Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με αιχμή τον σεβασμό...(αφιερωμένο στην Τζούλια μετά από δημόσια δήλωσή της να το γράψω)

Σελίδα : 1

Gaios-Logginos

# 1 στις 11/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Με αιχμή τον σεβασμό...(αφιερωμένο στην Τζούλια μετά από δημόσια δήλωσή της να το γράψω)

Σε όλη την ζωή μου λάτρευα τις γυναίκες και ειδικά όσες βρέθηκα στα δίχτυα τους

για να καταλήξουμε ερωτευμένοι...όταν ήμουν μαζί τους ένιωθα γνήσιο αρσενικό...

ήμουν ο κατακτητής τους σε μια πολιορκία γεμάτη πάθος,ένταση και συναίσθημα.

Από την πρώτη στιγμή που τις κοιτούσα και τις άγγιζα όντας ερωτευμένος μαζί τους

ο σκοπός μου ήταν η ηδονή της ψυχής και του κορμιού τους.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα γλυκά αλλά και παθιασμένα ξεσπάσματά τους στις σχέσεις μας

δεν θα ξεχάσω την κυριαρχία που είχαμε ανάμεσά μας,τις ερωτικές μάχες μας

δεν θα ξεχάσω τα ακούσματά τους στους ψιθύρους μου,τα λόγια τους στ'αυτιά μου

δεν θα ξεχάσω τις ήρεμες αλλά και έντονες στιγμές που ζήσαμε...

...πως να τα ξεχάσω όλα αυτά;

Τις ευχαριστώ για όλες τις χαρές που μου΄δωσαν απλόχερα σαν μέλι,αυτές οι τόσο γλυκές

υπάρξεις μου έδωσαν τα πάντα κι εγώ τις σεβάστηκα σαν ανθρώπους,σαν γυναίκες

και σαν ψυχούλες.Ο σεβασμός μου στα "είναι" και στα "θέλω" τους είχε περίοπτη θέση

στις σχέσεις μας.

Η ασφάλεια και η ηδονή που τους έδινα ήταν το ελάχιστο μπροστά σ'αυτά που έζησα...

...τις άκουγα όταν μιλούσαν,στα μάτια τις κοιτούσα,ήμουν παρών σε κάθε πρόβλημά τους

ακόμα κι όταν η λύση δεν ήταν το ζητούμενο,ακόμα κι όταν είχαν τα δικά τους,τα μέσα

και τα έξω τους ήμουν εκεί,δεν τις μείωσα,δεν τις υποβάθμισα,δεν τις χρησιμοποιήσα.

Μετέτρεπα τις αδυναμίες τους σε δυνατότητες και το βουβό τους σε ροή...

...σε πληθώρα συναισθημάτων.

Υπήρξα σύντροφός τους στα δύσκολα όπως και στα εύκολα,όταν έκλαιγαν δεν τους

σκούπιζα τα δάκρυα αμίλητος αλλά έδιωχνα την λύπη,άφηνα την συγκίνηση κι εξύψωνα

την χαρά.Ως παρατηρητής και μέτοχος στις χαρές τους ανταμειβόμουν αθόρυβα

στο μεγαλείο της σιωπής τους.

Δεν θυμάμαι να συζητήσαμε πολλές φορές προβλήματα γιατί δεν τα αφήναμε

να μας θολώσουν και πιο πολύ ζούσαμε στα κραταιά συναισθήματα του έρωτα...

...μιλούσαν τα μάτια μας.Μπορεί όταν χωρίζαμε να έκαιγα τα πάντα μέσα μου

ως άδειο κουφάρι,αλλά όσο ήμουν μαζί τους γινόμουν η καρδιά τους...

...και αυτό δεν το ξέχασε ποτέ κανείς...ούτε αυτές αλλά ούτε κι εγώ...

Τις σεβάστηκα μέσα σ'όλα και κέρδισα αυτό που δεν υπάρχει,το βραβείο που δεν βλέπω

και δεν πιάνεται αλλά και που μόνο οι γυναίκες μπορούν να δώσουν σ'έναν άνδρα...

...ας μείνει μυστικό αυτό για όποιες ξέρουν τι εννοώ.

Πολλοί λένε ότι οι γυναίκες τα θελουν όλα και τις κατηγορούν...ότι δεν ξέρουν τι θέλουν...

...ότι έχουν μπερδέματα κι ανασφάλειες...ίσως να είναι έτσι...μπορεί και να'ναι έτσι...

...στο χέρι μας είναι λοιπόν να μας ερωτευτούν...και τότε...όλα αυτά που πιστεύουμε

ότι ζητούν...θα γίνουν το βραβείο που θα πάρουμε...έτσι απλά...

(δεν απαντώ σε κανέναν/καμία...όποιος/α γουστάρει συμμετέχει)

DoctorZhivagos

# 2 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φιλαράκι πολύ τις έχεις εξιδανικεύσει τις γυναίκες.. δέν υπάρχει περίπτωση κάποιος που παίζει επι ισοις όρους και δε πουλάει απλά παραμύθι να μη τις έχει και λίγο άχτη κάποιες.. οι περισσότεροι με ευκολία θα έπνιγαν κάποια πρώην τους ενώ εσύ διαβάζω τις εγκωμιάζεις ξανά και ξανά.. δηλαδή κάμία δε σε πείραξε-ενόχλησε ποτέ;; να στα έσπασε στη τελική και να έκοψες λάσπη.. όλες Θεές ήταν αυτές που έπεσες; περίεργο μου φαίνετε.. μάλλον δε τις παίρνεις τόσο στα σοβαρά..

ROCK-54

# 3 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οχι ενα,αλλα 1238 likes,

...oπως γραφει ο φιλος μου ο Ενικος!!!

Αρα δειχνεις σεβασμο (συμφωνα με τα γραφομενα σου) προς τις γυναικες κ δεν τις θεωρεις ενα κοματι κρεας...
Δεν σε μεμφομαι,αλλα πολυ με εχεις μπερδεψει Κασσιέ, και επειδη προσεχω τι και πως γραφεις νομιζω
παλευεις με καποιες αντιθεσεις μεσα σου.Αν θελεις την γνωμη μου με ποστ σαν το ανω εχεις ελπιδες να γινεις
αρεστος στις κυριες του φορουμ που δεν εχουν διαβασει τα παλια σου η θελουν να μην εχουν μνημη  ...

Καλο σου βραδυ!!!

Καλο σου βραδυ!!!

thalassa27

# 4 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλησπέρα

Μπήκα πριν σας διάβασα γενικά , έψαξα για εικόνα στο google, όλες ίδιες έψαξα για τραγούδι όλα τα  ίδια , στο μυαλό καμμιά ιδέα , καμμιά εικόνα σχεδόν τα ίδια και στα ποστ ίδιες περιγραφές ...  Δεν θέλω να σωπαίνω,  αλλά θέλω και κάτι να πω ... Αρνητικά συναισθήματα χωρίς αιτία , φόρα κομμένη από τους ανθρώπους που θέλουν να εκφραστούν με  μάσκα ή χωρίς η ίδια ανάγκη κινεί και αυτούς και εμένα που είμαι με την εύκολη κριτική πολλές φορές στο  στόμα και δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι θα πορεύομαι ...  Λες και μέσα μας δεν συνυπάρχουν όλα αυτά και δεν αλληλοσυγκρούονται ...το καλό με το κακό , το  αισθητικά ή μη , αποδεκτό..
      Α!!! Rockaki μου έδωσες πάσα και αφορμή για να αρχίσω το μπλα μπλα και πολύ σ ευχαριστώ ...  Αν και η πρώτη μου σκέψη ήταν να στα '' ψάλλω '' γιατί δεν λες ελεύθερα την άποψή σου ,έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται , την θετική εν προκειμένω , λες και θα σε παρεξηγήσουν που  άλλαξες γνώμη...( σύμφωνα πάντα φυσικά με το κείμενο που έχεις μπροστά σου ) ... Κάπου εδώ διάβασα παλαιότερα ότι τα γραπτά κρίνουμε όχι τους ανθρώπους ... και το θεωρώ δίκαιο και μάλιστα βολικό μιας και μου δίνει την ευκαιρία να συνεχίζω με τους ανθρώπους προσπερνώντας την άβολη στιγμή. Ε ! και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, πρώτος ο Γάιος εκφράστηκε έτσι στο φόρουμ ... ή στη ζωή;;;
 ... Τώρα βέβαια Γάιε νομίζω ότι ποιητική αδεία δείχνεις την πραγματικότητά σου στη υπερβολή της και καλά κάνεις πραγματικά το κείμενό σου είναι υπέροχο και τιμά μαζί με εσένα την Τζούλια στην οποία αφιερώνεις, τιμά επίσης όλους τους ευαίσθητους ανθρώπους άνδρες ή γυναίκες.
   Να σε καλωσορίσω και γω στο φόρουμ ( μόνιμο σε κόβω) σου εύχομαι να μας δίνεις κείμενα αυθεντικά και όπως τα αισθάνεσαι...    Κι ας ανάβουν μερικές φορές τα αίματα μετά την τρικυμία έρχεται η νηνεμία

Gaios-Logginos

# 5 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από DoctorZhivagos

δηλαδή κάμία δε σε πείραξε-ενόχλησε ποτέ;;

μόνο μία; έχω αναφερθεί αλλού ότι υπήρξαν και "φόλες" όπως και για να συμπληρώσω

δεν είμαι κι ότι καλύτερο αν με πρεσσάρουν πολύ.

Έχω στήσει κονέ με πόρνη μέσα στο σπίτι για να με πιάσουν στο κρεβάτι με σκοπό

να πέσει το σαγόνι τους...άλλά ήταν άλλες περιπτώσεις...

να στα έσπασε στη τελική και να έκοψες λάσπη.. όλες Θεές ήταν αυτές που έπεσες;

σου απάντησα παραπάνω...

περίεργο μου φαίνετε.. μάλλον δε τις παίρνεις τόσο στα σοβαρά..

αν και δεν πολυμιλάμε έπεσες διάνα...από τότε που κατάλαβα πως λειτουργώ δεν μπορώ να πάρω

καμία στα σοβαρά...αλλά τις έχω ανάγκη όταν τις ερωτεύομαι...τεράστια ανάγκη!

Στην πορεία κάτι συμβαίνει όμως κι αδειάζω...το βλέπω ως βαριεμάρα!

Gaios-Logginos

# 6 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωραία μιλήσατε...γι'αυτό απαντώ!

Θενκς!

Gaios-Logginos

# 7 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από ROCK-54

Οχι ενα,αλλα 1238 likes,

...oπως γραφει ο φιλος μου ο Ενικος!!!

Αρα δειχνεις σεβασμο (συμφωνα με τα γραφομενα σου) προς τις γυναικες κ δεν τις θεωρεις ενα κοματι κρεας...

κρέας όχι και ποτέ...αλλά η αλήθεια είναι ότι τον όρο "μεζεδάκι" δεν θέλω να τον απορρίψω

από την πλευρά της επαφής αρκετές φορές...

Δεν σε μεμφομαι,αλλα πολυ με εχεις μπερδεψει Κασσιέ, και επειδη προσεχω τι και πως γραφεις νομιζω
παλευεις με καποιες αντιθεσεις μεσα σου.

Μου αρκεί το "νομίζεις" και καλά κάνεις.

Οι λέξεις στο νετ (επειδή δεν σε ξέρω) έχουν μεγάλη διαφορά...εδώ έχεις λοιπόν την υπεροχή

ότι πιστεύεις κάτι κι αυτό δεν μπορεί να στο πάρει κανείς...

Η αντιθέση που έχω (αν εννοείς αυτή) είναι: καταλαβαίνω γρήγορα που πάει η (κάθε) περίπτωση

κι έτσι αυτόματα οργανώνομαι άμεσα κι επανασυντάσσομαι παίζοντας κάτι σαν tetris

για να μην αφήσω τίποτα να μου χαλάσει την απόλαυση...ο νους μου είναι μονίμως εκεί

και έχει διαχωριστεί από την καρδιά μου που "αφήνεται" μόνο όταν είμαι ερωτευμένος.

Αν θελεις την γνωμη μου με ποστ σαν το ανω εχεις ελπιδες να γινεις
αρεστος στις κυριες του φορουμ που δεν εχουν διαβασει τα παλια σου η θελουν να μην εχουν μνημη  ...

Αν γίνω αρεστός καταστράφηκα...τα παλιά οφείλουν να τα διαβάσουν και σίγουρα

αν μου δοθεί μια ευκαιρία θα προτιμήσω ένα χρυσόψαρο-γυναίκα (αναφέρομαι στην μνήμη)

παρά μια που θα μου βγάζει θελκτικά εμπόδια.

Ξεκινώντας η πρώτη ίσως γίνει σαν την δεύτερη αλλά η δεύτερη το μόνο που μπορεί να κάνει

είναι να με οδηγήσει σε σχέση,οπότε θα χαρούμε λιγότερο...

Καλο σου βραδυ!!!

Επίσης...

Gaios-Logginos

# 8 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από thalassa27

... Τώρα βέβαια Γάιε νομίζω ότι ποιητική αδεία δείχνεις την πραγματικότητά σου στη υπερβολή της και καλά κάνεις πραγματικά το κείμενό σου είναι υπέροχο και τιμά μαζί με εσένα την Τζούλια στην οποία αφιερώνεις, τιμά επίσης όλους τους ευαίσθητους ανθρώπους άνδρες ή γυναίκες.

Έγραψα ότι ένιωσα για όλες όσες με άγγιξαν και ερωτευτήκαμε όπως είδες...
...γι'αυτές το έκανα με "όχημα" την πρόταση της Τζούλιας (γι'αυτό κι η αφιέρωση).
Δεν πιστεύω ότι είμαι τόσο ευαίσθητος όσο πέρασε σαν εικόνα πάντως...κάποιες φορές
περισσότερο και κάποιες λιγότερο...μακάρι να μπορούσα να αποτυπώσω ακριβώς την στιγμή...

Να σε καλωσορίσω και γω στο φόρουμ ( μόνιμο σε κόβω) σου εύχομαι να μας δίνεις κείμενα αυθεντικά και όπως τα αισθάνεσαι...    Κι ας ανάβουν μερικές φορές τα αίματα μετά την τρικυμία έρχεται η νηνεμία

Δεν γίνεται να είμαι συνεχώς "μόνιμος" (καταλαβαίνω όμως πως το θέτεις) διότι αν γίνει κάτι
που με αγγίξει δεν θα μπορώ να γράφω τίποτα μιας που θα εξυψώνω αυτό το "κάτι"...
...πρόκειται για μια ανάγκη να βγάλω λαγό (με την καλή έννοια)
από μία οθόνη πρωταρχικά σαν σεξ μιας που γι'αυτό ήρθα...είτε αν θες (πιο βαθιά) κάτι δυνατό
μετά το σεξ...που επειδή όμως όλες στην αρχή τις κοιτάζω για σεξ δεν το προδιαθέτω...
...δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό από οθόνη και με ερεθίζει αφάνταστα!
Αν τα καταφέρω για το δεύτερο η στατιστική μου δείχνει ότι στο τέλος όλα γίνονται μαντάρα και μένει
η ανάμνηση του έρωτα,οπότε είτε θα ξανάρθω είτε θα αποσυρθώ αν μου βγει ως επιθυμία...

thalassa27

# 9 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Gaios-Logginos

Μάλιστα  διακρίνω  ότι  έχουμε  κοντά  μας  το  αντίθετο  ή  κάτι  τέτοιο  του  Τ.Π. μεθοδολογία  κασέτας  προς  εμπέδωση   απόψεων  ...  κρίμα.

Gaios-Logginos

# 10 στις 12/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από thalassa27

Μάλιστα  διακρίνω  ότι  έχουμε  κοντά  μας  το  αντίθετο  ή  κάτι  τέτοιο  του  Τ.Π. μεθοδολογία  κασέτας  προς  εμπέδωση   απόψεων  ...  κρίμα.

Δεν πειράζει...να μην διαβάζετε τα ποστ μου!

Καλή λύση αυτή...σιγά μην συμφωνούμε σε όλα κιόλας!

Gaios-Logginos

# 11 στις 26/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άσχετο: η Τζούλια που πήγε; την "φάγατε" κι αυτήν; δεν την βλέπω!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost