Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γιατί στα μπαρ - club οι γυναίκες είναι σνομπ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-13)
Σελίδες Αρχική«45678910111213

kostas1012

# 241 στις 26/12/2014
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 26
'Aρεσαν+: 0%

κουραφέξαλα!

Κουραφέξαλα φίλε λες! Οι προξηντές ήξεραν να ταιριάζουν ανθρώπους, ηταν πραγματικό λειτουργημα! Ελείψη αυτού του θεσμού και στις κοινωνικές δομές που ζούμε τα κλάμπ είναι ένας ενναλακτικός τρόπος γνωριμίας για εφήμερες σχέσεις! Τίποτα σοβαρόδεν μπορέι να προκύψει γιατί αυτό δεν είναι το ζητούμενο. Εμείς εδώ έχουμε δεί λάθος αυτό το είδους διασκέδασης και γνωριμιών! Εξω δεν είναι έτσι, δεν φεύγαμε από το κλαμπ ποτέ ασυνόδευτοι! Γιααυτό προείπα ότι πρόκειται για σεμνοτυφίας εκ μέρους των κοπελιών που απλά αεέσκονται να είναι πειραχτήρια στον χώρο αλλά σε άλλους χώρους ξεδίδουν κανονικότατα. Τα κλαμπς εδώ είναι απλά μια κοινωνική συνεύρεση, λίγο μουσική και τίποτα παραπάνω!

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από inioxos52

Ρε φιλαρακι, μια χαρα τα λες, και ετσι συμβαινουν οντως.

Ελα ομως να προσπαθησουμε να ερθουμε στην θεση μια κοπελλας 30αρας, η οποια με αλλες δυο κολλητες της βγηκαν για ποτακι.

Εχει φαει προηγουμενως κανα δυο-τρεις ωρες και λιγο λεω, να ετοιμαστει. Να κανει μπανιο, να φτιαξει νυχι και μαλλι, να μακιγιαριστει, και το δυσκολοτερο, να αποφασισει τι θα φορεσει.

Ναι μεν ναναι κατι σεξυ, αλλα να μην ειναι και ντιπ ξεκωλο ε? Θα μιλησει και με τις αλλες, και τελικα μετα κοπων και βασανων θα βρεθουν οι κουκλες στο μαγαζι.

Εκει, πανω απο 100 ματια αντρικα και γυναικεια, τις παρακολουθουν, τις εξερευνουν, και τις κατατασουν κρινοντας τες.

Ο πρωτος που θα τους την πεσει εαν ειναι απο μετριες και πανω εμφανισιακα, ειναι ο μπαρμαν. Κερναει σφηνακια.

Μετα απο λιγο, ερχονται τα πρωτα κερασματα απο τους απεναντι ωριμους, οι οποιοι φανερα ψαρευουν, κι οτι κατσει. Εαν κανουν το λαθος και σηκωσουν το κερασμα προς την πλευρα τους, θα πρεπει και να τους σουταρουν οταν ερθουν να συστηθουν. Και τους σουταρουν.

Μετα απο λιγο, ερχονται κι αλλα σφηνακια απο τον μπαρμαν, ο οποιος με αυτο τον τροπο τις κραταει στην μπαρα, για να κερνανε οι γαμπροι. Ετσι, ακολουθουν τα σφηνακια των δυο κολλητων 35αριδων απο παραδιπλα, (μιας και δεν περισσευουν λεφτα για κανονικα ποτα), οι οποιοι τοχουν σιγουρο πως θα τις φανε με μια δυο ακομη σειρες σφηνακια. Κι ομως. Οι γκομενες παραμενουν ψυχρες και απομακρες, διοτι εαν χαλαρωσουν, οι καρχαριες γυρω τους που κοιτανε και κερνανε, θα τις κατασπαραξουν ρε φιλε.

Και τοτε, πλησιαζεις εσυ. Αυτες ειναι ηδη ψιλοντιρλα απο τα ανακατεμενα ξυδια που εχουν κατεβασει, εσυ και ο καθε εσυ, πεταει μια μαλακιουλα συνηθως που ειναι πιο κρυα και απο παγακι, περιμενοντας να πεσουν ξερες απο την γοητεια του λογου, αλλα και του γκομενου.

Αλλα οι γκομενες ρε φιλε, εκεινη την ωρα μονο το γκομενιλικι δεν σκεφτονται. Το μονο που σκεφτονται, ειναι πως θα γυρισουν στο σπιτι τους χωρις να ταισουν τα παπακια. Οποτε και ο Μπραντ Πιτ νασαι, την εφαγες την χυλοπιτα.

Γιαυτο ρε φιλε, μην τα ριχνεις σε αγνωστες γκομενες μεσα σε μπαρ, ασχετα εαν νομιζεις πως σε κοιτανε. Δεν σε κοιτανε. Απλως περιφερουν το βλεμμα τους και χαζευουν  χαμογελωντας ελαφρα, διοτι δεν ειναι δυνατον να κοιτανε μουρτζουφλες μονο τα ποτα τους η το πατωμα ρε φιλε.

Μονη σου ελπιδα, να βρεις καποιον γνωστο εκει μεσα που ναχει γυναικοπαρεα, και ο οποιος θα σε λυπηθει και θα θελησει να σε συστησει σε μια κοπελλα απο την παρεα του. Γεγονος ομως που δεν συμβαινει συχνα ε? Για βλακες ψαχνεις?

Δεν δοκιμαζεις το προξενιο? Περισσοτερες ελπιδες θαχεις νομιζω. Δηλαδη τι νομιζω. Σιγουρος ειμαι!!!

Titikaka38

# 242 στις 6/1/2015
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155

...εκθεση ιδεων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Paihtis80

Γιατί στα μπαρ - club οι γυναίκες είναι σνομπ?

Εντάξει το ερώτημα μπορεί να ακούγεται χαζό, όμως για κάποιους που δεν έχουν μεγάλο κοινωνικό κύκλο ή που το εργασιακό τους περιβάλλον δεν ευννοεί γνωριμίες με γυναίκες, τα νυχτομάγαζα (μπαρ, club, ρεμπετάδικα, κτλ) αποτελούν μια αναγκαστική εναλλακτική νέων γνωριμιών. Πόσο εύκολο όμως είναι να γνωρίσεις μια κοπέλα πχ. Σε ένα bar - club? Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά δύσκολο.

Πρώτα από όλα η μουσική, συνήθως οι djs παίζουν με την κονσόλα και τα νεύρα μας..η μουσική σχεδόν πάντα είναι τέρμα στα ντεσιμπέλ, με αποτέλεσμα να αναγκάζεσε να φωνάζεις για να σε ακούσει ο διπλανός σου...Πολλές φορές με τον κολλητό μου φωνάζουμε για να μπορέσουμε να συννενοηθούμε.Σκέψου τώρα να πας να μιλήσεις σε μια άγνωστη και να αρχίσεις να γκαρίζεις στο αυτί της ...Είναι ερωτικό?Δεν νομίζω...

Συννήθως αυτό που κάνω εγώ είναι να κοιτάω δεξιά και αριστερά, να κάνω παιγνίδι με τα μάτια δηλαδή, να ρίχνω και κανένα χαμόγελο και να δέχομαι χαμόγελα αλλά μέχρι εκεί.!Δύσκολα θα πάω να μιλήσω σε κοπέλα δεν πά να με κοιτάει με τις ώρες...Παλιότερα την είχα πατήσει μερικές φορές και έκανα κίνηση να πάω να μιλήσω και έφαγα τα μούτρα μου...Τα ίδια συμβαίνουν και στους φίλους μου.Δεν μπορεί να είμαστε όλοι άσχημοι και χωρίς κοινωνικότητα. Κάτι άλλο παίζει εδώ.

Γενικά πιστεύω πως εδώ στην Ελλάδα οι γυναίκες είναι πολύ επιφυλακτικές στο να γνωρίζουν αγνώστους. Η ίδια κοπέλα που θα σου ρίξει άκυρο στο μπαρ άμα τη γνωρίσεις μέσω παρέας μπορεί να σου συμπεριφερθεί τελείως διαφορετικά.

Από τη στιγμή λοιπόν που εξ? ορισμού είναι επιφυλακτικές σε τέτοιου είδους γνωριμίες (με αγνώστους) τις βλέπεις ότι στο μπαράκι συμπεριφέρονται κάπως περίεργα...δεν θα το έλεγα ακριβώς σνομπ, μάλλον η λέξη ??περίεργα?? ταιριάζει καλύτερα. Σε κοιτάζει ασπούμε μια ώρα και σου χαμογελάει ή άλλη και μόλις κάνεις κίνηση να της μιλήσεις... τρως την αδιαφορία και την ξυνίλα στη μάπα...Η μετάλλαξη τις συμπεριφοράς τους γίνεται σε δευτερόλεπτα..Έλεος δηλαδή...Μάλλον τις ικανοποιεί να ρίχνουν άκυρα σε όποιον τσίμπήσει και πάει να τους μιλήσει...χαχα, μάλλον αντλούν αυτοεπιβεβαίωση με αυτόν τον τρόπο και ανεβαίνει το ηθικό τους. Έπειτα είναι και οι φίλες τους από δίπλα (οι γυναίκες βγαίνουν σχεδόν πάντα με φίλες για βράδυ) να μην τις κακοχαρακτηρίσουν και τις πουν εύκολες..

Πάει η άλλη ασπούμε στο σπίτι και είναι ευτυχισμένη που έριξε άλλες 5 χυλόπιτες σήμερα, πήγε δηλαδή καλά η βραδιά...χαχαχα. Είναι όμως πάλι μόνη της για ένα ακόμη βράδυ...!

< γιατι ειμαι ...σνομπ στα...μπαρ >...

...

...πφφφ...

...

...δε μου ρχεται...

...παλι κατω απ τη βαση θα παρω?...παλι?...

...το Σεπτεμβρη μεταξεταστεα...γκρρρ!

...ποσα να μαθεις σε μια ζωη?...ποσα?...

...παω να φαω...στενοχωρηθηκα...

kifinas99

# 243 στις 8/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κύπρος
Απαντήσεις: 30

για να καταλαβω καποιοι υποστηριζετε οτι γυναικες μονες τους σε μπαρ σημαινει ψαχνονται??

θελω επιχειρηματα... να δω αν τελικα ζω σε αλλο κοσμο και πρεπει να αναθεωρησω πολλα...

IM____

# 244 στις 8/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 243 από kifinas99

για να καταλαβω καποιοι υποστηριζετε οτι γυναικες μονες τους σε μπαρ σημαινει ψαχνονται??

θελω επιχειρηματα... να δω αν τελικα ζω σε αλλο κοσμο και πρεπει να αναθεωρησω πολλα...

Τίποτα δεν είναι δεδομένο στη ζωή, ομονοιάτη.

Ακόμη και η επιστημονική κοινότητα, κατά καιρούς αναθεωρεί.

Σίγουρα ορισμένες ψάχνονται. Άλλες πάλι, απλά μπορεί να βγήκαν να ξεσκάσουν και δεν είχαν παρέα.

kifinas99

# 245 στις 8/1/2015
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κύπρος
Απαντήσεις: 30

κυπριος εισαι?

φιλε εγω οταν βγαινω με παρεα χωρις γυναικες δεν παω για να ψαχτω... και αν ειμαι και σ σχεση με καμια δυναμη δεν θα την πεσω σε καμια... αν ειμαι φρι μπορει να παιξω λιγο αλλα γενικα απο τα μπαρ δεν πολυ γουσταρω...

IM____

# 246 στις 8/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 245 από kifinas99

κυπριος εισαι?

φιλε εγω οταν βγαινω με παρεα χωρις γυναικες δεν παω για να ψαχτω... και αν ειμαι και σ σχεση με καμια δυναμη δεν θα την πεσω σε καμια... αν ειμαι φρι μπορει να παιξω λιγο αλλα γενικα απο τα μπαρ δεν πολυ γουσταρω...

φίλαθλος είμαι.

Φαντάζωμε πως δεν αναφέρεις λέξεις που αρχίζουν από ελ.

Καλά κάνεις και δεν ψάχνεσαι στα μπαρ. Έτσι κι αλλιώς οι πιθανότητες εκεί είναι ελάχιστες.

longway

# 247 στις 15/1/2015
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Αγαθονήσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 88

οι γυναικες πανε στα μπαρ για να περασουν καλα!
αυτο μονο
δεν πανε στα μπαρ για να καμακωθουν
ουτε πανε για να τις καμακωσει ο καθε λιγουρης που κρατα ενα ποτο στο χερι και φορα και τα ωραια ρουχα του για να του κατσει η καθε μια
πανε να ακουσουν την μουσικη να ειναι με τις φιλες του να περασει η βραδια και να πανε υσηχα μετα στο σπιτακι τους για υπνο πολυ απλα!
αν πανε συχνα στο ιδιο μαγαζι ειναι 2 οι λογοι
η τους αρεσει καθαρα το περιβαλον και η μουσικη η τους αρεσει ο μπαρμαν του μαγαζιου και τιποτα αλλο
ξεκαθαρα πραγματα

Αρέσει στα μέλη Neraida_tis_avgis, aladdin30

hopito

# 248 στις 15/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 247 από longway
η τους αρεσει καθαρα το περιβαλον και η μουσικη η τους αρεσει ο μπαρμαν του μαγαζιου και τιποτα αλλο
ξεκαθαρα πραγματα

έλιωσα. χαχαχαχαχαχαχα

Επιλέξτε σελίδα: (1-13)
Σελίδες Αρχική«45678910111213
Δεν μπορείτε να απαντήσετε