Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Eγώ και το νετ...αφιερωμένο στην vlemma...

Σελίδα : 1

Gaios-Logginos

# 1 στις 17/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Eγώ και το νετ...αφιερωμένο στην vlemma...

To τούτο εδώ κάτω το αφιερώνω στην VLEMMA γιατί μου γέννησε μια επιθυμία

να το αναλύσω και να εξάγω και κάτι "εσωτερικά" μου...

Κάθησα πριν καιρό και ανέλυσα βαθιά μέσα μου το νετ...έβαλα πολλά στο μπλέντερ...

Χονδρικά κατέληξα στα εξής:

Όπου πήγαινα για έξοδο έβλεπα κάργα ανθρώπους με κινητά να κολλάνε στις οθόνες

(όπως και τώρα),στις δουλειές όπως και παντού όλοι έλεγαν για net κτλ και τελικά είχα

να κάνω είτε με facebookάδες και facebookισες,twitter...και ένα σωρό άλλα τέτοια ψηφιακά

κόλπα.Οk no problem...όλα χομπάκια είναι και συμφωνώ,κάποιοι/ες βολεύονται να μιλάνε

αν βρίσκονται μακριά,παίζουν,γελάνε και διάφορα άλλα.Όλα τα πράγματα έχουν και μια

καλή πλευρά...δεν αντιλέγω.

Αλλά όταν θες να μιλήσεις με τον δίπλα σου δεν γίνεται να παίζει με το κινητό του

σαν μαλάκας.Το καμάκι έχει μετατραπεί σε γολγοθά πλέον...όπου πάω για να κάνω καμάκι

πρέπει να φτύσω αίμα"νικώντας" πρώτα το τηλέφωνο και το νετ.

Σκέφτηκα επίσης ότι όλοι κι όλες στις εξόδους σαν συζητήσεις συνεχώς τα ίδια λένε.

Πολιτικά,οικονομικά,διεθνή θέματα,αθλητικά κτλ...κάπου οι επαφές χάνονται λοιπόν

σαν θέση νούμερο 1.Ήρθε κι η "φτιαχτή" κρίση και κατουρήθηκαν όλοι κι όλες πάνω τους...

Πολλοί άνδρες χαλβαδιάζουν τις γυναίκες εξ αποστάσεως

(ως απονευρωμένοι εραστές πια) και πολλές απ'αυτές στην καρακοσμάρα τους ντυμένες

σαν λατέρνες...κοιτούν το ταβάνι περιμένοντας να έρθει ο "best man of the year"

για να κάνουν τι; να κωλώσουν ή να ζήσουν κανένα "υγρό όνειρο" μονάχες...

Εν ολίγοις άτεχνα μαρκαρίσματα,στραβοτιμονιές και προπαγάνδα σε όλα λοιπόν...

...αγαπάτε αλλήλους απο την οθόνη,"εμπριμέ" ιδεολογίες,τσακωμοί και πράσινα άλογα...

...τα πήρα στην κράνα πολύ άσχημα και έφαγα φλας.

Σκέφτηκα ότι ο μόνος τρόπος να περάσω τα "μηνύματα μου" και τα "θέλω" μου

ήταν να μπω κι εγώ στο νετ.Τουλάχιστον σκέφτηκα θα με τρώνε στην μάπα γιατί αλλιώς

όσο και να μιλάω...άκρη δεν βγαίνει...οπότε γιατί να μην αυξήσω την δυναμική μου λοιπόν;

και γιατί να μην βρω κάτι τελικά μέσα από εκεί που δεν κατέχω;

πρόκληση,ποικιλία,αλλαγή...

Έστησα το σκηνικό μου λοιπόν...το κοίταξα...του έδωσα μορφή...το υποστήριξα

με επιχειρήματα και να'μαι.Κενός όσο μπορώ με την πρόκληση μέσα μου να την πιάνω

σαν κατάρτι στον άνεμο...Παρακαλώ μην πείτε ότι δεν είναι έτσι αυτά που γράφω

γιατί γνωρίζω πολύ καλά ότι ο περισσότερος κόσμος θυσιάζει τον λίγο πλέον προσωπικό

του χρόνο και το συναθροίζειν του (μόνο) για να δικτυωθεί.

Στο "μόνο" λοιπόν εγώ τρώω την προσωπική μου φρίκη...

Απ'την άλλη για να είμαι ντόμπρος...μιλάω δίκαια...χρόνος τους είναι και δικαιωμά τους

αλλά απο το να πάρω τα βουνά και να απαρνηθώ τα εγκόσμια (που έχω τρελλή ανάγκη)

καλύτερα πιστεύω είναι να προσπαθήσω για αυτά που με ενδιαφέρουν...

Ότι κάνει κάθε άνθρωπος δηλαδή με τον τρόπο του...το γνωρίζω ότι η τεχνολογία διαρκώς

επεκτείνεται παντού και είμαι υπέρ της τεχνολογίας (να είστε σίγουροι) αλλά σπάζομαι

με κάποια πράγματα.Κάπως έτσι ο κοσμός του νετ "άρπαξε" κι εμένα...ξέρω ότι ακούγεται

σαν ιπποτική μαλακισμένη ιστορία και γι'αυτό την γράφω "φλού",αλλά πιστεύω ότι κι άλλοι

άνθρωποι θα σκέφτηκαν έτσι...μοναδικοί μπορεί να είμαστε αλλά διαφορετικοί σ'αυτό...

..."με την καμία"...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost