Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φιλοι η κατι παραπανω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

preifipe

# 1 στις 11/11/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Κόρινθος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 63
'Aρεσαν+: 0%

Φιλοι η κατι παραπανω

Στο πανεπιστημιο γνωρισα εναν συμφοιτητη μου ο οποιος ειναι στο 2 ετος.Αρχικα ανταλλαξαμε τηλεφωνα και βγηκα την επομενη μερα μαζι με την παρεα του. Απο τοτε κανουμε πολυ παρεα ομως πριν 2 εβδομαδες καναμε φαση σε ενα κλαμπ την επομενη μερα μου ειπε οτι αυτο που εγινε ελπιζει να μην επιρεασει τν φιλια μας και εγω το επαιξα ανετη και του ειπα εννοειται ρε φιλε...Αυτος ειπε σε μια φιλη του με την οποια κανω και εγω παρεα πως με βλεμει φιλικα αλλα δν εχει θεμα να ξανα κανει κατι μαζι μου...Πριν συμβει αυτη ι φαση μου ειχε πει πως με γουσταρει ο φιλος του αλλα εγω του ειχα ξεκαθαρισει πως ενδιαφερομαι για αλλον(ελπιζω να καταλαβε οτι ελεγα αυτον)τωρα απλα κανουμε παρεα οπως παλια σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα αν και μερικες φορες με φλερταρει που και που.Το κακο ειναι πως θελω να κανω κατι μαζι του αλλα θελω και μια σχεση μαζι του πραγμα το οποιο αυτος δεν θελει.Απο την μια λεω να κανω καποια κινηση (με τν κινδυνο να μου πει παλι οτι με βλεπει φιλικα)η απλα να αδιαφορισω μπας και κανει αυτος καποια κινηση(μαζι με την αδιαφορια προσθετω και το να φλερταρω και με καποιον αλλον μπροστα του)καμια ιδεα???

psaromallis

# 2 στις 11/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πες μας...

...κάτι ρε κοπελλίτσα μου:

Ο μπαχτσές του Πανεπιστημίου
ΔΕΝ έχει άλλες πορτοκαλιές ;

(Τελικά έχουν δίκιο κάποιοι κακοί άνδρες
που ισχυρίζονται ότι τα θηλυκά είναι σαν τα γραμματόσημα)...

KLELIA22

# 3 στις 11/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από preifipe

Φιλοι η κατι παραπανω

Στο πανεπιστημιο γνωρισα εναν συμφοιτητη μου ο οποιος ειναι στο 2 ετος.Αρχικα ανταλλαξαμε τηλεφωνα και βγηκα την επομενη μερα μαζι με την παρεα του. Απο τοτε κανουμε πολυ παρεα ομως πριν 2 εβδομαδες καναμε φαση σε ενα κλαμπ την επομενη μερα μου ειπε οτι αυτο που εγινε ελπιζει να μην επιρεασει τν φιλια μας και εγω το επαιξα ανετη και του ειπα εννοειται ρε φιλε...Αυτος ειπε σε μια φιλη του με την οποια κανω και εγω παρεα πως με βλεμει φιλικα αλλα δν εχει θεμα να ξανα κανει κατι μαζι μου...Πριν συμβει αυτη ι φαση μου ειχε πει πως με γουσταρει ο φιλος του αλλα εγω του ειχα ξεκαθαρισει πως ενδιαφερομαι για αλλον(ελπιζω να καταλαβε οτι ελεγα αυτον)τωρα απλα κανουμε παρεα οπως παλια σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα αν και μερικες φορες με φλερταρει που και που.Το κακο ειναι πως θελω να κανω κατι μαζι του αλλα θελω και μια σχεση μαζι του πραγμα το οποιο αυτος δεν θελει.Απο την μια λεω να κανω καποια κινηση (με τν κινδυνο να μου πει παλι οτι με βλεπει φιλικα)η απλα να αδιαφορισω μπας και κανει αυτος καποια κινηση(μαζι με την αδιαφορια προσθετω και το να φλερταρω και με καποιον αλλον μπροστα του)καμια ιδεα??

δεν ειστε φιλοι... απο τη στιγμη που εσυ τον "σκεφτεσαι" αλλιως...

δεν ειστε εχθροι...

ειστε  μελη μια ιδιας παρεας...

αν σε χαλαει αυτη η  "φιλικη" επαφη... μαζι του..

που δεν εξελισσεται ερωτικα οπως επιθυμεις

κρατα αποστασεις...

οσο λιγοτερο βλεπεστε.. τοσο λιγοτερο ... θα φλερταρετε ...

τοσο λιγοτερο..

θα μενεις με την αισθηση του ανικανοποίητου.

ε .. και σιγα σιγα...

θα ξεχαστεις...

συμφωνω στο να ... κανεις αντιπερισπασμο...

οχι ομως για να ζηλεψει αυτος...

αλλα για να νιωθεις ομορφα εσυ...

ειναι ομορφο και κολακευτικο...

για ενα κοριτσι να νιωθει επιθυμητο...

το να τον περιμενεις... και να μην ερχεται ποτε...

θα σε τσακισει...

κριμα δεν ειναι ?

νεο κοριτσι...

με καποιον αλλον... αυτο που λαχταρας...

τη συντροφικοτητα απ οσο καταλαβαινω...

μπορει να ερθει πολυ πιο ευκολα...

δεν θελει  ρε παιδακι μου να εισαι στην καθημερινοτητα του...

θα 'χει τους λογους του...

σεβασου το...

aladdin30

# 4 στις 11/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Οτι σε γουσταρει ο φιλος του μπορει να το ειπε να σε ψαρωσει και να κοψει αντιδρασεις τι θα πεις. Εφοσον του ειπες οτι το μυαλο σου ειναι αλλου, τα κανες μανταρα. Επρεπε να το πας πιο διπλωματικα. Τωρα κανε κινησεις να βγεις απ το friendzone. Οτι του αρεσεις ειναι βεβαιο, αλλιως δε θα σε φιλουσε ουτε θα σε φλερταρε. Η γνωμη μου ειναι να μη βαλεις ακομη τη ζηλεια στο παιχνιδι γτ θα τα κανεις χειροτερα.

hns1602

# 5 στις 11/11/2013
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697

Αν του άντρα δεν του βγει εξ αρχής το φουλ ερωτικό... δεν πρόκειται να του βγει ούτε αργότερα...

Αυτός γουστάρει παιχνιδάκια... δεν τον ενδιαφέρουν οι φιλίες... απλοί γνωστοί είστε στην ίδια παρέα...

Από τη στιγμή που σε γουστάρει και κάποιος φίλος του... αν σε ήθελε ο φασοματζής, θα το ξεκαθάριζε πρώτα με το φίλο του... και μετά θα έκανε κάτι μαζί σου...

Αυτός, φαντάζομαι πως ούτε με το φίλο του έχει ξεκαθαρίσει τίποτα... ούτε θέλει πολλά πολλά από εσένα... κανένα πηδηματάκι πού και πού σε περιόδους λειψυδρίας... 

Διαλέγεις και παίρνεις... τι θέλεις να γίνεις για πάρτη του... μόνο μην κλαίγεσαι μετά... εμείς σου τα είπαμε...

inioxos52

# 6 στις 11/11/2013
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Βρε κοπελλα μου, τα αγορια μεχρι τα γεραματα τους, θελουν παντοτε φασουλα και σεξακι, αλλα χωρις δεσμευσεις.

Οποτε αυτον τον ξεχνας, διοτι εκτος των αλλων σε εκανε και πασα στον κολλητο του ως γκομενα πλυνε βαλε.

Εαν σε ενδιαφερουν οι σχεσεις και οχι το παρτα-(ους) ολα-(ους), ναχεις τα ματια σου ανοιχτα για σχεσακηδες. 

Αυτοι παραμενουν  κοντα στα κοριτσια, μεχρι που αυτα τους βαριουνται, και τους πετανε. Και μενουν μετα οι τυποι με τα καυτα δακρυα να κυλουν απο τα ματια τους αργα...

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Gaios-Logginos

# 7 στις 11/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από preifipe

Φιλοι η κατι παραπανω

Στο πανεπιστημιο γνωρισα εναν συμφοιτητη μου ο οποιος ειναι στο 2 ετος.Αρχικα ανταλλαξαμε τηλεφωνα και βγηκα την επομενη μερα μαζι με την παρεα του. Απο τοτε κανουμε πολυ παρεα ομως πριν 2 εβδομαδες καναμε φαση σε ενα κλαμπ την επομενη μερα μου ειπε οτι αυτο που εγινε ελπιζει να μην επιρεασει τν φιλια μας και εγω το επαιξα ανετη και του ειπα εννοειται ρε φιλε...Αυτος ειπε σε μια φιλη του με την οποια κανω και εγω παρεα πως με βλεμει φιλικα αλλα δν εχει θεμα να ξανα κανει κατι μαζι μου...Πριν συμβει αυτη ι φαση μου ειχε πει πως με γουσταρει ο φιλος του αλλα εγω του ειχα ξεκαθαρισει πως ενδιαφερομαι για αλλον(ελπιζω να καταλαβε οτι ελεγα αυτον)τωρα απλα κανουμε παρεα οπως παλια σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα αν και μερικες φορες με φλερταρει που και που.Το κακο ειναι πως θελω να κανω κατι μαζι του αλλα θελω και μια σχεση μαζι του πραγμα το οποιο αυτος δεν θελει.Απο την μια λεω να κανω καποια κινηση (με τν κινδυνο να μου πει παλι οτι με βλεπει φιλικα)η απλα να αδιαφορισω μπας και κανει αυτος καποια κινηση(μαζι με την αδιαφορια προσθετω και το να φλερταρω και με καποιον αλλον μπροστα του)καμια ιδεα???

Ντύσου θηλυκά και φόρτσαρε απαλά και πονηρά (όπως είναι η φύση σου δηλαδή).

Αν δεν υπάρξει ανταπόκριση...δώσε τέλος με την μία!

Συνέχισε να ποστάρεις όμως...

preifipe

# 8 στις 23/11/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Κόρινθος

χθες τον συναντησα τυχαια σε ενα κλαμπ στο οποιο ειχε ερθει αυτοσ και ο κολλητοσ του και εκατσε με την παρεα μου ενω γνωριζε καλυτερα τα παιδια απο την παρεα μου απευθυνθηκε σε αυτουσ ελαχιστα και εγραψε και τον κολλητο του και χορευε και μιλουσε μονο σε μενα και γενικα με φλερταρε εντονα οπωσ εντονοσ ηταν και ο χοροσ μασ (με πολλα πιασιματα απο μερουσ του)ομωσ δεν φιλιθηκαμε ενω πηγε να γινει οταν ειχα καθισει στα ποδια του .Σημερα εκανε παρτυ το πανεπιστημιο και αυτοσ καθοταν με μια 29 που κανει μεταπτυχιακο,καποιεσ στιγμεσ ερχοταν και στην παρεα μου και μιλουσαμε και τοτε  εκεινη κοιταζε εντονα προσ το μεροσ μασ  σε καποια στιγμη μασ λεει οτι θα βγει για λιγο εξω και να τον περιμενουμε και φευγει με την 29αρα..μετα απο κανενα 2 οταν τελειωνε το παρτυ εμφανιζεται με αυτην(σιγουρα εκαναν κατι  τοση ωρα δεν ειχαν παει για τσιγαρο)

Georgebest69-

# 9 στις 23/11/2013
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

επειδη της κοπελιας, της ηρθε μια λιγουρα απο τα ξυδια, προσφερθηκε ο φιλος σου, να την κερασει ενα vromiko στην διπλανη καντινα...που ειναι το κακο δηλαδη???

αμεσως στο πονηρο να παει το μυαλο σου... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από preifipe

μετα απο κανενα 2 οταν τελειωνε το παρτυ εμφανιζεται με αυτην(σιγουρα εκαναν κατι  τοση ωρα δεν ειχαν παει για τσιγαρο)

Enikos

# 10 στις 23/11/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.799

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από hns1602

Από τη στιγμή που σε γουστάρει και κάποιος φίλος του... αν σε ήθελε ο φασοματζής, θα το ξεκαθάριζε πρώτα με το φίλο του... και μετά θα έκανε κάτι μαζί σου...

Enikos

# 11 στις 23/11/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Το νου σου...

...θα κανει κατα δω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Gaios-Logginos

Ντύσου θηλυκά και φόρτσαρε απαλά και πονηρά (όπως είναι η φύση σου δηλαδή).

Αν δεν υπάρξει ανταπόκριση...δώσε τέλος με την μία!

Συνέχισε να ποστάρεις όμως...

Enikos

# 12 στις 23/11/2013
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αχμ...

...νομιζο ωτοι σαι θαιλοι.

Κε εγο ιμε καλος στα ελινικα,...ετση παιρασα κε στω παναιπιστιμειο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από preifipe

χθες τον συναντησα τυχαια σε ενα κλαμπ στο οποιο ειχε ερθει αυτοσ και ο κολλητοσ του και εκατσε με την παρεα μου ενω γνωριζε καλυτερα τα παιδια απο την παρεα μου απευθυνθηκε σε αυτουσ ελαχιστα και εγραψε και τον κολλητο του και χορευε και μιλουσε μονο σε μενα και γενικα με φλερταρε εντονα οπωσ εντονοσ ηταν και ο χοροσ μασ (με πολλα πιασιματα απο μερουσ του)ομωσ δεν φιλιθηκαμε ενω πηγε να γινει οταν ειχα καθισει στα ποδια του .Σημερα εκανε παρτυ το πανεπιστημιο και αυτοσ καθοταν με μια 29 που κανει μεταπτυχιακο,καποιεσ στιγμεσ ερχοταν και στην παρεα μου και μιλουσαμε και τοτε  εκεινη κοιταζε εντονα προσ το μεροσ μασ  σε καποια στιγμη μασ λεει οτι θα βγει για λιγο εξω και να τον περιμενουμε και φευγει με την 29αρα..μετα απο κανενα 2 οταν τελειωνε το παρτυ εμφανιζεται με αυτην(σιγουρα εκαναν κατι  τοση ωρα δεν ειχαν παει για τσιγαρο)

Αρέσει στο μέλος hns1602

hns1602

# 13 στις 4/12/2013
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από preifipe

Σημερα εκανε παρτυ το πανεπιστημιο και αυτοσ καθοταν με μια 29 που κανει μεταπτυχιακο,καποιεσ στιγμεσ ερχοταν και στην παρεα μου και μιλουσαμε και τοτε  εκεινη κοιταζε εντονα προσ το μεροσ μασ  σε καποια στιγμη μασ λεει οτι θα βγει για λιγο εξω και να τον περιμενουμε και φευγει με την 29αρα..μετα απο κανενα 2 οταν τελειωνε το παρτυ εμφανιζεται με αυτην(σιγουρα εκαναν κατι  τοση ωρα δεν ειχαν παει για τσιγαρο)

Στο 'φαγε το κορμί πατριώτισσα!!! 

preifipe

# 14 στις 12/12/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Κόρινθος

τελικα οντωσ εγινε κατι αλλα τον εστειλε επειδη ειναι μικροτεροσ τησ και χθεσ ξανα φιληθηκαμε το κακο ειναι οτι ειπε σε μια κοινη μασ φιλη οτι του αρεσω και οτι ειμαι μια απο τισ καλυτερεσ του φιλεσ και οτι θελει να συνεχισουμε...πωσ συνδυαζοντα αυτα μαζι?εγω σε αντιθεση με αυτον θελω κατι πιο σοβαρο,δεν μου αρεσει να ειμαστε φιλοι και οποτε το θυμηθει να κανει και μαζι μου κατι

hns1602

# 15 στις 19/12/2013
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Μην τον αφήσεις να σε ξαναφιλήσει... 

Αν το κάνει... πες του ότι δε γουστάρεις αυτό το πανηγυράκι όποτε σε θυμάται... διεκδίκησε αυτά που θέλεις... Αν δεν μπορεί να σου τα δώσει... ξέχνα τον...
Αρέσει στο μέλος Sylvia_3

preifipe

# 16 στις 5/1/2014
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Κόρινθος

αποφασισα να του μιλησω ξεκαθαρα γ αυτα που νοιθω και να του πω οτι δεν αντεχω αλλο αυτην την κατασταση και οτι δεν ειμαι εγω αυτη και αν ισχυριστει πωσ δεν θελει κατι πιο σοβαρο να του πω να μεινουμε απλα φιλοι(ελπιζω ομωσ  να θελει σχεση)

IM____

# 17 στις 5/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από preifipe

αποφασισα να του μιλησω ξεκαθαρα γ αυτα που νοιθω και να του πω οτι δεν αντεχω αλλο αυτην την κατασταση και οτι δεν ειμαι εγω αυτη και αν ισχυριστει πωσ δεν θελει κατι πιο σοβαρο να του πω να μεινουμε απλα φιλοι(ελπιζω ομωσ  να θελει σχεση)

Αυτά "άνετη πρεϊφιπε" δεν γίνονται "με βάρκα την ελπίδα".

Καλό είναι να μην αναφέρεις αυτά που νοιώθεις κλπ. Αυτά τα δείχνουμε έμπρακτα, όχι με λόγια.

Ο τύπος δεν φαίνεται "εντάξει παιδί". Οπότε, αν του εξομολογηθείς τον έρωτα, πιθανόν να χάσεις κάθε ελπίδα να καπαρώσεις το "κελεπούρι".

Πάντως δεν σε κόβω και για πολύ "καπάτσα", ούτως ώστε να τον "δέσεις".

Θα σου έλεγα να κάτσεις να σκεφτείς, τι είναι αυτό που σε τραβάει σε αυτόν. Πιθανόν να σου "υπενθυμίζει" αρνητικές πεποιθήσεις που έχεις για τον εαυτό σου.

KLELIA22

# 18 στις 5/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από IM___

Πιθανόν να σου "υπενθυμίζει" αρνητικές πεποιθήσεις που έχεις για τον εαυτό σου.

ειχα την εντυπωση...

οτι μας ελκυουν...  ερωτικα

τα στοιχεια που τη δεδομενη στιγμη θα θελαμε να εχουμε...

nuvola

# 19 στις 5/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
τα στοιχεία που έχεις ήδη...

και θέλεις να καθρεφτισεις σε ελκύουν...(τη δεδομενη στιγμή)

ο έρωτας είναι εγωιστής και νάρκισσος...

IM____

# 20 στις 5/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από KLELIA22

ειχα την εντυπωση...

οτι μας ελκυουν...  ερωτικα

τα στοιχεια που τη δεδομενη στιγμη θα θελαμε να εχουμε...

Αυτά μας ελκύουν σε συνειδητό επίπεδο.

Υπάρχουν όμως και κάποια άλλα στοιχεία, τα οποία μας ελκύουν χωρίς να το αντιλαμβανόμαστε. "Λειτουργούν" σε ασυνείδητο επίπεδο μέσα μας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε