Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτή στο ταμείο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

MiltosRNLI1930

# 21 στις 6/1/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430
'Aρεσαν+: 0%

Ακριβως !

Τι εισαι εσυ ντελιβερας με το αλουμινενιο ταψι που δινει το κινητο του ( με συνδεση Wind παρακαλω ) σε καθε νυσταγμενη με τις τσιμπλες που κατεβαινει απο το λεωφορειο πρωι -πρωι στην πλατεια Κουμουνδουρου .

Ετσι μπραβο !

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από supar

Για όσους διερωτονται γιατί σκέφτομαι να δώσω και σαν δώρο, σκέφτηκα πως έτσι ίσως είναι ένας έμμεσος και λίγο πιο ουδέτερος τρόπος να προκαλέσω (ίσως) κάποια αντίδραση ή ενδιαφέρον.  Διότι με τη θέση που έχει, σκέφτομαι πως θα ήταν εξίσου άβολο να πρέπει να δώσει ένα τηλέφωνο ή να μπει σε ένα διάλογο με το ζόρι μπροστά και από άλλους πελάτες. 

Με αυτό τον τρόπο, έχει την μπάλα στα χέρια της να αντιμετωπίσει πως θέλει τη συνέχεια.Έτσι το σκέφτηκα βασικά

IM____

# 22 στις 6/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από supar

Ενστάσεις; ...

Επαναλαμβάνω σουπαρ. Εμείς εδώ γράφουμε τις απόψεις μας.

Οι ενστάσεις αφορούν το γεγονός ότι, καλό είναι να κρατάμε κάποια πράγματα για τον εαυτό μας, προσωπικά.

Μπορεί όμως της κοπέλας να της αρέσει η κίνησή σου.

Από όσα διαβάζεις εδώ μέσα, πάρε ότι σου αρέσει και τα άλλα άσ' τα στην άκρη. Μην μπερδεύεσε. Δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος που να φέρνει σίγουρη επιτυχία.

vassoulini

# 23 στις 6/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θες να το δώσεις;; Δωσ'το! Δικη σου είναι η ζωή και τη ζεις οπως θελεις.

Δεν συμφωνω στο να πρεπει να αλλαξεις τη προσωπικοτητα σου για να αρεσεις. Το θεμα ειναι να μας θελουν για αυτο που ειμαστε, οχι για αυτο που δεν ημαστε. Το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτα που εχεις γραψει στο βιβλιο και αν ειναι σωστο να το δωσεις σε μια κοπελα την οποια δεν γνωριζεις καθολου ή αν πρεπει να το δωσεις στη σύντροφό σου στα πλαίσια μιας σχέσης...Δεν ξερω πώς θα το δει...Αν ενδιαφερθει θα της φανει όμορφο, πρωτότυπο και γλυκο, αν ειναι αλλου, θα το αγνοησει, αυτο ειναι το μονο σιγουρο...Γι' αυτο ισως ηταν καλυτερη μια γνωριμια πρωτα πριν της δωσεις το δωρο. Και οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν ειναι οτι να'ναι δωρο...Ειναι κατι μοναδικο που το εχεις γραψει εσυ και αποτελειται απο σκεψεις και συναισθηματα σου. Δεν σου λεω να το δωσεις ή να μη το δωσεις...Κι εγω μια αποψη λεω, οπως ολοι για να εχεις μια σφαιρικη εικονα, οσο γινεται  τελος παντως...Κατα τ'αλλα η αποφαση ειναι δικη σου. Εγω θα ευχηθω απλα καλη τυχη και να ερθουν τα πραγματα οπως τα επιθυμεις, αν ειναι για καλο σου!!

Georgebest69-

# 24 στις 6/1/2014
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

Η λεξη "ανδρας" ειναι συνθετη...

Αποτελειται απο το "αν" και "δρας"...

Αν δε "δρας" ...Αστο καλυτερα...

aladdin30

# 25 στις 6/1/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Βασω θες να μας πεις αν ησουν εσυ στη θεση της κοπελας που δουλευει στα γλυκα, τι θα σε κανε να δωσεις παραπερα συνεχεια με εναν πελατη του καταστηματος? Πως θα θελες να στο φερει? Τι να σου πει? Ή το αποκλειεις? Ασχετα τι εκανε εν προκειμενω ο θεματοθετης. Οτι θα χες γινει διπλη σε χρονο ρεκορ δε το σχολιαζω... :-P

vassoulini

# 26 στις 6/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε, αν μου αρεσε θα δεχομουν να παμε για κανενα καφε για να γνωριστουμε...Αν μου φαινοταν νορμαλ τυπος και όχι ψυχάκιας...Προσωπικά, ίσως θα προτιμουσα να με προσεγγισει φιλικά στην αρχή, και μετα αν κολλούσαμε το πηγαιναμε παραπέρα...Καλά, αν μου αγοραζε βιβλια θα τον παντρευομουν...

Εννοεις οτι θα ειχα γινει διπλη σε ενα χρονο απο τα γλυκα που θα ετρωγα?? Ίσως, τί να σου πω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από aladdin30

Βασω θες να μας πεις αν ησουν εσυ στη θεση της κοπελας που δουλευει στα γλυκα, τι θα σε κανε να δωσεις παραπερα συνεχεια με εναν πελατη του καταστηματος? Πως θα θελες να στο φερει? Τι να σου πει? Ή το αποκλειεις? Ασχετα τι εκανε εν προκειμενω ο θεματοθετης. Οτι θα χες γινει διπλη σε χρονο ρεκορ δε το σχολιαζω... :-P

aladdin30

# 27 στις 6/1/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Τι εννοεις αν σου αρεσε? Εμφανισιακα?

vassoulini

# 28 στις 6/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν τον εβλεπα καθε μερα επι μηνες, με ελκυε σαν στυλ ανθρωπου, απο θεμα τροπων, πως μιλαει, πως συμπεριφερεται οταν ζηταει κουλουρακια για καφε κλπ, αν μου αρεσει η φατσα του και δν μου φαινεται psycho, μπορει και να το δοκιμαζα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από aladdin30

Τι εννοεις αν σου αρεσε? Εμφανισιακα?

Red_Alert

# 29 στις 6/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου αρέσει το ύφος σου Aladdin. Σαν ανακριτής κάνεις

makis112

# 30 στις 8/1/2014
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 126

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από supar

Αυτή στο ταμείο...

Δεν τη γνώρισα προσωπικά όμως την βλέπω εδώ και μήνες όταν με εξυπηρετεί από το ταμείο της στην υπεραγορά που πάω. Που πάω σχεδόν καθημερινά για εκείνη. Θέλω να γνωριστούμε περισσότερα και καλύτερα γι'αυτό και κάποιες φορές βρίσκω μια μικρή κουβέντα να πω για να πάρω μια μικρή απάντηση της και να κερδίζω δευτερόλεπτα μαζί της. Με βοήθησε να διαλέξω γλυκά που ήθελα και την κέρασα κι αυτήν. Χάρηκε και μ' ευχαρίστησε. Θέλω όμως να κάνω και κάτι άλλο που δεν θα φέρει σε δύσκολη θέση αυτήν που είναι εν ώρα δουλειάς κιόλας. Ίσως κάτι που έφτιαξα εγώ σαν μικρό δώρο και να έχει το τηλέφωνο μου επάνω; Κατι άλλο; Κι αν καταλήξω σε αυτή την ιδέα, μήπως να σταματήσω να πηγαίνω μπας και δοκιμάσει να με ψάξει αυτή;

Για την κοπέλα στο ταμείο...

Αγαπητέ φίλε, μήπως η κοπέλα είναι σε σχέση δεσμό κ.λ.π. και εκτεθείς; Βεβαιώσου ότι είναι ρέστη.

IM____

# 31 στις 8/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από makis112

Αγαπητέ φίλε, μήπως η κοπέλα είναι σε σχέση δεσμό κ.λ.π. και εκτεθείς; Βεβαιώσου ότι είναι ρέστη.

Ναι! Καλά λες! Χρειάζεται πρώτα τα απαραίτητα δικαιολογητικά!

1. Βεβαίωση ότι είναι ελεύθερη

2. Πιστοποιητικό σχετικά με το ενδιαφέρον της προς "αυτόν"

3. Πρόσκληση από την ίδια για καφέ

4. Προφορική αναφορά σχετικά με τα αισθήματά της προς "αυτόν"

Και φυσικά συμπληρωματική δήλωση, σε περίπτωση που η ανασφάλεια χτυπάει κόκκινο.

MiltosRNLI1930

# 32 στις 8/1/2014
author

Aν δεν κανω λαθος

Ρεστη σημερα δεν υπαρχει καμια . Η καθε μια εχει βρει τον "πενταμορφο "της εστω και "πετσινο " τον οποιο δεν τον κυκλοφορει και πολυ να μην τον ματτιασουν οι φιλες της.

Τωρα σχετικα με τη μικρα ως συνηθως σε αναλογες περιπτωσεις εχει σχεση με το αφεντικο με την ασπρη ποδια που φουρνιζει τα πατεσπανια και το βραδυ τη συνοδευει για να ειναι ασφαλης.

Ετσι συνηθως λενε τα αφεντικα !

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από makis112

KLELIA22

# 33 στις 8/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από IM___

Ναι! Καλά λες! Χρειάζεται πρώτα τα απαραίτητα δικαιολογητικά!

1. Βεβαίωση ότι είναι ελεύθερη

2. Πιστοποιητικό σχετικά με το ενδιαφέρον της προς "αυτόν"

3. Πρόσκληση από την ίδια για καφέ

4. Προφορική αναφορά σχετικά με τα αισθήματά της προς "αυτόν"

Και φυσικά συμπληρωματική δήλωση, σε περίπτωση που η ανασφάλεια χτυπάει κόκκινο.

παράβολα?

IM____

# 34 στις 8/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από KLELIA22

παράβολα?

Και χαρτόσημα αμα λάχει.

aladdin30

# 35 στις 18/1/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Τι εγινε τελικά σουπερ με την ζαχαροταμια? Εκανες καμμια κινηση παραπανω?

MiltosRNLI1930

# 36 στις 19/1/2014
author

Το εριξε στα καταιφια με τα "σοροπια " και την ξεχασε .Εγω προσωπικα αν και λατρεις των γλυκων αυτα τα αποφευγω γιατι μαζευουν "σφιγκες"

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από aladdin30

Τι εγινε τελικά σουπερ με την ζαχαροταμια? Εκανες καμμια κινηση παραπανω?

valerie

# 37 στις 21/1/2014
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.632

Δεν διάβασα τις απαντήσεις των υπολοίπων αλλά κάνε κάτι απλό...
Γιατί δεν την περιμένεις την ώρα που σχολάει απέξω, ή λίγο παραπέρα τουλάχιστον, να την σταματήσεις και να της πεις... Θέλεις να πάμε για έναν καφε??
Τα κάνετε δύσκολα ρε παιδιά...Τι κουλουράκια της τύχης και βιβλίο με σκέψεις??
Απλά, λιτά και ξεκάθαρα...

Αρέσει στο μέλος 40podarousa

relationer

# 38 στις 2/2/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13

Σ'αυτ'α πρέπει να 'σαι εκτελεστής.. Πες οτι σου'ρθει εκεινη την ώρα, χαμογέλα και ρώτα κάτι γενικό τυπου δουλεύεις καιρο εδω ? Θα σου πεί αυτή..ναι/οχι.. ρωτάς ξερω γω, τι κάνεις βγαίνεις τα βράδια κτλ.. Θες να πάμε μαζί..? Αφου ήδη εχει αποκτηθει έστω φατσικη οικειότητα που εχεις πάει αρκετες φορές. Αν θέλει να σ'αδειάσει κατι θα βρεί να πεί. Αν όχι κανονίζετε.

makis112

# 39 στις 2/2/2014
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 126

Πέσε μας πού είναι ρε φίλε να έρθουμε τα μέλη επί τοπου να βοηθήσουμε, γιατί νομίζω υπάρχει φοβερή καψούρα.

Tinariwen

# 40 στην 1/7/2014
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3

η ιδιοκατασκευή με το τηλέφωνο πάνω μου φαίνεται καλή ιδέα... νομίζω οτι δεν παίζει ρόλο το τι θα είναι το δώρο όσο η χειρονομία. Αρκεί αυτά που θα της πεις όταν της το δίνεις να είναι λίγο προμελετημένα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από supar

Αυτή στο ταμείο...

Δεν τη γνώρισα προσωπικά όμως την βλέπω εδώ και μήνες όταν με εξυπηρετεί από το ταμείο της στην υπεραγορά που πάω. Που πάω σχεδόν καθημερινά για εκείνη. Θέλω να γνωριστούμε περισσότερα και καλύτερα γι'αυτό και κάποιες φορές βρίσκω μια μικρή κουβέντα να πω για να πάρω μια μικρή απάντηση της και να κερδίζω δευτερόλεπτα μαζί της. Με βοήθησε να διαλέξω γλυκά που ήθελα και την κέρασα κι αυτήν. Χάρηκε και μ' ευχαρίστησε. Θέλω όμως να κάνω και κάτι άλλο που δεν θα φέρει σε δύσκολη θέση αυτήν που είναι εν ώρα δουλειάς κιόλας. Ίσως κάτι που έφτιαξα εγώ σαν μικρό δώρο και να έχει το τηλέφωνο μου επάνω; Κατι άλλο; Κι αν καταλήξω σε αυτή την ιδέα, μήπως να σταματήσω να πηγαίνω μπας και δοκιμάσει να με ψάξει αυτή;

Για την κοπέλα στο ταμείο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε