Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνώμες και συμβουλές για δουλειά

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

morgoth

# 101 στις 30/6/2014
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
'Aρεσαν+: 0%

εχεις ωραιους προβληματισμους. εισαι σε καλο δρομο

MiltosRNLI1930

# 102 στις 6/7/2014
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.779

Oι λαοι αυτοι οπως και στη Μεση Ανατολη αγαπουν τους Ελληνες .Ειναι φιλοξενοι και δεν θα μεινεις ποτε μονος ,αλλωστε εισαι σπουδαγμενο ατομο.

Αυτα θα τα θυμασαι οταν γυρισεις με αδεια και πεταξεις τις καφε λαστιχενιες σαγιοναρες που εχεις νονιμως στο μπαλκονι και δεν θα ξαναεμφανισθεις στα Ελευσινια σουβλατζιδικα !

__mikeman

# 103 στις 9/7/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 2.025

Βρε Μίλτο τι "σπουδαγμένο"...αυτό το έρμο το ΤΕΙ ακόμα δεν το έβγαλα...ευτυχώς που βρίσκω δουλειά και χωρίς το χαρτί

Για τις καφέ σαγιονάρες τώρα το συζητάμε...αλλά να μην ξαναεμφανιστώ σε σουβλατζίδικο, Ελευσίνιο ή μή...ούτε με σφαίρες! Τώωωρα που έχω και κουλτουρέ άλλοθι που προσέφερε ο Τάντονας...
Αρέσει στο μέλος tzoulia59

ZiziPelagie

# 104 στις 10/7/2014
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 908

Συγχαρητήρια Μαϊκ! Συγχαρητήρια, συγχαρητήρια, συγχαρητήρια!

Γνώμη για το (α):
Λογικό δεν είναι; Τόσα χρόνια τους είχες να ασχολούνται μαζί σου... Με τα προβλήματα που αντιμετώπιζες κατά κάποιο τρόπο. Δε θέλω να σε στενοχωρήσω, απλά το "τι έχει το παιδί;" "Οι φίλοι του", "το πτυχίο του", "η κατάθλιψή του".. Η ζωή τους γύρω από εσένα. Και τώρα; Τώρα μοιάζει "να μην τους χρειάζεσαι" ξαφνικά. 
Εεεε.. γονείς είναι! Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να κάτσεις στην Ελλάδα για να συνεχίσεις την παράδοση... Δώσε τους μερικές αγκαλίτσες... (Δύσκολο ε; Καλά, κάνε μια τροποποίηση στα μέτρα σου). Θα συνηθίσουν σε λίγο καιρό. Θα προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα.

Δεν ξέρω κι όλας βέβαια . Σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να ερμηνεύσω την προσωπική σου ζωή. Ξέρω πολύ λίγα σαν αναγνώστρια του σχέσεις και ίσως όλα αυτά που λέω να είναι άκυρα.

MiltosRNLI1930

# 105 στις 10/7/2014
author
Ανδρας / 57 / Χήρος

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια και καλη διαμονη.Ολα θα πανε καλα γιατι αξιζεις .Τωρα οσο για τα οβελιστηρια κι'εμενα μου αρεσουν αλλα στο πεζοδρομιο ,οχι μεσα στη σαλα με τα τζατζικια,

Τωρα μολις γυρισα απο ενα μαγαζι τυπου "λασπη " στη Φρεαττυδα

Seahorse-and-Bliss

# 106 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

mike

ακόμα εδώ είσαι???

όρτσα τα πανιά!

τα χρόνια σου να' χα μόνο...

βάρα και όπου βγει...και αν βαράς καλά, σε καλό θα σου βγαίνει πάντα.

Άντε ξεκουβάλα...και παράδεισος να ήταν η ελλάδα

ξέρεις πόσους παραδείσους πρέπει να γνωρίσεις;

σου εύχομαι πολλούς  

Παράθεση:
Σχόλιο # 103 από __mikeman

Βρε Μίλτο τι "σπουδαγμένο"...αυτό το έρμο το ΤΕΙ ακόμα δεν το έβγαλα...ευτυχώς που βρίσκω δουλειά και χωρίς το χαρτί

Για τις καφέ σαγιονάρες τώρα το συζητάμε...αλλά να μην ξαναεμφανιστώ σε σουβλατζίδικο, Ελευσίνιο ή μή...ούτε με σφαίρες! Τώωωρα που έχω και κουλτουρέ άλλοθι που προσέφερε ο Τάντονας...

__mikeman

# 107 στις 10/7/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Σε μια βδομάδα φεύγω ρε συ Bliss, στις 16, και στις 21 αρχίζω δουλειά.

Ορίστε, βγήκαν και 5ημερες διακοπούλες στην Πράγα(τον πρώτο μήνα θα μένω σε ξενοδοχείο πληρωμένο απο την εταιρεία)...τι άλλο θέλω...
Αρέσει στο μέλος sxeseis_support

_PALIATZHS_

# 108 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χ

εχει και τα καλυτερα μοντέλα η Τσεχία ...  εισαι και τυχερος    χωρισε  η Σλεναρικοβα  με τον  καρμεπέ   ,,,

καπου θα την πετυχεις 

Kiki_Kikou

# 109 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μάικ?

σου είπα ε?

θέλω μια μαριονέτα να τη λένε Κίκη

Kiki_Kikou

# 110 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...αν ήταν επί κομμουνισμού... μπορεί και να μην μπορούσες να έχεις νετ...

αλλά τώρα που έγινε καπιταλιστική... ποιος σε πιάνει...

...

να σας πω κάτι που θυμάμαι στα σούπερ μάρκετ, επί κομμουνισμού

είχε μια κυρία σε καρεκλάκι στυλ ναυαγοσώστις... που επιτηρούσε το χώρο

στη θέση της κάμερας

(γελάω... αλλά πόσες θέσεις εργασίας έχει φάει αυτή η κάμερα...ε?)

..και κάτι που μπορεί να είχα ξαναπεί, αλλά όπως είπα στο συνάδελφο δεν είναι θέμα ηλικίας, αλλά στυλ,..

το ρομπότ, είναι γνήσια τσέχικη λέξη..

οι τσέχοι έφτιαξαν το πρώτο ρομπότ.

Προέρχεται από τη λέξη ρομπότα, robota, που σημαίνει δουλειά.

Άσχετο,

η κύπρος μόλις κατέκτησε την κηδεμονία ονομασίας προέλευσης του χαλουμιού (έπαιζαν παιχνίδια

με την τουρκία που το είπαν χελίμ).

Κύπρος-Ελλάς με τα τυριά μας

Kiki_Kikou

# 111 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...πρόσφατα έβλεπα... την πώς τη λένε... εκείνη την όμορφη των κρατικών καναλιών..

τη Ρίκα

όχι, δεν είναι η ρίκα...

δεν θυμάμαι...

απλά χασκογελούσε όταν έδειχνε ένα θέμα στην εκπομπή της όπου

ένα φορτηγό οδηγούνταν με ρομπότ-λογισμικό, δεν χρειαζόταν οδηγό

ω ρε γέλια

Παράθεση:
Σχόλιο # 112 από Kiki_Kikou

(γελάω... αλλά πόσες θέσεις εργασίας έχει φάει αυτή η κάμερα...ε?)

sugarbaby42

# 112 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κικιτσα

Αυτα τα ρομποτ θα αντικαταστησουν και τους οδηγους λεωφορειων...

Απο του χρονου θα αρχισει να κυκλοφορει στα Τρικαλα- παρακαλω!!-το πρωτο λεωφορειο χωρις οδηγο...

Οποτε ουτε κουμουνισμος ουτε καπιταλισμος μας σωζει!!!

Kiki_Kikou

# 113 στις 10/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο μάικ θα μας σώσει...

μάικ... κοίτα να μας σχεδιάσεις όμορφους...ε?

http://www.youtube.com/watch?v=T0dI5QSeJMM

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από sugarbaby42

Κικιτσα

Αυτα τα ρομποτ θα αντικαταστησουν και τους οδηγους λεωφορειων...

Απο του χρονου θα αρχισει να κυκλοφορει στα Τρικαλα- παρακαλω!!-το πρωτο λεωφορειο χωρις οδηγο...

Οποτε ουτε κουμουνισμος ουτε καπιταλισμος μας σωζει!!!

__mikeman

# 114 στις 15/7/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Αντε...τέλειωσαν τα ψέματα, αύριο φεύγω!

Οπως είπα θα κάτσω 5 μερούλες και στις 21 πιάνω κανονικά δουλειά.

Αντε να δούμε τι θα δούμε...
Αρέσει στο μέλος isixos_geroulis

__mikeman

# 115 στις 15/7/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 111 από Kiki_Kikou

...πρόσφατα έβλεπα... την πώς τη λένε... εκείνη την όμορφη των κρατικών καναλιών..

τη Ρίκα

όχι, δεν είναι η ρίκα...

δεν θυμάμαι...

απλά χασκογελούσε όταν έδειχνε ένα θέμα στην εκπομπή της όπου

ένα φορτηγό οδηγούνταν με ρομπότ-λογισμικό, δεν χρειαζόταν οδηγό

ω ρε γέλια

Ενω το λεωφορείο το ίδιο, με την θηριώδη μηχανή του, τα καυσαέρια, κτλ κτλ...είναι μέρος του φυσικού κόσμου οπως μας δώθηκε απο τον καλό θεούλη, ε κική?? Είναι το *προγραμμα* που θα του βάλουμε που αποτελεί την ανωμαλία!

Καλά το έλεγε o Douglas Adams...

---

Anything that is in the world when you're born is normal and ordinary and is just a natural part of the way the world works. Anything that's invented between when you're fifteen and thirty-five is new and exciting and revolutionary and you can probably get a career in it. Anything invented after you're thirty-five is against the natural order of things.

---

Seahorse-and-Bliss

# 116 στις 15/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλό ταξίδι να έχεις

καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν κάνεις,

να περνάς καλά

και να προσέχεις τον εαυτό σου.

Φιλιά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 114 από __mikeman

Αντε...τέλειωσαν τα ψέματα, αύριο φεύγω!

Οπως είπα θα κάτσω 5 μερούλες και στις 21 πιάνω κανονικά δουλειά.

Αντε να δούμε τι θα δούμε...

__mikeman

# 117 στις 30/7/2014
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Σουηδία

Λοιπόν παιδιά σας γράφω απο το ίδιο PC που έγραφα και τόσα χρόνια, καθώς...έκανε και αυτό το ταξίδι Αθήνα-Πράγα τελικά(μετά απο μένα βέβαια).

Τελικά άρχισα δουλειά με το που έφτασα...την επόμενη μέρα δηλαδή! Αλλά τις βόλτες στην Πράγα τις κάνω οπως και να έχει μετά την δουλειά και τα Σ/Κ...είναι όντως φοβερή πόλη, έχει πολλά να δεις...μόνο θάλασσα δεν έχει, αλλά ντάξει έχει ποτάμι

Α, είδα και την γέφυρα του τάντονα με τις κλειδωνιές των ερωτευμένων

Ενα περίεργο πράγμα ομως ρε παιδί μου...σε εστιατόρια/καφε/κτλ...δεν σερβίρουν νερο! Μα τι είναι αυτο! Σου φέρνουν τον καφέ και δεν σου φέρνουν ένα ποτηράκι νερό μαζί? Και φαίνεται να έχουν μια μανία με το "sparkling water". Πρέπει δηλαδή να παραγγείλεις ειδικά ένα μπουκαλάκι νερό, και πάντα σε ρωτάνε "sparkling or still"? Τεσπα...

Διαμέρισμα βρήκα πολύ καλό...είναι λίγο τσιμπημένο αλλά η τιμή περιλαμβάνει τα πάντα μέσα(ηλεκτρικό, νερό, ιντερνετ, κτλ κτλ)...επιπλωμένο, πολυ ευρύχωρο, 10 λεπτά απο την δουλειά σε περιοχή όλο πράσινο οποτε είπα...ας πάει και το παλιάμπελο

Η δουλειά μια χαρά, ακριβώς αυτό που ήθελα να κάνω δηλαδή, ούτε που καταλαβαίνω πως περνάει το οχτάωρο στην κυριολεξία. Και οι συνάδελφοι άνθρωποι περίπου στην ηλικία μου, υπάρχει βέβαια το εμπόδιο της γλώσσας(δεν μπορούν να μιλάνε συνέχεια αγγλικά στο γραφείο), αλλά τα μεσημέρια κατεβαίνουμε και τρώμε μαζί, υπάρχει καλή ατμόσφαιρα, μια χαρά. Ελπίζω να με κρατήσουν και μετά τους 3 μήνες που είναι η τυπική "δοκιμαστική" περίοδος, αλλά οπως και να'χει μια εμπειρία ειναι.

Γενικά οπως καταλάβατε είμαι αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος απο τις πρώτες 2 βδομάδες...βέβαια ακόμα ο καιρός είναι καλός, θα δούμε πως θα τα πάω όταν αρχίσουν οι χειμώνες, αλλά πιστέυω θα είμαι εντάξει. Δεν σκοπέυω να μείνω και για χρόνια βέβαια, αλλά αν μείνω για κανα χρόνο θα είναι πολύ σημαντικό για το βιογραφικό, καθώς η εταιρία είναι πολύ γνωστή. Οπότε...ολα καλα...dobry που λένε και εδώ πέρα... (μην με ρωτήσετε άλλα τσέχικα, προς το παρόν αυτό και το "οχι" που είναι "ne" ξέρω).

Αρέσει στα μέλη somebody961, sxeseis_support και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 118 στις 30/7/2014
author
Ανδρας / 57 / Χήρος

Εισαι πολυ τυχερος

Εδω η ζεστη με τις αναθυμιασεις των υπονομων που ριχνουν παρανομως τα νερα των πλυντηριων πιατων τα σουβλατζιδικα με την κρεμμυδιλα ειναι αποπνικτικη .

Οπως παρατηρησε και μια Μανταμ σ'ενα Θεμα οι περισσοτεροι εχουν ξεχασει τι σημαινει cotton και φορανε κατι ακρυλικα απο καβους βαποριων που πετανε οι Κινεζοι στο Κερατσινι και τα φτιαχνουν μπλουζακια στις βιοτεχνιες στο Μπαρουταδικο του Αιγαλεω 

Χαρηκα παρα πολυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 117 από __mikeman

Λοιπόν παιδιά σας γράφω απο το ίδιο PC που έγραφα και τόσα χρόνια, καθώς...έκανε και αυτό το ταξίδι Αθήνα-Πράγα τελικά(μετά απο μένα βέβαια).

Τελικά άρχισα δουλειά με το που έφτασα...την επόμενη μέρα δηλαδή! Αλλά τις βόλτες στην Πράγα τις κάνω οπως και να έχει μετά την δουλειά και τα Σ/Κ...είναι όντως φοβερή πόλη, έχει πολλά να δεις...μόνο θάλασσα δεν έχει, αλλά ντάξει έχει ποτάμι

Α, είδα και την γέφυρα του τάντονα με τις κλειδωνιές των ερωτευμένων

Ενα περίεργο πράγμα ομως ρε παιδί μου...σε εστιατόρια/καφε/κτλ...δεν σερβίρουν νερο! Μα τι είναι αυτο! Σου φέρνουν τον καφέ και δεν σου φέρνουν ένα ποτηράκι νερό μαζί? Και φαίνεται να έχουν μια μανία με το "sparkling water". Πρέπει δηλαδή να παραγγείλεις ειδικά ένα μπουκαλάκι νερό, και πάντα σε ρωτάνε "sparkling or still"? Τεσπα...

Διαμέρισμα βρήκα πολύ καλό...είναι λίγο τσιμπημένο αλλά η τιμή περιλαμβάνει τα πάντα μέσα(ηλεκτρικό, νερό, ιντερνετ, κτλ κτλ)...επιπλωμένο, πολυ ευρύχωρο, 10 λεπτά απο την δουλειά σε περιοχή όλο πράσινο οποτε είπα...ας πάει και το παλιάμπελο

Η δουλειά μια χαρά, ακριβώς αυτό που ήθελα να κάνω δηλαδή, ούτε που καταλαβαίνω πως περνάει το οχτάωρο στην κυριολεξία. Και οι συνάδελφοι άνθρωποι περίπου στην ηλικία μου, υπάρχει βέβαια το εμπόδιο της γλώσσας(δεν μπορούν να μιλάνε συνέχεια αγγλικά στο γραφείο), αλλά τα μεσημέρια κατεβαίνουμε και τρώμε μαζί, υπάρχει καλή ατμόσφαιρα, μια χαρά. Ελπίζω να με κρατήσουν και μετά τους 3 μήνες που είναι η τυπική "δοκιμαστική" περίοδος, αλλά οπως και να'χει μια εμπειρία ειναι.

Γενικά οπως καταλάβατε είμαι αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος απο τις πρώτες 2 βδομάδες...βέβαια ακόμα ο καιρός είναι καλός, θα δούμε πως θα τα πάω όταν αρχίσουν οι χειμώνες, αλλά πιστέυω θα είμαι εντάξει. Δεν σκοπέυω να μείνω και για χρόνια βέβαια, αλλά αν μείνω για κανα χρόνο θα είναι πολύ σημαντικό για το βιογραφικό, καθώς η εταιρία είναι πολύ γνωστή. Οπότε...ολα καλα...dobry που λένε και εδώ πέρα... (μην με ρωτήσετε άλλα τσέχικα, προς το παρόν αυτό και το "οχι" που είναι "ne" ξέρω).

achinos

# 119 στις 31/7/2014
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.448

Μπρράβο ρε μαικ, καλότυχος νάσαι, ό, τι πρέπει ήταν αυτό.

Στη γλώσσα αυτή, εκείνο που με κόλλαγε κι ήθελα συνεχώς να τ ακούω, ήταν το διπλό ρρρ, σα ρυάκι έκανε, γαργαριστό, πολλή πλάκα...

SunshineJn

# 120 στις 31/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γειά σου Μάικ!

Τελικά σου πήγαν πολύ καλύτερα απ' ό,τι φανταζόσουν!

Χίλια μπράβο και χαμόγελα!

Λοιπόν, δουλειά+συνάδελφοι+σπίτι σου πήγαν πρίμα!

Τι έμεινε?

Ένα λουκετάκι στη γέφυρα...

Αυτό σου εύχομαι !

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε