Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τι να πιστέψω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

LucioDalla

# 1 στις 9/11/2013
author
Ανδρας / 39 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξέρω τι να πιστέψω

Έχω εταιρεία και η δουλεια μου απαιτει να φεύγουμε σε πολλα ταξίδια. Τους τελευταίους δύο μήνες προσέλαβα μια υπαλληλο για να έρχεται μαζί μας στα ταξίδια και να μαθαίνει τη δουλεια. Να σημειωσω οτι παιρνει και πολυ καλο μισθο.

Να μην τα πολυλογώ, σε αυτή τη κοπέλα έπεσα με τα μουτρα να της μαθω οσα ξερω και δεν ξερω για την δουλεια και να την ενταξω σαν ενα αναποσπαστο μερος της ομαδας μας. Επισης δεν θα κρυψω οτι μου αρεσει και λιγο ερωτικα, αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι ασχετο και δεν ειναι της παρουσης. Τελος παντων εκει που θελω να μεινω ειναι οτι θεωρώ οτι της εχω προσφερει και έχω μοιραστει μαζι της πολλα επαγγελματικα και προσωπικα πραγματα οσο καιρο ειναι στη δουλεια. Μέχρι προσφατα μου φαινοταν οτι τα εκτιμουσε ολα αυτα παρα πολυ. Λοιπον το θέμα τώρα είναι το εξής: Προσφατα σε ενα ταξιδι που ημασταν μαζι, στο ξενοδοχειο που μεναμε αυτη έμενε στο διπλανο δωματιο κολλητα απο το δικο μου και ετσι οπως παω να μπω στο δωματιο μου αντιληφθηκα οτι μιλαγε με τον "φιλο" της στο τηλεφωνο για μενα. Εκεινη την ωρα δεν κρατηθηκα κοντοσταθηκα λιγο να κρυφακουσω... Το τι ακουσα δεν λεγεται... Την ακουγα να μιλαει για μενα λες και ημουν ο τελευταιος μ%!%#%ς, να λεει πραγματα τα οποια της ειχα πει προσωπικα μου και να του λεει ποσο γελοιος ειμαι, και επισης να υπονομευε συνεχεια και συνεχεια ολα αυτα που προσπαθω να της μαθω, να με εχει κανει ενα πραγματικο σκουπιδι. Εκεινη την ωρα δεν ξερω πως κρατηθηκα να μην σπασω την πορτα και να την φτυσω καταμουτρα. Θεωρω οτι ολα αυτα που ελεγε ηταν 100% λαθος και δεν εχουν κανενα ιχνος δικαιολογίας.Ακομα κανω πως δεν τρεχει τιποτα γιατι δεν ξερω πως να αντιδρασω, αλλα οποτε την βλεπω απο εκεινη τη μερα μου γυρνανε τα ματια. Ειλικρινα θελω να μου πειτε την γνωμη σας γιατι ολη αυτη η ιστορια με εχει τρελανει, Απο εκεινη τη μερα δεν μπορω ουτε καν να δουλεψω.

aladdin30

# 2 στις 9/11/2013
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Σου ζητησε να πεσεις με τα μουτρα να της πεις ο,τι ηθελες να της πεις?
Σου ταξε τιποτα και δε το κανε?
Ηθελες και τη βοηθησες. Φιλαρακι με βοηθειες στα επαγγελματικα δε τη ριχνεις τη γκομενα. Στην καλυτερη περιπτωση να σου πει ενα ευχαριστω, αλλα κι αυτο δεν ειναι υποχρεωμενη εφοσον μονος σου επεσες να τη βοηθας μηπως και ''φας'' τιποτα ξεροκοματα στο τελος. Μην ασχολεισαι λοιπον, αλλα μη της κανεις και μουτρα. Πιστευω η γυναικα αυτη να σε διδαξε τουλαχιστον τωρα στα γεραματα εστω και να μη την ξαναπατησεις. Οτι εισαι παντρεμενος ασχολιαστο...

Αρέσει στο μέλος lovable1

LucioDalla

# 3 στις 9/11/2013
author

Μπορει να εχεις δικιο. Παντως οτι εκανα δεν το εκανα για να φαω ξεροκοματα οπως λες, το εκανα γιατι πραγματικα χρειαζομαι καποιον να μαθει τι δουλεια και λυπαμαι πολυ γιατι ειχα ριξει πολλες ελπιδες πανω της.

aladdin30

# 4 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση

Και ετσι να ειναι, ηθελες και το κανες το καλο. Γενικα μη συνδεεις την ευγνωμοσυνη με την ερωτικη ελξη.

tzoulia49

# 5 στις 10/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

γαιε ειπα ν ανεβασεις ποστ ...

ηθος και σεβασμος ...
αλλα εσυ που ...
φιλε οταν επιλεγεις καποιον να τον κανεις τοσο στενο κι εμπιστο  σου συνεργατη πρωτ απ ολα ψαχνεις ν ανακαλυψεις το ηθος του ...
και κατοπιν τουτου προχωρας και στα πιο βαθια ...
με το  χαιρετε να κανεις καποιον δεξι σου χερι σορυ αλλα δεν ειναι και πολυ εξυπνο ...
την απομακρυνεις παρ αυτα ...χωρις πολλα ζουμια ...
κι αλλη φορα να σου γινει μαθημα ...
σε θεσεις κλειδια να μην βαζεις  οποιον να ναι ...

aladdin30

# 6 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση

Θα ναι φινο γκομενακι φαινεται, και μολις ακουσες να σε θαβει με το δικο της τα ειδες ολα! Αχαριστες γυναικες ρε φιλαρακι, τους μαθαινες τη δουλεια και δε σου καθονται, ετσι για το γαμωτο! Τιποτα δεν εκτιμανε! Ξερεις ποσα κομπιουτερ εχω φτιαξει οταν ημουνα φοιτητης? Ξερεις ποσα εξελ και παρουσιασεις? Ποσα μαθηματα τζαμπα και βερεσε και μετα σε βλεπουνε στο δρομο και κανουνε οτι δε σε ειδανε! Εμαθα ομως και απο τοτε δεν κανω χαρες αν δεν εχω να λαβω.

Τελικα εισαι και παντρεμενος??

Αρέσει στο μέλος blackrose73

Enikos

# 7 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.053

Ακου τωρα...

Τι περιμενες να σε πει δηλαδη, οταν μολις την γνωρισες και παντα στα πλαισια του επαγγελματικου ενδιαφεροντος, αρχισες και της ελεγες  προσωπικα σου? (ετσι γραφεις τουλαχιστον).

Και για να στησεις αυτι, μαλλον σ' ενδιαφερουν και αλλα πραγματα, περα απο το της δουλειας, μαζι της.

Ενας ανθρωπος, που εχει κατα νουν την δουλεια, δεν στηνει αυτι  στις πορτες των ξενοδοχειων.

Απλα το νου σου δεν τον εχεις τοσο στα της δουλειας, με την συγκεκριμενη, αλλα και αλλου.

Και για πες μου! Εκεινη σε λεει οτι σε λεει. Εσυ τι μας λες οτι εισαι? Ενας τυπος που μολις βλεπει γκομενα, της λεει τα προσωπικα του και μετα παει και στηνει αυτι στον διαδρομο? Αυτο καταλαβα εγω.

Ερωτηση. Δεν ειχε τηλεφωνο στο δωματιο σου να της τηλεφωνησεις για τις δουλειες σας?

Πως πας και χτυπας την πορτα μιας κοπελιας? Στο ονομα της δουλειας? Δεν μου κανει για κινηση Κυριου αυτο. Μου κανει κινηση πασοκου, που μολις γραφτηκε καποιος στην κλαδικη, παει να του φαει την γυναικα. 

Λοιπον, ασε τις κλαψες τωρα γιατι οι μεντες που σου εδωσε ηταν πραγματι για τον βηχα. Και καλο θα σου κανουν.

Ασε την κοπελια να κανει την δουλεια της και κανε και εσυ την δικη σου. Η οποια ειναι αλλη απο το να χτυπας τις ξενες πορτες, στο ονομα της δουλειας.

Και κανονισε τωρα ε? Να πιασεις να την σαμποταρεις, επειδη σε ειπε κεφτε! 

Μαλλον σου ειπε κατι που δεν ειχες παρει χαμπαρι.

Αμεσως! Να κλαφτεις.

(ολα αυτα, συμφωνα με οτι περιγραφεις, ε?).

Αρέσει στα μέλη konpolissoso, blackrose73 και σε ακόμα 1 μέλος.

roxette_

# 8 στις 10/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

να υποθεσω οτι ειναι κατω απο 30 η κοπελια και ειπες να το παιξεις δασκαλος...

somebody961

# 9 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι μια και έξω με αυτό το θέμα (κάνω χατίρια, καλοσύνες):

Κατανοητό ότι έχουμε την ανάγκη να διαφέρουμε στα μάτια μιας γυναίκας από τους "άλλους" που την πολιορκούν αποζητώντας την προσοχή της με κάθε τρόπο. Και, έχοντας γαλουχηθεί με τη άκυρη εδώ λογική "πρώτα θα δώσεις και μετά θα πάρεις", πέφτουν πολλοί άντρες στη παγίδα αυτή της "υπερπροσφοράς καλοσύνης", και τελικά,
το μόνο που καταφέρνουν είναι να κακομαθαίνουν τα ανώριμα θηλυκά και, ευτυχώς για αρκετές κοπέλες, να τις "μπουκώνουν" γεμίζοντας τις υποχρεώσεις και,
μη αντέχοντας αυτό, το εκτονώνουν με το να μας διαολοστέλνουν ή, στη περίπτωση του φίλου εδώ, να τον βρίζουν πίσω από τη πλάτη του γιατί δεν γνωρίζουν πώς να το διαχειριστούν. Από υποχρέωση δεν γεννήθηκε ποτέ καμία σχέση υγιής.

(βέβαια, στη περίπτωση εδώ 'παίζει' και το ενδεχόμενο η κοπέλα να ήταν "αναγκασμένη" να το κάνει προκειμένου να δικαιολογηθεί στο αγόρι της που θα της τα είχε πρήξει με τα "τι δουλειά έχεις σε ξενοδοχείο με αυτόν" κλπ κλπ, οπότε η άμυνα της θα ήταν να τον ξεφτιλίσει στα μάτια του για να ησυχάσει, αλλά χλωμό ως κίτρινο το κόβω)

Ομως αυτό τελικά γιατί να το κάνουμε;
Μήπως να σκεφτούμε ότι ίσως είναι θαμμένη μας ανασφάλεια (δεν έχω τα προσόντα και προσπαθώ να δώσω άλλα..), και εκδηλώνεται τελικά με ζητιανιά; (1η περίπτωση),
ή είναι έως και ναρκισσισμός; .. (είμαι ο καλύτερος και να γιατί., η 2η)

Και ο Νάρκισσος ως γνωστόν στο τέλος έπεσε στη λίμνη..

Αρέσει στα μέλη konpolissoso, blackrose73 και σε ακόμα 1 μέλος.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tzoulia49

# 10 στις 10/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κι αν φιλε σκεφτοσουν με δολο να την ριξεις στο κρεβατι κατα πως αποφανθησαν τ αρσενικα του φορουμ ...

μια και ειναι αντρικη λογικη κι εμας τις γυναικες ουδολως μας παει κατ ευθειαν εκει το μυαλο ...
παντρεμενος ανθρωπος τι ψαχνεις;
μηπως σε αντεληφθη η κυρια και σε ισοπεδωσε στον αλλον διοτι καθολου εμεις τα κοριτσια δεν εκτιμουμε τους λιμασμενους παντρεμενους ...;
αναθεωρησε και ξαναστειλτην σπιτι της ...
το γλυκοο δεν εδεσε σ ολους τους τομεις επαγγελματικους κι ερωτικους ...
και την επομενη να διαχωρισεις τα επαγγελματικα απο  τα ερωτικα και σαν  συνεργατιδα να μην επιλεγεις οπωσδηποτε σαγηνευτικα ελκιστικη ...
υπαρχουν και νορμαλ κοριτσια για τις δουλειες ...

inioxos52

# 11 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Επειδη υποτιθεται εισαι αντρας-αντρας, θα περιμενα αρχικα απο σενα να παραδεχτεις ευθαρσως, πως το προσελαβες και το βοηθησες υπερμετρα το μωρο, με απωτερο στοχο  να το καλιγωνεις κιολας συχνα πυκνα στα ταξιδια που κανετε μακρυα απο την γυναικα σου. Δηλαδη με εναν σμπαρο, οσα τρυγωνια κατσουν.

Και μη με πεις πως δεν ειναι ετσι και πως το θεμα ειναι καθαρα επαγγελματικο, γιατι τοτε θα σου ελεγα  πως η επρεπε να προσλαβεις αντρα εαν επροκειτο μονο για δουλεια, η θαπρεπε να προσελαμβανες ως υπαλληλο το γκομενακι που θαχες ηδη στο τσεπακι σου, προκειμενου να σου ζεσταινει το κρεβατι τα κρυα βραδυα στα ξενοδοχεια της επαρχιας.

Εφοσον λοιπον η αρχικη σκεψη σου, καθως και η θεση σου αποδεικνυονται βλακωδως ανεπαρκεις για αντρα υποτιθεται πονηρο και περπατημενο -αφου ηδη εχεις καβατζαρει τα 30 και δεν εισαι πλεον αθωος εφηβος-, φροντισε να φερθεις τελικα αντρικια.

Κοψε μαχαιρι τα σαλια μαζυ της, και περιορισου αυστηρα σε θεματα δουλειας, χωρις να την πιεζεις υπερμετρα εκδικουμενος την επειδη δεν σουκατσε, η επειδη ως αντρα ασοβαρο σε πηρε στο ψιλο. Διοτι στην τελικη, ΕΣΥ της εδωσες το δικαιωμα.

Αν δεν μπορεις να το κανεις αυτο που σου λεω,  δωσε της δρομο, και προσελαβε στην θεση της εναν αντρα δινοντας του εναν κανονικο μισθο, και επιπλεον μπονους επιτευξης μηνιαιων στοχων, και οχι απευθειας εναν μεγαλο μισθο οπως εκανες με το γκομενακι.

Ψιτ, και πουσαι. Αποδω και στο εξης, σοβαρος ε?  Οχι σοβαροφανης. Σοβαρος λεω. Καταλαβες δικε μου?

Αρέσει στα μέλη konpolissoso, LucioDalla
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

MiltosRNLI1930

# 12 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.838

ΕΓΡΑΨΕΣ !!! Τι θαλεγες να παραδιδεις και μαθηματα  σε βουλευτας,δημοσιους υπαλληλους .

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Enikos

Ακου τωρα...

Τι περιμενες να σε πει δηλαδη, οταν μολις την γνωρισες και παντα στα πλαισια του επαγγελματικου ενδιαφεροντος, αρχισες και της ελεγες  προσωπικα σου? (ετσι γραφεις τουλαχιστον).

Και για να στησεις αυτι, μαλλον σ' ενδιαφερουν και αλλα πραγματα, περα απο το της δουλειας, μαζι της.

Ενας ανθρωπος, που εχει κατα νουν την δουλεια, δεν στηνει αυτι  στις πορτες των ξενοδοχειων.

Απλα το νου σου δεν τον εχεις τοσο στα της δουλειας, με την συγκεκριμενη, αλλα και αλλου.

Και για πες μου! Εκεινη σε λεει οτι σε λεει. Εσυ τι μας λες οτι εισαι? Ενας τυπος που μολις βλεπει γκομενα, της λεει τα προσωπικα του και μετα παει και στηνει αυτι στον διαδρομο? Αυτο καταλαβα εγω.

Ερωτηση. Δεν ειχε τηλεφωνο στο δωματιο σου να της τηλεφωνησεις για τις δουλειες σας?

Πως πας και χτυπας την πορτα μιας κοπελιας? Στο ονομα της δουλειας? Δεν μου κανει για κινηση Κυριου αυτο. Μου κανει κινηση πασοκου, που μολις γραφτηκε καποιος στην κλαδικη, παει να του φαει την γυναικα. 

Λοιπον, ασε τις κλαψες τωρα γιατι οι μεντες που σου εδωσε ηταν πραγματι για τον βηχα. Και καλο θα σου κανουν.

Ασε την κοπελια να κανει την δουλεια της και κανε και εσυ την δικη σου. Η οποια ειναι αλλη απο το να χτυπας τις ξενες πορτες, στο ονομα της δουλειας.

Και κανονισε τωρα ε? Να πιασεις να την σαμποταρεις, επειδη σε ειπε κεφτε! 

Μαλλον σου ειπε κατι που δεν ειχες παρει χαμπαρι.

Αμεσως! Να κλαφτεις.

(ολα αυτα, συμφωνα με οτι περιγραφεις, ε?).

Enikos

# 13 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 20.053

E, οχι!!

Αυτοι, κατα κυριο λογο οι πρωτοι, δεν χρειαζονται λογια. Θενε κατευθειαν σε ενα φουρνακι, που εχω φτιαξει, με τουβλα δοκιμασμενα στην πολυχρονη πυρολυση, "ουδετερων υλικων". Τα εχω φερει απο Γερμανια...απο ενα "εκθεσειακο χωρο της Γερμανικης κουλτουρας". Μι πιανς?

Αυτους τους δευτερους δε, θα τους ειχα στο στοκολο να φουρνιζουν τους πρωτους, ντυμενους με παλτα, για να δουν με ποιους εκαναν παρεα και να φτιαχνουν χρωματακι...προς γνωσιν και συμμορφωσιν.

Αφτα θα ντους "ελεγα".

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από MiltosRNLI1930

ΕΓΡΑΨΕΣ !!! Τι θαλεγες να παραδιδεις και μαθηματα  σε βουλευτας,δημοσιους υπαλληλους .

tanton-

# 14 στις 10/11/2013
author
Ανδρας / 64 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Μια λέξη την ημέρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tzoulia49

κι αν φιλε σκεφτοσουν με δολο να την ριξεις στο κρεβατι κατα πως αποφανθησαν τ αρσενικα του φορουμ ...

μια και ειναι αντρικη λογικη κι εμας τις γυναικες ουδολως μας παει κατ ευθειαν εκει το μυαλο ...
παντρεμενος ανθρωπος τι ψαχνεις;
μηπως σε αντεληφθη η κυρια και σε ισοπεδωσε στον αλλον διοτι καθολου εμεις τα κοριτσια δεν εκτιμουμε τους λιμασμενους παντρεμενους ...;
αναθεωρησε και ξαναστειλτην σπιτι της ...
το γλυκοο δεν εδεσε σ ολους τους τομεις επαγγελματικους κι ερωτικους ...
και την επομενη να διαχωρισεις τα επαγγελματικα απο  τα ερωτικα και σαν  συνεργατιδα να μην επιλεγεις οπωσδηποτε σαγηνευτικα ελκιστικη ...
υπαρχουν και νορμαλ κοριτσια για τις δουλειες ...

ελκυστική 

( σε δέκα χρόνια θα αρχίσουμε μαθήματα  σύνταξης )

hns1602

# 15 στις 10/11/2013
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.609

Ό,τι και να λες... οι γυναίκες, ξέρουμε πολύ καλά, αν, πότε και πόσο μας φλερτάρει ένας άντρας στο χώρο εργασίας μας...

Στα μάτια της, ενδεχομένως να είσαι πράγματι ένας μακάκας, εφόσον: 

α) είσαι παντρεμένος

β) της μιλάς για τα προσωπικά σου

γ) εισπράττει το ερωτικό σου ενδιαφέρον 

Ως αφεντικό, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι τα λεκτικά όρια τα θέτεις εσύ... και άρα η συζήτηση περί προσωπικών, είναι δική σου ευθύνη... Να υποθέσω ότι τα προσωπικά που της έχεις πει, είναι για τον "ατυχή" γάμο σου ή έχουν ερωτικά υπονοούμενα;

Από προσωπικές εμπειρίες, θα σου πω ότι τους παντρεμένους οι οποίοι με φλέρταραν κατά καιρούς στους χώρους εργασίας μου... τους θεωρούσα από απελπισμένους έως γελοίους... 

Το αν σου κάνει ή όχι στη δουλειά, το ξέρεις εσύ... κόψε τις προσωπικές συζητήσεις και περιορίσου στα περί επαγγελματικών...

Αν η ήττα είναι βαριά, το να σε θεωρεί μακάκα, μια απλή ταπεινή υπάλληλος, τότε βρες άλλον/η υπάλληλο, όπως σου είπαν και οι προλαλήσαντες...

Αρέσει στα μέλη valerie, LucioDalla και σε ακόμα 1 μέλος.

seahorse51

# 16 στις 10/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλά είπε ο some

...νομίζω.

When you're good, you're very good 

BUT

when you're bad , you're ( MUCH ) better

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από tanton-

Μια λέξη την ημέρα

ελκυστική 

( σε δέκα χρόνια θα αρχίσουμε μαθήματα  σύνταξης )

DoctorZhivagos

# 17 στις 10/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το χειρότερο όλων να μπλέξεις το ερωτικό με το επαγγελματικό.. δημιουργούνται αμφίσημες καταστάσεις και δε ξέρεις πώς να το πιάσεις και πώς να το αφήσεις.. απο κει και ύστερα το οτι σε κακολόγησε μπορεί να είναι και ένας τρόπος να σβήσει την ζήλια του φίλου της.. δηλαδή ταξιδάκι επαγγελματικό κτλ τι περιμένεις να πεί στον δικόν της; Το καλό-όμορφο αφεντικό που μου φέρεται τέλεια.. να τρελαθεί ο άλλος;

Δεν αποκλείετε και να σε γουστάρει ακόμα.. το τι έλεγε στον φίλο της με το τι σκέφτεται μπορεί να είναι η μέρα με την νύχτα.. αλλά σκέψου καλά.. έχει σχέση και είστε σε μια δουλειά... δε φαντάζεσαι πώς μπορεί να εξελιχθεί ένα τέτοιο στόρυ.. μακριά λέμε...

LucioDalla

# 18 στις 11/11/2013
author

Καλοδεχούμενα όλα αυτά που λέτε... και το κράξιμο που ρίξανε μερικοί ακόμα πιο καλοδεχούμενο, γιατί μάλλον μου αξίζει που δίνω έτσι, εμπιστοσύνη σε ανθρώπους. 

Επειδή μου αρέσει να λέω αλήθειες δεν θα κρύψω οτι ίσως κάποια πράγματα από αυτά που φυσικα λανθασμένα προσέφερα ήταν προϊόντα της ερωτικής έλξης που ένιωθα. (γι αυτούς που θα σπεύσουν να με κράξουν γι αυτό που παραδέχομαι λέω το εξής: ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλλέτο). Τέλος πάντων απο δω και πέρα σε κάθε περίπτωση θα κρατάω τη σχέση μας σε ψυχρό επαγγελματικό επίπεδο, είναι κάτι που θα πρέπει πλέον κι αυτή αλλά κι εγώ να το πιούμε με το ζουμάκι μας εδώ που ήρθε η κατάσταση.

LucioDalla

# 19 στις 11/11/2013
author

DoctorZhivagos έχει μια βάση αυτό που λες για τον φίλο της, αλλά έχω βάσιμες υποψίες οτι δεν  πρέπει να του τα ελεγε για να του κοπει η ζηλεια και μάλλον τα εννοει...

LucioDalla

# 20 στις 11/11/2013
author

inioxos52 ακολουθώ τις συμβουλές σου κατά γράμμα αλλά να την απολύσω για κάτι που υποτίθεται οτι δεν άκουσα ποτέ νομίζω πάει πολύ..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε