepei OLA kala sto proswpo poy latreyei k prospathei na ginri...kat'eikona ki omoiwsin toy!!...

Οι γονείς έχουν ΧΡΕΟΣ να μην μας κάνουν να τους μοιάσουμε καρμπόν.

xa!kalo...!!

Και τότε όμως, η ευθύνη είναι καθαρά δική μας.Στο βόλεμα μας ή μη. Και αυτό έρχεται μετά τα 20-23 χρόνια μας.

Esy sta 50feyga... den eisai volemenos me th mama?Se xalaei ekei poy se ypiretei akoma?Giati de pas na meineis monos soy?logw krishs???

Και όχι, είναι αδύνατον με τους γονείς που του κάθε ένα του έλαχαν να αποφασίσει να "σκοτώσει" τον ένα από τους δύο ή και τους δύο. Θέλει κοχόνες..

Mpa mh tharreis...osa fernei h wra,h stigmh de ta fernei o xronos...kai de thelei k poly na soy gyrisei to myalo...eidika ama eisai xronia "ypo thn goneikh malakitiash" ki exeis apwthimena...!

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

maraki_lar

# 129 στις 21/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

( :* )

eytyxws na les pou den eimaste oloi idioi...de tha itheles na mpeis mesa stis goves moy!

ela entaksei,psixraimia...kane douleia soy...ki emeis...apo makria ki agapimenoi!!

[**kalh h zwgrafia...exeis talento! ]

Παράθεση:
Σχόλιο # 121 από alexandranikol

ΔΕΝ προσπαθώ να πείσω...να στο ζωγραφίσω για να το καταλάβεις επιτέλους;

δεν είμαστε όλοι ίδιοι...η συχνότητα των κενώσεων σου είναι καθαρά δικό σου θέμα...και πάλι δεν με αφορούν

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

maraki_lar

# 130 στις 21/8/2013
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

...a...e-kapsourako mou...ponas poly? na to kanw makia na perasei?? :))

Καλα...η Νικολ καταλαβα πλεον γιατι δε με παει!!να μην πω με απεχθανεται (και με e- kai xwris -e) κι ακουστει υπερβολικο!...αλλα εσυ ξερεις καλα ποιον 'πολεμαμε',ε? η ιστορια το εχει δειξει...you know better! (αυτον που ειναι καταρχας ισάξιός μας, ως συνομιλητης-/συνπολεμιστης, ισως και ομοιδεατης και τον οποιο συνηθως...δε μπορουμε να φτασουμε σε καποιους τομεις και αυτο μας τρελαινει!!εμ γι'αυτο υπαρχει η εξειδικευση εδω και χροοονια!ο καθεις ειναι αυθεντια στον τομεα του!)...ελα, δε θα στα μαθω αυτα τωρα εγω στα πισω-πισω (σου)!...η Αλεπου 65(?) το αλεπουδακι (33)...ek twn proterwn ανιση η μαχη!...

αλλα να...μ'αρεσει να σου τη βγαινω λιγακι, ειμαι και λιγο σαν τον ταυρο σε θηλυκο (χωρις τα κερατα, ειναι αγριευτικα!)...αμα πεισμωσω...δε ξεκουναω!!

(απο τη μυθολογια/12Θεο...μ'αρεσει η Θεα Αρτεμις, αυτη του κυνηγιου ντε (επειδη αμα δε διεκδικησεις, δεν καρπωνεσαι!),  η Θεα Αθηνα...της σοφίας, της στρατηγικής και του πολέμου,  η Θεα Αφροδιτη ΓΛΑΣΤΡΑ ηταν...μπλιαχ!, ...αχ!κι ο Θεος Απολλων...που ανήκει στη δεύτερη γενιά των Ολύμπιων θεών -ως καρπός της ερωτικής σχέσης του Δία με τη Λητώ- και αδερφός της Άρτεμης...Θεος της μαντικής τέχνης και των οραμάτων, της μουσικής, των τραγουδιών και της ποίησης...τι πνευμα!...και τι κάλλος! )

Παράθεση:
Σχόλιο # 120 από tanton-

Μωρέ δεν πάει να ψυθιρίζεις όσο θέλεις

κουτσομπόλα είσαι άλλη δουλειά δεν έχεις ψιθύριζε ελεύθερα

( εντάξει το καταλαβαίνω έκανες πολλές κοπάνες από το σχολείο γιατί σπούδαζες  τότε στην Ανωτάτη Αστρολογική, γιατί όμως τώρα που έγινες άσσος στα ζώδια δεν ξαναπιάνεις  τα βιβλία του δημοτικού; Τις αρλούμπες μπορεί να τις καταπιεί  κάποιος αλλά τα --- ισακούστικαν κάνουν πολύ κακό στην όραση ) 

_aidiothir_1978

# 131 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 123 από tanton-

To κακο ξερεις ποιο ειναι;; Οτι δε μπορει καποιος να κοψει τα δεσμα της οικογενειας του γιατι:

1ον) οι γονεις του ειναι παντα εκει

2ον) ο ανθρωπος εχει αναγκη την επικοινωνια με τους αλλους ανθρωπους

3ον) Οι αλλοι αγνωστοι ανθρωποι (εκτος της οικογενειας) δεν θελουν επικοινωνια με τον ανθρωπο γιατι δεν τον γνωριζουν

4ον) Ο ανθρωπος αφου δε βρισκει επικοινωνια με τους αλλους ανρωπους,  ξεναστρεφεται στους γονεις

και απο το 4ο ξαναγυρναμε στο 1ο και ουτω καθεξης...(φαυλος κυκλος)

Με λιγα λογια οι γονεις ειναι ΠΑΝΤΑ διαθεσιμοι για τα παιδια τους. Οι υπολοιποι ανθρωποι ΟΧΙ.

Αρα με αυτα τα δεδομενα και να θελει καποιος να σπασει τα δεσμα απο την οικογενεια δε μπορει> Για να ηταν εφικτο θα επρεπε να μπορουσε να επικοινωνησει με τον υπολοιπο κοσμο, πραγμα ανεφικτο. Και με την εις ατοπο επαγωγη ξαναγυρναει στους γονεις.

Αρα το να γινει καποιος πατροκτονος και να απογαλακτιστει απο τη μανα, δεν ειναι ικανες συνθηκες για να μπορεσει καποιος να επαναστατησει και να ενταχτει κοινωνικα.

achinos

# 132 στις 21/8/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Οχι βέβαια, δεν υπάρχει καμία συνθήκη ικανή κ αναγκαία για να μπεις "μαλακά" στην ενηλικίωση, πρέπει πρώτα να διαπιστώσεις οτι δεν μπορείς να συνεχισεις τη ζωή σου στις φασκιές...κι έτσι ξεκινούν όλα.

Νομίζω ένα μεγάλο μέρος της ελευθερίας που απολαμβάνουν οι ενήλικες είναι να μπορούν να "μη θέλουν", αλλά δεν είμαι σίγουρη...όταν μεγαλώσω όσο θέλω, θα ξέρω.

_aidiothir_1978

# 133 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 132 από achinos

Οχι βέβαια, δεν υπάρχει καμία συνθήκη ικανή κ αναγκαία για να μπεις "μαλακά" στην ενηλικίωση, πρέπει πρώτα να διαπιστώσεις οτι δεν μπορείς να συνεχισεις τη ζωή σου στις φασκιές...κι έτσι ξεκινούν όλα.

Νομίζω ένα μεγάλο μέρος της ελευθερίας που απολαμβάνουν οι ενήλικες είναι να μπορούν να "μη θέλουν", αλλά δεν είμαι σίγουρη...όταν μεγαλώσω όσο θέλω, θα ξέρω.

To θεμα ειναι οτι και να θες, θα σε δεχτει η κοινωνια;;;

Και αντε και σε δεχονται καποιοι. Το σιγουρο ειναι οτι δε θα σε δεχτουν οι γυναικες, που εκ φυσεως ειναι κοινωνικα πιο απομακρες απο τους αντρες.

_PALIATZHS_

# 134 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μουσικο διαλειμα

? Α. Μάνθος - Θανάσης Παπακωνσταντίνου - YouTube

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

ακολουθουν μηνυματα χορηγων 

_PALIATZHS_

# 135 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ερημα κορμιά

? Έρημα κορμιά _ Μελίνα Κανά - YouTube

ας παραμείνετε  έρημα  . ταιριαζει και με το ποστ

alexandranikol

# 136 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ειλικρινά maraki_lar δεν μου προκαλείς τόσο έντονα συναισθήματα.

Αν όμως κάποια βαθύτερη ανάγκη σου, σε κάνει να επιζητάς μίση, απέχθειες και τέτοιου είδους "αναγνώριση" , πίστευε ό,τι θες.

Συνηθίζω να κάνω διάλογο με ανθρώπους που ενδέχεται να με καταλάβουν (χωρίς να υπονοώ ότι είσαι υποδεέστερη σε οτιδήποτε).

Απλά 

"Δεν είμαστε στην ίδια την συχνότητα

δεν είμαστε στον ίδιο τον σταθμό

τα όνειρά μου έχουνε ταυτότητα 

τα όνειρά σου έχουν αριθμό"

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από maraki_lar

...a...e-kapsourako mou...ponas poly? na to kanw makia na perasei?? )

Καλα...η Νικολ καταλαβα πλεον γιατι δε με παει!!να μην πω με απεχθανεται (και με e- kai xwris -e) κι ακουστει υπερβολικο!...αλλα εσυ ξερεις καλα ποιον 'πολεμαμε',ε? η ιστορια το εχει δειξει...you know better! (αυτον που ειναι καταρχας ισάξιός μας, ως συνομιλητης-/συνπολεμιστης, ισως και ομοιδεατης και τον οποιο συνηθως...δε μπορουμε να φτασουμε σε καποιους τομεις και αυτο μας τρελαινει!!εμ γι'αυτο υπαρχει η εξειδικευση εδω και χροοονια!ο καθεις ειναι αυθεντια στον τομεα του!)...ελα, δε θα στα μαθω αυτα τωρα εγω στα πισω-πισω (σου)!...η Αλεπου 65(?) το αλεπουδακι (33)...ek twn proterwn ανιση η μαχη!...

αλλα να...μ'αρεσει να σου τη βγαινω λιγακι, ειμαι και λιγο σαν τον ταυρο σε θηλυκο (χωρις τα κερατα, ειναι αγριευτικα!)...αμα πεισμωσω...δε ξεκουναω!!

(απο τη μυθολογια/12Θεο...μ'αρεσει η Θεα Αρτεμις, αυτη του κυνηγιου ντε (επειδη αμα δε διεκδικησεις, δεν καρπωνεσαι!),  η Θεα Αθηνα...της σοφίας, της στρατηγικής και του πολέμου,  η Θεα Αφροδιτη ΓΛΑΣΤΡΑ ηταν...μπλιαχ!, ...αχ!κι ο Θεος Απολλων...που ανήκει στη δεύτερη γενιά των Ολύμπιων θεών -ως καρπός της ερωτικής σχέσης του Δία με τη Λητώ- και αδερφός της Άρτεμης...Θεος της μαντικής τέχνης και των οραμάτων, της μουσικής, των τραγουδιών και της ποίησης...τι πνευμα!...και τι κάλλος! )

achinos

# 137 στις 21/8/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Η κοινωνία δεν έχει καμιά ανάγκη να σε δεχτεί, εκτός αν προσφέρεις κάτι, όσο το προσφέρεις, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα, κι αυτό που έχω δει, τα εκατό χρόνια που ζω σ αυτόν τον κόσμο, είναι οτι ελάχιστοι άνδρες δέχονται τη γυναίκα, κι ελάχιστες γυναίκες δέχονται τον άνδρα, δε λέω γιαυτούς που δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς, λέω για άτομα με σχετικά ελεύθερη κ όχι τόσο εξαρτώμενη από την επιβίωση βούληση...ελάχιστα.

Νομίζω μια αφάνταστη πολυτέλεια της ενηλικίωσης είναι, να μπορείς τουλάχιστον να διαλέγεις τη νεύρωσή σου, είναι σχεδόν ευτυχία, είναι μια ευφορία που είναι τόσο πραγματική που...πιάνεται, είναι κάτι που τόχει ανάγκη το σώμα, το ψυχικό κ το πνευματικό σώμα, δε λέω για το φανερό, αυτό έχει τόσο πολλά προβλήματα, που μόνο αν τα άλλα είναι ευτυχισμένα...παίρνει λίγη παράταση.

Δεν θέλω να με δεχτεί κανένας, δέχομαι μόνο αυτούς που ξεχωρίζω, αυτούς που πλησιάζω κ νοιώθω την κατάφαση...ελάχιστοι, αλλά όχι ανύπαρκτοι, ευτυχώς...

_PALIATZHS_

# 138 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 136 από alexandranikol

Απλά 

"Δεν είμαστε στην ίδια την συχνότητα

δεν είμαστε στον ίδιο τον σταθμό

τα όνειρά μου έχουνε ταυτότητα 

τα όνειρά σου έχουν αριθμό"

λογικό δεν ειναι ?  το μαρακι θα μπορουσε να ειναι κόρη σου ...μην ομογενοποιουμε τα παντα !! ηλικιες μασέλες  σφηνακια  ...

περιορισου στα τέια μετα των φιλεναδων σου και ασε τις βοτκες για τους νεους

thalassa27

# 139 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 137 από achinos

Η κοινωνία δεν έχει καμιά ανάγκη να σε δεχτεί, εκτός αν προσφέρεις κάτι, όσο το προσφέρεις, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα, κι αυτό που έχω δει, τα εκατό χρόνια που ζω σ αυτόν τον κόσμο, είναι οτι ελάχιστοι άνδρες δέχονται τη γυναίκα, κι ελάχιστες γυναίκες δέχονται τον άνδρα, δε λέω γιαυτούς που δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς, λέω για άτομα με σχετικά ελεύθερη κ όχι τόσο εξαρτώμενη από την επιβίωση βούληση...ελάχιστα.

Νομίζω μια αφάνταστη πολυτέλεια της ενηλικίωσης είναι, να μπορείς τουλάχιστον να διαλέγεις τη νεύρωσή  σου  είναι σχεδόν ευτυχία, είναι μια ευφορία που είναι τόσο πραγματική που...πιάνεται, είναι κάτι που τόχει ανάγκη το σώμα, το ψυχικό κ το πνευματικό σώμα, δε λέω για το φανερό, αυτό έχει τόσο πολλά προβλήματα, που μόνο αν τα άλλα είναι ευτυχισμένα...παίρνει λίγη παράταση.

Δεν θέλω να με δεχτεί κανένας, δέχομαι μόνο αυτούς που ξεχωρίζω, αυτούς που πλησιάζω κ νοιώθω την κατάφαση...ελάχιστοι, αλλά όχι ανύπαρκτοι, ευτυχώς...

ξεχωρίζω  τους   ξεχωριστούς  που  με  τη  ευφάνταστη  ατέλεια της  νεύρωσής  τους  μπορούν να ''μπολιάζουν'' αφάνταστα  πολυτελώς  και  να  μετατρέπουν  ό,τι  αρνητικό  σε  θετικό  , το  λίγο   σε  πολύ  ,ίσως  και  μόνο  με  τον  ροίβδο τους  ...    

alexandranikol

# 140 στις 21/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα τέϊα περιέχουν καφεϊνη...χαμόμηλο ΛΕΜΕ! (ο τόνος στο πρώτο έψιλον  )

Άντε γειά μας! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από _PALIATZHS_

λογικό δεν ειναι ?  το μαρακι θα μπορουσε να ειναι κόρη σου ...μην ομογενοποιουμε τα παντα !! ηλικιες μασέλες  σφηνακια  ...

περιορισου στα τέια μετα των φιλεναδων σου και ασε τις βοτκες για τους νεους

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε