Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνώμες και συμβουλές για δουλειά

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

Seahorse-and-Bliss

# 81 στις 7/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

καλώς μας ήρθατε

από Τζέντα, cheri!

Είχα πεταχτεί Μέκκα και χαθήκαμε!!!

(είσαι άπαιχτος, παιχταρά μου...)

υγ: καλά τα μιλάω τα μπομπότικα; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από MiltosRNLI1930

Γιατι Κυριε Αμανικε τα λετε αυτα  ? Αν προσεξατε μπροστα στο μουσειο της Ακροπολης ανοιξε σουβλατζιδικο ανοιχτου τυπου  στο πεζοδρομιο ( δεν μυριζουν τα ρουχα ) με γυρο κοτοπουλο ,χοιρινο και κεμπαπ ( προψημενο )

Και γιατι Κυριε Αμανικε εκφραζεσαι τοιουτοτροπως για τους Εθνοσωτηρες μας ? Αν εχεις μοτοσακο που δεν αναπτυσει υψηλες ταχυτητες περαστε απο τη Λ Βουλιαγμενης να δειτε ολα τα μαγαζια που εκλεισαν και καντε και μια σταση στο 0,70 για ενα χοτ-ντογκ 

isixos_geroulis

# 82 στις 7/6/2014
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.939
'Aρεσαν+: 0%

Καποιου λεει

...του χαριζαν ενα γαιδαρο και τον κοιταγε στα δοντια...

Μαικ εχω καλο φιλο που ζει και εργαζεται τα τρια τελευταια χρονια στη Σλοβακια (Μπρατισλαβα)

Ειναι απολυτα ευχαριστημενος και δεν εχει μετανοιωσει για τιποτα

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

tzoulia59

# 83 στις 7/6/2014
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.990

ελα βρε μαικ παρε μια βαθια ανασα και βουτα  ...

κι οπου σε βγαλει ...
ποια μακαροναδα και πλυντηριο ...
αν μιλαμε γι αυτα ουου ...τη βαψαμε ...μιλαμε για πολυ πιο βαθια ...
καλα να ειναι τα βρωμικα ...
εχει εκει  βρωμικα ...;
ολο και κατι θα χει ...μην σκας ...

Captain_Jack_Sparrow

# 84 στις 7/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Good news

Συγχαρητήρια βεβαίως βεβαίως. Νομίζω πήρες την καλύτερη απόφαση. Το να δουλεύεις σε αντικείμενο που σου αρέσει είναι ότι καλύτερο. Το καλό είναι πως το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει μέλλον. Και το μέλλον αυτό σίγουρα δεν βρίσκεται στην Ελλάδα. 

Δες το ως πληρωμένες διακοπές, όπως είπες κιόλας. Περνάς μερικούς μήνες εκεί και στην τελική ακόμα και αν φύγεις νωρίτερα (για οποιονδήποτε λόγο) ένα bonus στο βιογραφικό σου θα το έχεις. Not bad at all. Άσε που έχω την εντύπωση πως η αλλαγή περιβάλλοντος θα σου κάνει καλό (εμένα σίγουρα θα μου έκανε καλό πάντως). 

Άντε και στα δικά μας οι... άνεργοι  

Cruella-DeVil

# 85 στις 8/6/2014
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 303

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από __mikeman

Τζούλια καμία σχέση ο μισθός που λες πάντως...οπως λέει η Κλέλια σιγά μην το συζήταγα για 400 ευρώ...αν είναι δυνατόν...

Ας πούμε ότι είναι πάνω από 2000 ευρώ το μήνα, συν έξοδα για φαγητό/μετακινήσεις, συν οτι για τους πρώτους 2 μήνες θα μου βρουν και θα πληρώνουν αυτοί διαμέρισμα, κτλ κτλ...

Περα απο αυτό, έχω ακούσει ότι η Πράγα είναι πολύ ωραία πόλη.

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις πάντως...εμένα η πρώτη μου αντίδραση είναι οντως να πάω...τώρα θα το σκεφτώ κι άλλο, θα το συζητήσω και θα δούμε...

Για τη δουλειά δεν ξέρω, αλλά η Πράγα είναι όντως πολύ ωραία πόλη...

Να προσέχεις μόνο τους κλέφτες και τους πορτοφολάδες

και μη σκοντάψεις στο μετρό... γιατί οι σκάλες είναι εντελώς κάθετες...

Σιδεροκέφαλος!! καλό ξεκίνημα..!

thalassa27

# 86 στις 8/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άργησα  να  το  ανακαλύψω   Μάικ  ,   ''έζησα''  όμως  την  αγωνία   που  δημιούργησες  σε  όλους  εμάς  που  σε   πιστεύουμε  ποστ-ποστ  .Ελπίζω  όλα  να  πάνε   καλά   και  να  έχεις  ήδη  υπογράψει  το  τελικό  συμβόλαιο  .

Η  Πατρίδα  μας  η '' γλυκιά   ψαροκώσταινα'' πάντα  θα  μας  δυσκολεύει  αλλά  εμείς  πάντα  θα  την  αγαπάμε  και  θα  είναι   κοντά  μας  όπου  και  να  βρεθούμε  όπως  και  η  οικογένειά  μας  και   όσοι  αγαπάμε  ...  
      Την  Παρασκευή  συνόδευσα  τον  γιο  μου  στο  Ελ.Βεν.  όπου  έφυγε  για  Βέλγιο  από  εκεί πράκτορας  τον  οδήγησε  στο  βαπόρι  όπου  έγινε  δεκτός  μετά  από τεστ  μεγάλης  δυσκολίας  και  ενώ  είχαμε  βάλει   ''μέσον''  με  όσους  μπορούσαν   '' και  καλά''   κατάφερε  με  την  δικιά   του  διεκδίκηση  και  προσπάθεια  να  βρει  δουλειά  και  ενώ   στην  αρχή   του  είπαν  θα  φύγει   ως   δόκιμος  μετά   θα   γίνει  τζούνιορ  κλπ  και  ότι  θα  πρέπει  να  περιμένει την  αμερικάνικη   και  βραζιλιάνικη   βίζα  ,  μετά   το  τεστ  και  με  συνοπτικές  διαδικασίες  χωρίς  να  έχει  βγει  ακόμα  ή   βραζιλιάνικη  βίζα  ( θα  την  στείλουν) τον  μπάρκαραν  με  τον  βαθμό  του  ανθυποπλοιάρχου  και  τον  ανάλογο  καλό  μισθό ...
    Αισθάνθηκα  υπερήφανη  που  τον  προώθησε   το  τεστ  και  η   ικανότητα  και  όχι  τελικά  ''γνωστός''        Το  άλλο  μου  παιδί ,  η  κόρη  μου ,  ξεκίνησε  πέρσι  από  Νορβηγία  ,  εκεί  δεν  τα  κατάφερε, σε  δύο μήνες  βρέθηκε  στην  Γερμανία  άλλαξε  δύο  εστιατόρια  της  ''σειράς''  με  υπόσχεση για  ασφάλεια  στο μέλλον...   και  τελικά  της  έγινε   πρόταση  από  γκουρμέ  εστιατόριο  όπου  απασχολείται   έξι  ώρες και  όχι   δώδεκα  (  τώρα  θα  μπορέσει  να  μάθει  τη  γλώσσα)  με  καλύτερο  μισθό  που  της  επιτρέπει  να  ζει  πλέον  σε  δικό  της  διαμέρισμα ,( όχι   με  άλλους  όπως  πριν )   και  ασφάλεια  ...

Μάικ,  όταν  αποχαιρετούσα  τον  γιο  μου,  για  Βέλγιο  πρώτο  σταθμό , δίπλα  στη  Γερμανία  μου  ερχόνταν  στο  μυαλό  οι  στίχοι  ''Στις  φάμπρικες  της  Γερμανίας   και  στου  Βελγίου  τις  στοές  ... ''
    Κι   άλλο  μεγάλο  κύμα   μετανάστευσης  εσείς   τουλάχιστον  τα  παιδιά  μας , φεύγετε  με  κάποια  μόρφωση   με    κάποια   ειδικότητα   με  καλές  αμοιβές   ...
   Είμαστε  υπερήφανοι  για  όσους  παλεύετε  την  επιτυχία   στη  ζωή  και  την  επιβίωση  με  αξιοπρέπεια  και  μακάρι  να  απολαύσετε  και  ''χλιδή''  όπως  την  εννοεί   ο  καθένας ,  δεν  αφορά  απαραίτητα  το  πολύ  χρήμα ...    

ΚΑΛΗ   ΕΠΙΤΥΧΙΑ    με   όλη  μου  την  καρδιά    σε  φιλώ !!!  

sotos-1

# 87 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι,ωραία η Πράγα αλλά...πάνε ζήσε εκεί μόνος χωρίς κανέναν.

Να πας με τη γυναίκα σου ή με κανα φίλο να αλληλοβοηθιέστε στην αρχή τουλάχιστον,κάτι γίνεται.Μόνος όμως...και ανάμεσα σε κόσμο που δε μιλάτε ίδια γλώσσα...μπρρρ.

__mikeman

# 88 στις 9/6/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από sotos-1

Να πας με τη γυναίκα σου ή με κανα φίλο να αλληλοβοηθιέστε στην αρχή τουλάχιστον,κάτι γίνεται.Μόνος όμως...και ανάμεσα σε κόσμο που δε μιλάτε ίδια γλώσσα...μπρρρ.

Αμάν ρε Σώτο τα ίδια και τα ίδια...αν δεν έχεις μια γυναίκα αγκαζέ μαζί σου δεν κάνεις τίποτα δηλαδή...

Και μόνο την δουλειά να πάρεις, 8-10 ώρες την ημέρα θα συναναστρέφομαι με τους συναδέλφους, που πάνω-κάτω στην ηλικία μου είναι και το ίδιο "στύλ", ίδια ενδιαφέροντα θα έχουμε, προγραμματιστές όντας...στο χέρι μου είναι να κάνω γνωριμίες και παρέα, κατ'αρχάς μ'αυτούς.

Δεν λέω ότι δεν με απασχολεί το θέμα, αλλά άμα ήταν έτσι, κανείς να μην πήγαινε πουθενά αμα δεν έπαιρνε γυναίκες ή φίλους μαζί του στην βαλίτσα...

Αρέσει στο μέλος somebody961

somebody961

# 89 στις 9/6/2014
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από sotos-1

Μόνος όμως...και ανάμεσα σε κόσμο που δε μιλάτε ίδια γλώσσα...μπρρρ.

Ενώ εδώ που μιλάμε την ίδια γλώσσα καταλαβαινόμαστε όλοι απόλυτα!

Εδώ να δεις μπρρρ...

Kiki_Kikou

# 90 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 87 από sotos-1

Μόνος όμως...και ανάμεσα σε κόσμο που δε μιλάτε ίδια γλώσσα...μπρρρ.

Ενώ στην ελλάδα που μιλάς την ίδια γλώσσα... ε?

Μέσ' τη ζεστασιά είσαι

Dobrou noc

http://www.youtube.com/watch?v=ihDLqVwRN3Q

Kiki_Kikou

# 91 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...η νοοτροπία των τσέχων δεν μου αρέσει... μου θυμίζει αυτή των γερμανών

...ζητάν μόνο, απαιτούν είναι καλύτερο ρήμα.

από τους γερμανούς χτισμένη η Πράγα... κάνουν θαύματα τελικά...

πώς μοιάζουν οι έλληνες  με τους τούρκους? ε, έτσι και αυτοί με τους γερμανούς...

λουκάνικο βουρστ , μπύρα πιλς...και μετά καμιά όπερα το καπάκι...

να σε πω..

θα σε κάνω μια παραγγελία

θέλω μια μαριονέτα, να την λένε κίκη

...

thalassa27

# 92 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 91 από Kiki_Kikou

...η νοοτροπία των τσέχων δεν μου αρέσει... μου θυμίζει αυτή των γερμανών

...ζητάν μόνο, απαιτούν είναι καλύτερο ρήμα.

από τους γερμανούς χτισμένη η Πράγα... κάνουν θαύματα τελικά...

πώς μοιάζουν οι έλληνες  με τους τούρκους? ε, έτσι και αυτοί με τους γερμανούς...

λουκάνικο βουρστ , μπύρα πιλς...και μετά καμιά όπερα το καπάκι...

να σε πω..

θα σε κάνω μια παραγγελία

θέλω μια μαριονέτα, να την λένε κίκη

...

oi   EΛΛΗΝΕΣ    δεν   μοιάζουν   με  τους   τούρκους    ...

Kiki_Kikou

# 93 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από thalassa27

oi   EΛΛΗΝΕΣ    δεν   μοιάζουν   με  τους   τούρκους    ...

...και με ποιους μοιάζουν?

με τους ιταλούς?

Kiki_Kikou

# 94 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...δες τί φρούτα βγάζει η τσεχία...

το σιδηρούν παραπέτασμα

http://www.youtube.com/watch?v=oDBxfFq9EM0

ο βλτάβα.. (αχχχ... τί αναμνήσεις... δίπλα στα νερά του είχα φάει μια πίτσα... μούρλια)

somebody961

# 95 στις 9/6/2014
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Αααχχ Τσεχία.. τι μου θυμίζει.. 
..
.

Οτι δεν έχω πάει!

thalassa27

# 96 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 93 από Kiki_Kikou

...και με ποιους μοιάζουν?

με τους ιταλούς?

γιατι   βρε  ζουζούνι  πρεπει  απαραιτήτως  να  μοιάζουμε  με  κάποιους ?

με  τους  Πόντιους   τους  Κρητικους  ,  τους   Μακεδόνες  ,  τους  Θεσσάλους   κλπ

Kiki_Kikou

# 97 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 96 από thalassa27

γιατι   βρε  ζουζούνι  πρεπει  απαραιτήτως  να  μοιάζουμε  με  κάποιους ?

με  τους  Πόντιους   τους  Κρητικους  ,  τους   Μακεδόνες  ,  τους  Θεσσάλους   κλπ

...ίσως είναι προσωπική μου ανάγκη...

να έχω ένα σημείο αναφοράς,

δεν μπορώ το χάος

thalassa27

# 98 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το   χάος  και  η   Α  ταξ(η)  Α   θα   βασιλεύει  θες  δε  θες , εκεί   οφείλεται   η  αρμονία  στο   σύμπαν  

πω  πω  έγραψα  πάλι

__mikeman

# 99 στις 25/6/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 2.026

Πάντως χτες μου στείλανε και την διεύθυνση του διαμερίσματος που μου έχουνε κλείσει για τον πρώτο μήνα...οπότε μπήκαμε στην τελική ευθεία

Αλλά για να πω την αλήθεια, υπάρχουν ορισμένα θεματάκια...όχι τίποτα σημαντικό, αλλά να'χουμε να λέμε...

(α)Το θέμα με τους γονείς είναι ότι, αν και απο τότε που το αποφάσισα με βοηθούν έμπρακτα στις ετοιμασίες κτλ κτλ...θα μου δανείσουν και χρήματα αν χρειάζεται και δεν μου φτάνουν αυτά που έχω στην τράπεζα σε περίπτωση που μου ζητήσουν, ξερω γω, 3 νοίκια μπροστά κτλ κτλ...αλλά το λένε ότι το κάνουν με ψιλο-βαριά καρδιά...τους βλέπω ότι στην ουσία δεν θέλουν να πάω...το ξέρουν ότι θα είναι πολύ καλή προσθήκη στο βιογραφικό, θα κάνω αυτό που θέλω κτλ κτλ...αλλά προτιμούσαν να είμαι εδώ. Τώρα βέβαια εγώ θα πάω, δεν τίθεται θέμα, τα εισιτήρια έχουν κλειστεί κι έχουν μπει υπογραφές...αλλά όσο και να πεις είναι ένα "βάρος" που οι μόνοι που μου λένε ότι δεν θα έπρεπε να πάω είναι αυτοί οι 2.

(β)Δεν ξέρω αν η εταιρία θα επιτρέπει στους υπαλλήλους της τα προσωπικά "project" οπως λέμε, δηλαδή να κάνω δικά μου προγράμματα/παιχνίδια στον ελεύθερο μου χρόνο, αν θέλω. Γνώρισα εδώ τους τελευταίους μήνες έναν συνθέτη μουσικής και έναν 3D animator, και αν ήταν δυνατόν να συνεχίσω να κάνω και δικά μου πράγματα, θα το ήθελα. Υπάρχουν εταιρίες που σου λένε "ό,τι κώδικα γράφεις όσο είσαι υπάλληλος σε εμένα, ανήκει σε εμένα, ακόμα κι αν τον γράφεις στον ελεύθερο σου χρόνο". Αλλες πάλι, ενθαρρύνουν προσωπικές προσπάθειες. Θα δουμε λοιπον τι θα γίνει...

(γ)Αυτο τώρα είναι λίγο περίεργο...η εταιρεία στην ουσία έχει 2 κομμάτια, ενα που φτιάχνει πολεμικά παιχνίδια για κονσόλες, PC κτλ κτλ...τα γνωστά για το πλατύ κοινό(το έχω κι εγώ δηλαδή)...και ένα που χρησιμοποιεί την ίδια τεχνολογία για ένα "serious game", το οποίο χρησιμοποιείται για στρατιωτική εκπαίδευση...δηλαδή ο Αμερικάνικος στρατός αυτο χρησιμοποιεί...δεν ξέρω αλλά, ενώ είμαι ενθουσιασμένος για την τεχνολογία την οποία θα δω και θα δουλέψω...έχω ηθικά κολλήματα...μου κακοφαίνεται λίγο...εσείς τι λέτε??

KLELIA22

# 100 στις 25/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 99 από __mikeman

Πάντως χτες μου στείλανε και την διεύθυνση του διαμερίσματος που μου έχουνε κλείσει για τον πρώτο μήνα...οπότε μπήκαμε στην τελική ευθεία

Παράθεση:

(α) είναι ένα "βάρος" που οι μόνοι που μου λένε ότι δεν θα έπρεπε να πάω είναι αυτοί οι 2.

.. μην ακους Μιχαλη μου... μην... 

με την πρωτη ευκαιρια θα τους τα επιστεψεις... η βαρια καρδια ειναι που δεν ειχαν υπολογισει πως θα ανοιξεις τα φτερα σου.
θα το παρουν αποφαση μεχρι τα Χριστουγεννα.. που θα ερθουν να σε επισκεφθουν
[/color]

Παράθεση:

(β)Δεν ξέρω αν η εταιρία θα επιτρέπει στους υπαλλήλους της τα προσωπικά "project" οπως λέμε, δηλαδή να κάνω δικά μου προγράμματα/παιχνίδια στον ελεύθερο μου χρόνο, αν θέλω. Γνώρισα εδώ τους τελευταίους μήνες έναν συνθέτη μουσικής και έναν 3D animator, και αν ήταν δυνατόν να συνεχίσω να κάνω και δικά μου πράγματα, θα το ήθελα. Υπάρχουν εταιρίες που σου λένε "ό,τι κώδικα γράφεις όσο είσαι υπάλληλος σε εμένα, ανήκει σε εμένα, ακόμα κι αν τον γράφεις στον ελεύθερο σου χρόνο". Αλλες πάλι, ενθαρρύνουν προσωπικές προσπάθειες. Θα δουμε λοιπον τι θα γίνει...

μεχρι να το μαθεις... δεν ειναι προβλημα...

αν σου πουν οχι τωρα ... επειδη ειναι αρχη και ενδεχομενως δεν θελουν να σπαταλας ενεργεια αλλου...

δεν σημαινει οτι θα μεινει για παντα οχι...

Παράθεση:

(γ)Αυτο τώρα είναι λίγο περίεργο...η εταιρεία στην ουσία έχει 2 κομμάτια, ενα που φτιάχνει πολεμικά παιχνίδια για κονσόλες, PC κτλ κτλ...τα γνωστά για το πλατύ κοινό(το έχω κι εγώ δηλαδή)...και ένα που χρησιμοποιεί την ίδια τεχνολογία για ένα "serious game", το οποίο χρησιμοποιείται για στρατιωτική εκπαίδευση...δηλαδή ο Αμερικάνικος στρατός αυτο χρησιμοποιεί...δεν ξέρω αλλά, ενώ είμαι ενθουσιασμένος για την τεχνολογία την οποία θα δω και θα δουλέψω...έχω ηθικά κολλήματα...μου κακοφαίνεται λίγο...εσείς τι λέτε??

... ειχες αλλα πολυ σοβαροτερα κολληματα απο τα οποια βγηκες παλικαρι...

δεν κατασκευαζεις οπλα!!!  ουτε θα πουλας ηρωινη σε παιδακια...

δυσκολακι αυτο που θα σε πω...  γιατι τα μετρας τωρα τα λεφτα...

αλλα επιβαλλεται να σου κανεις δωρο  3-4 μερες διακοπες...

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε