Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

προς γιναικες

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

Mystik_Male

# 21 στις 22/8/2013
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από menia35

καταδικασμένες στη μοναξια είναι όσες βολεύονται με ότι υπάρχει στο ράφι του μπακάλικου.

Και σου μιλάει μια γυναίκα που κυνήγησε το ονειρό της. Το όνειρο  είναι   συνήθως φτιαγμένο από άριστο υλικό και είναι απίθανο να σε απογοητεύσει.

Ας μη το ευτελίζουμε.

Άλλο όνειρο, άλλο βόλεμα...

Μα δε μίλησα ειδικά... μίλησα γενικά...

Και ασφαλώς μέσα στη γενικότητα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.

Εσύ το βρήκες το όνειρό σου, το έπιασες και καλά έκανες.

Άλλες όμως σηκώνουν τον πήχυ πολύ ψηλά κυνηγώντας το όνειρο...

Τόσο ψηλά, που καταλήγουν να κυνηγάνε χείμαιρες και όχι όνειρα...

Και όταν "ξυπνούν" στην πραγματικότητα, η μοναξιά είναι αβάσταχτη...

Και κάτι άλλο...

Δεν είπα ποτέ ότι οι γυναίκες πρέπει να συμβιβαστούν με το ράφι του μπακάλικου.

Άλλωστε δεν υπάρχουν μόνο τα μπακάλικα από τα οποία μπορεί να ψωνίσει μια γυναίκα...

Υπάρχουν και τα supermarkets, υπάρχουν και τα καταστήματα βιολογικών προϊόντων, υπάρχει και το Κολωνακιώτικο το στέκι...

Ξέρουν άραγε, τί πραμάτειες βγάζουν αυτά;

Και καλά το ωραίο αμπαλάζ των προϊόντων, το αφήνουμε στην άκρη...

Ξέρουν τί γεύση έχει το περιεχόμενο;

Γνωρίζουν αν είναι πικρό ή ακόμη και ληγμένο;

Απ' ότι καταλαβαίνω όμως, το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι να είναι ατσαλάκωτη και "σένια" η συσκευασία... και το περιεχόμενο... δε βαριέσαι... ας είναι πικρό, ας είναι και ληγμένο... θα το καταπιούν με ευχαρίστηση... 

__mikeman

# 22 στις 22/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Mystik_Male

Μα δε μίλησα ειδικά... μίλησα γενικά...

Και ασφαλώς μέσα στη γενικότητα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.

Εσύ το βρήκες το όνειρό σου, το έπιασες και καλά έκανες.

Άλλες όμως σηκώνουν τον πήχυ πολύ ψηλά κυνηγώντας το όνειρο...

Τόσο ψηλά, που καταλήγουν να κυνηγάνε χείμαιρες και όχι όνειρα...

Και όταν "ξυπνούν" στην πραγματικότητα, η μοναξιά είναι αβάσταχτη...

Και κάτι άλλο...

Δεν είπα ποτέ ότι οι γυναίκες πρέπει να συμβιβαστούν με το ράφι του μπακάλικου.

Άλλωστε δεν υπάρχουν μόνο τα μπακάλικα από τα οποία μπορεί να ψωνίσει μια γυναίκα...

Υπάρχουν και τα supermarkets, υπάρχουν και τα καταστήματα βιολογικών προϊόντων, υπάρχει και το Κολωνακιώτικο το στέκι...

Ξέρουν άραγε, τί πραμάτειες βγάζουν αυτά;

Και καλά το ωραίο αμπαλάζ των προϊόντων, το αφήνουμε στην άκρη...

Ξέρουν τί γεύση έχει το περιεχόμενο;

Γνωρίζουν αν είναι πικρό ή ακόμη και ληγμένο;

Απ' ότι καταλαβαίνω όμως, το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι να είναι ατσαλάκωτη και "σένια" η συσκευασία... και το περιεχόμενο... δε βαριέσαι... ας είναι πικρό, ας είναι και ληγμένο... θα το καταπιούν με ευχαρίστηση... 

Δεν ξέρω...πάντως εμένα οι πρώην συμμαθητριές μου που έχουν παντρευτεί(οι περισσότερες δηλαδή), αλλά και της αδερφής μου, έχουν πάρει κάτι τυπάκους εντελώς νορμάλ και "καθημερινούς" που λέμε, ούτε ιδιαίτερα όμορφους(μερικοί είναι και ψιλο-για-τα-μπάζα, ενώ οι κοπέλες είναι κούκλες), ούτε ιδιαίτερα έξυπνους, ούτε ιδιαίτερα αστείους, ούτε ιδιαίτερα μορφωμένους, ούτε ιδιαίτερα πλούσιους. Υποθέτω οτι τις κυνήγησαν, αυτές τους έδωσαν μια ευκαιρία, ψιλοταιριάξαν, περνούσαν καλά μαζί, συννενοούνταν, πέρασαν και μερικά χρόνια και βάλαν την κουλουρα...για να πω την αλήθεια δεν ξέρω καμιά που να έχει μείνει να περιμένει τον Μπραντ Πιτ με μυαλό Νανόπουλου και προσόντα...Ντίλιγκερ. Η αλήθεια είναι οτι μερικές φορές συμφωνώ με κάτι που έχει γραφτεί εδώ απο μερικούς, οτι κάποια πράγματα που λέγονται εδώ μέσα σχετικά με τις σχέσεις δεν ανταποκρίνονται στο πως οι περισσότεροι "ζευγαρώνουν" στον έξω κόσμο...απο ότι βλέπω και παρατηρώ δηλαδή.

Αρέσει στο μέλος Enikos

tzoulia49

# 23 στις 22/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

λογω του οτι  ποτε δεν μ αρεσαν οι λογοτεχνιες αμπελοφιλοσοφιες αερολογιες αινιγματολογιες κι ολα τα συναφη θ απαντησω σαφως και συγκεκριμενα οπως ξερω καλα και γνωριζω ...

οι γυναικες συνηθως προτιμουν να συνεβρισκονται με αντρες που τους διεγηρουν εγκεφαλικα αρα και ποθος επιθυια τα οποια συνταυτιζονται σαρκα και πνευμα ...
οχι ομως οτι δεν υπαρχουν περιπτωσεις γυναικων κι ουκ ολιγες που συναπτουν σχεσεις ερωτικες χωρις να πολυτρελαινονται ...
ακομη και γαμο κανουν στην πραγματοποιηση και μονο μιας οικογενειας μονο και μονο γιατι η μενια και η φιλη της μενιας εχει παντρευτει εχει κανει παιδια εχει μεζονετα και της μεγαλωνει τα παιδια η μανα που της τα φερνει καθε σ/κ να τα δει ...
αρα το πορισμα ειναι ναι μεν θα ηθελε παρα πολυ να ηταν η γυναικα με αντρα που τρελαινεται αλλα τελικα καταληγει πολυ συχνα και με αντρα που δεν τρελαινεται ...
κι οχι απο σεξουαλικη αναγκη οπως πιθανον θα εχει σε μεγαλυτερο βαθμο ο αντρας ...
αλλα σαν πρωτιστη αναγκη τη συναισθηματικη καλυψη ...της γυναικας ...

μενια οσο για το ραφι και τις μονες ...
αυτες που μενουν μονες αντιθετως δεν αγοραζουν απο οποιαδηποτε ραφια αλλα προτιμουν τα πολυτελη καταστηματα ...
η μπορει να ειναι διαθεσιμες καποιες  χωρις να υπαρχει αγοραστης ...
οσο για τις φιλες σου που παντρευονται για να μιμηθουν την γειτονισσα φιλη συναδελφο ...
και αυτο αντιπροσωπευει μια μεριδα γυναικων ...
ολες δεν ειναι προσωπικοτητες δαπεδου ...
και οχι το ονειρο δεν ειναι αοριστο ...για ολους 
το δικο μου ονειρο εχει σαρκα κι οστα ...
και το κυνηγαω ...
αν καποιοι εχουν για ονειρο ενα συνεφο μαλλον πετανε στα συνεφα ...
με καλυψε ο μυστικ ...
αλλα μυστικ αυτο το τσαλακωμενο περιτυληγμα που λες που μεσα περιεχει το ωραιο και το μοιραιο ...
ενω ο ατσαλακωτος μπορει να εχει εσωτερικο φαρμακερο με μπολικη απογοητευση .,...
εχουμε αναπτυξει σε αλλο ποστ οτι παντα τον πρωτο ρολο τον παιζει η εξωτερικη εμφανιση και στα δυο φυλα  ...
και οι γυναικες να σε ενημερωσω οτι τρεφουν ανα τους αιωνες την ιδια  ψευδαισθηση οτι θα διορθωσουν τα κακως κυμενα του αντρα ...αυτο το εσωτερικο σκαρτο που λες ...
οποτε το ερωτικο παιχνιδι ανακυκλωνεται ανα τους αιωνες με διαφορετικο περιτυληγμα ...
οσο ο ανθρωπος  θα φθηρεται η γυναικα θ αναγκαζεται να μπαινει σε εξακολουθητικους συμβιβασμους ...
με παντα τις εξαιρεσεις ...
αυτα ...

Mystik_Male

# 24 στις 22/8/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από __mikeman

Δεν ξέρω...πάντως εμένα οι πρώην συμμαθητριές μου που έχουν παντρευτεί(οι περισσότερες δηλαδή), αλλά και της αδερφής μου, έχουν πάρει κάτι τυπάκους εντελώς νορμάλ και "καθημερινούς" που λέμε, ούτε ιδιαίτερα όμορφους(μερικοί είναι και ψιλο-για-τα-μπάζα, ενώ οι κοπέλες είναι κούκλες), ούτε ιδιαίτερα έξυπνους, ούτε ιδιαίτερα αστείους, ούτε ιδιαίτερα μορφωμένους, ούτε ιδιαίτερα πλούσιους. Υποθέτω οτι τις κυνήγησαν, αυτές τους έδωσαν μια ευκαιρία, ψιλοταιριάξαν, περνούσαν καλά μαζί, συννενοούνταν, πέρασαν και μερικά χρόνια και βάλαν την κουλουρα...για να πω την αλήθεια δεν ξέρω καμιά που να έχει μείνει να περιμένει τον Μπραντ Πιτ με μυαλό Νανόπουλου και προσόντα...Ντίλιγκερ. Η αλήθεια είναι οτι μερικές φορές συμφωνώ με κάτι που έχει γραφτεί εδώ απο μερικούς, οτι κάποια πράγματα που λέγονται εδώ μέσα σχετικά με τις σχέσεις δεν ανταποκρίνονται στο πως οι περισσότεροι "ζευγαρώνουν" στον έξω κόσμο...απο ότι βλέπω και παρατηρώ δηλαδή.

Πάσσο, Mikeman.

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις.

Χωρίς να θέλω να θίξω επ' ουδενί λόγω τις συμμαθήτριές σου και τις φίλες της αδερφής σου,αμφιβάλλεις ότι το μυαλό της γυναίκας, τα γούστα και οι προτεραιότητές της αλλάζουν όσο περνάνε τα χρόνια;

Πόσες και πόσες δεν έχουν παντρευτεί κάποιους μόνο και μόνο επειδή περνούσαν καλά μαζί τους, και μία μέρα τους ξύνισαν, γιατί τους γυάλισε και τους έκατσε κάτι άλλο που έφερνε περισσότερο στο Μπραντ Πιτ του και στο Ντίλινγκέρ του; 

Πόσες και πόσες δεν κάνουν διπλή ζωή ή δεν παρατάνε τις οικογένειές τους [άντρες - παιδιά] για να ζήσουν τον καινούργιο τους έρωτα με έναν μικρότερο και ομορφότερο άντρα από τον σύζυγό τους;

Και για να μην ευλογούμε τα γένια μας, θέλω να πω ότι κάνουν τα ίδια που κάνουν οι μεσήλικοι άντρες οι οποίοι ξετρελαίνονται με κάτι Ρωσσιδάκια, Ουκρανάκια, Ρουμανάκια, Αλβανιδάκια, και πάει λέγοντας...

Εν κατακλείδι, όσο ο κόσμος κοιτάζει μόνο να περνάει καλά και "κόβει λάσπη" στην πρώτη δυσκολία, χωρίς να επενδύει στην αγάπη (γιατί δεν ξέρει και πώς να το κάνει, μένει μόνο στα "φρου-φρου" και τα αρώματα και τα μεγάλα λόγια), όλοι θα κινδυνεύουν μια μέρα να εγκαταλειφθούν, ή να εγκαταλείψουν το άρμα του γάμου και της σχέσης.

Και μέχρι να βάλουν μυαλό οι περισσότερες και οι περισσότεροι , καλά ξεμπερδέματα...

Θα έχει έρθει και η Δευτέρα Παρουσία...

Αρέσει στο μέλος HarryHoliday

Georgebest69-

# 25 στις 22/8/2013
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

KORYFAIOOO...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από tzoulia49

αν καποιοι εχουν για ονειρο ενα συνεφο μαλλον πετανε στα συνεφα ...

menia35

# 26 στις 22/8/2013
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1.689

Παράθεση:

ακριβώς όμως!!!

υπάρχει το παλιό κόλπο "μην κυνηγάς εσύ το ονειρό σου για να καταφέρω εγώ το δικό μου Ονειρο"

και εκείνες που την πατάνε είναι (συνήθως) Νέες και Ωραίες και Γυναίκες

flat_line

# 27 στις 22/8/2013
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Παράθεση:

Υποθέτω οτι τις κυνήγησαν, αυτές τους έδωσαν μια ευκαιρία

Έχω μια ερωτησούλα...

Aυτά τα δύο πάνε μαζί mike?

Πρέπει να κυνηγήσουν για να έχουν την τιμή να πάρουν μια ευκαιρία?

__mikeman

# 28 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Απαντήσεις: 2.299

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από flat_line

Έχω μια ερωτησούλα...

Aυτά τα δύο πάνε μαζί mike?

Πρέπει να κυνηγήσουν για να έχουν την τιμή να πάρουν μια ευκαιρία?

Εμένα τι με ρωτάς τώρα ρε συ, ως...ειδικό??

Ο πρώην της αδερφής μου, από ό,τι μου'χει πει, την "κυνήγαγε" περί τον ενάμιση χρόνο...(στο τέλος όμως, και αφού είχαν αρραβωνιαστεί, της φέρθηκε μάλλον μπαμπέσικα αφου αυτή είχε κάνει πολλές υποχωρήσεις).

Ο τωρινός, την ήθελε...3 χρόνια, και περίμενε μήπως και πότε χωρίσει για να κάνει κίνηση(όπως βλέπετε, η αδερφή μου μάλλον πήρε όλο το...σεξαπίλ στην οικογένεια!)...πάντως είναι σαφής βελτίωση, καθώς είναι ασφαλώς πιο έξυπνος και μορφωμένος(κάναμε και παρέα μια περίοδο πριν καν γνωρίσει την αδερφή μου) και, απο ότι βλέπω, τον θέλει περισσότερο απο τον προηγούμενο, ο οποίος ήταν υποθέτω το κλασικό "καλό παιδί"(φαινομενικά) απο χωριό, που έβγαλε όπως-όπως το λύκειο, δούλευε στο συνεργείο του πατέρα του και κύριο ενδιαφέρον του ήταν τα αυτοκίνητα(ουτε καν το ποδόσφαιρο! δεν είχαμε τι να πούμε!).

Υποθέτω ότι οι γυναίκες δεν πέφτουν τ'ανάσκελα με τους περισσότερους άντρες εκεί έξω, εκτός κι αν είναι ο Τζόνι Ντεπ, αντίθετα με μας που μια γλυκούλα να δούμε την φαντασιωνόμαστε...

VLEMMA

# 29 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το τσαλακωμενο περιτυληγμα που λες που μεσα περιεχει το ωραιο και το μοιραιο ...
 ...ΞΕΧΑΣΕΣ και το "μεγάλο"...

πραγματικα...
αν ο Mystic
εδινε σε διαφημιστικη εταιρεια
να φτιαξουν spotακι
για χαρη του
που ν' απευθυνεται σε γυναικες...
αυτο θα ηταν το slogan ΤΟΥ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από tzoulia49

αλλα μυστικ αυτο το τσαλακωμενο περιτυληγμα που λες που μεσα περιεχει το ωραιο και το μοιραιο ...

Mystik_Male

# 30 στις 23/8/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από VLEMMA

το τσαλακωμενο περιτυληγμα που λες που μεσα περιεχει το ωραιο και το μοιραιο ...
 ...ΞΕΧΑΣΕΣ και το "μεγάλο"...

πραγματικα...
αν ο Mystic
εδινε σε διαφημιστικη εταιρεια
να φτιαξουν spotακι
για χαρη του
που ν' απευθυνεται σε γυναικες...
αυτο θα ηταν το slogan ΤΟΥ...

Πραγματικά θα συνέβαινε αυτό... ΑΝ είχα ανάγκη από διαφήμιση που να απευθύνεται στη μάζα...

Όμως, ξέρω από πρώτο χέρι ότι η καλύτερη διαφήμιση για τα προσόντα ενός προϊόντος, είναι η door - to-door... 

Εκεί όπου ο πελάτης κάνει αν θέλει ένα δοκιμαστικό με το προϊόν... και αποφασίζει μόνος του αν του κάνει ή όχι...

Κι όσο για το "μεγάλο", νομίζω ότι η Miss Tzoulia δεν το παρέλειψε.

Γιατί γνωρίζει ότι η έννοια του "μεγάλου" είναι αυτονόητα υποκειμενική.

Άλλο "μεγάλο" γνωρίζει κάποια που θέλει να κάνει sex αποκλειστικά με average έγχρωμους, άλλο "μεγάλο" γνωρίζει κάποια που της τυχαίνουν στο δρόμο της αποκλειστικά average Κινέζοι...

Στην πρώτη περίπτωση λοιπόν, το μέτριο θεωρείται απλά μικρό, ενώ στη δεύτερη θεωρείται μεγάλο... 

Climentini

# 31 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Mystik_Male

Όμως, ξέρω από πρώτο χέρι ότι η καλύτερη διαφήμιση για τα προσόντα ενός προϊόντος, είναι η door - to-door... 

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Την πλησιάζεις και της λες "Είμαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται Direct Marketing.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι.. Ένας από τους φίλους σου την πλησιάζει, δείχνει εσένα, και της λέει:"Είναι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται διαφήμιση.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Το πλησιάζεις και παίρνεις τον αριθμό του τηλεφώνου του.Την επόμενη μέρα την παίρνεις τηλέφωνο και της λες "Γεια, είμαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται Telemarketing.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Φτιάχνεις την γραβάτα σου, την πλησιάζεις, της προσφέρεις ένα ποτό, πιάνεις κουβέντα και κάποια στιγμή της λες "Α, επίσης είμαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται δημόσιες σχέσεις.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Σε πλησιάζει αυτή και σου λεει: "Έμαθα πως είσαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται Branding.

VLEMMA

# 32 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Mystik_Male 

η έννοια του "μεγάλου" είναι αυτονόητα υποκειμενική.

ενω η εννοια του "συμφέροντος"...Mystik_Male
αντικειμενικη ειναι;;;
...
οταν νοιωθουμε
οτι "απειλειται" το όποιο "ειδικο" συμφερον μας...
απο οτιδηποτε 
μικρο ή μεγαλο...
τ' αποφευγουμε

Ολοκληροι πλανητες
στο συμπαν
λογω συμφεροντος
κινουνται και διατηρουν "δεσμους"
με αλλους μικρους ή Μεγαλους...

εμεις θα κανουμε την εξαιρεση;;;

VLEMMA

# 33 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Climentini

Σε ολα τα παραπανω...

(Εκτος του Branding)

Το "κοριτσι" φανταζομαι

Καταλαβαινει
Πως χρειαζονται-γινονται

Γιατι το "αγορι"
Μαλλον  δεν εχει λεφτα...
Αλλα 
Ουτε και πνευμα...

Υ.Γ.
Σα σεναριο "τσοντας"
Μοιαζουν
Ολες οι "προσεγγισεις"...Σου Climentini

Climentini

# 34 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ξέρω ρε συ Βλεμμα...

...  στην εποχή μου όλα γίνονταν διαφορετικά, αλλά επειδή έχω "αποσυρθεί" από την αγορά πάνω από τρεις εφταετίες, προσπαθώ να καταλάβω πώς λειτουργούν τα πράγματα στο σημερινό κόσμο - εγκυκλοπαιδικώς μεν, αλλά μια ενημέρωση δεν παύει να είναι χρήσιμη.

VLEMMA

# 35 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το λοιπον...
ακου κι εμενα
που ειμαι στην "αγορά"...
ολα 
τα "προικισμενα" με προικα
εχουν περαση...

(μυαλα,πορτοφόλια,σωματα..)

τα βαζω με αλφαβητικη σειρα
τωρα  αν ειναι 3 στα 3
ο.κ.
...     ...          ...
η σειρα ΤΟΥΣ "αλλαζει"
οταν υστερει καποιο ή καποια ...
ειτε στον "αγοραστη"
ειτε στο"προϊον"...

αυτο φανταζομαι
να ισχυε και τοτε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Climentini

Δεν ξέρω ρε συ Βλεμμα...

...  στην εποχή μου όλα γίνονταν διαφορετικά, αλλά επειδή έχω "αποσυρθεί" από την αγορά πάνω από τρεις εφταετίες, προσπαθώ να καταλάβω πώς λειτουργούν τα πράγματα στο σημερινό κόσμο - εγκυκλοπαιδικώς μεν, αλλά μια ενημέρωση δεν παύει να είναι χρήσιμη.

achinos

# 36 στις 23/8/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από maska_

προς γιναικες

εχετε κανει ποτε σεξ με καπιον που δεν πολυτρελαινοασταν μονο και μονο επειδη ειχατε καιρο να κανετε σεξ και το ειχατε αναγκη?

Kαλά, πώς "πολυτρελλαίνεσαι" όταν δεν ξέρεις αν θα σ αρέσει; δεν πρέπει πρώτα να δοκιμάσεις, να δεις αν σου πάει, αν σου βγάζει κάτι; αν θες κι άλλη φορά; Νομίζω οτι πρώτα κάνεις μερικές φορές σεξ με κάποιον κ μετά αποφασίζεις αν "πολυτρελλαίνεσαι" η όχι. Δε ξέρω αλλά εμένα μου αρέσει το παγωτό γενικώς, ακόμα κ η ίδια γεύση, έχει διαφορές.

tzoulia49

# 37 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το διορθωνω...

το ωραιον  το  μοιραιον  το μεγαλον  και τ αληθινον ...
αν και ξερω οτι  η ενοια  του μεγαλου ειναι αυτονοητα υποκειμενικη ...
αχινος ...τα παγωτα αρεσουν σ ολους πιστευω νομιζω θεωρω ...
αλλα αλλο ενα παγωτο μεσα σε μια πλουσια βαφλα με σιροπι καβουρδισμενα αμυγδαλα σαντιγυ και διαφορα  και το κερασακι  στο κεντρο ...

κι αλλο ενα παγωτο βανιλια σ ενα πτωχο γυαλινο μπωλ...

thalassa27

# 38 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από tzoulia49

το διορθωνω...

το ωραιον  το  μοιραιον  το μεγαλον  και τ αληθινον ...
αν και ξερω οτι  η ενοια  του μεγαλου ειναι αυτονοητα υποκειμενικη ...
αχινος ...τα παγωτα αρεσουν σ ολους πιστευω νομιζω θεωρω ...
αλλα αλλο ενα παγωτο μεσα σε μια πλουσια βαφλα με σιροπι καβουρδισμενα αμυγδαλα σαντιγυ και διαφορα  και το κερασακι  στο κεντρο ...

ΛΟΙΠΟΝ  έχω  τούρτα  σοκολατίνα  και  παγωτό  τριών  γεύσεων  από  το ''κοσμικόν'' αν τα  βάλω  σε  ασημόλευκη  πορσελάνη  και  τα  φάω  με  ασημόχρυσο κουταλάκι  καλά  δεν  θα  είναι ;

πάω  μάκια ...

θα  με  χοντρύνετε   εσείς   παπαπα!!

υγ...Ε! και  μη  βγάλετε  βιαστικά  συμπεράσματα.

thalassa27

# 39 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

<<Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Σε πλησιάζει αυτή και σου λεει: "Έμαθα πως είσαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."- Αυτό λέγεται Branding.>>

...για  φαντάσου  να  της   απαντήσει  ...με   ευνουχίζεις   που  κάνεις  την   αρχή   !!!

alexandranikol

# 40 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ γιατί θα διάλεγα αυτό; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από tzoulia49

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε