Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

είναι όλοι άπιστοι; κι αν ειναι γιατι παντρεύονται;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

julyp

# 41 στις 3/5/2014
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%
Το μακαρονι δεν ειναι καθολου προστυχο, ο κιμας ομως απο πανω ειναι!!! γιατι σκεφτεσαι οτι εχει 750 θερμιδες και αναρωτιεσαι ποσο σεξ πρεπει να κανεις για να καψεις τις 750 θερμιδες χαχα

badboynot

# 42 στις 4/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Mystik_Male

Τί μιλάτε για πιστούς και άπιστους άντρες, δεν καταλαβαίνω...

Ο καθένας το βλέπει από τη δική του σκοπιά...

Οι άπιστοι και οι καμμένες από απιστία θα πουν ότι όλοι οι άντρες ξενοκοιτάνε και ξενοΓαΜάΝε (κρίνοντας εξ' ιδίων τα αλλότρια πάντα).

Οι πιστοί θα πουν ότι δε συμβαίνει έτσι κι ότι όταν βρουν μια γυναίκα να σχετιστούν και να παντρευτούν, είναι μόνο εκεί ... αλλά ποιός πιστεύει τα "καλά παιδιά"; (μήπως υπάρχουν κιόλας; )

Οπότε, πάλι πάνω σε άπιστους θα πέσετε... (αυτοί εξάλλου είναι συναρπαστικοί και τραβάνε τις γυναίκες... και οι γυναίκες μετά ευχαριστιούνται κλάμματα...)

Πάρ' το αυγό και κούρευ'το...  

Φίλε έγραψες! άμα η σχέση/γάμος  είναι προβληματική/ψυχρή τότε ο ένας φεύγει και ο άλλος τον αποκαλεί ή πόρνη η κερατά γιατί κανείς από τους δυο δεν μπορεί να ξεκαβαλικέψει από την ψωνάρα και να παραδεχτεί οτι έκανε λάθη!    

sugarbaby42

# 43 στις 4/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν μπορω να κανω και παραθεση... Τζουλια δεν ξερω αν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ περι προσπαθειας και αγωνα μεσα στο γαμο...Δεν εννοω αυτο...Οτι κοιμασαι και ξυπνας με την αγωνια να κρατηθει ο γαμος...Συμφωνω με ολα οσα λες...Οταν η σχεση αλλαζει επειδη δημιουργειται οικογενεια πρεπει μονη της να παει ενα βημα παραπερα και να αποπνεει σιγουρια, αγαπη, και θετικα αισθηματα...Ο αγωνας του ζευγαριου να εχει να κανει με τον γαμο κατα ποσο αυτος θα ειναι ενα κουκουλι προατασιας...

inioxos52

# 44 στις 4/5/2014
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από sweetsin_

woman θα σου δωσω με πολυ ειλικρινεια την δικη μου εμπειρια και ζωη...

στα 18μου κουκλα, κορμαρα, ουτε κυταριτιδα ουτε κοιλιτσα, το στηθος τουμπανο, γυμναστηριο καθημερινα...γνωριζω τον καλο μου, παιδαρος, αθλητής, τρελος ερωτας κι απο τις 2 πλευρες...λιγο επαιζε το ματακι του αλλα σε μενα χαλι...

σε 5 χρονια γαμος, αρχιζουν οι βραδιες με φιλους, μπυριτσες, πιτσες,bbq... εγω να μη φαω??? κι εκει που δεν αφηνα το γυμναστηριο για κανεναν, τωρα λεω...θα παω αυριο μωρε...δεν εγινε τιποτα...

ερχεται σε 2 χρονακια κι ο μπεμπης μου... ο δικος μου πισινος εν τω μεταξυ εχει γινει ολιγον διπλος, οι  υποχρεωσεις ατελειωτες, παει πια η γκομεναρα με τον τελειο κωλο, κι αρχιζει να γινεται αψογη μητερα, αριστη νοικοκυρα, αλλα οχι πια γκομεναρα και π...να στο κρεβατι οπως ηταν καποτε...

ο αγαπημενος μου ομως καλα κρατει...και το ματακι παιζει ακομα, και δεν μενει μονο εκει, γιατι εγω ειμαι τοσο απασχολημενη με ολες τις αλλες υποχρεωσεις που εχω ξεχασει οτι εχω συζυγο...που τις τσαχπινιες του στο κρεβατι τις χαιρεται λοιπον αλλη ή αλλες που του δινουν ποτε ποτε αυτο που εγω εχω ξεχασει...

ευτυχως ομως γιατι το κερατο μολις το συνειδητοποιησεις οτι το φαγες, ή θα σε παει για διαζυγιο ή θα σου ανοιξει τα ματια και θα εχεις την καλυτερη σχεση που θα μπορουσες ποτε...θα ξανααποκτησεις την κορμαρα που ειχες, θα ξαναγινεις η πορνη στο κρεβατι που ησουν και θα συνεχισεις να εισαι αριστη μανούλα, προτρεποντας το γιοκα σου και κανοντας παρτι καθε φορα που θα κλεινεται στο δωματιο του με αλλο γκομενακι...
γιατι ετσι μεγαλωνουμε εμεις οι ελληνιδες τους γιους μας, κι ετσι εχουν μεγαλωσει και οι αντρες μας...

φανταζομαι λιγο να σου εδωσα να καταλαβεις τι παιζει...χωρις να εννοω πως γινεται σ οοολα τα σπιτια αυτο το σκηνικο...τουλαχιστον στα περισσοτερα ομως!!!

Ομολογω πως σπανια εχω διαβασει εδω μεσα κειμενο με τοση αυτογνωσια απο γυναικα σε αυτου του ειδους τα θεματα.

Ακομη δε σπανιοτερα, για να μην πω για πρωτη φορα, εχω διαβασει ομολογια ενοχης των γυναικων που ως μαναδες μεγαλωνετε τους γυιους σας με τροπο που να μην σεβονται ΠΟΤΕ τις γυναικες της ζωης τους. Οχι τουλαχιστον με τον τροπο που αυτες θα επιθυμουσαν.

Οι ιδιες αυτες μαναδες, που μεγαλωνετε  με αλλον τροπο τα κοριτσια σας, και αλλον τροπο εντελως διαφορετικο τα αγορια σας, ακομη και κατω απο την ιδια στεγη!!!

karamelitsameli

# 45 στις 4/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από sweetsin_

woman θα σου δωσω με πολυ ειλικρινεια την δικη μου εμπειρια και ζωη...

στα 18μου κουκλα, κορμαρα, ουτε κυταριτιδα ουτε κοιλιτσα, το στηθος τουμπανο, γυμναστηριο καθημερινα...γνωριζω τον καλο μου, παιδαρος, αθλητής, τρελος ερωτας κι απο τις 2 πλευρες...λιγο επαιζε το ματακι του αλλα σε μενα χαλι...

σε 5 χρονια γαμος, αρχιζουν οι βραδιες με φιλους, μπυριτσες, πιτσες,bbq... εγω να μη φαω??? κι εκει που δεν αφηνα το γυμναστηριο για κανεναν, τωρα λεω...θα παω αυριο μωρε...δεν εγινε τιποτα...

ερχεται σε 2 χρονακια κι ο μπεμπης μου... ο δικος μου πισινος εν τω μεταξυ εχει γινει ολιγον διπλος, οι  υποχρεωσεις ατελειωτες, παει πια η γκομεναρα με τον τελειο κωλο, κι αρχιζει να γινεται αψογη μητερα, αριστη νοικοκυρα, αλλα οχι πια γκομεναρα και π...να στο κρεβατι οπως ηταν καποτε...

ο αγαπημενος μου ομως καλα κρατει...και το ματακι παιζει ακομα, και δεν μενει μονο εκει, γιατι εγω ειμαι τοσο απασχολημενη με ολες τις αλλες υποχρεωσεις που εχω ξεχασει οτι εχω συζυγο...που τις τσαχπινιες του στο κρεβατι τις χαιρεται λοιπον αλλη ή αλλες που του δινουν ποτε ποτε αυτο που εγω εχω ξεχασει...

ευτυχως ομως γιατι το κερατο μολις το συνειδητοποιησεις οτι το φαγες, ή θα σε παει για διαζυγιο ή θα σου ανοιξει τα ματια και θα εχεις την καλυτερη σχεση που θα μπορουσες ποτε...θα ξανααποκτησεις την κορμαρα που ειχες, θα ξαναγινεις η πορνη στο κρεβατι που ησουν και θα συνεχισεις να εισαι αριστη μανούλα, προτρεποντας το γιοκα σου και κανοντας παρτι καθε φορα που θα κλεινεται στο δωματιο του με αλλο γκομενακι...
γιατι ετσι μεγαλωνουμε εμεις οι ελληνιδες τους γιους μας, κι ετσι εχουν μεγαλωσει και οι αντρες μας...

φανταζομαι λιγο να σου εδωσα να καταλαβεις τι παιζει...χωρις να εννοω πως γινεται σ οοολα τα σπιτια αυτο το σκηνικο...τουλαχιστον στα περισσοτερα ομως!!!

Ξαναέγινες πόρνη στο κρεβάτι και σούπερ κορμαρα ,για να κρατησεις τον άπιστο σύζυγο... Μαααλιστα...

Και αυτό το θεωρείς κατόρθωμα???

Με το να εισαι πόρνη στο κρεβατι και να τρελαίνεσαι στη διαιτα από φοβο μην ξενοκοιτάξει ο σύζυγος, αυτο δε μου μοιάζει σαν ευτυισμενη κατασταση!

Η πόρνη, δεν αποσκοπέι ποτε στη δική της ευχαριστηση. Στόχος της είναι μονο να ικανοποιήσει τον πελάτη της.. Η δική της ικανοποίηση είναι ανευ σημασίας... Πόσο μαλλον αν την ώρα του σεξ, εσυ αντι να αφεθεις και να το απολαυσεις στο έπακρο, σκεφτεσαι πανικόβλητη ότι πρεπει να πετυχεις τη σταση όσο γίνεται καλύτερα, για να ανταγωνιστεις τις γκομενες του! Ωραια σεξουαλικη ζωη

Και πόσο ερωτική ειναι μία γυναίκα που λέε συνεχως "όχι" σε καθε γευστικό πειρασμο , απο φοβο μην ξενοκοιτάξει ο άντρας? Οποιος είναι μιζερος στο φαι, είναι μιζερος και στο σεξ! Δε μπορεις να επαναπάυεσαι ότι ο άντρας σου θα συνεχίσει να σε ποθεί απλά και μόνο επειδη είσαι όλη μερα στο γυμναστήριο σαν τη Πετρουλάκη! Ακόμα κι αυτη που είναι αναγνωρισμένη θεογκόμενα, τρώει γερό ξυλο απο τον ϊβιτς, πριν καν παντρευτούν!

¨Μονο όταν απολαμβανεις τη ζωη σου, θα μπορει να την απολαμβανουν και οι άλλοι που ζουν κοντα σου!

Και σίγουρα, όταν καταπίνεις αλλέπάλληλα κερατώματα, μόνο απόλαυση δεν αισθάνεσαι

sweetsin_

# 46 στις 5/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

karamelitsa μαλλον δεν καταλαβες καν αυτο που εγραψα...

ή δεν θελεις να το καταλαβεις ή το διαβασες φευγαλεα...

ο hnioxos το επιασε ομως το νοημα...
ποιος μιλησε για αγχος, για φαγητο, για ξυλο και για γκομενες...
αυτο που εχασα και χανουμε ολες οι γυναικες μετα απο καποια χρονια γαμου και παιδιων ειναι η ΓΥΝΑΙΚΑ

κι εγω η ιδια που ειμαι συζυγος και μανα μαζι, κι απαιτω απο τον αντρα μου αιωνια πιστη και μεγαλωνω το γιο καμαρωνοντας οταν φερνει τη μια κουκλαρα πισω απο την αλλη και κλεινονται στο δωματιο με χαμηλη μουσικη και ποτακι...

εγω η ιδια φασκω και αντιφασκω, και δυστυχως δεν ειμαι η μονη

psaromallis

# 47 στις 6/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όμορφος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από sweetsin_

απαιτω απο τον αντρα μου αιωνια πιστη  και  μεγαλωνω το γιο καμαρωνοντας οταν φερνει τη μια κουκλαρα πισω απο την αλλη και κλεινονται στο δωματιο με χαμηλη μουσικη και ποτακι...

...κόσμος, ηθικός,
    αγγελικά πλασμένος!

(Διονύσιος Σολωμός)

karamelitsameli

# 48 στις 6/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από psaromallis

Όμορφος...

...κόσμος, ηθικός,
    αγγελικά πλασμένος!

(Διονύσιος Σολωμός)

Προσωπικά δε θα ηθελα καθόλου ο γιος μου να εχει αλλη γκομενα καθε βραδυ.. Αν αποκτησω γιο, θα του μαθω να σεβεται τις γυναίκες. Πανω από όλα, γιατι γεννηθηκε από μια γυναίκα.

avaftos

# 49 στις 6/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από karamelitsameli

Προσωπικά δε θα ηθελα καθόλου ο γιος μου να εχει αλλη γκομενα καθε βραδυ.. Αν αποκτησω γιο, θα του μαθω να σεβεται τις γυναίκες. Πανω από όλα, γιατι γεννηθηκε από μια γυναίκα.

Αστικοί μύθοι,κάνε γιο και βλέπουμε,εδώ δεν συγκρατούνται οι κόρες.

sweetsin_

# 50 στις 7/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από karamelitsameli

αυτό είναι άλλο κεφάλαιο!!!

δε νομίζω να περιμένει κανείς από έναν 19χρονο να ''παντρευτεί'' από τώρα!!

Paralia48

# 51 στις 7/5/2014
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Εγώ πάντως έχω γιο στα 18 και προσπαθώ στις συζητήσεις μας να του περάσω άποψη για τη ρομαντική πλευρά του έρωτα και όχι την πολυγαμία. Τώρα το τι θα κάνει όταν μπλέξει, γιατί νομίζω πως είναι ελεύθερος ακόμη, είναι δική του δουλειά. Πιστεύω ότι θα κρυφοχαρώ όταν θα έρθει η..πρώτη, αλλά αν βλεπω να αλλάζει ταχτικά γυναίκες δε θα μου αρέσει καθόλου.

morgoth

# 52 στις 7/5/2014
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

αστο παιδι να δειξει τη κλιση του. 

avaftos

# 53 στις 18/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από woman26

είναι όλοι άπιστοι; κι αν ειναι γιατι παντρεύονται;

τελικά στο γάμο είναι όλοι οι άντρες άπιστοι... αυτή τη συζήτηση είχα με φίλες... μια φίλη δέχθηκε πρόταση γάμου, κι αν ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα και πάει σε άλλη αγκαλιά...γιατί παντρεύονται...;; να μας πείτε οι παντρεμένοι-ες... εμπειρίες

Νομοτελειακά θα απατηθείτε,δεχτείτε το λοιπόν από τώρα.

Σας παντρευόμαστε (όσες παντρευόμαστε) διότι σίγουρα κάτι αξίζετε παραπάνω από τις άλλες 

που έχουμε βρει μέχρι τότε.Δεν σας παντρευόμαστε για να φάμε (απαραίτητα) όλη μας την ζωή μαζί σας.

Εσείς δηλαδή όταν μας παντρεύεστε,είστε σίγουρες ότι θα καθήσετε για πάντα μαζί μας;

σε τελική ανάλυση ο γάμος (στην Ελλάδα) αν δεν υπάρχει παιδί δεν υπάρχει και λόγος να υφίσταται.

woman26

# 54 στις 19/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από avaftos

Σας παντρευόμαστε (όσες παντρευόμαστε) διότι σίγουρα κάτι αξίζετε παραπάνω από τις άλλες 

που έχουμε βρει μέχρι τότε.Δεν σας παντρευόμαστε για να φάμε (απαραίτητα) όλη μας την ζωή μαζί σας.

Εσείς δηλαδή όταν μας παντρεύεστε,είστε σίγουρες ότι θα καθήσετε για πάντα μαζί μας;

σε τελική ανάλυση ο γάμος (στην Ελλάδα) αν δεν υπάρχει παιδί δεν υπάρχει και λόγος να υφίσταται.

έχω άλλη άποψη για το γάμο, δηλαδή μου λες πως παντρεύονται και μένουν μαζί λόγω παιδιών; 

-Ariadni-

# 55 στις 19/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από avaftos

Ο γαμος δεν πρεπει να υφισταται γενικα οταν δυο ανθρωποι ανακαλυπτουν οτι δεν ταιριαζουν...αλλα μερικοι/ες ενω βλεπουν τα "'στραβα"' απο την αρχη πανε και παντρευονται και φυσικα μετα χωριζουν και κλαιγονται σαν τις πιπιτσες...

-Ariadni-

# 56 στις 19/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από avaftos

Ποιος το λεει αυτο;;;Εκεινο που πολλοι δεν καταλαβαινουν ειναι οτι η αγαπη δεν ερχεται απο μονη της αλλα πρεπει να παλευεις συνεχεια για να την διατηρεις ζωντανη...οταν μεσα στο γαμο ,ο ενας αρχιζει να παραμελει τον αλλον,αν τροφοδοτεις τον γαμο συνεχεια με ανασφαλειες και φοβους,με διαρκεις γκρινιες και κατηγοριες κι οταν ο αλλος αρχιζει να χανει την δυναμη του μεσα στην οικογενεια τοτε ναι...αναζητας κατι καινουριο που θα σε τονωσει και θα ανακτησεις την χαμενη σου ενεργεια και δυναμη...αλλα για αυτο δεν φταιει ο γαμος καθεαυτος,αλλα εμεις οι ιδιοι και το πως διαχειριζομαστε την σχεση μας...αυτο ισχυει βεβαιως και για μακροχρονιες σχεσεις εκτος γαμου...

-Ariadni-

# 57 στις 19/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από woman26

έχω άλλη άποψη για το γάμο, δηλαδή μου λες πως παντρεύονται και μένουν μαζί λόγω παιδιών; 

Οσοι μενουν σ ενα γαμο τελειωμενο μονο για χαρη των παιδιων ,ειναι δυστυχισμενα πλασματα...κι οταν τα παιδια μεγαλωσουν και ανοιξουν τα φτερα τους και φυγουν, τοτε θα ξυπνησουν ενα πρωι και θα ανακλαλυψουν οτι εχουν χασει την μιση ( αν οχι ολη) ζωη τους...

maik1980

# 58 στις 19/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

υποκρισια δηλαδη .ογαμος?

πολυγαμικο ον ο ανθρωπος...

avaftos

# 59 στις 20/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από -Ariadni-

Ποιος το λεει αυτο;;;

Η συντριπτική πλειοψηφία,δηλαδή η ίδια η ζωή.

Τώρα το τι κάνει ο ένας κι η άλλη ανά 100.000 είναι δικαίωμά του αλλά όχι και εντολή υποταγής.

redpillbluepill

# 60 στις 3/10/2014
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Γλυκά Νερά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

...λοιπόν να στείλω έναν φιλικό χαιρετισμό σε όλους ,σαν νεο μέλος και να σας πω και εγώ με τη σειρά μου μια άποψη που δημιουργήθηκε μετα απο 7 + χρόνια γάμου ...

Η φύση για όλα τα έμβια όντα όπως και για τον άνθρωπο έχει δώσει κάτι που λέγεται ενστικτο. Αυτό πολλές φορές σε οδηγεί να κάνεις η να μην κάνεις πράγματα. 
Συνήθως ψάχνουμε να βρούμε ότι μας λείπει η νοιώθουμε οτι λείπει. Πεινάς θα ψάξεις για φαγητο. Διψάς;;;  για νερο , δεν καλυπτεσαι συναισθηματικα απο τον ανθρωπό σου ; θα το ζητήσεις αλλού., δεν καλυπτεσαι σωματικά ;; (γιατι εδώ ειναι απο οτι καταλαβαινω το θεμα του τοπικ) ..ΘΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΟΥ .-     <---(Τελεια και παυλα). 
Ετσι ηταν ετσι είναι και ετσι θα είναι μεχρι να εξαφανιστει το ανθρωπινο είδος απο το πρόσωπο της Γης. Ειμαστε όντα φιλήδονα κατα βάση. Αρα αυτό αναζητούμε άλλοι μετα μανίας και αλλοι πιο ήπια. Το αν θα απιστήσει κανείς κατα την γνώμη μου είναι θέμα συγκυριών.
 Υπο κατάλληλες προυποθέσεις ΟΛΟΙ θα το κάναμε ... Πιο πολύ μας συγκρατούν (αν το κάνουν) τα πρέπει με τα οποία μας έχουνε μεγαλωσει παρά η όποια φωνη σύνεσης και λογικής μέσα μας. 
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε