Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μου αρεσει αλλα το σκεφτομαι

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Tzenoula22

# 1 στις 2/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σας καλησπεριζω παιδια και θα ηθελα να σας πω το προβλημα μου.

Ημασταν μαζι με το αγορι μου σε μια γιορτη φιλου του και φανηκε καποιο ενδιαφερον απο την πλευρα του σε καποια στιγμη που χορευαμε.Με αγκαλιασε λιγο περιεργα και το ενιωσα αυτο,δεν ειμαι ομως σιγουρη.Ισως να ηταν η ιδεα μου,οταν ομως τον συναντησα στην σχολη ηθελε να μου μιλησειγια καποιο θεμα του αλλα του ειπα οτι δεν μπορω κι εφυγα.Μου αρεσε ομως το στυλακι του που με πλησιασε.Με το αγορι μου νιωθω καποιο κενοτελευταια γιατι δουλευει πολυ και όσο να'ναι δεν με παει εξω οπως παλια.Ειναι 32 το αγορι μου,δεν ειμαι καμια πονηρη που κοιτω μονο την καλοπερασηαλλα τελευταια μονο κρεβατι θελει και να παιζει με το σκυλακι του οταν πηγαινω να τον δω.Μηπως πρεπει να κοιταξω το αλλο παιδι αλλα ειναι φιλος του και το σκεφτομαι λιγοπροστυχα αν το μαθει.Τι θα με συμβουλευατε να κανω;Πως να δω αν με θελει ακομα η με θεωρει δεδομενη το αγορι μου;

aladdin30

# 2 στις 2/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
'Aρεσαν+: 0%

Τον φιλο μπορεις να τον ξαναδεις? Μην κλεινεις πορτες, δεν ξερεις τι γινεται. Δωστου μια ευκαιρια να σε διεκδικησει και βλεπεις. Οσο για το αγορι σου ενταξει αμα δουλευει τοσες ωρες λογικο ειναι να κουραζεται και να μην εχει χρονο. Μη τον πιεζεις και συ παραπανω.

Aggelo

# 3 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Tzenoula22 καταρχην οταν ο αλλος ειναι 32 χρονων δεν λες (το αγορι μου)...χτυπαει ασχημα
δεν ειναι 20αρης..σ ολα τα πραγματα η λεπτομερια κανει τη διοαφορα.....

Οταν κανεις μια σχεση με διαφορα ηλικιας για να εχει μακροημερευση χρειαζεται εκτος των αλλων

ο ενας πρεπει ν ανεβει λιγο και ο αλλος να κατεβει λιγο για να μπορεσουν να πλησιασουν.Οταν εσυ

συμπεριφερεσαι σαν 22 χρονων και ο φιλος σου σαν 32...δεν βλεπω φως.

Μου κανει εντυπωση οτι το μονο προβλημα της σχεσης που αναφερεις ειναι οτι

(δεν σε βγαζει εξω οπως παλια) επειδη δουλευει πολυ...δηλαδη 3 πουλακια...

Απο λαθος Target group διαλεξες ανδρα...κανα φοιτητη επρεπε να βρεις που εχει πολυ ελευθερο

χρονο ωστε ολη μερα να ειστε στο εξω...και κατι αλλο να εχει και ευκαταστατο μπαμπα...γιατι

αλλιως σε βλεπω στο παγκακι της πλατειας......παρεα με τον ηλιοσπορο.

ΥΓ Αν ο αλλος ειναι 20-25 χρονων εισαι κομπλε...κανε ντου......αφου σ αρεσει

και το στυλακι του...φροντισε μονο μην σου βγει σπιτογατος και φρικαρεις

Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

-Ariadni-

# 4 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Tzenoula22

Σας καλησπεριζω παιδια και θα ηθελα να σας πω το προβλημα μου.

Ημασταν μαζι με το αγορι μου σε μια γιορτη φιλου του και φανηκε καποιο ενδιαφερον απο την πλευρα του σε καποια στιγμη που χορευαμε.Με αγκαλιασε λιγο περιεργα και το ενιωσα αυτο,δεν ειμαι ομως σιγουρη.Ισως να ηταν η ιδεα μου,οταν ομως τον συναντησα στην σχολη ηθελε να μου μιλησειγια καποιο θεμα του αλλα του ειπα οτι δεν μπορω κι εφυγα.Μου αρεσε ομως το στυλακι του που με πλησιασε.Με το αγορι μου νιωθω καποιο κενοτελευταια γιατι δουλευει πολυ και όσο να'ναι δεν με παει εξω οπως παλια.Ειναι 32 το αγορι μου,δεν ειμαι καμια πονηρη που κοιτω μονο την καλοπερασηαλλα τελευταια μονο κρεβατι θελει και να παιζει με το σκυλακι του οταν πηγαινω να τον δω.Μηπως πρεπει να κοιταξω το αλλο παιδι αλλα ειναι φιλος του και το σκεφτομαι λιγοπροστυχα αν το μαθει.Τι θα με συμβουλευατε να κανω;Πως να δω αν με θελει ακομα η με θεωρει δεδομενη το αγορι μου;

Σε αγκαλιασε λιγο περιεργα...το ενιωσες..αλλα δεν εισαι και σιγουρη..με το αγορι σου δεν τα πας καλα...μονο σεξ και παιχνιδι με το σκυλο!!..ο αλλος παλι ειναι και φιλος του..τι θα σε συμβουλευα να κανεις;;;Να τους παρατησεις και τους δυο..τον μεν δικο σου γιατι δεν σε ''γεμιζει'' συναισθηματικα...τον δε..γιατι ειναι φιλος του γκομενου και ποτε δεν μπλεκουμε σε τετοιες καταστασεις...χαθηκαν οι αντρες;;; Μεινε και λιγο μονη σου να προσδιορισεις τι θελεις απο μια σχεση ...κι οταν θα εισαι ετοιμη..ανοιγεις τα φτερα σου και πας για αλλα...πιο σπουδαια και πιο μεγαλα!

johnn1984

# 5 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 108

Μην φοβάστε να μείνετε και λιγο μόνες, όταν βλέπετε οτι έχετε πέσει στον λάκο με τα σ@τά.   Καταλαβαίνω οτι οι ανασφάλειες σε τυλίγουν και τα βράδια γίνονται ανυπόφορα , αλλά η μοναξιά - σε λογικές δώσεις- είναι ωφέλιμη και αναγκαία.
Ειμαι σίγουρος οτι η συνειδησή σου , φωνάζει το τι ακριβώς να κάνεις.
 ο φίλος σου έχει την δουλειά του και πολύ λογικό να κουράζεται. Και μπράβο του που κατάφερε και δουλεύει επι ελληνικού εδάφους, σ αυτούς τους καιρούς. Ειναι προφανές οτι βλέπει την ζωή του με όρους ' τακτοποίησης' .

Απο την άλλη, εσύ είσαι στον πυρήνα των φοιτητικών σου χρόνων, θέλεις να σε βρίσκει το απόγευμα στην παραλία και το ξημέρωμα στην εξώπορτα του κλαμπ, ζωή που σίγουρα δεν συμβαδίζει με του συντρόφου σου ( και απο οικονομικής αποψεως. Αλλιως διαχειριζεσαι το φραγκο του μπαμπα και αλλιως το δικο σου ) .

Το καλυτερο που θα σου ελεγα να κανεις, αστους και τους 2 και προχωρα παρακάτω.  Μην κανεις τιποτε με τον φίλο του, η λέξη < φιλος > ειναι ιερή για εμας τους άντρες, και δεν μπορείς να φανταστείς το πόσο εύκολα μπορούμε να βάλουμε την ταμπέλα της < Τουτάνας> σε αυτήν που θα κάνει έστω και φλερτ ταυτόχρονο σε 2 φίλους.   Το νου σου

sugarbaby42

# 6 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρε μανια που τις πιανει μερικες με τους φιλους και τους κολλητους των φιλων τους???Μηπως εμεις οι αλλοι μεγαλωσαμε σε μια εποχη με μεγαλυτερες ηθικες αξιες???Ενω ολα τα 20χρονα, σαν να βαριουνται να ξεκουνηθουν...Να πανε και λιγο παρακατω...Μεσα στην ιδια παρεα τα φλερτ, τα χουφτωματα, οι ερωτικες εξομολογησεις...Και αυτοι οι φιλοι πια...Αξιοι εμπιστοσυνης!!!Φιλος εδωσε στον φιλο τριανταφυλλο με φυλλο!!!

Mileni

# 7 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ θα σε συμβούλευα πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση να μιλήσετε  οι δύο σας, με το αγόρι σου εννοώ. Ξεκάθαρα να πεις τι δεν σου αρέσει και τι θες.

Μέχρι τώρα έχετε συζητήσει για κάποια προβλήματα, που ¨βλέπεις¨ ή έχεις αφήσει να συσσωρεύονται μέσα σου?

Ο φίλος σου μπορεί και να μην ξέρει τι ακριβός περιμένεις από την σχέση. Αν του το πεις, μπορεί και να σου το προσφέρει, μπορεί και να κάνει ότι είναι δυνατών για να αισθάνεσαι καλά.

Αλλιώς αν τον ¨παρατήσεις¨, όπως σου λένε οι άλλοι, χωρίς να του δώσεις ευκαιρία να δείξει τι μπορεί να κάνει για την σχέση σας, θα του μείνουν πολύ πίκρα και απωθημένα... Και εσύ η ίδια θα έχεις πολλές αμφιβολίες αργότερα, αν έκανες καλά.

Ο χωρισμός πρέπει να έρχεται με κοινή απόφαση, όταν καταλάβουν και οι δύο πως  η σχέση δεν εξελίσσεται πια προς το καλύτερο  των δύο.

Οπότε δως του την ευκαιρία και... μετά προχώρα, αν είσαι βέβαιη πως δεν γίνεται τίποτα.

Θα έχεις καθαρή συνείδηση τουλάχιστον!

Για τον φίλο του ούτε καν το σχολιάζω. Εκεί είναι ναρκοπέδιο...

KLELIA22

# 8 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλενι...αυτη τη φωτο να την κανεις καδρο...

και πολυ  σοφα τοποθετηθηκες φυσικα...

Enikos

# 9 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.755

Ε, μην προβληματιζεσαι και τοσο πολυ!

Καπως θα γεμισεις τον χρονο σου, στον τομεα "σχεσεις"...ας ειναι καλα οι φιλοι των νυν και οι φιλοι των μετεπειτα.

Οπως ειπε και καποιος πιο πανω...κρατα ανοιχτες τις πορτες, για να μπαινει φρεσκος αερας.

https://www.youtube.com/watch?v=vUHlxBZMiqw

drxouse

# 10 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Λυκόβρυση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4

σε θεωρει δεδομενη...αλλαξε...φερσου λιγο πιο γυναικεια...κεντρισε του την προσοχη...διαφορετικα ειναι θεμα χρονου το τελος

cidimad

# 11 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 32 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 50

ρε τζενουλα 

με το φιλο του ?
αφου ξερεις
παρτο  αλλιως

Climentini

# 12 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα δεδομένα τΆ άπλυτα, τα παραπεταμένα...

Παράθεση:

με θεωρει δεδομενη το αγορι μου;

Ρε παιδάκια, ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί έχω γκώσει να διαβάζω για δεδομένους και δεδομένες, και μου λείπουν τα δεδομένα για να καταλάβω τι εννοείτε.

Δηλαδή, ξυπνάτε το πρωί και

ΔΕΝ θεωρείτε δεδομένο ότι έχετε μια στέγη πάνω από το κεφάλι σας και φαγητό να φάτε;

ΔΕΝ θεωρείτε δεδομένο ότι οι γονείς θα σας χαρτζιλικώσουν;

ΔΕΝ θεωρείτε δεδομένο ότι θα πάρετε ένα φίλο να πείτε τα βάσανά σας και εκείνος θα σας ακούσει;

Ξυπνάτε το πρωί και δεν θεωρείτε ΤΙΠΟΤΑ δεδομένο;

Κι αν όχι, γιατί είναι καλό και λογικό να θεωρείτε όλα τα παραπάνω (μαζί με μερικές δεκάδες άλλα) ως ΔΕΔΟΜΕΝΑ, αλλά βλέπετε ως την υπέρτατη καταστροφή το να είστε εσείς το δεδομένο του συντρόφου σας - του ανθρώπου που στην τελική ΕΣΕΙΣ έχετε επιλέξει;

KLELIA22

# 13 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...   σενιορα Κλημεντινη μου...

αυτη η τελευταια κουβεντα σας... με ανατριχιασε... 

κυριως γιατι την ακουω.. απο γυναικες παρελθοντων αιωνων... και οσο να'ναι... μου κανε κοντρα στο προοδευτικο του χαρακτηρα σας...

κι ετσι..θα απαντησω με ερωτησεις ... 
( χαριν συζητησεως...)

το λοιπον... ενας ανθρωπος ειναι ιδιος οσο ζει και ειναι ?αναγκες.. επιθυμιες .. καθημερινοτητα μενουν αμεταβλητα ?και αν οχι... οφειλαν να μεινουν ταριχευμενα εις τους αιωνας των αιωνων ?

το σπιτι και τα λεφτα δεν τα σχολιαζω..διοτι δεν γινεται να βαζουμε στο παλαντζο ψυχες και υλικα αγαθα , που κατα Μασλοου ... οπως μας φωτισε Μοργκ...σε παλιοτερο επεισοδιο θεωρουνται εκ των ουκ ανευ ..για να μπορει υγιως ο ανθρωπος να αναπτυξει ικανοτητες  και να χτισει διαπροσωπικες σχεσεις . ( διοτι αμα  τρως απο τα συσσιτια του Καμινη... σιγα που σε καιει.. αν δεν σε ποθει ο συντροφος σου... λεμε τωρα...)   

σε ο,τι αφορα τους φιλους... δεδομενο δεν ειναι τιτποτα... εις το διηνεκες πρεπει να σε αφορα αν ο φιλος εχει τη δυναμη και την διαυγεια μυαλου να σε συντρεξει στην καθε δυσκολη στιγμη σου...
οσο και να καιγομαι .. αν ξερω .. οτι ο αλλος εχει δικα του βασανα να σηκωσει...το λιγοτερο που μπορω να κανω.. απο αγαπη.. ειναι να μεριασω...  και να περιμενω ποτε θα μπορει να μ'ακουσει... ή να μου μιλησει...

κελινω με λιγα ερωτηματικα επιπλεον...

ειναι τυχαιο που στον ιδιωτικο τομεα   ανανεωνονται συνεχως οι "στοχοι"  προς τους υπαλληλους...?γιατι να μην τους πουν.. ενα τριμηνο το χρονο...νταξ ρε παιδγια αραξ'τε... οι καλυτεροι ειμαστε... πειτε πως ειμαστε δημοσιο... και 3κ15 σπιτια σας... και φιλια στα παιδια...

αμ.. στα ελευθερα επαγγελματα?αυτοι κι αν  ξερουν τι πα να πει ανταγωνισμος...

τους εβλαψε? 

ηταν χαζοι αυτοι κατηργησαν τα παντος ειδους μονοπωλια...?

εγω δε τα θυμηθηκα που λεμε και κατω απο τ'αυλακι...αλλα σιγουρα... ολο και καποιοι λογοι συνετειναν...αν θελετε φωτιστε με...

Climentini

# 14 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλό μου, προσωπικά δεν θεωρώ τίποτα ως δεδομένο. Ουτε οτι θα έχω τη δουλειά μου, ούτε οτι θα έχω την υγεία μου, ούτε καν οτι αύριο θα ξημερωθώ σε τούτο τον παλιόκοσμο. Γι αυτό και αγωνίζομαι κάθε μέρα, στο μέτρο των δυνατοτήτων μου. (Εντάξει, έχω και δυο-τρία πράγματα δεδομένα, γιατί αλλιώς θα ήμουνα με τα ψυχοφάρμακα, αλλά μιλάμε σε γενικές γραμμές)

Απλώς έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λάθος, βέβαια) οτι οι άνθρωποι που θεωρούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ δεδομένα, που δεν κάθονται να πολυψειρίσουν γιατί και πώς έφτασαν εκεί που έφτασαν και γιατί και πώς είναι αυτοί που είναι, αυτοί που βαλτώνουν, αν θες, σε μια Καβαφική Μονοτονία, (για να θυμηθούμε και τους Ποιητές που τα έχουν πει όλα), είναι εκείνοι που διαμαρτύρονται περισσότερο περί των δεδομένων συντρόφων...

sugarbaby42

# 15 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε κοριτσια...

Να θεωρηθουμε δεδομενες οσες ειμαστε πανττρεμενες, με παιδια, με σκυλια, με κοτες και αλλα οικοσιτα το καταλαβαινω, το κατανοω, και το αντιλαμβανομαι...

Και εννοω δεδομενες ως προς τα παιδια μου, ως πρς την οικογενεια που δημιουργησαμε

Να θεωρουν δεδομενη τη φροντιδα, την ασφαλεια, και οτιδηποτε αλλο χρειαζονται απο μενα, το θεωρω φυσικο και επομενο..

.Οταν ακουω ομως να πιπιλανε αυτη την καραμελα κοριτσακια εικοσι και κατι που σημερα απλα εχουν μια σχεση και αυριο ισως και να μην την εχουν δεν μπορω κατι παθαινω...

Αμα δεν σου βγαινει σηκω φυγε...

Νεα εισαι ακομη, πηγαινε παρακατω και βρες κατι που να σου ταιριαζει...

eyaggelos2

# 16 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:

.Με το αγορι μου νιωθω καποιο κενοτελευταια γιατι δουλευει πολυ και όσο να'ναι δεν με παει εξω οπως παλια.

ε, ναι, αυτο δεν ειναι σωστο να τον χωρισεις και να τα φτιαξεις με τον αλλον που θα σε βγαζει πιο συχνα βολτα

aladdin30

# 17 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Μην κανεις καν αστειο και χωρισεις. Πρωτα θα σιγουρεψεις τον επομενο.

Tzenoula22

# 18 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σας ευχαριστω για τον χρονο που μου δωσατε αλλα με το αγορι μου,εστω με τον μεγαλυτερο μου

λιγουλακι  νιωθω πολυ δεμενη. Ηταν ο τριτος και φαρμακερος και δεν το λεω για φιγουρα να γκομενισω οποτε μην νομιζετε κατι αλλο. Ειχε ομως κατι που ελειπε απο τους αλλους και εχω κολλησει,απο την αλλη παλι τωρα με τον φιλο του κατι αναπτυσεται μεσα μου.Μου εστειλε πριν λιγο μυνημα στο κινητο μου να βρεθουμε,πολυ φοβαμαι πως έχει καταλαβει οτι δεν θα το πω στο αγορι μου και το προχωρει μονος του ο πονηρουλης. Το ξερω οτι τον ψιλοθελω,εχει μεγαλα προσοντααπο οτι ακουγεται στην παρεα,δεν θελω σχολια   και εχει και τον τροπο του με τα κοριτσια.πως να μην επηρεαστω κι εγω σαν νεα; πως να μπορεσω καλοκαιριατικο;στην σχολη μου που νοσηλευτρια τελειωνω και να δουμε ποτε ολοι ειναι με το δακτυλο στο στομα ακομα.

aladdin30

# 19 στις 3/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση

Για εβγα μια βολτα μαζι του να δεις αν ισχυουν οι φημες και μας λες. Αφου ο μεγαλος λειπει πολλες ωρες δε θα ναι και δυσκολο.

KLELIA22

# 20 στις 3/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Tzenoula22

Μου εστειλε πριν λιγο μυνημα στο κινητο μου να βρεθουμε,πολυ φοβαμαι πως έχει καταλαβει οτι δεν θα το πω στο αγορι μου και το προχωρει μονος του ο πονηρουλης. Το ξερω οτι τον ψιλοθελω,εχει μεγαλα προσοντααπο οτι ακουγεται στην παρεα,δεν θελω σχολια   και εχει και τον τροπο του με τα κοριτσια.

... καραμπινατη περιπτωση καυλωστρου... ( διγενες , η -στρα)

επειδη ακριβως ειναι χομπιστας ... με τα κοριτσγια ... προσεχε .. μηπως απλα ικανοποιει ενος ειδους εγωισμου..με το να σε βαζει να τον  σκεφτεσαι.. ετσι αλλιως κι αλλιωτικα...να λυσσας..για το που... το ποτε... το πως να βρεθειτε χωρις να σας παρει χαμπαρι... ο "φιλος"...

λογικα .. θα σου δωσει κανα ξεροκομματο... και μετα ... μην τον ειδατε..μην τον απαντησατε...το Κιτσο το λεβεντη τον αρχιληστη...

κι αν του μεινεις αμανατι?καψουρεμενη.. και ξαναμενη... και να  θες και σχεση... και  διακοπες... καλοκαιρι... και χειμωνα...

και με ποιον θα πηγαινει γηπεδο μετα?

ασε ζημνια...

προσεχε .. ειπα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε