Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ποιο ειναι το μεγαλητερο διαστημα χωρις σεξ

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

seahorse51

# 41 στις 18/9/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από isixos_geroulis

.

Ιιιι...

Αι κουρεψου...η επομενη μεγαλυτερη προσβολη που μπορω να σκεφτω ειναι...αι ξυρισου...

Enikos

# 42 στις 18/9/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.799
'Aρεσαν+: 0%

Εχει μαλλια ο Ταντον? 

Αφουουουου...
Στην φωτο που εβαλε ο Ησυχος...ητανε σαν χριστιανοροκας ρε συ...
Κατι σαν κρεμμυδι...

isixos_geroulis

# 43 στις 18/9/2013
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Αφτο ειναι σκιτσο

...λειπουν λεπτομερειες...βασικες...

λευτερια στα μικρα κειμενα...λεω...

Αρέσει στο μέλος Enikos

seahorse51

# 44 στις 18/9/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Enikos

Εχει μαλλια ο Ταντον? 

Αφουουουου...
Στην φωτο που εβαλε ο Ησυχος...ητανε σαν χριστιανοροκας ρε συ...
Κατι σαν κρεμμυδι...

Mystik_Male

# 45 στις 20/9/2013
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από maska_

ποιο ειναι το μεγαλητερο διαστημα χωρις σεξ που εχετε αντεξει? σπασανε τα νευρα σας? κανατε με οποιον βρικατε μπρωστα σας? μου φτενε ολα ρε γμτ!

Καλή μου κοπελλίτσα,

Συγνώμη που θα σε ταρακουνήσω, αλλά...

...τη σήμερον ημέρα δεν υπάρχει (λογικός) άνθρωπος που να θέλει σεξ και να μην μπορεί να κάνει.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για έναν άνθρωπο (άντρα ή γυναίκα) που θέλει να σαγηνεύσει το αντικείμενο του πόθου του/ της.

Οι άνθρωποι (άντρες και γυναίκες) που δεν κάνουν σεξ κι αφήνουν το χρόνο να περνάει, είναι οι άνθρωποι με ασθένειες (μικρές και μεγάλες), οι άνθρωποι που υποστηρίζουν την αγαμία  ή οι άνθρωποι που είναι προσκολλημένοι στις θρησκευτικές τους πεποιθήσεις.

Οπότε, οι συζητήσεις για το "πόσο καιρό έχετε να κάνετε σεξ" για μένα είναι λίγο άτοπες, γιατί εμείς καθορίζουμε τη λειτουργία της σεξουαλικής μας ζωής.

Και δεν είπαμε να κάνει κανείς σεξ σαν τα σκυλιά (με όποιο αρσενικό ή θηλυκό βρεθεί στο δρόμο), είναι όμως χειρότερο να περιμένει κανείς τον κύριο Τέλειο ή την κυρία Τέλεια... ο χρόνος περνάει και θα... βγάλετε ρυτίδες και θα ζαρώσετε στο επίμαχο σημείο... και όχι τίποτ' άλλο είναι ακριβά και τα λίφτινγκ... 

_aidiothir_1978

# 46 στις 24/9/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Mystik_Male

Καλή μου κοπελλίτσα,

...τη σήμερον ημέρα δεν υπάρχει (λογικός) άνθρωπος που να θέλει σεξ και να μην μπορεί να κάνει.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για έναν άνθρωπο (άντρα ή γυναίκα) που θέλει να σαγηνεύσει το αντικείμενο του πόθου του/ της.

Οι άνθρωποι (άντρες και γυναίκες) που δεν κάνουν σεξ κι αφήνουν το χρόνο να περνάει, είναι οι άνθρωποι με ασθένειες (μικρές και μεγάλες), οι άνθρωποι που υποστηρίζουν την αγαμία  ή οι άνθρωποι που είναι προσκολλημένοι στις θρησκευτικές τους πεποιθήσεις.

Οπότε, οι συζητήσεις για το "πόσο καιρό έχετε να κάνετε σεξ" για μένα είναι λίγο άτοπες, γιατί εμείς καθορίζουμε τη λειτουργία της σεξουαλικής μας ζωής.

Και δεν είπαμε να κάνει κανείς σεξ σαν τα σκυλιά (με όποιο αρσενικό ή θηλυκό βρεθεί στο δρόμο), είναι όμως χειρότερο να περιμένει κανείς τον κύριο Τέλειο ή την κυρία Τέλεια... ο χρόνος περνάει και θα... βγάλετε ρυτίδες και θα ζαρώσετε στο επίμαχο σημείο... και όχι τίποτ' άλλο είναι ακριβά και τα λίφτινγκ... 

Πλακα μας κανεις;;; Δε μπορει...μαλλον θα τα λες για να κοροιδεψεις. Αυτα που γραφεις ειναι εκτος πραγματικοτητας και εκτος τοπου και χρονου. Ακουυ εκει ''τη σημερον ημερα δεν υπάρχει  ) άνθρωπος που να θέλει σεξ και να μην μπορεί να κάνει.''. Τι ειναι αυτα που λες. Εδω λεμε οτι λιγοι εχουν σημερα την πολυτελεια να κανουν σεξ, ενω ΟΛΟΙ θελουν να κανουν. Και αυτο διοτι οι γυναικες δεν πλησιαζονται για γνωριμια. Και για να σε προλαβω θα σου πω οτι ουτε ανθρωπος με ασθενεια ειμαι, ουτε θρησκευτικες πεποιθησεις εχω, ουτε περιμενω την μις τελεια, ουτε εμφανισιακο προβλημα εχω, ουτε οικονομικο προβλημα εχω, ουτε σεξουαλικο προβλημα εχω, αλλα δε μπορω να γνωρισω γυναικα παρα μονο αν πληρωσω για σεξ. Αρα οτι λες ειναι ΑΚΥΡΟ πανηγηρικο.

Και πιστεψε με στη θεση που βρισκομαι εγω βρισκονται και δισεκατομμυρια αλλοι αντρες σε ολο τον πλανητη, δηλαδη στη θεση του ''θελω απεγνωσμενα σεξ, αλλα δε μπορω να το βρω με τιποτα σε ολη μου τη ζωη''. Οποτε μην γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν.

isixos_geroulis

# 47 στις 24/9/2013
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Προσωπικη αποψη

...αλλα αν στο κουτελο σου γραφει με μεγαλα γραμματα...''θελω απεγνωσμενα σεξ, αλλα δε μπορω να το βρω με τιποτα σε ολη μου τη ζωη''...

Τοτε οντως...

ΔΕΝ θα πηδηξεις ποτες...
Αρέσει στο μέλος Mystik_Male
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

psaromallis

# 48 στις 24/9/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γκουχ, γκουχ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από _aidiothir_1978

Εδω λεμε οτι λιγοι εχουν σημερα την πολυτελεια να κανουν σεξ, ενω ΟΛΟΙ θελουν να κανουν. Και αυτο διοτι οι γυναικες δεν πλησιαζονται για γνωριμια. .

...σεξ... σεξ... γκουχ, γκουχ...
    κάτι μου θυμίζει η λέξη αυτή, γκουχ
    κάτι μου φέρνει στο μυαλό
    αλλά δεν μπορώ να ΘΥΜΗΘΩ  τι;

Το Alzheimer μου μέσα! ...γκουχ...

Mystik_Male

# 49 στις 24/9/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από _aidiothir_1978

Πλακα μας κανεις;;; Δε μπορει...μαλλον θα τα λες για να κοροιδεψεις. Αυτα που γραφεις ειναι εκτος πραγματικοτητας και εκτος τοπου και χρονου. Ακουυ εκει ''τη σημερον ημερα δεν υπάρχει  ) άνθρωπος που να θέλει σεξ και να μην μπορεί να κάνει.''. Τι ειναι αυτα που λες. Εδω λεμε οτι λιγοι εχουν σημερα την πολυτελεια να κανουν σεξ, ενω ΟΛΟΙ θελουν να κανουν. Και αυτο διοτι οι γυναικες δεν πλησιαζονται για γνωριμια. Και για να σε προλαβω θα σου πω οτι ουτε ανθρωπος με ασθενεια ειμαι, ουτε θρησκευτικες πεποιθησεις εχω, ουτε περιμενω την μις τελεια, ουτε εμφανισιακο προβλημα εχω, ουτε οικονομικο προβλημα εχω, ουτε σεξουαλικο προβλημα εχω, αλλα δε μπορω να γνωρισω γυναικα παρα μονο αν πληρωσω για σεξ. Αρα οτι λες ειναι ΑΚΥΡΟ πανηγηρικο.

Και πιστεψε με στη θεση που βρισκομαι εγω βρισκονται και δισεκατομμυρια αλλοι αντρες σε ολο τον πλανητη, δηλαδη στη θεση του ''θελω απεγνωσμενα σεξ, αλλα δε μπορω να το βρω με τιποτα σε ολη μου τη ζωη''. Οποτε μην γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν.

Καλά, λέγε ό,τι θέλεις εσύ, εγώ πλέον δεν πρόκειται να αφιερώσω ούτε ένα λεπτό για να σου δείξω πόσο λάθος κάνεις.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που (σου) λέει ο isixos_geroulis.

Αν έκανες έναν κόπο να τα διαβάσεις και να τα επεξεργαστείς μέσα στο μυαλό σου, θα είχες κάνει ένα μεγάλο βήμα για πρόοδο.

Κατά τ' άλλα, δεν μπορώ να ξέρω τί θα έκανες αν σε κλείδωνα σ' ένα δωμάτιο με μια γυναίκα (αρχικά)... γιατί αν θυμάσαι σου έκανα μια πρόταση στο πρόσφατο παρελθόν... οπότε δε θέλω πλέον να φέρω καμιά ευθύνη όσον αφορά εσένα... 

hns1602

# 50 στις 25/9/2013
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Mystik_Male

Καλή μου κοπελλίτσα,

H πιο συνηθισμένη ασθένεια, λόγω της οποίας δεν κάνει κάποιος σεξ, είναι αυτή του μυαλού!!! Εγώ αυτό έχω διαπιστώσει! 

Δεν πάει να λειτουργεί το σώμα άψογα και να ανταποκρίνεται στα ερεθίσματα... αν το μυαλό ταξιδεύει στο υπερπέραν, για λίγο ή για πολύ δεν έχει σημασία, τότε ΔΕΝ κάνει κάποιος σεξ... 

Αρέσει στο μέλος somebody961

Mystik_Male

# 51 στις 26/9/2013
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από hns1602

H πιο συνηθισμένη ασθένεια, λόγω της οποίας δεν κάνει κάποιος σεξ, είναι αυτή του μυαλού!!! Εγώ αυτό έχω διαπιστώσει! 

Δεν πάει να λειτουργεί το σώμα άψογα και να ανταποκρίνεται στα ερεθίσματα... αν το μυαλό ταξιδεύει στο υπερπέραν, για λίγο ή για πολύ δεν έχει σημασία, τότε ΔΕΝ κάνει κάποιος σεξ... 

Δυστυχώς, αυτό είναι το μειονέκτημα του (κολλημένου)  μυαλού απέναντι στο σώμα. 

Το σώμα μπορείς να το ερεθίσεις με ένα χάδι ή με ένα φιλί...

Το (κολλημένο) μυαλό - όπως φαίνεται- δεν μπορείς να το ερεθίσεις με τίποτα.

Δεν μπορείς να του δώσεις καινούργιες οπτικές γωνίες, δεν μπορείς να το πείσεις ότι εκεί έξω υπάρχει (και) κάτι άλλο...

Δυστυχισμένοι οι άνθρωποι που άλλα τους λέει το μυαλό τους και άλλα θέλει  το σώμα τους...  

Εγώ θα επιμένω και θα λέω ότι πρέπει κάποια στιγμή το σώμα πρέπει να υπερνικήσει το μυαλό [έστω για μια φορά].

Μ' αυτό τον τρόπο, είμαι σίγουρος ότι το μυαλό θα πάθει τέτοιο σοκ από την ηδονή, που θα επαναπρογραμματιστεί...

Σαν την κορτιζόνη σε περίπτωση αλλεργικού σοκ, ένα πράμα

Αρέσει στο μέλος somebody961

_aidiothir_1978

# 52 στις 27/9/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από hns1602

Mπα λαθος εχεις.

Ο λογος που ΔΕΝ κανει καποιος σεξ ειναι η απλησιαστη δυσκολη και χυψρη σεξουαλικα γυναικεια φυση. Οποτε πως θα κανει καποιος σεξ οταν δεν το θελουν οι γυναικες και οταν θελουν ΜΟΝΟ οι αντρες;;;

Εκτος αν βαλουμε μεσα και τον αυνανισμο, οποτε ολοι οι αντρες αυνανιζονται καθημερινα. Διαφορετικα σεξ κανουν ελαχιστοι, σχεδων κανενας.

hns1602

# 53 στις 10/11/2013
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από _aidiothir_1978

Εκτος αν βαλουμε μεσα και τον αυνανισμο, οποτε ολοι οι αντρες αυνανιζονται καθημερινα. Διαφορετικα σεξ κανουν ελαχιστοι, σχεδων κανενας.

Σχετικά με τον αυνανισμό, θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν ξέρεις... και πώς είναι δυνατόν να ξέρεις... αν οι γυναίκες αυνανίζονται ή όχι... και δε θέλω θεωρίες του τύπου είναι η φύση της γυναίκας τέτοια και μπλα, μπλα, μπλα... θέλω να μου πεις αν έχεις ακούσει γυναίκα να λέει κάτι τέτοιο...

Σχετικά με το σεξ... θα μπορούσαν να μας διαφωτίσουν καλύτερα οι άρρενες συνδίκτυοι και να μας πουν αν κάνουν ή όχι... νομίζω ότι μια τέτοια παραδοχή εκ μέρους τους, θα ήταν πολύ περισσότερο αξιόπιστη, εν συγκρίσει με τις θεωρίες σου... 

Gaios-Logginos

# 54 στις 11/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από hns1602

Σχετικά με τον αυνανισμό, θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν ξέρεις... και πώς είναι δυνατόν να ξέρεις... αν οι γυναίκες αυνανίζονται ή όχι... και δε θέλω θεωρίες του τύπου είναι η φύση της γυναίκας τέτοια και μπλα, μπλα, μπλα... θέλω να μου πεις αν έχεις ακούσει γυναίκα να λέει κάτι τέτοιο...

Σχετικά με το σεξ... θα μπορούσαν να μας διαφωτίσουν καλύτερα οι άρρενες συνδίκτυοι και να μας πουν αν κάνουν ή όχι... νομίζω ότι μια τέτοια παραδοχή εκ μέρους τους, θα ήταν πολύ περισσότερο αξιόπιστη, εν συγκρίσει με τις θεωρίες σου... 

Δηλώνω ότι αυνανίζομαι σε καθημερινή βάση (ειδικά τα πρωινά),κυνηγάω γκόμενες

συνέχεια (με κάθε τρόπο που υπάρχει) και παράλληλα πηγαίνω στον αγοραίο έρωτα.

Το έχω ανάγκη όλο το πακέτο...

Δεν το βάζω κάτω...έχω καταλάβει ότι υπερτερώ και απλά κάποιες φοβούνται να με συναντήσουν

(οι όποιες με γουστάρουν λίγες ή πολλές) διότι δεν μπορούν να με ελέγξουν.

Όνειρο της σημερινής Ελληνίδας από την εμπειρία μου να μπορεί να ελέγξει...

(αμ δε...τέτοια κονέ τα απεχθάνομαι)

tanton-

# 55 στις 12/11/2013
author
Ανδρας / 67 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Gaios-Logginos

Δηλώνω ότι αυνανίζομαι σε καθημερινή βάση (ειδικά τα πρωινά),κυνηγάω γκόμενες

συνέχεια (με κάθε τρόπο που υπάρχει) και παράλληλα πηγαίνω στον αγοραίο έρωτα.

Το έχω ανάγκη όλο το πακέτο...

Δεν το βάζω κάτω...έχω καταλάβει ότι υπερτερώ και απλά κάποιες φοβούνται να με συναντήσουν

Άτιμη κενωνία

Είσαι άδικη με τα καλύτερα παιδιά.

Και το μόνο που τους μένει είναι να κλαίγονται εδώ σαν  Ξανθόπουλοι.

Αρέσει στο μέλος hns1602

Gaios-Logginos

# 56 στις 13/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αφού δεν εμφανίζονται "σοφέ" tanton για να με διαψεύσουν τι να κάνω κι εγώ;

ομολογώ και προχωρώ...εσύ κάτσε και "μέτρα"...

Enikos

# 57 στις 13/11/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να...

..ανακαλεσετε παραφτα.

Εγω δεν ανακατεφτηκα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Climentini

ή στην κλητική ενικού της μύσεως

Enikos

# 58 στις 13/11/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλα...

...τα αλλα.

Το οτι με το που ξυπνας τον παιζεις...ποιος να σε διαψευσει?

Δεν κοιμασαι με μαρτυρες, να υποθεσω!

Τι μου ξεφευγει παλι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Gaios-Logginos

Αφού δεν εμφανίζονται "σοφέ" tanton για να με διαψεύσουν τι να κάνω κι εγώ;

ομολογώ και προχωρώ...εσύ κάτσε και "μέτρα"...

Gaios-Logginos

# 59 στις 13/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Enikos

Καλα...

...τα αλλα.

Το οτι με το που ξυπνας τον παιζεις...ποιος να σε διαψευσει?

Δεν κοιμασαι με μαρτυρες, να υποθεσω!

Τι μου ξεφευγει παλι?

Εκεί όντως δεν μπορούν να με διαψεύσουν αφού το απομονώνεις (σωστά) αλλά ξέρεις τι εννοώ.

Στα άλλα περί φλυαρίας,ψέμματος,αχρηστίας,κόμπλεξ και ένα σωρό άλλα που έχω ακούσει

σίγουρα θα μπορούσαν αν ήθελαν. Αλλά κι έτσι να μην ήταν...επιτέλους αν είμαι σε όλα τραγικός

για ποιον λόγο ασχολούνται;

δεν μπορώ να καταλάβω...για να μου βάλουν μυαλό;

δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα...με το ζόρι δηλαδή να πω ναι επί της αρχής;

δεν είδα να βαπτίζω κανέναν...αναρωτιέμαι μήπως πρέπει κι εγώ να ξεκινήσω...

...εύκολο είναι...θα υποννοώ και θα χτίζω πάνω τους...

Enikos

# 60 στις 13/11/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Προσπερνα οτι σε ξενιζει, εφ οσον εχεις κανει τις επιλογες σου.

Το οτι επανερχεσαι ομως και απαντας, στους αλλους, δειχνει οτι σε αγγιζουν οι επιλογες των αλλων.

Ειναι σαν να απολογεισαι.

Παιχνιδακι ειναι, δεν ειναι τοσο σοβαρο οσο παρουσιαζεται, απ οποιον και αν παρουσιαζεται.

Τα χριστα ηθη και τα αντιθετα τους, ειναι η μπλοφα του μυαλου προς τις αισθησεις. Παντα υπαρχει η διαμαχη του ανωτερου με το κατωτερο...σημασια εχει η ισορροπια. Διοτι για το πρωτο μεν, δεν ειμαστε ετοιμοι, το δευτερο δε στοιχιζει πολλα για εναν καλα θρεμμενο εγωισμο...

Χτες θυμηθηκα ενα τραγουδι...το βαζω και εδω...

http://www.youtube.com/watch?v=c0eoVhCsb5I

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Gaios-Logginos

Εκεί όντως δεν μπορούν να με διαψεύσουν αφού το απομονώνεις (σωστά) αλλά ξέρεις τι εννοώ.

Στα άλλα περί φλυαρίας,ψέμματος,αχρηστίας,κόμπλεξ και ένα σωρό άλλα που έχω ακούσει

σίγουρα θα μπορούσαν αν ήθελαν. Αλλά κι έτσι να μην ήταν...επιτέλους αν είμαι σε όλα τραγικός

για ποιον λόγο ασχολούνται;

δεν μπορώ να καταλάβω...για να μου βάλουν μυαλό;

δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα...με το ζόρι δηλαδή να πω ναι επί της αρχής;

δεν είδα να βαπτίζω κανέναν...αναρωτιέμαι μήπως πρέπει κι εγώ να ξεκινήσω...

...εύκολο είναι...θα υποννοώ και θα χτίζω πάνω τους...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε