Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απελπισμένη

Επιλέξτε σελίδα: (1-15)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

anonimi_15

# 1 στις 29/5/2014
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31
'Aρεσαν+: 0%

Απελπισμένη

Θα ήθελα τη συμβουλή σας και τη γνώμη σας.

Είμαι παντρεμένη με δυο  μεγάλους γιους. Με τον άντρα μου ζούμε συμβατικά εδώ και πολλά χρόνια κι έχουμε συμφωνήσει να κάνει ο καθένας της ζωή του αλλά να παραμείνουμε μαζί για χάρη των παιδιών.

Πρίν τέσσερα χρόνια γνώρισα έναν άντρα μερικά χρόνια μικρότερό μου (γυμναστή στο επάγγελμα). Εκείνος τότε διατηρούσε μια σχέση με μια κοπέλα πολύ μικρότερή του, με την οποία όμως δεν είχε κάτι το σοβαρό αλλά περνούσε τον καιρό του. Ξεκινήσαμε μια ελεύθερου τύπου σχέση και είχαμε ξεκαθαρίαει ότι απλά περνούσαμε καλά μιας κι εγώ ήμουν παντρεμένη κι αυτός είχε κοπέλα. Το σεξ μαζί του ήταν καταπληκτικό και χωρίς να το καταλάβω τον ερωτεύτηκα πολύ. Κάποια στιγμή του πρότεινα ακόμα και να χωρίσω για να είμαστε μαζί όμως εκείνος μου είπε να μην κάνω κάτι τέτοιο γιατί εκείνος δεν ήθελε κάτι μόνιμο μαζί μου. Πληγώθηκα πολύ αλλά δεν το έδειξα. Μετά από λίγο καιρό μου ζήτησε να βγούμε για να μιλήσουμε γιατί είχε να μου πει κάτι σοβαρό. Εγώ χάρηκα γιατί πίστεψα ότι θα μου ζητούσε να είμαστε μαζί όμως αυτός μου ανακοίνωσε ότι εδώ και λίγο καιρό έχει γνωρίσει μια κοπέλα που την έχει ερωτευτεί και ότι θέλει να διακόψουμε. Μου είπε μάλιστα ότι διέκοψε και με την άλλη κοπέλα που είχε όσο ήταν μαζί μου. Ήταν απόλυτος ότι δεν ήθελε να τον ενοχλήσω ξανά και ότι ήθελε να συνεχίσει σοβαρά με την άλλη. Μου κόπηκαν τα πόδια αλλά για λίγους μήνες τον άφησα ήσυχο. Είχα την ελπίδα ότι θα έπαιζε με την καινούρια και μετά θα ξαναγυρνούσε σε εμένα. Όμως πέρασαν τρεις μήνες χωρίς να δώσει σημεία ζωής. Εγώ στο μεταξύ πήγα και γράφτηκα στο γυμναστήριο που εργαζόταν και γνώρισα από μακριά και την κοπέλα που είχε. Το έκανα για να τον βλέπω έστω και λίγο.

Αποφάσισα να τον διεκδικήσω κι έτσι τον προσέγγισα με πρόσχημα κάποια μαθήματα γυμναστικής που ήθελα να κάνω και του έδωσα χρήματα μπροστά για κάποιους μήνες μαθημάτων. Εκείνος μου ξεκαθάρισε ότι θα μου έκανε τα μαθήματά αλλά να μην περιμένω τίποτα από εκείνον γιατί είχε σχέση.

Εγώ υποκρίθηκα ότι τον έβλεπα μόνο φιλικά κι έτσι ξεκινήσαμε. Όμως μετά από λίγο καιρό δεν άντεξα και άρχισα να εκδηλώνω τα συναισθήματά μου. Εκείνος πάντα με απέρριπτε και μου έλεγε ότι είμαι κουραστική.

Ένα βράδυ μετά από πολλούς μήνες μαθημάτων και συνεχών απορρίψεων από πλευράς του μου έστειλε μήνυμα να βρεθούμε. Εγώ έτρεξα αμέσως. Κάναμε σεξ όμως ήταν πολύ διαφορετικός από τις άλλες φορές. Όταν τελειώσαμε ντύθηκε κατευθείαν και μου είπε να ξεχάσω αυτό που έγινε. Μου μίλησε πολύ υποτιμητικά και με πρόσβαλε λέγοντας μου ότι έκανε ένα λάθος.

Την άλλη μέρα τον ρώτησα να μου εξηγήσει κι αυτός μου είπε ότι έκανε σεξ μαζί μου επειδή ήθελε να εκδικηθεί την κοπέλα του. Το προηγούμενο βράδυ πριν μου ζητήσει να βρεθούμε είχαν τσακωθεί πολύ άσχημα και είχαν χωρίσει. Μου είπε ότι όταν ήταν μαζί μου σκεφτόταν εκείνη και ότι δεν μπορεί μακριά της. Ξαναγύρισε σε εκείνη κι εγώ πληγώθηκα για άλλη μια φορά. Συνέχεισα να τον ενοχλώ με μηνύματα και να τον παρακαλάω κι εκείνος με έβρισε λέγοντάς μου ότι είμαι ηλίθια και δεν έχω αξιοπρέπεια. Όμως γώ τον αγαπάω...Τι να κάνω;;;

tzoulia59

# 2 στις 29/5/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.479

να χωρισεις τον αντρα σου και να τον αφησεις ησυχο ...

αυτο να κανεις,...
και να πας παρακατω να βρεις καποιον αλλον που θα χτισεις μια νεα πραγματικοτητα για την ζωη σου ...με εντιμοτητα αξιοπρεπεια και σεβασμο ...
και φυσικα δεν ενοω προς τον γκομενο αλλα προς τον εαυτο σου και την οικογενεια σου ...
λυπαμαι που τελικα οι αντρες εχουν δικιο οταν λενε οτι ολες οι γυναικες ειναι ουτανες ...
Αρέσει στα μέλη Elpida_Thessaloniki, somebody961

sugarbaby42

# 3 στις 29/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Να σταματησεις εδω... Δεν νομιζω θα μπορουσε να ειναι πιο ξεκαθαρος...Σωσε τον εαυτο σου, την αξιοπρεπεια σου, και πηγαινε παρακατω...Ειλικρινα τι κακο ειναι αυτο με το γυναικειο φυλο...Και δεν το λεω υποτιμητικα...Αλλα δεν εχουμε, ουτε στο ελαχιστο , το αντρικο ενστικτο του στυλ "κανω σεξ και φευγω" απο την εξωσυζυγικη σχεση...Οι περισσοτερες απο μας συγχεουμε το καλο σεξ με τον ερωτα ως συναισθημα και μετα...τρωμε τα μουτρα μας!!!Γιαυτο, φιλη μου, επειδη οπως ειδες μονο για ξεχαρμανιασμα σε βλεπει, μαζεψε τα κουβαδακια σου και τραβα σε αλλη παραλια...Και να ξερεις πως το 90% των νεοτερων ανρων δεν προκειται ποτε να ασχοληθουν περισσοτερο μαζι σου, απ' οτι για να τους βγει το απωθημενο..." Μεγαλυτερη και παντρεμενη???Σκετη απολαυση- για να μην πω τιποτα αλλο!!!

anonimi_15

# 4 στις 29/5/2014
author

Μου είπε ότι έπρεπε από μόνη μου να το σκεφτώ ότι κάτι είχε συμβεί. Όταν του ζήτησα εξηγήσεις για τη συμπεριφορά του απέναντί μου μου είπε ότι το έκανε από αντίδραση επειδή η κοπέλα του πάνω στον καυγά του ζήτησε να χωρίσουν. Ότι αν ήμουν λίγο έξυπνη θα είχα καταλάβει ότι δεν είναι δυνατόν ένας άντρας που σε φτύνει τόσους μήνες ξαφνικά να σε θέλει και άρα εγώ φταίω που πήγα να τον συναντήσω. Ότι δεν μου έχει υποχρέωση σε τίποτα και ότι ήταν χάλια εξαιτίας εκείνης της κοπέλας. Το κρεβάτι μας δεν ήταν καλό εκείνο το βράδυ. Εγώ το απόλαυσα γιατί τον εγαπώ αλλά αυτός ήταν αλλού. Η πράξη δεν ολοκληρώθηκε καν αφού στα μισα έχασε τη στύση του και πετάχτηκε από το κρεβάτι κι άρχισε να ντύνεται.Ξαναγύρισε στην κοπέλα του παρακαλώντας τη να τον δεχτεί πίσω. Φυσικά η κοπέλα δεν ξέρει ότι μόλις χώρισαν αυτός πήγε μαζί μου. Πρόσφατα της έκανε πρόταση γάμου. Και από αυτά που ακούω αυτός είναι πολύ καψούρης μαζί της.

tzoulia59

# 5 στις 29/5/2014
author

ελα βρε ανωνυμη μη μας κολαζεις αλλο ...μ αυτες τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες ...

πατα διαγραφη και τελος ...
ξερεις ποσα τετοια πιπινια κυκλοφορουν στην αγορα; 
αντε ξεκαθαρισε με το γαμο σου και παρακατω ...
μα δεν σε ξενερωσε που ηθελε την αλλη; 

anonimi_15

# 6 στις 29/5/2014
author

Πληγώθηκα πάρα πολύ. Εκείνος μου υπενθύμισε ότι κάποτε του είχα προτείνει να χωρίσω από τον άντρα μου για να είμαστε μαζί και με είχε αποτρέψει. Μου είπε ότι αν ήθελε να ήταν μαζί μου θα ήταν από καιρό. Ότι ήταν σαλταρισμένος με την κοπέλα του και είχε πολύ θυμό και νεύρα εναντίον της και ήθελε να πάει με κάποια άλλη απλά και μόνο από αντίδραση. Τότε κατάλαβα ότι εκείνο το βράδυ δεν ήρθε μαζί μου επειδή με ήθελε αλλά επειδή με βρήκε πρόχειρη.
Σκέφτηκα να πιάσω φιλία με την κοπέλα του και να της πω τι έγινε για να τους χωρίσω.
Θέλω να τον πάρω από αυτήν.

tzoulia59

# 7 στις 29/5/2014
author

τωρα λες αληθεια ...

η στημενο ειναι ολο αυτο; 
δεν προκειται να πετυχεις τιποτα και το μονο που θα καταφερεις ειναι να γελοιοποιθεις ...
μπες στο ιντερνετ να βρεις κανεναν αλλον για να το ξεπερασεις οσο πιο αναιμακτα γινεται και μην ξεχασεις να χωρισεις τον αντρα σου ...

anonimi_15

# 8 στις 29/5/2014
author

Ξέρω πως αυτό που κάνω είναι λάθος αλλά τον βλέπω καθημερινά και δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Εκείνος δεν μου μιλάει καν. Αχ και να βλέπατε πως κάνει όταν έρχεται η κοπέλα του στο γυμναστήριο. Σαν τρελός. Κι όλο μιλάει για εκείνη. Το ξέρω γιατί έχω πιάσει φιλίες με πολλούς γνωστούς του και μου έχουν πει όλοι ότι αυτός στάζει μέλι για αυτήν και ότι μιλάει συνέχεια για εκείνη.

Enikos

# 9 στις 29/5/2014
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Πολυ μπερδεγουει βρε παιδακι μου...

Ολο για το κρεβατι μιλας...

Παρε ενα αλλο με καινουργιο σωμιε. Σιγα τα λαχανα! Ξερεις ποσο εχουν πεσει οι τιμες?

somebody961

# 10 στις 29/5/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αυτές τις μέρες με τρώει μια μαμημένη απορία.
Το σόι μάγια σας κάνουν οι άντρες και δεν μπορείτε να ξεκολλήσετε άπαξ και φάτε κόλλημα;

Αμάν πια!
Σε γάμησε για να εκδικηθεί; Ναι, σε ΓΑΜΗΣΕ! Μη φοβάσαι τις λέξεις!
Αντί να τον σιχαθεί όλη σου η ύπαρξη στο κάθε κύτταρο της, εσύ εκεί. Κόλλημα!
Σε ευχαριστώ. Καλά, πολύ καλά σας κάνουμε και σας έχουμε για μπεγλέρια και παλιομισοφόρια.
Δε μπορείτε να φανταστείτε το πόσο μας βολεύει αυτό!

Αξιοπρέπεια ρεεε!!!

"Συνέχεισα να τον ενοχλώ με μηνύματα και να τον παρακαλάω κι εκείνος με έβρισε λέγοντάς μου ότι είμαι ηλίθια και δεν έχω αξιοπρέπεια. Όμως γώ τον αγαπάω...Τι να κάνω;;;"

Να πας να πνιγείς, αυτό να κάνεις!

Υπάρχουν άνθρωποι που τρώνε από τα σκουπίδια και νόμιζα πως έχει να κάνει μόνο με τροφή του σώματος. Το έβλεπα ύστατη λύση και ως δραματική κατάληξη της οικονομικής κρίσης.

Διαπιστώνω με θλίψη πως τρέφουν το ίδιο και τη ψυχή τους. Από τα σκουπίδια των άλλων, τα χειρότερα.
Αυτό, τι λύση και σε τι πρόβλημα να το δω;
Πιο λογικό τώρα ακούγεται το πιάτο να έρχεται απ' τα σκουπίδια..

ΥΓ: Δεν είμαι αυτός που παρουσιάζομαι παραπάνω. Να σεβαστείς τον εαυτό σου για να σε σεβαστεί και ο όποιος άλλος. Αυτό προσπαθώ να σου πω με τις ευχές μου να ξεκολλήσεις και,
ίσως ανακαλύψεις κάποτε τον άνθρωπο που έχεις μέσα στο σπίτι σου και δεν τον ξέρεις..
Ισως στο πρόσωπο του Πατέρα των παιδιών σου εκπλαγείς ευχάριστα.

Αρέσει στα μέλη Elpida_Thessaloniki, melanouraki23 και σε ακόμα 1 μέλος.

anonimi_15

# 11 στις 29/5/2014
author

Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω πολύ την κοπέλα του. Πολλές φορές αναρωτιέμαι τι καλύτερο έχει εκείνη από εμένα και έχει καταφέρει να τον κάνει να σέρνεται από πίσω της; Γιατί εγώ δεν μπόρεσα να τον κάνω να κολλήσει μαζί μου; Ίσως να είναι και εγωισμός. Η αλήθεια είναι ότι όταν μου ζήτησε να διακόψουμε επειδή είχε ερωτευτεί μια άλλη τον άφησα ανενόχλητο γιατί πίστευα κατά βάθος πως μετά από λίγο καιρό θα ξαναγυρνούσε σε εμένα, Όμως δυστυχώς αυτό δεν έγινε ποτέ. Όσο περνούσε ο καιρός κόλλαγε πάνω στην κοπέλα του πιο πολύ. Εντάξει είναι πολύ όμορφη αλλά κι εγώ δεν είμαι άσχημη.

ROCK-54

# 12 στις 29/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τα μεγαλα κ ανεξελεγκτα παθη...

...σε οδηγουν σε συνεχη κ επαναλαμβανομενα λαθη.Νομιζω πως καπου εχασες τον ελεγχο,αλλα κ την αξιοπρεπεια σου.Θα σε συμβουλευα με δυο παροιμιες:

- με το ζορι παντρεια δεν γινεται...

- υπαρχουν κ αλου πορτοκαλιες...

anonimi_15

# 13 στις 29/5/2014
author

Δηλαδή εσείς πιστεύετε ότι δεν ένιωσε ποτέ τίποτα για εμένα; Ότι αγαπάει πραγματικά την κοπέλα του;
Μα αν την αγαπούσε πραγματικά θα πήγαινε μαζί μου με το που χώρισαν;Από το πρώτο βράδυ;
Λογικά αν την αγαπούσε θα ήταν τόσο στενοχωρημένος από το χωρισμό που δεν θα είχε όρεξη για τίποτα, πόσο μάλλον να κοιμηθεί με μια άλλη.

Λογικά αν την αγαπούσε θα ήταν τόσο στενοχωρημένος από το χωρισμό που δεν θα είχε όρεξη για τίποτα, πόσο μάλλον να κοιμηθεί με μια άλλη.

somebody961

# 14 στις 29/5/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Καθρέπτη καθρεπτάκι μου, ποια είναι η πιο όμορφη;

Μη τα πολυλογώ: 7 χρόνια γρουσουζιά!

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

anonimi_15

# 15 στις 29/5/2014
author

Σε παρακαλώ μην ειρωνεύεσαι. Απλά απάντηστε μου

somebody961

# 16 στις 29/5/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Αν αντί 44 ετών βάλεις 12 και ανύπαντρη θα σου απαντήσω.
Απάντησα πριν και δεν κατάλαβες. "Κατέβηκα" λοιπόν σε ηλικία αναγκαστικά.

Αρέσει στο μέλος Enikos
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

iroiro

# 17 στις 29/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν εισαι ασχημη βρε κοπελια αλλά μυαλο, εξυπναδα, αξιοπρεπεια, αυτοεκτιμηση δεν ξερεις τι σημαινει...

αφου το πας το γραμμα, πηγαινε το ντε παραπερααα...!!!
αφου σ εφτυσε ...τι αλλο θες?? να σε φτυσει και κανονικα???
και συνεχιζεις και γραφεις, οτι και να σου λενε εδω μεσα οι υπολοιποι...για γελια είναι η κατασταση σου...μην ντροπιαζεις αλλο το φυλο μας! βγαλε τα ματια σου, αλλα φυγε με το κεφαλι ψηλα την καταλληλη ωρα...πριν σε διωξουνε...

iroiro

# 18 στις 29/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από anonimi_15

αφου του πεσε...

anonimi_15

# 19 στις 29/5/2014
author

Ίσως έχω ανάγκη να ακούσω ότι την αγαπάει για να ξεκολλήσω.

iroiro

# 20 στις 29/5/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

την αγαπαει δεν την αγαπαει...

εισαι παντρεμενη, είσαι πουρό, εισαι φαντασιωση, εισαι για καταναλωση (μην παρεξηγηθεις δεν σε ξερω προσωπικα...)
ΔΕΝ ΧΩΡΑΣ στη ζωή του, και στο κρεβατι του ειχες ημερομηνια ληξης
Επιλέξτε σελίδα: (1-15)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε