Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πόσο πολύ μετράει η άποψη της παρέας;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

dr_Veneno

# 1 στις 10/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πόσο πολύ μετράει η άποψη της παρέας;

Η ερώτηση μου είναι, όταν ένας τυπάς προσεγγίζει μια γυναίκα και δείχνει σημάδια ενδιαφέροντος ή ξεκαθαρίζει κιόλας ότι την γουστάρει, εκείνη θα λάβει υπόψιν τη γνώμη των φιλενάδων της για τον τύπο ή είναι καθαρά δικιά της επιλογή αν θα προχωρήσει;

Δηλ. εννοείται ότι εκείνη θα αποφασίσει, αλλά κατά πόσο θα επηρεαστεί από την άποψη της γυναικίας παρέας της;   Μιλάω για νορμάλ άντρες, όχι τπτ πρεζόνια ή εγκληματίες

bellezza

# 2 στις 10/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

dr_Veneno  γεια σου.

Οι γυναίκες συζητάμε πολύ μεταξύ μας και παίρνουμε τη γνώμη η μία της άλλης από το τί θα βάλουμε στο πρώτο ραντεβού, μέχρι για το πόσο ωραίος είναι ο μελαχρινός που κάθεται στο βάθος και πίνει ήσυχος τον καφέ του.

Οπότε ότι θα σχολιαστεί και θα συζητηθεί εκείνος που θα δείξει ενδιαφέρον για μία κοπέλα της παρέας είναι σχεδόν δεδομένο (τίποτα δεν είναι απόλυτο βέβαια).

Στη συνέχεια εξαρτάται καθαρά από τον χαρακτήρα της κοπέλας, ποσο της αρέσει, αν έχει αυτοπεποίθηση και δεν είναι υποχείριο των φιλενάδων της κλπ.

Πιστεύω πάντως πως αν τον θέλει πολύ δεν θα ακούσει κανέναν. Σε fifty-fifty καταστάσεις ίσως να επηρεάζεται περισσότερο...

vassoulini

# 3 στις 10/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν υπαρχει στανταρ απαντηση. Ειναι αναλογως το χαρακτηρα της κοπελας.

Ειναι καποιες που δεν εχουν καθολου αποψη αν δεν ζητησουν τη γνωμη της κολλητης ή του κολλητου. Κάποιες άλλες παίρνουν αποφάσεις χωρίς να υπολογίσουν τη γνώμη κανενός. Και φυσικά υπάρχει και το ενδιάμεσο, οπου η κοπέλα θα ρωτήσει τη παρέα τη γνώμη της, θα σκεφτεί  και μόνη της και θα κρίνει αναλόγως, ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά.

dr_Veneno

# 4 στις 10/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγώ εννοούσα βέβαια την περίπτωση όπου οι δυο τους γνωρίζονται λίγο καιρό, (δηλαδή όχι καμάκι στο μπαρ ή στην καφετέρια) αλλα μπορώ να πώ ότι με καλύψατε εν μέρη.

vassoulini

# 5 στις 10/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εσύ είσαι αυτός με τη γειτόνισσα;;

bellezza

# 6 στις 10/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

dr_Veneno

εσένα αν σου αρέσει μία κοπέλα ,επηρεάζεσαι από τα θετικά η αρνητικά σχόλια των φίλων σου?

bellezza

# 7 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

vassoulini

πώς είσαι?

vassoulini

# 8 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλά είμαι, εσύ;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από bellezza

vassoulini

πώς είσαι?

bellezza

# 9 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλά και εγώ...

μετά την αντάρα , δεν κουνιέται φύλλο στο forum...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από vassoulini

καλά είμαι, εσύ;;;

vassoulini

# 10 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πίστεψέ με, γενικά ισχύουν αυτές οι περιπτώσεις. Οχι μονο για κάποιον που μόλις γνωρίζουμε. Πολλές κοπέλες για το κάθε τι που συμβαίνει στη ζωή τους θέλουν να το συζητάνε με τους φίλους τους με κάθε λεπτομέρεια και η αλήθεια είναι οτι πολλές επηρεάζονται απο τις γνώμες τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από dr_Veneno

εγώ εννοούσα βέβαια την περίπτωση όπου οι δυο τους γνωρίζονται λίγο καιρό, (δηλαδή όχι καμάκι στο μπαρ ή στην καφετέρια) αλλα μπορώ να πώ ότι με καλύψατε εν μέρη.

vassoulini

# 11 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γτ τί έγινε;; Δεν πήρα τίποτα χαμπάρι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από bellezza

μετά την αντάρα , δεν κουνιέται φύλλο στο forum...

bellezza

# 12 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δες λίγο τα προσφατα θέματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από vassoulini

γτ τί έγινε;; Δεν πήρα τίποτα χαμπάρι...

vassoulini

# 13 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τωρα το είδα το show. Είπαμε να διαφωνούμε, αλλά να μη γινόμαστε και μπίλιες...Θα ξανάρθουν μωρε, που θα πάει;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από bellezza

δες λίγο τα προσφατα θέματα...

bellezza

# 14 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το θέμα είναι πως είμαστε 10 άνθρωποι όλοι και όλοι και δεν μπορούμε να τα βρούμε μεταξύ μας. Μπαίνουν ενδιαφέροντα θέματα προς συζήτηση και μπαχαλεύονται.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από vassoulini

τωρα το είδα το show. Είπαμε να διαφωνούμε, αλλά να μη γινόμαστε και μπίλιες...Θα ξανάρθουν μωρε, που θα πάει;;;

vassoulini

# 15 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελληνες κοπελα μου, Ελληνες...μια ζωη στη διχονοια. Φυσικά και είναι αυτονόητο οτι δεν μπορούμε να έχουμε ολοι την ιδια αποψη, και ναι, θα διαφωνήσουμε αλλά το θέμα ειναι να μη πέφτουν χαρακτηρισμοι και γενικά να γινομαστε μπαχαλο. Κριμα ειναι. Ουσιαστικα δεν εχουμε τπτ να χωρισουμε. Ενα forum ειναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από bellezza

Το θέμα είναι πως είμαστε 10 άνθρωποι όλοι και όλοι και δεν μπορούμε να τα βρούμε μεταξύ μας. Μπαίνουν ενδιαφέροντα θέματα προς συζήτηση και μπαχαλεύονται.

trocadero

# 16 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 136
'Aρεσαν+: 0%

H αλήθεια είναι οτι το τρίτο μάτι βλέπει πιο καθαρά έστω και εαν έχει στην διάθεση του λιγότερες πληροφορίες από τον άμεσα ενδιαφερόμενο.  Ειναι χρήσιμο να παιρνει κανεις την γνώμη ανθρώπων που τους εχει εμπιστοσύνη. Αυτή η γνώμη μπορει να παίξει κάποιο ρόλο μερικές φορές. Πάν μέτρον αριστον!

methismeno_troufaki

# 17 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Εξαρτάται από την κοπέλα. Άλλες συζητάνε τα πάντα με τις φίλες τους και ακούν περισσότερο την άποψη τους παρά αυτά που λαμβάνουν οι ίδιες από τον άνθρωπο που έχουν απέναντι τους. Άλλες θα πουν τα βασικά και θα πάρουν την απόφαση μόνες τους από αυτά που νιώθουν οι ίδιες. Άλλες πάλι θα συζητήσουν με τις φίλες τους, θα ακούσουν ότι έχουν να τους πουν αλλά θα πάρουν μόνες τους την τελική απόφαση.

Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

methismeno_troufaki

# 18 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από trocadero

H αλήθεια είναι οτι το τρίτο μάτι βλέπει πιο καθαρά έστω και εαν έχει στην διάθεση του λιγότερες πληροφορίες από τον άμεσα ενδιαφερόμενο.  Ειναι χρήσιμο να παιρνει κανεις την γνώμη ανθρώπων που τους εχει εμπιστοσύνη. Αυτή η γνώμη μπορει να παίξει κάποιο ρόλο μερικές φορές. Πάν μέτρον αριστον!

Trocadero το nickname σου με θυμίζει capoeira! 

Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

wish_

# 19 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πιστεύω ότι όταν μια κοπέλα της αρέσει κάποιος και την κάνει να νιώθει ένα κατι παραπάνω που δεν ξέρει από που της ήρθε τότε ότι ενδοιασμούς και αν έχει ότι και αν ακούει από τις φίλες για τα στραβά που μπορεί να έχεις ή για την εμφάνιση σου τότε κατά ένα περίεργο τρόπο αφού πρόκεται για νορμάλ άτομο όπως λες αυτή θα βρει ένα τροπο να τα βάλει όλα σε μιαν ακρη του μυαλού της και να αφήσει άλλα αισθηματα,ομορφα να την επηρεασουν.

Σημασία έχει να της αρέσεις και να το ψήσεις ομορφα..ξέρεις καμιά φορά δεν χρειάζεται μονο να πεις "σε γουστάρω" να το ξεκαθαρίζεις και τέλος,θέλει και λίγο ψήσιμο το πράγμα αν σου αρέσει η άλλη.

Η καθεμιά αποφασιζει διαφορετικά.Ισως πεις καποια πραγματα σ΄ενα δυο ατομα γιατί καποιοι μπορεί να βλέπουν κατι που εσυ δεν βλέπεις αλλά το ποσο θα επηρεάσουν τον καθένα έχει να κάνει με το χαραχτήρα του και το τι θέλει πραγματικά.

dr_Veneno

# 20 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από vassoulini

εσύ είσαι αυτός με τη γειτόνισσα;;

χαχα! ναι εγώ είμαι, με θυμάσαι εε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)