Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ξανά ερωτευμένη!

Σελίδα : 1

kristalicaX

# 1 στις 25/1/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

ξανά ερωτευμένη!

γεια σας παιδιά

Ας μπω στ ψητό.. εδώ κι τρεις μηνες περίπου εχω ξεκινήσει χορό..Αυτός που μ αρέσει  έχει την ίδια ηλικία με εμένα κι  διδάσκει εκεί..
Παρόλο που είμαι εκεί 3 μήνες τον βλέπω στ σχολή μόνο 2 φορές την εβδομάδα... έχω κολλήσει στ γνωστά ''γεια, πως εισαι κλπ'', κι κατι πειράγματα δεν ξέρω πως να τον πλησιάσω περισσότερο τ αλλο να βρω να πω.. κολλάω κι φαίνομαι χαζή, σαν χαζο -χαρούμενο π μόνο γελάει  .. Εκτός απο βλέμματα ( κι αυτα μπορει να ειναι η ιδέα μου) δεν εχώ προσέξει κατι άλλο.. εκείνος είναι πολύ κοινωνικός κι μπορώ να καταλάβω αν τ αρέσωΗeeelp!! τι ν κάνω 

vassoulini

# 2 στις 26/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αχ, έρωτας...

Δεν εχω ιδέα πως να τον προσεγγίσεις...

Αρχικά, μάθε αν είναι ελεύθερος ή αν έχει σχέση για να ξέρεις αν έχεις ελπίδες να σε προσέξει. Επίσης, θα πρότεινα αυτο το χαζοχαρούμενο γέλιο που σε κάνει, όπως λες, να φαίνεσαι χαζή, να το ελαττώσεις, αν όχι να το κόψεις...Δυστυχώς μας τυχαίνει οταν μας αρέσει κάποιος και φαινόμαστε λίγο βλαμμένες...Θα έλεγα να δίνεις το καλύτερο εαυτό σου στον χορό, μαζί του να είσαι ευγενική και να επικεντρώνεσαι στο να του ρίχνεις ενδιαφέροντα βλέμματα. Αλλά όχι κολλιτσίδα πάνω του όλη την ώρα. Δηλαδή να έχεις την ευκαιρία να δεις αν θα ενδιαφερθεί κι εκείνος να σε προσεγγίσει λιγο παραπάνω. Αν και στη σχολή χορού είναι κομματάκι δύσκολο και για εκείνον σίγουρα αντιεπαγγελματικό.Αν μπορείς να τον πετύχεις την ώρα που σχολάει, ή σε κάποιο μέρος εκτός σχολής, χωρίς να φαίνεται οτι τον παρακολουθείς, θα ήταν πιο εύκολο να τον προσεγγίσεις με άλλο ρόλο απο αυτόν του καθηγητής-μαθήτρια. Αυτά απο μένα.Είμαι σίγουρη οτι τα άλλα μέλη θα σου δώσουν ιδέες...Εγώ απλά σου εύχομαι να ζήσεις ένα έντονο, όμορφο και ρομαντικό sequel του Step Up...

IM____

# 3 στις 26/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έρωτας είναι kristalicaX, θα περάσει.

Καλό είναι να τελειώνεις από μικρή με τις παιδικές αρρώστειες, διότι αν μεγαλώσεις, δύσκολα περνάνε...

kristalicaX

# 4 στις 26/1/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από vassoulini

Αχ, έρωτας...

Δεν εχω ιδέα πως να τον προσεγγίσεις...

Αρχικά, μάθε αν είναι ελεύθερος ή αν έχει σχέση για να ξέρεις αν έχεις ελπίδες να σε προσέξει. Επίσης, θα πρότεινα αυτο το χαζοχαρούμενο γέλιο που σε κάνει, όπως λες, να φαίνεσαι χαζή, να το ελαττώσεις, αν όχι να το κόψεις...Δυστυχώς μας τυχαίνει οταν μας αρέσει κάποιος και φαινόμαστε λίγο βλαμμένες...Θα έλεγα να δίνεις το καλύτερο εαυτό σου στον χορό, μαζί του να είσαι ευγενική και να επικεντρώνεσαι στο να του ρίχνεις ενδιαφέροντα βλέμματα. Αλλά όχι κολλιτσίδα πάνω του όλη την ώρα. Δηλαδή να έχεις την ευκαιρία να δεις αν θα ενδιαφερθεί κι εκείνος να σε προσεγγίσει λιγο παραπάνω. Αν και στη σχολή χορού είναι κομματάκι δύσκολο και για εκείνον σίγουρα αντιεπαγγελματικό.Αν μπορείς να τον πετύχεις την ώρα που σχολάει, ή σε κάποιο μέρος εκτός σχολής, χωρίς να φαίνεται οτι τον παρακολουθείς, θα ήταν πιο εύκολο να τον προσεγγίσεις με άλλο ρόλο απο αυτόν του καθηγητής-μαθήτρια. Αυτά απο μένα.Είμαι σίγουρη οτι τα άλλα μέλη θα σου δώσουν ιδέες...Εγώ απλά σου εύχομαι να ζήσεις ένα έντονο, όμορφο και ρομαντικό sequel του Step Up...

Καταρχάς ευχαριστώ γ την απάντηση σ!! ..Ευχαριστώ γ την υποστήριξη κι τις συμβουλές! 

Δεν γίνομαι κολλιτσίδα, δεν μ αρέσει γενικά αυτο, είμαι διακριτική λογο το οτι είμαι ντροπαλή κιόλας.. Δεν ξέρω που συχνάζει  αλλα καποιες φορες την εβδομαδα διοργανόνουν λάτιν σε μπάρ κι τέτοια γ να μαζέψουν κι κόσμο..έχω παει 2 φορες κι έχω χορέψει μαζι του χώρις να ξέρω λάτιν.. 

Επίσης θα προσπαθήσω οσο μπορω να κόψω τα χαζά γτ στ σπιτι μετα σκέφτομαι τ θα μπορούσα να εχω απαντήσει κι μουνζώνω τον εαυτό μ...γενικά δεν μ έχει δείξει οτι δεν του αρέσω καθόλου.. θα μ πει να κατσω δίπλα του, θα με γαργαλίσει(σαν πείραγμα), τον έχω πιάσει να μ κοιτάει.. αλλα κι πάλι...

..ξέρω οτι είναι ελεύθερος!!...Αλλά χώρισε απο την δικιά του πέρυσι τον Αύγουστο λογο οτι η κοπέλα έφυγε εξωτερικό γ σπουδές... την είδε τα Χριστούγεννα...Όλα αυτά δεν μ τ είπε εκείνος προσωπικά..Οπότε σκέφτομαι οτι ίσως να την θέλει ακόμα κι να την περιμένει..

Δράμα ο έρωτας φίλη μ οταν δεν ξέρεις..  

kristalicaX

# 5 στις 26/1/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά

Δεν θεωρώ  τ να είσαι ερωτευμένος  παιδική αρρώστια..προσωπικά δεν ερωτεύομαι εύκολα..αυτή είναι η 3 φορά.. πιστεύω οτι ειναι πολυ ωραίο συναίσθημα κι μαγικό ειδικά αν υπάρχει ανταπόκριση...κι εσύ είσαι 28 μικρος ακόμα γ να λες κατι τετοιο  

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από IM___

Έρωτας είναι kristalicaX, θα περάσει.

Καλό είναι να τελειώνεις από μικρή με τις παιδικές αρρώστειες, διότι αν μεγαλώσεις, δύσκολα περνάνε...

IM____

# 6 στις 26/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kristalicaX

Δεν θεωρώ  τ να είσαι ερωτευμένος  παιδική αρρώστια..προσωπικά δεν ερωτεύομαι εύκολα..αυτή είναι η 3 φορά.. πιστεύω οτι ειναι πολυ ωραίο συναίσθημα κι μαγικό ειδικά αν υπάρχει ανταπόκριση...κι εσύ είσαι 28 μικρος ακόμα γ να λες κατι τετοιο  

Συμφωνώ. Το να είσαι ερωτευμένος δεν είναι παιδική αρρώστεια.

Τι σημαίνει όμως η έκφραση "είμαι ερωτευμένος"; Τι είναι ο έρωτας; Τελικά, γνωρίζουμε για τι πράγμα μιλάμε...;

MiltosRNLI1930

# 7 στις 26/1/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Επαναλαμβανεις

Συνεχως τα ιδια λογια του παροντος ασματος !Και πλεεις σε πελαγη

https://www.youtube.com/watch?v=Ki73E-hpiY8
Αρέσει στο μέλος gogakikouklaki

IM____

# 8 στις 26/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από MiltosRNLI1930

Επαναλαμβανεις

Συνεχως τα ιδια λογια του παροντος ασματος !Και πλεεις σε πελαγη

https://www.youtube.com/watch?v=Ki73E-hpiY8

Άρα, ναυτικός με εμμονή;

naughtyM

# 9 στις 26/1/2014
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Ειναι ενα ρομαντικό περιτύλιγμα για την απόλυτη σεξουαλική έλξη.

Γιατί στον έρωτα αυτό που λαχτάρας περισσότερο ειναι να μπορείς να αγγίζεις τον άλλον.

Μόνο βλέμματα μόνο αγγίγματα. Τιποτα άλλο δεν ειναι αναγκαιο αφού ο εγκέφαλος μας βρίσκεται σε μια χαωδης χημικη κατακλυσμική Κατάσταση.

Μετά τη παροδο αυτού αρχίζουν αλλα όργανα...

Η αγάπη ή , η αδιαφορία...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από IM___

Συμφωνώ. Το να είσαι ερωτευμένος δεν είναι παιδική αρρώστεια.

Τι σημαίνει όμως η έκφραση "είμαι ερωτευμένος"; Τι είναι ο έρωτας; Τελικά, γνωρίζουμε για τι πράγμα μιλάμε...;

Αρέσει στο μέλος kristalicaX

aladdin30

# 10 στις 26/1/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Απο αυτον τι συμπεριφορες βλεπεις?

kristalicaX

# 11 στις 26/1/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά

Βασικά δεν είμαι σίγουρη παραπάνω λεω: << πχ  θα μ πει να κατσω δίπλα του (μερικες φορες), θα με γαργαλίσει(σαν πείραγμα), τον έχω πιάσει να μ κοιτάει.. αλλα κι πάλι...

ξέρω οτι είναι ελεύθερος!!...Αλλά χώρισε απο την δικιά του πέρυσι τον Αύγουστο λογο οτι η κοπέλα έφυγε εξωτερικό γ σπουδές... την είδε τα Χριστούγεννα...Όλα αυτά δεν μ τ είπε εκείνος προσωπικά..Οπότε σκέφτομαι οτι ίσως να την θέλει ακόμα κι να την περιμένει..>>... γενικά στο χώρο που είμαστε ειναι δυσκολο να ερμηνεύσεις συμπεριφορές... επιπλέον λεω στον εαυτο μου τοσες κοπέλες εκει εμένα θα κοιτάξει??

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από aladdin30

Απο αυτον τι συμπεριφορες βλεπεις?

modexristos

# 12 στις 26/1/2014
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.888

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από kristalicaX

...Όλα αυτά δεν μ τ είπε εκείνος προσωπικά..

Και  ποιος σου τα είπε ;;

Γιατί αν σου τα είπε εκείνη η πιτσιρίκα η γραμματέας που κάθεται στην είσοδο, είναι όλα παραμύθια ! 

Αν όμως σου τα είπε ο πιτσιρικάς στο φούρνο, που είναι κολλητός με τον γαμπρό της αδερφής του κουμπάρου του, που ξέρει τον πατέρα του από μικρό παιδί τότε στέκουν και μάλιστα στο ένα πόδι. 

Τράβα ρώτα ρε Μυρσίνη το παλικάρι αν θέλει να σε κεράσει μια πάστα κι άσε το χαλασμένο τηλέφωνο.

kristalicaX

# 13 στις 26/1/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά

XAXAXAXAXA φοβερΟς!!! 

αλλα μακάρι να ήταν χαλασμένο τηλέφωνο,μου το είπε έμπιστο πρόσωπο που  της το είπε ο ίδιος..

Η  Μυρσίνη ειναι πολύ ντροπαλή γ να ρωτήσει πχ   ''πάμε γ  κανένα καφέ?''

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από modexristos

Και  ποιος σου τα είπε ;;

Γιατί αν σου τα είπε εκείνη η πιτσιρίκα η γραμματέας που κάθεται στην είσοδο, είναι όλα παραμύθια ! 

Αν όμως σου τα είπε ο πιτσιρικάς στο φούρνο, που είναι κολλητός με τον γαμπρό της αδερφής του κουμπάρου του, που ξέρει τον πατέρα του από μικρό παιδί τότε στέκουν και μάλιστα στο ένα πόδι. 

Τράβα ρώτα ρε Μυρσίνη το παλικάρι αν θέλει να σε κεράσει μια πάστα κι άσε το χαλασμένο τηλέφωνο.

morgoth

# 14 στις 28/1/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

ερωτα δε το λες. απλα εισαι ενθουσιασμενη γιατι ξεκινησες χορο και ο δασκαλος εκει ειναι ωραιος.
δηλαδη πιο κλασσικο μοτιβο πεθαινεις...
Κανα παρτακι δεν εχετε? Δεν κανει η σχολη? Εκει μπορει να σαι πιο δεκτικη στο φλερτ.
Η λογικη λεει πως αυτος λογω ιδιοτητας δεν μπορει να ανοιχτεί (εφοσον ειναι σοβαρος και πρεπει να κραταει τη θεση του). Πρεπει να του αναψεις πρασινο φως-διακριτικα.
Δε θα σου μιλησω για ρισκα κτλ διοτι απλά νομιζω ξερεις πως τον "ερωτα" που χεις εσυ παιζει να τον εχουν και οι υπολοιπες μαθητριες..

kristalicaX

# 15 στις 30/1/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά

Μorgoth δεν είμαι 15...

Αν κι εγώ αυτο σκεφτόμουν στην αρχή τους 2 πρώτους μήνες οτι είναι ενας απλός ενθουσιασμός.. αλλα τελικα δεν είναι...
Ναι, κάνει διάφορες εκδηλώσεις η σχολή κι έχουμε χορέψει κι μαζι σε αυτες...αλλα τι ν λεέι κι με αλλους χορεύει γ να μαζέψει κόσμο..
 χμμμ.. εκτός απο τις ματιές, τ πειράγματα τι άλλο διακριτικό μπορώ να κάνω δλδ???   

achinos

# 16 στις 30/1/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Δεν ωφελεί να καρτεράς όρθιος στη πόρτα του σπιτιού και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα. Αν είναι να 'ρθει, θε να 'ρθεί, δίχως να νιώσεις από που, και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβησμένα. Θε να σου κλείσει απαλά, με τ' άσπρα χέρια της τα δυό, τα μάτια που κουράστηκαν στους δρόμους να κοιτάνε, κι όταν γελώντας να της πεις θα σε ρωτήσει: "Ποιά ειμ' εγώ;" απ' της καρδιάς το σκίρτημα θα καταλάβεις ποιά 'ναι. Δεν ωφελεί να καρτεράς... Αν είναι να 'ρθει,θε να 'ρθεί. Κλειστά όλα να 'ναι, θα τη δεις έξαφνα 'μπρος σου να βρεθεί κι ανοίγοντας τα μπράτσα της πρώτη θα σ'αγκαλιάσει. Ειδέ κι αν έχεις φωτεινό, το σπίτι για να τη δεχθείς, και σα φανεί, τρέξεις σ' αυτή κι εμπρός στα πόδια της συρθείς, αν είναι να 'ρθει, θε να 'ρθεί, αλλιώς θα προσπεράσει...

"H Aγάπη" του Ουράνη...χρόνια πριν...αναρωτήθηκε κ αυτός ο καλός κυριούλης, το ίδιο πράμα...κ έδωσε αυτή την απάντηση

Αρέσει στο μέλος siopi13

Tonia35

# 17 στις 30/1/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι achinos...ωραίο...

αλλά εδώ το κορίτσι είναι 22...βράζει το αίμα της...

ψάχνει τρόπους προσέγγισης...εδώ και τώρα...!

Μην ξεχνάμε...οτι περάσαμε και απο αυτές τις ηλικίες...

achinos

# 18 στις 30/1/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Μα καλέ...γιαυτούς με τα...βραστά αίματα είναι αυτό...οι άλλοι, δεν έχουν ανάγκη...

kristalicaX

# 19 στην 1/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Χανιά

απογοήτευση σκέτη χθες

χθες που είχα μάθημα  αυτός ήταν απόμακρος..

ούτε πειράγματα ούτε τπτ με το ζόρι ανταλλάξαμε 2 λόγια..ενώ έκανε κοπλιμέντα σε μια άλλη κοπέλα που πάμε μαζί(οχι καινούρια, στη σχολή πάει χρόνια)..κ είχα πάει με τόση όρεξη

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost