Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ναι στο καλό σεξ ή στην ψυχική επαφή ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Climentini

# 21 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από out-of-order

Και μια ακομη ερωτηση: Τον ανθρωπο που επιλεγετε εσεις για συντροφο ζωης πχ, δινετε περισσοτερη σημασια στο να εχετε καλυτερη σεξουαλικη χημεια ή ψυχικο δεσιμο ??? Εννοω σε περιπτωση που τα δυο δεν ειναι ποτε στον ιδιο βαθμο...

Climentini, αλήθεια, εσυ ως παντρεμενη και εμπειρη τι θα απαντουσες στην τελευταια ερωτηση?

Θα σου απαντήσω με βάση τα προσωπικά μου κριτήρια (που σημαίνει ότι η απάντησή μου έχει αξία μόνο για μένα)

Ο ακρογωνιαίος λίθος για με ευτυχισμένη και μακροημερεύουσα σχέση (επαναλαμβάνω, στο δικό μου αξιακό σύστημα) είναι η αμοιβαία εμπιστοσύνη.

Δεν πιστεύω ούτε στη σεξουαλική χημεία, ούτε στο ψυχικό δέσιμο (εντάξει, πιστεύω, αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτοφυή)

Σε βάθος χρόνου, το "δέσιμο"  έρχεται όταν μπορείς να σταθείς μπροστά στο σύντροφό σου, να ξεντυθείς τον εαυτό σου, να τον ακουμπήσεις στα πόδια του και να πείς "πάρε με".

achinos

# 22 στις 15/1/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Climentini

Θα σου απαντήσω με βάση τα προσωπικά μου κριτήρια (που σημαίνει ότι η απάντησή μου έχει αξία μόνο για μένα)

να σταθείς μπροστά στο σύντροφό σου, να ξεντυθείς τον εαυτό σου, να τον ακουμπήσεις στα πόδια του και να πείς "πάρε με".

Aaax κα κλημεντίνη...κάνετε τ αγκάθια μου...φιδέ...

KLELIA22

# 23 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Climentini

Σε βάθος χρόνου, το "δέσιμο"  έρχεται όταν μπορείς να σταθείς μπροστά στο σύντροφό σου, να ξεντυθείς τον εαυτό σου, να τον ακουμπήσεις στα πόδια του και να πείς "πάρε με".

σα  να λεμε... " ο συντροφος ..εραστης ... αντρας μου... ειναι ο καλυτερος μου ...φιλος? "

ή μεταφραζω ο,τι να ναι...?

achinos

# 24 στις 15/1/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Νομίζω ανταπόκριση κ αμοιβαιότητα είναι αναγκαία, οι ικανοποιητικές σχέσεις τα εμπεριέχουν, ό, τι κ ναναι, φιλικές, ερωτικές, συγγενικές...κ χωρίς να γίνονται όλα σε ένα...

nuvola

# 25 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από KLELIA22

σα  να λεμε... " ο συντροφος ..εραστης ... αντρας μου... ειναι ο καλυτερος μου ...φιλος? "

ή μεταφραζω ο,τι να ναι...?

Aν καταλαβα καλά ...

εννοεί ''ξεγύμνωμα΄΄... (από την μια πλευρά)

με την αντίστοιχη πλήρη αποδοχή... (από την άλλη πλευρά)

(εμπιστοσύνη)

MiltosRNLI1930

# 26 στις 15/1/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Τελικα

Γιατι ειστε τοσο ακαταδεκτες με αποτελεσμα ολοι οι "νεοσσοι " (ορα Panagiotakis 25 ) που εχουν και ταλεντο διοργανωσης συναντησεων να φευγουν απογοητευμενοι ?

Αρέσει στο μέλος isixos_geroulis

KLELIA22

# 27 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από nuvola

Aν καταλαβα καλά ... εννοεί ''ξεγύμνωμα΄΄... (από την μια πλευρά)

με την αντίστοιχη πλήρη αποδοχή... (από την άλλη πλευρά)

(εμπιστοσύνη)

η εμπιστοσυνη  κατακτιεται..
...οταν ξεγυμνωνονται και οι δυο.

οταν αποδεχονται και οι δυο .

ομως.

http://www.youtube.com/watch?v=JUzc6XBuPuk

nuvola

# 28 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δε προλαβα να διαβασω καλά...

αλλά καπου πήρε το ματι μου ...αχινος νομίζω ειπε

τη μαγική λέξη...αμοιβαιότητα...

όταν την νιωθεις βιωνοντας την  ...όλα κυλουν σαν νεράκι...

συνδιασμός καλού σεξ...έχουμε το τελειο κοκτέιλ...

nuvola

# 29 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και τώρα που διάβασα ...λίγο παραπάνω...

αυτή η εμπιστοσύνη ...πολύ μεγάλη υπόθεση!!!

KLELIA22

# 30 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

η αμοιβαια εμπιστοσυνη...
σπουδαιοτερη...

αλλα... 

αναρωτιεμαι...
αν ο "αλλος" δεν δυναται να σου εμπιστευθει τον εαυτο του...
η ευθυνη... βαρυνει.. αποκλειστικα τον ιδιο?

achinos

# 31 στις 15/1/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από nuvola

και τώρα που διάβασα ...λίγο παραπάνω...

Aσε που δεν είναι κ η εμπιστοσύνη βαλιτσάκι...να τη δίνεις, να την παίρνεις, να την αφήνεις στην πόρτα, να τη φέρει μέσα όποιος μπαίνει...

Μάλλον είναι κάτι σα να σου πέφτει το λαχείο...

nuvola

# 32 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από KLELIA22

η αμοιβαια εμπιστοσυνη...
σπουδαιοτερη...

αλλα... 

αναρωτιεμαι...
αν ο "αλλος" δεν δυναται να σου εμπιστευθει τον εαυτο του...
η ευθυνη... βαρυνει.. αποκλειστικα τον ιδιο?

εξαρτάται...απ την στιγμή...που  το  αναρωτιέσαι...

πάντως...

αυτο που εχω αισθανθεί ...

είναι ότι θελει  κότσια να αφεθείς και να πας ''ανοιχτός''  στον αλλο...

sotos-1

# 33 στις 15/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από KLELIA22

βεβαια γεννιεται κι αλλη απορια...πως ξερεις... τι "ρατσα" εισαι..αν δεν δοκιμασεις... με ποιους συνταιριαζεις...

Οι γυναίκες μπορείτε να τους δοκιμάζετε όλους.Νέους,γέρους,ψηλούς,κοντούς,μαύρους,άσπρους,οτιδήποτε.Οι ίδιες φταίτε εαν οι επιλογές σας βγαίνουν μάπα.

Οι άντρες είναι αυτοί που καταλήγουν με όποια τους επιλέξει γιατί δεν έχουν άλλες επιλογές,όσοι τουλάχιστον δεν κάνουν επαγγέλματα που τραβάνε γυναίκες.

Wpiwvas

# 34 στις 15/1/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Απαντήσεις: 31

Αγαπητή πέρα απο τα συνηθισνένα η απάντηση στο ερώτημα σου έρχεται αφού πρώτα αποφασίσεις τι είδους σχέσης θέλεις να συνάψεις. Θέλεις σπίτι σου σπίτι μου και να βρισκόμαστε να περνάμε καλά? Τότε θα πάρεις το καλό sex! Θέλεις να είσαι δίπλα σε κάποιον που να κατανοείτε ο ένας τον άλλο και να επικοινωνείτε? Τότε θα πάρεις τη ψυχική επαφή! Τα θέλεις όλα και δίνεις σημασία μόνο στο ΕΓΩ όπως οι περισσότεροι σήμερα? Τότε θα βρεις ένα συμβίωντα με ψυχικό δέσιμο για να σε καλύπτει συναισθηματικά και θα έχεις έναν γκόμενο αλλανιάρη για να ξεδίνεις όταν το αναζητάς παράλληλα. Έτσι δε κάνουν οι περισσότεροι σήμερα?

Τώρα εάν σε απασχολεί να κάνεις μια σχέση που εν τη πάροδο του χρόνου θα καταλήξη σε γάμο και στη δημιουργία οικογένειας. Η προσωπική μου γνώμη είναι να ψάξεις να βρεις τον έρωτα στην αρχή και μετά να βρεις την αγάπη. Ο έρωτας είναι αυτός που θα κάμψει τις αναστολές ανάμεσα σε 2 ανθρώπους και θα τους κάνει να έρθουν σε επαφή. Η αγάπη είναι αυτή που κάνει και τους δύο να προτάξουν το εμείς και να πετάξουν το άτιμο εγώ, ώστε να έρθει η επικοινωνία & η εμπιστοσύνη που θα τους οδηγήσει να δείξουν τι πραγματικά είναι (κανείς δεν είναι τέλειος κι γι'αυτό φοβόμαστε να δείξουμε τον εαυτό μας), να κάνουν τις αμοιβαίες υποχωρήσεις για να είναι μαζί και να δουν ο ένας με τον άλλο πως θα ευχαριστιούνται εν τη συνουσία.

Η ευχαρίστηση δεν είναι να βρεις τον Βαρβάτο ή τον Γκουσγκούνη που θα έχει την εμπειρία να σε ανεβάσει στα ουράνια σε συνδυασμό με έναν χαρακτήρα στα μέτρα σου. Αλλά να βρεις κάποιον που αγαπάς και μαζί να παίξετε το παιχνιδάκι του γιατρού βρίσκοντας το τρόπο πως να κάνει ο ένας τον άλλο να βλέπει αστεράκια

Αρέσει στο μέλος anemona_62

out-of-order

# 35 στις 15/1/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 24

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από KLELIA22

βεβαια γεννιεται κι αλλη απορια...πως ξερεις... τι "ρατσα" εισαι..αν δεν δοκιμασεις... με ποιους συνταιριαζεις...

σωστο...
αλλα... οχι παντα εφικτο...
εμπεριεχει δε... μεγαλη ποσοτητα ... απογοητευσης...μεχρι να καταληξεις...

KLELIA22 εδω εχεις μεγαλο δικιο!!

out-of-order

# 36 στις 15/1/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Ναύπλιο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 24

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Wpiwvas

Αγαπητή πέρα απο τα συνηθισνένα η απάντηση στο ερώτημα σου έρχεται αφού πρώτα αποφασίσεις τι είδους σχέσης θέλεις να συνάψεις. Θέλεις σπίτι σου σπίτι μου και να βρισκόμαστε να περνάμε καλά? Τότε θα πάρεις το καλό sex! Θέλεις να είσαι δίπλα σε κάποιον που να κατανοείτε ο ένας τον άλλο και να επικοινωνείτε? Τότε θα πάρεις τη ψυχική επαφή! Τα θέλεις όλα και δίνεις σημασία μόνο στο ΕΓΩ όπως οι περισσότεροι σήμερα? Τότε θα βρεις ένα συμβίωντα με ψυχικό δέσιμο για να σε καλύπτει συναισθηματικά και θα έχεις έναν γκόμενο αλλανιάρη για να ξεδίνεις όταν το αναζητάς παράλληλα. Έτσι δε κάνουν οι περισσότεροι σήμερα?

Τώρα εάν σε απασχολεί να κάνεις μια σχέση που εν τη πάροδο του χρόνου θα καταλήξη σε γάμο και στη δημιουργία οικογένειας. Η προσωπική μου γνώμη είναι να ψάξεις να βρεις τον έρωτα στην αρχή και μετά να βρεις την αγάπη. Ο έρωτας είναι αυτός που θα κάμψει τις αναστολές ανάμεσα σε 2 ανθρώπους και θα τους κάνει να έρθουν σε επαφή. Η αγάπη είναι αυτή που κάνει και τους δύο να προτάξουν το εμείς και να πετάξουν το άτιμο εγώ, ώστε να έρθει η επικοινωνία & η εμπιστοσύνη που θα τους οδηγήσει να δείξουν τι πραγματικά είναι (κανείς δεν είναι τέλειος κι γι'αυτό φοβόμαστε να δείξουμε τον εαυτό μας), να κάνουν τις αμοιβαίες υποχωρήσεις για να είναι μαζί και να δουν ο ένας με τον άλλο πως θα ευχαριστιούνται εν τη συνουσία.

Η ευχαρίστηση δεν είναι να βρεις τον Βαρβάτο ή τον Γκουσγκούνη που θα έχει την εμπειρία να σε ανεβάσει στα ουράνια σε συνδυασμό με έναν χαρακτήρα στα μέτρα σου. Αλλά να βρεις κάποιον που αγαπάς και μαζί να παίξετε το παιχνιδάκι του γιατρού βρίσκοντας το τρόπο πως να κάνει ο ένας τον άλλο να βλέπει αστεράκια

Πιστευω πως με κάλυψες σχεδον απολυτα γιατι πανω κατω αυτα πιστευω κι εγω... Βεβαια αν παραμεριζαμε ολοι το ΕΓΩ θα ηταν καλυτερα. Γιατι ΕΓΩ στην αληθινη αγαπη δε χωραει. Και ιδιαιτερα οπως εθεσες το ΕΓΩ παραπανω...
Και οσο γι αυτο που λες, όντως σημασια εχει πρωτα απ' ολα να ξερεις τι θελεις απο τη ζωη σου. Γιατι και τον καλυτερο ή την καλυτερη να βρεις κατα κοινη ομολογια, αν δεν εισαι εσυ κατασταλαγμενος/η, ολα θα πανε περιπατο... Χρειαζεται λοιπον παντα και προσωπικη δουλεια με τον εαυτο μας..

_skia_

# 37 στις 16/1/2014
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 145

και τα δυο θα ελεγα Αρκει να μην συναντηθουν μεταξυ τους    Περα απο την πλακα αν ο αλλος δεν σου κανει και κουκου οσο και ψυχικη επαφη να εχεις ...βαριεσαι

Περα απο την πλακα αν ο αλλος δεν σου κανει και κουκου οσο και ψυχικη επαφη να εχεις ...βαριεσαι

Mystik_Male

# 38 στις 16/1/2014
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Το (καλό) σεξ φέρνει πάντα την ψυχική επαφή.

Εκτός κι αν δεν την επιδιώκεις, και επικεντρώνεσαι μόνο στο (καλό) σεξ

Η ψυχική επαφή από την άλλη, δεν είναι απαραίτητο να φέρει (καλό) σεξ...

Στις περισσότερες περιπτώσεις, δε φέρνει καν σεξ...

Και  το κακό είναι ότι οι περισσότερες - ελεύθερες- γυναίκες αποκηρύσσουν το (καλό) σεξ, προσδοκώντας περισσότερο στην ψυχική επαφή.

Μάλλον επειδή βαρέθηκαν να το ψάχνουν...

Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι στις προηγούμενες προσπάθειες το "καρπούζι βγήκε μάπα".

[Και μάλιστα σε "συσκευασία" μπρουτάλ...]

Όσο κι αν οι (επόμενοι) άντρες έχουν όλη την καλή διάθεση να το προσφέρουν, οι περισσότερες -το τονίζω ξανά- ελεύθερες γυναίκες δεν έχουν την παραμικρή περιέργεια να δουν αν όντως είναι έτσι.   

Αρέσει στο μέλος vagsav

psaromallis

# 39 στις 16/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εκείνες όμως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Mystik_Male

Όσο κι αν οι (επόμενοι) άντρες έχουν όλη την καλή διάθεση να το προσφέρουν, οι περισσότερες -το τονίζω ξανά- ελεύθερες γυναίκες δεν έχουν την παραμικρή περιέργεια να δουν αν όντως είναι έτσι.   

...φίλτατε, που έτυχε να το έχουν γευτεί και να το γνωρίζουν,
        [το καλό] όχι μόνο το ψάχνουν, αλλά το αξιώνουν κιόλας.     

Μετ' επιτάσεως, μάλιστα!

Mystik_Male

# 40 στις 16/1/2014
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από psaromallis

Εκείνες όμως...

...φίλτατε, που έτυχε να το έχουν γευτεί και να το γνωρίζουν,
        [το καλό] όχι μόνο το ψάχνουν, αλλά το αξιώνουν κιόλας.     

Μετ' επιτάσεως, μάλιστα!

Μακάρι να υπήρχε μία για κάθε άντρα που ψάχνει, αγαπητέ μου.

Είναι όμως ελάχιστες.

Γύρω μου παρατηρώ μόνο μια γκρίνια.

Ένα παράπονο για τη λειψανδρία.

Καμία προσπάθεια για να το ψάξει κάποια...

Για να δει κάτω από το "φαίνεσθαι", να ανακαλύψει το "είναι" .

[Πείσμα παιδικό από τη μια μεριά]...

Ή κι αν το ψάχνει, το ψάχνει μόνο στους "απαγορευμένους έρωτες"...

Οι προσιτοί έρωτες μάλλον δεν της είναι αρκετά "μπρουτάλ", δεν της ανεβάζουν την αδρεναλίνη, δεν έχουν μέσα τους αρκετό δράμα για να χρηστεί πρωταγωνίστρια...

[Πείσμα παιδικό και από την άλλη]...

Σκληρή η πραγματικότητα...

Χαιρετώ...  

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε