Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Πως καταλαβαίνουμε οτι κάποια είχε άστατη ζωή;

Επιλέξτε σελίδα: (1-30)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

naughtyM

# 21 στις 25/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
'Aρεσαν+: 0%

Ελα...Σοβαρά τώρα;

Και εξήγησε μου κάτι.
Το οτι η 28αρα που ειναι -κατα όλα τα υπολοιπα- σοβαρη, αξιοπρεπης, εχει τη δουλεια της, δε δινει δικαιώματα, περνας καλά μαζί της, είναι έξυπνη...αλλά έχει πάει με 40...

Πως ακριβως σε κάνει εσένα να αλλάξεις γνώμη;

40 άντρες άρα...τσούλα;

ή μήπως τελικά...αυτή η απελευθερωση μιας γυναίκας (γιατι για να πήγε με 40 ενώ δεν είναι τσουλα στη συμπεριφορα γενικα σημαίνει πως ειναι απελευθερωμενη κ απενεχοποιημενη οσον αφορα το σεξ) σας τρομάζει τόσο πολυ που με προφαση το "δεν ειναι για σπίτι" την κάνετε;

Καλά κοι΄τα...και η ιδέα το να σε συγκρίνει με άλλους (δοκιμασμένους) 40, πονάει.
Ακόμα χειρότερα όταν σίγουρα 1 το λιγότερο...θα ήταν καλύτερος. 

Αντρες 

Οπως κ να εχει...τσαμπα τυραννιέσαι. Ειναι μια πληροφορία...που δε θα μάθεις ποτε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Steve81

Οχι δε με νοιάζει για κάποιο λόγο ιδιαίτερο αλλά άμα καταλάβω οτι κάποια είναι 28 ας πούμε και έχει πάει με 40-50 ε δε θα την πάρω στα σοβαρά. Λογικό δέν είναι;

Αρέσει στα μέλη valerie, methismeno_troufaki

achinos

# 22 στις 25/3/2014
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από VLEMMA

...ο αλλος ειναι ωμος ρηχος και ηλιθιος ταυτοχρονα
ΕΝΩ λαχταρά ν' αγαπηθει γι' αυτο;;;

Απαντηση:

ΝΑΙ...(απο τις ερωτησεις του)

Δλδ, αν ο άλλος ΕΙΝΑΙ ωμος, ρηχός κ ηλίθιος ταυτόχρονα...εννοείς οτι δεν μπορεί νάχει την ΑΠΑΙΤΗΣΗ ν αγαπηθεί...γιαυτό;;;
Ασχημα νέα...ας μην τους το πούμε ακόμα...

Steve81

# 23 στις 25/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 72

Δε κάνει για σχέση εννοώ αν έχει πάει με 40-50. Αυτό αποδυκνύει το παρελθόν της. Δηλαδή πιστεύεται οτι υπάρχει άντρας που θα πάρει στα σοβαρά μια τέτοια κοπέλα; Δηλαδή μια στα 28 και να χει πάει με 50 δέν ερωτεύθηκε ποτέ; Δεν έκανε 2-3 σοβαρές σχέσεις; Και κάποια κοπέλα που έχει κάνει 2-3 σοβαρές σχέσεις και που έχει ερωτευθεί στη ζωή της αυτές τις 2-3 φορές μπορεί το μπές βγές έτσι στη ξέρα με μισό λόχο; Δε νομίζω να είναι φυσιολογικό απο μια κοπέλα και να μπορεί να το κάνει κάποια που στέκει κάπως.

achinos

# 24 στις 25/3/2014
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Steve81

Εγώ είμαι ηλίθιος;

Δεν πρέπει να κάνεις ερωτήσεις που ο άλλος μπορεί να σε καθορίσει μ ενα ναι η μ ένα όχι, λεμε...το ωμος κ το ρηχός...δεν το βλέπεις ε;

Αρέσει στα μέλη methismeno_troufaki, naughtyM

naughtyM

# 25 στις 25/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση

Φιλε Στηβ...είναι οσο φυσιολογικο ΔΕΝ μπορεις να φανταστεις. 
Αλλα θα το κανει η κοπελα που έιναι απελευθερωμενη κ απενεχοποιημένη- και αυτο δε την κάνει τσουλα αλλα συνειδητοποιημενη κ "εντάξει" με τον εαυτό της κ τις επιλογες της. Ασε που δεν αφορα το τι κ πως το κανει στο κρεβατι της κανέναν άλλον περα απο εκείνη.

Η κοπελα που γνωρίζεις κ ξέρεις ότι εχει κάνει μεχρι τα 27 της (πχ) 2 σοβαρες σχεσεις γυρω στα 4 χρονια η καθεμια... ξαφνικα μαθαινεις οτι ουσα single είχε 3 ταυτοχρονα...
Ωιμε συμφορα!

Δε της το χες ε;
Ειναι τσουλα; Δεν ειναι για σπιτι; Δεν ειναι για να τη παιρνεις στα σοβαρα; 

Σε παρακαλω...

Το παρελθον της στο οποιο "κουβαλαει" τον αριθμο 40 εσένα τι σου λέει; Οτι δεν ερωτευτηκε ποτε;
Μπορει να ερωτευτηκε.
Και αν δεν ερωτευτηκε γιατι δεν 'ετυχε (εγω προσωπικα ξερω αρκετους που δυστυχως ανηκουν σε αυτη τη κατηγορια) ειναι κατακριτεο;
Ο αριθμός είναι συμβολικός.
Και συνήθως δε χρησιμεύει σε τίποτα.

Ιδίως σα πληροφορία στους άντρες...αφού παθαίνετε πατατρακ και πληγώνεται ο περίφανος αντρικός σας εγωισμός...

Mystik_Male

# 26 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Σε καταλαβαίνω, Steve81.

Δεν μπορεί να ξέρει κανένας μας όμως με πόσους έχει πάει μια γυναίκα.

Μπορεί να έχει πάει με έναν και αυτός ο ένας να της έχει μάθει τόσα κόλπα, που δεν ξέρουν άλλοι 20 μαζί.

Μπορεί να έχει πάει με 50 και να είναι ανεπίδεκτη μαθήσεως...

Καμιά φορά, είναι φυσιολογικό να αναρωτιέται ο άντρας αν θα του φυτρώσουν τίποτα κέρατα στο κεφάλι με τη φόρα που έχει πάρει η μαντάμ που έχει πάει με 50 π.χ... 

Η μαγκιά όμως είναι να μπορέσεις να την κάνεις να ξεχάσει τους 50 πριν από σένα και να μηδενίσει το κοντέρ.

Από τη στιγμή που θα μπορέσεις να το κάνεις αυτό, θα' ναι δικιά σου για πάντα.

Αν μηδενίσει το κοντέρ, πολύ δύσκολα θα πάει με άλλον άντρα μετά από σένα.

Απόλαυσε τα κόλπα που έχει μάθει από τους άλλους, απογείωσέ την [όχι μόνο μία φορά, αλλά κάθε φορά με διαφορετικό τρόπο] και μη φοβάσαι απολύτως τίποτε.

...

...

[Αιδοιοθήρα, μη διαβάζεις αγόρι μου, θα σου ανέβει η πίεση από το θυμό!] 

Αρέσει στο μέλος alisida

Steve81

# 27 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος

Δε κατάλαβα απλά σε μένα αναφέρθηκε η κα; Γιατί κάναμε κάποιο διάλογο ή ήρθε να το παίξει έξυπνη;

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από achinos

Δεν πρέπει να κάνεις ερωτήσεις που ο άλλος μπορεί να σε καθορίσει μ ενα ναι η μ ένα όχι, λεμε...το ωμος κ το ρηχός...δεν το βλέπεις ε;

methismeno_troufaki

# 28 στις 26/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.540

Φίλτατε Στιβ που σε έχει φάει η περιέργεια να μάθεις, δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κερδίσεις εσύ αν ξέρεις ότι πήγε με 1, με 10 ή με 50 μέχρι τα 28 της. Θα σου θέσω λοιπόν μερικά ερωτήματα κι αφού μου τα απαντήσεις και μπορέσω να καταλάβω τι ακριβώς σκέφτεσαι θα σου απαντήσω και στην αρχική σου ερώτηση.

Θα την κρίνεις με βάση το τι έκανε πριν σε γνωρίσει ή με βάση τον άνθρωπο που βλέπεις τώρα μπροστά σου? Κι αυτό που βλέπεις τώρα εσένα σε ικανοποιεί? Σ'αρέσει? Σε κάνει χαρούμενο? Αν η απάντηση είναι ναι σ'αυτά τα ερωτήματα ποιος ο λόγος να ψάξεις τι συνέβη πριν σε γνωρίσει?
Μήπως θα έπρεπε να αναρωτιέσαι γιατί δεν θεωρείς "φυσιολογικό" κάποιο αριθμό ερωτικών συντρόφων και βάζεις όριο σ'αυτό? Δες την κατάσταση από την άλλη πλευρά για λίγο... Εσένα θα σου άρεσε να σε κρίνει κάποια με το σκεπτικό "ααα πήγε με πολλές, δεν είναι φυσιολογικό" ή αντίστροφα "ααα πήγε με λίγες, κάτι δεν πάει καλά" και να σε απορρίψει μόνο γι'αυτό το λόγο?

Steve81

# 29 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος

Τι να λέμε τώρα, κοπέλα που έχει πάει με 50 plus έχει πάθει συναισθηματική κένωση και προφανώς κάποιο θέμα έχει. Προσωπικά δε το θεωρώ υγιεί σεξουαλική ζωή για μια κοπέλα και για να ξεχάσει τους υπόλοιπους 50 και να κολλήσει συναισθηματικά με κάποιον ακατόρθοτω. Γνωρίζω τέτοια κοπέλα και δε μπορεί να κάνει σχέση πάνω απο 5 μήνες, ξενερώνει και βγάζει τον άλλον ανίκανο, ανήμπορο να τη κάνει να νιώσει πράγματα. 

VLEMMA

# 30 στις 26/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οταν ανταμωνεσαι μ' ενα ανθρωπινο πλασμα
που σου κινα το ενδιαφερον για ζ ω η ...

κι αρχιζεις να οπλιζεσαι
και να πυροβολεις μ' ερωτησεις βουλιμικου-ποσοτικου στυλ...
μαλλον μου κανεις για  συγχυσμενος -απλοϊκος-φουκαρας
που θα "μ ε τ ρ ά"..βαρεμαρες ...αρες-μαρες...

υ.γ.

σ' ενδιαφερει...
π.χ.αν εχει διαβασει 30-40- ή 50 βιβλια
πριν σε γνωρισει;;;

Steve81

# 31 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος

Απάντησα σε αυτό, μια κοπέλα που έχει πάει με πολλούς δε μπορεί να κάνει σχέση γιατί έχει τέτοιο συναισθηματικό κενό απο το μπές βγές που έχει μόνιμα το αίσθημα του ανικανοποίητου. Γνωρίζει άντρες που είναι διατεθημένοι να της δώσουν και ξαφνικά κάνει στροφή οτι δε μπορεί να νιώσει και οτι φταίνε οι άλλοι για αυτό. Δε μιλάω με θεωρείες αλλά για συμβάντα μέσα απ τη ζωή.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από methismeno_troufaki

Φίλτατε Στιβ που σε έχει φάει η περιέργεια να μάθεις, δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κερδίσεις εσύ αν ξέρεις ότι πήγε με 1, με 10 ή με 50 μέχρι τα 28 της. Θα σου θέσω λοιπόν μερικά ερωτήματα κι αφού μου τα απαντήσεις και μπορέσω να καταλάβω τι ακριβώς σκέφτεσαι θα σου απαντήσω και στην αρχική σου ερώτηση.

Θα την κρίνεις με βάση το τι έκανε πριν σε γνωρίσει ή με βάση τον άνθρωπο που βλέπεις τώρα μπροστά σου? Κι αυτό που βλέπεις τώρα εσένα σε ικανοποιεί? Σ'αρέσει? Σε κάνει χαρούμενο? Αν η απάντηση είναι ναι σ'αυτά τα ερωτήματα ποιος ο λόγος να ψάξεις τι συνέβη πριν σε γνωρίσει?
Μήπως θα έπρεπε να αναρωτιέσαι γιατί δεν θεωρείς "φυσιολογικό" κάποιο αριθμό ερωτικών συντρόφων και βάζεις όριο σ'αυτό? Δες την κατάσταση από την άλλη πλευρά για λίγο... Εσένα θα σου άρεσε να σε κρίνει κάποια με το σκεπτικό "ααα πήγε με πολλές, δεν είναι φυσιολογικό" ή αντίστροφα "ααα πήγε με λίγες, κάτι δεν πάει καλά" και να σε απορρίψει μόνο γι'αυτό το λόγο?

methismeno_troufaki

# 32 στις 26/3/2014
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.540

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Steve81

Απάντησα σε αυτό, μια κοπέλα που έχει πάει με πολλούς δε μπορεί να κάνει σχέση γιατί έχει τέτοιο συναισθηματικό κενό απο το μπές βγές που έχει μόνιμα το αίσθημα του ανικανοποίητου. Γνωρίζει άντρες που είναι διατεθημένοι να της δώσουν και ξαφνικά κάνει στροφή οτι δε μπορεί να νιώσει και οτι φταίνε οι άλλοι για αυτό. Δε μιλάω με θεωρείες αλλά για συμβάντα μέσα απ τη ζωή.

Μιλιάς για την κοπέλα που γνωρίζεις και λες ότι δεν μπορεί να κάνει σχέση πάνω από 5 μήνες. Αυτό πιστεύεις ότι θα συμβεί και στη δική σου περίπτωση με την κοπέλα που σε ενδιαφέρει? Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι στο κάτω κάτω.

Απάντησέ μου και στο παρακάτω αν μπορείς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από methismeno_troufaki

Δες την κατάσταση από την άλλη πλευρά για λίγο... Εσένα θα σου άρεσε να σε κρίνει κάποια με το σκεπτικό "ααα πήγε με πολλές, δεν είναι φυσιολογικό" ή αντίστροφα "ααα πήγε με λίγες, κάτι δεν πάει καλά" και να σε απορρίψει μόνο γι'αυτό το λόγο?

Seahorse-and-Bliss

# 33 στις 26/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Την

ρωτάμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Steve81

Οχι απο περιέργεια και μόνο αν μπορούμε να το καταλάβουμε και πώς;

Αρέσει στο μέλος alisida

Steve81

# 34 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος

Απο 2-3 γραμμές σε ένα φόρουμ για ότι θές μπορώ να σου κάνω, δε μπήκα να το παίξω κάτι το άπιαστο, ένας απλός άνθρωπος είμαι με χαλαρή διάθεση τη δεδομένη στιγμή. Δηλαδή θα πρέπει να ακονίζω πολύ τη σκέψη μου για να συμμετέχω σε αυτό το φόρουμ έ; Αλλιώς κινδυνεύω να είμαι όλα αυτά; Ψυχογράφημα πρέπει να περάσω απο εδω μέσα; Τι σημαίνει ερωτήσεις βουλιμικού-ποσοτικού στυλ; Αφού με θεωρείς ηλίθιο μου τα πετάς έτσι επιστημονικά; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από VLEMMA

Οταν ανταμωνεσαι μ' ενα ανθρωπινο πλασμα
που σου κινα το ενδιαφερον για ζ ω η ...

κι αρχιζεις να οπλιζεσαι
και να πυροβολεις μ' ερωτησεις βουλιμικου-ποσοτικου στυλ...
μαλλον μου κανεις για  συγχυσμενος -απλοϊκος-φουκαρας
που θα "μ ε τ ρ ά"..βαρεμαρες ...αρες-μαρες...

υ.γ.

σ' ενδιαφερει...
π.χ.αν εχει διαβασει 30-40- ή 50 βιβλια
πριν σε γνωρισει;;;

Αρέσει στο μέλος alisida

naughtyM

# 35 στις 26/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση

Οποτε μαλλον η κοπέλα αυτη που γνωρίζεις που μπορεις οντως να έχει συναισθηματικά κολλήματα για να μη μπορεί να προχωρ΄ήσει σε σχεση μεγαλύτερη των 5 μηνών είναι το σημείο αναφοράς σου για κάθε άλλη κοπέλα που έχει πάει με ένα σεβαστό αριθμό αντρών;

Και τι είναι ακριβως για σένα η συναισθηματική κένωση; (αυτο που όλοι είμαστε ψυχολογοι, ψυχιατροι, ειδικοι πως με αρέσει).
Και πως προκύπτει δλδ...

Πως μαντεύεις και "προβλέπεις" το μέλλον με μια τέτοια κοπέλα.
Γιατί σίγουρα...στη σκέψη "Εχει πάει με 50." Συνεχιζεις με το...|" αρα δεν είναι σοβαρή. Αρα και με μένα δε θα πάει σοβαρά. Αρα δεν είναι για μένα. Αρα ούτε εγω πρέπει να τη πάρω σοβαρά".

Το θέμα δεν το έχει η κοπέλα που πήγε με 20, 30...ή όσους παραπάνω...γιατί γουσταρε κάθε φορά. γιατί το βίωνε κ το ευχαριστιόταν με τέτοιο τρόπο που εσάς τους άντρες σας τρομάζει.
Το θέμα το έχουν εκείνοι που θεωρούν μια γυναίκα που έχει πάει με "πολλούς" ή περισσότερους απο το μεσο όρο, "μη-φυσιολογική" και φυσικά "οχι σοβαρή".

Αλλά εγώ να ξαναρωτήσω...

Ηταν απλή περιέργεια η ερώτηση σου ε; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Steve81

Τι να λέμε τώρα, κοπέλα που έχει πάει με 50 plus έχει πάθει συναισθηματική κένωση και προφανώς κάποιο θέμα έχει. Προσωπικά δε το θεωρώ υγιεί σεξουαλική ζωή για μια κοπέλα και για να ξεχάσει τους υπόλοιπους 50 και να κολλήσει συναισθηματικά με κάποιον ακατόρθοτω. Γνωρίζω τέτοια κοπέλα και δε μπορεί να κάνει σχέση πάνω απο 5 μήνες, ξενερώνει και βγάζει τον άλλον ανίκανο, ανήμπορο να τη κάνει να νιώσει πράγματα. 

Mystik_Male

# 36 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Steve81

Τότε, φίλτατε, δεν της φταίει κανένας άντρας.

Το θέμα το έχει με τον εαυτό της και μόνο με αυτόν.

Κανένας δε θα μπορέσει να γεμίσει το κενό που αισθάνεται και οποιεσδήποτε προσπάθειες είναι μάταιες.

Προσωπικά, όσο και να μου άρεσε μια τέτοια κοπέλλα, θα την απέφευγα.

Steve81

# 37 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος

Ο τρόπος που έχουμε λειτουργήσει στις σχέσεις μας και το παρελθόν μας μας ορίζει για το πώς θα είμαστε στις επόμενες σχέσεις μας. Εδω σου λένε επιστήμονες οτι καθορίζετε ακόμα και απο τα παιδικά μας χρόνια και δέ θα σημαίνει τίποτα μια γυναίκα να έχει πάει με πάρα πολλούς; Επίσης ούτε για έναν άντρα το θεωρώ φυσιολογικό και οτι θα μπορεί να σταθεί σε επίπεδο σχέσης άμα μπορεί και καταφέρνει να πηγαίνει με πολλές. Το ιδιο και αυτός, τη γυναίκα την εκλαμβάνει σαν ένα δοχείο για άδειασμα τον ορμών του και όχι σαν αλληλοκάλυψη συναισθημάτων και μοίρασμα της ζωής του μαζί της. Η σεξουαλική ζωή που κάνει ο καθένας δείχνει και άν είναι ικανός να χτίσει μια σχέση με γερά θεμέλια. Ετσι το βλέπω προσωπικά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από methismeno_troufaki

Μιλιάς για την κοπέλα που γνωρίζεις και λες ότι δεν μπορεί να κάνει σχέση πάνω από 5 μήνες. Αυτό πιστεύεις ότι θα συμβεί και στη δική σου περίπτωση με την κοπέλα που σε ενδιαφέρει? Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι στο κάτω κάτω.

Απάντησέ μου και στο παρακάτω αν μπορείς.

Steve81

# 38 στις 26/3/2014
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος

Αρα μήπως καμιά φορά είναι καλό να ξέρουμε με πόσους έχει πάει κάποια; Οι εμπειρίες της ζωής μιλάνε απο τέτοιες περιπτώσεις γυναικών οτι δε μπορούν να σταθούν για πολύ με κάποιον. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Mystik_Male

Τότε, φίλτατε, δεν της φταίει κανένας άντρας.

Το θέμα το έχει με τον εαυτό της και μόνο με αυτόν.

Κανένας δε θα μπορέσει να γεμίσει το κενό που αισθάνεται και οποιεσδήποτε προσπάθειες είναι μάταιες.

Προσωπικά, όσο και να μου άρεσε μια τέτοια κοπέλλα, θα την απέφευγα.

naughtyM

# 39 στις 26/3/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση

Το οτι "το βλεπεις έτσι προσωπικα" δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.

Φυσικά και το παρελθόν μας μπορεί να καθορίσει το μέλλον μας.
Σκεφτεσαι καθόλου το ενδεχόμενο της μαθησης απο τα προηγούμενα λάθη;
Δεν είναι απαραίτητο να επαναλβάνουμε τα λάθη μας. Αν ήταν βέβαιο...τότε η ανθρωπότητα θα είχε αφανίστει.

Επίσης...το "καθορίζομαι" δεν αφορά οριστική κατάσταση.
Οτιδήποτε πάνω μας επιδέχεται βελτίωσης-εφόσον το θέλουμε κ ζούμε μέσα σε ένα υποστηρικτικό πλαίσιο.

Αν γνωρίζεις αυτή τη γυναίκα και σου αρέσει...αλλά παρόλα αυτα, την κρίνεις μόνο στην ιδέα να έχει πάει με έναν μεγαλύτερο αριθμό αντρών απο αυτόν που έχεις ως "ανεκτό" εσύ στο μυαλό σου...τότε για μένα σα γυναίκα, εσύ είσαι το πρόβλημα και όχι οι 40 άντρες στη "πλατη" της καλής σου.

Είναι προσωπικο δεδομένο. Δε μας καθορίζει δε μας διαμορφώνει κ σίγουρα δε μας χαρακτηριζει.
Αφορά εκείνη κ μόνο εκείνη.

Ακόμα και αν στο δρόμο φανεί ότι μπορεί να έχει προσωπικα, συναισθηματικα κωλύματα...να είσαι σίγουρος ότι θα τα δεις απο άλλα πραγματα. . . και όχι τον άριθμο 40.

Αυτά είναι οι δικαιολογίες για να καλύψετε τη δική σας ανασφάλεια και το δικό σας κόμπλεξ.

Και αυτό...

Η σεξουαλική ζωή που κάνει ο καθένας δείχνει και άν είναι ικανός να χτίσει μια σχέση με γερά θεμέλια.

Ελπίζω να μη το πιστεύεις πραγματικά...
Οσον αφορά το χτισιμο μιας σχέσης...να θυμάσαι πάντα...πως θέλει 2 άτομα,2 μυαλά, 2 καρδιες, τεσσερα χέρια. 
Αν η δουλειά...γίνεται απο τον έναν...θα μείνει κ μισή και φυσικά στο τέλος παρατημένη.
Και αυτος ο ένας μπορεί κάποτε να είσαι κ εσυ... και ας ήταν η  σεξουαλική σου ζωή "φυσιολογική" κα μέσα σε "ανεκτα" πλαίσια κ όρια. 

Αρέσει στο μέλος alisida
Don't forget to fall in love with yourself first...

tzoulia59

# 40 στις 26/3/2014
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

τι τα θελες στηβ...

το φορουμ ειναι γυναικοκρατουμενο κι επεσαν οι γυναικες να σε φανε ...
ελα... τον αριθμο ποτε δεν θα τον μαθεις ας μη γελιομαστε ...
καταλαβαινεις αν η αλλη ειναι εμπειρη η οχι ...
αλλα κι αυτο σχετικο ειναι ...
μπορει να εχει ταλεντο στ αλματα ...
ειχα μια συναδελφο στα 48 ...μια μερα μου λεει εχω παει με 100 αντρες μεχρι τωρα ...
καμια κακη εντυπωση δεν μου εκανε ...
γιατι εβλεπα πως συμπεριφεροταν ...
ηταν σοβαρη ...στο γραφειο ...εργατικη...
ειχε παντρευτει 8 μηνες ...και χωρισε ...
και τα προσωπικα της στη δουλεια δεν τα ηξερε κανεις...
αφου καναμε πιο στενη παρεα ...καταλαβα πως λειτουργουσε ...
θα πω ενα παραδειγμα για να γινει κατανοητο ,..
περναγε καιρος κι ειχε να κανει ενα χρονο σεξ ...ηταν μονη χωρις καμια αλλη σχεση ...
τυχαινε να γνωρισει καποιον ας πουμε ...
εκανε σεξ απο την πρωτη βραδια ...απο  βιολογικη αναγκη ...
δεν την ενδιεφερε αν ο αντρας την κακοχαρακτηριζε ...και αν μετα εξαφανιζοταν ...
κι επειδη οι αντρες αν τους κατσεις απο την πρωτη φορα σε θεωρουν ευκολη ετσι συνεβαινε και σ αυτη ...
καπως ετσι μεσα σε 3 χρονια που καναμε παρεα ηξερα 3 περιπτωσεις ...
 οι αντρες αυτοι μεσα σε κανα 2 συναντησεις εξαφανιζοντουσαν ...
δηλαδη μετα απο αυτες τις αποτυχημενες σχεσεις επρεπε  να μονασει ...
 οι  καραγκιοζηδες στην πιατσα περισευουν ..
μαζι της ημουν και ολα καλα ...και οτα αγαπουσε ηταν σπαθι και αφοσιωμενη ...
αλλα αυτη αυτο γουσταρε ...λειτουργουσε πιο πολυ με τις αναγκες της ...
εφ οσον σχεση δεν ειχε σταθερη ποιον απατουσε; 
την κοινωνια; 
ελα μην τρελαθουμε τωρα ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-30)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.