Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συναίσθημα για την πελάτισσα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

supar

# 1 στις 14/2/2014
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Κύπρος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 70
'Aρεσαν+: 0%

Συναίσθημα για την πελάτισσα

Εργάζομαι σε έναν οργανισμό που παρέχει οικονομικές/τραπεζικές υπηρεσίες, δεν είμαι δηλαδή σε κατάστημα ρούχων ή καφεστιατόριο. Οπότε και ο ρόλος μου είναι η εξυπηρέτηση πελατών. Μέσα σε αυτούς τους πελάτες, εντόπισα μια πελάτισσα που ήρθε πριν 2 βδομάδες περίπου και με έκανε να ενδιαφερθώ γι' αυτήν. Μιλούμε εμφανισιακά πάντα ήταν το πρώτο κριτήριο, καθώς έχει και απίστευτα μάτια (όλοι οι συναδέλφοι το σχολίασαν σε κάποια φάση!). Από εκείνη τη φορά, την είδα ακόμη δύο, μία που την εξυπηρέτησα εγώ και μία ένας συνάδελφος μου. Την φορά που ήμουν εγώ, μιλήσαμε λίγο μέχρι να γίνει η δουλειά μας, έμαθα λίγο που εργάζεται και διάφορα άλλα. Οι συνάδελφοι επεσήμαναν πως μάλλον της αρέσω γιατί είχε μείνει αρκετή ώρα εκεί. Η αλήθεια είναι πως έμεινε εκεί διότι ήθελε αρκετή ώρα η πράξη που μου ζήτησε να γίνει, οπότε δεν το βρήκα να ευσταθεί αυτό τους το σχόλιο (όσο κι αν ήλπιζα να ισχύει). Τη δεύτερη φορά που την εξυπηρέτησε συνάδελφος, μείναμε στα τυπικά να πούμε ένα "γεια, πως είσαι κτλ" χωρίς κάτι άλλο, και χωρίς να ρίξει καμία υποσχόμενη ματιά, από αυτές που ελπίζει ένας ερωτευμένος να πάρει από το αντικείμενο του πόθου του.

Το θέμα είναι πως, παρόλο που έχω το τηλέφωνο της λόγω δουλειάς, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω διότι δεν είναι σωστό να χρησιμοποιήσω για προσωπικό σκοπό στοιχεία που έδωσε απλά και μόνο για μια επαγγελματική υποχρέωση. Πρέπει να βρεθεί τρόπος να μου το δώσει μόνη της ή να πάρει το δικό μου κάπως και ότι προκύψει. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω πως ακριβώς να κρίνω την κατάσταση, εάν μπορώ να κάνω κάτι για να καταλάβω περισσότερα αν μπορώ να συνεχίσω να ελπίζω, και επίσης δεν ξέρω τί θα μπορούσα να κάνω κιόλας σαν μια επόμενη κίνηση/προσπάθεια αφού ο χώρος δεν βολεύει και πολύ (τόσο για μένα όσο κι εκείνη), μπορεί να είναι άβολος: συνάδελφοι τριγύρω, πελάτες που περιμένουν πίσω της στην ουρά...

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; / Ποιά η άποψη σας γενικά;

tzoulia59

# 2 στις 14/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.513

θα της τηλεφωνουσα στο τηλεφωνο που εχω στα στοιχεια της ...

θα της ελεγα ποιος ειμαι ...κι ολη την  αληθεια χωρις ζουμια ...
θα της προτεινα αν ηθελε να συναντηθουμε για να γνωριστουμε καλυτερα και θα της εξεφραζα το θαυμασμο μου για τα υπεροχα ματια της που με   σκλαβωσαν απο την πρωτη στιγμη ...
θα ζητουσα βεβαια συγνωμη πριν που παιρνω την πρωτοβουλια και χρησιμοποιω το τηλεφωνο της χωρις να μου το εχει δωσει η ιδια αλλα θα της επισημανα  οτι τροπο αλλο δεν ειχα ...
αν και θα την σοκαρει και θα νιωσει αβολα ...
αν καταλαβει ποιος εισαι και της αρεσες και της περασεις το μηνυμα οτι εισαι σοβαρος υπαρχει πιθανοτητα να δεχτει να σε συναντησει για μια γνωριμια ...
παιξτο κι οπου βγει ουτως η αλλως αλλος τροπος δεν υπαρχει οπως λες ...
και αν αρνηθει ,,,
οι χυλοπιτες ειναι για τους λεβεντες ...ειναι και εκπαιδευτικες ...

inioxos52

# 3 στις 15/2/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Της στελνεις καθε μερα, ενα ομορφο τριανταφυλλο, συνοδευομενο απο μια ανωνυμη καρτουλα .

1η καρτουλα. ...Απο τοτε...

2η καρτουλα ...που σε γνωρισα...

3η καρτουλα ...δεν μπορω...

4η "    "    ...να σε βγαλω...

5η "   "    ...απο το...

6η  "    "    ...μυαλο μου...

Την επομενη μερα. Ανθοδεσμη με 13 τριανταφυλλα, και καρτουλα με τα στοιχεια σου, και κειμενο που θα λεει. "Θα χαιρομουν να τρωγαμε μαζυ, εαν εισαι ελευθερη". (Διφορουμενο αυτο το τελευταιο, κι ας το παρει οπως θελει).

Επειδη οι γυναικες ειναι αθεραπευτα ρομαντικες, επειδη γουσταρουν να θελουμε μονον αυτες και καμμια αλλη, πιστευω πως θα χτυπουσες κεντρο εφοσον φυσικα δεν ειναι ερωτευμενη  δεσμευμενη αρραβωνιασμενη η παντρεμενη.

Τωρα το εαν η προταση μου εχει ελπιδες η οχι, ας το κρινουν οι γυναικες της παρεας, οι οποιες θα πρεπει να μας πουν την γνωμη τους επι του προκειμενου.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

skaskaskasousou

# 4 στις 15/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Ο έρωτας χτυπάει εκεί που δεν το περιμένεις φίλε μου. Και χαίρομαι που κάποιος άντρας σκέφτεται τόσο έντονα να διεκδικήσει κάτι που του αρέσει. (Μου δίνεις ελπίδες και για μένα  ) 

Μας γράφεις οτι σου έχει πει που δουλεύει. Γιατί δεν περνάς μια βολτίτσα απο εκεί; Όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους πιστεύω, όπως κάνουν πάντα.
Ειλικρινά σου εύχομαι το καλύτερο!

quattro

# 5 στις 15/2/2014
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.147

...Ωραίο Θέμα...

...Αν υποθέσω ότι έχεις κάνει στρατιωτική θητεία...Και  αυτό ,επειδή θα χρησιμοποιήσω έναν διάσημο στρατιωτικό όρο...Τότε έχεις μόνο δύο επιλογές προσέγγισης : Την Ευθεία...Και την Πλαγία...

...Για να δούμε...Αυτό που θα αναζητήσεις μέσα σου...Είναι το πρωταρχικό ζητούμενο...Και να εστιάσεις σε αυτό ,χωρίς να φαντασιιώνεσαι...

Εάν αυτό ..Είναι να έχεις μια γνωριμία...Κι ένα καλό ραντεβού , για να γνωρίσει ποιός είσαι και τι πιστεύεις , τότε :

Σε Ευθεία Αντιμετώπιση...Την επόμενη φορά που θα την ξαναδείς...Στέκεσαι όρθιος ...Την κοιτάς στα μάτια...και με το καλύτερο χαμόγελό σου , της λες ότι θα σου άρεσε να βγείτε για ένα καφέ...

Σε Πλάγια διαχείριση...( όπου έχεις Δύο Οχτρούς : Τον εαυτό σου και το Σύνδρομο Φόβου Απόρριψης αλλά και αυτήν ,που αν καταλάβει ότι δεν έχεις θάρρος ,θα στο κάνει μεγαλύτερο...)
...Κατάστρωσε μια καλή πλαγιοκόπηση των εχθρών-φόβων σου...Και εξέτασε το τι μπορεί να κάνεις καλύτερα..

Ψηφίζω την Τεχνική του Σερ Ηνίοχου...Εάν δείχνει ζεστός και καλός άνθρωπος..Σίγουρα θα το εκτιμήσει και θα στο πιστώσει με μια καλή γνωριμία ,ανεξάρτητα της κατάληξης...

Δεν θα σου συνιστούσα Τηλεφωνικές ή Διαδικτυακές επικοινωνίες - προσεγγίσεις...Γιατί εκεί υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα για κακή γνωριμία...Που θα καταλήξει στο πουθενά

Αυτό...Γιατί η Φυσική Επαφή -Γνωριμία είναι αυτή που Ορίζει τις Σχέσεις και την Κατάληξή τους...

Και από εμένα...: Καλή Τύχη...

Αρέσει στο μέλος hns1602

sugarbaby42

# 6 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μπραβο Ηνιοχε

Πολυ ομορφη προσεγγιση...Τρυφερη...ρομαντικη...Χωρις τον φοβο να σου μιλησει αποτομα αν χρησιμοποιησεις τον αριθμο του τηλεφωνου της...Που, στην τελικη δεν σου το εδωσε για προσωπικη χρηση...Περνα στην επιθεση, αλλα ρομαντικα!!!Διεκδικησε την ομορφα!!!Καλη Επιτυχια αγορι μου!!!

KLELIA22

# 7 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ενταξει... τι να λεμε... τα χορταρικα.. ειναι σταθερη αξια...

αλλα... 
οχι ροδα ...θερμοκηπιου..και ψυγειου και φωτοτυπικου μωρε...

ανεμωνες...κρινα...ζουμπουλια...

Paihtis80

# 8 στις 15/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 305

Το πρώτο λάθος που κάνεις είναι ότι το ψυρίζεις και το μελετάς πολύ το θέμα. Όσο πιο πολύ σκέφτεσε πως θα την πλησιάσεις, πως μετά αυτή θα αντιδράσει κτλ. τόσο λιγότερες πιθανότητες έχεις να πετύχεις. Μια καλή ιδέα είναι να πας από τη δουλειά της και αν δεις ότι αντιδράει θετικα, ζήτα της το τηλ της. Αν δεις ότι ενοχλείται απο την παρουσία σου ή ότι είναι αδιάφορη, απλά φεύγεις και δεν κάνεις κίνηση για τηλ. κτλ.

skaskaskasousou

# 9 στις 15/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Paihtis80

Το πρώτο λάθος που κάνεις είναι ότι το ψυρίζεις και το μελετάς πολύ το θέμα. Όσο πιο πολύ σκέφτεσε πως θα την πλησιάσεις, πως μετά αυτή θα αντιδράσει κτλ. τόσο λιγότερες πιθανότητες έχεις να πετύχεις. Μια καλή ιδέα είναι να πας από τη δουλειά της και αν δεις ότι αντιδράει θετικα, ζήτα της το τηλ της. Αν δεις ότι ενοχλείται απο την παρουσία σου ή ότι είναι αδιάφορη, απλά φεύγεις και δεν κάνεις κίνηση για τηλ. κτλ.

Το πρώτο λάθος που κάνεις είναι οτι το "θέμα" το θεωρείς τόσο αδιάφορο που εσύ δεν θα το ψείριζες και δεν θα το μελετούσες. Ο έρωτας για να κατακτηθεί θέλει στρατηγική φίλε μου. Αμοιβαίος έρωτας=ευτυχία. Αναρωτιέμαι... τώρα... για να κατακτήσεις την ευτυχία, εσύ δεν θα το πάλευες;

Αν πάει με την προοπτική " Ε, καλά..κι αν μου ρίξει άκυρο..κλάιν μάιν"... η κοπέλα θα το "πιάσει" και μην τον είδατε τον Παναή. Όταν εσύ θα πάρεις σοβαρά το όποιο συναίσθημα νιώσεις για κάποιον άνθρωπο, αν συμφιλιωθείς με το συναίσθημα αυτό και αποφασίσεις να πας με τα νερά του, τότε το ίδιο θα κάνει και ο άνθρωπος που έχεις απέναντί σου.

(Πω πω με έχει πιάσει φιλοσοφικός οίστρος.. Πρέπει να με πείραξαν τα λαχανοντολμαδάκια )

Αρέσει στο μέλος hns1602

KLELIA22

# 10 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από skaskaskasousou

. Ο έρωτας για να κατακτηθεί θέλει στρατηγική φίλε μου. 

... τα κοριτσα θελουν να νιωθουν..πως καποιος κινησε γη και ουρανο...για να τα κατακτησει... ο πριγκηπας ..
ο Παιχτης ξερει.. πως αυτα τα παιχνιδια θελουν ψυχραιμια .
αν ο αλλος.. πνιγει στο αγχος...τοτε στην παραμικρη ατυχια.. ανατροπη...διαφορετικη εξελιξη απο αυτη που σκηνοθετησε στο κεφαλι του ..θα απογοητευτει... και ισως δεν θα συνεχισει.

και βρε παιδι μου...την ειδε...

απλα..

ποτε προλαβε να την ερωτευτει?

ε να μην ειμαστε και χαζουλες...
τριανταρησαμε...

ενα ενα τα βηματα...

το να της τραβηξει την προσοχη ειναι το πρωτο βημα...μετα.. να φροντισει να ειναι στο οπτικο της πεδιο...

και ..τσουπ...

θα παει εκει που θα κοιτα!
[/color]

skaskaskasousou

# 11 στις 15/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

1.Ο παίχτης δεν το είδε ψύχραιμα, το είδε "σταρχιδίστικα". 

2. Και στα 30μας μπορούμε να δούμε κάποιον και να πάθουμε παπαζούζου. Αυτό το προσυπογράφω.
3. Τα βήματα που θα κάνει είναι καθαρά δικό του θέμα. Εγώ επέμενα απλά να τα κάνει.

KLELIA22

# 12 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
γλωσσου...

ετσι αντρα δεν βρισκεις!

μπορεις να κανεις αυτον που ειναι στ'αρχιδιστης ( οχι τον Παιχτη.. γενικα).. να σε βλεπει στον υπνο του..και να χει και .. "ατυχηματα"..?

εμ..ολα απ'αυτους... τα περιμενεις...

δε λεει...

skaskaskasousou

# 13 στις 15/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Χα! εννοείται και το έχω πει πολλές φορές οτι δεν περιμένω απο τους άντρες να κάνουν το πρώτο βήμα πάντα! Ο θεματοθέτης είδε κάποια ανταπόκριση απ' ότι μας λέει.

Και ειλικρινά δεν θα μπω στο τριπάκι να προσπαθήσω με βλέπει κανένας στον ύπνο του. Το έκανα αυτό κάποτε και παραλίγο να χάσω τον εαυτό μου. Εγώ, σαν "σκα" είμαι αυτή που είμαι. 
Και αν δεν βρω άντρα... Ε..εντάξει. Απ' ότι μου είχε πει μια εδώ.. "Δεν γεννηθήκαμε όλοι για να ζευγαρώσουμε".. Κάποιοι απο μας θα καταλήξουμε και μόνοι μας. 

KLELIA22

# 14 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από skaskaskasousou

Χα! εννοείται και το έχω πει πολλές φορές οτι δεν περιμένω απο τους άντρες να κάνουν το πρώτο βήμα πάντα! 

.[/color]
 το θηλυκο διαλεγει...  

σε ποιον απο αυτους που την κοιτουν θα δωσει την ευκαιρια... να την πολιορκησει...

nuvola

# 15 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από KLELIA22

ενταξει... τι να λεμε... τα χορταρικα.. ειναι σταθερη αξια...

αλλα... 
οχι ροδα ...θερμοκηπιου..και ψυγειου και φωτοτυπικου μωρε...

ανεμωνες...κρινα...ζουμπουλια...

σταθερή  δε θα πει τίποτε...

τουλίπες...κατακκόκινες και πολλές...

αν πάμε στα νατουραλ...αξία ανεκτίμητη ...πασχαλιά 

skaskaskasousou

# 16 στις 15/2/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από KLELIA22

.[/color]
 το θηλυκο διαλεγει...  

σε ποιον απο αυτους που την κοιτουν θα δωσει την ευκαιρια... να την πολιορκησει...

Αυτό είναι μύθος.. Κατά την προσωπική μου άποψη. ΄Διαλέγουν οι άνθρωποι. Άντρας, γυναίκα ψάχνουν και επιλέγουν αυτό που, κατά τα δικά τους κριτήρια τους συναρπάζει. Αυτό που λείπει απο εκείνους το ψάχνουν στους ανθρώπους έξω. Είναι μεγάλη κουβέντα. Αλλά αυτά τα στερεότυπα κατά την ταπεινή, φτωχή μου άποψη, δεν ισχύουν. 

KLELIA22

# 17 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οι τουλιπες...

με κανουν... "μη μου απτου"...

γουστα ειναι αυτα...

Σκα...εμενα ετσι με δασκαλεψε ο μακαριτης ο πατερας μου...

η μανα .. που ειπε... να πηγαινεις εκει που σε ζητανε...δεν με βοηθησε ... και πολυ...

PetrosGym

# 18 στις 15/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ετοίμασε έναν γλυκό και ωραίο λόγο για να δικαιολογήσεις που την πήρες τηλέφωνο, έτσι ακόμα και να φας άκυρο επειδή είναι με άλλον θα το θεωρήσει ως μια όμορφη κίνηση. Πριν την πάρεις τηλέφωνο πες το καμια 30ρια φορες απέξω να έχεις οικειωθεί με τις λέξεις που θα πεις για να φαίνεσαι άνετος και σίγουρος για αυτό που κανεις.Πολύ ομορφη κίνηση είναι και αυτή με τα 30φυλλα που είπε ο φίλος αλλα δεν θα συμφωνούσα για παραπάνω από 2 μέρες το ίδιο πράγμα. Γιατί ίσως σε νομίσει και φοβητσιάρη που τόσες μέρες δεν εμφανίζεσαι να της μιλήσεις, οποτε μπορείς να συνδυάσεις το πρώτο με το δευτερο μαζί στέλνοντας της για 1-2 μέρες 30φυλλα.

aladdin30

# 19 στις 15/2/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Θα ξαναρθει απο τη δουλεια σου ή παει τελειωσε?

supar

# 20 στις 15/2/2014
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Κύπρος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 70

Θα ξανάρθει κάποτε, απλώς δεν γίνεται συχνά. Μια φορά την βδομάδα περίπου ήταν το μοτίβο μέχρι τώρα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε