Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

...μου λειπει.

Σελίδα : 1

Titikaka38

# 1 στις 9/3/2014
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155
'Aρεσαν+: 0%

...μου λειπει.

...η παιδικη μου αφελεια...αθωοτητα...Δεν εχω καμια απορια ομως γιατι <καταντησα>...Σκυλα...!...Παντως...να την πω την αμαρτια μου...απο μικρο ειχα...Κεραιες...Φταιω που γεννηθηκα ετσι?...μου ειπαν να ειμαι...αρνι... Ημουν...Υπακουσα στα θελω των μεγαλητερων (Καλως η Κακως?!).Οταν πλακωσαν οι...λυκοι ομως...εγινα χειροτερη απ αυτους...Ειναι θεμα επιβιωσης η...ειμαι ιδια μ αυτους?...Η ψυχη μου ειναι μια στα υψη (Παραδεισο...Αγαπω και καταλαβαινω ο,τι δεν χωραει ο νους)...και μια στην κολαση (...Μισω τα Παντα )...κι αλλες φορες ειμαι αδιαφορη...για ολα...Τι μου συμβαινει γιατρε μου???ΕΙμαι πανετοιμη ομως ε?...οπου και να με...στειλετε...τον εχω φτιαξει το σακο...(...μη ξεχασω να παρω και τη μπατζινα...για το δρομο)!...

roxette_

# 2 στις 9/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Tales of ordinary madness

If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.Charles Bukowski

κατι απο τους πιο διασημους ταλαιπωρημένους

inioxos52

# 3 στις 9/3/2014
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Τελικα, ποτε ποτε λυγιζουν ακομη και οι πιο σκληρες Περαιωτισες. Νομος. Ανθρωπινος.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Seahorse-and-Bliss

# 4 στις 9/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σου απάντησε η φίλη μου η Ρόξυ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Titikaka38

...μου λειπει.

...η παιδικη μου αφελεια...αθωοτητα...Δεν εχω καμια απορια ομως γιατι <καταντησα>...Σκυλα...!...Παντως...να την πω την αμαρτια μου...απο μικρο ειχα...Κεραιες...Φταιω που γεννηθηκα ετσι?...μου ειπαν να ειμαι...αρνι... Ημουν...Υπακουσα στα θελω των μεγαλητερων (Καλως η Κακως?!).Οταν πλακωσαν οι...λυκοι ομως...εγινα χειροτερη απ αυτους...Ειναι θεμα επιβιωσης η...ειμαι ιδια μ αυτους?...Η ψυχη μου ειναι μια στα υψη (Παραδεισο...Αγαπω και καταλαβαινω ο,τι δεν χωραει ο νους)...και μια στην κολαση (...Μισω τα Παντα )...κι αλλες φορες ειμαι αδιαφορη...για ολα...Τι μου συμβαινει γιατρε μου???ΕΙμαι πανετοιμη ομως ε?...οπου και να με...στειλετε...τον εχω φτιαξει το σακο...(...μη ξεχασω να παρω και τη μπατζινα...για το δρομο)!...

tzoulia59

# 5 στις 10/3/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.517

κατσε ρε κικη ...

ολους εμας που μας βλεπεις εδω  νομιζεις οτι ειμαστε κατι αλλο ;
επειδη δεν το εκφραζουμε ανοιχτα  ; 
ολοι συνοδοιποροι της ζωης ειμαστε με τον σακο στην πλατη ...
ελπιζω να ηταν μια κριση της στιγμης που σου περασε ...
αν εξωτερικευα ολες τις κρισεις μου ...
θα ειχαν κατακλεισει για μερες το φορουμ ...

PetrosGym

# 6 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αφού το λες και μονη σου έγινες σκύλα και χειρότερη από αυτούς. Σαν αυτούς έγινες.Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προβλήματα αλλα δεν έγιναν και έτσι. 

Και παρακαλώ το "μέλος" "Τζούλια59" να μην αναφέρει το "όλους εμάς" γιατί δεν μπορεί να τους βάζει όλους στο ίδιο καζάνι ή να έχει άποψη και για μένα που δεν με γνωρίζει.

VLEMMA

# 7 στις 12/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Titikaka38

...μου λειπει.

...η παιδικη μου αφελεια...αθωοτητα...

εγωϊσμους
φιλοπρωτιες
απαιτησεις αναγνωρισης
εξουσιολαγνειες
μονοπωληση ενδιαφεροντος
απαιτησεις αυτονοητων προτεραιοτητων
εκμεταλλευση των αδυναμων
απαιτησεις παραλογες
προκλητικες ιδιοτελειες
κτλ. κτλ. κτλ.
ειχα οταν ημουν παιδι...

μπορω να πω
οτι πασχισα -ζω πολυ
να γινω η αφελης και αθωα
(και οχι και τοσο αφελης αλλα ουτε και τοσο αθωα)
που 'μαι σημερα...
η πλεουσα στις βασανους των αμφι- βολιων
και στα ρισκα της ελευθεριας

Δε μου λειπει
καθολου μα καθολου
το π α ι δ ι 
της ψυχολογικης ταχα προστασιας
της βεβαιοτητας "σωτηριας"
της αποτελεσματικοτητας
του προγραμματισμου
και της σαφεστατης ηθικης του συμφεροντος

των γονιων μου...

ειμαι πια μια υπερ βολικα ακραια και αφελης
ελισσομενη μετριοτητα
που ψαχνει το νοημα της ζωης
χαζευοντας εδω κι εκει περι-πλανωμενη
αναμεσα σε γελωτες και καγχασμους
ενηλικων
που τους λειπει ή λενε πως τους λειπει
η παιδικη αφελεια ...κτλ. κτλ. κτλ.
οταν προσπαθουν να  ΜΕ "χρησιμοποιησουν"

ασε που δεν εχω πια κι αλλη επιλογη
γιατι εχω καταστρεψει-καψει 
ολα τ' αλλοθι μου

Titikaka38

# 8 στις 23/3/2014
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από VLEMMA

εγωϊσμους
φιλοπρωτιες
απαιτησεις αναγνωρισης
εξουσιολαγνειες
μονοπωληση ενδιαφεροντος
απαιτησεις αυτονοητων προτεραιοτητων
εκμεταλλευση των αδυναμων
απαιτησεις παραλογες
προκλητικες ιδιοτελειες
κτλ. κτλ. κτλ.
ειχα οταν ημουν παιδι...

μπορω να πω
οτι πασχισα -ζω πολυ
να γινω η αφελης και αθωα
(και οχι και τοσο αφελης αλλα ουτε και τοσο αθωα)
που 'μαι σημερα...
η πλεουσα στις βασανους των αμφι- βολιων
και στα ρισκα της ελευθεριας

Δε μου λειπει
καθολου μα καθολου
το π α ι δ ι 
της ψυχολογικης ταχα προστασιας
της βεβαιοτητας "σωτηριας"
της αποτελεσματικοτητας
του προγραμματισμου
και της σαφεστατης ηθικης του συμφεροντος

των γονιων μου...

ειμαι πια μια υπερ βολικα ακραια και αφελης
ελισσομενη μετριοτητα
που ψαχνει το νοημα της ζωης
χαζευοντας εδω κι εκει περι-πλανωμενη
αναμεσα σε γελωτες και καγχασμους
ενηλικων
που τους λειπει ή λενε πως τους λειπει
η παιδικη αφελεια ...κτλ. κτλ. κτλ.
οταν προσπαθουν να  ΜΕ "χρησιμοποιησουν"

ασε που δεν εχω πια κι αλλη επιλογη
γιατι εχω καταστρεψει-καψει 
ολα τ' αλλοθι μου

...θελει μελετη η απαντηση σου...θελω καιρο να την αποκωδικοποιησω... ( ειμαι και... μια...-πλην τιμια (???)...νοικοκυρουλα...ε?)εχω χρονο...Θα επιμεινω να εισαι βεβαιη...απ τη μια...Απ την αλλη...ακομα δεν ντυθηκες?...ηρθε το αλλο Καλοκαιρι...Ολο το χειμωνα ετσι?...πρεπει να χεις πολλα...κουραγια...!Παω να ανοιξω λεξικααα...

Titikaka38

# 9 στις 23/3/2014
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από tzoulia59

κατσε ρε κικη ...

ολους εμας που μας βλεπεις εδω  νομιζεις οτι ειμαστε κατι αλλο ;
επειδη δεν το εκφραζουμε ανοιχτα  ; 
ολοι συνοδοιποροι της ζωης ειμαστε με τον σακο στην πλατη ...
ελπιζω να ηταν μια κριση της στιγμης που σου περασε ...
αν εξωτερικευα ολες τις κρισεις μου ...
θα ειχαν κατακλεισει για μερες το φορουμ ...

...Κυρια Τζουλια...καταρχας δεν ειμαι η Κικι...ειμαι σιγουρη...δεν τα χω χαμενα...(αληθεια που ειναι αυτη η ψυχη???)...και 2ον...αφου δεν εισαστε κατι αλλο γιατι το...γυροφερνετε?...αναλλωση της ζωης με...?...με τι?...ναι κριση ηταν...και την παθαινω συχνα...ετσι για να ειμαι ...στην τσιτα...μ αρεσει...φτιαχνομαι!!!

Titikaka38

# 10 στις 23/3/2014
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από PetrosGym

Αφού το λες και μονη σου έγινες σκύλα και χειρότερη από αυτούς. Σαν αυτούς έγινες.Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προβλήματα αλλα δεν έγιναν και έτσι. 

Και παρακαλώ το "μέλος" "Τζούλια59" να μην αναφέρει το "όλους εμάς" γιατί δεν μπορεί να τους βάζει όλους στο ίδιο καζάνι ή να έχει άποψη και για μένα που δεν με γνωρίζει.

...και χειροτερη!!!...χειροτερη...!!!Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν προβληματα αλλα δεν εγιναν ετσι?...Κοβεις το κεφαλι σου γι αυτο?...οκ...Κι εσενα ποιος σου ειπε οτι ειμαι τοσο <μικρη> που θα μεινω εκει?...Δεν εχω το δικαιωμα να περασω δια πυρος και σιδηρου...και να βγω Ατσαλακωτη?...αφου...ξερω βρε...εσυ δεν ξερεις οτι...ξερω...

PetrosGym

# 11 στις 23/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Titikaka38

...και χειροτερη!!!...χειροτερη...!!!Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν προβληματα αλλα δεν εγιναν ετσι?...Κοβεις το κεφαλι σου γι αυτο?...οκ...Κι εσενα ποιος σου ειπε οτι ειμαι τοσο <μικρη> που θα μεινω εκει?...Δεν εχω το δικαιωμα να περασω δια πυρος και σιδηρου...και να βγω Ατσαλακωτη?...αφου...ξερω βρε...εσυ δεν ξερεις οτι...ξερω...

Ναι υπάρχουν! Και φυσικά δεν έγιναν, τι σε κάνει να πιστεύεις πως όλοι όσοι περάσουν δύσκολα θα γίνουν και χειρότεροι άνθρωποι? Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Δεν στέκειι αυτό που λες.

Είπα τι έγραψες εσύ η ίδια και ότι έγινες, το τι θα κανεις από εδώ και πέρα είναι άλλο θέμα, στο χέρι σου είναι να το αλλάξεις. 

Όχι δεν έχεις δικαίωμα να το περάσεις με αυτόν τον τρόπο! Αν εσύ έχεις προβλήματα ξέρεις δεν σου φταίνε και οι άλλοι! Όταν με το καλο ξεμπερδέψεις με τα δικά σου και είσαι ήρεμη θα σου άρεσε να έρθει κάποιος και να σου φορτώσει όλα τα δικά του χωρίς να φταίς? Όχι βεβαια! 

Για μένα άνθρωπος που μέσα από τις δυσκολίες γίνετε χειρότερος σε χαρακτήρα είναι ένας αδύναμος άνθρωπος. Το να γίνεις σκύλα ή μαλ...ας είναι εύκολο, το να περάσεις όμως από δυσκολίες χωρίς να αλλάξεις και να μείνεις ο ίδιος ε τότε είσαι ΨΥΧΑΡΑ, εκεί είναι που διαφέρεις από όλους τους υπολοιπους!  

Φυσικά δεν ξέρω τι ξέρεις, όπως και εσύ δεν ξέρεις τι ξέρω εγώ και άλλα 7 δις πληθυσμού. Αυτό όμως τι σχέση έχει, που κολλάει?

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost