Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τί θέλει από εμένα? Πως θα το μάθω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

lovable1

# 21 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%

Εγώ νομίζω ότι το ενδιαφέρον του είναι ερωτικό όμως επειδή αυτός είναι λίγο συνεσταλμένος και σε συνδυασμό με σένα που κρατάς επιφυλάξεις και δεν ανοίγεσαι εύκολα, η κατάσταση εξελίσσεται αργά.

Απ' ότι κατάλαβα αυτός έχει κάνει αρκετές κινήσεις και εσύ αν όχι καμία, έχεις κάνει μάλλον πολύ λιγότερες. Άρχισε να του μιλάς εσύ πρώτη για να του περάσεις το μήνυμα ότι κι εσύ ενδιαφέρεσαι και δείξε του με τρόπο και με διάφορες έμμεσες εκφράσεις ότι σε ελκύει σαν άνθρωπος.

Και ξέρεις... 

δεν είναι κακό να του προτείνεις εσύ για καφέ αφού το θέλεις κι εσύ. 

aladdin30

# 22 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Tonia35

Αυτο...είναι σίγουρο...;;;

Αμεσως το μυαλο σου στο κακο να παει!:-P μη δεις ζευγαρι να στεριωνει, εκει το νου σου στο πονηρο! Ντετεκτιβ επαγγελεσαι???

aladdin30

# 23 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

τσερυ στο συλλογο βρισκοσαστε ενδιαμεσα απο τοτε που σου κανε τον καφε? εαν ναι πως τον βλεπεις εκει, τι σε λεει? για εξοδο θα μπορουσες να προτεινεις κατι που να μη φαινεται σαν ραντεβου, αλλα πρεπει να μενει κοντα. Αν δε θελεις τοτε πρεπει να το δειξεις λεκτικα στις συνομιλιες, καντου κανενα κοπλιμεντο ας πουμε εμφανισιακο, για το γελιο του κλπ.

Tonia35

# 24 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από aladdin30

Ντετεκτιβ επαγγελεσαι???

ΕΥΠ...!!!

Ακομα χειροτερα...!!!

achinos

# 25 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από cherry1986

Καλημέρα tanton! Μήπως ερμηνεύω λάθος τα "μηνύματα" που μου στέλνονται και απλά θέλει μια φίλη για να συζητάει? Εκεί είναι ο ενδοιασμός μου... Δεν είμαι άνθρωπος που με την πρώτη βγάζει εύκολα συμπεράσματα...

Αυτά τα απλά μια φίλη να συζητάει...δεν παίζουν στον πραγματικό κοσμο...θα στο πει μόνο αν αποφασίσει οτι δεν του αρέσεις,  όποιον κ να ρωτήσεις θα στο επιβεβαιώσει...

aladdin30

# 26 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Tonia35

ΕΥΠ...!!!

Ακομα χειροτερα...!!!

Επρεπε να το χω σκεφτει...και εις ανωτερα σου ευχομαι!

achinos

# 27 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από aladdin30

Αμεσως το μυαλο σου στο κακο να παει!:-P μη δεις ζευγαρι να στεριωνει, εκει το νου σου στο πονηρο! Ντετεκτιβ επαγγελεσαι???

Πάντως κ οι με κάποιο τρόπο δεσμευμένοι, τέτοιο βελούδινο καμάκι κάνουν...ωστε αν εκτεθείς πρώτη κ μετά τους βγείς απο αριστερά...να πουν δεν έφταιγα εγώ...εσύ άρχισες...

cherry1986

# 28 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 18

Aladdin30, δεν έτυχε από τότε να βρεθούμε στον ίδιο χώρο... μονάχα αυτές οι ηλεκτρονικές μας συνομιλίες...

lovable1, η αλήθεια είναι πως ναι, εκείνος έχει κάνει τις περισσότερες κινήσεις.. Και συνεχίζει να με προβληματίζει το ότι μέχρι στιγμής αρκείται στο να μιλάμε στο facebook... Μήπως περιμένω κι εγώ πολλά? Μόλις 2 εβδομάδες μιλάμε... ο καθένας έχει τον δικό του ρυθμό βέβαια... Και τον αργό σχετικά ρυθμό του θα τον δικαιολογούσα ως εξής... Επειδή την έχει πατήσει πολλές φορές απ΄ότι μου έχει πει, πλέον γίνεται πιο επιφυλακτικός (στο να πει άμεσα τι θέλει) και ίσως θέλει να σιγουρευτεί πρώτα για κάποια πράγματα και μετά να συνεχίσει.  Κατά τη διάρκεια των συζητήσεών μας, με ανάλαφρο ύφος του έκανα κάποια "κοπλιμέντα" του τύπου μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, νομίζω πως είσαι πολύ καλός σε αυτό που κάνεις, μ΄αρέσει που είσαι ειλικρινής (από αυτά που μου περιγράφει τουλάχιστον)... Τι παραπάνω νομίζεις θα μπορούσα να πω? 

aladdin30

# 29 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Τηλεφωνα εχετε ανταλλαξει? και εαν προκειται να βρεθειτε στο συλλογο ισως εκει μπορεις να κανεις κατι κ να βολιδοσκοπησεις φυσικα.

cherry1986

# 30 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από aladdin30

Τηλεφωνα εχετε ανταλλαξει? και εαν προκειται να βρεθειτε στο συλλογο ισως εκει μπορεις να κανεις κατι κ να βολιδοσκοπησεις φυσικα.

όχι, δεν έχουμε ανταλλάξει τηλέφωνα!

Heptamer

# 31 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.068

Η ανταλλαγη τηλεφωνων ειναι πλεον ...ντεπασέ.

Εχει αντικατασταθει απο την ανταλλαγη στοιχειων Φατσοβιβλου.

Θεματοθετρια, μιση ντροπη δικη σου, μιση ντροπη δικη του...

Στο επομενο σας fb chat πες του απλα πως η συνομιλια μεσω του φατσοβιβλιου δε βολευει και προτεινε του να τα πειτε τηλεφωνικως, δινοντας του το τηλεφωνο σου.

Αν ειναι εξυπνος, δε θα αφησει ανεκμεταλλευτη την πασα σου και το πραγμα θα παρει μπρος.

Τα  likes  στη Φατσοβιβλο θα δωσουν σιγουρα τη θεση τους στα μηνυματικα likes...

Αν ομως δεν ανταποκριθει και επιμεινει στο ηλεκτρονικο ανθυποφλερτ, τοτε ειτε κατι συμβαινει, ειτε προετοιμασου για μεγαλη αναμονη...

Mystik_Male

# 32 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Θα το μάθεις σιγά - σιγά και με υπομονή, cherry1986.

Δύο εβδομάδες μιλάτε μόνο μέσω Προσωποβιβλίου, κι αυτές οι δύο εβδομάδες είναι αναγνωριστικές.

Δεν είναι ο μόνος άντρας που είναι επιφυλακτικός πλέον.

Λένε ότι όποιος καεί στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι.

Έχε υπ' όψιν σου πάντως ότι το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να μην είναι αυτό που περιμένεις. 

Για να μην περιμένεις αιωνίως όμως, προετοίμασε προσεκτικά με το νου σου και  άρχισε σιγά - σιγά να του λες μια ιστορία για ένα αγόρι που σου αρέσει, αλλά αργεί να κάνει το πρώτο βήμα, κλπ. κλπ.

Ζήτησέ του τη συμβουλή του, αφού σου έχει εκμυστηρευτεί κι αυτός κομμάτια της προσωπικής του ζωής.

Από αυτά που θα σου πει, θα καταλάβεις πολλά. 

Πάντως προσωπικά, όταν ασχολούμην με το Προσωποβιβλίο, τα 'likes' δεν τα έπαιρνα και πολύ στα σοβαρά... και εξακολουθώ... σε κάποιον που του αρέσουν οι απόψεις σου και σε θεωρεί ενδιαφέροντα άνθρωπο, δεν πάει να πει ότι του αρέσεις και εμφανισιακά... 

Αρέσει στο μέλος blackswan27

cherry1986

# 33 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Mystik_Male

Θα το μάθεις σιγά - σιγά και με υπομονή, cherry1986.

Δύο εβδομάδες μιλάτε μόνο μέσω Προσωποβιβλίου, κι αυτές οι δύο εβδομάδες είναι αναγνωριστικές.

Δεν είναι ο μόνος άντρας που είναι επιφυλακτικός πλέον.

Λένε ότι όποιος καεί στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι.

Έχε υπ' όψιν σου πάντως ότι το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να μην είναι αυτό που περιμένεις. 

Για να μην περιμένεις αιωνίως όμως, προετοίμασε προσεκτικά με το νου σου και  άρχισε σιγά - σιγά να του λες μια ιστορία για ένα αγόρι που σου αρέσει, αλλά αργεί να κάνει το πρώτο βήμα, κλπ. κλπ.

Ζήτησέ του τη συμβουλή του, αφού σου έχει εκμυστηρευτεί κι αυτός κομμάτια της προσωπικής του ζωής.

Από αυτά που θα σου πει, θα καταλάβεις πολλά. 

Mystik_Male, αυτό ακριβώς που μου προτείνεις, σκέφτηκα να το κάνω, αλλά να το παρουσιάσω ως ένα θέμα που συμβαίνει σε μια φιλη μου και θέλω τη γνώμη του... Εαν το παρουσιάσω ως δικό μου, μήπως μπλοκάρει ακόμη περισσότερο?

Mystik_Male

# 34 στις 29/3/2014
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από cherry1986

Mystik_Male, αυτό ακριβώς που μου προτείνεις, σκέφτηκα να το κάνω, αλλά να το παρουσιάσω ως ένα θέμα που συμβαίνει σε μια φιλη μου και θέλω τη γνώμη του... Εαν το παρουσιάσω ως δικό μου, μήπως μπλοκάρει ακόμη περισσότερο?

Αν σε βολεύει περισσότερο, πες ότι το πρόβλημα το έχει η φίλη σου.

Πρόσεξε όμως μην πέσεις σε άλλες παγίδες.

Του τύπου: "Δώσ' μου το όνομα της φίλης σου για να την κάνω add και να συζητάμε.

Ή αν δεν έχει σελίδα, να συναντηθούμε στο σύλλογο, να τα πούμε και να την βοηθήσουμε την κοπέλλα...". 

cherry1986

# 35 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Mystik_Male

Του τύπου: "Δώσ' μου το όνομα της φίλης σου για να την κάνω add και να συζητάμε.

Ή αν δεν έχει σελίδα, να συναντηθούμε στο σύλλογο, να τα πούμε και να την βοηθήσουμε την κοπέλλα...". 

αυτό το ενδεχόμενο δεν το είχα σκεφτεί, η αλήθεια είναι... βέβαια δεν πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος θα το έκανε... αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!! Αν το πω, θα το πω ως δικό μου...σε ευχαριστώ!

Heptamer

# 36 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.068

Αν δεν καταλαβει με τη μια πως η "φιλη" σου δεν ειναι αλλη παρα εσυ -πολυ κοινοτοπη παντως μια τετοια τακτικη ,κανει μπαμ και ασε που δεν πειθει - να μου τρυπησεις τη μυτη!

achinos

# 37 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Γιατί; γίνονται για καλό αυτά; αν εμφανιστεί το...ενδεχόμενο, δώσε μου τ όνομα της φίλης, η πες της να βρεθούμε...λές μια χαζομάρα του τύπου κάτσε να τη ρωτήσω, η θα της πω ναρθει την τετάρτη...κ τον διαγράφεις...πολύ σκέψη θέλει να καταλάβεις οτι δεν πάει για καλο η φάση έτσι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Mystik_Male

Ο τυπάκος πέφτει στην παγιδα έτσι...όχι η κοπέλα...αν το καλοσκεφτείς...

cherry1986

# 38 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από achinos

Γιατί; γίνονται για καλό αυτά; αν εμφανιστεί το...ενδεχόμενο, δώσε μου τ όνομα της φίλης, η πες της να βρεθούμε...λές μια χαζομάρα του τύπου κάτσε να τη ρωτήσω, η θα της πω ναρθει την τετάρτη...κ τον διαγράφεις...πολύ σκέψη θέλει να καταλάβεις οτι δεν πάει για καλο η φάση έτσι;

Σαν να έχεις δίκιο, φίλη... έτσι θα τεστάρω και τη στάση που θα κρατήσει...

achinos

# 39 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Heptamer

Αν δεν καταλαβει με τη μια πως η "φιλη" σου δεν ειναι αλλη παρα εσυ -πολυ κοινοτοπη παντως μια τετοια τακτικη ,κανει μπαμ και ασε που δεν πειθει - να μου τρυπησεις τη μυτη!

Πολύ κοινότοπο, αλλά βρες έναν καλύτερο τρόπο να ρωτήσει, γιατί αργείς ρε φίλε...χωρίς ο..κερασούλης, να το βάλει στα πόδια...λόγω της άστατης ζωής...της κερασούλας;

Mystik_Male

# 40 στις 29/3/2014
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από achinos

H cherry μας εδώ είναι όμως αυτή που θα πικραθεί περισσότερο.

Ακόμα κι αν η φίλη δεν υπάρχει, αυτός θα έχει δώσει στίγμα ότι γουστάρει περισσότερο μια άλλη, και ας μην υπάρχει, παρά την cherry.

Πώς θα το εκλάβει η cherry αυτό; 

Πιστεύω πως θέλει λίγη προστασία απ' αυτό το ενδεχόμενο...

Δεν ξέρω... Λέω...

Μακάρι να είναι εύκολο να διαγράψει κάποιον για τον οποίον ενδιαφέρεται.

Σε τέτοιες στιγμές πρέπει να σκληραίνει κάποιος.

Είναι όμως εύκολο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε