Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

προς γιναικες

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

__mikeman

# 41 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από VLEMMA

το λοιπον...
ακου κι εμενα
που ειμαι στην "αγορά"...
ολα 
τα "προικισμενα" με προικα
εχουν περαση...

(μυαλα,πορτοφόλια,σωματα..)

τα βαζω με αλφαβητικη σειρα
τωρα  αν ειναι 3 στα 3
ο.κ.
...     ...          ...
η σειρα ΤΟΥΣ "αλλαζει"
οταν υστερει καποιο ή καποια ...
ειτε στον "αγοραστη"
ειτε στο"προϊον"...

αυτο φανταζομαι
να ισχυε και τοτε...

Τι λε ρε...

Σιγά μην αισθανόμαστε και...ενοχές, άντρες και γυναίκες(και...LGBT) επειδή δεν είμαστε ΚΑΙ κούκλοι ΚΑΙ πανέξυπνοι ΚΑΙ ματσωμένοι...

Τι μλκίες είναι αυτές...

Ετσι οπως τα παρουσιάζετε μερικοί, περισσότερο συναίσθημα και αυθορμητισμός υπάρχει όταν αγοράζεις τοστιέρα παρά οταν κάνεις σχέση...

Αν είναι έτσι να κάθονται οι άνδρες να περιμένουν την Μπελούτσι και οι γυναίκες τον Ντάνιελ Ντέι Λούις γιατί...με..."λιγότερα"...είναι...συμβιβασμός...πφφφ...

Αμ έλα που ΔΕΝ είναι έτσι...

Υπάρχουν βέβαια σαφώς και οι χαρισματικοί άνθρωποι(ευτυχώς!), αλλά πρώτον είναι λίγοι σε αριθμό, δεύτερον οι περισσότεροι που νομίζουν οτι είναι "χαρισματικοί" απλώς έχουν μερικές ωραιότατες αυταπάτες(περαστικά), και τρίτον δεν νομίζω να εξαρτάται η ποιότητα της σχέσης απο το αν ο άλλος είναι ιδιοφυία ή μοντέλο...(ντάξει, για πλούσιος δεν παίρνω όρκο!)

Γιατί εγώ εμπειρίες άξιες λόγου δεν έχω, αλλά αυτά που ξέρω απο γνωστούς, συγγενείς, και αυτά που βλέπω έξω κάθε μέρα στον Real World(tm), είναι καθημερινούς ανθρώπους όπως όλοι που κάνουν σχέσεις και προσπαθούν να ταιριάξουν, για να κάνουν μια κουβέντα και ένα κρεβάτι οταν γυρίζουν απο την κολοδουλειά...και αν είναι καλό το κρεβάτι και καλή η κουβέντα, τέλεια...

Βέβαια υπάρχουν και αυτοί/ες που έχουν ζοχάδες μέχρι και στα αυτιά, και αν ο άλλος/η δεν είναι ο ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟΣ με 42/42 σκορ, οι..."ελλείψεις" τους ξύνουν τον εγκέφαλο σαν κομματάκι γυαλί και δεν μπορούν να ησυχάσουν οι κακομοίρηδες/ες...το ολόγραμμα του θεικού εραστή πλανιέται πάνω απο το κρεβάτι και τους γαργαλάει...

Αλλοι πάλι, λένε απλώς "αυτον/ην γουστάρω, αυτόν/ην επέλεξα και τέλος". 

Εγώ προς το παρόν, μάλλον δεν ανήκω σε καμία απο τις δύο κατηγορίες...αλλά πάντως αν μπορούσα, στην δεύτερη θα ήθελα να ήμουν! Και άσε την Μαιρούλα με τα κιλάκια και το ΙΕΚ της να περιμένει τον...Ντάνιελ...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mystik_Male

# 42 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Climentini

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Την πλησιάζεις και της λες "Είμαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται Direct Marketing.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι.. Ένας από τους φίλους σου την πλησιάζει, δείχνει εσένα, και της λέει:"Είναι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται διαφήμιση.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Το πλησιάζεις και παίρνεις τον αριθμό του τηλεφώνου του.Την επόμενη μέρα την παίρνεις τηλέφωνο και της λες "Γεια, είμαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται Telemarketing.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Φτιάχνεις την γραβάτα σου, την πλησιάζεις, της προσφέρεις ένα ποτό, πιάνεις κουβέντα και κάποια στιγμή της λες "Α, επίσης είμαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται δημόσιες σχέσεις.

Είσαι σε ένα πάρτι και βλέπεις ένα φανταστικό κορίτσι. Σε πλησιάζει αυτή και σου λεει: "Έμαθα πως είσαι καταπληκτικός στο κρεβάτι."

- Αυτό λέγεται Branding.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι σε όλες τις προσεγγίσεις η τελευταία λέξη είναι η λέξη "κρεβάτι".

Αυτό που μετράει είναι ότι το προϊόν υπάρχει και είναι διαθέσιμο σε κάθε ράφι.

Και το γενικότερο ερώτημα είναι:

Έχετε την αντοχή να το δοκιμάσετε;

Αν ναι, απλώστε το χέρι και πάρ'τε το...

Έτσι όπως κάνετε όταν πάτε να πάρετε ρούχα ή παπούτσια...

Τα προβάρετε πρώτα... ακόμα κι όταν δεν θα τα αγοράσετε...

Έτσι για να ξέρετε αν πηγαίνουν επάνω σας...

Αν όχι, αφήστε το εκεί που το βρήκατε... στο ράφι του [κοινώς στην ησυχία του].

Ευτυχώς σ' αυτόν τον κόσμο, δεν υπάρχουν μόνο δύστροπες πελάτισσες που νομίζουν ότι κάποιες είναι... υπάρχουν και νορμάλ πελάτισσες που ρισκάρουν να δοκιμάσουν το προϊόν παρά τις αμφιβολίες τους...

Κι έτσι ένα καλό προϊόν, δε μένει ποτέ στο ράφι αφού έχει μεγάλη ζήτηση και καλές συστάσεις από πελάτισσες - φίλες που σου το προτείνουν, τις εμπιστεύεσαι και δεν υπάρχει λόγος να τις αμφισβητήσεις...  

Όσον αφορά τις προσεγγίσεις, όλες εκτός από το Branding, ανήκουν στο παρελθόν.

Γιατί εκτός του ότι είναι λιγούρικες, το φανταστικό κορίτσι (εύστοχη επιλογή λέξεων) δεν το πλησιάζεις. Αν δεν είσαι αναλόγων προσόντων και διανοηθείς να το πλησιάσεις, τρως μια φανταστική χυλόπιτα και από τη μία φεύγεις με την ουρά στα σκέλια και από την άλλη ανεβάζεις το κασέ του φανταστικού κοριτσιού, που γίνεται όλο και πιο σκληρό με όποιον επιχειρήσει να της την πέσει και δεν είναι του γούστου της. 

Συμπέρασμα: Φανταστικό κορίτσι που περιμένει κάποιον ανάλογο και αυτός έρχεται αλλά δε μένει ποτέ (γιατί υπάρχουν και άλλα φανταστικά κορίτσια που πρέπει να εξυπηρετήσει) κι έτσι μένει μόνο του με μια καλή ανάμνηση, μια φωτογραφία του ανάλογου, και ένα δονητή στο συρτάρι του κομοδίνου;

Ή μια μέτρια κοπέλλα με μετριοφροσύνη και τόλμη, που έχει την αντοχή να συλλέγει εμπειρίες και να δοκιμάζει αυτά που οι άλλες σνομπάρουν και ως αποτέλεσμα κερδισμένος βγαίνει ο δονητής τους;

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα...   

ROCK-54

# 43 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Α.καταλαβα,παγωτο το λεμε τωρα.

...τον συμβιβασμο ντε...Αφηνω τα βαθεια νοηματα και τα μπωλ στην ασυμβιβαστη μις Τζουλια η οποια
ψαχνει το μοσχαρακι κατω απο τον ταυρο...
Ολοι μας εχουμε κανει...εκπτωσεις(και οχι μονο τον Αυγουστο) με τους ερωτικους συντροφους μας κατα καιρους.Μερικοι το παραδεχονται ανοικτα,αλλοι το λενε λαθος,πολλοι το...καταπινουν αμασητο...
Και ολα αυτα γινονται σε καθε ηλικια...
-οταν εισαι νεος ο,τι πεταει τρωγεται...
-στη μεση ηλικια θελουμε...περισσοτερες εμπειριες
-στα -ηντα κ μετα επιλεγουμε νεοτερες/ρους προς επιβεβαιωση της...ακμης μας...
Τελικα η επιλογη του ερωτικου συντροφου (και η πολιτικη) κατανταει και ειναι η τεχνη του εφικτου...

Τελειωνοντας θα χρησιμοποιησω δυο αγαπημενες μου φρασεις απο την λαϊκη σοφια που λενε πως...<για καθε τρενο υπαρχουν επιβατες>,αλλα...<τα ωραια τα μηλα τα τρωνε τα γουρουνια>

Mystik_Male

# 44 στις 23/8/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από VLEMMA

ενω η εννοια του "συμφέροντος"...Mystik_Male
αντικειμενικη ειναι;;;
...
οταν νοιωθουμε
οτι "απειλειται" το όποιο "ειδικο" συμφερον μας...
απο οτιδηποτε 
μικρο ή μεγαλο...
τ' αποφευγουμε

Ολοκληροι πλανητες
στο συμπαν
λογω συμφεροντος
κινουνται και διατηρουν "δεσμους"
με αλλους μικρους ή Μεγαλους...

εμεις θα κανουμε την εξαιρεση;;;

Με συγχωρείς, αλλά αδυνατώ να καταλάβω ποιό είναι αυτό το "ειδικό συμφέρον" που "απειλείται"...

Η μοναδικότητα;

Μα έτσι κι αλλιώς, όλοι μοναδικοί είμαστε...

Φοβούνται οι γυναίκες την ερωτική απόλαυση;

Γιατί;

Φοβούνται μήπως απογοητευτούν;

Πώς το ξέρουν εκ των προτέρων;

Και ολόκληροι  πλανήτες  κινούνται και διατηρούν "ειδικούς δεσμούς" (όπως πολύ σωστά το θέτεις), αλλά μην ξεχνάς ότι και αυτοί γυρίζουν γύρω από τον Ήλιο... και κάποια στιγμή έρχονται στο φως... 

Μόνο κάποιοι άνθρωποι (και ειδικά κάποιες γυναίκες γιατί με αυτές ασχολούμαι) είναι ανένδοτοι να δουν το φως... και αρέσκονται να προχωράνε στο σκοτάδι... γιατί; 

Ο Θεός και η ψυχή τους...!   

trocadero

# 45 στις 23/8/2013
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 136

Πως ενας ανδρας μπορει να ξέρει τι νιώθει μία γυναίκα? Ως γυναίκα όμως σε διαβεβαιώ οτι οι περισσοτερες γυναικες ειναι  εκλεκτικές και προτιμάνε να πεινάσουν απο το να φανε απο τα σκουπίδια. Οσο για το οτι φοβούνται μήπως βρεθει κάποια ομορφότερη να τους πάρει στην σπάνια περλα, μαλλον σπανια δεν ειναι όταν διαλέγει μόνο απο βιτρινα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Mystik_Male

Να έχεις υπ' όψη σου ότι οι γυναίκες δεν κάνουν sex ποτέ με άντρες για τους οποίους δεν πολυτρελλαίνονται.

Αν τα πράγματα ήταν αλλιώς, σε όλα τα χρόνια που είναι σεξουαλικά ενεργές, θα είχαν απολαύσει και άντρες που δεν τις πολυτρελλαίνουν με την πρώτη ματιά, αλλά που έχουν σίγουρα κρυφές χάρες.

Και θα άλλαζαν γνώμη γι' αυτούς.

Όποια σου πει ότι το έχει κάνει, είναι πολύ πιθανόν να σου λέει ψέμματα ή να το έχει κάνει υπό την επήρρεια ουσιών ή αλκοόλ και να μη θυμάται πολλά πράγματα.

Κρίμα που κυνηγάνε μόνο τους άντρες που τους θέλουν όλες.

Κρίμα που είναι καταδικασμένες είτε να ζουν στη μοναξιά, είτε σε μόνιμη ανασφάλεια (γιατί μέσα τους ξέρουν πολύ καλά ότι κάποτε θα βρεθεί κάποια που θα είναι πιο όμορφη από αυτές και θα τους τους πάρει)...

Υ.Γ: Προσοχή στα παγωτά.

Κυκλοφορούν ληγμένα, λιωμένα (από τις διακοπές ρεύματος) και ξαναπαγωμένα που έχουν πάρει άλλο σχήμα...

Για την υπογλυκαιμία, υπάρχουν κι άλλα πράγματα. 

Καραμέλλες, ακόμα και γλειφιτζούρια... που δεν λιώνουν τόσο εύκολα, όσο και να τα τυραννήσεις... κι αντέχουν και στη ζέστη... 

VLEMMA

# 46 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από __mikeman

οι περισσότεροι που νομίζουν οτι είναι "χαρισματικοί" απλώς έχουν μερικές ωραιότατες αυταπάτες(περαστικά), 

ευχαριστουμε...
(σαν εκπροσωπος του "κλαδου"
στο forum)

__mikeman

# 47 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από VLEMMA

ευχαριστουμε...
στο forum)

E...δεν πήγαινε σε σένα, ούτε που το σκέφτηκα έτσι.

Γενικά μιλάω ρε παιδί μου!

alexandranikol

# 48 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από VLEMMA

ευχαριστουμε...
στο forum)

achinos

# 49 στις 23/8/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Ρε μαικ, το ίδιο λέτε αφού, "μια καλή κουβέντα κι ένα καλό κρεβάτι", να το σώμα κ το μυαλό...η "κολοδουλειά" είναι προφανώς το "πορτοφόλι", έτοιμη η συνταγη. Ας γιορτάσουμε χαρούμενοι, αλλάζοντας θέσεις μια στο ράφι, μια με το καλάθι, αφού είμαστε μαζί "αγοραστές" κ "προιόντα", στον ερωτικό μας "καπιταλισμό", μην ξεχνάμε κ το κέρδος δλδ...

Ευτυχώς, γιατί δε θα το άντεχα, ναρχόταν μια μέρα ένας, κ νάλεγε στον πατέρα, αντρα, αδελφό μου...τους "καταδικασμένους" δλδ "καλά, να την πάρω τη γυναίκα, αλλά ποσες καμήλες μου δίνεις;"

thalassa27

# 50 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από achinos

Ρε μαικ, το ίδιο λέτε αφού, "μια καλή κουβέντα κι ένα καλό κρεβάτι", να το σώμα κ το μυαλό...η "κολοδουλειά" είναι προφανώς το "πορτοφόλι", έτοιμη η συνταγη. Ας γιορτάσουμε χαρούμενοι, αλλάζοντας θέσεις μια στο ράφι, μια με το καλάθι, αφού είμαστε μαζί "αγοραστές" κ "προιόντα", στον ερωτικό μας "καπιταλισμό", μην ξεχνάμε κ το κέρδος δλδ...

Ευτυχώς, γιατί δε θα το άντεχα, ναρχόταν μια μέρα ένας, κ νάλεγε στον πατέρα, αντρα, αδελφό μου...τους "καταδικασμένους" δλδ "καλά, να την πάρω τη γυναίκα, αλλά ποσες καμήλες μου δίνεις;"

πέστα  ''χριστοψωμι''

αυτόν  τον  μαικ   καθώς   και   τον   μυστικ   πως  δεν  τους  καπάρωσαν  ακόμα απορώ.

inioxos52

# 51 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από trocadero

Πως ενας ανδρας μπορει να ξέρει τι νιώθει μία γυναίκα? Ως γυναίκα όμως σε διαβεβαιώ οτι οι περισσοτερες γυναικες ειναι  εκλεκτικές και προτιμάνε να πεινάσουν απο το να φανε απο τα σκουπίδια. Οσο για το οτι φοβούνται μήπως βρεθει κάποια ομορφότερη να τους πάρει στην σπάνια περλα, μαλλον σπανια δεν ειναι όταν διαλέγει μόνο απο βιτρινα.

Θα σχολιασω πρωτα τα γραφομενα της κυριας, και κατοπιν του Μυστικ...

Ποθεν τεκμαιρεται αγαπητη πως ενας αντρας δεν ειναι δυνατον να ξερει τι νοιωθει μια γυναικα? Υπαρχουν αντρες, που και  γνωριζουν, και που ανταπεξερχονται οταν χρειαστει, εφοσον προκειται για κατι οντως σοβαρο.

Το ποσο εκλεκτικες ειναι οι γυναικες οταν θελησουν κατι σε αρσενικο, ασχετως εμφανισεως και γενικοτερα ποιοτητος, τοχουμε δει κατ' επαναληψην να ΜΗ εφαρμοζεται. Υπαρχουν το ιδιο σαβουρογαμηδες αντρες και γυναικες. Μονοι που οι γυναικες ειναι δυνατον να κατσουν σε εναν αντρα, για λογους ασχετους με αισθηματα και τις φυσικες ελξεις. Ως εκ τουτου, και απο τα σκουπιδια τρωνε, και προβλημα δεν εχουν αν αυτο επιτασσουν τα συμφεροντα τους.

Τελος, και σε οτι αφορα την ανασφαλεια τους πως μια ομορφοτερη θα τους φαει την περλα που με τοσο κοπο διαλεξαν απο την βιτρινα, εχω να πω πως οταν μια γυναικα ΓΝΩΡΙΖΕΙ να φερεται σε εναν μαργαριταρι οπως του πρεπει και του αξιζει, σπανιως το χανει οριστικα. Απλα καποιες φορες, απο αφηρημαδα η αδιαφορια, καπου της πεφτει, αλλα μετα απο λιγο καιρο το ξαναβρισκει.

Μυστικ... οι γυναικες οταν γουσταρουν να κανουν σεχ, θα βρουνε κατι απειροελαχιστο επανω στον κουασιμοδο με το οποιο θα αυτοπαραμυθιαστουν προκειμενου να του κατσουν. Και θα του κατσουν νασαι σιγουρος. Γιαυτον λοιπον τον λογο στα χρονια που ειναι ερωτικα ενεργες, κανουν σεχ με 100, αλλα παραδεχονται μετα απο φοβερη πιεση και αν, τους πεντε, απο τους οποιους οι δυο ηταν ποιοτικοι, και με τους οποιους συνηψαν μακροχρονιες σχεσεις.

Οσο για το γεγονος πως ολες τους κυνηγανε αυτους τους οποιους θελουν ολες οι αλλες, μην το λες, διοτι και μεις πολλες φορες κυνηγαμε αυτες που τις θελουν ολοι. Αλλο αν τελικα συμβιβαζομαστε με κατι κατωτερο.

Αρέσει στο μέλος Mystik_Male
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

alexandranikol

# 52 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους που δεν έχουν φάει το παραμύθι των 5  

υγ : το "δε θυμάμαι" πληγώνει λιγότερο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από inioxos52

Γιαυτον λοιπον τον λογο στα χρονια που ειναι ερωτικα ενεργες, κανουν σεχ με 100, αλλα παραδεχονται μετα απο φοβερη πιεση και αν, τους πεντε, απο τους οποιους οι δυο ηταν ποιοτικοι, και με τους οποιους συνηψαν μακροχρονιες σχεσεις.

achinos

# 53 στις 23/8/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

@rock, το παγωτό είναι το "δέλεαρ" ο "συμβιβασμός" είναι το απαραίτητο συνοδευτικό, διαλέγεις όποιον αφομοιώνεις καλύτερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από thalassa27

αυτόν  τον  μαικ   καθώς   και   τον   μυστικ   πως  δεν  τους  καπάρωσαν  ακόμα απορώ.

, έλαμουντε...δεν ξέρω, αλλά από τη λίγη διαίσθηση που μούχει απομείνει, λέω...ο μαικ δεν πρέπει να πηγαίνει στο σούπερ συχνα...κι ο μύστικ κοιτάει  αυτές που του λενε "δε θέλω κανέναν", πράγμα που είναι ασύστολο ψέμα δλδ...αν πίστευα όλους όσους μου είπανε "δε θέλω καμία" μόνο κ μόνο επειδή δεν τους άρεσα...θάχα καταλήξει στο συμπέρασμα οτι οι περισσότεροι άνδρες είναι gay...

Που δεν καταλήγω εκει βέβαια, γιατί ξέρω πως σε ένα άλλο, παράλληλο σύμπαν...ξεκινάμε όλοι από την ίδια αρχή, θέλουμε τα ίδια "κέρδη" τα ίδια "πάθη"

Αλλά τα "παράλληλα", δεν συναντιώνται...κ καλά κάνουν δλδ...εμένα μ αρέσουν οι "μετωπικές"

tanton-

# 54 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 67 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Υπάρχει και η άλλη πλευρά

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από achinos

Σε πολλές, πάρα πολλές κοινωνίες π.χ Αφρικανικές, Αραβικές ο άντρας πληρώνει την--- νύφη! 

Μου λέει Άραβας φίλος μου: 

Μας αρραβώνιασαν οι οικογένειές μας όταν είμαστε στο σχολείο έφηβοι. Ο πατέρας μου πλήρωσε την προκαταβολή της «προίκας» και ήταν πολύ μεγάλο το ποσό.

Μεγαλώσαμε, πήγαμε στο εξωτερικό σε άλλη χώρα ο καθένας, σπουδάσαμε, γυρίσαμε κάποτε πίσω στην πατρίδα. Βγήκαμε μερικές φορές με την αρραβωνιαστικιά -  Αρχιτέκτονας αυτή, Ιταλική φιλολογία εγώ-διαπιστώσαμε ότι δεν γινόταν τίποτε μεταξύ μας. Δεν ταιριάζαμε. Διαλύθηκε ο αρραβώνας, επιστράφηκε το μισό ποσό της «αγοράς» στον πατέρα μου, το άλλο μισό κρατήθηκε για αθέτηση υπόσχεσης.

Τώρα είμαι σε αδιέξοδο. 

Δεν μπορώ να ζητήσω από τον πατέρα μου πια να ξαναπληρώσει την τιμή μιας νέας νύφης, είμαι ολόκληρος γάιδαρος.

- και είναι «ακριβές» οι νύφες;

- Τουλάχιστον το εισόδημα μου δέκα χρόνων!

- Και τι θα κάνεις; 

Τώρα πια μόνο μια λύση έχω να ψάξω για νύφη στις μεταχειρισμένες ( !!! ).

Δηλαδή μου εξηγεί, που έχω μείνει με ανοικτό στόμα, στις διαζευγμένες ή στις χήρες. Είναι πολύ πιο οικονομικές. 

Τότε πρωτάκουσα τον όρο «χρησιμοποιημένη» και είχα βαθιά σοκαριστεί.

Βέβαια, τώρα τον είδα και εδώ γραμμένο κανα-δυο φορές, πάλι σοκαρίστηκα.

Αλλά που θα πάει σε όλα συνηθίζει κανείς.

Ο χρόνος δεν είναι ποτέ ενεστώς. Είναι πάντα αόριστος.

thalassa27

# 55 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από inioxos52

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από trocadero

Θα σχολιασω πρωτα τα γραφομενα της κυριας, και κατοπιν του Μυστικ...

Ποθεν τεκμαιρεται αγαπητη πως ενας αντρας δεν ειναι δυνατον να ξερει τι νοιωθει μια γυναικα? Υπαρχουν αντρες, που και  γνωριζουν, και που ανταπεξερχονται οταν χρειαστει, εφοσον προκειται για κατι οντως σοβαρο.

Το ποσο εκλεκτικες ειναι οι γυναικες οταν θελησουν κατι σε αρσενικο, ασχετως εμφανισεως και γενικοτερα ποιοτητος, τοχουμε δει κατ' επαναληψην να ΜΗ εφαρμοζεται. Υπαρχουν το ιδιο σαβουρογαμηδες αντρες και γυναικες. Μονοι που οι γυναικες ειναι δυνατον να κατσουν σε εναν αντρα, για λογους ασχετους με αισθηματα και τις φυσικες ελξεις. Ως εκ τουτου, και απο τα σκουπιδια τρωνε, και προβλημα δεν εχουν αν αυτο επιτασσουν τα συμφεροντα τους.

Τελος, και σε οτι αφορα την ανασφαλεια τους πως μια ομορφοτερη θα τους φαει την περλα που με τοσο κοπο διαλεξαν απο την βιτρινα, εχω να πω πως οταν μια γυναικα ΓΝΩΡΙΖΕΙ να φερεται σε εναν μαργαριταρι οπως του πρεπει και του αξιζει, σπανιως το χανει οριστικα. Απλα καποιες φορες, απο αφηρημαδα η αδιαφορια, καπου της πεφτει, αλλα μετα απο λιγο καιρο το ξαναβρισκει.

Μυστικ... οι γυναικες οταν γουσταρουν να κανουν σεχ, θα βρουνε κατι απειροελαχιστο επανω στον κουασιμοδο με το οποιο θα αυτοπαραμυθιαστουν προκειμενου να του κατσουν. Και θα του κατσουν νασαι σιγουρος. Γιαυτον λοιπον τον λογο στα χρονια που ειναι ερωτικα ενεργες, κανουν σεχ με 100, αλλα παραδεχονται μετα απο φοβερη πιεση και αν, τους πεντε, απο τους οποιους οι δυο ηταν ποιοτικοι, και με τους οποιους συνηψαν μακροχρονιες σχεσεις.

Οσο για το γεγονος πως ολες τους κυνηγανε αυτους τους οποιους θελουν ολες οι αλλες, μην το λες, διοτι και μεις πολλες φορες κυνηγαμε αυτες που τις θελουν ολοι. Αλλο αν τελικα συμβιβαζομαστε με κατι κατωτερο.

Σιγά   βρε  παιδιά  με  τους  κατώτερους   και  τους  ανώτερους  ...λες  και  αν  κυλήσει  ο  τέντζερης   δεν  θα  βρει  το  καπάκι    και  αφού  χορτάσουν  ως  καπαρωμένοι  οι  άνθρωποι  και  με  ζήτηση  καθώτι  ξαναλέω  καπαρωμένοι,  ξετσουμίζουν  και  ζητάνε  άλλα  εφ  όσον  ξαφνικά  γίνονται  περιζήτητοι  και  αποτόμως  ο/η  συντροφος  κατωτερος/κατώτερη...

Νάχουμε   να  λέμε , λες  και  τελειώνει  αυτό  το  ''παιχνίδι''   αν  δεν  το  τελειώσουμε  ...αν  και  εφ  όσον  ωριμάσουμε ...  

thalassa27

# 56 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από tanton-

Υπάρχει και η άλλη πλευρά

Σε πολλές, πάρα πολλές κοινωνίες π.χ Αφρικανικές, Αραβικές ο άντρας πληρώνει την--- νύφη! 

Μου λέει Άραβας φίλος μου: 

Μας αρραβώνιασαν οι οικογένειές μας όταν είμαστε στο σχολείο έφηβοι. Ο πατέρας μου πλήρωσε την προκαταβολή της «προίκας» και ήταν πολύ μεγάλο το ποσό.

Μεγαλώσαμε, πήγαμε στο εξωτερικό σε άλλη χώρα ο καθένας, σπουδάσαμε, γυρίσαμε κάποτε πίσω στην πατρίδα. Βγήκαμε μερικές φορές με την αρραβωνιαστικιά -  Αρχιτέκτονας αυτή, Ιταλική φιλολογία εγώ-διαπιστώσαμε ότι δεν γινόταν τίποτε μεταξύ μας. Δεν ταιριάζαμε. Διαλύθηκε ο αρραβώνας, επιστράφηκε το μισό ποσό της «αγοράς» στον πατέρα μου, το άλλο μισό κρατήθηκε για αθέτηση υπόσχεσης.

Τώρα είμαι σε αδιέξοδο. 

Δεν μπορώ να ζητήσω από τον πατέρα μου πια να ξαναπληρώσει την τιμή μιας νέας νύφης, είμαι ολόκληρος γάιδαρος.

- και είναι «ακριβές» οι νύφες;

- Τουλάχιστον το εισόδημα μου δέκα χρόνων!

- Και τι θα κάνεις; 

Τώρα πια μόνο μια λύση έχω να ψάξω για νύφη στις μεταχειρισμένες ( !!! ).

Δηλαδή μου εξηγεί, που έχω μείνει με ανοικτό στόμα, στις διαζευγμένες ή στις χήρες. Είναι πολύ πιο οικονομικές. 

Τότε πρωτάκουσα τον όρο «χρησιμοποιημένη» και είχα βαθιά σοκαριστεί.

Βέβαια, τώρα τον είδα και εδώ γραμμένο κανα-δυο φορές, πάλι σοκαρίστηκα.

Αλλά που θα πάει σε όλα συνηθίζει κανείς.

...έτσι  για  να  μην  νομίζουμε  ότι  οι  γυναίκες   στην  ανατολή   δεν  έχουν  ''αξία''  

__mikeman

# 57 στις 23/8/2013
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

@achinos+thalassa27

---
Τι γίνεται κοριτσάκια μου?
Περνάτε καλά?
Διασκεδάζετε, ε??
Ασε, να μην συνεχίσω, γιατί την προηγούμενη φορά που είπα ό,τι σκεφτόμουν δεν είχα σταματημό, μετά το μετάνιωσα και διαγράφτηκα.
Αλλά τις ειρωνίες σας, κρατήστε τους για τους γκόμενους σας.
Κοτες!

Mystik_Male

# 58 στις 23/8/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από achinos

...κι ο μύστικ κοιτάει  αυτές που του λενε "δε θέλω κανέναν", πράγμα που είναι ασύστολο ψέμα δλδ...αν πίστευα όλους όσους μου είπανε "δε θέλω καμία" μόνο κ μόνο επειδή δεν τους άρεσα...θάχα καταλήξει στο συμπέρασμα οτι οι περισσότεροι άνδρες είναι gay...

Η αλήθεια είναι ότι όντως κολλάω για λίγο μ' αυτές που μου λένε ψέμματα (και νομίζουν ότι δεν τις έχω αντιληφθεί).

Και αναλώνομαι στο να βρω τρόπο για να τους εκμαιεύσω το γιατί μου λένε ψέμματα... και τί συμβαίνει στην πραγματικότητα...

Μπορεί να είναι ΜαΛαΚίΑ αυτό που κάνω... τί να πω...

Δεν έχει βρεθεί έστω μία να μου πει: "Δε με πειράζει που δουλεύεις πολύ, δε με πειράζει που βρισκόμαστε λίγο... μ' ενδιαφέρεις πολύ σαν άνθρωπος και μου αρέσεις πολύ σαν άντρας και θα κάνουμε και οι δύο υπομονή, ψάχνοντας να βρούμε τρόπους να προχωρήσουμε τη ζωή μας μαζί...".

Οπότε, τί πρέπει να κάνω εγώ, που δεν το κάνω; 

Αρκούμαι στις περιστασιακές σαρκικές σχέσεις, οι οποίες είναι ξεκάθαρες και με κοντινή ή μακρινή ημερομηνία λήξης. 

achinos

# 59 στις 23/8/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από __mikeman

@achinos+thalassa27

---
Περνάτε καλά?
Διασκεδάζετε, ε??
Ασε, να μην συνεχίσω, γιατί την προηγούμενη φορά που είπα ό,τι σκεφτόμουν δεν είχα σταματημό, μετά το μετάνιωσα και διαγράφτηκα.
Κοτες!

Kαλό μου παιδί...θα μπορούσαμε νάμαστε μαμάδες σου, δεν μπορείς να μας λες κοριτσάκια κ επιπλέον δεν έχουμε κανένα όφελος από τις ειρωνείες, τις οποίες νοιώθεις κ σε διαβεβαιώ οτι είναι τόσο πραγματικές, όσο κ ο φεμινισμός στην ινδία, δεν υπάρχουν παντού συνομωσίες, παρτο αλλιώς γιατί βρίσκεις...αν τώρα θες να διαγράφεσαι κ να ξαναμπαίνεις, περί γούστου σχόλιο ουδέν. Θα γράφω ό,τι γράφω κ με τους γκόμενούς μου επίσης θα κάνω ό, τι θέλω.

Αυτά

thalassa27

# 60 στις 23/8/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από __mikeman

@achinos+thalassa27

---
Περνάτε καλά?
Διασκεδάζετε, ε??
Κοτες!

καμμία  σχέση  με  την  πραγματικότητα  και  καμμία  ειρωνία  πράγματι  σας  αξίζουν  οι  καλύτερες  ...αλλά  έτσι  είναι  το  χιούμορ  το  έχω  φάει  στη  μάπα  και  αντιλαμβάνομαι  τη   θέση  σου  σου  ζητω  δημοσιώς  συγγνωμη  λυπάμαι  που  σε  έκανα  να  αισθανθείς   έτσι 

καλά  να  πάθω  το  έπαιξα  άνετη

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε