Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πολλα προβληματα στο γαμο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

mpakouros-50

# 61 στις 19/12/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μαλλον θα με γελασαν τα ματια μου οταν διαβαζα οτι θα πατε μπροστα και διαφορα σχετικα.

Μερικά πραγματα σε οδηγούν πολλές φορές στην συνειδητή επιλογή της μπακουριάς. Ναι , προτιμάς να χωρίσεις και να παραμείνεις ο εαυτός σου, αφήνοντας ακάλυπτη την ανάγκη της συντροφικότητας, παρά να αφήσεις όλες τις άλλες ακάλυπτες για χάρη αυτής της μιας. Αυτα για το νικ μου.
Καλο βραδακι

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από SunshineJn

Μα δεν κάνατε διάλογο αγαπητέ.

Εγω ούτε έκανα τη διακήρυξη της "δυναμικής γυναίκας"
ούτε τίποτα.
Εσείς εκφράσατε τη δυσαρέσκειά σας με αναφορές στα γραφόμενά μου
απο τα οποία βγάλατε και το συμπέρασμα οτι αν ήμουν δυναμική
θα ήμουν με τον "αντρούλη μου" κλπ κλπ
Όσο για το τι γίνεται μέσα μου...
μακρυά απο σας τέτοια πράματα...
είναι του σατανά...

mpakouros-50

# 62 στις 19/12/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαλλον θα ειδες το τατουαζ στο δεξι μου χερι που γραφει τρολλ

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από achinos

Πραγματικά...κάνεις κρα...οτι εισαι τρολλ...

SunshineJn

# 63 στις 19/12/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα πάμε μπροστά ως σύνολο (άντρες+γυναίκες)

Δε μίλησα μόνο για τις γυναίκες.

Για τα υπόλοιπα δεν μου πέφτει λόγος μια και αφορούν στη ζωή σας.

Και φυσικά καλά κάνατε.

Αυτό δεν μειώνει το δικό σας δυναμισμό...

απορώ γιατί όμως να μειώνει το δυναμισμό μιας γυναίκας...

ο χωρισμός απο εναν...ή και περισσότερους ..."αντρούληδες".

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από mpakouros-50

Μαλλον θα με γελασαν τα ματια μου οταν διαβαζα οτι θα πατε μπροστα και διαφορα σχετικα.

anemona_62

# 64 στις 19/12/2013
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από MARILENI

"συχνα δεν μπορει να ελεξει τα νευρα του και πλεον δεν μπορω να το αντιμετωπισω αυτό και μαλιστα μπροστα στο παιδι

εκεινος μου λεει ότι είναι τελειος και δεν πρεπει να εχω κανενα πρόβλημα και ότι λεω βλακείες, και
α και μου λεει ότι δεν μπορει να ακουει μαλακιες γι αυτό κανει ετσι, δε φταει

αντ'αυτου οσες φορες παραπονεθηκα μου ελεγε καλα να παθεις γιατι τοσα χρονια κουράζομαι πολύ, σειρα σου τωρα να τα λουστεις

τελικα μ' αγαπαει στ'αληθεια?
με νοιαζεται καθολου?" 

IM____

# 65 στις 20/12/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η στάση του είναι απαράδεκτη. Είναι ανώριμος και επικίνδυνος για το παιδί.

Με το να ανέχεσαι τέτοιες συμπεριφορές, συμβάλεις στο να συντηρείται ένα μη υγειές περιβάλλον, αρνητικό και ανισόρροπο για το παιδί. Πολύ πιθανόν, όλα αυτά να τα κουβαλάει στη μετέπειτα ζωή του.

Και εντάξει, εσύ θέλεις να έχεις ένα σύντροφο, το παιδί όμως δεν το ρώτησε κανείς.

kondylenia

# 66 στις 5/1/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 142

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από mariangelina

Θα σου πω την απόψή μου, όπως και οι υπόλοιποι, και ας με χαρακτηρίσουν μερικές φίλες οπισθοδρομική κλπ. Αν θέλεις να κρατήσεις την οικογένειά σου, γιατί την οικογένεια την κρατάει η γυναίκα ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ αυτή, θα σταματήσεις να απαιτείς πολλά πολλά από τον άντρα σου, να του γκρινίαζεις και να του ζαλίζεις το κεφάλι. Οι άντρες θέλουν, όταν επιστρέφουν στο σπιτάκι τους να βρίσκουν μια χαμογελαστή σύζυγο, να τους λέει γλυκόλογα κλπ και όχι μια μουτσούνα κρεμασμένη μέχρι κάτω να τους αρχίζει τη μουρμούρα...Θα φροντίζεις στο σπίτι να υπάρχει μια ωραιά και ήρεμη ατμόσφαιρα, ακόμα και αν έχεις τα νεύρα σου και τα παραπονά σου. Ο άντρας σου, είπες πως είναι κουρασμένος, γιατί εργάζεται πολύ. Ενας λόγος παραπάνω, να μην τον απασχολείς με διάφορα θέματα, κυρίως όταν επιστρέφει από τη δουλειά. Ουτε να πιάνεις στο στόμα σου τους γονείς του. Αυτά σου τα λέω με πόνο ψυχης, γιατί καταλαβαίνω πως σου είναι πολύ δύσκολο να τα εφαρμοσεις στην πράξη. Από τη στιγμή που αποφάσισες να κάνεις παιδί, πρέπει να κανεις το καλύτερο για το παιδί σου. Θα θυσιασεις τον εγωισμό σου για το καλό του παιδιού σου.
 Το παιδί, είναι πρωτίστως της μάνας, αλλά έχει αναγκη και από τον πατέρα του. Χρειάζεται και το άντρικό πρότυπο η κόρη σου και να το προσέξεις πολύ αυτό. Η εικόνα που της περνάς σε αυτήν την τρυφερή ηλικία των 3 ετών είναι τόσο σημαντική που θα επηρεάσει τον τρόπο που θα αντιμετωπίσει ως έφηβη και αργότερα ως γυναίκα το άλλο φύλο. Τα παιδια, ακόμα και τα πολύ μικρότερα από το δικό σου, αντιλαμβάνονται πολύ περισσοτερα πράγματα απ' όσα φανταζόμαστε εμεις οι μεγάλοι. Πολλες φορές νομίζουμε ότι ένα μικροκαυγαδάκι ή ο υψηλός τόνος φωνής αναμεσα στο ζευγάρι δεν θα γίνει αντιληπό από ένα παιδάκι. Πλάνη οικτρά...Φρόντισε να το έχεις αυτό πάντα στο νού σου.
Οσο για αυτά που σε απασχολούν και σε στενοχωρούν, αν έχεις μια καλή φίλη ή τη μητέρα σου ή την αδερφή σου, συζητησε τα καλύτερα με κέινες, γιατί αυτές ως γυναικες θα σε καταλάβουν σίγουρα πολύ καλύτερα και γιατί, κατά πάσα πιθανότητα, θα έχουν βιώσει παρόμοιες καταστάσεις στη ζωή τους. Εξάλλου, όσα μας περιέγραψες μου ακόυγονται πολύ συνηθισμένες καταστάσεις. Η πλειοψηφία των έγγαμων ζευγαριών με παιδιά θα έχει να διηγηθεί κάτι ανάλογο...Το συμπέρασμα μου είναι πως εσύ ως σύζυγος και μητέρα έχεις το πάνω χέρι. Εσύ μπορεις να σώσεις και πρέπει να σώσεις το γάμο σου. Και αυτό θα το κάνεις όπως έκαναν οι μάμάδες, οι γιαγιάδες και οι πρόγιαγιάδες μας και κατάφεραν πάρα τη φτώχια και την ανέχεια και έσωσαν τους γάμους τους και μεγάλωσαν τα παιδιά τους.

Αχχχ... Θεεε μουυυ

Θα καραφλιάσω..

Και δε θα φταιει το ντεκαπαζ...

Ο συζυγος κουραζεται ο καημενος που δουλευει...

Η μωρομάνα δεν κουραζεται???

Τι να πρωτοκανει? Και πως να τα καταφερει χωρις βοηθεια??

Η μητρότητα είναι η πιό κουραστική εργασία! Υπέροχη μεν, εξαντλητικη δε.

Κυριως οταν εχουμε να κανουμε με νεογεννητο!!

Πως ειναι δυνατον να γυριζει ο αντρας απο τη δουλεια και να τα βρισκει όλα στην εντελεια??

Φαγητο έτοιμο, σπίτι πεντακαθαρο και η συζυγος αψογα περιποιημενη, γυμνασμενη, μπανιαρισμενη, αρωματισμενη, μακιγιαρισμενη και με πονηρα εσωρουχα ετοιμη για "παιχνιδακια"??? Α, και ξεκουραστη κι όλας!!! Να του χαμογελαει κι όλας μετα από τετοιο ξεπάτωμα??? Μονο αν εχει προσλαβει 3 οικιακες βοηθους θα τα καταφερνε όλα αυτα!! Αλλά δε μιλαμε για τη Μαριαννα Λάτση, hellooo!!!

sissy108

# 67 στις 6/1/2014
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 448

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από mariangelina

Θα σου πω την απόψή μου, όπως και οι υπόλοιποι, και ας με χαρακτηρίσουν μερικές φίλες οπισθοδρομική κλπ. Αν θέλεις να κρατήσεις την οικογένειά σου, γιατί την οικογένεια την κρατάει η γυναίκα ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ αυτή, θα σταματήσεις να απαιτείς πολλά πολλά από τον άντρα σου, να του γκρινίαζεις και να του ζαλίζεις το κεφάλι. Οι άντρες θέλουν, όταν επιστρέφουν στο σπιτάκι τους να βρίσκουν μια χαμογελαστή σύζυγο, να τους λέει γλυκόλογα κλπ και όχι μια μουτσούνα κρεμασμένη μέχρι κάτω να τους αρχίζει τη μουρμούρα...Θα φροντίζεις στο σπίτι να υπάρχει μια ωραιά και ήρεμη ατμόσφαιρα, ακόμα και αν έχεις τα νεύρα σου και τα παραπονά σου. Ο άντρας σου, είπες πως είναι κουρασμένος, γιατί εργάζεται πολύ. Ενας λόγος παραπάνω, να μην τον απασχολείς με διάφορα θέματα, κυρίως όταν επιστρέφει από τη δουλειά. Ουτε να πιάνεις στο στόμα σου τους γονείς του. Αυτά σου τα λέω με πόνο ψυχης, γιατί καταλαβαίνω πως σου είναι πολύ δύσκολο να τα εφαρμοσεις στην πράξη. Από τη στιγμή που αποφάσισες να κάνεις παιδί, πρέπει να κανεις το καλύτερο για το παιδί σου. Θα θυσιασεις τον εγωισμό σου για το καλό του παιδιού σου.
 Το παιδί, είναι πρωτίστως της μάνας, αλλά έχει αναγκη και από τον πατέρα του. Χρειάζεται και το άντρικό πρότυπο η κόρη σου και να το προσέξεις πολύ αυτό. Η εικόνα που της περνάς σε αυτήν την τρυφερή ηλικία των 3 ετών είναι τόσο σημαντική που θα επηρεάσει τον τρόπο που θα αντιμετωπίσει ως έφηβη και αργότερα ως γυναίκα το άλλο φύλο. Τα παιδια, ακόμα και τα πολύ μικρότερα από το δικό σου, αντιλαμβάνονται πολύ περισσοτερα πράγματα απ' όσα φανταζόμαστε εμεις οι μεγάλοι. Πολλες φορές νομίζουμε ότι ένα μικροκαυγαδάκι ή ο υψηλός τόνος φωνής αναμεσα στο ζευγάρι δεν θα γίνει αντιληπό από ένα παιδάκι. Πλάνη οικτρά...Φρόντισε να το έχεις αυτό πάντα στο νού σου.
Οσο για αυτά που σε απασχολούν και σε στενοχωρούν, αν έχεις μια καλή φίλη ή τη μητέρα σου ή την αδερφή σου, συζητησε τα καλύτερα με κέινες, γιατί αυτές ως γυναικες θα σε καταλάβουν σίγουρα πολύ καλύτερα και γιατί, κατά πάσα πιθανότητα, θα έχουν βιώσει παρόμοιες καταστάσεις στη ζωή τους. Εξάλλου, όσα μας περιέγραψες μου ακόυγονται πολύ συνηθισμένες καταστάσεις. Η πλειοψηφία των έγγαμων ζευγαριών με παιδιά θα έχει να διηγηθεί κάτι ανάλογο...Το συμπέρασμα μου είναι πως εσύ ως σύζυγος και μητέρα έχεις το πάνω χέρι. Εσύ μπορεις να σώσεις και πρέπει να σώσεις το γάμο σου. Και αυτό θα το κάνεις όπως έκαναν οι μάμάδες, οι γιαγιάδες και οι πρόγιαγιάδες μας και κατάφεραν πάρα τη φτώχια και την ανέχεια και έσωσαν τους γάμους τους και μεγάλωσαν τα παιδιά τους.

καλησπερα marileni θα συμφωνησω απολυτα με την mariangelina με εχει καλυψει πληρως!!! και δεν εχω πολλα να σου πω!!!δεν βρισκω τα προβληματα που αναφερεις οτι εχεις στο γαμο σου τραγικα ισα ισα που τα βρισκω αρκετα συνηθισμενα!!

θα σου ελεγα λοιπον και εγω να προσπαθησεις να σωσεις τον γαμο σου οι αντρες οντως το μονο που θελουνε απο εμας ειναι μια καλη συμπεριφορα και να νιωθουν οτι τους νοιαζομαστε!!μην ξεχνας οτι εχεις ενα παιδι και πρεπει να το εχεις προτεραιοτητα και οχι πια τον εαυτο σου και  θα κανεις οτι χρειαστει για να εχεις το παιδι σου ευτυχισμενο!!εγω καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου οτι εχεις ακομα προτεραιοτητα τον εαυτο σου και βαζεις μπροστα το παιδι και ας μη το παραδεχεσαι!!!λαθος!!!θα το μετανιωσεις αν συνεχισεις την ιδια τακτικη και χωρισεις με ενα παιδι...θα περασεις δυσκολα να το θυμασαι αυτο που σου λεω και θα ταλαιπωρησεις το παιδι σου ανεπανορθωτα!!

εγω πιστευω οτι ο αντρας σου κατα βαθος σ αγαπαει αλλιως θα ειχε φυγει με τοση γκρινια!!!εδω κουρασες εμενα που απλα διαβαζω...θα σε συμβουλευα λοιπον να ηρεμησεις και να τα βρεις μαζι του...μην ακους οτι σου λενε απο εδω μεσα να χωρισεις κλπ...δεν ξερεις γιατι λεει οτι λεει ο καθενας και τι βιωματα εχει...το πιο ευκολο ειναι να χωρισεις αλλα κανενας που εχει χωρισει δεν ειναι ευτυχισμενος!!! και ασ το παιζουν ετσι,,,κυριως οι γυναικες με παιδι... μην επηρεαζεσαι!!!

μην χαλασεις την οικογενεια σου!!και μην διωξεις εναν αντρα που σε αγαπαει..και κατι τελευταιο θα σε συμβουλευα πραγματικα να ωριμασεις και να ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ειλικρινα στο λεω γιατι αυτα που γραφεις και ο τροπος που τα γραφεις ειναι σαν  να γραφει μια 20χρονη που εχει προβληματα με το αγορι της  και  οχι μια γυναικα που εχει παντρευτει και εχει παιδι!!καλο βραδυ!!!

Αρέσει στο μέλος Rena_Piraeus

Paralia48

# 68 στις 21/3/2014
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Μετά από 2 μήνες το είδα κι εγώ το θέμα σου και μ ενδιαφέρει γιατί όπως θα δεις στο θέμα <<ελλειψη επικοινωνίας>> έχω κι εγώ πρόβλημα. Διάβασέ το και θα το δεις. Ρε συ δεν ξέρω τι τους πιάνει τους άντρες με τη γέννηση του παιδιού και αλλάζουν έτσι. Λες και τους τα φορτώνουμε. Αφού και αυτοί τα θέλουν. Ίσως νομίζουν ότι είναι δική μας υπόθεση, έτσι έκαναν οι προγιαγιάδες μας, αλλά τώρα είναι αλλιώς. Και εντάξει , όσο θηλάζει το μωρό αναγκαστικά ασχολείται μ΄αυτό η μάνα περισσότερο, αλλά η συνολική ευθύνη είναι 50/50. Αυτά τα πρώτα ,τα ξεπέρασα με χιούμορ πριν πολλά χρόνια. Βέβαια πρέπει να ομολογήσω ότι δεν ήταν τόσο τραγικά σε μένα και προς Θεού δεν είχε σηκώσει χέρι πάνω μου! Αυτό είναι καθοριστικό. Ακόμη και τώρα αν εκνευρίζεται πολύ τον προειδοποιώ μην τυχον και γίνει κάτι τέτοιο, θα πάω σφαίρα σε σύλλογο κακοποιημένων γυναικών και θα του πάρω όχι απλό διαζύγιο, αλλά και τα σώβρακα!!! Και το εννοώ.
Το σωγαμπριλίκι είναι πράγματι βαρύ για τους άντρες. Τους μειώνει, τους δημιουργεί κόμπλεξ και αυτοί μετά εκτονώνονται και το <<παίζουν>> για να αποδείξουν ότι <<όχι δεν έχουν ανάγκη κανέναν, έχουν αξιοπρέπεια, παρά το ότι είναι σώγαμπροι και τους δίνει και λεφτά ο πεθερός και τους κρατάει το παιδί, αυτοί είναι ΑΝΤΡΕΣ>> . Ναι έχουν τέτοια λόξα.
Αν μπορέσετε να ηρεμήσετε λίγο και οι δύο, κάνε  εσύ το πρώτο βήμα. Πρότεινέ του να πάτε για ένα κρασάκι ραντεβού οι δυο σας. Ή πάτε να δείτε καμιά κωμωδία, νε γελάσετε λίγο, να ξεφύγετε από τη γρίνια. Σου εύχομαι να ξαναβρείτε τη γαλήνη σας.

kassandra1975

# 69 στις 21/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητη μου , επειδηη κουραστηκα να διαβαζω ολα αυτα..αλλα πρεπει να βοηθηθεις σου παραθετω τα εξης:::

Συνεχίζεις να είσαι με τον σύντροφό σου αλλά?Η σχέση σας απέχει πολύ από αυτό που είχες γνωρίσει και από αυτό που είχες φανταστείΗ καθημερινότητά σου γίνεται απειλητικήΠαρά τις υποσχέσεις του, οι στιγμές συμφιλίωσης εναλλάσσονται με περιόδους βίαςΗ αξιοπρέπειά σου νιώθεις ότι εκμηδενίζεταιΗ βία, με όλες της τις μορφές, έχει γίνει ?ο σύντροφός σου?Εάν δεν ξέρεις πια τι να κάνειςΓνωρίζεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να σου προσφέρουν βοήθεια?Ποιοι είναι οι πιθανοί συνομιλητές σου:Ο/Η γιατρός σουΟ/Η δικηγόρος σουΗ αστυνομίαΟι κοινωνικοί λειτουργοί και ψυχολόγοι στο Συμβουλευτικό Σταθμό του Δήμου σουΟι ακόλουθοι φορείς και τηλεφωνικές γραμμές:Τηλεφωνικές γραμμές:Γραμμή SOS ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ κατά της οικογενειακής βίας του Δικτύου Γυναικών Ευρώπης (πανελλαδικής εμβέλειας), χωρίς χρέωση: 800 11 8881, για κλήσεις από κινητό 210 7786800, 9 π.μ. ? 3 μ.μ., όλες τις ημέρες της εβδομάδας: νομική και ψυχολογική στήριξη από δίκτυο εθελοντών/τριών νομικών και ψυχολόγων
Ειναι σιγουρο οτι σου ασκειται μια ψυχολογικη βια..παρε τηλ..μπορεις να μιλησεις ανωνυμα..
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε