Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ναι στο καλό σεξ ή στην ψυχική επαφή ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες Αρχική«3456789101112

naughtyM

# 221 στις 4/2/2014
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
'Aρεσαν+: 0%

ΥΓ. Να σημειώσω κάπου εδώ ότι όσο εύκολα κ αν γράφονται...τόσο δύσκολα είναι στη πράξη.

Σε κανέναν δεν ήρθαν τα πραγματα ευνοικά...

Κ στα πατώματα έχουμε πέσει, κ έχουμε πλαντάξει, κ είχαμε κάποτε ερωτική απογοητευση, κ έχουμε απολυθεί,και έχουμε πεινάσει, έχουμε αρρωστήσει σοβαρα και και και...

Αλλά για να ζήσεις πρέπει να σηκωθείς. Και αν θες να ζήσεις κ καλά...ή έχεις βάλει στόχους πρεπει να σηκωθείς κ να σπρώξεις.

Don't forget to fall in love with yourself first...

sotos-1

# 222 στις 5/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 220 από naughtyM

Γνωρίζω ανθρωπους πολυ μέτριους εμφανισιακά. Πολύ. Που όμως είναι ακομπλεξάριστοι.

Αυτοσαρκάζονται, συνεχίζουν τα αστεία που τους κάνουν οι γύρω του, έχουν αναπτυγμένες κοινωνικές δεξιοτητες, το χιουμορ τους, δουλεμένο μυαλό.

Σε πληροφορώ πως δε στερούνται τίποτα απο τους υπόλοιπους πιο εμφανισιμους είτε σε κοινωνικό/φιλικό επιπεδο είτε σε "σχεσιακό".

Κι εγώ ξέρω γυναίκες πολύ μέτριες εμφανισιακά που σε κοινωνικό/φιλικο/σχεσιακό επίπεδο είναι σε καλύτερη φάση ακόμα και από εμφανίσιμους άντρες.Και χωρίς να είναι και από μυαλό τίποτα ιδιαίτερο.

Λεπτομέρειες θα πεις...

achinos

# 223 στις 9/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Αυτό το "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα"...μας έχει πάει πολύ πίσω...σαν έθνος...

naughtyM

# 224 στις 9/2/2014
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Εγώ έγραψα για ανθρώπους. Γενικά. Εσύ σκάλωσες πάλι κ γράφεις τα δικά σου..για τις γυναίκες.

Ειπα δε θα ξανασχοληθώ...γιατί δε τρώγεσαι ρε παιδί μου. Εμμονικός. Τόση φαγούρα έχεις για το τι κάνει ο ένας κ ο αλλός ; Τι έχει καλύτερο; Ποσο πιο τυχερός μπορεί να είναι; Τετοια φαγούρα.
Δε τρώγεσαι. 

*Αχινέ... αν δε θελουμε να μας πάει κάτι πίσω, απλά δε το αφήνουμε... (κ καλά τα λες βέβαια).
Το ότι σκάμε για τη κατσίκα του γείτονα (γιατί σκάμε!) κ δε κοιτάμε τα δικά μας δεδομένα είναι άλλη ιστορία.
Πικρή για οποιον την επαναλαμβάνει καθημερινά-φαντάζομαι.

Οχι ότι το καταλαβαίνει...αλλά λέμε τώρα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 222 από sotos-1

Κι εγώ ξέρω γυναίκες πολύ μέτριες εμφανισιακά που σε κοινωνικό/φιλικο/σχεσιακό επίπεδο είναι σε καλύτερη φάση ακόμα και από εμφανίσιμους άντρες.Και χωρίς να είναι και από μυαλό τίποτα ιδιαίτερο.

Λεπτομέρειες θα πεις...

tzoulia59

# 225 στις 9/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516

γερουλη εφυγα και σε βρηκα γυρνωντας χαλασμενο ...

μαλλον σε χαλασαν οι κακες παρεες ...
και ποιες ειναι οι αλλες μαλακιες που ασχολουμαι δεν καταλαβα ;  
καλα δεν ειχα ποτε εμπιστοσυνη στους διδυμους ...

isixos_geroulis

# 226 στις 9/2/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Κυρια τζουλια

...ειλικρινα λυπαμαι αλλα οι απαντησεις σας αφορουν επιλεκτικα διαβασμενες αναφορες μου.

Ρωτηθηκα απο συγκεκριμενο ατομο για το πως πανε οι προετοιμασιες για το φετεινο καρναβαλι.

Δεν σας αφορα βεβαιως...αλλα απο το 2007 ειμαι μελος των Αργοσχολων...της παλιοτερης ισως ομαδας του Ρεθυμνου...η οποια ομαδα φυσικα ουδεμια σχεση εχει με το ονομα της.

Εσεις θεωρησατε οτι η αναφορα σε Αργοσχολους αφορουσε και εσας...και παρεξηγηθηκατε.

Φυσικα και δεν θα εδινα την παραμικρη συνεχεια αν λεγατε οτι δεν ασχολεισθε με μαλακιες

Λεγοντας ομως οτι δεν ασχολεισθε με ΤΕΤΟΙΕΣ μαλακιες...προκαλεσατε την ευλογη απορια μου...

Με ΠΟΙΕΣ ασχολεισθε?...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

tzoulia59

# 227 στις 9/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516

θα πρεπε ν ασχολουμαι απαραιτητα με μαλακιες ; 

δεν ασχολουμαι ουτε με ουτε με μη ...
ασχολουμαι  μαλλον με σοβαρα ...δεν υπαρχει λογος να αναφερθω και δεν πιστευω να ενδιαφερει και κανεναν ...
χαιρετε μεσιε γερουλης...

isixos_geroulis

# 228 στις 9/2/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Το αυτο επιθυμω

...και για εσας Κυρια Τζουλια...

Να χαιρεστε...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

sotos-1

# 229 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 223 από achinos

Αυτό το "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα"...μας έχει πάει πολύ πίσω...σαν έθνος...

It seems that envy is our sin...

Climentini

# 230 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σώτε,

αν έχεις το χρόνο και θέλεις, βεβαίως, λύσε μου μια απορία:
στην αρένα των διαπροσωπικών σχέσεων, ποιά πιστεύεις οτι είναι τα δυνατά σου σημεία;
Ποιά κατά τη γνώμη σου είναι τα θετικά σου χαρακτηριστικά;
Τί είναι αυτό που θα μπορούσε να κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να σε γνωρίσουν καλύτερα και να σε συναναστραφούν;

sotos-1

# 231 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 230 από Climentini

Σώτε,

αν έχεις το χρόνο και θέλεις, βεβαίως, λύσε μου μια απορία:
στην αρένα των διαπροσωπικών σχέσεων, ποιά πιστεύεις οτι είναι τα δυνατά σου σημεία;
Ποιά κατά τη γνώμη σου είναι τα θετικά σου χαρακτηριστικά;
Τί είναι αυτό που θα μπορούσε να κάνει τους ανθρώπους να θέλουν να σε γνωρίσουν καλύτερα και να σε συναναστραφούν;

Δεν υπάρχει λόγος να τα γράψω από τη στιγμή που εδώ μέσα είμαστε κάποια nick που απλώς ανταλλάσουν απόψεις.

Το ποια είναι τα θετικά μου ή πόσο ευχάριστη παρέα είμαι,το κρίνουν αυτοί που συναναστρέφομαι στην κανονική μου ζωή.Όχι αυτοί που διαβάζουν κάποιες απόψεις μου εδώ πέρα.

Και στο κάτω κάτω,άλλη συμπεριφορά έχουμε όταν βγούμε ραντεβού με μια υποψήφια σχέση,άλλη όταν βγούμε με φίλους/γνωστούς και άλλη όταν είμαστε πεσμένοι ψυχολογικά.

Climentini

# 232 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 231 από sotos-1

Δεν υπάρχει λόγος να τα γράψω από τη στιγμή που εδώ μέσα είμαστε κάποια nick που απλώς ανταλλάσουν απόψεις.

Το ποια είναι τα θετικά μου ή πόσο ευχάριστη παρέα είμαι,το κρίνουν αυτοί που συναναστρέφομαι στην κανονική μου ζωή.Όχι αυτοί που διαβάζουν κάποιες απόψεις μου εδώ πέρα.

Χαίρομαι πραγματικά με αυτά που γράφεις, γιατί η εικόνα που είχα σχηματίσει από τα γραφόμενά σου, είναι οτι είσαι γρινιάρης και αρνητικός σε όλα.

Να λοιπόν που τα νικ απατούν, και που στην πραγματικότητα είσαι ένας ευχάριστος και αισιόδοξος άνθρωπος!

sotos-1

# 233 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 232 από Climentini

Χαίρομαι πραγματικά με αυτά που γράφεις, γιατί η εικόνα που είχα σχηματίσει από τα γραφόμενά σου, είναι οτι είσαι γρινιάρης και αρνητικός σε όλα.

Να λοιπόν που τα νικ απατούν, και που στην πραγματικότητα είσαι ένας ευχάριστος και αισιόδοξος άνθρωπος!

Είμαι αρνητικός όταν διαβάζω απόψεις 'άντρες και γυναίκες έχουν ίδιες ευκαιρίες γνωριμιών' ή ' οι γυναίκες δεν ενδιαφέρονται για τα οικονομικά σου' ή πως 'όταν κάνουμε σχέση,δεν χανόμαστε από τους φίλους'.Αυτά είναι που μ'εκνευρίζουν γιατί αποδεδειγμένα δεν ισχύουν.

Climentini

# 234 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωραία...

...να δεις τελικά που θα βγάλουμε άκρη.

Εχεις σκεφτεί οτι αυτά που αποδεδειγμένα Δεν ισχύουν για σένα, επίσης αποδεδειγμένα μπορεί να ισχύουν μια χαρά για κάποιους άλλους?

Οτι οι απόψεις μας, όπως τις εκφράζουμε, έχουν σχηματιστεί σε μεγάλο βαθμό από τις προσωπικές μας εμπειρίες?

Οτι όλος ο κόσμος δεν είναι ο μικρόκοσμος του καθενός μας?

Οταν λοιπόν γράφει κάποιος, π.χ. οτι "οι γυναίκες δεν ενδιαφέρονται για τα οικονομικά σου", πριν εκνευριστείς, σκέψουν οτι αναφέρεται στον κόσμο που ζει εκείνος και όχι στον κόσμο που ζεις εσύ.

Αυτά, με πολύ καλή διάθεση και με την ευχή να διευρύνεις όσο μπορείς περισσότερο τους ορίζοντές σου.

sotos-1

# 235 στις 10/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δε διαφωνώ ότι οι απόψεις μας επηρεάζονται σε μεγάλο βαθμό από τις προσωπικές μας εμπειρίες.Όμως ειδικά στο θέμα των γνωριμιών,όταν βλέπεις πχ τόσους άντρες να δυσκολεύονται να βρουν κοπέλα και από την άλλη οι κοπέλες να βρίσκουν όποτε θέλουν άντρα,ε για ποιο μικρόκοσμο μιλάμε?

Και για τα οικονομικά μας επίσης,μόνο οι κοπέλες 17-20 δεν ενδιαφέρονται.Απο'κει και πάνω που αρχίζουν να ψάχνουν για γαμπρό πρώτα αυτό κοιτάνε.Και άμα δεν το βρούνε,κάθονται απήδηχτες μέχρι να το βρουν.Άμα είναι κι αυτό μικρόκοσμος,οκ.

Όταν δω κανα μοναχικό ή άνεργο να βγάζει άλλη γκόμενα κάθε βδομάδα κι έναν κοινωνικό με καλή δουλειά να δυσκολεύεται,τότε θα αναθεωρήσω και θα πω ότι όντως ζω σε μικρόκοσμο.

drageray

# 236 στις 7/12/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κ τα δυο 50-50.

FAIRYTIKITIGLON

# 237 στις 3/8/2015
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Σουηδία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 18

Θελω και τα δυο!!

Υπεροχη και πολυ σημαντικη απορια.. συνχαρητηρια !! για την εκθεση του προβληματισμου!! out-of-order πιστευω πως απασχολει ολες τις γυναικες που εχουν ηθος αξιοπρεπια και αξιολογο χαρακτηρα!! η αποψη μου ειναι επειδη  εχω θεσει και εγω το ιδιο ερωτημα και προβληματισμο .. ειναι οτι εγω .. θελω να συνυπαρχουν και τα δυο!! αλλα δυστυχως.. δεν ειναι εφεικτο.. τουλαχιστον στισ μερες μας που εχει χαθει η αγνη αληθινη αγαπη.. που αποπνεει ταυτοχρονα.. και το απολυτο δεσιμο στον ερωτα..

Bliss_

# 238 στις 3/8/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

είχε

μπει και ένα σχετικό θέμα το 2004.

Κάτσε μπας και το βρω

psaromallis

# 239 στις 3/8/2015