Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Aκόμη ένα πρόβλημα στην εργασία μου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

achinos

# 21 στις 28/11/2013
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426
'Aρεσαν+: 0%

:Ο, :ο, :ο...

Πλάκα κάνεις...

seahorse51

# 22 στις 28/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Με την χαμηλοβλεπούσα συνάδελφο σου το συζήτησες; 

flat_line

# 23 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.945

Quatro.

Καταρχήν σήμερα με ανάγκασαν να πω ψέματα απλά για να μην εκθέσω διευθυντή.Να κλάψω ήθελα, αλλά κρατήθηκα για να μην τους δώσω την ικανοποίηση ότι με έσπασαν.Έχω την αίσθηση ότι η κοπέλα επίτηδες γύρισε το κεφάλι, ήθελε να την φιλήσω. Αλλά είναι απλάδική μου εντύπωση, δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος, αλλά δεν ξαφνιάστηκε κιόλας όταν συνέβη,χαμογελαστή ήταν.
Πόσα νομίζεις ότι μπορεί να μου κάνει ο νεοέλληνας; ακόμα και να με απολύσουν έχω ακόματα χέρια μου. Δεν μπορούν να με πετάξουν στον δρόμο, να με αναγκάσουν να ζητιανέψω, ακόματουλάχιστον έχω τις φυσικές δυνάμεις να διεκδικήσω ένα μισθό 500 έστω ευρώ. Δεν μπορούννα με αναγκάσουν ακόμα να αναγκαστώ να πουλήσω μέλος του σώματος μου για να ζήσω τηνοικογένεια μου, διότι απλά δεν μου δόθηκε ακόμα η δυνατότητα να αποκτήσω δική μου οικογένειαμε τους μισθούς που έβγαλα στην ζωή μου.
Όσο και να προσπαθήσουν, δεν μπορούν να αποδείξουν ότι είμαι ανήθικος, όσο και να θέλουννα με εκθέσουν, γιατί μπορεί αυτό να τους βολεύει στο βρώμικο μυαλό τους, δεν θα καταφέρουννα το πετύχουν πραγματικά.  Το πολύ πολύ να με αναγκάσουν να ψάχνω για μια δουλειά, να μεστριμώξουν στα σχοινιά.

DoctorZhivagos

# 24 στις 28/11/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δύσκολη η θέση σου Flat..

Γιατί να πείς ψέματα;; Πές να πράγματα όπως είναι.. γιατί μασάς;;;

Καθαρός ουρανός..

Enikos

# 25 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.459

Ηρεμα βρε συ!

Εικασιες κανουμε ολοι!

Ασε να φανει ακριβως, το τι σημαινουν ολα αυτα!

Ψυχραιμια χρειαζεται.

Ειναι η χειροτερη στιγμη, για να αγχωθεις.

Περιμενε.

Αρέσει στο μέλος flat_line

aerati

# 26 στις 28/11/2013
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

~ Μπορείς ~

~ να μου 'πεις..π ο ι ο ι σ' ανάγκασαν..να 'πεις ψέματα ;

Και για να μην εκθέσεις διευθυντή . . .ΕΚΤΕΘΗΚΕΣ Ε Σ Υ..

Πέφτεις..σε ΛΑΘΗ - Π Ρ Ο Σ Ε Ξ Ε ~

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από flat_line

Quatro.

Καταρχήν σήμερα με ανάγκασαν να πω ψέματα απλά για να μην εκθέσω διευθυντή.Να κλάψω ήθελα, αλλά κρατήθηκα για να μην τους δώσω την ικανοποίηση ότι με έσπασαν.

quattro

# 27 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.147

...Αγαπητέ Flat...Όλα γίνονται ή τυχαίνουν , για κάποιο λόγο...Δεν είναι δραματικό συμβάν...Συνήθες , θα έλεγα ( για να συμφωνήσω με άλλα παιδιά )...Aπεύχομαι να έχει δραματικές επιπτώσεις...

...Ανάρτησα απλό - κοινό Άρθρο του Κώδικα Συμπεριφοράς Εργασιακού Περιβάλλοντος Εταιριών ,απλά για να δείξω ,πως η προσωπική στάση του αγαπητού Some , είναι κανόνας..Με ανάλυση που έκανε με ακρίβεια και ο Rock..αλλά και εν μέρει και ο Inioxos...

...Η Υπόθεση "παρενόχλησης" δεν μου είναι γνωστή σαν Νομική Διαδικασία ( που έχει ο όρος )..Οπότε δεν έχω και γνώμη...Σκέψη "Όχλησης" ή "Ενόχλησης"  σαφέστατα υπάρχει ( όπως γίνεται η περιγραφή σου ) και αφορά και εσένα ,και την εμπλεκόμενη και την διεύθυνση ( ο καθένας με το δικό του σκεπτικό ) αφού κατέληξε σε γεγονότα .

...Ψέματα δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούμε (γενικά)...Αλλά και ο Απόστολος Πέτρος είπε...

...Μείνε "σταθερός" και "βράχος"...Γιατί ( όπως έγραψες ) πιάνεις την πέτρα και την στίβεις...Ανεξάρτητα από την κατάληξη της "περιπέτειας".

quattro

# 28 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.147

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από aerati

Πέφτεις..σε ΛΑΘΗ - Π Ρ Ο Σ Ε Ξ Ε ~

Αγαπητή Αεράτη...Στην Αεροπορία Διδιάσκουν έναν Κανόνα...

Έναν Κανόνα Συμβάντων και Αεροπορικών Ατυχημάτων...

Τον Συνδέουν με την Ίδια την Ζωή...Και αυτή..( η Ζωή ) τον επιβεβαιώνει σχεδόν...πάντα..

" Για να συμβεί μια αεροπορική τραγωδία...Θα πρέπει να συμβούν τουλάχιστον 3 λάθη..."

Σε μίνι ή μεγάλες τραγωδίες - συμβάντα...Σε όλες τις αναλύσεις που έκανα ή έγιναν...Πάντα ήταν ...ακριβής ο κανόνας...

achinos

# 29 στις 28/11/2013
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό

Για ποιό τραγικό συμβάν μιλάμε;
Γιατί νομίζω οτι ήταν απλά ατυχές...η μ έχει πιάσει πάλι η αναισθησία...;

Αρέσει στα μέλη Enikos, flat_line

sunnyeyes-

# 30 στις 28/11/2013
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Η κοπέλα έχει σχέση?

Γιατί άν έχει, δικαιολογείται ο πανικός της και το ότι σε "εδωσε". Γιατί εκείνη το είπε στη διευθύντρια. Εκτός αν υπάρχουν κάμερες και η διευθύντρια της ζήτησε πρώτα το λόγο και μετά αφού εκείνη σε αρνήθηκε, έπεσε το βάρος όλο επάνω σου. 

Ναι μεν φλερτάρει (όπως εχεις εκτιμήσει και δεν έχω λόγο να μην πιστέψω στη κρίση σου) 

απο την άλλη όμως αν έχει σχέση, πρέπει να την υποστηρίξει έστω στα μάτια των άλλων. 
Οπότε?

Γκάφα, ξεγελάστηκες απο το καλο κοριτσάκι,  
αλλά το βασικότερο δεν είναι η δουλειά σου, αλλά η αποκατάσταση της φήμης σου 
γιατί η παρενόχληση δεν είναι ωραία ταμπέλα. Οπότε, σήκωσε μανίκια και υπερασπίσου τον εαυτό σου
και Μόνο. Οπως είδες, ο καθένας αυτό κάνει.. ακόμα και αν λέει ψέμματα. 

sunnyeyes-

# 31 στις 28/11/2013
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από achinos

Για ποιό τραγικό συμβάν μιλάμε;
Γιατί νομίζω οτι ήταν απλά ατυχές...η μ έχει πιάσει πάλι η αναισθησία...;

Ηello ου...

παρενόχλησις λέμε  οτι του προσάπτουν. Λίγο είναι? 

achinos

# 32 στις 28/11/2013
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό

Μα καλά...γλωσσόφιλο ήταν; γιατί αν δεν είσαι απο κοντά...αυτή τη φάση, ούτε που την καταλαβαίνεις καλά-καλά...

Georgebest69-

# 33 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

φιλε φλατ...

εγω πιστευω οτι...

α) λες μισες αληθειες (για το συμβαν του φιλιου, μιλαω) ή 

β) εκτος απο φιλι, επεσε ΚΑΙ χουφτωμα/μπαλαμουτι/φασωμα και σε πηραν χαμπαρι οι υπολοιποι υπαλληλοι, ή

γ) υπερβαλλεις τρομερα

διοτι δεν εξηγειται αλλιως, να ασπαστεις μια συναδελφο, στον χωρο εργασιας (κατι που συμβαινει καθημερινα σε ολους τους τομεις της εργατικης απασχολησης) και να κινδυνευεις να χασεις την δουλεια σου.

που για ενα απλο φιλι (οπως δηλωνεις της αρεσε και της ιδιας), να ΜΗΝ σε "δινει" η ιδια στην διευθυντρια (που κανονικα ειναι αδικημα που διωκεται κατ΄εγκληση της παθουσας) και να γινεται στο μαγαζι το ελα να δεις (καλυψη προισταμενων με ψευδη εκ μερους σου).

και την Μερκελ να ειχες διευθυντρια, τοση φασαρια για ενα φιλι, δεν θα΄κανε...

πιστευω (αν ειναι αληθινο το συμβαν) οτι τα "γκαζια" τα εφαγες εξαιτιας της γλωσσας σου (και οχι του αγνου ασπασμου), και προφανως λογω των αποψεων σου (σχετικα με την σχεση εργασιας=αμοιβης που υπαρχει στην ελλαδα, το μεγαλο ποσοστο ανεργιας, την ταση σου για φυγη στη νορβηγια), οι οποιες εφτασαν στα αυτια της προισταμενης και περιμενε την καταλληλη ευκαιρια για σου την "κατσει".

συμπερασμα...

στον επαγγελματικο χωρο φλατ ειμαστε...

ΒΛΕΠΕ...ΑΚΟΥ...ΣΩΠΑ...

Παράθεση:

Quatro.

Καταρχήν σήμερα με ανάγκασαν να πω ψέματα απλά για να μην εκθέσω διευθυντή.Να κλάψω ήθελα, αλλά κρατήθηκα για να μην τους δώσω την ικανοποίηση ότι με έσπασαν.Έχω την αίσθηση ότι η κοπέλα επίτηδες γύρισε το κεφάλι, ήθελε να την φιλήσω. Αλλά είναι απλάδική μου εντύπωση, δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος, αλλά δεν ξαφνιάστηκε κιόλας όταν συνέβη,χαμογελαστή ήταν.
Πόσα νομίζεις ότι μπορεί να μου κάνει ο νεοέλληνας; ακόμα και να με απολύσουν έχω ακόματα χέρια μου. Δεν μπορούν να με πετάξουν στον δρόμο, να με αναγκάσουν να ζητιανέψω, ακόματουλάχιστον έχω τις φυσικές δυνάμεις να διεκδικήσω ένα μισθό 500 έστω ευρώ. Δεν μπορούννα με αναγκάσουν ακόμα να αναγκαστώ να πουλήσω μέλος του σώματος μου για να ζήσω τηνοικογένεια μου, διότι απλά δεν μου δόθηκε ακόμα η δυνατότητα να αποκτήσω δική μου οικογένειαμε τους μισθούς που έβγαλα στην ζωή μου.
Όσο και να προσπαθήσουν, δεν μπορούν να αποδείξουν ότι είμαι ανήθικος, όσο και να θέλουννα με εκθέσουν, γιατί μπορεί αυτό να τους βολεύει στο βρώμικο μυαλό τους, δεν θα καταφέρουννα το πετύχουν πραγματικά.  Το πολύ πολύ να με αναγκάσουν να ψάχνω για μια δουλειά, να μεστριμώξουν στα σχοινιά.

flat_line

# 34 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

H διεύθυνση άλλαξε απότομα στάση απέναντί μου απο την μέρα που ζήτησα να μετατεθώ σε άλλο κατάστημα. Δεν θέλω να αναφέρω άλλες λεπτομέρειες σε αυτό.

Δεν με κατηγόρησαν για παρενόχληση ακριβώς, με απείλησε ότι αυτό μπορεί να θεωρηθεί έτσι.

Είδα γνωστή μου ψυχολόγο όπου μου διέγνωσε μετατραυματικό στρες μετά απο το συμβάν και την ανάκριση που δέχτηκα καθώς και της απειλές ότι αυτό μπορεί να θεωρηθεί παρενόχληση, όπως και τις διάφορες προσβολές που άκουσα για τον ανδρισμό μου.

Αν χρειαστώ μπορεί να μου αποδώσει έγγραφα όπου να διαβεβαιώνουν τις επιπτώσεις που είχαν πάνω στην ακεραιότητά όλες αυτές οι συμπεριφορές.
Περνάω πολύ δύσκολα. Ειλικρινά ένα φιλί στο μάγουλο ήθελα να ήταν. Αισθάνομαι τόσο χαζός με την τροπή που πήρε το θέμα. 

flat_line

# 35 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από sunnyeyes-

Η κοπέλα έχει σχέση?

Γιατί άν έχει, δικαιολογείται ο πανικός της και το ότι σε "εδωσε". Γιατί εκείνη το είπε στη διευθύντρια. Εκτός αν υπάρχουν κάμερες και η διευθύντρια της ζήτησε πρώτα το λόγο και μετά αφού εκείνη σε αρνήθηκε, έπεσε το βάρος όλο επάνω σου. 

απο την άλλη όμως αν έχει σχέση, πρέπει να την υποστηρίξει έστω στα μάτια των άλλων. 
Οπότε?

Γκάφα, ξεγελάστηκες απο το καλο κοριτσάκι,  

Ναι sunny. 

Στην αρχή όταν συνέβη χαμογέλασε.

Μετα απο λίγο όμως ήρθε ο υποδιευθυντής, ένας νέο παιδί και μου είπε πως έχει στεναχωρηθεί γιατί έχει μια σχέση, και να μην επαναληφθεί αυτό που έγινε.

Σε ευχαριστώ για την συμμετοχή σου.

somebody961

# 36 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Το 'χαρτί' flat δεν θα στο συνιστούσα σε καμία περίπτωση! Μα.. από το ένα λάθος στο άλλο;
Θέλεις να τους δώσεις και άλλη "σοβαρή" λαβή για να σε φύγουν;

("Ωπα ρε, εδώ με μια απλή υπόνοια έπαθε -πώς το γράφει ρε συ μήτσο αυτό το χαρτί;- το άτομο, και θα το εμπιστευτώ για τις δουλειές μου;")

Οσο για τον ανδρισμό, απλά χαμογέλα.. Δεν υπάρχει άντρας στην ελλάδα που να μην έχει αμφισβητηθεί/κατηγορηθεί από κάποιον 'ελληναρά' (η φάρα που σιχαίνομαι) για τον ανδρισμό του..

Αν πεις 'καλησπέρα σας, ένα πακέτο χαρτομάντηλα παρακαλώ', την έβαψες.
Προτιμάς το "πιάσε χαρτομάντηλα ρε".., και είσαι άντρακλας στο περιπτερά της γειτονιάς.. Υπερβάλλω αλλά κατάλαβες.

flat_line

# 37 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Δεν θα τους δείξω κανένα χαρτί somebody...

flat_line

# 38 στις 28/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Enikos

Ηρεμα βρε συ!

Εικασιες κανουμε ολοι!

Ασε να φανει ακριβως, το τι σημαινουν ολα αυτα!

Ψυχραιμια χρειαζεται.

Ειναι η χειροτερη στιγμη, για να αγχωθεις.

Περιμενε.

Σε ευχαριστώ.

Aggelo

# 39 στις 29/11/2013
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Απαντήσεις: 6.841

Παράθεση:

Quatro.

Φλατ ξεπερασες και Βασιλακη τον Καιλα στον λουστο ......, σε λιγο ετσι οπως πας

ο Καιλας θα σου κανει μυνηση......επισης το να μπαινεις στο ρολο

του θυματος δεν ειναι και οτι καλυτερο...think about it......

Ενταξει τιποτα δε ειναι τελειο αλλα και τοση μανουρα πια...εμ!

Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

flat_line

# 40 στις 29/11/2013
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Αggelo.

Δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για να κάνεις πλάκα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε