Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανακάλυψα πως η μητέρα μου εχει κρυφό δεσμό

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

John1896

# 1 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας ονομάζομαι Γιάννης και ειμαι 18 χρόνων και ζω με τους γονείς μου τον πατέρα και την μητέρα μου και την μικρότερη αδερφή μου . Εχω ενα πολυ σοβαρό πρόβλημα και ζητώ την άμεση βοήθεια σας. Χθες το απογευμα η μητέρα μου είχε αφήσει το κινητο της στο σπιτι ( και επειδη μου είχε μπει απο πιο παλιά η ιδέα ) το άνοιξα και διάβασα τα μηνύματα της με τον αποκαλούμενο "Ν" η αλήθεια ειναι πως έπεσα απο τα σύννεφα μιας και ηταν άκρως ερωτικά και επίσης έπειτα απο έρευνα που έκανα ανακάλυψα πως η σχεση αυτη κρατάει τουλάχιστον 2 χρόνια. Αποφάσισα να μην μιλήσω σε κανέναν παρο μονο σε εναν ενήλικο φίλο μου ο οποίος ειναι πολυ ώριμος σαν άνθρωπος. Απο κει κ πέρα..για τον γκόμενο της μητέρας μου γνωρίζω που μένει που και ποιο ειναι το μαγαζι του , το τηλέφωνο του και επίσης το ονοματεπώνυμο του. Επίσης εχω πολυ στενούς φίλους ανθρώπους της νύχτας ( εάν χρειαστεί να τον απειλήσω ). Αλήθεια ειμαι πολυ νευριασμένος και μπορω να κανω τα παντα θελω τον σκοτώσω τον *** αλλα γνωρίζω οτι αυτο ειναι χαζομάρα. Αν μπορείτε πείτε μ τι να κανω και επίσης τι μπορω να κανω σ αυτόν!

Σας ευχαριστω 

aladdin30

# 2 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Εισαι μαλακας? Και γιατι να στειλεις μπραβους να πλακοσουν το γκομενο και δε στελνεις να πλακοσουν και τη μανα σου? Συνελθε. 18 εισαι, θα πρεπε να ξερεις απο σεξουαλικη ζωη.

John1896

# 3 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από aladdin30

Εισαι μαλακας? Και γιατι να στειλεις μπραβους να πλακοσουν το γκομενο και δε στελνεις να πλακοσουν και τη μανα σου? Συνελθε. 18 εισαι, θα πρεπε να ξερεις απο σεξουαλικη ζωη.

Γιατι πολυ απλα ειναι η μάνα μου...επίσης ο γκομενος εχει κ αυτός οικογένεια και δυο παιδιά οποτε προτιμώ να προβληματιστεί αυτός παρα η μητέρα μου ( απειλώντας τον ) 

ROCK-54

# 4 στις 3/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

προσπαθησε να δεις τα πραγματα με ψυχραιμια

Οι μπραβοι δεν θα βαλουν μυαλο ουτε στον φιλο της μητερας σου,ουτε στην ιδια.

Προφανως ο γαμος των γονιων σου περναει κριση.Δεν φταις εσυ,και μην ανακατευτεις.Για ενα τανγκο παντα χρειαζονται δυο και μονο αυτος που ειναι εξω απο το...τανγκο πολλα τραγουδια ξερει...

isixos_geroulis

# 5 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.939

Ω ρε φουστη μου

...18 χρονονε...και εχει κι ολας πολυ στενους φιλους ανθρωπους της νυχτας...

Στα 30 του δηλαδις...τι θα εχει?...τον Παλαιοκωστα?...

Ηθικον διδαγμα...ΠΟΤΕ μη σκαλιζετε ξενα κινητα...

Αρέσει στα μέλη alisida, MiltosRNLI1930
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

seahorse51

# 6 στις 3/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από isixos_geroulis

Ω ρε φουστη μου

...18 χρονονε...και εχει κι ολας πολυ στενους φιλους ανθρωπους της νυχτας...

Στα 30 του δηλαδις...τι θα εχει?...τον Παλαιοκωστα?...

Ηθικον διδαγμα...ΠΟΤΕ μη σκαλιζετε ξενα κινητα...

achinos

# 7 στις 3/11/2013
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Μα κι αυτή η χριστιανή...όχι μόνο δεν τα σβήνει πάραυτα...όπως κάνουν όλοι...αλλά το παρατάει κ φάτσα κάρτα...

Δε σε βλέπω καλά...άλλος ήταν να το βρει μαλλον...

Αρέσει στα μέλη tzamam, somebody961

Aggelo

# 8 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.034

John1896 κοιτα να δεις οταν δυο ανθρωποι εχουν σχεση,ερωτικη να πω για ειμαι στο θεμα

φταινε και οι δυο.Αρα και η μητερα σου εχει ευθυνη την οποια παρακαμτεις και θες να το παιξεις

σεριφης.

Η θεση σου ειναι δυσκολη δεν το αμφισβητει κανεις και σιγουρα οχι ευχαριστη ομως με παρορμητικες

αντιδρασεις δεν θα λυσεις το προβλημα,μαλλον θα δημιουργησεις μεγαλυτερο.

Πιασε και μιλησε στην μητερα σου,δυσκολο-ευκολο πρεπει να το τολμησεις.Ακουσε

τι εχει να σου πει και μετα βγαζεις πορισμα.

Ολα τ αλλα τα θεωρω δευτερευοντα.

Αρέσει στα μέλη alisida, Sylvia_3
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

John1896

# 9 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 25 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Aggelo

John1896 κοιτα να δεις οταν δυο ανθρωποι εχουν σχεση,ερωτικη να πω για ειμαι στο θεμα

φταινε και οι δυο.Αρα και η μητερα σου εχει ευθυνη την οποια παρακαμτεις και θες να το παιξεις

σεριφης.

Η θεση σου ειναι δυσκολη δεν το αμφισβητει κανεις και σιγουρα οχι ευχαριστη ομως με παρορμητικες

αντιδρασεις δεν θα λυσεις το προβλημα,μαλλον θα δημιουργησεις μεγαλυτερο.

Πιασε και μιλησε στην μητερα σου,δυσκολο-ευκολο πρεπει να το τολμησεις.Ακουσε

τι εχει να σου πει και μετα βγαζεις πορισμα.

Ολα τ αλλα τα θεωρω δευτερευοντα.

Σίγουρα χεις δίκιο όμως...η μητέρα μου δεν ειναι σε καλη ψυχολογική κατασταση και ετσι εάν της μιλήσω η έστω αν κινηθώ προς αυτήν ακομα και έμμεσα φοβάμαι μην κανει καμια τρέλα γι αυτη το λόγο θελω να προσεγγισω το θέμα απο την μεριά του αλλού χωρίς να φέρω άμεσα σε δύσκολη θεςη την μάνα 

Aggelo

# 10 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.034

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ν ανακατευτεις...ενηλικη ειναι η μητερα σου ξερεις...

δεν σε εβαλε για Σεκιουριτι στη ζωη της.Ξερεις κατι αν το προβλημα της μητερα

σου ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που εσυ βλεπεις,και σιγουρα δεν ξερεις,

το ολο στορυ...και να κυνηγησεις τον εραστη που εκανες τον ντετεκτιβ για να μαθεις,

στο μελλον θα υπαρξει αλλος...ειναι μαθηματικα σιγουρο.

Αρα δεν λυνεις ετσι το προβλημα

ΥΓ Αν δεν θες να φερεις την μητερα σου σε δυσκολη θεση,μην ανακατευεσαι
και ξεχασε το,αλλιως πρεπει να εισαι ετοιμος να συγκρουστεις η ν ακουσεις
δυσαρεστες αποκαλυψεις...Thats life !

Αρέσει στο μέλος alisida
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

tzoulia49

# 11 στις 3/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μικρε ασε τους μπραβους φιλους σου και τον εραστη και πιασε κατ ιδιαν την μητερα σου ...

ειναι η μονη που εχει την πληρη ευθυνη αυτης της σχεσης ...
ειναι αθλιο και προσβλητικο για την οικογενεια της να εμπλεκεται σε ερωτικες σχεσεις μ εναν αλλο αντρα και να κοροιδευει  τα παιδια της και τον συζυγο της ...πισω απο την πλατη τους ...
εραστες διαθεσιμοι θα υπαρχουν παντα οσο βρισκουν φως ανοιχτο ...
και το φως σ αυτη τη σχεση ειναι σιγουροτατο οτι το αναψε η μητερα σου ...
ποτε δεν ειχα σε εκτιμηση αυτες τις γυναικες και ειμαι καθετη σ αυτο που λεω ...
υπηρξα παντρεμενη πολλα χρονια και ξερω πως ειναι να εχεις οικογενεια και συζυγο ...
αν ο γαμος  παρουσιαζει προβληματα οφειλεις να τα δουλεψεις και να βρεις μια λυση την καλυτερη για αυτη την οικογενεια ...μεσα στο γαμο ...
γιατι οταν υπαρχουν παιδια οι αποφασεις παιρνονται για κοινο συμφερον ...
κι αν το χασμα ειναι αγεφυρωτο βαζεις το καπελλακι σου στραβα και τραβας γι αλλες πολιτειες ...
κι οχι να μενεις μεσα στο γαμο με κουτοπονηρο σκοπο να κανεις την δουλεια σου παραλληλα και να κοροιδευεις ολη σου την οικογενεια ...
κανενα ελαφρυντικο δεν υπαρχει για  κερατωμα εντος γαμου ...
φερσου σαν ενηλικας ...
εξηγησε της οτι ξερεις...
 δεν χρειαζεται να πεις την πηγη ...
ζητησε της να σου πει γιατι το κανει ...
και εξηγησε της οτι αν δεν αγαπαει πλεον τον πατερα σου το πιο εντιμο ειναι να τον χωρισει ...
ειμαι 100% σιγουρη οτι το ποταμι δεν γυριζει πισω ...
το διαζυγιο οπου να ναι πλησιαζει ...
αλλα και να μην πλησιασει θα πλησιασει κι  αλλος εραστης ...
σ αρεσει να ξερεις οτι η μητερα σου εχει εραστες και παιζει πισω απο την πλατη του πατερα σου; 
δεν νομιζω οτι ειναι το καλυτερο για ενα παιδι ...
και  πιστευω οτι θα σου επηρεασει και αρνητικα την ψυχολογια    δημιουργωντας σου ανασφαλειες ...
μιλησε της ...χωρις να ξερει ο πατερας σου ...
πολυ φοβαμαι οτι ειναι ερωτευμενη με τον κυριο ...
με τον οποιο προφανως εχει προβληματα ...
συνετισε την να κοψει απ αυτον γιατι ειναι κατα πως φαινεται κατι προβληματικο καθ οτι παντρεμενος ...
και παρακινησε την να χωρισει ...απο τον πατερα σου ...
ο γαμος ειναι τελειωμενη ιστορια ...
ειναι το μονο βεβαιο ...
κι εσυ ασχολησου με την  προσωπικη σου βελτιωση την επαγγελματικη σου καταρτηση   

και κοιτα μπροστα αφηνοντας τους γονεις σου να αποφασισουν για την δικη τους πορεια ...

MiltosRNLI1930

# 12 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Αν και απεχθανομαι "τραγικα" το ρολο του επισκοπου συμβουλατορα και προστατη των αδυναμων εν τουτοις θα σου απαντησω !

Υπαρχουν δυο μαθηματα ,η εφηρμοσμενη μηχανικη και η αντοχη υλικων.Εαν κοιταξεις τους περισσοτερους καναπεδες τα ελατηρια τους εχουν υποστει μονιμη παραμορφωση απο τη μερια που καθεται με τις πυτζαμες και με τις καλτσες και βλεπει συνεχως τηλεοραση.Αιτια ολων αυτων των καταστασεων ειναι το συνηθες φαινομενο του "Δεν βαριεσαι"ως προς την καθαριοτητα,το ντυσιμο ,την προσοχη προς τη γυναικα .Οι περισσοτερες σημερα η λαμβανουν μερος σε "ομαδες" να μην τρελαθουν η καποιος αλλος θα βρεθει να τις ισορροπησει γιατι κουραστηκαν να λενε ! Μην τρως σαν ζωον, πλυσου γιατι μυριζεις κοτιλας,ντυσου σαν ανθρωπος κτλ.Ασε λοιπον τους φιλους της νυχτας κατα μερος γιατι θα γελανε οταν "στριβεις" και κοιταξε τα ελατηρια του καναπε 
Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

inioxos52

# 13 στις 3/11/2013
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Τιποτε δεν αποδεικνυει η υπαρξη καποιων μηνυματων στο κινητο. Μπορει ο μαλακοπιτουρας που της τα στελνει να την γουσταρει  -οπως και αλλες πελατισσες του ενδεχομενως-,  και να της κολλαει με καυτα σμσ, ομως δεν εχεις καμμια αποδειξη απο οτι καταλαβαινω οτι το κανουν κιολας.

Γιατι γυναικα τοσο αφελης που να το πηγαινει το γραμμα τοσο φανερα ενω ειναι παντρεμενη, δεν νομιζω να υπαρχει. Για να μην εξαφανιζει λοιπον τα μηνυματα αμεσα, μαλλον δειχνει πως η μητερα σου την ολη ιστορια την παιρνει στην πλακα.

Παντως εαν πρεπει να μιλησεις σε καποιον, αυτη ειναι η ιδια η μητερα σου απο την οποια μπορεις να ζητησεις εξηγησεις, αφου πρωτα της αιτιολογησεις την ανεπιτρεπτη και μπουφλοτιμωρουμενη ενεργεια σου να ψαξεις το κινητο της χωρις την αδεια της.

Αρέσει στο μέλος alisida
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

VLEMMA

# 14 στις 3/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από John1896

Εχω ενα πολυ σοβαρό πρόβλημα και ζητώ...

To προβλημα που ανεφερες

αρχικα δεν ειναι δικο σου...

Το δικο σου προβλημα ειναι που..
επισημα και αυταρεσκα υποκριτικα και κουτοπονηρα
οριζεσαι "θεματοφυλακας"
της "αγιας ελληνικης οικογενειας"...

Να σαι σιγουρος
πως σε παμπολλες γωνιες του πλανητη
συμβαινουν παρομοια "κωμικοτραγικα περιστατικα"
με ανθρωπους που δεν δεχονται να απεμπλακουν
απο την εξουσια ενος γαμου ή μιας θρησκειας
κτλ. κτλ.
και διαλεγουν διαφορες αλλες ανοητες ανοησιες
εξαιρετικου στομφου και κουφοτητας
για να αποσυμπιεστουν...

και υποτιθεται οτι εχουμε περασει ως ειδος
αιωνες πονου,μιζεριας,υλικης και ψυχικης αθλιοτητας
για να παμε παρακατω και δεν...

Αν εισαι ομως...
παιδι θλιβερης μητερας που αρνειται να πει την αληθεια στον εαυτο της
και να προχωρησει ενα βημα παρακατω
στα θελω της...

θλιβερα και θ' αντιδρασεις λογω δικης της γαλουχησης...

ετσι ειναι...
δυστυχως...

καταλαβαινεις μονο απο αστυνομικες επεμβασεις επιτηρητων
του νομου...ή του πληρωμενου μπραβου...

ετσι ειναι...
εισαι κι εσυ κι αυτη
το ευνουχισμενο αποτελεσμα
του θεσμοποιημενου ΠΙΑ σκοταδισμου ΜΑΣ!!!

της απεραντης ΠΙΑ ηθικοπλαστικης μωρολογιας μας...

Αρέσει στο μέλος alisida

Gaios-Logginos

# 15 στις 4/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από John1896

Καλησπέρα σας ονομάζομαι Γιάννης και ειμαι 18 χρόνων και ζω με τους γονείς μου τον πατέρα και την μητέρα μου και την μικρότερη αδερφή μου . Εχω ενα πολυ σοβαρό πρόβλημα και ζητώ την άμεση βοήθεια σας. Χθες το απογευμα η μητέρα μου είχε αφήσει το κινητο της στο σπιτι ( και επειδη μου είχε μπει απο πιο παλιά η ιδέα ) το άνοιξα και διάβασα τα μηνύματα της με τον αποκαλούμενο "Ν" η αλήθεια ειναι πως έπεσα απο τα σύννεφα μιας και ηταν άκρως ερωτικά και επίσης έπειτα απο έρευνα που έκανα ανακάλυψα πως η σχεση αυτη κρατάει τουλάχιστον 2 χρόνια. Αποφάσισα να μην μιλήσω σε κανέναν παρο μονο σε εναν ενήλικο φίλο μου ο οποίος ειναι πολυ ώριμος σαν άνθρωπος. Απο κει κ πέρα..για τον γκόμενο της μητέρας μου γνωρίζω που μένει που και ποιο ειναι το μαγαζι του , το τηλέφωνο του και επίσης το ονοματεπώνυμο του. Επίσης εχω πολυ στενούς φίλους ανθρώπους της νύχτας ( εάν χρειαστεί να τον απειλήσω ). Αλήθεια ειμαι πολυ νευριασμένος και μπορω να κανω τα παντα θελω τον σκοτώσω τον *** αλλα γνωρίζω οτι αυτο ειναι χαζομάρα. Αν μπορείτε πείτε μ τι να κανω και επίσης τι μπορω να κανω σ αυτόν!

Σας ευχαριστω 

Συνέχισε να ποστάρεις γιατί μοιάζεις με τρολ.

Νευριασμένος με τέτοιο σοβαρό θέμα όπως δηλώνεις έχοντας μόνο 2 ποστ είναι κατά

της ψυχολογίας που θα ταίριαζε-κλείδωνε ως αποδεκτή...οπότε μόνο με άκουα-φόρτε

το καταπίνω...(φιλικά)

Mystik_Male

# 16 στις 4/11/2013
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Ο μόνος άνθρωπος στον οποίον πρέπει να μιλήσεις ήρεμα και πολιτισμένα, Γιάννη, είναι η μητέρα σου.

Δώσ' της το χρόνο να σου εξηγήσει τα πράγματα από την πλευρά της.

Από τη μια, μπορεί η μητέρα σου να βρήκε στον εραστή της ποιότητες που της λείπουν από τον πατέρα σου και που εσύ σαν παιδί δεν μπορείς να ξέρεις.

Από την άλλη, μπορεί όλα αυτά που βρήκες και ξέρεις να μη σημαίνουν απολύτως τίποτε.
Να ' ναι απλά μια κακόγουστη φάρσα του κυρίου προς τη μητέρα σου, που άρχισε πριν από 2 χρόνια και συνεχίζεται.

Όπως και να ' χει όμως, πριν ακούσεις τί έχει να σου πει η μητέρα σου πάνω στο θέμα, μην κάνεις τίποτε.

Αυτά τα πράγματα θέλουν πολλή ψυχραιμία και πολλή σκέψη.

pliktro_

# 17 στις 5/11/2013
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 112

δεν σε αφορα το θεμα.

μην υποκαθιστας τον πατερα σου.

διακρινω οιδιποδειο.

Αρέσει στο μέλος somebody961

morgoth

# 18 στις 7/11/2013
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

ειναι κατι που καλως ή κακως δε σε αφορα. και μη το σκαλισεις γιατι μπορεις να βρεθεις προ μεγαλων εκπληξεων... οπως πχ οτι η μανα σου ειναι με το πατερα σου συμβατικά. γιαυτο και με τοση ευκολια βρηκες ποιος ειναι ο φιλος της μαμας.. Προβληματισου ναι. ομως μην κανεις τον ανδρα της. Εχει αντρα. εσυ εισαι το παιδι της.

KLELIA22

# 19 στις 7/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από morgoth

ειναι κατι που καλως ή κακως δε σε αφορα. και μη το σκαλισεις γιατι μπορεις να βρεθεις προ μεγαλων εκπληξεων... οπως πχ οτι η μανα σου ειναι με το πατερα σου συμβατικά. γιαυτο και με τοση ευκολια βρηκες ποιος ειναι ο φιλος της μαμας.. Προβληματισου ναι. ομως μην κανεις τον ανδρα της. Εχει αντρα. εσυ εισαι το παιδι της.

αυτο.

και γινε πιο παρατηρητικος...

ειναι καλα η μαμα σου ?

εχει νευρα?

κλαιει στο ασχετο?

εχει ανεξηγητους πονους... ?

sunnyeyes-

# 20 στις 7/11/2013
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18