Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γιατί στα μπαρ - club οι γυναίκες είναι σνομπ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-13)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Paihtis80

# 1 στις 13/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 305
'Aρεσαν+: 0%

Γιατί στα μπαρ - club οι γυναίκες είναι σνομπ?

Εντάξει το ερώτημα μπορεί να ακούγεται χαζό, όμως για κάποιους που δεν έχουν μεγάλο κοινωνικό κύκλο ή που το εργασιακό τους περιβάλλον δεν ευννοεί γνωριμίες με γυναίκες, τα νυχτομάγαζα (μπαρ, club, ρεμπετάδικα, κτλ) αποτελούν μια αναγκαστική εναλλακτική νέων γνωριμιών. Πόσο εύκολο όμως είναι να γνωρίσεις μια κοπέλα πχ. Σε ένα bar - club? Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά δύσκολο.

Πρώτα από όλα η μουσική, συνήθως οι djs παίζουν με την κονσόλα και τα νεύρα μας..η μουσική σχεδόν πάντα είναι τέρμα στα ντεσιμπέλ, με αποτέλεσμα να αναγκάζεσε να φωνάζεις για να σε ακούσει ο διπλανός σου...Πολλές φορές με τον κολλητό μου φωνάζουμε για να μπορέσουμε να συννενοηθούμε.Σκέψου τώρα να πας να μιλήσεις σε μια άγνωστη και να αρχίσεις να γκαρίζεις στο αυτί της ...Είναι ερωτικό?Δεν νομίζω...

Συννήθως αυτό που κάνω εγώ είναι να κοιτάω δεξιά και αριστερά, να κάνω παιγνίδι με τα μάτια δηλαδή, να ρίχνω και κανένα χαμόγελο και να δέχομαι χαμόγελα αλλά μέχρι εκεί.!Δύσκολα θα πάω να μιλήσω σε κοπέλα δεν πά να με κοιτάει με τις ώρες...Παλιότερα την είχα πατήσει μερικές φορές και έκανα κίνηση να πάω να μιλήσω και έφαγα τα μούτρα μου...Τα ίδια συμβαίνουν και στους φίλους μου.Δεν μπορεί να είμαστε όλοι άσχημοι και χωρίς κοινωνικότητα. Κάτι άλλο παίζει εδώ.

Γενικά πιστεύω πως εδώ στην Ελλάδα οι γυναίκες είναι πολύ επιφυλακτικές στο να γνωρίζουν αγνώστους. Η ίδια κοπέλα που θα σου ρίξει άκυρο στο μπαρ άμα τη γνωρίσεις μέσω παρέας μπορεί να σου συμπεριφερθεί τελείως διαφορετικά.

Από τη στιγμή λοιπόν που εξ’ ορισμού είναι επιφυλακτικές σε τέτοιου είδους γνωριμίες (με αγνώστους) τις βλέπεις ότι στο μπαράκι συμπεριφέρονται κάπως περίεργα...δεν θα το έλεγα ακριβώς σνομπ, μάλλον η λέξη ‘’περίεργα’’ ταιριάζει καλύτερα. Σε κοιτάζει ασπούμε μια ώρα και σου χαμογελάει ή άλλη και μόλις κάνεις κίνηση να της μιλήσεις... τρως την αδιαφορία και την ξυνίλα στη μάπα...Η μετάλλαξη τις συμπεριφοράς τους γίνεται σε δευτερόλεπτα..Έλεος δηλαδή...Μάλλον τις ικανοποιεί να ρίχνουν άκυρα σε όποιον τσίμπήσει και πάει να τους μιλήσει...χαχα, μάλλον αντλούν αυτοεπιβεβαίωση με αυτόν τον τρόπο και ανεβαίνει το ηθικό τους. Έπειτα είναι και οι φίλες τους από δίπλα (οι γυναίκες βγαίνουν σχεδόν πάντα με φίλες για βράδυ) να μην τις κακοχαρακτηρίσουν και τις πουν εύκολες..

Πάει η άλλη ασπούμε στο σπίτι και είναι ευτυχισμένη που έριξε άλλες 5 χυλόπιτες σήμερα, πήγε δηλαδή καλά η βραδιά...χαχαχα. Είναι όμως πάλι μόνη της για ένα ακόμη βράδυ...!

Αρέσει στο μέλος kostas1012

tzoulia59

# 2 στις 14/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.517

οι γυναικες δεν ενδιδουν στα μπαρ γιατι εχετε βγαλει βρωμα εσεις οι αντρες...

οτι οποιες τις γνωριζετε στα μπαρ ειναι ευκολες ...
και γι αυτο κι αυτες το παιζουν δυσκολες ...
διοτι  δεν ειναι καθολου δυσκολες παρα μονο το παιζουν ...
αλλιως ...
γιατι σε γνωριμιες μεσω των παρεων να ενδιδουν και να ειναι πιο ευκολες ...οι ιδιες δυσκολες ;
κι υστερα εφ οσον δεν ενδιαφερονται να γνωρισουν καποιον στα μπαρ γιατι συχναζουν στα μπαρ ...; 
αυτες ειναι για πολλες ντοματες ...καφασια ντοματες ...
οποιος δεν θελει γνωριμιες στα  μπαρ καθεται σπιτι του η βγαινει με τις παρεες που θα περιεχουν τον κλαρινογαμπρο ...σε καμια κλαρινοταβερνα ...χασαποταβερνα ...
επινα καφε σε μια καφετερια με μια φιλη ...
μου λεει αυτος μας κοιταζει ...της λεω ε και ; 
λεει ειμαστε μονες και θα σκεφτεται οτι ψαχνομαστε ,...
και της λεω ε και; 
αν μας αρεσε και του αρεσαμε κανενα προβλημα δεν ειχα ...για την μια εκ των δυο φυσικα μην παρεξηγηθω ...
σκεφτομαι πολυ φλατ σ αυτα ...ουτε βουνοκορφες  ουτε χαραδρες ...
οι τυποι μας μαραναν τωρα ...
εδω η ελλαδα εχει γινει μια απεραντη κρεβατοκαμαρα ...
εραστες οργωνουν απο την μια ακρη της ελλαδος ως την αλλη για μια  ξεπετα ...
στην κωλοπετινιτσα δεν εχει  ουρδελα ...
αυτο  που το πας; 
κι εμεις θα κολησουμε σε μια τετα τετ γνωριμια; 
ελεος ...εχουμε μπερδεψει τις ουτσες με τις βουρτσες πια σ αυτη τη χωρα ...παρεξηγουνται τα φυσιολογικα κι επιτρεπονται τα αφυσικα ...
Αρέσει στα μέλη trocadero, Nikths1988 και σε ακόμα 2 μέλη.

inioxos52

# 3 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Ρε φιλαρακι, μια χαρα τα λες, και ετσι συμβαινουν οντως.

Ελα ομως να προσπαθησουμε να ερθουμε στην θεση μια κοπελλας 30αρας, η οποια με αλλες δυο κολλητες της βγηκαν για ποτακι.

Εχει φαει προηγουμενως κανα δυο-τρεις ωρες και λιγο λεω, να ετοιμαστει. Να κανει μπανιο, να φτιαξει νυχι και μαλλι, να μακιγιαριστει, και το δυσκολοτερο, να αποφασισει τι θα φορεσει.

Ναι μεν ναναι κατι σεξυ, αλλα να μην ειναι και ντιπ ξεκωλο ε? Θα μιλησει και με τις αλλες, και τελικα μετα κοπων και βασανων θα βρεθουν οι κουκλες στο μαγαζι.

Εκει, πανω απο 100 ματια αντρικα και γυναικεια, τις παρακολουθουν, τις εξερευνουν, και τις κατατασουν κρινοντας τες.

Ο πρωτος που θα τους την πεσει εαν ειναι απο μετριες και πανω εμφανισιακα, ειναι ο μπαρμαν. Κερναει σφηνακια.

Μετα απο λιγο, ερχονται τα πρωτα κερασματα απο τους απεναντι ωριμους, οι οποιοι φανερα ψαρευουν, κι οτι κατσει. Εαν κανουν το λαθος και σηκωσουν το κερασμα προς την πλευρα τους, θα πρεπει και να τους σουταρουν οταν ερθουν να συστηθουν. Και τους σουταρουν.

Μετα απο λιγο, ερχονται κι αλλα σφηνακια απο τον μπαρμαν, ο οποιος με αυτο τον τροπο τις κραταει στην μπαρα, για να κερνανε οι γαμπροι. Ετσι, ακολουθουν τα σφηνακια των δυο κολλητων 35αριδων απο παραδιπλα, (μιας και δεν περισσευουν λεφτα για κανονικα ποτα), οι οποιοι τοχουν σιγουρο πως θα τις φανε με μια δυο ακομη σειρες σφηνακια. Κι ομως. Οι γκομενες παραμενουν ψυχρες και απομακρες, διοτι εαν χαλαρωσουν, οι καρχαριες γυρω τους που κοιτανε και κερνανε, θα τις κατασπαραξουν ρε φιλε.

Και τοτε, πλησιαζεις εσυ. Αυτες ειναι ηδη ψιλοντιρλα απο τα ανακατεμενα ξυδια που εχουν κατεβασει, εσυ και ο καθε εσυ, πεταει μια μαλακιουλα συνηθως που ειναι πιο κρυα και απο παγακι, περιμενοντας να πεσουν ξερες απο την γοητεια του λογου, αλλα και του γκομενου.

Αλλα οι γκομενες ρε φιλε, εκεινη την ωρα μονο το γκομενιλικι δεν σκεφτονται. Το μονο που σκεφτονται, ειναι πως θα γυρισουν στο σπιτι τους χωρις να ταισουν τα παπακια. Οποτε και ο Μπραντ Πιτ νασαι, την εφαγες την χυλοπιτα.

Γιαυτο ρε φιλε, μην τα ριχνεις σε αγνωστες γκομενες μεσα σε μπαρ, ασχετα εαν νομιζεις πως σε κοιτανε. Δεν σε κοιτανε. Απλως περιφερουν το βλεμμα τους και χαζευουν  χαμογελωντας ελαφρα, διοτι δεν ειναι δυνατον να κοιτανε μουρτζουφλες μονο τα ποτα τους η το πατωμα ρε φιλε.

Μονη σου ελπιδα, να βρεις καποιον γνωστο εκει μεσα που ναχει γυναικοπαρεα, και ο οποιος θα σε λυπηθει και θα θελησει να σε συστησει σε μια κοπελλα απο την παρεα του. Γεγονος ομως που δεν συμβαινει συχνα ε? Για βλακες ψαχνεις?

Δεν δοκιμαζεις το προξενιο? Περισσοτερες ελπιδες θαχεις νομιζω. Δηλαδη τι νομιζω. Σιγουρος ειμαι!!!

Αρέσει στο μέλος Neraida_tis_avgis
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

freeman21

# 4 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604

Μίζερη ελληνική πραγματικότητα..

Μια λύση είναι αυτό που λέει ο ηνίοχος..Η άλλη λύση είναι να οπλιστείς(για τον καθένα μας λέω) με τεράστια υπομονή μέχρι να γυρίσει ο τροχός να βρεθείς με κύκλο ή να κάνεις μια τυχαία γνωριμία..

morgoth

# 5 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

φιλε ετσι ειναι. αμα θες να χαλβαδιαζεις και απλα να βλεπεις, πας στα μεγαλα μπαρς- κλαμπς κτλ.

απο κει και περα υπαρχουν μαγαζακια πιο συνοικιακα πιο παρειστικα , οπου κοιτας να γινεις θαμωνας και να γνωριστεις με τον κοσμο εκει. ετσι πιο ευκολα θα κανεις παιχνιδι

Paihtis80

# 6 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος

Αυτο αναριωτιέμαι και εγώ και οι φίλοι μου, άμα δεν θέλουν να βγουν έξω το βράδυ για να γνωρίσουν κόσμο και να περάσουν καλά, ας κάτσουν καλύτερα σπίτι τους. Το θέμα είναι ότι κατά βάση θέλουν να γνωρίσουν άντρες, αλλά απλά οι περισσότερες έχουν κόλλημα στην προσέγγιση από άγνωστα άτομα, δεν είναι άνετες και χαλαρές και σου μεταφέρουν και σένα αυτή τη νευρικότητα και έτσι σε αποσυντονίζουν. Το να μιλήσεις σε μια άγνωστη κοπέλα δεν σημαίνει ότι απαραίτητα της την πέφτης κιόλας, απλά εδώ οι περισσότερες έτσι το εκλαμβάνουν...Τώρα όσο γιαυτούς που μοιράζουν σφηνάκια από εδώ και από εκεί μπας και τους δώσει κάποια γυναίκα σημασία, εντάξει τι να πω...στην Ελλάδα είμαστε...συμβαίνουν αυτά, εγώ πάντως δεν θα έκανα ποτέ κάτι τετοιο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από tzoulia59

οι γυναικες δεν ενδιδουν στα μπαρ γιατι εχετε βγαλει βρωμα εσεις οι αντρες...

οτι οποιες τις γνωριζετε στα μπαρ ειναι ευκολες ...

και γι αυτο κι αυτες το παιζουν δυσκολες ...
διοτι  δεν ειναι καθολου δυσκολες παρα μονο το παιζουν ...
αλλιως ...
γιατι σε γνωριμιες μεσω των παρεων να ενδιδουν και να ειναι πιο ευκολες ...οι ιδιες δυσκολες ;
κι υστερα εφ οσον δεν ενδιαφερονται να γνωρισουν καποιον στα μπαρ γιατι συχναζουν στα μπαρ ...; 
αυτες ειναι για πολλες ντοματες ...καφασια ντοματες ...
οποιος δεν θελει γνωριμιες στα  μπαρ καθεται σπιτι του η βγαινει με τις παρεες που θα περιεχουν τον κλαρινογαμπρο ...σε καμια κλαρινοταβερνα ...χασαποταβερνα ...
επινα καφε σε μια καφετερια με μια φιλη ...
μου λεει αυτος μας κοιταζει ...της λεω ε και ; 
λεει ειμαστε μονες και θα σκεφτεται οτι ψαχνομαστε ,...
και της λεω ε και; 
αν μας αρεσε και του αρεσαμε κανενα προβλημα δεν ειχα ...για την μια εκ των δυο φυσικα μην παρεξηγηθω ...
σκεφτομαι πολυ φλατ σ αυτα ...ουτε βουνοκορφες  ουτε χαραδρες ...
οι τυποι μας μαραναν τωρα ...
εδω η ελλαδα εχει γινει μια απεραντη κρεβατοκαμαρα ...
εραστες οργωνουν απο την μια ακρη της ελλαδος ως την αλλη για μια  ξεπετα ...
στην κωλοπετινιτσα δεν εχει  ουρδελα ...
αυτο  που το πας; 
κι εμεις θα κολησουμε σε μια τετα τετ γνωριμια; 
ελεος ...εχουμε μπερδεψει τις ουτσες με τις βουρτσες πια σ αυτη τη χωρα ...παρεξηγουνται τα φυσιολογικα κι επιτρεπονται τα αφυσικα ...

Paihtis80

# 7 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος

Τα μικρά μπαράκια συνήθως είναι μπακουρομάγαζα...μιλάω μόνο για Αθήνα γιατί στην επαρχία δεν ξέρω τι παιζει. Πάντως έχεις δίκιο ότι στο μικρό μπαράκι πιο εύκολα γνωρίζεσε με κόσμο και έτσι έχεις μεγαλύτερη ευκαιρία να κάνεις γνωριμίες με κοπέλες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από morgoth

φιλε ετσι ειναι. αμα θες να χαλβαδιαζεις και απλα να βλεπεις, πας στα μεγαλα μπαρς- κλαμπς κτλ.

απο κει και περα υπαρχουν μαγαζακια πιο συνοικιακα πιο παρειστικα , οπου κοιτας να γινεις θαμωνας και να γνωριστεις με τον κοσμο εκει. ετσι πιο ευκολα θα κανεις παιχνιδι

Tonia35

# 8 στις 14/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Paihtis80

Αυτο αναριωτιέμαι και εγώ και οι φίλοι μου, άμα δεν θέλουν να βγουν έξω το βράδυ για να γνωρίσουν κόσμο και να περάσουν καλά, ας κάτσουν καλύτερα σπίτι τους

Συμφωνώ...

μάλιστα... θα πρότεινα...

να τρώνε πόρτα στην είσοδο...όσες πάνε για να διασκεδάσουν, να πιουν 2 ποτά,κι όχι υποχρεωτικά να γνωρίσουν κάποιον...!!

Επίσης... θα πρότεινα  να έχουν και ένα καρτελάκι καρφιτσωμένο στο στηθος 

"available" ..."not available"...να ξέρετε και εσείς που βαδίζετε βρε παιδι μου...!

Κι αυτό είναι μια καλή ιδέα...σκεφτειτε το, συζητήστε το με τον υπόλοιπο αντρικο πληθυσμό...

απλώς μην ξεχάσετε να μας ενημερώσετε στο τέλος ε;...για να ξέρουμε και εμείς πως θα πορευθούμε...!

Τι λέμε τώρα...;;;

Και κάτι ακόμα...

Κόλλημα οι γυναίκες δεν έχουν στην προσέγγιση από ξένα άτομα...

Κόλλημα έχουν στα λιγούρια...τα οποία κάνουν μπαμ από  μακριά...!!!

και τα οποία τυγχάνει να είναι και πολλά...δυστυχώς...!!!

skaskaskasousou

# 9 στις 14/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Ο τολμών νικά ρε παιδιά! Αν κάνετε πίσω για τις χυλόπιτες που έχετε φάει στο παρελθόν, δεν πρόκειται να δώσετε στον εαυτό σας την ευκαιρία να γνωρίσει κάποια. Προσπαθήσετε να πλησιάσετε μια κοπέλα έχοντας στο μυαλό σας οτι θέλετε να γνωρίσετε ανθρώπους και όχι μελλοντικές πιθανές γκόμενες. Όταν μιλάς σε κάποια με στόχο να την ρίξεις σπάνια θα το πετύχεις. Αν της μιλήσεις βγάζοντας τον πραγματικό εαυτό σου, κάνοντας χιούμορ και δείχνοντας οτι είσαι χαλαρός να είσαι σίγουρος οτι κάποια στιγμή θα έχεις αποτέλεσμα. Να θυμάσαι κάτι. Η γυναίκα θέλει να μιλήσει. Το έχει ανάγκη να μιλήσει. Να μιλάει. Όχι να απαντάει σε ανόητα καμακίστικα σχόλια. Αλλά σε μια κουβέντα ανάλαφρη με έναν άγνωστο που κάθεται δίπλα της, δεν θα ρίξει άκυρο. Γιατί η γυναίκα σε αντίθεση με τον άντρα, μιλάει, συζητάει, ανοίγεται.

Αρέσει στα μέλη Neraida_tis_avgis, Amandoula και σε ακόμα 4 μέλη.
Με βουντού και κλαδευτήρι, είδα πια κι εγώ χαΐρι..

Georgebest69-

# 10 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

μια επεξερωτησις κυρια τονια...

οταν λετε "2 ποτα" εννοειτε σε ψηλο ποτηρι ή σε χαμηλο (π.χ σφηνακι) ???
και τι ποτα ακριβως ???
οιυσκι ???
βοτκα ??? 
μαυροδαφνη ???

εχει σημασια η ερωτηση...

υ.γ.   και χθες καλα τα πηγατε με την Μαλαγα...μονο με 14 ποντους χασατε...
κουραγιο...

morgoth

# 11 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

εξω σε αρκετες ευρωπαικες χωρες, εχει καθιερωθει η μερα παρασκευη ως μερα γνωριμιων. πας πινεις ποτο, σου χαμογελαει η κοπελα δινοντας πρασινο φως. απλα πραγματα.

Αρέσει στο μέλος Paihtis80

DoReMaKi

# 12 στις 14/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωχούυυυ! Τι τις ήθελες τώρα τις Ευρώπες;

Πολύ θέλει να ξαμοληθεί ο άλλος και να το πάρει μονότερμα;

Όρεξη που την έχεις όμως...

Tonia35

# 13 στις 14/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Georgebest69-

2 (που λεει ο λόγος δηλ )...απο οτιδηποτε αρέσει στην καθεμία...!

Εκεί θα κολλήσουμε τώρα...;;;

υγ. Ήταν ακόμα εκστασιασμένοι απο το  κύπελλο...για αυτό..!

Α!...και χάσαμε με 16...όχι με 30 από την Αρμάνι...σαν κάτι άλλους..ε;;;

Georgebest69-

# 14 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

xaxaxaxaxa...

οκ...16 λοιπον...
το σαββατο παιζουμε μαζι στο ΟΑΚΑ...
μην κλαψεις παλι...      

achinos

# 15 στις 14/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από morgoth

εξω σε αρκετες ευρωπαικες χωρες, εχει καθιερωθει η μερα παρασκευη ως μερα γνωριμιων. πας πινεις ποτο, σου χαμογελαει η κοπελα δινοντας πρασινο φως. απλα πραγματα.

Έχω την εντύπωση, οτι σ αυτές τις χώρες...η παρασκευή είναι η μόνη μέρα που μπορουν να έχουν, αυτό που λένε...me time, γιατί ολη τη βδομάδα, 9 με 5 ίσα που προλαβαίνουν να κάνουν την υγειινή τους, να φάνε κ να κοιμηθούνε...
Η περίφημη παρασκευή λοιπόν...είναι η μέρα που μπορούνε χωρίς πρόβλημα...να πιούνε...ladies night...κατ ευφημισμόν...
Σαββατοκύριακο, ξενερώνουν για να είναι έτοιμοι για τη δευτέρα...

morgoth

# 16 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

η παρασκευη σαφως και δεν ειναι η μονη μερα.
εχουν και αλλα ενδιαφεροντα πλην της εργασιας που ειναι αυστηρα 8ωρο... Σιγουρα ελλαδα δεν ειναι απο αποψη νυχτερινης ζωής κτλ.

Αρέσει στο μέλος mars1981

Paihtis80

# 17 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος

Αυτό με το καρτελάκι πολύ καλό, να το εφαρμόσουμε...να ξέρουμε και εμείς ποιες είστε διαθέσιμες από την αρχή! Στα σοβαρά τωρα μιας και μίλησες για λιγούρια, αν θέλεις δώσε μου λίγο τον ορισμό της λιγουρίασης, ποιός άντρας γενικά θεωρείτε εσείς ότι είναι λιγούρης? Και πως όπως λες τον ξεχωρίζετε από μακριά...? Προφανώς όταν δεις στην άκρη του μπαρ δυό φίλους να πίνουν το ποτό τους ο άσχημος είναι το λιγούρι που σε λίγο μπορεί να σου την πέσει και ο όμορφος είναι ο τυπάς...! Και άμα σου την πέσει και ο όμορφος σε λίγο θα είναι και αυτός λιγούρι...? Μπερδεμένα πράγματα...Όμως και ο άσχημος και ο όμορφος έχουν τον ίδιο ακριβώς σκοπό...Να σε γνωρίσουν. Eσύ απλά κολακεύεσε με τον όμορφο και αποκαλείς λιγούρι τον άσχημο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Tonia35

Συμφωνώ...

μάλιστα... θα πρότεινα...

να τρώνε πόρτα στην είσοδο...όσες πάνε για να διασκεδάσουν, να πιουν 2 ποτά,κι όχι υποχρεωτικά να γνωρίσουν κάποιον...!!

Επίσης... θα πρότεινα  να έχουν και ένα καρτελάκι καρφιτσωμένο στο στηθος 

"available" ..."not available"...να ξέρετε και εσείς που βαδίζετε βρε παιδι μου...!

Κι αυτό είναι μια καλή ιδέα...σκεφτειτε το, συζητήστε το με τον υπόλοιπο αντρικο πληθυσμό...

απλώς μην ξεχάσετε να μας ενημερώσετε στο τέλος ε;...για να ξέρουμε και εμείς πως θα πορευθούμε...!

Τι λέμε τώρα...;;;

Και κάτι ακόμα...

Κόλλημα οι γυναίκες δεν έχουν στην προσέγγιση από ξένα άτομα...

Κόλλημα έχουν στα λιγούρια...τα οποία κάνουν μπαμ από  μακριά...!!!

και τα οποία τυγχάνει να είναι και πολλά...δυστυχώς...!!!

Αρέσει στο μέλος mars1981

skaskaskasousou

# 18 στις 14/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Paihtis80

αν θέλεις δώσε μου λίγο τον ορισμό της λιγουρίασης, ποιός άντρας γενικά θεωρείτε εσείς ότι είναι λιγούρης? 

Λιγούρης είναι αυτός που δεν θα σταμπάρει μόνο μία που θα τύχει πραγματικά να του αρέσει. Λιγούρης είναι αυτός που βάζει στόχο 5-6 και όποια κάτσει. Νομίζεις, εμείς οι γυναίκες, δεν τα καταλαβαίνουμε αυτά; Γι' αυτό και αυτοί οι τύποι τρώνε άκυρο. Γιατί είναι "άπληστοι".

Αρέσει στα μέλη Amandoula, methismeno_troufaki και σε ακόμα 2 μέλη.

Paihtis80

# 19 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος

Σίγουρα υπάρχουν και αυτες οι περιπτώσεις, πάντως από αυτό που παρατηρώ στα μπαρ ή club, είναι ότι οι πιο πολλοί κάθονται και πίνουν το ποτό τους και απλά κοιτάζουν ...αυτό μόνο, δεν κάνουν κίνηση να μιλήσουν σε γυναίκα

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από skaskaskasousou

Λιγούρης είναι αυτός που δεν θα σταμπάρει μόνο μία που θα τύχει πραγματικά να του αρέσει. Λιγούρης είναι αυτός που βάζει στόχο 5-6 και όποια κάτσει. Νομίζεις, εμείς οι γυναίκες, δεν τα καταλαβαίνουμε αυτά; Γι' αυτό και αυτοί οι τύποι τρώνε άκυρο. Γιατί είναι "άπληστοι".

PetrosGym

# 20 στις 14/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η γκόμενα σε club το παίζει snob γιατί 1) πριν πας εσύ της την έχουν πέσει η την καρφώνουν και άλλοι στο club οποτε η τύπισσα διαλέγει τον καλύτερο για τα δικά της γούστα. 2) Γιατί άσχετα αν είναι άσχημη η ωραία κάποιοι που θέλουν μονο να την π... την έχουν κάνει να νιώσει θεα οποτε σου λέει ας διαλέγω και εγώ ανάλογα με το επίπεδο μου. Δεν θέλει και πολύ πάντως, λίγο ψώνιο να είναι από μονη της οποτε ο συνδυασμός είναι θανατηφόρος, τούβλο εν κίνηση. 

Και επίσης η λέξη λιγούρια είναι πολύ παρεξηγημένη. Εμείς οι άντρες σκεφτόμαστε το sex συνεχεια όταν μπούμε στο club θέλουμε να την πέσουμε σε κοπέλες που είναι του "δρόμου" ας το πούμε να περάσουμε καλά. Επειδή λοιπόν δεν ξέρουμε ποια είναι η ηθική και καλή κοπελίτσα που ψάχνει κάτι σοβαρό θα την πέσουμε σε όσες θέλουμε μέχρι να μας κάτσει η τσουλίτσα μας, αλλιώς κρεμάστε ταμπελίτσα κοπελιές. Δεν αναγκάζει κανεις καμια να κάνει κάτι χωρίς την θέληση της ο καθένας ψάχνει να βρει αυτό που θέλει, και αν είναι κάποιος να κοιμάται κάθε βδομάδα και με άλλη γκόμενα επειδή κάποιες τον λένε λυγούρη μακάρι να είμαι ένας λυγούρης επειδή τολμάω να κερδίσω αυτό που θέλω. Δεν κάνω κάτι άσχημο η κακό χαίρομαι τον ερωτα, όσες θέλετε κάτι πιο σοβαρό κρεμάστε ταμπελίτσες να ξέρουμε.
Επιλέξτε σελίδα: (1-13)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε