Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

δεν ειναι αυτος που νομιζα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

blackswan27

# 1 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 80
'Aρεσαν+: 0%

δεν ειναι αυτος που νομιζα;

Βγηκαμε αρκετές φορές , γελούσαμε μαζί όλη την ώρα , η ωρες περνουσαν πολύ ευχαριστα και δεν θέλαμε να αποχωριστουμε ο ενας τον άλλο. Κάναμε απλά παρέα. Μέχρι που ένα βραδυ καταλαβαμε πως δεν μπορουμε να δουμε ο ενας τον άλλο απλά σαν φιλο ... Το πρωι ξυπνησαμε μαζί, του ειπα αν θέλει να το ξεχασουμε και να κανουμε απλά παρέα και μου απαντησε πως τα αισθηματα του για μενα ειναι πιο βαθια απο οτι νομιζε.. εδειχνε πραγματι πολύ συναισθηματικος απεναντι μου, σε αντιθεση με μενα που ημουν κάπως πιο αμηχανη και διστακτική... 

Μετα απο καμποσες μερες ξανασυντηθηκαμε. Μου ειπε πως θελει να κανουμε σχεση αλλα χωρις καποια συναισθηματικη δεσμευση . Βγήκε προσφατα απο μια μακροχρονια σχεση και φοβαται να δεσμευτει. Μου ξεκαθαρισε μαλιστα οτι δεν προκειται να ξαναερωτευθει ποτέ (μεγαλη κουβεντα για μενα ) αλλα οτι δεν θα πηγαινει με αλλες και θα ειναι μονο μαζι μου. Εγώ συμφωνησα, εκεινη τη στιγμή μου φανηκε καλή σαν ιδέα.Μάλιστα ενθουσιαστηκε που δεν ειχα προβλημα για κατι τετοιο. Μου εξηγησε οτι εχει στενοχωρησει αθελα του κοπελες στο παρελθον και δεν θα ηθελε να στενοχωρησει και μενα και αν ειχα απογοητευτει να του το ελεγα.  

Μου προτινε την επομενη μερα να πηγαινα σπιτι του το βραδυ να κατσω αλλά αρνήθηκα επειδη ειχα δουλειές.. Η αληθεια ειναι πως οσο το σκεφτομουν τοσο με ξενερωνε σαν ιδεα. Ηρθε πιο κοντα μου να με φιλησει κια να με αγκαλιασει και τον απομακρυνα. Φάνηκε νατον πειραξε η απομακρη σταση μου , του πα πως θα ηταν καλυτερα να φευγαμε και πηγε ο καθενας σπιτι του. 

Είναι σαν να εκεινο το βραδυ ο ανθρωπος που ημουν μαζι του και με εκεινον που μιλησα την τελευταια φορα να ηταν δυο διαφορετικοι  ανθρωποι. Ο πρωτος ηταν συναισθηματικος, τρυφερος με ρωτουσε συνεχεια τι ενιωθα για αυτον και με επαιρνε συνεχεια αγκαλιες. Ο δευτερος ηταν απομακρος και φαινοταν σα να με ηθελε απλα για να περναει καλά.

Τελικά ποιος ειναι ; Νομιζω πως τελικα δε θελω να κανω κατι τοσο συμβατικο μαζι του .

Πραγματι απογοητευομαι οσο το σκεφτομαι , νομιζα οτι ειχε αισθηματα για μενα .

Εσεις τι καταλαβαινετε απο αυτα ; Όντως θελει κατι τετοιο ή με ειδε εμενα απομακρη συναισθηματικα και προσγειωθηκε κι αυτος ; 

morgoth

# 2 στις 12/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

βασικα τι δε καταλαβες απο αυτα που σου ειπε?

achinos

# 3 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Μα πως να εχει αισθήματα για σένα...αφού σου είπε ο άθρωπος...συναισθηματικά ειναι unavailable...θέλει αυτό που λένε "ελεύθερη σχέση", δλδ όποτε γουστάρει να σε βρίσκει...κ συ να περιμένεις στη θεση σου...μεχρι να τούρθει ξανά...
Νομίζω οτι για να καλύψει τις ανάγκες της μια νέα υγιής γυναίκα...με τέτοιες σχέσεις "ελευθερες", πρέπει να συντηρεί τουλάχιστον τρεις-τέσσερεις...δεν τον ρωτάς αν θα του αρέσει;
Αν δλδ θέλετε να είστε ειλικρινείς μεταξύ σας...γιατί αν δε σας ενδιαφέρει...δεν τίθεται θέμα...
Είναι απο το ιντερνετ;

Αρέσει στο μέλος blackswan27

blackswan27

# 4 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

βασικα δεν καταλαβα γιατι μου πε άλλα τη μια φορα και άλλα την άλλη... 

και σκεφτηκα μηπως μου τα ειπε αυτα γιατι με ειδε διστακτικη.. αλλα μαλλον οχι :/ 
όχι , ειναι πρωην μου, τα ειχαμε και παλιά για λίγο ,πηγαιναμε στο ιδιο φροντηστηριο αλλα δεν ειχαμε προχωρησει σε κατι.  Στην αρχη μου φανηκε πλ ενταξει σαν ιδεα, γιατι μου ειπε πως δεν θα πηγαινουμε με άλλους κι θα το παμε σιγα σιγα, αλλα στο τελος της κουβεντας μου ειπε πως αν μου αρεσει κανενας άλλος στην πορεια να του το πω κι οτι δεν θα ζηλεψει.Δέχτηκα αλλα τωρα τι να του πω που δεν το θέλω ; Νομιζω πως η θεση μου ειναι καπως περιεργη... Και μου φαινεται ασχημο που ενω τα ειχαμε παλια για λίγο και υποτιθεται οτι ειχαμε καλες σχεσεις μεταξυ μας και σεβομασταν ο ενας τον άλλο, τωρα μου προτινει κτι τετοιο... Δεν το περιμενα απο αυτον καθολου.. .  

achinos

# 5 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Na του πεις ακριβώς αυτό...το ξανασκέφτηκα κ δεν το θέλω...τόσο δύσκολο σου είναι;
Νταξ , το απωθυμένο ξεαπωθήθηκε...καλά σας έκατσε...τέλος τώρα...συμβαίνει...
Αλλά κι αυτός...μόλις άρμεξε την κατσίκα...δίνει μια στην καρδάρα...κ πάει το γάλα...κ ο λαός λέει πως δεν ωφελεί να κλαίς...

blackswan27

# 6 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

Απλά με μπερδεψε και στο τελος γιατι ενω θελησε να με αποχαιρετησει πιο θερμα, του πα πως δε θέλω και του κακοφανηκε , μου ειπε "μα καλά , τοσο ελευθερο ;; " .. οποτε σκεφτηκα μηπως καταλαβα λαθος..

αλλα τελικά δεν ηταν κάτι αυτο, οπως φαινεται.. ναι μάλλον πρεπει να το πάρω αποφαση , όπως λες και συ achine ενα απωθημενο ηταν και τελειωσε... για μενα εστω... 

achinos

# 7 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Κοίτα τώρα...να σκαει κανείς πενηντάρικα...κάθε που θέλει κάτι ...που νάναι λίγο...της προκοπής...δεν πολύ καλό, ειδικά  στην κρίση...
Ασε που θες κ λίγο...ποικιλία ρε αδερφέ...πως να το κάνουμε...
Αν σούχει κολλήσει αυτό το...anavailable...έτσι έχεις την ψευδαίσθηση, οτι κινείσαι κάπως μέσα σε νορμαλ όρια...λογικό...

Αν κ δε θέλω να σε...στεναχωρήσω...αλλά αν του άρεσες κανονικά...πολύ δλδ...δε θα έπασχε απο καμμία ίωση...

Απωθημένο κ γιαυτόν δλδ...

skaskaskasousou

# 8 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Ο τύπος ακολουθεί πολύ συνηθισμένη τακτική... Στην αρχή τρυφερός, δεν μπορεί να πάρει τα μάτια του απο πάνω σου, σου λέει ακριβώς αυτά που θέλεις να ακούσεις. Ρίχνει το αναμφισβήτητα αλάνθαστο δόλωμα. Μετά απο κανα δυο μέρεις ψησίματος σου ρίχνει και το "δεν πρόκειται να ερωτευτώ ποτέ, δεν είμαι για δεσμεύσεις" ώστε να έχει ήσυχη την καμπούρα του. Τώρα αν θα το δεχτείς ή όχι είναι στο χέρι σου. Αλλά μην περιμένεις και μην ελπίζεις σε κάτι περισσότερο. 

nuvola

# 9 στις 12/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

γέλασα  με το παρακάτω...

''ενω θελησε να με αποχαιρετησει πιο θερμα, του πα πως δε θέλω και του κακοφανηκε ,

μου ειπε "μα καλά , τοσο ελευθερο ;; " .. 

όταν  η απόρριψη ενός αιτήματος  μεταφράζεται σε πράξη ...

ο αιτών  'εκπληκτος αναρωτιέται ΜΟΝΟ  για το αν  τα ''όρια'' θα ναι  διαφορετικά 

απ αυτα που χε  προσδιορίσει ...

παρακάτω κορίτσι!!

η δυσαρέσκεια χτύπησε  (και ακούστηκε ) έγκαιρα ... 

aladdin30

# 10 στις 12/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Κοίταξε την πρώτη φορά ναι μεν τον είδες πιο τυφερό οπως λες, αλλα δεν έκανες και κανένα συμβόλαιο οτι μετα θα κάνετε σοβαρή σχέση. Το παλικάρι είναι ξεκάθαρο και μαλλον έχεις ένα απωθημένο. Αν βλέπεις οτι θέλεις σχέση και οχι ξεπέτες-οχι οτι οι ξεπέτες είναι κατι ανήθικο!-τοτε έπρεπε πριν κρεβατωθείτε να του το πεις για να σου πει κι αυτός πώς το σκέπτεται. Εσύ επένδυσες χωρίς να έχεις κατι δεδομένο. Αν θέλεις λοιπόν μια ελεύθερη σχέση τοτε προχώρα να περάσεις καλά με το απωθημένο σου, μην το παίρνεις οτι κάνεις κατι ανήθικο.

achinos

# 11 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Πολύ με αρέσει αυτό...πάντα...αυτό που δεν μπορεί να ξεστομίσει το πρόσωπό μας...το δηλώνει πανηγυρικά το σώμα μας...σοφό σώμα...

blackswan27

# 12 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

ναι δεν ειναι κατι ανηθικο ή κατι τετοιο... ειναι αναλογα σε τι φαση βρισκεται ο καθενας θεωρω..απλά δεν το περιμενα απο τον συγκεκριμενο... 

και μου περασε απο το μυαλο μηπως ειναι ακομη κολλημενος με την πρωην του,την οποια την ξερω και καθε φορα που της ελεγε οτι ειναι μαζι μου (τον επαιρνε τηλ και αφου ειχαν χωρισει καμια φορα ) αυτη εκλαιγε... και αν ισχυει αυτο, τοτε θα ηταν ακομη χειροτερο να με χρησιμοποιησει για να ξεχασει... απο οποια πλευρα και να το σκεφτω, το θεμα χάνει απο παντου... βασικα , εκεινο το βραδυ απλα προχωρησαμε αρκετα και τπτ άλλο, εγω δεν το εγραψα σωστα..και υπαρχει περιπτωση να θελει απλά να γινει μια φορα και τιποτε άλλο και μου το λεει "σχεση χωρις καποια συναισθηματικη δεσμευση.. " :/

aladdin30

# 13 στις 12/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Κοιτα εφοσον ειναι και φρεσκοχωρισμενος και λεει την αληθεια σ αυτο γιατι ξερεις προσωπα και καταστασεις, συνηθιζεται να λειτουργεις καπως παρορμητικα, γιαυτον εννοω. Εχετε και ενα παρελθον μαζι σαν γνωριμια, ηρθατε και κοντα με εξοδους κλπ, ε δε θελει και πολυ. Οτι ομως δεν ειναι ετοιμος ψυχολογικα ακομα, ισχυει. Εφοσον του εκανες μουτρα γι αυτο κι εκεινος καπου τραβηχτηκε. Απλα απ οτι καταλαβα εσυ γουσταεις πολυ και απο παλια γι αυτο και αφεθηκες. Εγω σου προτεινω να διατηρησεις επαφες λιγο πιο χαλαρα, να δεις κι αυτος τι θα σου πει και αστο και συ λιγο φλου, μη λες δηλαδη ναι ή οχι κλπ. Ασε να κυλαει ο καιρος και παιξτον και συ λιγακι. Με την κοπελα αυτη γτ χωρισανε ξερεις?

Αρέσει στα μέλη blackswan27, freideriki_21

blackswan27

# 14 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

πέρασε επαρχία για σπουδες και δεν τους αρεσε να τα εχουν απο αποσταση.. 

επιπλέον μου ειπε αυτος οτι δεν νιωθει πλεον οπως παλια για την κοπέλα και μου πεταξε μια φορα πως μακαρι να εβρισκε η κοπελα κάποιον για να ξεκολλησει απο αυτον γιατι την εχει στενοχωρησει πολύ ο χωρισμος τους... 

αυτα ξερω..

ναι κι γω αυτο σκεφτομαι να κάνω.. εχουν περασει 4 μερες απο την τελευταια φορα που μιλησαμε και δεν τον εχω ενοχλησει καθολου, ουτε προκειται, σκεφτομαι να τον αφησω αμα θελει να κανει αυτος κινηση, ουτως η αλλως με βολευει και μενα για να δω και γω καλυτερα τι θέλω..

αν και αυτος λογικα θα περιμενει απο εμενα κατι, αφου μου προτινε να παω σπιτι του και αρνηθηκα, αλλα ενταξει δεν πειραζει... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από aladdin30

Κοιτα εφοσον ειναι και φρεσκοχωρισμενος και λεει την αληθεια σ αυτο γιατι ξερεις προσωπα και καταστασεις, συνηθιζεται να λειτουργεις καπως παρορμητικα, γιαυτον εννοω. Εχετε και ενα παρελθον μαζι σαν γνωριμια, ηρθατε και κοντα με εξοδους κλπ, ε δε θελει και πολυ. Οτι ομως δεν ειναι ετοιμος ψυχολογικα ακομα, ισχυει. Εφοσον του εκανες μουτρα γι αυτο κι εκεινος καπου τραβηχτηκε. Εγω σου προτεινω να διατηησεις επαφες λιγο πιο χαλαρα, να δεις κι αυτος τι θα σου πει και αστο και συ λιγο φλου, μη λες δηλαδη ναι ή οχι κλπ. Ασε να κυλαει ο καιρος. Με την κοπελα αυτη γτ χωρισανε ξεεις?

aladdin30

# 15 στις 12/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Εγω ειμαι σιγουρος οτι του αρεσεις παντως!...

tzoulia59

# 16 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.517

αλαντιν αν ακουγαμε εμεις οι γυναικες ολα αυτα που λες τωρα ολες θα ειμασταν ξαναπαντρεμενες ...

πως η αγορα ειναι φισκα στους ψευτες στους αγ...τους και στα γουρουνια οι οποιοι γυριζουν μονοι σαν τις αδικες καταρες ψαχνοντας επιβεβαιωση ...
ακομα το ψαχνω ...
επειδη η ενοια ειναι βαθυτερη κι αν την αγγιξουμε θα μας μπηξει βαθια μαχαιρια ολους στην πληγη ...
αστο καλυτερα ...
φιλεναδα ακου ...
ο τυπακος σε πλευρησε σε μυριστηκε οτι εισαι ενα κλασσικο θηλυκο ...
σε φλομωσε στο γνωστο ασμα που ηθελες ν ακουσεις ...
και μετα στο γυρισε στο τσιφτετελι μολις ειδε οτι θα σε εχει πανευκολα για ολες τις χρησεις ...
στειλτον στον αγυριστο και επιδεικτικα κι ολας ...
με κανενα μηνυμα κατεβατο καντηλια ...
αι σιχτιρ μ...κα που με υποτιμησες και με προσβαλλες ...κι αλλη φορα μην σε ξανακουσω μην σε ξανααπαντησω ...
και τελος ...
κι οχι να χεις κι ενοχες που του φερθηκες αποτομα και χαθηκε ...
4 μερες δεν εχετε μιλησει ...
σωπα ρε ...σοβαρο διαστημα ...μην ασχοληθεις καθολου σ εχει για την κλωτσια ...

blackswan27

# 17 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

το σκέφτηκα ΚΑΙ αυτό... 

απλά έχω άλλη μια χαζή ερωτηση ...

να του στειλω/παρω τηλ ότι τελικα δεν θελω κατι παραπανω απο μόνη μου ή αμα μου στειλει αυτός μηνυμα...;

δεν θέλω να νομιζει κιολας ότι αυτος ειναι που με έκανε πέρα αλλα απο την άλλη και γω δισταζω να του στειλω ή να τον παρω τηλεφωνο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από tzoulia59

αλαντιν αν ακουγαμε εμεις οι γυναικες ολα αυτα που λες τωρα ολες θα ειμασταν ξαναπαντρεμενες ...

πως η αγορα ειναι φισκα στους ψευτες στους αγ...τους και στα γουρουνια οι οποιοι γυριζουν μονοι σαν τις αδικες καταρες ψαχνοντας επιβεβαιωση ...
ακομα το ψαχνω ...
επειδη η ενοια ειναι βαθυτερη κι αν την αγγιξουμε θα μας μπηξει βαθια μαχαιρια ολους στην πληγη ...
αστο καλυτερα ...
φιλεναδα ακου ...
ο τυπακος σε πλευρησε σε μυριστηκε οτι εισαι ενα κλασσικο θηλυκο ...
σε φλομωσε στο γνωστο ασμα που ηθελες ν ακουσεις ...
και μετα στο γυρισε στο τσιφτετελι μολις ειδε οτι θα σε εχει πανευκολα για ολες τις χρησεις ...
στειλτον στον αγυριστο και επιδεικτικα κι ολας ...
με κανενα μηνυμα κατεβατο καντηλια ...
αι σιχτιρ μ...κα που με υποτιμησες και με προσβαλλες ...κι αλλη φορα μην σε ξανακουσω μην σε ξανααπαντησω ...
και τελος ...
κι οχι να χεις κι ενοχες που του φερθηκες αποτομα και χαθηκε ...
4 μερες δεν εχετε μιλησει ...
σωπα ρε ...σοβαρο διαστημα ...μην ασχοληθεις καθολου σ εχει για την κλωτσια ...

aladdin30

# 18 στις 12/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Μεχρι τωρα ποσο συχνα βρισκοσασταν? πως μιλαγατε? απο φβ απο κινητο? Εγω θα λεγα ασε λιγες μερες, λιγες ομως και προτεινε καμμια βολτα. Οχι σπιτι, εξω βολτα.

blackswan27

# 19 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

Δεν έχει fb οπότε μιλάμε πάντα απο κινητό... όχι πολύ βεβαια γιατι πάντα όταν μιλούσαμε, φροντιζαμε να κανονιζουμε και συναντηση για να τα πουμε απο κοντά... 

αλλα απο παλια που τον ξέρω και απο οτι μου χουν πει και φιλοι του, δεν ειναι ανθρωπος που θα κυνηγησει κατι οποτε και γω αρχικα ειχα κολακευτει που εδειχνε ενδιαφερον και μου ζητουσε συχνα να βγουμε... 

αλλα τι να πω, προφανως ειχε τον σκοπό του... 

Πάντως, ενω μου ειπε πως αν μαρεσε καποιος δεν θα ζηλέψει, την τελευταια φορα που βγηκαμε, μιλησαμε για ενα παιδι που ειναι κοινος μας φιλος με τον οποιο κανω πολύ παρέα και του αρέσω και φάνηκε να τον πειραξε/ ζήλεψε ή κατι τετοιο και προσπαθουσε να μου παρει λόγια...  

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από aladdin30

Μεχρι τωρα ποσο συχνα βρισκοσασταν? πως μιλαγατε? απο φβ απο κινητο? Εγω θα λεγα ασε λιγες μερες, λιγες ομως και προτεινε καμμια βολτα. Οχι σπιτι, εξω βολτα.

achinos

# 20 στις 12/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

E πε το καλέ, οτι δεν έγινε τπτ...γιατί αν ήξερε...αυτά με την α-διαθεσιμότητα...θα τάλεγε 20 δευτερα μετά το θεκσ...
Είναι μικρός κ δεν ξέρει ακόμα, που θα παει...θα μάθει...

Αρέσει στο μέλος tzoulia59
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε