Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαιτα sos

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

anastasia24

# 1 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Διαιτα sos

Εχω καταστεναχωρεθει πηρα πολλα κιλα λογω ερωτικης απογοητευσης ημουν 68 κ  πηγα 84 ... Εχω απελπιστει καμια γνωμη ?? Οικονομικα δεν ειμαι καλα κ δεν μπορω να παω σε διατροφολογο

evelikti

# 2 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

πρωτεινικη  διαιτα  atkins

εχει πολυ καλα αποτελεσματακαλη επιτυχια 

danah_40

# 3 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 128

ε θελει κοπο,θελει τροπο...πρεπει να αλλαξεις φιλοσοφια. κυριοτερο,  δε λες κανω διαιτα,αλλα αρχιζω υγιεινη διατροφη. να ζυγιζεσαι μια φορα τη βδομαδα πρωι με το που ξυπνας και μετα την τουαλετα. το μυστικο της διαιτας ειναι:  γευμα η σνακ ανα τριωρο. παραδειγμα...πρωινο γαλα με δημητριακα ολικης,μετα τρεις ωρες ενα χυμο φυσικο η φρουτο,μεσημερι μια σαλατα με μια κουταλια γλυκου ελαιολαδο,μια μεριδα φαγητο βραστο η ψητι,μετα τρεις ωρες ενα γιαουρτι κ βραδυ τρεις ωρες πριν υπνο μια σαλατα με δυο φρυγανιες. αυτην εκανα εγω:-)  α,και περιοριζεις τη ζαχαρη στον καφε.  :-)

Αρέσει στο μέλος methismeno_troufaki

aladdin30

# 4 στις 18/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Να τα κατοστησεις!

Πριν σου πω τι θα προτεινα, να σε ρωτησω κατι αλλο, αφου δεν εχεις λεφτα, πως βρισκεις και τρως?

PetrosGym

# 5 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ξέρω τι παίζει με τις δίαιτες, ούτε έκανα ποτε κάποια διατροφή στη ζωή μου, το μυστικό για να έχεις ένα σφιχτό σώμα και να χάσεις κιλά είναι 1. 

ΤΡΕΞΙΜΟ! 

Ιδρώνεις? Xάνεις κιλά!

ant200

# 6 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μια πολύ καλή δίαιτα είναι αυτή των μονάδων που ουσιαστικά δεν είναι δίαιτα είναι περισσότερο διατροφή.

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=0&topic=8263.0

wish_

# 7 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν ξεκινήσεις οσα λεει η Δανάη...όντως άμα τα κάνεις θα σαι μια χαρά...δε θα πεινάς γιατί πριν προλάβεις να πεινάσεις θα έρχεται η ώρα του σνακ οπότε θα΄σαι οκ και με τον καιρό θα συνηθίσεις...αν παρόλα αυτά η ψυχολογία σου και η διαθεση σου δε βοηθάει τότε θ΄αργήσεις.Επισης συνδιασε το με γρήγορο περπάτημα και να ξέρεις ότι σαν μενού συνδιαζοντας και με καποια άλλα σνακ ή συνοδευτικά δεν κοστίζει αρκετα και δεν χρειαζεται να μαγειρευεις κάθε μερα.

Καμία φορά δεν είναι μονο η θέληση δυστυχως θέλει να έχεις και ένα κινητρο και μια καλή ψυχολογία και εσένα όπως φαινεται σ΄εριξε για τα καλα ο χωρισμός.

Επίσης πριν μιλήσετε για τα οικονομικά κάποιου σκεφτείτε πρώτα ότι ένας κακός μεταβολισμός με μια κακή διατροφή σε συνδιασμό με καθιστική ζωη αρκούν για να παχύνεις και με προιοντα που δεν κοστίζουν πολλά χρήματα.Μακαρόνια με σαλτσα ας πουμε αν τρώει κάθε μερα και πινει αναψυκτικά και τρώει και μια σοκολάτα ή πατατάκια όλα αυτά δεν κοστίζουν πολύ και όμως κιλά μπορείς να πάρεις αμέσως.

Guava

# 8 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατί έχεις απελπιστεί?

Προσπάθησες κάτι και δεν τα κατάφερες?

Αν μου επιτρέψεις έχω να προτείνω μερικές εύκολες λύσεις για αδύναμους χαρακτήρες.
-πάρε την ζάχαρη και αδειασε την στην τουαλέτα.
-πάρε την μαρμελάδα και κάνε το ίδιο
-τώρα...τράβα το καζανάκι 
---
όταν πας κάτω από 80 
ξεκίνα περπάτημα...χαλαρά και με στάσεις.οπως διαβασα σε προηγουμενο πόστ 
δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο..πράγματι!στην παρουσα φάση προέχει να μη  πάθεις μηνίσκο.γι αυτό άκου το σώμα σου
αν νοιωσεις πόνο στην κνημη ή στο γόνατο σταματάς το περπάτημα για κάποιες μέρες.

γενικές γνωσεις

η αεροβική άσκηση βοηθάει στην καλή κυκλοφορία και δυναμώνει την καρδιά ...
στην περίπτωση σου ,ειναι άχρηστη και επικίνδυνη όσον αφορά τραυματισμους.

μην σε πιάνει πανικός με τις θερμίδες.οτι άρθρο διαβάσεις και έχει αυτή την λέξη προσπέρασέ το

ασχολήσου μόνο με ότι αφορά τον μεταβολισμό.
τον μεταβολισμό βοηθάει και η καλη ψυχολογία...
όσο πιο λίγο σκέψτεσαι τον πρώην, τοσο πιο γρήγορα θα χάσεις τα ανεπιθύμητα κιλά...

καλό κουράγιο και καλή επιτυχία

methismeno_troufaki

# 9 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από danah_40

ε θελει κοπο,θελει τροπο...πρεπει να αλλαξεις φιλοσοφια. κυριοτερο,  δε λες κανω διαιτα,αλλα αρχιζω υγιεινη διατροφη. να ζυγιζεσαι μια φορα τη βδομαδα πρωι με το που ξυπνας και μετα την τουαλετα. το μυστικο της διαιτας ειναι:  γευμα η σνακ ανα τριωρο. παραδειγμα...πρωινο γαλα με δημητριακα ολικης,μετα τρεις ωρες ενα χυμο φυσικο η φρουτο,μεσημερι μια σαλατα με μια κουταλια γλυκου ελαιολαδο,μια μεριδα φαγητο βραστο η ψητι,μετα τρεις ωρες ενα γιαουρτι κ βραδυ τρεις ωρες πριν υπνο μια σαλατα με δυο φρυγανιες. αυτην εκανα εγω:-)  α,και περιοριζεις τη ζαχαρη στον καφε.  :-)

Πάνω κάτω την ίδια αρχή έχω πάρει και από τον διατροφολόγο μου. Μόνο που επειδή δεν κάνω διατροφή για να χάσω κιλά αλλά επειδή θέλω να τρώω σωστά έχω το ελεύθερο να τρώω το βράδυ κανονικό φαγητό με τη συνοδεία σαλάτας φυσικά.

Αναστασία προσοχή στη ζάχαρη που είναι "κρυμμένη"! Τα φρούτα έχουν κι αυτά ζάχαρη, ακόμη και τα λεμόνια έχουν και μάλιστα περισσότερη απ'όσο φαντάζεσαι! Μέχρι τρία φρούτα την ημέρα είναι μια χαρά, ένα ποτήρι φυσικός χυμός (όχι τύπου αμίτα) αντιστοιχεί σε ένα φρούτο!

Για το ζύγισμα, οι απόψεις διίστανται! Κάποιοι λένε ότι δεν κάνει να ζυγίζεσαι αμέσως μόλις ξυπνήσεις γιατί η κατανομή των υγρών δεν είναι σωστή! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να ζυγίζεσαι πάντα την ίδια ώρα και εννοείται όχι μετά από άσκηση!

methismeno_troufaki

# 10 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από aladdin30

Να τα κατοστησεις!

Πριν σου πω τι θα προτεινα, να σε ρωτησω κατι αλλο, αφου δεν εχεις λεφτα, πως βρισκεις και τρως?

Μια μερίδα γύρο με απ'όλα: 2€

Ένα burger από αλυσίδα fast food: από 1.40€

Διατροφολόγος: 60-100€/επίσκεψη

Γυμναστήριο: 20-40€/μήνα

methismeno_troufaki

# 11 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από PetrosGym

Δεν ξέρω τι παίζει με τις δίαιτες, ούτε έκανα ποτε κάποια διατροφή στη ζωή μου, το μυστικό για να έχεις ένα σφιχτό σώμα και να χάσεις κιλά είναι 1. 

ΤΡΕΞΙΜΟ! 

Ιδρώνεις? Xάνεις κιλά!

Και μπορείς να τρέξεις και παντού!

PetrosGym

# 12 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από methismeno_troufaki

Και μπορείς να τρέξεις και παντού!

Κάποιοι έχουν διάδρομο στο σπίτι τους, άλλοι πάνε γυμναστήριο, καλές εναλλακτικές είναι χώροι όπως δημοτικό πάρκο, στάδιο, με λίγο ψάξιμο όλοι μπορούν να βρούν κάτι, χρόνο να έχει κάποιος.

Το τρέξιμο είναι ότι καλύτερο, άσε το χάσιμο του βάρους ή πόσο καλό κανει στην υγεία βλέπε καρδια πχ, μονο με την φυσική κατάσταση που θα έχει αποκτήσει κάποια/κάποιος νιώθεις άλλος άνθρωπος στην καθημερινότητα σου, έχεις μια ανεργία που σε κρατάει ζωντανό όλη μέρα.

Captain_Jack_Sparrow

# 13 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πφφφ... εύκολο. Πέτρα στην χολή! Σε 3 μήνες θα φτάσεις 20 κιλά κάτω. Δοκιμασμένο σου λέω  

Επειδή τίποτα δεν σε βάζει πιο εύκολα στο τρυπάκι της δίαιτας από μια μικρή απειλή. 

methismeno_troufaki

# 14 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από PetrosGym

Κάποιοι έχουν διάδρομο στο σπίτι τους, άλλοι πάνε γυμναστήριο, καλές εναλλακτικές είναι χώροι όπως δημοτικό πάρκο, στάδιο, με λίγο ψάξιμο όλοι μπορούν να βρούν κάτι, χρόνο να έχει κάποιος.

Το τρέξιμο είναι ότι καλύτερο, άσε το χάσιμο του βάρους ή πόσο καλό κανει στην υγεία βλέπε καρδια πχ, μονο με την φυσική κατάσταση που θα έχει αποκτήσει κάποια/κάποιος νιώθεις άλλος άνθρωπος στην καθημερινότητα σου, έχεις μια ανεργία που σε κρατάει ζωντανό όλη μέρα.

Είναι ωραίο το τρέξιμο, ξεχνιέσαι και ξεσπάς κιόλας! Εμένα μ'άρεσε το 1000αρι πάντως και ήμουν και καλή κάποτε!

methismeno_troufaki

# 15 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Captain_Jack_Sparrow

Πφφφ... εύκολο. Πέτρα στην χολή! Σε 3 μήνες θα φτάσεις 20 κιλά κάτω. Δοκιμασμένο σου λέω  

Επειδή τίποτα δεν σε βάζει πιο εύκολα στο τρυπάκι της δίαιτας από μια μικρή απειλή. 

Δεν είναι ο καλύτερος τρόπος παρακίνησης πάντως! 

PetrosGym

# 16 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από methismeno_troufaki

Είναι ωραίο το τρέξιμο, ξεχνιέσαι και ξεσπάς κιόλας! Εμένα μ'άρεσε το 1000αρι πάντως και ήμουν και καλή κάποτε!

Έλα!!! Έκανες 1000ρι? για πες μου χρόνο! εγώ μήκος, 100m και 200m. Είναι παράξενος ο στίβος κάθε μέρα προσπαθείς να κερδίσεις τον ίδιο σου τον εαυτό. 

Ναι είναι ωραίο ειδικά με μουσικούλα όταν τρέχεις όλα τα λεφτά, ξεχνιέσαι εντελώς.

methismeno_troufaki

# 17 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από PetrosGym

Έλα!!! Έκανες 1000ρι? για πες μου χρόνο! εγώ μήκος, 100m και 200m. Είναι παράξενος ο στίβος κάθε μέρα προσπαθείς να κερδίσεις τον ίδιο σου τον εαυτό. 

Ναι είναι ωραίο ειδικά με μουσικούλα όταν τρέχεις όλα τα λεφτά, ξεχνιέσαι εντελώς.

4.01 ο καλύτερος αλλά αν συνέχιζα θα τα πήγαινα πολύ καλύτερα γιατί γενικά είχα σχετικά σταθερό χρόνο γύρου. Έκανα κι άλλα 4 αλλά μόνο το 1000αρι μ'άρεσε.

Μουσικούλα δεν είχα, αλλά είχα την προπονήτρια να φωνάζει μελωδικά μελωδικά! 

PetrosGym

# 18 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από methismeno_troufaki

4.01 ο καλύτερος αλλά αν συνέχιζα θα τα πήγαινα πολύ καλύτερα γιατί γενικά είχα σχετικά σταθερό χρόνο γύρου. Έκανα κι άλλα 4 αλλά μόνο το 1000αρι μ'άρεσε.

Μουσικούλα δεν είχα, αλλά είχα την προπονήτρια να φωνάζει μελωδικά μελωδικά! 

4.01 για τι ηλικία μιλάμε? 

Ναι καταλαβαίνω τις φωνές, είχα και γω τις ανάλογες. Εννοούσα το τρέξιμο που είσαι μονος πας για 2 δεκάλεπτα πχ και φεύγεις, όχι προπονήσεις και πίεση, όχι τέτοια φάση.

methismeno_troufaki

# 19 στις 18/3/2014
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από PetrosGym

4.01 για τι ηλικία μιλάμε? 

Ναι καταλαβαίνω τις φωνές, είχα και γω τις ανάλογες. Εννοούσα το τρέξιμο που είσαι μονος πας για 2 δεκάλεπτα πχ και φεύγεις, όχι προπονήσεις και πίεση, όχι τέτοια φάση.

Στα 14-15, κάπου εκεί.

Άμα είναι για τρέξιμο εκτός προπόνησης κλπ πάντα ήθελα ή παρέα ή απόλυτη ησυχία, αναλόγως τον λόγο που είχα και πήγαινα για τρέξιμο.

kassandra1975

# 20 στις 18/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αναστασια. αν αποφασισες να κανεις διαιτα θα πρεπει να σου πω οτι θελει πολυ χρονο μεχρι να δεις θεαματικα αποτελεσματα.Εκεινο που κανουμε λαθος συνηθως ειναι να κανουμε μια διαιτα εξαντλητικη, να χασουμε κιλα αποτομα και μετα να τα ξαναπαρουμε διπλα.Ενα αλλο παλι ειναι οτι στερουμεθα διαφορα πραγματα και περιμενουμε μεσα σε ενα μηνα να χασουμε 20 κιλα...αυτο δεν γινεται..Ξεκινα με ενα καλο πρωινο, γαλα με κορν φλεικς...καφε με ζαχαρινη και 2 φρυγανιες..προσπαθησε οι μεριδες που τρως να ειναι μικρης ποσοτητας, χωρις πολλα ψωμια και μια σαλατουλα...περιορισε τα γλυκα και αντικατεστησε τα με γλυκα κουταλιου..εκει που θα ετρωγες 4 κομματια πιτσα φαε 2...μην στερεις απο τον εαυτο σου πραγματα..απλα οταν φας κατι που εχει περισσοτερες θερμιδες μετα προσπαθησε να φας κατι πιο ελαφρυ...αν δεν εχεις λεφτα για γυμναστηρια..ρωτησε μηπως εχει ο δημος της περιοχης σου δωρεαν ή κανε σπιτι σου μιση ωρα γυμναστικουλα...απλα βαλε προγραμμα και κανε το συστηματικα...για να σε παρηγοτησω καποτε ημουν 91 κιλα και εχω φτασει 78 μεσα σε ενα χρονο.ενα κιλο το μηνα ..και συνεχιζω για τα 68..αλλα εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου ..δεν εγκαταλειπω..γυμναζομαι καθημερινα και προσπαθω να τρωω υγιεινα οσο μπορω...θεληση χρειαζεται...καλη επιτυχια...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε