Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τί θέλει από εμένα? Πως θα το μάθω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

cherry1986

# 1 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 18
'Aρεσαν+: 0%

Τί θέλει από εμένα? Πως θα το μάθω?

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Εδώ και κάποια χρόνια διαβάζω τις ιστορίες σας, αλλά αυτή τη φορά βρίσκομαι εδώ ως νέο μέλος για να μοιραστώ μαζί σας τη δική μου εμπειρία και φυσικά ζητώ τη γνώμη σας, όποια και αν είναι αυτή, σε αυτό που με απασχολεί... Ας πάρω τα πράγματα από την αρχή... Είμαι 28 ετών και τυγχάνει να είμαι μέλος κάποιου συλλόγου, ο οποίος συνεργάζεται αρκετά με έναν ακόμη σύλλογο... Εκείνος είναι 30 ετών, παλαιότερο και πιο ενεργό μέλος του άλλου συλλόγου. Τον γνώριζα εξ αποστάσεως, αλλά δεν είχε δοθεί η ευκαιρία να αναπτύξω κάποια ιδιαίτερη επικοινωνία μαζί του. Πρόκειται για ένα άτομο που προσωπικά δεν μου είχε περάσει απαρατήρητο και θα έλεγα ότι με είχε ενθουσιάσει η γενικότερη παρουσία του (δεν εννοώ την προσωπική του εμφάνιση). Πριν από περίπου τρεις εβδομάδες, έτυχε να βρεθούμε στον ίδιο χώρο με αφορμή την κοινή προετοιμασία μιας εκδήλωσης. Χαμογελαστός, εύθυμος, αλλά και συγχρόνως χαμηλών τόνων... Γνώριζα το όνομά του αλλά δεν έτυχε να συστηθώ με τον ίδιο... Ώσπου την ημέρα της εκδήλωσης, στο χώρο του δικού τους συλλόγου και πριν ακόμη αρχίσει να καταφθάνει ο κόσμος, μου απευθύνεται με το όνομά μου και με ρωτάει εάν θέλω να μου φτιάξει έναν καφέ. Πάγωσα η αλήθεια είναι... δεν το περίμενα... μέχρι χθες δεν μιλούσαμε... Καθόλη τη διάρκεια της εκδήλωσης ήταν χαμογελαστός μαζί μου και μάλιστα επεδίωκε συνομιλία σε σχέση με τους συλλόγους μας... Εγώ ήμουν χαμογελαστή και φιλική από την πλευρά μου. Το απόγευμα της ίδιας ημέρας μου στέλνει αίτημα φιλίας στο facebook... Για να είμαι ειλικρινής, μέσα μου πίστευα ότι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε, ίσως επειδή το ήθελα κιόλας, όχι τόσο άμεσα βέβαια... Το αποδέχομαι χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Επί μία εβδομάδα έκανε like σε ότι ανέβαζα στο προφίλ μου, το ίδιο κι εγώ άλλωστε... ώσπου μου στέλνει ένα προσωπικό μήνυμα σχετικά με τα post μου... προσωπικά βρήκα ότι ήταν ένας λόγος για να αποκτήσει περαιτέρω επικοινωνία μαζί μου, μια αφορμή για συζήτηση... Φτάσαμε εκείνο το πρωινό να μιλάμε επι 2,5 ώρες... για διάφορα θέματα... Επί 2 εβδομάδες τώρα μιλάμε περίπου 3 φορές την ημέρα, με ανάλαφρο φιλικό ύφος από την πλευρά μου τουλάχιστον, το ίδιο και απο εκείνον εάν μπορώ να το ερμηνεύσω σωστά... όλα αυτό το διάστημα μου έχει μιλήσει πολύ ανοιχτά για προσωπικά του θέματα, την οικογένειά του, προβλήματα που τυχον αντιμετωπίζει, την καθημερινότητα του, που ήταν , με ποιον βγήκε, που πήγε, πόση ώρα έμεινε... Εγώ απο τι δικη μου πλευρα δεν ?ανοιχτηκα? αρκετα διοτι δεν παυει να ειναι καποιος που δεν το γνωριζω καλα! Αντίθετα εκείνος, ήταν πολύ ευθής και ανοιχτός μαζί μου... μου μίλησε για το ότι είναι πολύ διστακτικός και ντροπαλός στις σχέσεις του με το άλλο φύλο, ενώ χαρακτηριστικά μου είπε πως όσες φορές προσπάθησε να κάνει κάτι με κάποια κοπέλα, δεν του ?έβγαινε?... Κατά τις συζητήσεις μας, σε κάποια σημεία μου προβάλει έντονα τη συμφωνία των δικών του απόψεων με τις δικές μου... Μάλιστα σε ένα θέμα που του παρουσιάστηκε και έπρεπε να πάρει κάποιααπόφαση, τι συζήτησε πρώτα με εμένα! Έτσι μου είπε τουλάχιστον...Όλες τις φορές που μιλήσαμε, αυτό έγινε με δική του πρωτοβουλία... Για παράδειγμα, κάθε μέρα το πρωί που είναι στη δουλειά του, μου στέλνει μήνυμα, καλημέρα τι κάνεις? Γενικότερα μια στενή επικοινωνία αυτό το σύντομο χρονικό διάστημα... Εγώ από την πλευρά μου,φυσικά και χαίρομαι πολύ γι αυτό που συμβαίνει, με ενδιαφέρει να μάθω το κάτι παραπάνω για εκείνον και πλέον περιμένω πότε θα μου στείλει μήνυμα! Ξέχασα να αναφέρω πως σε κάποια από τις συζητήσεις μας και μιλώντας για έναν κοινό γνωστό μας που ανοίγει εστιατόριο, μου ανέφερε πως όταν θα είναι έτοιμο θα πάμε... Με προβληματίζει η συμπεριφορά του... Για ποιον λόγο έχει αυτή την στενή επικοινωνία μαζί μου? Τί επιδιώκει? Τι θέλει από εμένα? Γιατί δεν μου προτείνει να βγουμε να τα πουμε απο κοντά, για εναν καφέ και συνομιλεί μονάχα μεσω facebook? Αυτές τις δυο εβδομάδες δεν έτυχε να συναντηθούμε από κοντά, πχ σε κοινό χώρο..Να σημειώσω ότι δεν ειναι δεσμευμένος. Πραγματικά, δεν ξέρω τι στάση να κρατήσω... Προβληματίζομαι γιατί με ενδιαφέρει ως άτομο αλλά δεν γνωρίζω εκείνος τι θέλει! Και ως πότε θα συνεχίζεται αυτη η κατάσταση... Περιμένω τη γνώμη σας!

IM____

# 2 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι να θέλει ρε Τσέρι; Να κάνει ερωτική σχέση μαζί σου θέλει. Το θέμα όμως είναι ότι φαίνεται κάπως συνεσταλμένος και πιθανόν ν' αργήσει να πάρει μπρος, ή μπορεί να μην ενεργήσει σωστά ή ακόμη χειρώτερα να μείνει στο μπλα μπλα.

aladdin30

# 3 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Γεια σου τσερυ. Οκ λοιπον μιλατε με τον 30ρη καθημερινα στο φβ. Εξω βρισκοσαστε? Καμμια βολτα εχετε παει ειτε με αφορμη τους συλλογους ειτε για για βολτα οι 2 σας?

achinos

# 4 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Μόλις πλησιάσει στα δεκαπέντε εκατοστά...κ νάναι κ νύχτα κ νάστε κ μόνοι σας...άρπαξέ τον...μερικοί είναι πολύ comme il faut...στα εισαγωγικά...ε κι άμα δεν τραβήξει...τουλάχιστον θα ξέρεις αν μπορεί...τι είχες, τι έχασες...

dr_Veneno

# 5 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και αυτός να σε γνωρίσει καλύτερα θέλει. Απλά είναι από τους τύπους που το πάνε λαου λαου. Καμιά φορά και οι άντρες θέλουν να νιώσουν πρώτα οικειότητα

athina1975

# 6 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλατε ωρες στο facebook...σου εχει ανοιχτει ποιος ειναι..σου λεει τι κανει την καθε στιγμη..σε ρωταει για σημαντικες αποφασεις...με το καλημερα στελνει μηνυμα πρωτα σε σενα...εσυ απο την αλλη εισαι στρειδι..κρατας επιφυλαξεις κλπ...και μετα αναρωτιεσαι κιολας τι θελει απο σενα...τι να θελει..ο ανθρωπος ερωτευμενος ειναι..αλλα βλεπει ποσο κρυα εισαι και δισταζει ...για ζεστανε λιγο την καρδια σου..πες του κανενα τρυφερο γλυκολογο κι εσυ να του δωσεις λιγο θαρρος και θα δεις μετα...ολα θα αλλαξουν!

athina1975

# 7 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από dr_Veneno

Και αυτός να σε γνωρίσει καλύτερα θέλει. Απλά είναι από τους τύπους που το πάνε λαου λαου. 

το λαου λαου μου αρεσει..μιλανε δεκα ωρες στο fb,δεν εχουν αφησει θεμα για θεμα...οσες φορες μιλανε ειναι με δικη του πρωτοβουλια..η κυρια τον εχει ψιλογραμμενο να το πω;;? ανθρωπος ειναι καψουρης κι αυτη ακομα αναρωτιεται...

dr_Veneno

# 8 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από athina1975

το λαου λαου μου αρεσει..μιλανε δεκα ωρες στο fb,δεν εχουν αφησει θεμα για θεμα...οσες φορες μιλανε ειναι με δικη του πρωτοβουλια..η κυρια τον εχει ψιλογραμμενο να το πω;;? ανθρωπος ειναι καψουρης κι αυτη ακομα αναρωτιεται...

έτσι, έτσι...

MiltosRNLI1930

# 9 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Μη μου πεις οτι τις συναντησεις των συλλογων σας στα σταδια τις διοργανωνει ο Παναγιωτακης !

40podarousa

# 10 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 386

αν περασουν αλλες 15 μερες και δεν προτεινει καφε...ξεχνα το

Μπορει να μην θελει και τιποτα...απλα του αρεσες αλλα για καποιο λογο δεν θελει να κανει κατι.

μπορει να μην παιζει κατι αλλο και να του αρεσει να φλερταρει

μπορει ομως να ειναι συνεσταλμενος και να περιμενει απο σενα...

αν και οσες παρομοιες ιστοριες μου εχουν τυχει ποτε δεν πετυχαν!! ο αντρας που θελει και μπορει το προχωραει

Αρέσει στο μέλος mersias62

KLELIA22

# 11 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ρε παιδγια...

2 εβδομαδες...

δεν μιλανε .. 2 μηνες!

μπορει να χει καποιες υποχρεωσεις... να μην εχει λεφτα ..  χιλια δεκα... 

αν γινει μηνας και δεν... να πανικοβληθουμε...

να πανικοβληθουμε...

υγ. Λαου λαου..και στο Χαριλαου!

aladdin30

# 12 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

τσερυ, προτεινε του εσυ μια εξοδο στο χαλαρο. αν μενει κοντα να σε προτεινω ακριβως πως θα το φερεις. ουτε λεφτα χρειαζονται ουτε πολυ χρονο να εχει. παιζει βεβαια να σε βλεπει φιλικα και να το χεις παρεξηγησει. αλλα αμα προτεινεις εσυ θα δειξει. και χασου και λιγο απ το φβ, μην εισαι παντα διαθεσιμη.

Tonia35

# 13 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από cherry1986

..Να σημειώσω ότι δεν ειναι δεσμευμένος.

Αυτο...είναι σίγουρο...;;;

cherry1986

# 14 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Καλημέρα! Για αρχή σας ευχαριστώ που ανταποκριθήκατε τόσο άμεσα! Το πρώτο πράγμα που πέρασε απο το μυαλό μου όντας εκείνος συνεσταλμένος, είναι να θέλει πρωτα να αποκτήσει κάποια οικειότητα μαζί μου, γι αυτό και οι αρκετες συζητήσεις μας! Το βρίσκω πολύ καλό, γιατί κάτι τετοιο βοηθά σημαντικά και εμένα... κι εγώ ως άνθρωπος δεν είμαι ιδιαιτέρως εκφραστική, πόσο μάλλον όταν ο άλλος με ενδιαφέρει! Ένας λόγος παραπάνω να μπλοκάρω! Τι θα μου προτείνατε να κάνω ώστε να πάω τις συζητήσεις μας ενα βήμα παραπέρα... Το γεγονός ότι ανταποκρίνομαι στα μηνύματα του, είναι ένα πρώτο στοιχείο θετικής στάσης μου απέναντί του... Και φαντάζομαι ότι θα το χει καταλάβει... Διαφορετικά δεν θα ασχολιόμουν καν.. Τι θα μπορούσα να κάνω ώστε να τον ξεμπλοκάρω? Με ποιον τρόπο να δείξω παραπάνω το ενδιαφέρον μου... Θέλω να του δώσω το χρόνο ώστε να δει πως θα συνεχίσει να κινείται... Από ό,τι μου έχει πει, αναφορικά με τις σχέσεις του με τις γυναίκες, εάν δει ότι η άλλη πλευρά ενδιαφέρεται, το προχωράει... Πως θα μπορούσα να χειριστώ την κατάσταση? Με ποιον τρόπο να δείξω το ενδιαφέρον μου?

cherry1986

# 15 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Alladin30, μου χει περάσει από το μυαλό και η δική σου εκδοχή... ότι μπορεί απλά να θέλει μια φίλη για να συζητάει! Και αυτό που μου λες για το facebook, θα το τηρήσω! Εννοείς να μην ανταποκρίνομαι στα δικά του προσωπικά μηνύματα ή γενικότερα να μην ανανεώνω το προφίλ μου? Για τη βόλτα που μου προτείνεις, θα προτιμούσα να μου κάνει εκείνος την πρόταση... Δεν ξέρω πως ακούγεται αυτό...

Tonia35 , ναι είναι σίγουρο πως δεν ειναι δεσμευμένος...

Seahorse-and-Bliss

# 16 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σα δε ντρέπεσαι !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MiltosRNLI1930

Μη μου πεις οτι τις συναντησεις των συλλογων σας στα σταδια τις διοργανωνει ο Παναγιωτακης !

tanton-

# 17 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 67 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.862

Δεν καταλαβαίνω

Μιλάτε κάθε μέρα με τις ώρες στο φουμπου

Στέλνει κάθε μέρα πρώτα σε σένα καλημέρα στον λογαριασμό σου
Σου προσθέτει ad και  like σε ότι γράφεις

Τι άλλο μπορεί να θέλεις;
Πόσο πιο σοβαρή μπορεί να ναι μια σχέση;

cherry1986

# 18 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Καλημέρα tanton! Μήπως ερμηνεύω λάθος τα "μηνύματα" που μου στέλνονται και απλά θέλει μια φίλη για να συζητάει? Εκεί είναι ο ενδοιασμός μου... Δεν είμαι άνθρωπος που με την πρώτη βγάζει εύκολα συμπεράσματα...

Tonia35

# 19 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από cherry1986

Να σου πω βρε cherry...

Επειδη εγω με αυτα τα fb...ad...like...κλπ...δεν τα παω καλα...

και μου φουντωνουν και οι αλλεργιες μου...

δεν του ζητας να πατε για ενα καφέ...να τελειώνουμε;;;...και μετα... βλέπεις πως πάει...!

cherry1986

# 20 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Tonia35 προτείνεις να του πω εγώ για καφέ? Γιατί η αλήθεια είναι ότι περίμενα να δω εκείνος πως θα το χειριστεί... εαν δηλαδη θέλει μόνο facebook ή θε επιδιώξει και συνάντηση απο κοντά...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε