Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Tέλος με την εργασία μου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

flat_line

# 1 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.945
'Aρεσαν+: 0%

Tέλος με την εργασία μου...

Τελικά με είχαν στείλει σε άλλο κατάστημα, της ίδιας πάντα αλυσίδας όπου εργάζομαι, με προοπτική να είναι εκεί ο τελικός μου προορισμός, απο την στιγμή που είχα ζητήσει μετάθεση.

Και ενώ όλα φαίνονταν να πηγαίνουν καλά, έκανα την δουλίτσα μου και δεν με ενοχλούσε κανένας, ζήτησαν να τους προσκομίσω και το βιβλιάριο υγείας μου, ένα έγγραφο που είναι απαραίτητο για να μπορώ να εργαστώ. Τους ενημέρωσα πως αυτό το έχουν στο πρηγούμενο κατάστημα, όπου και είχα παρουσιαστεί όταν ήρθα στην εταιρεία. Τηλεφώνησαν και εκεί η διεύθυνση είπε πως δεν το βρίσκουν.

Όταν το έμαθα ένιωσα αγωνία. Την άλλη μέρα πήγα στο κατάστημα όπου και είχα δώσει τα χαρτιά μου να ρωτήσω αν βρήκαν το βιβλιάριο μου, εκεί η διευθύντρια μου είπε πως μου το είχε δώσει όταν έφυγα και πως πουλάω τρελίτσα. Το αίμα μου ανέβηκε στο κεφάλι, όμως δεν μπορούσα να αντιδράσω. Δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που συνέβαινε, εφόσον ποτέ δεν μου το είχαν δώσει όταν έφυγα για το άλλο κατάστημα, δεν γνώριζαν αν θα παραμείνω στο επόμενο κατάστημα η αν θα επέστρεφα και πάλι. Στην συνέχεια έμαθα απο συνάδελφους ότι στο συγκεκριμένο κατάστημα παλαιότερα, όχι και πολύ καιρό βέβαια, είχαν χαθεί είκοσι βιβλιάρια υγείας. Τα είχα πλεον εντελώς χαμένα.

Δεν μπορούσα να συνέλθω, όμως ξεκίνησα και πάλι την διαδικασία για έκδοση βιβλιαρίου κλείνοντας ραντεβού με γιατρό για να προχωρήσω στις απαραίτητες εξετάσεις. Μετά απο δύο μέρες όμως με ενημέρωσαν ξαφνικά όταν διακόπτεται η συνεργασία μου με την εταιρία, χωρίς να αναφέρεται  αιτιολογία. 

roxette_

# 2 στην 1/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

κατι παρομοιο να μου χασουν ιατρικα ντοκουμεντα μου συνεβη και εμενα και ενω λυθηκε οικονομικα το θεμα δεν ζητησαν ποτε συγνωμη. Απο εκει να καταλαβεις οτι υπαρχουν επιχειρησεις που δεν ειναι σοβαρες και αξιοπιστες. Σε καταλαβαινω απολυτα. 

Μπορεις να καταγγειλεις στην Επιθεωρηση Εργασιας για το θεμα της απολυσης.

quattro

# 3 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.147

...Αγαπητέ flat , Καλημέρα ( Τι καλημέρα ,δηλαδή , Τρόπος του λέγειν ) και όσο πιο καλό Σ/Κ γίνεται.

...Δεν έχω και την πιο ακριβή γνώση σε θέματα γραφείου προσωπικού εργαζομένων ,αλλά...Όταν λέμε Βιβλιάριο Υγείας...Εννοούμε αυτό που πάμε σε γιατρό ή άλλο πράγμα..?

...Γιατί νομίζω , ότι αυτό το έχει ο καθένας μας επάνω του...Οπότε κάτι άλλο εννοείς .Εάν θυμάμαι καλά το μόνο που θέλουν τα γραφεία προσωπικού , είναι τα Δελτία Απασχόλησης Εργαζομένων ( αυτά με τα ένσημα δηλαδή ) ,που είναι σε κεντρικές εγκαταστάσεις .

..Τοπικά . ο ιατρικός φάκελος εργαζομένου βρίσκεται ( σε υποκατάστημα δηλαδή , και από εταιρίες που είναι υποχρεωμένες να έχουν γιατρό εργασίας ,λόγω μεγέθους ,) τον οποίο έχει Υπό την Ευθύνη του ο Τοπικός Διευθυντής ο οποίος τον παραδίδει δια χειρός ( χέρι με χέρι ) στον εργαζόμενο ,σε περίπτωση μετάθεσης ,αλλαγής καταστήματος εργασίας και διευθυντή .

...Εάν συμβαίνει αυτό...Το 2ο...Δεν ζήτησες και δεν πήρες από τον παλιό σου διευθυντή τον Ιατρικό Φάκελό σου...Τότε ,πολύ φοβάμαι , Ότι έδωσες μεγάλη αφορμή ,στην παλιά διεύθυνση , να διαστρεβλώσει τα πράγματα , με τέτοιο τρόπο ,ώστε να μην έχει άλλες επιλογές η εταιρία...

..Είναι πολύ δόλιο , εάν έγινε κάτι τέτοιο...

...Σε κάθε περίπτωση , Να πεισμώσεις...η Ζωή έχει πάντα απρόβλεπτες εξελίξεις..και Κάθε Εμπόδιο για Καλό.

..Καλή Δύναμη και Γερά για κάθε Νέα πορεία.

flat_line

# 4 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από quattro

...Εάν συμβαίνει αυτό...Το 2ο...Δεν ζήτησες και δεν πήρες από τον παλιό σου διευθυντή τον Ιατρικό Φάκελό σου...Τότε ,πολύ φοβάμαι , Ότι έδωσες μεγάλη αφορμή ,στην παλιά διεύθυνση , να διαστρεβλώσει τα πράγματα , με τέτοιο τρόπο ,ώστε να μην έχει άλλες επιλογές η εταιρία...

..Είναι πολύ δόλιο , εάν έγινε κάτι τέτοιο...

...Σε κάθε περίπτωση , Να πεισμώσεις...η Ζωή έχει πάντα απρόβλεπτες εξελίξεις..και Κάθε Εμπόδιο για Καλό.

..Καλή Δύναμη και Γερά για κάθε Νέα πορεία.

Ωραία...αυτό έγινε...

Όμως στο καινούργιο κατάστημα δεν ήξερα αν πηγαίνω μόνιμα. Επίσης δεν μου έδωσαν το βιβλιάριο μου όταν έφυγα. Για ποιο λόγο μου έκαναν όλα αυτά; και πως είναι δυνατό να χάνονται έτσι δημόσια έγγραφα σε ένα κατάστημα;

isixos_geroulis

# 5 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.939

Δεν ξερω αν βοηθαει

...αλλα πριν καιρο ημουν στο αστυνομικο τμημα του Αργους για να βγαλει ταυτοτητα ενας φιλος.

Εκει ηταν ενα ζευγαρι Βουλγαροι μεσης ηλικιας που εκαναν καταγγελια

Δουλευαν σε ενα εργοστασιο κονσερβοποιιας απο οπου τους εδιωξαν αλλα τους ειπαν οτι τα βιβλιαρια υγειας "καπου χαθηκαν"

Εκεινοι υποστηριζαν οτι εχει συμβει με αρκετους...και οτι τα βιβλιαρια αυτα τα κρατανε και τα χρησιμοποιουν για αλλους εργατες...οι οποιοι δεν μπορουν να βγαλουν...και οι οποιοι κοστιζουν φτηνοτερα.

Δεν μπορω να ξερω αν εχει βαση...απλα ετυχε να το ακουσω...

Καλημερα μας/σας

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

aerati

# 6 στην 1/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

~ 'γ ε ι α σου,flat_line ~

~ 1 ) Το βιβλιάριο υγείας,δ ε ν είναι ( ένα απλό ) έγγραφο..
 Οπότε..θα εννοείς - όπως κι ο quattro λέει - κάτι άλλο..

2 ) Αυτοί..οι συνάδελφοί σου..είναι αξιόπιστοι ; Λένε αλήθειες ; Και εάν,ναι..'ρώτησες εσύ..τ ί απέγινε..με τ' άλλα 20 χαμένα..βιβλιάρια υγείας ; Τ ί έκαναν..οι υπάλληλοι..που επλήγησαν και πώς αντέδρασαν κι εάν - το Θέμα - διευθετήθηκε ;

Όταν..στον εργασιακό χώρο..συμβαίνουν τ ό σ ο ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ..Α Ν Τ Ι Δ Ρ Ο Υ Μ Ε ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΨΑΧΝΙΖΟΥΜΕ..κάνοντας τ' αδύνατα,δυνατά..
 Τ ί..θα 'πει..δεν μπορούσες να αντιδράσεις..
 Τα 'πάνω κάτω..θα φέρεις..για να βρεις..την άκρη..
  Θα μου 'πεις..καραδοκεί κι ο φόβος..της απόλυσης..καταλαβαίνω..
  Αλλά..σ' αυτήν..την εργασία σου..μονάχα ΚΑΚΑ απολαμβάνεις κι ΑΝΑΠΟΔΙΕΣ..

Με το να τά 'χεις χαμένα..δ ε διορθώνεται..η κατάσταση..

Κι αυτή..η διακοπή συνεργασίας..άνευ αιτιολογίας ; ; Άαλλο εξωτικό φρούτο..

Δεν ξέρω,βρε παιδάκι μου..
 Όλα..τα κουλά και περίεργα..σε 'σένα συμβαίνουν ; Σε μάτιασαν ;

Τώρα..δύο ' πραγματάκια ' ..μπορείς να κάνεις..
 Ή τους χέζεις πατόκορφα και δεν ξανασχολείσαι
 ή τους κάνεις..φύλλο και φτερό..για να βρεθεί..το δίκιο..
 Πράττοντας..το πρώτο..διασφαλίζεις την ψυχική σου ηρεμία..
 Αλλά και πάλι..με την έλλειψη ( αντί ) δράσης..βρίσκουν και τα κάνουν..

Ο Λ Α..ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ..Κ Α Λ Α ~
Αρέσει στα μέλη siopi13, naughtyM και σε ακόμα 1 μέλος.

Sylvia_3

# 7 στην 1/2/2014
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31

Μεγάλη αναξιοπιστία γύρω μας, συμφωνώ με Roxette -να κάνεις καταγγελία, ειδικά αν υπήρχαν κι άλλα παρόμοια περιστατικά...Eύχομαι καλή τύχη στο εξής, δεν είναι να μπλέκεις με τέτοιους εργοδότες, πολύ πιθανό να σου δημιουργούσαν σοβαρότερα προβλήματα στην πορεία, οπότε δες κι αυτή τη θετική πλευρά, σου δίνεται η ευκαιρία να κάνεις μια νέα αρχή αλλού. Είναι πάντως τραγική κι εξοργιστική αυτή τους η ανευθυνότητα, καλό είναι να μην αφήνεις οποιοδήποτε επίσημο έγγραφό σου από εδώ και πέρα σε οποιαδήποτε δουλειά.. Καλή δύναμη!

quattro

# 8 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.147

...Μάλιστα..Αγαπητέ Flat...Υπάρχουν ( Ψύχραιμα σκεπτόμενος ) κάποια πράγματα ,που θα πρέπει να τα αναρωτηθείς :

α) Η Περίπτωση να επιστρέψεις στην εργασία σου , Είναι Υπαρκτή...Αλλά κανείς δεν θα βασιζόταν σε κάτι τέτοιο , για τις επόμενες κινήσεις του.

β) Εάν θεωρείς ότι έχεις διεκδίκηση ,απέναντι στην Εταιρία , Καλό είναι να κάνεις αυτά που λένε οι roxette - aerati και να την "ψάξεις" , χωρίς αποζημίωση , δικαστικά...Γιατί..? Γιατί δεν είναι δική σου ευθύνη η διατήρηση του Φακέλου Υγείας Εργαζομένου...Αλλά της Διεύθυνσης του καταστήματος και κατ επέκταση της Εταιρίας,συνολικά.

γ) Εάν Θεωρείς , ότι Δεν έχεις πρόβλημα από την απόφαση της εταιρίας , Αλλά από την Π Ρ Ο Σ Ω Π Ι Κ Η στάση της Διευθύντριάς σου ( όπως αν δεν κάνω λάθος έλεγες παλιά ) .Μπορείς να πάρεις την αποζημίωση από την Εταιρία , αλλά να στραφείς με Αγωγή για Ηθική και Υλική Αποζημίωση ενάντιόν της.

*** Όλα τα ενδεχόμενα νομικής διεκδίκησης , απαιτούν Μάρτυρες ..Αποδείξεις...Το Τεκμήριο του Υποδειγματικού Υπαλλήλου και αρκετή Θέληση.. ***

δ) Αν Θεωρείς ότι "Προχωράμεεε"...Τότε πάρε την κοπέλα σου...Και πάμε Στην Μπάρα της Πάολας με τον Aggelo ,τον Best69 και όποιον άλλο θέλει να "κλάψουμε" τον νεκρό...Με κεντρικό ομιλητή τον Γερούλη ( Σχετικά με το Νέφος στην Αργολίδα ) . Τα έξοδα θα καλυφθούν με Ορχήστρα από το Sxeseis στους δρόμους της Πλάκας.

...
Πέρα από το χιούμορ 'η την θλίψη...Πρώτα από όλα και πριν από όλα..Ψυχραιμία και Διαύγεια...

nuvola

# 9 στην 1/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

μάλλον εννοείς το βιβλιάριο (υγείας)  υγειονομικού ενδιαφέροντος

που πρέπει να έχουν οι  υπάλληλοι  που εργάζονται σε αντίστοιχα καταστήματα

δεν είναι λόγος απόλυσης...

ούτε πρόστιμο επιφέρει, ακόμη και σε έλεγχο υπάρχει ελαστικότητα ως προς την ανανέωση του

ή την απώλεια του...

Φλατ...απ την αρχή αυτη η εργασιακή σου σχέση ήταν με προβλήματα...

σου εύχομαι να βρεις κατι που πραγματικά θα αγαπάς να κανεις!  

flat_line

# 10 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από aerati

~ 'γ ε ι α σου,flat_line ~

Τώρα..δύο ' πραγματάκια ' ..μπορείς να κάνεις..
 Ή τους χέζεις πατόκορφα και δεν ξανασχολείσαι
 ή τους κάνεις..φύλλο και φτερό..για να βρεθεί..το δίκιο..
 Πράττοντας..το πρώτο..διασφαλίζεις την ψυχική σου ηρεμία..
 Αλλά και πάλι..με την έλλειψη ( αντί ) δράσης..βρίσκουν και τα κάνουν..

Ο Λ Α..ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ..Κ Α Λ Α ~

Kαλή μου aerati.

Δεν έχω το κουράγιο ούτε να τους φτύσω, θέλω μόνο την ηρεμία μου, και να μην τους βλέπω.

Δεν μπορώ να κινηθώ δικαστικά, ρώτησα για αυτό, θα ισχυριστούν ότι μου το έδωσαν και θα με βγάλουν πάλι τρελό. Δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι, έχω την αίσθηση ότι είναι βούρκος η κατάσταση.

Η πηγή της πληροφορίας για τα βιβλιάρια είναι παιδικός φίλος που εργάζεται επίσης εκεί. Το θέμα διευθετήθηκε με το βγάλουν οι υπάλληλοι και πάλι καινούργια βιβλιάρια ακολουθώντας την διαδικασία που προβλέπεται. Καμιά άλλη αντίδραση δεν υπήρξε απο την πλευρά τους.

flat_line

# 11 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από isixos_geroulis

Δεν ξερω αν βοηθαει

...αλλα πριν καιρο ημουν στο αστυνομικο τμημα του Αργους για να βγαλει ταυτοτητα ενας φιλος.

Εκει ηταν ενα ζευγαρι Βουλγαροι μεσης ηλικιας που εκαναν καταγγελια

Δουλευαν σε ενα εργοστασιο κονσερβοποιιας απο οπου τους εδιωξαν αλλα τους ειπαν οτι τα βιβλιαρια υγειας "καπου χαθηκαν"

Εκεινοι υποστηριζαν οτι εχει συμβει με αρκετους...και οτι τα βιβλιαρια αυτα τα κρατανε και τα χρησιμοποιουν για αλλους εργατες...οι οποιοι δεν μπορουν να βγαλουν...και οι οποιοι κοστιζουν φτηνοτερα.

Δεν μπορω να ξερω αν εχει βαση...απλα ετυχε να το ακουσω...

Καλημερα μας/σας

Ναι αλλά αυτό είναι επικίνδυνο, διότι για να δουλέψεις στα τρόφιμα, πρέπει να μπορείς να βγάλεις αυτό το βιβλιάριο. Δηλαδή τελικά αυτό θα κάνουν με το βιβλιάριο μου, θα το δώσουν σε κάποιον άλλο που τους κοστίζει φθηνότερα, και δεν μπορεί να βγάλει; μήπως σε κάποιον αλλοδαπό;. ΤΙ ΖΩΑ ΘΕΕ ΜΟΥ

flat_line

# 12 στην 1/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Kαι πάνω που φαινόταν να ηρεμεί η κατάσταση...και που συνέχιζα και τις σπουδές μου χωρίς προβλήματα στις αποπληρωμές των διδάκτρων μου, κατάφεραν να με κάνουν άνω κάτω...

Αλλά περισσότερο με εκπλήσσει το μέγεθος της αλητείας, τα ψέματα, το θέατρο.

wish_

# 13 στις 2/2/2014
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.291

Τι κρίμα!πραγματικά δεν ξέρεις πώς ν΄αντιδράσεις...να παραμείνεις ψυχραιμος ή ν΄αρχίζεις να φωνάζεις?

στεναχωριέμαι που τους το κανες τοσο εύκολο για κάτι που σε σένα είχε σοβαρό αντίχτυπο.

Αν εχεις κανα στενό φίλο εκεί μέσα που ξέρει τι παίζει μιλησε του ώστε να το πάρει στη ζουλα...ισως

κατι να εχει παρει το ματι και το αυτί του αλλιώς πήγαινε και μια βόλτα στην αστυνομία να το καταθέσεις.

Κανε κάτι όμως...και αυτοί σε αυτό πατάνε ότι κανείς δεν κανει τιποτα και ότι και να κανει εχουν αμεσως τι δικαιολογία.Απο την απαντηση της και μονο φαινεται ότι ειναι στημενο.

Μηπως να πήγαινες στην αστυνομία έτσι εντελώς τυπικά να το αναφέρεις να δεις τι θα σου πουν.

tzoulia59

# 14 στις 2/2/2014
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.941

αλλο το βιβλιαριο υγειας αλλο το βιβλιαριο ασθενειας ...

προφανως δουλευες σε επιχειρηση με τροφιμα ...
στην οποια οι εργαζομενοι ειναι υποχρεωμενοι να περνανε καποιες υγειονομικες εξετασεις και το βιβλιαριο πιστευω οτι το κραταει η εργοδοσια ετσι ωστε με οποια εφοδο  του υγειονομιο να προσκομιζει τα χαρτια των υπαλληλων οτι ειναι υγιεις και καθ ολα νομιμοι ...
πιθανον να ηταν μια επιχειρηση με ανευθυνους υπαλληλους υπευθυνους για οτι αφορα τα βιβλιαρια ...υγειας ...
παιζει να ηταν και στημενο για να προκληθει θεμα και αφορμη απολυσης ...
τι να το κανεις το βιβλιαριο αυτο; 
οταν θα πας αλλου και θα απαιτει το αντικειμενο σου παρομοιο ελεγχο ξαναβγαζεις ...νομιζω δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι κι ας το κανουν αυτοι οτι θελουν ...

naughtyM

# 15 στις 2/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Για μένα το χειρότερο είναι πέρα απο το γεγονός, που τώρα ότι κ να κανεις φλατ δε "ξεγίνεται" ότι δεν αντέδρασες.
Και ότι γενικά απο ότι εχω διαβάσει εδω μέσα (αυτή την εντύπωση έχω τουλάχιστον μπορεί να κα΄νω κ λάθος) ότι δεν αντιδράς γενικοτέρα σε τέτοιου είδους αδικίες.

Τι θα πει "δε μπορούσα";

Συνήθως τέτοιοι σκάρτοι εργοδότες βρίσκουν κ τα κάνουν.
Καλό είναι στο τέλος να τους αποδεικνύουμε λάθος.
Γιατί σίγουρα εσύ δεν είσαι ούτε ο 1ος ούτε ο τελευταίος που το κάναν.

Απο εκεί κ πέρα να ευχηθώ, καλή τύχη...κ Υπομονή.

flat_line

# 16 στις 2/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από naughtyM

Για μένα το χειρότερο είναι πέρα απο το γεγονός, που τώρα ότι κ να κανεις φλατ δε "ξεγίνεται" ότι δεν αντέδρασες.
Και ότι γενικά απο ότι εχω διαβάσει εδω μέσα (αυτή την εντύπωση έχω τουλάχιστον μπορεί να κα΄νω κ λάθος) ότι δεν αντιδράς γενικοτέρα σε τέτοιου είδους αδικίες.

Τι θα πει "δε μπορούσα";

Συνήθως τέτοιοι σκάρτοι εργοδότες βρίσκουν κ τα κάνουν.
Καλό είναι στο τέλος να τους αποδεικνύουμε λάθος.
Γιατί σίγουρα εσύ δεν είσαι ούτε ο 1ος ούτε ο τελευταίος που το κάναν.

Tι να κάνω κοριτσάκι μου; Aυτοί οι άνθρωποι δεν συζητούν, απολύουν...

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι όταν μου είπε πως πουλάω τρελίτσα; ήξερα ως ήθελε φτύσιμο απο την κορφή ως τα νύχια, αλλά είχα ανάγκη την δουλίτσα μου για να τακτοποιώ τις οικονομικές μου υποχρεώσεις. Αν μάλιστα ισχύει και αυτό που έγραψε ο γερούλης πιο πάνω, η υπόθεση είναι σκοτεινή και ερεβώδης, δεν θέλουν και πολύ για να σε πατήσουν.

Georgebest69-

# 17 στις 2/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

συγνωμη για την παρεμβαση στο θεμα σου φλατ, αλλα νομιζω οτι ολα αυτα που εχεις γραψει οτι σου συμβαινουν στον χωρο της δουλειας σου, τους τελευταιους 6 μηνες, αποτελουν προϊον καλπαζουσας μυθοπλασιας.

δεν ξερω τι κανουν και πως σκεφτονται οι υπολοιποι, αλλα εγω δυσκολευομαι πολυ να τα πιστεψω...
για αυτο, κατα την ταπεινη μου γνωμη (και επειδη κοντευεις τα 35), σταματα να παριστανεις τον Νταστιν Χοφμαν απο τον "Ανθρωπο της Βροχης" και συνελθε το γρηγοροτερο...
με αυτα τα μυαλα, σε οποιαδηποτε μελλοντικη δουλεια και να πας, θα εχεις παντα προβλημα...

flat_line

# 18 στις 2/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Georgebest69-

συγνωμη για την παρεμβαση στο θεμα σου φλατ, αλλα νομιζω οτι ολα αυτα που εχεις γραψει οτι σου συμβαινουν στον χωρο της δουλειας σου, τους τελευταιους 6 μηνες, αποτελουν προϊον καλπαζουσας μυθοπλασιας.

δεν ξερω τι κανουν και πως σκεφτονται οι υπολοιποι, αλλα εγω δυσκολευομαι πολυ να τα πιστεψω...
για αυτο, κατα την ταπεινη μου γνωμη (και επειδη κοντευεις τα 35), σταματα να παριστανεις τον Νταστιν Χοφμαν απο τον "Ανθρωπο της Βροχης" και συνελθε το γρηγοροτερο...
με αυτα τα μυαλα, σε οποιαδηποτε μελλοντικη δουλεια και να πας, θα εχεις παντα προβλημα...

XAXAXAXAAA

Και δεν τα έγραψα όλα...

Όταν ζήτησα μετάθεση, μετά απο λίγο με κατηγόρησαν για παρνόχληση επειδή φίλισα μια κοπέλα στο μάγουλο...

Στην συνέχεια μου έδωσαν να υπογράψω επίπληξη για άρνηση εξυπηρέτησης πελάτη, κάτι που αρνήθηκα να κάνω γιατί δεν είχε συμβεί ποτέ. Στην συνέχεια επειδή είπα πως όσα αναγράφει η επίπληξη είναι φαντασιοπληξίες, και αποκυήματα φαντασιώσεων, η διευθύντρια μου πέταξε το χαρτί της επίπληξης στο στήθος.

Αυτό βέβαια που δεν γνώριζαν... είναι πως εκείνο το βράδυ ου υποτίθεται έλαβε χώρα το περιστατικό υπήρχε μια συνάδελφο δίπλα μου, η οποία όταν έμαθε για την επίπληξη δέχτηκε να με στηρίξει αν χρειαστεί, διότι γνώριζε πως αυτά ήταν ψέματα...Κάτι που τελικά δεν χρειάστηκε να κάνει. Διότι αν και πάνω στην επίπληξη έγραψα πως αυτό δεν συνέβη, αντί να την υπογράψω, οι απο πάνω δεν την διερεύνησαν, μυστηριωδώς πέρασε στο ντούκου. Και αφού με υπομονή και επαγγελματισμό υπέμεινα όλα αυτά, μέχρι την ημέρα που με πήγαν σε άλλο κατάστημα, ακολούθησε αυτό που έγραψα πιο πάνω.

Μπορείς να γράψεις οτι σου αρέσει στο θέμα μου, ο καθένας ειναι ελεύθερος να εκφράζει την άποψη του.

Georgebest69-

# 19 στις 2/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

Αν πραγματικα, εχεις μεινει ανεργος, η παρακατω αγγελια θα σε βοηθησει, επειδη ζητουν προσωπικο, κοντα στον τοπο κατοικιας σου...Ριξε μια ματια και αν σε ενδιαφερει, προχωρας... 

Μετα την θεσσαλονικη-αθηνα-βολο-ιωαννινα ετοιμαζομαστε να ανοιξουμε νεα καταστηματα στις παρακατω πολεισ 
Κοζανη-λαρισα-πειραια-κρητη-σερρεσ-πατρα-βεροια-φλωρινα-καστορια 
Στειλτε μας βιογραφικο (με φωτογραφια & Τηλεφωνο) στο mail [email protected] 
Γενικα :στρατιωτικες υποχρεωσεις εκπληρωμενεσ 
Γενικες γνωσεις σε θεματα αυτοκινητου 
 Ενδιαφερον σε θεματα αυτοκινητου
 Κατοχος διπλωματος μηχανης & Αυτοκινητου 
 Ορεξη για εργασια θα προτιμηθουν ηλικιες 20-35 ετων 
Θα πρεπει να ειναι αυστηρα κατοικοι των ανωτερω πολεων 
Αρχικη επικοινωνια αποκλειστικα στο mail που δοθηκε παραπανωwww.Fthinesmpataries.Gr

naughtyM

# 20 στις 2/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Egω αυτο που έχω καταλάβει φλατ, είναι πως είτε είσαι σωστός, είτε μιλάς είτε δε μιλάς στη δουλειά σου, αν ο εργοδότης σου αποφασίσει πως "δε του κανεις" κ θέλει να σε στείλει μπορεί να κάνει το οτιδήποτε.

Για μένα συχνά τίθεται κ θέμα αξιοπρέπειας. Σε περιστατικά σαν αυτά που περιγράφεις πιο πάνω, δε νοείται να μη μιλάς ή να μην αντιδράς αφού στην ουσία αδικείσαι.

Επίσης υπάρχει η πιθανότητα να ισχύει αυτό που γράφει ο γερούλης. Αρα τι κάνεις στη περιπτωση αυτή που είναι σχεδόν σίγουρο ότι όσο καλός κ αν είσαι, όσο δεκτικός κ αν δείχνεις θα σου τη φέρουν εκεί που δε θα το καταλάβεις.

Καταλαβαίνω την ανάγκη για εργασία κ ενα μηνιαίο εισόδημα...απλά διαφώνω στο να κάνουμε υπερανθρωπη υπομονή σε καταστάσεις κ περιστατικά που υποβιβάζουν την αξιοπρεπεια μας κ τη νοημοσυνη μας.

Γιατί βρίσκουν κ τα κάνουν, δυστυχώς.

Γιατί βρίσκουν κ τα κάνουν, δυστυχώς.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε