Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ενδιαφέρουσα γνωριμία ή όχι??

Σελίδα : 1

Panagiota-Dorothy

# 1 στις 25/1/2014
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Ενδιαφέρουσα γνωριμία ή όχι??

Γεια σας παιδιά, λοιπόν το θέμα που πρόκειται να σας γραψω έχει να κανει όπως ειναι φυσικο με ενα αγόρι. Πριν 3 μηνες δουλευα πωλήτρια στα καρφουρ και είχε έρθει ενα παιδι να ψωνίσει κάτι πραγματα, επειδη ομως ειχε γινει μια μαλακια με την καρτα του και δν ειχε χρηματα, ήθελε να μπει στο σαιτ της τραπεζας, να συμπληρωσει μια φορμα για να περαστει η χρεωση απο τα ψωνια στην καρτα του. Στο ταμειο δν ειχαν ιντερνετ κ του είπαν στις πληροφοριες πως δν γινεται παρα μονο αν βρεθει μια πωλήτρια που δν ειχε δουλεια να τον βοηθουσε...έτσι ήρθε σε μενα αλλα οι υπολογιστες ηταν ολοι κατειλημμενοι, τοτε για να τον βοηθησω του εδωσα το κινητο μου για να μπει μεσα στο ιντερνετ και να κανει τη δουλεια του. Με ευχαριστησε παρα πολυ το παιδι και μου πε οτι μου χρωσταει χάρη που τον βοηθησα και με χαιρέτησε φεύγοντας. Μετα απο 2 εβδομαδες στην άλλη άκρη της πόλης γυριζοντας σπιτι απο τη δουλεια, έφτασα στο τετράγωνο διπλα απο το σπίτι μου, το οποίο εκεινη την νυχτα δεν ειχε καθολου φως κ δεν έβλέπα εγώ τον εαυτό μου καλα καλα, τότε διακρινω μια φιγουρα στο απεναντι πεζοδρομιο που μιλουσε στο κινητό. Ξαφνικα ακουω το ονομα μου, δεν γυρίζω, μετα ακουω εσυ δεν εισαι η κοπελα που δουλευε στα καρφουρ; και τοτε γυριζω να δω ποιος ειναι και η σκοτεινη μορφη πλησιαζει σε μενα και μολις εφτασε στο 1 μετρο ειδα πως ηταν εκεινος ο νεαρός που βοήθησα στη δουλεια. Με χαιρετάει μου, με ρωταει τι κανω πως τα περναω, του απάντησα μολις γυριζω σπιτι απο τη δουλεια εδω διπλα μένω, μου κάνει εγώ ήρθα σε κάτι φίλους μου που μενουν δίπλα από μένα, τον ρώτησα εσυ με τι ασχολεισαι και μου κάνει ιδιωτικός υπάλληλος σε μαγαζί, μου χαμογελουσε όλη την ώρα και μετά μου δίνει το χέρι του και μου λέει χάρηκα να σαι καλά, τα λέμε με χαμόγελο!!! Εγώ πάλι ανυπομονουσα να φτασω σπίτι να ξεραθω στον υπνο!!! Κατα τη διάρκεια των διακοπών ειχα μερικες μερες άδεια κ ξεκουράστηκα, τότε μια μέρα μου τελειωσαν οι μπαταριες απο το ρολοι τοιχου και πηγα στο ψιλικαντζιδικο της γειτονιας μου να πάρω. Εντωμεταξυ επειδη βαριόμουν να ντυθω μεχρι τη γωνια βγήκα σαν τον γυφτο, με τις φορμες τα σπορτέξ, και το μαλλι σε άθλια κατάσταση. Εκείνη την ώρα που μπαινω στο ψιλικαντζίδικο βλέπω πάλι τον ίδιο τύπο με 2 φιλους του και με την άκρη του ματιου του είδα οτι με είδε, εγω αγχώθηκα επειδή ήμουν σαν τον λέτσο και δν ηθελα να με δει ετσι, και πόσο μαλλον οι φιλοι του, εκανα πως δεν τον ειδα και πηγα και χωθηκα πισω απο εναν αλλο τυπο κανοντας οτι ψωνιζω.. Μετά πήγα στο ράφι με τις μπαταρίες και τότε είδα οτι αυτός πλήρωσε και έρχοταν προς το μέρος μου, εγώ με το μισο κεφάλι απο την αντίθετη κατεύθυνση έκανα οτι ψαχνω μπαταριες και λέω αν θελει ας έρθει να μου μιλήσει, εγω δν κανω πρώτη κίνηση, μολις περνουσε απο διπλα μου γυριζω λιγο το κεφαλι προς την πλευρά του και γυρίζει και μου λέει χαμογελώντας" Δεν έχετε μπαταριες στα καρφούρ και έρχεσαι και ψωνίζεις από δω; και του είπα επ τι κάνεις; μωρε ξαφνικα τελείωσαν και επειδη δν δουλευω πεταχτηκα να παρω" Μου δίνει το χέρι του (χειραψια) και μου κάνει καλά χριστούγεννα και καλές γιορτές, χαμογελάει και φεύγει!!! Και από τότε σκέφτομαι το περιστατικό..εσεις διαβαζοντας οσα σας γραφω τι πιστεύετε, οτι είναι απλα κοινωνικός άνθρωπος ή υπάρχει μια παραπάνω υποβόσκουσα συμπάθεια;

just_for_today

# 2 στις 25/1/2014
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

Εσύ θα ήθελες να υπάρχει; Πιστεύω ότι υπάρχει πάντως ναι και μου θυμίζει ένα δικό μου παρόμοιο περιστατικό.  Μάλιστα θαρρώ πως εφήρμοσε την στρατηγική της παρακολούθησης (κλασική περίπτωση βλάβης) για να σε πετυχει μετα τη δουλειά.

aladdin30

# 3 στις 25/1/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Τελικα τους φιλους του τους ξερεις? Οντως μενουν διπλα απο σενα? Τον εχεις ξαναδει τον ιδιο στο παρελθον? Σαν πολυ περιεργες ολες αυτες οι συμπτωσεις.

Panagiota-Dorothy

# 4 στις 25/1/2014
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 12

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από just_for_today

Εσύ θα ήθελες να υπάρχει; Πιστεύω ότι υπάρχει πάντως ναι και μου θυμίζει ένα δικό μου παρόμοιο περιστατικό.  Μάλιστα θαρρώ πως εφήρμοσε την στρατηγική της παρακολούθησης (κλασική περίπτωση βλάβης) για να σε πετυχει μετα τη δουλειά.

σαν να αρχιζει να μου αρέσει...να με παρακολούθησε λίγο δύσκολο, γτ το περιστατικό δεν συνέβη το ίδιο βράδυ αλλά 2 εβδομάδες μετά αφού είχε έρθειι στη δουλειά μου... απλά με παραξένεψε πως ενω ήταν μαύρα σκοτάδια και καλα καλα δν εβλεπα εγω να περπατήσω εκείνος από 3 μέτρα κατάλαβε ποια είμαι την ώρα που μιλούσε στο τηλέφωνο, θυμόταν το όνομα μου και με φώναξε από μακριά  και ήρθε να μου μιλήσει...

just_for_today

# 5 στις 25/1/2014
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

Και να σε παρακολούθησε δεν θα σου μιλούσε το ίδιο βράδυ... Πάντως μικρή σημασία έχει τι έκανε. Νομίζω προσπαθεί να σε προσεγγίσει. Πόσο καιρό έχεις να τον δεις;

40podarousa

# 6 στην 1/2/2014
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 386

μπορει και ναι μπορει και οχι.δηλαδη μπορει να ειναι απλα ευγενικος επειδη τον βοηθησες τοτε, μπορει ομως και να του αρεσεις.νομιζω αν εισαι χαμογελαστη κ ευγενικη αν θελει θα κανει κινηση

macbook

# 7 στις 11/2/2014
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Panagiota-Dorothy

Και από τότε σκέφτομαι το περιστατικό..εσεις διαβαζοντας οσα σας γραφω τι πιστεύετε, οτι είναι απλα κοινωνικός άνθρωπος ή υπάρχει μια παραπάνω υποβόσκουσα συμπάθεια;

Αν κάποια πωλήτρια μου έκανε τέτοια διευκόλυνση, και ήμουν όσο ανοιχτός και κοινωνικός φαίνεται να είναι ο νεαρός, εννοείται ότι θα την χαιρετούσα κάθε φορά που θα την έβλεπα έξω ακόμα και αν δεν είχα σκοπό για κάτι άλλο.

Το αν η γνωριμία αυτή είναι ενδιαφέρουσα ή όχι εξαρτάται από τον άνθρωπο και τους σκοπούς του. Δε γνωρίζουμε όμως ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Tinariwen

# 8 στην 1/7/2014
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3

υπάρχει υπάάάρχειειειει :p

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Panagiota-Dorothy

Ενδιαφέρουσα γνωριμία ή όχι?? Γεια σας παιδιά, λοιπόν το θέμα που πρόκειται να σας γραψω έχει να κανει όπως ειναι φυσικο με ενα αγόρι. Πριν 3 μηνες δουλευα πωλήτρια στα καρφουρ και είχε έρθει ενα παιδι να ψωνίσει κάτι πραγματα, επειδη ομως ειχε γινει μια μαλακια με την καρτα του και δν ειχε χρηματα, ήθελε να μπει στο σαιτ της τραπεζας, να συμπληρωσει μια φορμα για να περαστει η χρεωση απο τα ψωνια στην καρτα του. Στο ταμειο δν ειχαν ιντερνετ κ του είπαν στις πληροφοριες πως δν γινεται παρα μονο αν βρεθει μια πωλήτρια που δν ειχε δουλεια να τον βοηθουσε...έτσι ήρθε σε μενα αλλα οι υπολογιστες ηταν ολοι κατειλημμενοι, τοτε για να τον βοηθησω του εδωσα το κινητο μου για να μπει μεσα στο ιντερνετ και να κανει τη δουλεια του. Με ευχαριστησε παρα πολυ το παιδι και μου πε οτι μου χρωσταει χάρη που τον βοηθησα και με χαιρέτησε φεύγοντας. Μετα απο 2 εβδομαδες στην άλλη άκρη της πόλης γυριζοντας σπιτι απο τη δουλεια, έφτασα στο τετράγωνο διπλα απο το σπίτι μου, το οποίο εκεινη την νυχτα δεν ειχε καθολου φως κ δεν έβλέπα εγώ τον εαυτό μου καλα καλα, τότε διακρινω μια φιγουρα στο απεναντι πεζοδρομιο που μιλουσε στο κινητό. Ξαφνικα ακουω το ονομα μου, δεν γυρίζω, μετα ακουω εσυ δεν εισαι η κοπελα που δουλευε στα καρφουρ; και τοτε γυριζω να δω ποιος ειναι και η σκοτεινη μορφη πλησιαζει σε μενα και μολις εφτασε στο 1 μετρο ειδα πως ηταν εκεινος ο νεαρός που βοήθησα στη δουλεια. Με χαιρετάει μου, με ρωταει τι κανω πως τα περναω, του απάντησα μολις γυριζω σπιτι απο τη δουλεια εδω διπλα μένω, μου κάνει εγώ ήρθα σε κάτι φίλους μου που μενουν δίπλα από μένα, τον ρώτησα εσυ με τι ασχολεισαι και μου κάνει ιδιωτικός υπάλληλος σε μαγαζί, μου χαμογελουσε όλη την ώρα και μετά μου δίνει το χέρι του και μου λέει χάρηκα να σαι καλά, τα λέμε με χαμόγελο!!! Εγώ πάλι ανυπομονουσα να φτασω σπίτι να ξεραθω στον υπνο!!! Κατα τη διάρκεια των διακοπών ειχα μερικες μερες άδεια κ ξεκουράστηκα, τότε μια μέρα μου τελειωσαν οι μπαταριες απο το ρολοι τοιχου και πηγα στο ψιλικαντζιδικο της γειτονιας μου να πάρω. Εντωμεταξυ επειδη βαριόμουν να ντυθω μεχρι τη γωνια βγήκα σαν τον γυφτο, με τις φορμες τα σπορτέξ, και το μαλλι σε άθλια κατάσταση. Εκείνη την ώρα που μπαινω στο ψιλικαντζίδικο βλέπω πάλι τον ίδιο τύπο με 2 φιλους του και με την άκρη του ματιου του είδα οτι με είδε, εγω αγχώθηκα επειδή ήμουν σαν τον λέτσο και δν ηθελα να με δει ετσι, και πόσο μαλλον οι φιλοι του, εκανα πως δεν τον ειδα και πηγα και χωθηκα πισω απο εναν αλλο τυπο κανοντας οτι ψωνιζω.. Μετά πήγα στο ράφι με τις μπαταρίες και τότε είδα οτι αυτός πλήρωσε και έρχοταν προς το μέρος μου, εγώ με το μισο κεφάλι απο την αντίθετη κατεύθυνση έκανα οτι ψαχνω μπαταριες και λέω αν θελει ας έρθει να μου μιλήσει, εγω δν κανω πρώτη κίνηση, μολις περνουσε απο διπλα μου γυριζω λιγο το κεφαλι προς την πλευρά του και γυρίζει και μου λέει χαμογελώντας" Δεν έχετε μπαταριες στα καρφούρ και έρχεσαι και ψωνίζεις από δω; και του είπα επ τι κάνεις; μωρε ξαφνικα τελείωσαν και επειδη δν δουλευω πεταχτηκα να παρω" Μου δίνει το χέρι του (χειραψια) και μου κάνει καλά χριστούγεννα και καλές γιορτές, χαμογελάει και φεύγει!!! Και από τότε σκέφτομαι το περιστατικό..εσεις διαβαζοντας οσα σας γραφω τι πιστεύετε, οτι είναι απλα κοινωνικός άνθρωπος ή υπάρχει μια παραπάνω υποβόσκουσα συμπάθεια;

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost