Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πόσο πολύ μετράει η άποψη της παρέας;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

dr_Veneno

# 21 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από bellezza

dr_Veneno

εσένα αν σου αρέσει μία κοπέλα ,επηρεάζεσαι από τα θετικά η αρνητικά σχόλια των φίλων σου?

πρόσφατα μιλούσα με έναν φίλο μου για την κοπέλα που με ενδιαφέρει και ανέφερα την απειρία της. Εκείνος είπε μακριά! Δηλ. ένα και αρνητικό. Ειλικρινά δε το λαμβάνω καθόλου υπόψιν, οπότε υποθέτω ότι δεν επηρεάζομαι και απλά συνεχίζω την προσπάθεια να προχωρήσω με την κοπέλα κι όπου βγάλει.

bellezza

# 22 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Dr Vereno, αρχικά μπράβο που δεν επηρεάζεσαι από τρίτους για θέματα που αφορύν μόνο εσένα.

Το έχω ακούσει και εγώ από ορισμένους άντρες πως δεν θέλουν άπειρες (ύπάρχουν βέβαια και κάποιοι που θέλουν) και από κοπέλες που τις απέρριψαν επειδή δεν είχαν αντίστοιχες εμπειρίες...

θα ήταν εύκολο να μου εξηγήσεις γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από dr_Veneno

πρόσφατα μιλούσα με έναν φίλο μου για την κοπέλα που με ενδιαφέρει και ανέφερα την απειρία της. Εκείνος είπε μακριά! Δηλ. ένα και αρνητικό. Ειλικρινά δε το λαμβάνω καθόλου υπόψιν, οπότε υποθέτω ότι δεν επηρεάζομαι και απλά συνεχίζω την προσπάθεια να προχωρήσω με την κοπέλα κι όπου βγάλει.

dr_Veneno

# 23 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα είναι πολύ εύκολο να σου απαντήσω. Αν σου πω ότι ορισμένοι άντρες θέλουν μετά το 2ο, 3ο ραντεβού να προχωρήσουν ερωτικά θα εκπλαγείς; Όχι. Μία κοπέλα που δεν έχει εμπειρία θέλει τον χρόνο της (υποθέτω). Και αυτό υποθέτουν και όλοι εκείνοι που δεν έχουν χρόνο ή υπομονή κι έτσι δεν ασχολούνται.

Δε γίνεται, με άλλα λόγια, ένας άντρας που είναι σεξουαλικά ενεργός να περιμένει 10 μήνες μέχρι η σύντροφός του να νιώσει έτοιμη

bellezza

# 24 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Η κοπέλα που σε ενδιαφέρει τί ηλικία έχει αν επιτρέπεται?

Και εσύ πώς γνωρίζεις πως δεν έχει εμπειρίες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από dr_Veneno

Μα είναι πολύ εύκολο να σου απαντήσω. Αν σου πω ότι ορισμένοι άντρες θέλουν μετά το 2ο, 3ο ραντεβού να προχωρήσουν ερωτικά θα εκπλαγείς; Όχι. Μία κοπέλα που δεν έχει εμπειρία θέλει τον χρόνο της (υποθέτω). Και αυτό υποθέτουν και όλοι εκείνοι που δεν έχουν χρόνο ή υπομονή κι έτσι δεν ασχολούνται.

Δε γίνεται, με άλλα λόγια, ένας άντρας που είναι σεξουαλικά ενεργός να περιμένει 10 μήνες μέχρι η σύντροφός του να νιώσει έτοιμη

dr_Veneno

# 25 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

20

Καλά άσε που φαίνεται από τη γλώσσα του σώματος και τη συμπεριφορά, αλλά γνωριζόμαστε λίγο καιρό τώρα, οπότε...

bellezza

# 26 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βγαίνετε ή απλά σου αρέσει? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από dr_Veneno

20

Καλά άσε που φαίνεται από τη γλώσσα του σώματος και τη συμπεριφορά, αλλά γνωριζόμαστε λίγο καιρό τώρα, οπότε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από dr_Veneno

20

sofoula12

# 27 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γεια σας , σας διαβαζω εδω και λιγες μερες και σκοπευα να βαλω ενα θεμα σαν και αυτο που συζητατε τωρα . εχω κι εγω γνωρισει ενα αγορι στη σχολη που με περναει δυο χρονια , εχουμε βγει 5 φορες αλλα δεν θελω να του πω να ερθει ή να παω ακομη σπιτι του .δεν εχω ξανακανει ερωτα  ή σχεση με καποιον στο σχολειο και ειμαι ακομα αγχωμενη.

δεν ειχα σκεφτει οτι μπορει καποιος φιλος του να του πει πως καλυτερα να απομακρυνθει  και οταν το διαβασα προβληματιστηκα.
γιατι ομως να του το πει? και πως το εχει καταλαβει το παιδι αυτο οτι εγω δεν εχω εμπειριες? (δεν εχουμε συζητησει τοσο προσωπικα θεματα , μονο εχουμε φιληθει λιγο πριν με αφησει να ανεβω σπιτι μου)

naughtyM

# 28 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
'Aρεσαν+: 0%

Sofoula Απο τη γλωσσα του σώματος μπορεις να καταλάβεις πολλα.
Καλώς ή κακως η αμηχανια...το "κοπιασμα" θα φανεί. Η ανεση στις κινησεις δεν υπάρχει...

η χαλαρωση μεχρι "οσο πάει" .Δε χρειαζεται λοιπον να το αναλυσεις σε καποιον. Απλα το καταλαβαινει.

Οσο για το φίλο σου, θεωρω πως αν σε γουσταρει πολυ κ ενδιαφερεται πραγματικα να συνεχισετε δε θα επηρεαστει απο τη γνωμη κανενός. 
Αν ειναι στο μεταίχμιο βεβαια...παίζει

Don't forget to fall in love with yourself first...

naughtyM

# 29 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Οι γυναικες δυστυχως τα συζηταμε πολυ. Και δυστυχως επηρεαζομαστε.

Ο βαθμος στον οποιο θα γινει εξαρταται απο το άτομο...

κ τα συναισθηματα του για σενα.

Αλλο να μου πει κατι η φιλη μου κ απλα να το εχει στο πίσω μερος του μυαλου μου...και άλλο να το πάρω κατα γραμμα και να πραξω αναλογα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από dr_Veneno

Πόσο πολύ μετράει η άποψη της παρέας;

Η ερώτηση μου είναι, όταν ένας τυπάς προσεγγίζει μια γυναίκα και δείχνει σημάδια ενδιαφέροντος ή ξεκαθαρίζει κιόλας ότι την γουστάρει, εκείνη θα λάβει υπόψιν τη γνώμη των φιλενάδων της για τον τύπο ή είναι καθαρά δικιά της επιλογή αν θα προχωρήσει;

Δηλ. εννοείται ότι εκείνη θα αποφασίσει, αλλά κατά πόσο θα επηρεαστεί από την άποψη της γυναικίας παρέας της;   Μιλάω για νορμάλ άντρες, όχι τπτ πρεζόνια ή εγκληματίες

flat_line

# 30 στις 11/3/2014
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από sofoula12

γεια σας , σας διαβαζω εδω και λιγες μερες και σκοπευα να βαλω ενα θεμα σαν και αυτο που συζητατε τωρα . εχω κι εγω γνωρισει ενα αγορι στη σχολη που με περναει δυο χρονια , εχουμε βγει 5 φορες αλλα δεν θελω να του πω να ερθει ή να παω ακομη σπιτι του .δεν εχω ξανακανει ερωτα  ή σχεση με καποιον στο σχολειο και ειμαι ακομα αγχωμενη.

δεν ειχα σκεφτει οτι μπορει καποιος φιλος του να του πει πως καλυτερα να απομακρυνθει  και οταν το διαβασα προβληματιστηκα.
γιατι ομως να του το πει? και πως το εχει καταλαβει το παιδι αυτο οτι εγω δεν εχω εμπειριες? (δεν εχουμε συζητησει τοσο προσωπικα θεματα , μονο εχουμε φιληθει λιγο πριν με αφησει να ανεβω σπιτι μου)

Nα μην ανησυχείς τόσο sofoula. Δεν πρόκειται να φύγει για αυτό.

Γράψε μας λίγο για την σχέση σου με αυτό το παιδί, πως είστε μαζί, πως περνάτε τον χρόνο σας, πως διαχειρίζεστε τις διαφορές σας. Ότι σου έρχεται...

methismeno_troufaki

# 31 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από flat_line

Nα μην ανησυχείς τόσο sofoula. Δεν πρόκειται να φύγει για αυτό.

Γράψε μας λίγο για την σχέση σου με αυτό το παιδί, πως είστε μαζί, πως περνάτε τον χρόνο σας, πως διαχειρίζεστε τις διαφορές σας. Ότι σου έρχεται...

Κι αν φύγει γιαυτό, τότε κατ'εμέ δεν άξιζε να μείνει καν.

Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

dr_Veneno

# 32 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από bellezza

βγαίνετε ή απλά σου αρέσει? 

Ακόμα δεν έχουμε βγεί, στη σχολή τα λέμε, αλλά νιώθω κάτι πολύ έντονο όταν είμαι μαζί της.

Πάντως με απασχόλησε το θέμα της άποψης που έχουν οι φίλες μίας κοπέλας για κάποιον και πώς αυτό επηρεάζει την ίδια.

Πάλι σήμερα άκουγα φοιτήτριες να κρίνουν αν ο τάδε ταιριάζει με την τάδε και ότι εκείνη είναι πολύ πιο όμορφη και αξίζει κάτι καλύτερο και γενικά μία απόλυτη ισοπέδωση στηριζόμενη σε εμφανισιακά κριτήρια. Έλεος δηλαδή! Και εντάξει, αν μου πείτε ότι όλα αυτά είναι "κουβέντα να λέμε", δεκτό. Αλλά αυτό ακριβώς είναι η απορία μου.

π.χ. μεταξύ αντρών, τέτοιες κουβέντες δεν έχουν καμία βάση και είναι να περνάει η ώρα, άλλα λειτουργούμε διαφορετικά.

flat_line

# 33 στις 11/3/2014
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από dr_Veneno

Ακόμα δεν έχουμε βγεί, στη σχολή τα λέμε, αλλά νιώθω κάτι πολύ έντονο όταν είμαι μαζί της.

Πάντως με απασχόλησε το θέμα της άποψης που έχουν οι φίλες μίας κοπέλας για κάποιον και πώς αυτό επηρεάζει την ίδια.

Πάλι σήμερα άκουγα φοιτήτριες να κρίνουν αν ο τάδε ταιριάζει με την τάδε και ότι εκείνη είναι πολύ πιο όμορφη και αξίζει κάτι καλύτερο και γενικά μία απόλυτη ισοπέδωση στηριζόμενη σε εμφανισιακά κριτήρια. Έλεος δηλαδή! Και εντάξει, αν μου πείτε ότι όλα αυτά είναι "κουβέντα να λέμε", δεκτό. Αλλά αυτό ακριβώς είναι η απορία μου.

π.χ. μεταξύ αντρών, τέτοιες κουβέντες δεν έχουν καμία βάση και είναι να περνάει η ώρα, άλλα λειτουργούμε διαφορετικά.

Πραγματικά είναι ισοπέδωση. Κριτήρια απόλυτα επιφανειακά, στερούμενα σοβαρότητας.

Πως αισθάνεσαι εσύ με όλο αυτό. Μήπως σε κανει ανασφαλή, μήπως αισθάνεσαι οτι εμφανισιακά δεν ανταποκρίνεσαι σε αυτή; Γενικά τι σε αγχώνει περισσότερο, και δεν είναι ανάγκη να είναι κάτι που εξηγήταιλογικά, μερικές φορές οι ανασφάλειες μας δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

bellezza

# 34 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

dr_Veneno

αναφέρεσαι στα σχόλια των φιλενάδων της κοπέλας που σου αρέσει για την εμφάνιση των αντρών.
Έχω την εντύπωση πως οι άντρες σχολιάζετε περισσότερο την εμφάνιση...
Αν κάνω λάθος σε παρακαλώ να με διορθώσεις.

dr_Veneno

# 35 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από sofoula12

Το ότι είσαι αγχωμένη είναι το πρώτο λάθος. Το ωραιότερο πράγμα είναι ο δρόμος προς την ολοκλήρωση μίας σχέσης. Δηλ. θα έρθει σπίτι σου και τί, θα κατεβάσει τα παντελόνια να σου ορμήξει; Δε νομίζω. Χίλια πράγματα μπορείτε να κάνετε. Ταινία, καφέ, φαΐ.. (εντάξει, ίσως να μην είναι χίλια). Πάντως να περάσετε όμορφα! Αν τώρα όντως είναι πολύ επίμονος, να ξέρεις ότι είναι μπούφος (δεδομένου ότι γνωρίζει τη θέση σου)

Το δεύτερο λάθος είναι ότι ενδεχομένως να πήρες πολύ σοβαρά την απάντηση που έδωσα παραπάνω. Εμένα μου πρότεινε ένας φίλος να απομακρυνθώ. Αυτό είναι ενα μεμονωμένο περιστατικό. Δε μπορείς να το γενικεύσεις.

Τώρα το πώς το έχει καταλάβει, σου λέω ότι κάνει big μπαμ απο 40 μέτρα. Σε καμία περίπτωση όμως αυτό δεν είναι αρνητικό.

dr_Veneno

# 36 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από naughtyM

Οι γυναικες δυστυχως τα συζηταμε πολυ. Και δυστυχως επηρεαζομαστε.

Μ'αρέσεις...

achinos

# 37 στις 11/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από bellezza

dr_Veneno

αναφέρεσαι στα σχόλια των φιλενάδων της κοπέλας που σου αρέσει για την εμφάνιση των αντρών.

Καλε...δε σχολιάζουν, απλώς ...μετράνε καπάκια...
Μα τι ωραία, χρωματιστά κ ευγενικά τα λες...

flat_line

# 38 στις 11/3/2014
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Veneno δεν μου απάντησες...

Σε ενόχλησε κάτι σε όσα σου έγραψα;
Προσπαθώ με τον δικό μου τρόπο να σε βοηθήσω...

dr_Veneno

# 39 στις 11/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από bellezza

dr_Veneno

Όχι δεν αναφέρομαι στις φιλενάδες της κοπέλας που με ενδιαφέρει. Δε τις γνωρίζω τις φίλες τις. Τυχαία άκουγα μία παρέα φοιτητριών όταν παρίμενα στη στάση.

Σε διαβεβαιώνω, ότι είναι καθαρά χαβαλές όταν οι άντρες σχολιάζουν εμφάνιση. Άλλωστε μόνο οπίσθια σχολιάζουμε και τα γυμνασμένα είναι όντως σπάνια, συμφωνείς;

dr_Veneno

# 40 στις 12/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από flat_line

Veneno δεν μου απάντησες...

Σε ενόχλησε κάτι σε όσα σου έγραψα;
Προσπαθώ με τον δικό μου τρόπο να σε βοηθήσω...

Δε προλαβαίνω. Είναι αρκετές οι ερωτήσεις...

Κοίτα φίλε, μία ανασφάλεια μου δημιουργείται. Αλλά το θεωρώ και φυσιολογικό, όταν σου δημιουργούνται συναισθήματα για κάποια γυναίκα (και το αντίθετο ισχύει). Αυτό συμβαίνει αυτομάτως.

Η βλακεία της υπόθεσης είναι ότι όντως αισθάνομαι ότι δεν ανταποκρίνομαι εμφανισιακά σε εκείνη και αυτό έρχεται πακέτο με τα προηγούμενα.

Συνεπώς πέφτω πάνω σ'ένα τοίχο όταν πρόκειται να κάνω το επόμενο βήμα, που είναι να περάσουμε και λίγο χρόνο μαζί, εκτός σχολής.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε