Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

διατροφή και περίοδος

Σελίδα : 1

woman26

# 1 στις 8/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

διατροφή και περίοδος

τις ημέρες τις περιόδου νιώθω κουρασμένη. βασικά έχω πρόβλημα με το σίδηρο και παίρνω που και που συμπλήρωμα. νιώθετε και εσείς έτσι, τι να κάνω, μήπως να συμβουλευτώ κάποιο γιατρό να μου δώσει βιταμίνες; γενικά τις μέρες τις περιόδου μου κόβεται η όρεξη, τρώω ένα γεύμα τη μέρα

anemona_62

# 2 στις 8/6/2014
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
'Aρεσαν+: 0%

Ε και βέβαια να συμβουλευθείς γιατρό.

Εμείς τι να πούμε, γιατροί δεν είμαστε.

danah_40

# 3 στις 8/6/2014
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 128
Η Βιταμίνη C βοηθα στην απορροφηση του σιδηρου. Ομως σιδηρο παιρνουμε κατα γραμμα συμφωνα με τις οδηγιες του γιατρου.Βιταμινη c υπαρχει σε πολλες τροφες. Εγω προσωπικα τις ημερες που νιωθω αδυναμη κυριως οταν με τριγυριζει ενα κρυωμα η νιωθω ανεξηγητα εξαντλημενη, παιρνω μια το πρωι. Αναβραζον με νερο. Εξισου καλη δουλεια κανρι ο φυσικος χυμος πορτοκαλι.Παντως αν σου παρουσιαστηκε ωρα τελευταια, μην παραμελησεις εξετασεις αιματος

wish_

# 4 στις 9/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και εγω τα ιδια παθαινω αλλα και τι πειραζει να τρως ένα γευμα αν δεν νιώθεις καλά και σου είναι και αρκετο.

Εγώ το βλέπω και λίγο σαν αποτοξίνωση.

Να τρως φρουτα και πριν και μετά και να πίνεις χυμό πορτοκάλι ή και λίγο σοκολάτα.Κ σιγά τις βιταμίνες που θα σου δώσουν.Πήγαινε στο φαρμακείο και πάρε και μόνη.Δοκίμασε και βλέπεις.

tzoulia59

# 5 στις 9/6/2014
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.517

αν δεν ανεφερες την ελλειψη σιδηρου θα σου λεγα οτι η αδυναμια του οργανισμου κατα τη διαρκεια της περιοδου ειναι ενα φυσιολογικο φαινομενο ...

ο οργανισμος αφυδατωνεται χανει αιμα και αδυνατει ...νιωθεις διψα ...ατονια και πονο στο στηθος και στη μητρα ...
ολη αυτη η ταλαιπωρια σου κοβει την ορεξη ενω πριν απο την περιοδο στην προγεστερονικη φαση εχεις ταση για φαγητο και επιθυμια για γλυκα ...
να πινεις κανενα χυμο πορτοκαλι που δυναμωνει την αμυνα του οργανισμου διοτι  περιεχει βιταμινη c ..
και να κανεις γενικη εξεταση αιματος και σιδηρου μηπως χρειαζεσαι συμπληρωμα σιδηρου ...
να συμβουλευτεις εναν γιατρο γι αυτο ...
και ν αποφευγεις να κανεις καταχριση φαρμακων ...
Αρέσει στο μέλος danah_40

danah_40

# 6 στις 12/6/2014
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 128
Τελικα μαλλον η πιο σοφη απαντηση ειναι της ανεμωνας...Υπαρχει περίπτωση να χρειαζεσαι φιλισιν...ακίνδυνο, χωρις παρενέργειες αλλα στο συνιστά μονο γιατρος...Θα πρεπει αν κανεις εξετασεις να κανεις οπωσδήποτε και φεριτινη( απο κει φαίνεται ο σιδηρος) η φεριτινη δεν ειναι στις γενικες αιματος...Παντως η βιταμίνη c και καλυτερα το πορτοκαλι μονο καλο θα σου κανουν

Paralia48

# 7 στις 12/6/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Εμένα πάντως μου ανήγει η όρεξη και κυρίως για γλυκά. Και ασφαλώς και η δίψα , πίνω συνέχεια! Έχω και νεύρα, δηλαδή μόνο ατονία δε νοιώθω. Ίσως διαφέρει ο κάθε οργανισμός.

god_ofwar

# 8 στις 26/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

me ultrex λούστικες ..και το bikini τελειο κοριτσια...acaaccacaaa.!!!γεια σου ρε ομορφοφατσα woman...ειμαι bannn παλι στο chat...grrr grrr

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από woman26

διατροφή και περίοδος

τις ημέρες τις περιόδου νιώθω κουρασμένη. βασικά έχω πρόβλημα με το σίδηρο και παίρνω που και που συμπλήρωμα. νιώθετε και εσείς έτσι, τι να κάνω, μήπως να συμβουλευτώ κάποιο γιατρό να μου δώσει βιταμίνες; γενικά τις μέρες τις περιόδου μου κόβεται η όρεξη, τρώω ένα γεύμα τη μέρα

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε