Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συναίσθημα για την πελάτισσα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

achinos

# 21 στις 15/2/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από KLELIA22

οι τουλιπες...

με κανουν... "μη μου απτου"...

γουστα ειναι αυτα...

Σκα...εμενα ετσι με δασκαλεψε ο μακαριτης ο πατερας μου...

η μανα .. που ειπε... να πηγαινεις εκει που σε ζητανε...δεν με βοηθησε ... και πολυ...

Μα καλε...να πηγαίνεις εκεί που σε ζητάνε σε είπε...δε σε είπε να κάθεσαι...εκεί που δε σ αρέσει...ε;
Το ιδιο πράμα σούπανε...

bellezza

# 22 στις 16/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

supar γεια σου.
Αφού όπως μας γράφεις την βλέπεις μία φορά την εβδομάδα, προπάθησε την επόμενη φορά να μιλήσετε παραπάνω. Δείξε διακριτικά πως ενδιαφέρεσαι , ρώτα την αν είναι ελεύθερη,  να αποκτήσετε πρώτα οικείτητα.

supar

# 23 στις 16/2/2014
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Κύπρος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 70

Πώς γίνεται αυτό το "διακριτικά" μέσα σε ελάχιστα λεπτά,  και μπροστάσε συναδέλφους ή άλλους πελάτες στους οποίους δεν χρειάζεται να δίνονται δικαιώματα;

KLELIA22

# 24 στις 16/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

... δειχνοντας ενδιαφερον !

πρεπει να εισαι παρατηρητικος... και χωρις να γινεσαι γλοιωδης... να την κολακευσεις...

εκτος απο τα ανθη...
σταθερη αξια ειναι τα κοπλιμεντα...

( οχι ακυρα  παραμυθενια σχολια... )

morgoth

# 25 στις 17/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

δυσκολη φαση... λογικα οχι στη δουλεια.. δε μπορεις να κανεις κινηση. γενικα οταν ερχεται μιλατε για αλλα θεματα? πως περασες σκ κτλ? να πιασεις μια κουβεντα ψιλογενικου ενδιαφεροντος για να λυθει.

karamelitsameli

# 26 στις 17/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από inioxos52

Της στελνεις καθε μερα, ενα ομορφο τριανταφυλλο, συνοδευομενο απο μια ανωνυμη καρτουλα .

1η καρτουλα. ...Απο τοτε...

2η καρτουλα ...που σε γνωρισα...

3η καρτουλα ...δεν μπορω...

4η "    "    ...να σε βγαλω...

5η "   "    ...απο το...

6η  "    "    ...μυαλο μου...

Την επομενη μερα. Ανθοδεσμη με 13 τριανταφυλλα, και καρτουλα με τα στοιχεια σου, και κειμενο που θα λεει. "Θα χαιρομουν να τρωγαμε μαζυ, εαν εισαι ελευθερη". (Διφορουμενο αυτο το τελευταιο, κι ας το παρει οπως θελει).

Επειδη οι γυναικες ειναι αθεραπευτα ρομαντικες, επειδη γουσταρουν να θελουμε μονον αυτες και καμμια αλλη, πιστευω πως θα χτυπουσες κεντρο εφοσον φυσικα δεν ειναι ερωτευμενη  δεσμευμενη αρραβωνιασμενη η παντρεμενη.

Τωρα το εαν η προταση μου εχει ελπιδες η οχι, ας το κρινουν οι γυναικες της παρεας, οι οποιες θα πρεπει να μας πουν την γνωμη τους επι του προκειμενου.

!!! Ηνίοχε 

Μήπως να ανοίξεις σχολή όπου οι άντρες θα μαθαίνουν τεχνικες προσεγγισης και κατάκτησης των γυναικων? Πρέπει να είσαι πολύ καλός "player" !

morgoth

# 27 στις 17/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

εχω ενα γνωστό, μεγαλο καρδιοκατακτητη. τις τρελαινει ολες... πως? με ατελειωτο παραμυθι

αυτη ειναι η "μαγική" συνταγή.

karamelitsameli

# 28 στις 17/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από morgoth

εχω ενα γνωστό, μεγαλο καρδιοκατακτητη. τις τρελαινει ολες... πως? με ατελειωτο παραμυθι

αυτη ειναι η "μαγική" συνταγή.

Μα εδω δεν της λεει παραμυθι. Της λεει την αληθεια, ότι απο τοτε που τη γνωρισε, τη σκεφτεται συνεχως και ότι πολυ θα ηθελε να βγουν μαζι. Δεν υπαρχει καμια υπερβολη ουτε παραμυθι. Δεν της ειπε ότι ειναι η ωραιότερη του κόσμου, ότι πριν τη γνωρισει την εβλεπε στον υπνο του, κι ότι πολυ θα ηθελε να τη γνωρισει στη μαμα του και να παντρευτουν σε ενα μηνα και να κανουν 5 παιδια που θα εχουν τα ωραια της ματια !

Paihtis80

# 29 στις 17/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 305

Είναι δύσκολο στο χώρο της εργασίας σου να κάνεις κίνηση, γιατί πρώτα απ' όλα και εσύ ο ίδιος αισθάνεσαι κάπως σφιγμένος...Αν ξαναπεράσει όμως από τη δουλειά παρατήρησε τη συμπεριφορά της και αν σου δώσει κάποια θετικά σημάδια, προχωράς με διακριτικό τρόπο όμως. Δώσε της την κάρτα σου και από πίσω να έχεις γράψει 'θα χαρώ πολύ να βγούμε κάποια σιγμή για καφέ' . Έτσι απλά, άμα ενδιαφέρεται θα σε πάρει τηλ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από supar

Πώς γίνεται αυτό το "διακριτικά" μέσα σε ελάχιστα λεπτά,  και μπροστάσε συναδέλφους ή άλλους πελάτες στους οποίους δεν χρειάζεται να δίνονται δικαιώματα;

Αρέσει στο μέλος blackswan27

morgoth

# 30 στις 17/2/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

τα ιδια λεει και ο δικος μου.
μεχρι την επομενη (την αλλη βδομαδα)

anastasia9

# 31 στις 17/2/2014
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Απαντήσεις: 8

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από inioxos52

Της στελνεις καθε μερα, ενα ομορφο τριανταφυλλο, συνοδευομενο απο μια ανωνυμη καρτουλα .

1η καρτουλα. ...Απο τοτε...

2η καρτουλα ...που σε γνωρισα...

3η καρτουλα ...δεν μπορω...

4η "    "    ...να σε βγαλω...

5η "   "    ...απο το...

6η  "    "    ...μυαλο μου...

Την επομενη μερα. Ανθοδεσμη με 13 τριανταφυλλα, και καρτουλα με τα στοιχεια σου, και κειμενο που θα λεει. "Θα χαιρομουν να τρωγαμε μαζυ, εαν εισαι ελευθερη". (Διφορουμενο αυτο το τελευταιο, κι ας το παρει οπως θελει).

Επειδη οι γυναικες ειναι αθεραπευτα ρομαντικες, επειδη γουσταρουν να θελουμε μονον αυτες και καμμια αλλη, πιστευω πως θα χτυπουσες κεντρο εφοσον φυσικα δεν ειναι ερωτευμενη  δεσμευμενη αρραβωνιασμενη η παντρεμενη.

Τωρα το εαν η προταση μου εχει ελπιδες η οχι, ας το κρινουν οι γυναικες της παρεας, οι οποιες θα πρεπει να μας πουν την γνωμη τους επι του προκειμενου.

Γειά σου Ηνίοχε με τα ωραία σου 

anastasia9

# 32 στις 17/2/2014
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη

και μια σημαντική παράμετρος :

εάν της ξαναπιάσεις κουβέντα στη δουλειά να είσαι σοβαρός, να μην χαζογελάς και να μη φαίνεσαι γλίτσας - λιγούρης (το μειδίαμα επιτρέπεται).
Δύσκολοι καιροί για φλερτ αχαχαχαχ 

macbook

# 33 στις 17/2/2014
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.590

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από supar

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου; / Ποιά η άποψη σας γενικά;

Στη θέση σου δε θα έκανα απολύτως τίποτα. Δεν μπορώ να διανοηθώ κάτι τέτοιο σε χώρο και ώρα εργασίας. Όπως και το αντίθετο, δηλαδή κάποιον πελάτη που να εκμεταλλεύεται την ευάλωτη θέση της υπαλλήλου και να αρχίσει να δείχνει ενδιαφέρον για άλλα. Και οι δύο όψεις αυτής της συμπεριφοράς έχουν ισχυρά αρνητικά στοιχεία.

Αν βέβαια τύχει και βρεθείτε εκτός εργασίας, πολλά μπορούν να αλλάξουν.

tzoulia59

# 34 στις 18/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516

παμε απο την αρχη ...

διαβαζοντας οτι η κοπελλα θα ξαναρθει η ακομα κι οτι γνωριζεις που εργαζεται ...
εγω θα σου προτεινα να πας απο την δουλεια της ...
να την περιμενεις στο σχολασμα ...
ειναι ενας παλιος τροπος προσεγγισης αλλα δεν παυει να γοητευει τις γυναικες ...
ενας αλλος τροπος ειναι να της δωσεις ενα σημειωμα με δυο λογια θαυμασμου και ποσο σου αρεσε απο την πρωτη στιγμη που την ειδες και το τηλεφωνο σου ...
να της γραφεις λογια που θα της περνανε το μηνυμα της ξεχωριστης ...ουσιαστικα λογια οχι τιποτα κατεβατες τριχες ...
και να της το δωσεις στο χερακι διακριτικα οταν θα ρθει στη δουλεια ...σου ...
το τηλεφωνημα το δικο σου ακυρο ...θεωρησα οτι δεν ηξερες τιποτε γι αυτην και οτι δεν θα την ξαναβλεπες ...

anastasia9

# 35 στις 18/2/2014
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη

να συνυπολογιστεί το γεγονός ότι μπορεί να την φέρει σε δύσκολη θέση, άρα θέλει προσοχή. Δεν είμαστε στη δεκαετία του '70 (που μακάρι να ήμασταν) 

συμπέρασμα: μην κάνεις οτιδήποτε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από tzoulia59

παμε απο την αρχη ...

διαβαζοντας οτι η κοπελλα θα ξαναρθει η ακομα κι οτι γνωριζεις που εργαζεται ...
εγω θα σου προτεινα να πας απο την δουλεια της ...
να την περιμενεις στο σχολασμα ...
ειναι ενας παλιος τροπος προσεγγισης αλλα δεν παυει να γοητευει τις γυναικες ...
ενας αλλος τροπος ειναι να της δωσεις ενα σημειωμα με δυο λογια θαυμασμου και ποσο σου αρεσε απο την πρωτη στιγμη που την ειδες και το τηλεφωνο σου ...
να της γραφεις λογια που θα της περνανε το μηνυμα της ξεχωριστης ...ουσιαστικα λογια οχι τιποτα κατεβατες τριχες ...
και να της το δωσεις στο χερακι διακριτικα οταν θα ρθει στη δουλεια ...σου ...
το τηλεφωνημα το δικο σου ακυρο ...θεωρησα οτι δεν ηξερες τιποτε γι αυτην και οτι δεν θα την ξαναβλεπες ...

PetrosGym

# 36 στις 18/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ακόμα και την πιο τέλεια ιδέα να πάρεις από εδώ μέσα θα σε βοηθήσει μονο κατά 1%! Το υπόλοιπο 99% είναι καθαρά πως θα το χειριστείς εσύ. Μη χαλάς χρόνο αν θα πρέπει να της στήλεις λουλούδια, τι να γράψεις στις κάρτες, πως να της το δώσεις ή δεν ξέρω και γω τι άλλη κίνηση. Σκέψου πρώτα τι θα πεις και μετά κανε ότι θες. Στη δουλειά αν δεν έχεις χρόνο δεν είναι καλή ιδέα να πιάσεις την πάρλα, προτείνω να τη πάρεις τηλέφωνο και να της μιλήσεις. Βρες τα κατάλληλα λόγια και σκέψου ακόμα και αν είσαι αγχωμένος δεν θα την βλέπεις όταν της μιλάς, οπότε πιο εύκολο Είτε είναι σωστό που έχεις το τηλέφωνο της λόγο δουλειάς είτε όχι με μια καλή δικαιολογία δεν θα παρεξηγηθεί.

tzoulia59

# 37 στις 18/2/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.516

οι γυναικες ειναι το ιδιο συναισθηματικες ολες τις δεκαετιες ...

τι παει να πει 70 ...δηλαδη αν της στειλει στο φεις μπουκ μαζι μ αλλους 100 θα δειξει ξεχωριστος; 
εγω προσωπικα μηνυματα σε πολυμεσα τα ριχνω ολα μαζι στα σκουπιδια ...

Paihtis80

# 38 στις 18/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος

H κοπέλα στο κατάστημα

Μπαίνω πριν μια βδομάδα περίπου σε γνωστό μεγάλο κατάστημα στην αθήνα, και εκεί που καθομαι στην ουρά περιμένοντας τη σειρά μου για να εξυπηρετηθώ με πλησιάζει μια κοπέλα και μου λέει χαμογελόντας συγνώμη που περιμένετε στη σειρά, τέλος πάντων σκέφτηκα τι μου λέει αυτή τώρα όλοι στην σειρά περιμένουν για να εξυπηρετηθούν...Μετά από λίγο επιστρέφει πάλι και μου λέει στον ενικό αυτή τη φορά έλα από δω, και παρακάμπτωντας την ουρά με πήγε μέσα σε άλλη αίθουσα να μου δείξει τα κομπιούτερ που ήθελα.. Τέλος πάντων ξανασκέφτηκα είναι εξυπηρετική η κοπέλα...Μου πετάει όμως κάποια στιγμή, σε θυμάμαι σε έχω ξαναδεί εδώ, το όνομά σου? και της ανταπαντώ σα μακάκας...Εγώ δεν σε θυμάμαι.χαχαχα

Ετσι ξεκινήσαμε λίγο την ψιλοκουβέντα τι έχω σπουδάσει, τι έχει σπουδάσει αυτή κτλ. τυπικά πράγματα είπαμε δηλαδή για 3-4 λεπτά. Μετά άρχισε να με προσφωνεί με το όνομά μου λες και γνωριζόμασταν από παλια...βέβαια φεύγοντας τη ρώτησα και εγώ πως τη λένε ...Φεύγοντας από το κατάστημα άρχισα να αναρωτιέμαι τώρα αυτή μου την ψιλοπέφτει ή ιδέα μου είναι? Να πω επίσης ότι η κοπέλα είναι καλό κομμάτι εκεί γύρο στο 8.5 περίπου.

Ερώτημα: τώρα αυτή μου έκανε άνοιγμα ή όχι? Η όλη φάση είναι πολύ διφορούμενη, μπορεί ασπούμε η συγκεγκριμένη κοπέλα να είναι λόγω χαρακτήρα πολύ κοινωνική με τους πελάτες. Αλλά και πάλι, να με ρωτήσει πως με λένε (δεν έκανα κάποια παραγγελία το μικρό μου όνομα ζήτησε να της πω) και ότι με θυμάται από παλιά που πήγαινα στο ίδιο καταστημα? Το σκέφτομαι δηλαδή να πάω να της μιλήσω έτσι και αλλιώς η ίδια δείχνει να είναι πολύ άνετη και χαλαρή...

PetrosGym

# 39 στις 19/2/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Paihtis80

H κοπέλα στο κατάστημα

Μπαίνω πριν μια βδομάδα περίπου σε γνωστό μεγάλο κατάστημα στην αθήνα, και εκεί που καθομαι στην ουρά περιμένοντας τη σειρά μου για να εξυπηρετηθώ με πλησιάζει μια κοπέλα και μου λέει χαμογελόντας συγνώμη που περιμένετε στη σειρά, τέλος πάντων σκέφτηκα τι μου λέει αυτή τώρα όλοι στην σειρά περιμένουν για να εξυπηρετηθούν...Μετά από λίγο επιστρέφει πάλι και μου λέει στον ενικό αυτή τη φορά έλα από δω, και παρακάμπτωντας την ουρά με πήγε μέσα σε άλλη αίθουσα να μου δείξει τα κομπιούτερ που ήθελα.. Τέλος πάντων ξανασκέφτηκα είναι εξυπηρετική η κοπέλα...Μου πετάει όμως κάποια στιγμή, σε θυμάμαι σε έχω ξαναδεί εδώ, το όνομά σου? και της ανταπαντώ σα μακάκας...Εγώ δεν σε θυμάμαι.χαχαχα

Ετσι ξεκινήσαμε λίγο την ψιλοκουβέντα τι έχω σπουδάσει, τι έχει σπουδάσει αυτή κτλ. τυπικά πράγματα είπαμε δηλαδή για 3-4 λεπτά. Μετά άρχισε να με προσφωνεί με το όνομά μου λες και γνωριζόμασταν από παλια...βέβαια φεύγοντας τη ρώτησα και εγώ πως τη λένε ...Φεύγοντας από το κατάστημα άρχισα να αναρωτιέμαι τώρα αυτή μου την ψιλοπέφτει ή ιδέα μου είναι? Να πω επίσης ότι η κοπέλα είναι καλό κομμάτι εκεί γύρο στο 8.5 περίπου.

Ερώτημα: τώρα αυτή μου έκανε άνοιγμα ή όχι? Η όλη φάση είναι πολύ διφορούμενη, μπορεί ασπούμε η συγκεγκριμένη κοπέλα να είναι λόγω χαρακτήρα πολύ κοινωνική με τους πελάτες. Αλλά και πάλι, να με ρωτήσει πως με λένε (δεν έκανα κάποια παραγγελία το μικρό μου όνομα ζήτησε να της πω) και ότι με θυμάται από παλιά που πήγαινα στο ίδιο καταστημα? Το σκέφτομαι δηλαδή να πάω να της μιλήσω έτσι και αλλιώς η ίδια δείχνει να είναι πολύ άνετη και χαλαρή...

Εδώ σε πήρε από την ουρα που ήσουν, σου λέει σε έχω ξαναδεί και ας μην την έχεις εσύ, σου πιάνει την πάρλα σου μιλάει στον ενικό λες και την ξέρεις χρονια και ρωτάς αν στην έπεσε? Μονο ραντεβού δεν σε έβγαλε Ορμά φιλε!

Paihtis80

# 40 στις 19/2/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος

Thanks. Στην αρχή αιφνιδιάστηκα λίγο, δηλαδή εκείνη τη στιγμή δεν ήξερα πως να αντιδράσω, μετά που έφυγα από το κατάστημα άρχισα να συνειδητοποιώ τι παίχτηκε. Νομίζω πως ο καθένας στη θέση μου εκείνη τη στιγμή το ίδιο θα αντιδρούσε, κάπως αμήχανα δηλαδή. Μετά βέβαια , σκέφτηκα ρε μπας και είναι υπερβολικά κοινωνική η κοπέλα κτλ. Αλλά τελικά όντως είναι λίγο ώς πολύ υπερβολικό να συμπεριφέρεται έτσι σέ όλους τους πελάτες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από PetrosGym

Εδώ σε πήρε από την ουρα που ήσουν, σου λέει σε έχω ξαναδεί και ας μην την έχεις εσύ, σου πιάνει την πάρλα σου μιλάει στον ενικό λες και την ξέρεις χρονια και ρωτάς αν στην έπεσε? Μονο ραντεβού δεν σε έβγαλε Ορμά φιλε!

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε