Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ειμαι σε διλλημα!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

melina-22

# 1 στις 15/6/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

ειμαι σε διλλημα!

γεια σας θα ηθελα να μοιραστω κατι που με βασανιζει ειμαι με ενα αγορι 6 χρονια κ τον αγαπαω ηταν η πρωτη μου σχεση απο τα 17 που τον γνωρισα κ μεχρι τοτε δεν ειχα εμπειριες στη ζωη μ αλλα νιωθω οτι θελω να κανω κ αλλα πραγματα να γνωρισω κ αλλα αγορια δεν ειναι οτι με καταπιεζει αντιθετα ειναι πολυ καλο παιδι κ οταν ειμαστε μαζι περναμε καλα κ εγω φυσικα αλλα με τρωει αυτο το πραγμα δεν ξερω τι να κανω πραγματικα,απ τη μια δε μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις  αυτον κ δεν ειναι απο θεμα ανασφαλειας δε φοβαμαι να μεινω μονη μ.ολες οι απαντησεις δεκτες.

aladdin30

# 2 στις 15/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Πολυ λογικο στην ηλικια σου, εισαστε κ πολλα χρονια μαζι. Θα σου προτεινα να κρατησεις μια φιλια εφοσον σας συνδεουν τοσα πολλα και ειναι καλο παιδι και να εχεις ανοικτες τις κεραιες σου για κατι αλλο.

ifigenia19

# 3 στις 15/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εισαι 23 κ ειχες σχεση  6 χρονια;;;γι αυτο σ συμβαινει αυτο,,ειναι φυσιολογικο...παντως μπραβο σ...σε τετοια ηλικια να εισαι με ενα ατομο μονο

Aggelo

# 4 στις 15/6/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

melina-22 το προβλημα ειναι οτι ειναι καλο παιδι...γιατι αμα ηταν κακο παιδι δεν θα τ σκεφτοσουνα

ολα αυτα......στο υπογραφω !

Παμε παρακατω,λογικο το βρισκω να θες να ζησεις εμπειριες,ειχες μια σχεση απο το σχολικα χρονια και

τωρα εισαι σ αλλο επιπεδο,μαλλον εισαστε σε διαφορετικη φαση ζωης.

Η λυση ειναι αξιολογεις τα πραγματα,τα ζυγιζεις και βλεπεις πως θα κινηθεις.Αν θες να γνωριζεις και αλλους

να το κανεις...γιατι αν καταπιεστεις και δεν το κανεις θα σου βγει στη πορεια και θα ειναι πολυ

χειροτερα αν σου βγει μετα 10-15 χρονια μετα......

...
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, danah_40 και σε ακόμα 1 μέλος.

god_ofwar

# 5 στις 15/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαζογυναικεια νοοτροπία ifigenia19 μαρεσει που αναφερεις στο προφιλ σου να σου στειλει μνμ οποιος ειναι σοβαρο ατομο  ..μα καλα πως μπορεις μονο με ενα ατομο επρεπε να τους κοροιδευεις τους αντρες σε αυτη την ηλικια και  να τους αλλαζεις σα τα πουκαμισα ...το αγορι σου θελω να τα μαθει αυτα να δω τι θα πει...

eva_eva

# 6 στις 15/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι θα πει χαζογυναικεια νοοτροπια???

εσυ στα 23 σου μονο μια κοπελα ειχες γνωρισει???

δεν ζουμε στο μεσαιωνα...φτιαχνεις χαρακτηρα, μελετας συμπεριφορες, μαθαινεις το κορμι σου, τις αναγκες σου, ειναι ανεκτιμητη εμπειρια οι σχεσεις...

και μετα απο τον εναν δεν ακολουθει το αλλο ακρο...να τους αλλαζει σαν τα πουκαμισα...

γιατι οπως ειπε κι ο aggelo...θα της βγει σε λιγα χρονια και στο υπογραφω!! 

ifigenia19

# 7 στις 15/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ειπα να αλλαζει τα αγορια σαν τα πουκαμισα...αν ομως απ τα 17 μεχρι τα 25 εισαι με ενα ατομο,,λογιμο ειναι να βαρεθεις,,,κ μετα θα αρχισουν να βγαινουν τα απωθημενα κ τοτε ειναι πιο δυσκολα

Δεν ειπα να αλλαζει τα αγορια σαν τα πουκαμισα...αν ομως απ τα 17 μεχρι τα 25 εισαι με ενα ατομο,,λογιμο ειναι να βαρεθεις,,,κ μετα θα αρχισουν να βγαινουν τα απωθημενα κ τοτε ειναι πιο δυσκολα

melina-22

# 8 στις 15/6/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση

σιγουρα ολα αυτα που μ λετε τα εχω σκεφτει κ εγω αλλα κατι με κραταει στο να μη φυγω απο αυτη τη σχεση μονο κ μονο στην ιδεα οτι μ αρεσει καποιο αλλο αγορι τρελενομαι νιωθω τυψεις κ πολυ ενοχικα με τον ευατο μ μπαινω σε καποια κατασταση τοσο περιπλοκη που μ γινεται εμμονη.κ απο την αλλη πως γινεται αφου αγαπας καποιον πραγματικα να τον χωρισεις για να μη σου μεινουν απωθημενα κ να ζησεις τη ζωη σου??

Aggelo

# 9 στις 15/6/2014
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Οποιο δρομο και να παρεις στη ζωη κατι κερδιζεις και κατι χανεις,ειναι θεμα ανθρωπου

αν θα ρισκαρεις να ζησεις την περιπετεια η να μεινεις σ αυγα σου.

vassoulini

# 10 στις 16/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα να βρισκεις το καλο παιδι και να θες να το σουταρεις;

KLELIA22

# 11 στις 16/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βρε Βασω... δεν το βρηκε και το διωξε...

6 χρονια... νταραβερι...

λες να'ναι το τελευταιο στην πλαση?

hns1602

# 12 στις 17/6/2014
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697

Αυτός έχεις την εντύπωση ότι έχει μάτια μόνο για 'σένα;

Αν σου δείχνει κάτι τέτοιο... ή καλός παραμυθάς είναι... ή πολύ αισθηματίας...

Όπως και να 'χει... το κέρατο είναι προ των πυλών... τώρα δικό του θα 'ναι... δικό σου θα 'ναι... παίζεται αυτό...

god_ofwar

# 13 στις 17/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαζομαρες λες hns ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από hns1602

Όπως και να 'χει... το κέρατο είναι προ των πυλών... τώρα δικό του θα 'ναι... δικό σου θα 'ναι... παίζεται αυτό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από hns1602

hns1602

# 14 στις 17/6/2014
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από god_ofwar

χαζομαρες λες hns ..

Καλά που ήρθες και εσύ θεέ του πολέμου, να σοβαρέψει η συζήτηση! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από god_ofwar

χαζογυναικεια νοοτροπία ifigenia19 μαρεσει που αναφερεις στο προφιλ σου να σου στειλει μνμ οποιος ειναι σοβαρο ατομο  ..μα καλα πως μπορεις μονο με ενα ατομο επρεπε να τους κοροιδευεις τους αντρες σε αυτη την ηλικια και  να τους αλλαζεις σα τα πουκαμισα ...το αγορι σου θελω να τα μαθει αυτα να δω τι θα πει...

χαζοαγορίστικη νοοτροπία god_ofwar να περιμένεις ανταπόκριση και επειδή αυτή δεν έρχεται να μιλάς υποτιμητικά... ξέρεις εσύ τι εννοώ...

Καλά, δεν το συζητώ αυτό που λες ότι έπρεπε να κοροϊδεύει τους άντρες... αυτό δε θα τόλμαγε κανένα αρσενικό να το ξεστομίσει... 

Έλα, μπορείς και καλύτερα... για να δούμε... μπορείς; 

psaromallis

# 15 στις 17/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από melina-22

ειμαι σε διλλημα!

γεια σας θα ηθελα να μοιραστω κατι που με βασανιζει ειμαι με ενα αγορι 6 χρονια κ τον αγαπαω ηταν η πρωτη μου σχεση απο τα 17 που τον γνωρισα κ μεχρι τοτε δεν ειχα εμπειριες στη ζωη μ αλλα νιωθω οτι θελω να κανω κ αλλα πραγματα να γνωρισω κ αλλα αγορια δεν ειναι οτι με καταπιεζει αντιθετα ειναι πολυ καλο παιδι κ οταν ειμαστε μαζι περναμε καλα κ εγω φυσικα αλλα με τρωει αυτο το πραγμα δεν ξερω τι να κανω πραγματικα,απ τη μια δε μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις  αυτον κ δεν ειναι απο θεμα ανασφαλειας δε φοβαμαι να μεινω μονη μ.ολες οι απαντησεις δεκτες.

...χρόνια μπροστά σου, μην αγχώνεσαι.

Καινούργια "βάρκα" είσαι και οι θάλασσες
    του έρωτα
    απέραντες, πιο πέρα κι απ'τον ορίζοντα...

Α! Κι από καπεταναίους, μιλιούνια!

Καλούς πλόες και καλά ταξίδια...

Paralia48

# 16 στις 18/6/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Μελίνα, άντρες υπάρχουν πολλοί, όποτε γυρέψεις και κουνήσεις το δαχτυλακι σου, θα βρεθεί κάποιος. Καλά παιδιά λίγα. Όμως δε θα αποφασίσει η Στατιστική για τη ζωή σου, αλλά εσύ!
 Τον αγαπάς; Κράτα τον! Τον βαρέθηκες; Άστον!. Το ότι δε γνώρισες άλλον, δεν είναι λόγος να χωρίσεις. Μπορεί να ανήκεις στις τυχερές που δε θα γευτούν χωρισμούς και πίκρες στον έρωτα. Να χαίρεσαι!
Αν όμως τον βαρέθηκες, μην τον κρατάς μόνο από συνήθεια.
Αποφάσισε και μην πιέσεις τα αισθήματά σου.

Αρέσει στο μέλος melina-22

melina-22

# 17 στις 18/6/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση

οχι φυσικα αλλα μονο κ μονο επειδη μου αρεσουν αλλα αγορια αισθανομαι ασχημα για αυτο κ το χειροτερο σκεφτομαι κατα βαθος οτι θα ηθελα να κανω κατι οχι (sex)το τονιζω απλα για τους λογους που αναφερω αρχικα.κι απο την αλλη πως γινεται αμα αγαπας καποιον να σκεφτεσαι ετσι για αλλους κ να σ περνανε αυτα τα πραγματα απο το μυαλο???

aladdin30

# 18 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Η αγαπη αυτη ειναι φιλικη. Η διαφορα φιλου και γκομενου ειναι το σεξ. Τα αλλα ειναι ιδια. Εχετε γινει αδελφακια και φιλαρακια.

Paralia48

# 19 στις 19/6/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Μου επιτρέπεις να σου κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση Όταν είστε οι δυο σας στις...τρυφεράδες σας, νοιώθεις κάτι πολύ δυνατό, ένα μούδιασμα στα γόνατα, ένα χτυποκάρδι τρελλό ή κάτι παρόμοιο,  Αν όχι , φοβάμαι ότι ο Αλλαντιν έχει δίκιο.
Πάντως κι εμένα μου αρέσουν οπικώς άντρες, π.χ. τώρα με το ποδόσφαιρο, είναι ένα χάρμα οφθαλμών, αλλά σε καμία περίπτωση ερωτικά, τα συζητάμε και με τον άντρα μου και καλαμπουρίζουμε!

melina-22

# 20 στις 20/6/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση

μετα απο 6 χρονια νομιζω οτι δεν ειναι κ πολυ εφικτο να νιωθεις αυτο το τρελο χτυποκαρδι που μ λες οχι μονο απο μενα αλλα κ απο αυτον.σιγουρα υπαρχουν στιγμες που τον κοιταω τον χαζευω νιωθω ελξη μεγαλη αλλα οπως ειπα ειναι  στιγμες κ πιστευω οτι ειναι φυσιολογικο αυτο.ειδικα σε μια μακροχρονια σχεση...κ σιγουρα δεν θα καθομουν σε μια σχεση οπου το αλλο ατομο το βλεπω φιλικα κ μονο πιο το νοημα αλλωστε???δεν υπαρχει λογος τα εχω ξεκαθαρα αυτα τα πραγματα μεσα μου.αν σε ρωτουσα εγω εσυ πως νιωθεις με τον αντρα ς ???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε