Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θεσσαλονίκη - Μοναξιά - Ιδέα

Σελίδα : 1

Pixsel

# 1 στις 16/6/2014
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Θεσσαλονίκη - Μοναξιά - Ιδέα

Καλησπέρα σε όλους,

Αρχικά θα ήθελα να σας πω κάποια πράγματα για εμένα και έπειτα να προχωρήσω σε μια ιδέα την οποία θέλω να αναπτύξω και θα ήθελα να μου πείτε να συμφωνείτε ή όχι.Λοιπόν όλα άρχισαν βασικά πέρσι, είχα λοιπόν πολλούς φίλους και έναν κολλητό στην ζωή του μπήκε ενα κορίτσι το οποίο δεν τον ήθελε και εγω για εναν περίεργο λόγο κόλλησα μαζί της και για να μην σας κουράζω της είπα οτι μου αρέσει αλλα είχε είδη ένα άλλο αγόρι. - Που κολάει αυτό ρε αδερφέ; Να που κολλάει ετσι ώστε εγω μαζι με την γενική παρεα να μην περνούσαμε καλά διότι ήταν παντα θλιμένος και οταν βγαίναμε μιλουσε συνέχεια για τους άλλους φιλους ( ηθελε να δήξει οτι εχει και καλά φίλους) όμως οταν βγαίνεις δεν μιλας για της άλλες παρέες τι κάνετε αλλά ζεις την στιγμή. Ετσι ώστε εφευγε στην μεση της εξόδου κλπ κλπ. Φέτος ήμαστε καπως σαν άγνωστοι, η παρέα φετος διαλύθηκε και έτσι τον τελευταίο καιρο πράγματα που θελω να κάνω δεν μπορώ να τα κάνω, ουτε καν να βγω εξω διότι αυτοι οι φίλοι είναι τύπου Σπιτι - PC - Σπίτι - PC και νιώθω μόνος. Ετσι φέτος για πρώτη φορα πήγα σινεμά μονος διότι δεν ήθελα να δω την ταινία εναν ο οποίος σε κανει παρέα γιατι δεν έχιε να βγεί οπως ενας συγκεκριμένος φίλος μου. Πήγαίνω βόλτες μόνος για κανενα περπάτημα και μου έρχονται σκέψης γενικά απο την ζωή μου, για κανενα καφέ και για ταινία ετσι ώστε εψαξα τι να κάνω, βρήκα το θεμα σε αυτο το φόρουμ το οποιο ενα παιδί είχε μια παρόμοια περίπτωση η μοναξιά και έτσι πήρα θάρρος να αναπτύξω μαι ιδεά.

Η ιδέαΌλοι μας μικροι και μεγάλοι νιώθουμε και ήμαστε σαν εξερευνητές (εχω δει πολλούς οι οποίοι βγάζουν και φωτογραφίες απο μέρει) έτσι λοιπόν σκέφτηκα την ιδέα της αξιοποίησης χρόνου. Μια ομάδα απο Λύκους (οχι απαραίτητα μοναχικούς, βασικά κανεις δεν είναι μοναχός σε αυτη την ζωή οσο και αν το θέλει) οι οποίοι θα έχουν κάποιες αποστολές θα ήθελα να σας δώσω ενα πρότυπο ιδέα που είχα:Αποστολή Α: Κάτω απο τα κάστρα της θεσσαλονίκης ( και βαζω εναν χαρτη με κόκκινο κύκλο στο σημείο ) υπάρχουν χαρτάκια τα οποία θα σας οδηγήσουν σε κάποια μέρη πάρτε ενα απο αυτά και βρείτε το επόμενο χαρτάκι και θα πρέπει  να βρείτε ενα στοιχείο απο κάθε μέρος. Ετσι ώστε κανεις την βόλτα σου, βγάζεις την φωτογραφία σου και νιώθεις σαν πράκτορας ας πούμε κανοντας και αυτές τις αποστολές. Πως θα ξεχωρίζουν τα μέλη θα φοράνε  π.χ ενα φουλάρι. (2 ευρώ κανει αδέρφια και αδερφές) Με κανόνες ως εξης

1) ΠΡΕΠΕΙ να χαιρετίσουμε τα άλλα μέλη ( ενα γεια είναι καλο αλλά αν θέλετε μπορείτε να γνωριστείτε, δεν χάνεις και κάτι)

2) Όλα τα μέλη είναι ίσα

3) Αν λείπουν στοιχεία μου λέτε και εγω μπορώ να τα αντικαταστήσω. 

Όλα αυτα είναι μια μικρή ιδέα. και λεω στην θεσσαλονίκη διότι αυτη την στιγμή δεν μπορω να είμαι σε ολη την ελλάδα ( θα κανω κλωνοποίηση ;Ρ) 

Εκτός αμα θέλουν και άλλοι να μπουν σαν αρχηγοί απο άλλες πόλεις, χωρια νησια κλπ κλπ.

Όμως πείτε μου αν συμφωνείτε, αλλά προσοχή μην το κρίνεται κάτι ασυνήθιστο ή γελοίο δεν είναι αναγκη να αναπτύξετε την ιδεολογία του τάχα ώριμου ή το τι θα πει η κοινωνία.

VLEMMA

# 2 στις 17/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

αγορινα μου
για ψαξου λιγο εδω

θα συναντησεις παιδια της ηλικιας σου
με πολλες-πολλες ιδεες
και διαθεση να τις πραγματοποιησουν

http://www.elix.org.gr/index.php/el/

http://www.elix.org.gr/index.php/el/

Pixsel

# 3 στις 20/6/2014
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3

χμμ το είδα και το βρίσκω εξαιρετική ιδέα ευχαριστώ  

blue_wave

# 4 στις 16/7/2014
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

Πρόσκοπος???

Τέτοια παιχνίδια παίζουμε οι πρόσκοποι και με τα παιδιά, αλλά και μεταξύ μας. Μήπως είσαι πρόσκοπος και έτσι την εμπνεύστηκες την ιδέα? Αν όχι, εντάξου... Τέτοιους ανθρώπους θέλουμε, με φαντασία, κέφι, διάθεση για δημιουργικό παιχνίδι κ.λπ. Στη Θεσσαλονίκη έχει πολλά συστήματα για να ενταχθείς και ειδικότητες, π.χ. ναυτοπρόσκοποι, αεροπρόσκοποι, δασοπρόσκοποι... 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost