Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τί θέλει από εμένα? Πως θα το μάθω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

achinos

# 41 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
'Aρεσαν+: 0%

Πατρινιά, 28χρονη κοπέλα είναι, αν είναι...καλύτερα να το εκλάβει, οτι σε λίγο θ αρχίσουν τα καμπανάκια "θέλω μακρόχρονη σχέση κι ότι ήθελε προκύψει...", για να μη χάνει κ πολύτιμο χρόνο...

cherry1986

# 42 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 18

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από achinos

Πατρινιά, 28χρονη κοπέλα είναι, αν είναι...καλύτερα να το εκλάβει, οτι σε λίγο θ αρχίσουν τα καμπανάκια "θέλω μακρόχρονη σχέση κι ότι ήθελε προκύψει...", για να μη χάνει κ πολύτιμο χρόνο...

Σε κάποια συζήτηση μου ανέφερε πως δεν τον ενδιαφέρει το τώρα, αλλά το πάντα, σε όλα τα επίπεδα (κοινωνικά, επαγγελματικά, ερωτικά). Λες να μου χτύπησε το καμπανάκι ήδη, απλά εγώ δεν το άκουσα???

achinos

# 43 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Λέω οτι λένε οτι μ^λακία μπορείς να φανταστείς...πριν τους κάτσεις...γιατί πρέπει να σου πουνε αυτό που πρέπει να ακούσεις...το δικό σου το καμπανάκι χτυπάει στο θέλω μακροχρόνια σχέση...το κερασένιο, το ξέρει αυτός κ σου λέει διαφορα, για να φιάξει ένα κλίμα...πάντως μην το κουράζεις πολύ...τα μεγάλα λόγια κ τα "πάντα", δεν έχουν πραγματικό βάρος...αλλά τι σου λέω, κεράσι είσαι..κανονικά ξέρεις απο καλάθια...

KLELIA22

# 44 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

υπαρχει και μια αλλη τακτικη...

πιο πολυ εσωτερικη... 
πιασε το νημα... παρακατω.. μιλα... συμπεριφερσου... σα να τα "εχετε " * ηδη!

τι θα λεγες... στον επισημα  καλο σου... ( οχι των δυο χρονων... των 3 μηνων...) ?
αυτο.

σα να εχουν συντελεστει ολες οι πρωτες φορες!
και ραντεβου..και φιλι... κλπ κλπ... μη σου πως και οι δευτερες και οι τριτες...

* που το θυμηθηκα αυτο το ρημα... 

Heptamer

# 45 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.068

Σε μια απο τις απειρες φατσοσυζητησεις τους μπορει εντελως αθωα να του εκμαιευσει του κερασουλη που και ποτε θα ειναι παρων σε εκδηλωση του συλλογου.

Σκηνοθετει η κερασουλα εν συνεχεια μια ΠΑΝΤΕΛΩΣ τυχαια συναντηση τους στο ιδιο αυτο σημειο και "μιας και η τυχη (τρομαρα σου κερασουλη!) Μας εφερε κοντα, ας παμε για ενα τσαι ( οχι στη Σαχαρα,αλλα στην Κηφισια"...

Αν δε βρεξεις κ@λο, ως γνωστο ψαρι δεν τρως.

Οποτε πρεπει να κουνηθει η κερασουλα. Μονο ετσι εχει ελπιδες να μαθει τις διαθεσεις του καρασουλου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από achinos

Πολύ κοινότοπο, αλλά βρες έναν καλύτερο τρόπο να ρωτήσει, γιατί αργείς ρε φίλε...χωρίς ο..κερασούλης, να το βάλει στα πόδια...λόγω της άστατης ζωής...της κερασούλας;

IM____

# 46 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπόν τσέρρυ, εγώ λέω να βρεις μια δραστηριότητα να ασχολήσε και να αραιώσεις λίγο από το "εφ μπι".

Άμα περάσει καμιά βδομάδα και δεν έχει προτείνει για καφέ, πες του εσύ "σκέφτηκα να πάμε την τάδε μέρα για ένα καφέ, τι λές;"

MiltosRNLI1930

# 47 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.429

Eγω παλι ,επειδη τον παραβλεπω ντροπαλο( μπορει ο ανθρωπος να ειναι του χαρτομαντηλου ) θα προτεινα οταν κρεμματε τις γιρλαντες στο σταδιο για τις εκδηλωσεις των συλλογων σας πες'του να κραταει τη σκαλα  !

Αμα δεν ... μην εχεις ελπιδες .Πρεπει να ειναι χωμενος καθημερινα πισω απο τιποτα χοντρα λογιστικα βιβλια και ξεχασε τον εξω κοσμο .

cherry1986

# 48 στις 29/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Για μία ακόμη φορά ευχαριστώ τον καθένα σας για τη γνώμη που κατέθεσε... Προτείνετε, λοιπόν, να δω πως θα το χειριστεί εκείνος το θέμα ή να το "σπρώξω" εγώ?

MiltosRNLI1930, να σου θυμήσω πως δεν υπάρχουν μονάχα αθλητικοί σύλλογοι...

johnn1984

# 49 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 108

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να το κάνεις παπακαλιάτικη ταινία για να δεις εαν ενδιαφέρεται. Ενα φλέρτ είναι ( απο την μεριά σου τουλάχιστον ) , εφόσον βλέπεις οτι αυτός δεν κάνει κίνηση, κάντην εσύ και ότι ήθελε προκύψει. τι ειχες τι εχασες. 

Εναν καφέ προτεινέ του που είναι και φθηνός. οχι μεσα απο τα ιντερνετ και τις οθονες. στο τετατετ. κοψε το κουβεντολόι μαζί του μεσα απο ηλεκτρονικα. Μολις τον δεις απο κοντα, αφου σε ρωτησει τι κανεις χαθηκαμε και τα σχετικα, αμολα την προταση σου περι καφε και κινεισαι αναλογως.
Αφου βλεπεις οτι αρκειται στα ηλεκτρονικα, κοψτου το και ξεκινα το ολο αυτο στην πραγματικη ζωη.

Αρέσει στα μέλη blackswan27, MiltosRNLI1930

Paihtis80

# 50 στις 29/3/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 305

Λοιπόν cherry, η περίπτωσή που σου έτυχε είναι κλασική. Ο τύπος σε γουστάρει, θέλει να κάνει σχέση μαζί σου όμως έχει πολλές ανασφάλειες. Για να σου το πώ απλά φοβάται την απόριψη...Εσύ από την πλευρά σου σκέφτεσαι ότι είναι απλό το να σου προτείνει να βγητε για ένα καφε. Για τον ίδιο όμως δεν είναι και τόσο απλό, γιατί άμα του πεις όχι θα  τον πειράξει πολύ.

Δεν είναι μάγος να ξέρει τις διαθέσεις σου και από τη στιγμή που είναι ανασφαλής στο πάει λάου λάου με likes και κουβεντούλα στο φατσόβιβλο. Κάποια στιγμή ίσως φλασάρει... και σου προτείνει να βγήτε για ποτό ή καφέ, πρόσεχε όμως γιατί κάτι τέτοιοι τύποι συνήθως συμπεριφέρονται αλλοπρόσαλλα...Αν είναι καλό παιδί όπως λες αξίζει να του δώσεις ευκαιρίες, απλά θα σε συμβούλευα να είσαι προσεκτική...

Όπως σου είπε και ο Heptamer προτεινέ του να ανταλλάξετε τηλ. Ε, αν και τότε δεν πάρει μπρος ...τότε σημαίνει ότι ο τύπος είναι καρβουνοκίνητος...οπότε μάλλον δεν αξίζει τον κόπο να ασχολείσε μαζί του.

Αρέσει στο μέλος blackswan27

koralia_8

# 51 στις 29/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από cherry1986

Alladin30, μου χει περάσει από το μυαλό και η δική σου εκδοχή... ότι μπορεί απλά να θέλει μια φίλη για να συζητάει! Και αυτό που μου λες για το facebook, θα το τηρήσω! Εννοείς να μην ανταποκρίνομαι στα δικά του προσωπικά μηνύματα ή γενικότερα να μην ανανεώνω το προφίλ μου? Για τη βόλτα που μου προτείνεις, θα προτιμούσα να μου κάνει εκείνος την πρόταση... Δεν ξέρω πως ακούγεται αυτό...

Tonia35 , ναι είναι σίγουρο πως δεν ειναι δεσμευμένος...

Καλησπερα cherry κ απο μενα!

Το οτι η επικοινωνια σας γινεται μονο μεσω ΦΒ ειναι επειδη ακριβως μεσω διαδικτυου ειναι πιο ανετος , χαλαρος οταν γραφεις απο τα να εχεις καποιον μπροστα σου κ μπλοκαρεις ειδικα οταν καποιος ειναι συνεσταλμενος.Το οτι εισαι το πρωτο ατομο που θα πει καλημερα με μνμ ,το οτι θελει τη γνωμη σου για καποιες αποφασεις ή για το οτιδηποτε(φιλους δν εχει?) , πιστευω λοιπον κατα την ταπεινη μου γνωμη οτι ενδιαφερεται.Το φιλικο το αποκλειω γιατι δν ειναι μια "σχεση" που εχετε καθημερινη επαφη (απο κοντα) για να δεις οτι δενεις κ κολλας φιλικα με καποιον αλλον (ασε που δν πιστεω στην φιλια αντρα-γυναικα).Η αποψη μου κ οταν λεω αποψη ειναι αυτο που θα εκανα εγω , θα του προτεινα χωρις αναβολη να βρεθουμε απο κοντα για να μπορεσω κ απο κοντα να δω κινησεις , εκφρασεις ...κ να βγαλω συμπερισματα!Αν μια στο εκατομυρριο (τοσο απιθανο το θεωρω) σε βλεπει φιλικα θα το καταλαβεις!Προτεινε ενα χαλαρο καφε ή ακομα κ μια βολτα κ να δεις κ εσυ απο κοντα ολα αυτα που συζητατε με τις ωρες αν ισχυουν ...ολα καλα θα πανε!

cherry1986

# 52 στις 30/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από koralia_8

Καλησπερα cherry κ απο μενα!

Το οτι η επικοινωνια σας γινεται μονο μεσω ΦΒ ειναι επειδη ακριβως μεσω διαδικτυου ειναι πιο ανετος , χαλαρος οταν γραφεις απο τα να εχεις καποιον μπροστα σου κ μπλοκαρεις ειδικα οταν καποιος ειναι συνεσταλμενος.Το οτι εισαι το πρωτο ατομο που θα πει καλημερα με μνμ ,το οτι θελει τη γνωμη σου για καποιες αποφασεις ή για το οτιδηποτε(φιλους δν εχει?) , πιστευω λοιπον κατα την ταπεινη μου γνωμη οτι ενδιαφερεται.Το φιλικο το αποκλειω γιατι δν ειναι μια "σχεση" που εχετε καθημερινη επαφη (απο κοντα) για να δεις οτι δενεις κ κολλας φιλικα με καποιον αλλον (ασε που δν πιστεω στην φιλια αντρα-γυναικα).Η αποψη μου κ οταν λεω αποψη ειναι αυτο που θα εκανα εγω , θα του προτεινα χωρις αναβολη να βρεθουμε απο κοντα για να μπορεσω κ απο κοντα να δω κινησεις , εκφρασεις ...κ να βγαλω συμπερισματα!Αν μια στο εκατομυρριο (τοσο απιθανο το θεωρω) σε βλεπει φιλικα θα το καταλαβεις!Προτεινε ενα χαλαρο καφε ή ακομα κ μια βολτα κ να δεις κ εσυ απο κοντα ολα αυτα που συζητατε με τις ωρες αν ισχυουν ...ολα καλα θα πανε!

koralia_8 , θα συμφωνήσω ότι η μη τετ-α-τετ συνομιλία, μας κάνει να είμαστε πιο άνετοι.. Παίρνω ως παράδειγμα τον εαυτό μου. Προσωπικά, θα δυσκολευόμουν να πω κατ΄ιδίαν τα πράγματα που ήδη έχουμε πει μέσω facebook (αν και αυτος εχει εκφραστεί περισσότερο). Και κατά μία έννοια τον δικαιολογώ! Άλλωστε μου το χει πει ξεκάθαρα ότι δυσκολεύεται λιγάκι με τέτοια θέματα. Από την άλλη όμως σκέφτομαι  ότι εκεινος σαν άνδρας δεν πρέπει να πάρει κάποια πρωτοβουλία? Μήπως εγώ απο την πλευρά μου δεν κάνω κάτι σωστά ώστε να δει το ενδιαφέρον μου και δεν το συνεχίζει από την πλευρά του? Γιατί το θέμα είναι να "εκφράσω" έμμεσα τουλάχιστον το ερωτικό μου ενδιαφέρον προς εκείνον και όχι το φιλικό! Τι θα μου πρότεινες για αυτό? Με βάση την τωρινή μας επικοινωνία, μέσω facebook... Εκεί το εστιάζω περισσότερο! Επειδή πιστεύω (βάσει αυτών που μου έχει πει, εκφράσει, "δείξει") πως πρόκειται για καλό παιδί, δεν θέλω και να πιέσω καταστάσεις... να του δώσω τον χρόνο που θέλει...

JOLEKA33

# 53 στις 30/3/2014
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 59

Γεια σου cherry

Εγώ θα σου πρότεινα να το χειριστείς το θέμα πιο σοβαρά και να μην αγχωθείς καθόλου, όπως έρθει και όπως σας βγεί. Να του εκφράσεις τα ειλικρινή σου αισθήματα και να μην κρύβεσαι και να περιμένεις από εκείνον. Άλλωστε είπες ότι είναι ντροπαλός και συνεσταλμένος,άρα και δύσκολα θα κάνει αυτός το πρώτο βήμα και αν το κάνει θα περάσει αρκετός χρόνος.Για μένα ο τύπος είναι καθαρά τσιμπιμένος μαζί σου! Απλά ψάχνει με έναν λανθασμένο τρόπο για να στο δείξει...Δεν εξειγείται αλλιώς το ότι σου μιλάει για προσωπικά του θέματα και σε παίρνει συνέχεια τώρα τελευταία τηλέφωνα, και μάλιστα για πράγματα που δεν έχει κιόλας εκμυστηρευθεί σε κανέναν! Κατά τη γνώμη μου πρέπει να του ανοιχτείς εσύ λίγο περισσότερο, δινοντάς του ευκαιρίες και αυτό που λέμε ''πατήματα'' για να σου εκφράσει πιο άνετα το ενδιαφέρον του. Γίνε πιο οικεία μαζί του, δεν έχεις να χάσεις και τίποτα...Θα δεις ότι και αυτός σιγα σιγά θα αρχίσει να ανοίγεται...προφανώς θα είναι πληγωμένος απο κάποια σχέση του στο παρελθόν η' γενικότερα μπορεί να εζησε κάποια ασχημη κοινωνική ή οικογενειακή κατάσταση, και να είναι τώρα επιφυλακτικός σε ότι επιχειρεί...Επειδή μοιάζω στο χαρακτήρα με αυτό το τύπο, πιστεύω η γνώμη μου να έχει βαρύνουσα σημασία και γι' αυτό πήρα το θάρρος και σου απάντησα...

Όσον αφορά τη φιλική σχέση μεταξύ ανδρών και γυναικών που ειπώθηκε παραπάνω, χωρίς αμφιβολία θα ισχυριζόμουν ότι υπάρχει και έχω πολλά παραδείγματα γι αυτό. Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως ψυχανεμίζομαι ότι κρύβεται κάτι πιο έντονα βαθύ...

tzoulia59

# 54 στις 30/3/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.513

κοπελλια ελπιζω να μην μας μεταφερεις τις συνομιλιες και τις επαφες μεσω φβ οοοσο χρονο γινονται ...

γιατι ξερεις τι μπορουμε να παθουμε μ αυτον τον βραδυκαυστο ...
 αστειευομαι ...

αστον καμια 15 ρια μερες ...ακομα ...μπας και το παρει απο την αναποδη ...

και μετα στειλτον στα τσακιδια ...
ντροπαλος και μ...κιες ...
οποιος δεν θελει να ζυμωσει 10 χρονια κοσκινιζει ...
ρε κοριτσι ειναι καθαροαιμος αντρας ;
το χεις ψαξει καλα το θεμα; λεω μια αλλη εκδοχη ρε παιδι μου ...

koralia_8

# 55 στις 30/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Crerry μου , μου βαζεις δυσκολα κ το λεω αυτο γιατι δν εχω "εικονα" της συνομιλιας σας παρολα αυτα ομως εχεις δικιο θα πρεπει αυτος να παρει πρωτοβουλια ..το ελαφρυντικο της υποθεσης ειναι οτι μεσω διαδικτυου νιωθει πιο safe γιατι ειναι συνεσταλμενος ..πιθανον πληγωμενος ..απογοητευμενος απο προηγουμενες κοπελες κ αισθανεται οτι με αυτο τον τροπο θα παρει το χρονο του για να νιωσει πιο οικεια κ ομορφα μαζι σου ..ισως να δει κ καποιες αντιληψεις-συμπεριφορες.Δν ειναι κατακριτεο ολα αυτο απλα μη το αφησεις να παρει μεγαλη εκταση ..καποια στιγμη θα πρεπει εκ των πραγματων να ερθει το "κατ'ιδιαν" (δν μιλαω για πονηρα πραγματα,εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε).Κ περναω στο δευτερο σκελος εφοσον νιωθεις κ εσυ οτι θελεις να το συνεχισεις ετσι καντο απλα ανοιξε λιγο περισσοτερο τον ευατο σου , χαλαρωσε κ δειξε το ενδιαφερον σου απεναντι του λεκτικα με ομορφο τροπο οπως ακριβως αισθανεσαι ,αυτο μπορει να ειναι με μια κουβεντα , ενα τραγουδι ή κατι που συνηθιζεται σαν εκφραση να λετε μεταξυ σας  ..κ αν αυτο σε ζοριζει σκεψου οτι ισως κ αυτος να περιμενει το "πρασινο φως" απο εσενα ,ολοι οι αντρες δν τα πιανουν με την πρωτη ή θελουν κ κατι παραπανω για να νιωσουν ασφαλης κ να εκφραστουν!Μια λεξη , μια κουβεντα μπορει να φερει το αποτελεσμα που θελεις κ να πω πιο σωστα το αποτελεσμα που θελετε κ οι δυο(κατα τη δικη μου αποψη παντα)!Ακομη σκεψου οτι πριν 2 περιπου εβδομαδες δν λεγατε ουτε καλημερα που λεει ο λογος ...σε καμια περιπτωση ομως μη το αφησεις ολο αυτο να παρει μεγαλη χρονικη εκταση γιατι μπορει να χαθει η "μαγεια" κ να χασετε το "παιχνιδι"!Ανοιξε λοιπον τον ευατο σου , κ δν εννοω να πεις την ιστορια της ζωης σου ..εννοω γινε δεκτικη κ δοτικη απεναντι του κ μολις το καταλαβει θα κανει την κινηση που πρεπει νομιζω.. κ σου ευχομαι!

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από cherry1986

koralia_8 , θα συμφωνήσω ότι η μη τετ-α-τετ συνομιλία, μας κάνει να είμαστε πιο άνετοι.. Παίρνω ως παράδειγμα τον εαυτό μου. Προσωπικά, θα δυσκολευόμουν να πω κατ΄ιδίαν τα πράγματα που ήδη έχουμε πει μέσω facebook (αν και αυτος εχει εκφραστεί περισσότερο). Και κατά μία έννοια τον δικαιολογώ! Άλλωστε μου το χει πει ξεκάθαρα ότι δυσκολεύεται λιγάκι με τέτοια θέματα. Από την άλλη όμως σκέφτομαι  ότι εκεινος σαν άνδρας δεν πρέπει να πάρει κάποια πρωτοβουλία? Μήπως εγώ απο την πλευρά μου δεν κάνω κάτι σωστά ώστε να δει το ενδιαφέρον μου και δεν το συνεχίζει από την πλευρά του? Γιατί το θέμα είναι να "εκφράσω" έμμεσα τουλάχιστον το ερωτικό μου ενδιαφέρον προς εκείνον και όχι το φιλικό! Τι θα μου πρότεινες για αυτό? Με βάση την τωρινή μας επικοινωνία, μέσω facebook... Εκεί το εστιάζω περισσότερο! Επειδή πιστεύω (βάσει αυτών που μου έχει πει, εκφράσει, "δείξει") πως πρόκειται για καλό παιδί, δεν θέλω και να πιέσω καταστάσεις... να του δώσω τον χρόνο που θέλει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από cherry1986

cherry1986

# 56 στις 30/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

JOLEKA33

Σε ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου! Και φυσικά την υπολογίζω διότι αρχικά διατυπώνεται από έναν άνδρα και κατά δεύτερον  επειδή, όπως ανέφερες, αναγνωρίζεις στοιχεία του χαρακτήρα του ανθρώπου που με ενδιαφέρει στη δική σου ιδιοσυγκρασία... σε ευχαριστώ διπλά λοιπόν! Κρατώ τη συμβολή σου στο να ανοιχτώ εγώ περισσότερο ώστε να τον κάνω να νιώσει ακόμη πιο άνετα και να ανοχτεί κι εκείνος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από JOLEKA33

Γεια σου cherry

Εγώ θα σου πρότεινα να το χειριστείς το θέμα πιο σοβαρά και να μην αγχωθείς καθόλου, όπως έρθει και όπως σας βγεί. Να του εκφράσεις τα ειλικρινή σου αισθήματα και να μην κρύβεσαι και να περιμένεις από εκείνον. Άλλωστε είπες ότι είναι ντροπαλός και συνεσταλμένος,άρα και δύσκολα θα κάνει αυτός το πρώτο βήμα και αν το κάνει θα περάσει αρκετός χρόνος.Για μένα ο τύπος είναι καθαρά τσιμπιμένος μαζί σου! Απλά ψάχνει με έναν λανθασμένο τρόπο για να στο δείξει...Δεν εξειγείται αλλιώς το ότι σου μιλάει για προσωπικά του θέματα και σε παίρνει συνέχεια τώρα τελευταία τηλέφωνα, και μάλιστα για πράγματα που δεν έχει κιόλας εκμυστηρευθεί σε κανέναν! Κατά τη γνώμη μου πρέπει να του ανοιχτείς εσύ λίγο περισσότερο, δινοντάς του ευκαιρίες και αυτό που λέμε ''πατήματα'' για να σου εκφράσει πιο άνετα το ενδιαφέρον του. Γίνε πιο οικεία μαζί του, δεν έχεις να χάσεις και τίποτα...Θα δεις ότι και αυτός σιγα σιγά θα αρχίσει να ανοίγεται...προφανώς θα είναι πληγωμένος απο κάποια σχέση του στο παρελθόν η' γενικότερα μπορεί να εζησε κάποια ασχημη κοινωνική ή οικογενειακή κατάσταση, και να είναι τώρα επιφυλακτικός σε ότι επιχειρεί...Επειδή μοιάζω στο χαρακτήρα με αυτό το τύπο, πιστεύω η γνώμη μου να έχει βαρύνουσα σημασία και γι' αυτό πήρα το θάρρος και σου απάντησα...

Όσον αφορά τη φιλική σχέση μεταξύ ανδρών και γυναικών που ειπώθηκε παραπάνω, χωρίς αμφιβολία θα ισχυριζόμουν ότι υπάρχει και έχω πολλά παραδείγματα γι αυτό. Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως ψυχανεμίζομαι ότι κρύβεται κάτι πιο έντονα βαθύ...

cherry1986

# 57 στις 30/3/2014
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα

koralia_8

Διαβάζοντας τη γνώμη σου αλλά μελετώντας και τις απαντήσεις των άλλων φίλων,  διαπιστώνω  πως προκύπτει ένα "συμπέρασμα",,,

Αρχικά, καταλαβαίνετε, βάσει των όσων σας περιέγραψα πως εκείνος ενδιαφέρεται για εμένα, όχι σε φιλικό επίπεδο (γιατί και αυτό είχε περάσει από το μυαλό μου)... και πως λόγω του συνεσταλμένου χαρακτήρα του, δεν κινείται με τον ρυθμό που εγώ θα επιθυμούσα.

Έπειτα, μου προτείνετε εγώ απο την πλευρά μου να ανοιχτώ περισσότερο γιατί ίσως αυτό να τον κάνει κατά ένα ποσοστό να μην εκφράζεται. Άρα, αναρωτιέμαι, μήπως το "πρόβλημα" τελικά το έχω εγώ? Μήπως εκείνος δεν ανοίγεται ως συνέπεια της δικής μου συστολής? Μάλλον αυτό πρέπει να δουλέψω περισσότερο.. γιατί απο ότι φαίνεται, εκείνος το έφερε μέχρι εκεί που ήθελε και έπειτα "πέταξε το μπαλάκι" σε έμενα... που να το καταλάβω όμως... δεν  μπορώ να γνωρίζω τι έχει ο άλλος στο μυαλό του... ωραία τα λέμε τώρα, είναι όμως έτσι?

Θυμάμαι, σε μια συζήτησή μας περί σχέσεων, όπου μου εξομολογήθηκε ότι είναι διστακτικός, ότι δεν εκφράζεται εύκολα, πως όποτε πήγε να κάνει κάτι με κάποια κοπέλα δεν του βγήκε... Μου είχε πει, χαρακτηριστικά το εξής...εάν δω ότι η κοπέλα θέλει, το συνεχίζω... Μήπως ήθελε εμμέσως να μου πει ότι εαν δε δει κατι, δεν "παίρνει μπρος"?

Θα ήθελα τη γνώμη και άλλων ανδρών... όχι ότι δε σέβομαι τη γνώμη των γυναικών, κάθε άλλο!  Σας ευχαριστώ πολύ για την καλή σας διάθεση!

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από koralia_8

Crerry μου , μου βαζεις δυσκολα κ το λεω αυτο γιατι δν εχω "εικονα" της συνομιλιας σας παρολα αυτα ομως εχεις δικιο θα πρεπει αυτος να παρει πρωτοβουλια ..το ελαφρυντικο της υποθεσης ειναι οτι μεσω διαδικτυου νιωθει πιο safe γιατι ειναι συνεσταλμενος ..πιθανον πληγωμενος ..απογοητευμενος απο προηγουμενες κοπελες κ αισθανεται οτι με αυτο τον τροπο θα παρει το χρονο του για να νιωσει πιο οικεια κ ομορφα μαζι σου ..ισως να δει κ καποιες αντιληψεις-συμπεριφορες.Δν ειναι κατακριτεο ολα αυτο απλα μη το αφησεις να παρει μεγαλη εκταση ..καποια στιγμη θα πρεπει εκ των πραγματων να ερθει το "κατ'ιδιαν" (δν μιλαω για πονηρα πραγματα,εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε).Κ περναω στο δευτερο σκελος εφοσον νιωθεις κ εσυ οτι θελεις να το συνεχισεις ετσι καντο απλα ανοιξε λιγο περισσοτερο τον ευατο σου , χαλαρωσε κ δειξε το ενδιαφερον σου απεναντι του λεκτικα με ομορφο τροπο οπως ακριβως αισθανεσαι ,αυτο μπορει να ειναι με μια κουβεντα , ενα τραγουδι ή κατι που συνηθιζεται σαν εκφραση να λετε μεταξυ σας  ..κ αν αυτο σε ζοριζει σκεψου οτι ισως κ αυτος να περιμενει το "πρασινο φως" απο εσενα ,ολοι οι αντρες δν τα πιανουν με την πρωτη ή θελουν κ κατι παραπανω για να νιωσουν ασφαλης κ να εκφραστουν!Μια λεξη , μια κουβεντα μπορει να φερει το αποτελεσμα που θελεις κ να πω πιο σωστα το αποτελεσμα που θελετε κ οι δυο(κατα τη δικη μου αποψη παντα)!Ακομη σκεψου οτι πριν 2 περιπου εβδομαδες δν λεγατε ουτε καλημερα που λεει ο λογος ...σε καμια περιπτωση ομως μη το αφησεις ολο αυτο να παρει μεγαλη χρονικη εκταση γιατι μπορει να χαθει η "μαγεια" κ να χασετε το "παιχνιδι"!Ανοιξε λοιπον τον ευατο σου , κ δν εννοω να πεις την ιστορια της ζωης σου ..εννοω γινε δεκτικη κ δοτικη απεναντι του κ μολις το καταλαβει θα κανει την κινηση που πρεπει νομιζω.. κ σου ευχομαι!

KLELIA22

# 58 στις 30/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από koralia_8

ανοιξε λιγο περισσοτερο τον ευατο σου , χαλαρωσε κ δειξε το ενδιαφερον σου απεναντι του λεκτικα με ομορφο τροπο οπως ακριβως αισθανεσαι ,αυτο μπορει να ειναι με μια κουβεντα , ενα τραγουδι ή κατι που συνηθιζεται σαν εκφραση να λετε μεταξυ σας  ..

Ανοιξε λοιπον τον ευατο σου , κ δν εννοω να πεις την ιστορια της ζωης σου ..εννοω γινε δεκτικη κ δοτικη απεναντι του κ μολις το καταλαβει θα κανει την κινηση που πρεπει νομιζω.. κ σου ευχομαι

μα μεσω ιντερνετ μωρε Κοραλλια?

σα να προσπαθεις να "επικοινωνησεις" με ρομποτ δεν ειναι ?

εγω προσωπικα..απειρες φορες ξεχνω οτι... πισω απο τα ποστ ειναι ανθρωποι...εχω την αισθηση της "αυτοματης απαντησης μεσω υπολογιστων"...

αν δεν βρεθουν απο κοντα... να μιλησουν τα χερια και τα σωματα...προσωπικα θεωρω πως  τετοιες κινησεις δειχνουν απελπισια !
ζητιανια.. " μα να ...εγω που σε θελω σε ποθω... δωσε κατι... την καημενη..."

οχι. 
αμα θελει παραπανω ο μεσιε.  να μαζεψει τα κουραγια του και να τα παρει... απο κοντα! 

σαν τους ανθρωπους.

τι θα κανει η Τσερυ ? θα τον  νταντευει συνεχεια.. και θα του λεει στρατα στρατουλα...

σωπα.. δεν εχει εδω που ρχεσαι.. ναρκη...

επέιδη την πατησε παλια?

δηλαδη θα πληρωνει ξενες αμαρτιες?

κι αν εκανε μαλακια τοτε με αυτες που τον ακυρωσανε?

να κατσει να τα σκεφτει και να τα κανει σωστα... αυτη τη φορα!

αλλιως πιο καλη η μοναξια...

ωχου...

ο μπεμπης...

aladdin30

# 59 στις 30/3/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Κυρια κλελια υπαρχουν και 30ρηδες ντροπαλοι, δεν ειναι ολοι σπιρτα του καμινετου!

KLELIA22

# 60 στις 30/3/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από aladdin30

Κυρια κλελια υπαρχουν και 30ρηδες ντροπαλοι

στα τρενα!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)