Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πανελληνιες μετα απο χρονια αξιζει ???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

anastasia24

# 1 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Πανελληνιες μετα απο χρονια αξιζει ???

Ειμαι 24 χρονων.Εδωσα πανελληνιες 2007 αλλα ειχαμε οικογενειακα προβληματα και παρολο που δεν διαβαζα και εν εκανα φροντηστιριο εβγαλα 10580 μορια αλλα ειχαμε τη βαση του 9 και δεν περασα καπου, εκτοτε δεν ξαναπροσπαθησα αργοτερα επαθα καταθλιψη και κλειστικα σε γενικες γραμμες στο σπιτι χωρις σχεση χωρις πολλες παρεες,. Το οτι δεν σπουδασα το εχω αποθημενο πιστευετε με τα σημερινα δεδομενα οτι αξιζει μια προσπαθεια? Ετσι ωστε να κανω κατι για μενα κ να δειξω τις δυναμεις μου και να βγω απο αυτο που ζω?

bellezza

# 2 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

anastasia24 γεια σου.

Είσαι νέα κοπέλα, η ζωή σου ανήκει. Αν το θέλεις πολύ , να το κάνεις.

Σε ποιά κατεύθυνση είσαι?

anastasia24

# 3 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

καλησπέρα θεωρητικη ειμαι..!

bellezza

# 4 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να σου πω και δύο ιστορίες.

Στη σχολή μου (που είναι υψηλόβαθμη), έχω μία συμφοιτήτρια που στα 24 της αποφάσισε να τελειώσει την Τρίτη Λυκείου, που δεν την είχε τελειώσει. Πήγε λοιπόν σε νυχτερινό σχολείο και έκανε μόνο σε ένα μάθημα που δυσκολευόταν 3-4 ιδιαίτερα μαθήματα και πέρασε στη σχολή .

Μία άλλη κυρία κυρία 38 ετών αποφάσισε να συνεχίσει το σχολείο. Πήγε Δευτέρα Γυμνασίου σε νυχτερινό, τέλειωσε το Γυμνάσιο , το Λύκειο και 2 χρόνια πήρε το πτυχίο της από υψηλόβαθμη σχολή. Και δούλευε όλα ασυτά τα χρόνια παράλληλα.

Άμα θέλουμε, όλα μπορούμε να τα κάνουμε!

bellezza

# 5 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από anastasia24

καλησπέρα θεωρητικη ειμαι..!

Μια χαρά σε βρίσκω, μπορείς και χωρίς φροντιστήριο, αν το πάρεις σοβαρά και διαβάσεις να πας καλά.

Ποιά σχολή σε ενδιαφέρει?

anastasia24

# 6 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Νηπιαγωγός ή δημοτικής το καλο είναι οτί εχουμε αυτές τις σχολές ρέθυμνο και δεν χρειάζεται να πάω κάπου αλλου γιατί λόγω οικονομικών δεν μπορώ.Αλλα μου φαίνεται πολυ δυσκολο χωρις φροντιστήριο.

bellezza

# 7 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αρχικά πρέπει να πας στο σχολείο σου να ρωτήεις, γιατίπλέον έχει αλ΄λάξει το σύστημα νομίζω και μετράνε αλλιώς τους προφορικύς βαθμούς. Δεν είμαι σίγουρη βέβαια, πήγαινε στο σχολείο σου να ρτήσεις οπωσδήποτε!

Πόσα μόρια έχουν αυτές οι σχολές?
Δυνατότητα για φροντιστήριο έχεις?

KLELIA22

# 8 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αξιζει . Και μπορεις.

πριν απο 6 χρονια... βοηθουσα... ( οχι ιδιαιτερα καθημερινα... δυο ωρες την εβδομαδα.. εβγαζε δουλεια μονη της. ) μια κοπελα... 39 χρονων, διαζευγμενη με τρεις γιους ισαμε κι πανω και προβληματα ενδοοικογενειακα ενα σωρο.
ειχε προσπαθησει και την  προηγουμενη χρονια... αλλα δεν τα 'χε καταφερει...
και μου ζητησε.. να ξεκινησουμε απο το μηδεν.
οπερ και εγενετο...

περασε φιλολογια .

KLELIA22

# 9 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από anastasia24

Νηπιαγωγός ή δημοτικής το καλο είναι οτί εχουμε αυτές τις σχολές ρέθυμνο και δεν χρειάζεται να πάω κάπου αλλου γιατί λόγω οικονομικών δεν μπορώ.Αλλα μου φαίνεται πολυ δυσκολο χωρις φροντιστήριο.

το δημοτικης.. ειχε παραπολυ υψηλες βασεις...

τα φιλολογικα τμηματα εχουν πολυ πιο χαμηλες σημερα.

το ζητημα αλλωστε ειναι να σπουδασεις.. κατι ενδιαφερον.

μη σκεφτεσαι τωρα την αποκατασταση,

διοτι ταυτοχρονα .. πρωτα ο Θεος με τη σχολη ειναι καλο να απασχοληθεις.. σε καποια οποιαδηποτε δουλεια.

δυστυχως.. δεν ξερω απο Κρητη..και απο αποστασεις.. δρομολογια ...

αλλα καλο ειναι να μην περιορισεις το μηχανογραφικο σου σε σχολες της πολης σου.

anastasia24

# 10 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

οι σχολές δεν ξερω ποσα μόρια το καλο ειναι οτι είμαι απο πολύτεκνη οικογενεια κ εχουν πιο χαμηλά μόρια... φροντηστήριο δεν θα μπορω να κανω γτ ειναι ακριβα

tzoulia59

# 11 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 6.943

να ξαναπροσπαθησεις αλλα ...τα μορια σου απεχουν πολυ απο τις παιδαγωγικες σχολες ...

το θεμα ειναι να μην κανεις τζαμπα κοπο κι απογοητευτεις ...
θα σου προτεινα σαν λυση το εξωτερικο ...βουλγαρια ...σε αγγλοφωνο ...
με επιδοτουμενα δανεια ...το ξεπληρωνεις οταν αρχισεις να εργαζεσαι ...
παρε πληροφοριες μεσα απο το διαδικτυο ...
οι σχολες ειναι ισοβαθμες της ευρωπαικης ενωσης και βγαινεις και στα σιγουρα νηπιαγωγος ...
ξερω παρα πολυ καλα τι σου λεω ...ψαχτο ...

KLELIA22

# 12 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μια φορα την εβδομαδα θα πας σε ενα φροντιστηριο να σου οργανωνει το διαβασμα.

και θα πηγαινεις να  γραφεις διαγωνισματα.

καλα ειναι να το αφησεις για φετος...
και να το αφησεις για του χρονου για σιγουρα αποτελεσματα.
αν ζοριστεις φετος.. θα αγχωθεις.. θα πανικοβληθεις και υπαρχει κινδυνος να απογοητευτεις.

επισης...μπορει να σε βοηθησει.. με ενα μικρο χαρτζιλικι.. καποιο κοριτσι... που περασε προσφατα... 

KLELIA22

# 13 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Διαφωνω καθετα για τη Βουλγαρια.

anastasia24

# 14 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

τα μορια μου απέχουν αλλα ειναι μορια του 2007 και χωρις διαβασμα...!! πλεον εχουν πεσει πολυ τα μορια με την πολυτεκνια το νηπιαγωγων εχει παει γυρω στο 13 και πιο κατω.

bellezza

# 15 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αναστασία αν διαβασεις θα τα πας καλα. Η Θεωρητκή θέλει διάβασμα και τίποτα άλλο.

Αν δεν αντέχεις οικονομικά να πας φροντιστήριο, το οποίο, μεταξύ μας το θεωρώ περιττό για να πιάσει κάποιος το 13 στη θεωρητική κατεύθυνση, ζήτησε από φίλες σου εάν έχουν τα βιβλία που τους είχαν δώσει στο φροντιστήριο ή συμβουλεύσου τους καθηγητές του σχολείου, να σου προτείνουν μερικά καλά βοηθήματα στα αρχαία και στα λατινικά, επίσης αν έχεις τον χρόνο ρώτησέ τους αν μπορείς να παρακολουθείς στο σχολείο τη διδασκαλία ορισμένων μαθημάτων.

Αν ξεσκίσεις την ιστορία και τη βιολογία, που είναι απλό διάβασμα. Διαβάσεις μεταφράσεις αρχαίων και λατινικών, καθώς και μερικά πραγματολογικά στα αρχαία ή λίγη γραμματική στα λατινικά, θα τα πας πολύ καλά πιστεύω, ίσως καλύτερα και από ότι νομίζεις.

Χρακτηριστικά να σου πω πως αν κάποιος γράψει την μετάφραση των λατινικών τέλεια (που ήταν μόνο καμιά 25αριά συνολικά) έπαιρνε 8 στα 20 , αν έγραφε και κανα 2 από τη γραμματική τσίμπαγε το 10.

Αν το θέλεις πολύ , όλα μπορούν να συμβούν.

anastasia24

# 16 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

σ ευχαριστω πολυ... θα το σκεφτω και οταν το παρω αποφαση θα συγκεντρωσω ολη την υλη... παντως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα για να παω βουλγαρια που προαναφερθηκε.

vassoulini

# 17 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εννοείται αξίζει, το συζητάς;;;!! Ξεκίνα και καλή επιτυχία!!! 

bellezza

# 18 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και εγώ Βουλγαρία, δεν το συνιστώ και συμφωνω με Κλέλια πως είναι καλύτερο να δώσεις του χρόνου, γιατί για φέτος έχουν μείνει μόνο 3 μήνες.

Πάντως είτε πας φροντιστήριο ,είτε όχι , καλό είναι αν το θες να ξεκινήσεις σιγά-σιγά από τώρα να διαβάζεις για να μην σου πέσουν πολλά του χρονου.

Ας πουμε να πάρεις το βιβλίο της ιστορίας και να διαβάζεις 1-2 σελίδες την ημέρα όσο μπορείς, για να μπεις στο κλίμα και να μην πιεστείς του χρόνου. 
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μπαίνε που και που αν θες να μας γρφεις πώς τα πηγαίνεις!

anastasia24

# 19 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

ε ναι και γω για του χρονου μιλαω η υλη δεν ξερω αν ειναι ιδια αλλα θα το ψαξω... σας ευχαριστω για τις συμβουλες παρα πολυ εννοειται θα μιλαμε εσεις με τι ασχολειστε?

bellezza

# 20 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ περιμένω το πτυχίο.  

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε