Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν υπάρχει ευτυχία που να κόβεται στα τρία;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

raider7

# 41 στις 3/7/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120
'Aρεσαν+: 0%
Πιστεύω ότι είναι χαζή αντίληψη!!! Στο κάτω κάτω αν δεν ταιριάζεις σεξουαλικά με εκείνον/εκείνη που παντρεύεσαι (γιατί αυτός είναι ο κύριος λόγος που εμπλέκεται το τρίτο άτομο, ας μη γελιόμαστε!!) γιατί να τον/την παντρευτείς;;

jim1000

# 42 στις 3/7/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5
Κάποια πράγματα στη ζωή δεν τα ορίζεις. Μπορεί να οδηγηθείς στον γάμο χωρίς να το καταλάβεις. Όταν το καταλάβεις, είναι τόσο αργά, που δεν μπορείς να καταστρέψεις αυτό που έχεις φτάξει.Τότε είναι που έρχεται η εξωσυζυγική σχέση η οποία σε τονώνει και σε κάνει να ξεχνάς τα λάθη σου, έστω και προσωρινά. Σωστό ή λάθος πάντα έτσι γίνεται.

botsp

# 43 στις 3/7/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 277

κριτικη στην επιλογη του αλλου?

Για να ρωτησω κατι?
Ποιος κρίνει ποιόν?
κανείς........... κανέναν....
Ο καθένας εχει δικαιωμα να κανει οτι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και με τον/την συζυγο και με τον /την συντροφο του και κανεις μα κανεις δεν εχει δικαιωμα να εκφραζει αποψη......
τελεια και παυλα.....
Μπορουμε να συζητησουμε πως τπο βλεπει ο καθενας ..πως το αντιμετωπιζει και τι νομιζει για κτι τετοιο..αλλα οχι να κρινουμε η να επικρινουμε την μια η την αλλη επιλογη.........
Οσο για μενα ....καταδικαστε με..........
κανω οτι μου γουσταρει ..........δεν πληγωνω ομως ποτε....αγαπω με ολη την δυναμη της ψυχης μου....ξερω ποιος ειμαι και τι θελω.........αλλα και ποση δυναμη εχω για να το πετυχω..........

Ποιος ειπε να μην κανουμε σε αλλον αυτο που δεν θελουμε να μαςς κανουν...ποια λογικη το λεει αυτο??
η Κοινη ?χαχαχαχαχαχαχ αστειο....
Αυτο που για καποιον ειναι σωστο για αλλον ειναι λαθος..............................
Ακομη και τα λαθη ομως μερικες φορες μας οδηγουν στον δρομο της ευτυχιας......δεν υπαρχουν"ΠΟΤΕ"...........
ουτε χυδαιοτητες ..μονο χυδαιοι ανθρωποι...

Ειμαι λαθος λοιπον για τους περισσοτερους απο εσας....κανω αυτο που θελω και σε οποιον αρεσει.........και η γυναικα που "βρισκετε " διπλα μου ....ξερει καλα ποιος ειμαι......αυτο μετραει για μενα....εχω οτι επιθυμω και οτι με επιθυμει με εχει....

Φωναξτε τωρα οι φεμινιστριες και με το δικιο σας..........

Δεν υπαρχει ισοτητα ..μονο ισονομια....
και οι νομοι ειναι για να παραβιαζονται.....

Δοξα τω θεω.........αν και ξερω οτι θεωρουμαι "αρνητικη' ,για τους περισσοτερους απο εσας ,περιπτωση.......εχω την τυχη και την τιμη στην ζωη να γνωριζω καθε μερα αυτο που εννοω ..........ΕΥΤΥΧΙΑ....για τους γυρω μου μεσα απο εμενα και για μενα μεσα απο τους αλλους.

ΚΡΕΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ...........................

# 44 στις 3/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by botsp
Ποιος ειπε να μην κανουμε σε αλλον αυτο που δεν θελουμε να μαςς κανουν...ποια λογικη το λεει αυτο??
η Κοινη ?χαχαχαχαχαχαχ αστειο....
Αυτο που για καποιον ειναι σωστο για αλλον ειναι λαθος..............................

...προσωπικά μου το είπε η φωνή της συνείδησής μου...η φίλη μου μπορεί να μην θεωρούσε απιστία προς τον σύντροφό της το να βρεθεί μαζί μου, εγώ όμως το θεωρούσα.
Όχι αυτή την αφελή "δικονομίστικη" έννοια περί απιστίας, αλλά την προσωπική μου΄αυτή που με κάνει να αισθάνομαι πόσο έχω αστοχήσει στις επιλογές μου και πόσο δεν δικαιούμαι να βγάλω "άχνα" όταν το επιφυλάξει και σε μένα κάποτε η............μοίρα
Υ.Γ. Οτελευταίος που θέλει και μπορεί να σε κρεμάσει, θα ήμουν εγώ...

dancer

# 45 στις 3/7/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345

Παράθεση:
Originally posted by botsp

san na mou fainetai oti to exw ksanapei.. kai tha to pw alles toses... (pou leei kai to asma)

H sygxwremenh h giagiaka mou h sofh elege gia tous antres :
"o kalyteros thelei kremasma apo th glwssa"

botspe dialekse topo kai xrono
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

# 46 στις 3/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by dancer
H sygxwremenh h giagiaka mou h sofh elege gia tous antres :
"o kalyteros thelei kremasma apo th glwssa"

Telika einai wraio na eisai o eaftos mou...

Tελικά είναι ωραίο να έχεις "φευγάτο" παππού........

Litrotis

# 47 στις 4/7/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
An kai egw diafwnw kai den to exw kanei pote (oute kai thelw na mou to kanoun), eimai ths gnwmhs oti einai analoga to ti thes apo mia sxesh.

Mporei aplws h sxesh pou exeis na einai mono erwtikh.Na eiste mazi aplws gia na pernate kala kai exete symfwneitai ousiastika na eiste eleytheroi.

Epeidh loipon h trella den paei sta vouna ola ginontai (makrya apo mena vevaia)!

# 48 στις 6/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εάν υπάρχει ειλικρίνεια μεταξύ των συζύγων και έχουν συμφωνήσει και οι δύο ότι οι "περιπετειούλες" τους θα ωφελήσουν το γάμο τους, από μένα κανένα πρόβλημα...
επειδή όμως το παραπάνω σενάριο μόνο ως σενάριο μπορεί να υπάρξει στην κοινωνία μας...χλωμή η "ευτυχία".
Όσο για την αναφορά κάποιου σε πολυγαμικές κοινωνίες, από όσα γνωρίζω τουλάχιστον, σε αυτές η πολυγαμικότητα αναγνωρίζεται νομικά και ηθικά μόνο για τους άνδρες, οπότε δεν αποτελούν το καλύτερο παράδειγμα ... απελευθέρωσης!

swissegreek

# 49 στις 16/7/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ισπανία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 24
MONO EAN TO TRITO ATOMO EINAI TO PAIDI!!!
τοσσα δε μαρ, σπαιν.

the_moonlight_girl

# 50 στις 26/4/2004
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 71

Μην τρελαθούμε!

Δηλαδή κορο'ι'δεύεις τον εαυτό σου,
κορο'ι'δεύεις την οικογενειά σου,
ξενοκοιμάσαι και λές ψέμματα
και μετά απο όλα αυτα αισθάνεσαι όμορφα?
Ε γιαυτο 9 στους 10 γάμους πάνε κατα διαόλου!
Μια του κλέφτη,δυό του κλέφτη...τρείς και τον τσακώσανε!

# 51 στις 26/4/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μήπως δέν ενημερωθήκατε ότι άλλαξαν τα στάνταρ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δέν κόβεται στα τρία η ευτυχία ΜΟΙΡΑΖΕΤΕ ξυπνήστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost