Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πανελληνιες μετα απο χρονια αξιζει ???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

anastasia24

# 21 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

σε τι σχολη εισαι??

bellezza

# 22 στις 5/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Είμαι στη Φιλοσοφική, στο τμήμα Φιλολογίας  

tzoulia59

# 23 στις 5/3/2014
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.247

κοριτσακι αν θελεις ν ακους γνωμες οτι να ναι ακου ...

αλλα να σου πω οτι ενα 10% πετυχαινει με την δευτερη προσπαθεια ...
κι οσο και να εχουν πεσει τα παιδαγωγικα και η επαρχια να εχει λιγοτερα μορια ,,,
μπορει να πας χειροτερα κι απο τις 1000 το χεις σκεφτει αυτο; 
απεχεις πολυ καιρο απο τα μαθηματα ...
οι πανελληνιες οσο κι αν σου λενε οτι ειναι ευκολες ειναι παρα πολυ δυσκολες ...
και παιζουν πολλες παραμετροι ...ρολο ...
κορη εχω που τελειωνει το πανεπιστημιο της αθηνας το καποδιστριακο ...και ξερω ...
και υστερα αν τα παιδαγωγικα κυμαινονται σημερα στις 13000 τα θεωρεις λιγη διαφορα τα 3000 μορια ;
και εγω σου λεω οτι ειναι παρα πολλα ...
το φροντιστηριο ειναι απαραιτητο ...
κι αν υπαρχει δυνατοτητα ιδιαιτερο ...
αν οχι και γκρουπ με λιγα μελη σ ενα διακεκριμενο φροντιστηριο ειναι οκ ...
εγω σου ανεφερα την βουλγαρια για πολλους λογους ...
το χω ψαξει ...
εχω και γιο ...
η βουλγαρια ανηκει στην ευρωπαικη ενωση ...
ειναι φτηνη ...
και ειναι και κοντα ...
και θα βγεις και σιγουρα νηπιαγωγος ...
οι αποφασεις ειναι δικες σου ...
αν θες κανε την προσπαθεια σου εδω στην χωρα μας κι αν δεν πανε τα πραγματα οπως επιθυμεις φευγεις για το εξωτερικο ...
οπως και να χει ομως να το επιχειρησεις στα σιγουρα ...
σου ευχομαι το ονειρο σου να γινει πραγματικοτης και να κανεις την καλυτερη επιλογη για σενα...

καλη επιτυχια ...

dr_Veneno

# 24 στις 5/3/2014
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 72

και γιατί δε κάνεις αίτηση συμμετοχής (εφόσον δεν έχει λήξει η προθεσμία) και για φέτος, να πας tourist με πολύ λίγο διάβασμα; Ίσως σε βοηθήσει να αποφασίσεις για φροντιστήριο. Έτσι κ αλλιώς όσες φορές θέλεις δίνεις. Σιγά, βόλτα θα πας και θα γράψεις ότι ξέρεις.

anastasia24

# 25 στις 6/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

για τωρα εχουν ληξει οι προθεσμιες

dr_Veneno

# 26 στις 6/3/2014
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 72

25 Φεβρουαρίου είδα με μία γρήγορη αναζήτηση, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

anastasia24

# 27 στις 6/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

με τα νέα μέτρα μήπως ξέρετε τι ισχύει γι αυτους που ξαναδινουν??

aladdin30

# 28 στις 6/3/2014
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Φετος κ του χρονου δινεις 6, μετα θα δινεις 4. Τα προφορικα δε μετρανε, οτι γραψεις μετραει μονο.

Αρέσει στο μέλος anastasia24

wish_

# 29 στις 6/3/2014
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.764

Φυσικά και αξίζει κοριτσάκι μου.Εισαι πολύ μικρή ακόμα.Μην αφήνεις το χρονο να περνάει και να μεγαλώνεις λεγοντας εεε τώρα πέρασε ο καιρος και στεναχωριέσαι...αυτά ξεκινάν πολύ αργότερα γι΄αυτό μην τους δώσεις χώρο να σε πάρουν μαζί τους.

Νομίζω έχει αλλάξει το σύστημα και πρέπει να δηλώσεις νωρίτερα αν θέλεις να δώσεις πανελλήνιες ή όχι Θα σου λέγα να προσπάθησεις να δώσεις και τώρα αν προλαβαίνεις ώστε να μπεις λίγο στο τρυπάκι του διαβάσματος και να πάρεις ξανά μια γεύση για το πως είναι.Τίποτα δεν είναι ακατορθωτο.Επίσης μπορείς να κάνεις άιτηση και στο ανοιχτο πανεπιστημιο που αιτησεις γινονται το Δεκεμβριο.

Όπως και να χει αν ξεκινήσεις από τώρα χαλαρά το έχεις.Ψάξε στο διαδικτυο,ρώτα φίλους και γιατί όχι ρώτα σε κάποιο φροντιστηριο αν μπορεί να σου δινει καποιες σημειώσεις να εχεις  γιατι δεν εχεις τη δυνατοτητα να κανεις μαθήματα.Δε νομίζω να στο αρνηθουν.

soulmemory

# 30 στις 8/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 406

Κοπελάρα μου είσαι μικρή ακόμα και φυσικά έχεις ελπίδες, και μάλιστα πολλές.

Ένας φίλος μου έδωσε πανελλήνιες στα 38 του και τα κατάφερε, όπως πολλοί άλλοι. Και σκέψου πόσο δύσκολο του ήταν μετά από τόσα χρόνια να ξαναπιάσει τα βιβλία.Είναι μέχρι να ξεκινήσεις το διάβασμα. Ύστερα, αφού μπεις στο κλίμα και πιστέψεις σε σ'ένα και στις δυνατότητες σου, όλα θα κυλήσουν ομαλά.

Και μην ακούς αερολογίες και τζάμπα κόπος.Όλοι μάθαμε στις ευκολίες. Η ζωή χρειάζεται αρκετή "εργασία" θέτοντας στόχους που θα μας εξελίξουν προσωπικά και θα γευτούμε τους καρπούς των προσπαθειών μας.

Καλό είναι να δεις τη θετική ματιά της κατάστασης και να διαχειριστείς σωστά μια πιθανή αποτυχία. Να νιώθεις καλά που θα προσπαθήσεις για κάτι που θέλεις και δε θα δειλιάσεις να το παλέψεις. Το να φτάσεις σε μια ηλικία αργότερα και να σκέφτεσαι πως ήθελες τόσο πολύ να σπουδάσεις, αλλά δε το προσπάθησες, πίστεψέ με αποτελεί χειρότερη ψυχολογία. Μια ζωή την έχουμε, ας προσπαθούμε για όλα όσα ποθούμε.

Και για να μιλήσω επί προσωπικού, τη προηγούμενη βδομάδα έδωσα κατατακτήριες. Μάλιστα η ύλη ανακοινώθηκε ένα μήνα πριν! Κατανοείς πόσο δύσκολο και άδικο ήταν. Κι όμως, επί ένα μήνα τα έδωσα όλα, ταυτόχρονα δουλειά και τρελά ψυχικά σκαμπανεβάσματα. Ορισμένοι, οι περισσότεροι, κάνουν φροντιστήρια για να επιτύχουν. Κι όμως, ως μεγαλύτεροι (σχετικά) και ωριμότεροι αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τα θέματα και το διάβασμα είναι ευκολότερο από άποψη κρίσης. 

Ενημερώσου για την ύλη και ξεκίνα διάβασμα. Σκέψου πως κάνεις κάτι για σ'ένα. Ακόμα κι αν αποτύχεις, τα οφέλη είναι πολλά, ένα ποιοτικό διάβασμα πάντα σε κάνει ωριμότερη. Και να ξαναπροσπαθήσεις, μη το βάλεις κάτω. Το ίδιο θα κάνω κι εγώ. 
(όπως μου είπε μια κυρία, κοντά στα 50, με την οποία δίναμε μαζί κατατακτήριες, "κοπέλα μου είσαι μικρή κι έχεις όλη σου τη ζωή μπροστά. Μείνε στο στόχο σου και θα τα καταφέρεις. Αν όχι τώρα, σε ένα-δύο χρόνια θα σπουδάζεις αυτό που ποθείς". 

Κι έτσι είναι. Στη τελική, το να αφιερώνεις ένα δίωρο (και παραπάνω) την ημέρα στο διάβασμα, δε σημαίνει πως χάνεις τη μέρα σου ή το χρόνο σου, μη τρελαθούμε τώρα. Ταυτόχρονα με το διάβασμά σου, μια χαρά ζεις τη καθημερινότητά σου, νιώθοντας περήφανη που κυνηγάς τους στόχους σου.

Καλή επιτυχία και σε θέλω δυνατή εε  

anastasia24

# 31 στις 8/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από soulmemory

Κοπελάρα μου είσαι μικρή ακόμα και φυσικά έχεις ελπίδες, και μάλιστα πολλές.

Ένας φίλος μου έδωσε πανελλήνιες στα 38 του και τα κατάφερε, όπως πολλοί άλλοι. Και σκέψου πόσο δύσκολο του ήταν μετά από τόσα χρόνια να ξαναπιάσει τα βιβλία.Είναι μέχρι να ξεκινήσεις το διάβασμα. Ύστερα, αφού μπεις στο κλίμα και πιστέψεις σε σ'ένα και στις δυνατότητες σου, όλα θα κυλήσουν ομαλά.

Και μην ακούς αερολογίες και τζάμπα κόπος.Όλοι μάθαμε στις ευκολίες. Η ζωή χρειάζεται αρκετή "εργασία" θέτοντας στόχους που θα μας εξελίξουν προσωπικά και θα γευτούμε τους καρπούς των προσπαθειών μας.

Καλό είναι να δεις τη θετική ματιά της κατάστασης και να διαχειριστείς σωστά μια πιθανή αποτυχία. Να νιώθεις καλά που θα προσπαθήσεις για κάτι που θέλεις και δε θα δειλιάσεις να το παλέψεις. Το να φτάσεις σε μια ηλικία αργότερα και να σκέφτεσαι πως ήθελες τόσο πολύ να σπουδάσεις, αλλά δε το προσπάθησες, πίστεψέ με αποτελεί χειρότερη ψυχολογία. Μια ζωή την έχουμε, ας προσπαθούμε για όλα όσα ποθούμε.

Και για να μιλήσω επί προσωπικού, τη προηγούμενη βδομάδα έδωσα κατατακτήριες. Μάλιστα η ύλη ανακοινώθηκε ένα μήνα πριν! Κατανοείς πόσο δύσκολο και άδικο ήταν. Κι όμως, επί ένα μήνα τα έδωσα όλα, ταυτόχρονα δουλειά και τρελά ψυχικά σκαμπανεβάσματα. Ορισμένοι, οι περισσότεροι, κάνουν φροντιστήρια για να επιτύχουν. Κι όμως, ως μεγαλύτεροι (σχετικά) και ωριμότεροι αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τα θέματα και το διάβασμα είναι ευκολότερο από άποψη κρίσης. 

Ενημερώσου για την ύλη και ξεκίνα διάβασμα. Σκέψου πως κάνεις κάτι για σ'ένα. Ακόμα κι αν αποτύχεις, τα οφέλη είναι πολλά, ένα ποιοτικό διάβασμα πάντα σε κάνει ωριμότερη. Και να ξαναπροσπαθήσεις, μη το βάλεις κάτω. Το ίδιο θα κάνω κι εγώ. 
(όπως μου είπε μια κυρία, κοντά στα 50, με την οποία δίναμε μαζί κατατακτήριες, "κοπέλα μου είσαι μικρή κι έχεις όλη σου τη ζωή μπροστά. Μείνε στο στόχο σου και θα τα καταφέρεις. Αν όχι τώρα, σε ένα-δύο χρόνια θα σπουδάζεις αυτό που ποθείς". 

Κι έτσι είναι. Στη τελική, το να αφιερώνεις ένα δίωρο (και παραπάνω) την ημέρα στο διάβασμα, δε σημαίνει πως χάνεις τη μέρα σου ή το χρόνο σου, μη τρελαθούμε τώρα. Ταυτόχρονα με το διάβασμά σου, μια χαρά ζεις τη καθημερινότητά σου, νιώθοντας περήφανη που κυνηγάς τους στόχους σου.

Καλή επιτυχία και σε θέλω δυνατή εε  

σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια μου δωσες δυναμη και θεληση... πιστευω μεχρι του χρονου να μην αλλαξω γνωμη κ να δωσω γιατι κ γω στην πρωτη δυσκολια τα παρεταω

aladdin30

# 32 στις 8/3/2014
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Για να σου μιλησω πιο πρακτικα παντως και λαμβανοντας υποψη το γενικο οικονομικο περιβαλλον αλλα και τα οικογενειακα σου προβληματα με ολη τη χαλασμενη διαθεση που σου φερανε, δε θα σου προτεινα να δοκιασεις για τις σχολες που λες. Εσυ πρεπει να κανεις κατι πιο αμεσο, πιο ευκολο, που θα σου αποδωσει γρηγορα, γιατι επιγει να ανεξαρτητοποιηθεις.

Ειναι καλο να σου αρεσει το θεμα με τα παιδια, αλλα ας υποθεσουμε οτι ειχες ηδη παρει το πτυχιο, τι θα κανες μετα? Οι νηπιαγωγοι στην Ελλαδα δε θα διοριστουν ποτε. Οι δασκαλοι διοριζονται αλλα αν κανεις τους υπολογισμους θα σου ρθει ο διορισμος μετα απο πολλα πολλα χρονια. Αμα θες σου λεω και συγκεκριμενα γτ το καναμε με μια φιλη μου δασκαλα. Εχουν ηδη αποφοιτησει πολλες φουρνιες που καθονται ή κανουν αλλες δουλειες οποτε προηγουνται ηδη παρα πολλοι για τους ελαχισους διορισμους που γινονται. Ασε που κ να διοριζοσουν η αμοιβη ειναι σκαρτα 560 ευρωπουλα και διορισμος σε αλλο μερος της χωρας. Στα δε ιδιωτικα παλι δυσκολο να σε παρουν και κυριαρχει εκμεταλλευση. Σκεψου οτι σε πρωτοκλασσατο ιδιωτικο που γνωριζω κατασταστεις, βαζουν τη νεαρη δασκαλα τα πρωτα χρονια να ειναι συνοδος στο λεφωρειο και να ξυπναει απ τις 5 καθε μερα για να αλωνιζει ολη την αθηνα.

Εν κατακλειδι δε στο προτεινω να ασχοληθεις αποκλειστικα με εξετασεις κλπ. Αν δεν ειχες θεματα οικογενειακα και οικονομικα θα σου λεγα πηγαινε να μαθεις και φυσικη υψηλων ενεργειων αλλα πρεπει να βλεπουμε και το που ειμαστε οχι μονο τι θελουμε ιδανικα. Το προβλημα λοιπον δεν ειναι πως θα δωσεις εξετασεις και τι μαθηματα και ποιες ειναι οι βσεις αλλα πως θα κανεις κατι πιο αμεσο να ξεφυγεις απ ολα οσο γινεται.

Carlos77

# 33 στις 13/3/2014
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 9

Γιατί δεν κοιτάζεις και το Ανοικτό Πανεπιστήμιο ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε