Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αναμεσα σε δυο γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Oroinos1

# 1 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Ν. Αρτας / Αγναντα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 59
'Aρεσαν+: 0%

Αναμεσα σε δυο γυναίκες

Γεια σας..  Θα ήθελα την βοήθεια σας!!  Τώρα 2 βδομάδες είμαι σε μια σχέση  με μια πάρα πολύ καλή κοπέλα και όλα κυλούσαν  ομαλά !Με φώναξαν όμως σε μια δουλειά για να αντικαταστισω κάποιον για κάποιες μέρες μόνο και εκεί έπαθα την πλάκα της ζωής μου, δούλευε εκεί μαζί με μας ότι ποιο όμορφο έχω δει ως τώρα ...μόλις την αντίκρισα  άκουσα χίλια καμπανάκια, ήθελα όμως να το αποτρέψω όλο αυτό γιατί όπως προ είπα  ρίχνουν σε σχέση  .Συνεχώς εκανε κινησεις να την προσεξω, αρχισαμε να μιλάμε..μιλουσαμ συνεχεια απο social media  και τηλ αλλα μια εδειχνε οτι με ηθελε μια οχι..μου ειπε οτι ειχε μια πακροχρονια σχεσει και πλυγωθηκε, της ειπα τι ενιωσα γιαυτην και μου πε οτι κατι εχει νιώσει και για μενα... Χωρισα την κοπελα μου αλλα οταν το εμαθε η αλλη δεν ενθουσιαστηκε τσακωθήκαμε μου ειπε οτι φοβάται να εμπιστευτεί καποιον άνδρα και απο χεραιτιστικαμε. Νιωθω οτι επαιζε μαζι μου... Εσεις τι λέτε?

KLELIA22

# 2 στις 19/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ποιες δυο γυναικες?

αφου τη μια την ετζασες... και η αλλη σ'αφησε μπουκαλα...

μονος ..εσυ κι ο πονος ... εμεινες!

περαστικα!

μην το παιρνεις και κατακαρδα...δεν ηταν κι οερωτας της ζωης σου... ουτε η μια ουτε η αλλη..διοτι.. ουτε με την πρωην ζοριστηκες να το ληξεις...ουτε το κοριτσι"εξωφυλλο"... σε εκανε να χασεις τα λογικα σου και να τη βουτηξεις...

εσυ να πας στο Λαγονησι. 

achinos

# 3 στις 19/6/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Ποιες δύο;

Όνειρο ήταν κ πάει...

-Ariadni-

# 4 στις 19/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οποιος παει για τα πολλα ,χανει και τα λιγα...αναξιοπιστος τελειως!!Μεινε λιγο καιρο μονος σου να συνελθεις απο το σοκ..και μετα ξαναπροσπαθησε...και την αλλη φορα εκεινα τα κουδουνακια-καμπανακια να τα ελεγχεις φιλε μου...

morgoth

# 5 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

καλα εκανες και χωρισες. το καμπανακι οτι δε τραβαγε η σχεση σου ηταν η καινουργια.

τωρα τιποτα. χαλαρα. μη πιεζεις καταστασεις. αμα σε γουσταρει θα πεσει απο μονη της. χωρις πιεση χωρις τιποτα.

Αρέσει στα μέλη lovable1, anemona_62

Oroinos1

# 6 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Ν. Αρτας / Αγναντα
Οταν της ειπα οτι δεν μαρεσει αυτο που γίνεται αλλα δεν μπορω και να σταματησω να μιλαω μαζι και να κοροιδευω την αλλη... Ξέρετε τι ειπε οτι θα κανω την χαζομαρα της ζωη μου γτ δεν ηταν σίγουρο με εμενα και αυτην.. Αλλα απο την αλλη μου ελεγε οτι με σκεφτόταν συνέχεια κτλπ

-Ariadni-

# 7 στις 19/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το προβλημα σου που ειναι βρε ορεινε ,δεν εχω καταλαβει;;;Την μια την χωρισες τοσο απλα που σημαινει οτι δεν αισθανοσουν και κανενα ερωτα τρελο...η αλλη παλι δεν σου υποσχεθηκε και τιποτα..μαλλον ''τσαλιμακια'' εκανε κι εσυ τσιμπησες...τι θελεις τωρα δεν εχω καταλαβει;;; να αναλυσεις τις πταιει;;Ο εαυτος σου και μονον αυτος ειναι υπευθυνος για τις επιλογες σου...λοιπον,καθησε ομορφα και ωραια και κανε την αυτοκριτικη σου και μετα δειλα δειλα με βημα αργο,προχωρησε παρακατω την ζωη σου...αντε αγορι μου...καλε ποτε προλαβες και χηρεψες μια απορια την εχω...

μια απορια την εχω...

carterjames

# 8 στις 19/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φιλε μου οτι κ αν εγινε,προφανώς κ η 2ρη (που σε εκανε να βλέπεις άσπρες,κόκκινες κ κίτρινες    πεταλούδες...)έπαιξε μαζι σου.Το έκανε για καθαρά εγωιστικούς λόγους.Μην το ψάχνεις αλλα αν θες το συζητάμε.

Τουλάχιστον (παρολο που εισαι αρκετά νέος) ειχες την εντιμότητα να αναγνωρίσεις οτι η σχέση που ειχες δεν σε κάλυπτε,στην ουσια δλδ δεν υπήρχε λογος να είσαι με την κοπέλα που ήσουν κ έκανες το σωστό.Χώρισες κ διεκδίκησες αυτην που πραγματικά ήθελες (ή πίστευες οτι θες)
Το οτι η εν λογω κοπέλα (αυτη με τις πεταλούδες) δεν ανταποκριθηκε ειναι άλλη κουβέντα.Και μην ακους οσους σε κριτικάρουν γι αυτο που έκανες.Οι περισσότεροι/ες στην θέση σου κρατάνε την νυν καβατζα σε περίπτωση που η "υποψήφια" τους ριξει άκυρο.Εσύ δεν το έκανες κ σε τιμά αυτό.
Γνωμη μου ειναι οτι απο δω κ εμπρος κοιτα να εισαι περισσότερο εκλεκτικός,λιγότερο αφελής κ εξίσου   ειλικρινής (με τον εαυτό σου πάνω απο όλα κ με τους γύρω σου φυσικά) απο οτι εισαι σήμερα.

morgoth

# 9 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

φιλε δε μπορουμε να ξερουμε τι εχει η γκομενα στο μυαλο της. οποτε παιρνουμε ως δεδομενο αυτο που σου λεει. οτι σε ψιλογουσταρει. ειναι μια καλη αρχη. εχει νωπο ενα χωρισμο απο προηγουμενη σχεση, σε σκεφτεται, λογικο ειναι να μη θελει και νταραβερι κατευθειαν.
τι θα κανεις εσυ ειναι αλλο θεμα. μπορεις να σαι χαλαρος και διακριτικος, κερδιζοντας τη στη πορεια, μπορεις να μην ασχοληθεις αλλο. σιγουρα παντως ενιωσε πιεση που της ειπες οτι θα χωρισεις για παρτη της...

γνωστος μου ασχολιοταν με μια παρομοια περιπτωση κανα 6μηνο. τωρα ειναι μαζι και μενουν και μαζι.
εγω δε θα ασχολιομουν πανω απο 3 ραντεβου. ειναι αναλογα τι αντεχεις.

Αρέσει στο μέλος anemona_62

flat_line

# 10 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Τώρα που εισαι μόνος είναι ευκαιρία να γραφτείς σε κάποιο σχολείο δεύτερης ευκαιρίας.

Εξήγησε μου όμως, με την πρώτη κοπέλα που όπως έγραψες είναι και πολύ καλό άτομο, γιατί έκανες σχέση?

-Ariadni-

# 11 στις 19/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από flat_line

Τώρα που εισαι μόνος είναι ευκαιρία να γραφτείς σε κάποιο σχολείο δεύτερης ευκαιρίας.

MiltosRNLI1930

# 12 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

Ρε συ Τιγρη δεν σε επιασα ?Σε δυο βδομαδες απολυεις την σεμνη κοπελιτσα που σταθηκε διπλα σου με στοργη και την τριτη κατα σειρα του μηνος εβδομαδα τα "ριχνεις " στο "μοδελο" καθως εισαι επανω στη σκαλα και περνας τα καλωδια στους πινακες υψηλης τασεως με κινδυνο να κεραυνοβοληθεις απο το ρευμα αλλα εσυ κεραυνολεισαι απο το "μοδελο' και την τεταρτη κατα σειρα του μηνος εβδομαδα μενεις μονος !

Τελικα τι συμβαινει με σενα ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Oroinos1

Αναμεσα σε δυο γυναίκες

Γεια σας..  Θα ήθελα την βοήθεια σας!!  Τώρα 2 βδομάδες είμαι σε μια σχέση  με μια πάρα πολύ καλή κοπέλα και όλα κυλούσαν  ομαλά !Με φώναξαν όμως σε μια δουλειά για να αντικαταστισω κάποιον για κάποιες μέρες μόνο και εκεί έπαθα την πλάκα της ζωής μου, δούλευε εκεί μαζί με μας ότι ποιο όμορφο έχω δει ως τώρα ...μόλις την αντίκρισα  άκουσα χίλια καμπανάκια, ήθελα όμως να το αποτρέψω όλο αυτό γιατί όπως προ είπα  ρίχνουν σε σχέση  .Συνεχώς εκανε κινησεις να την προσεξω, αρχισαμε να μιλάμε..μιλουσαμ συνεχεια απο social media  και τηλ αλλα μια εδειχνε οτι με ηθελε μια οχι..μου ειπε οτι ειχε μια πακροχρονια σχεσει και πλυγωθηκε, της ειπα τι ενιωσα γιαυτην και μου πε οτι κατι εχει νιώσει και για μενα... Χωρισα την κοπελα μου αλλα οταν το εμαθε η αλλη δεν ενθουσιαστηκε τσακωθήκαμε μου ειπε οτι φοβάται να εμπιστευτεί καποιον άνδρα και απο χεραιτιστικαμε. Νιωθω οτι επαιζε μαζι μου... Εσεις τι λέτε?

Αρέσει στο μέλος konpolissoso

Oroinos1

# 13 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Ν. Αρτας / Αγναντα
Ελιωσα με το σχόλιο του Μιλτου.. Καπως ετσι εγιναν τα πραματα..το αποδω και περα σκέφτομαι .. Ν μην ξανα ασχολιθω? αν τυχη να δουλεψουμε μαζι εγω μονο τυπικά της δουλειάς? Τι?

morgoth

# 14 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

φιλικα ρε οριονα. επειδη εφαγες χυλοπιτα θα κοψεις και τη καλημερα?

Αρέσει στο μέλος lovable1

Paralia48

# 15 στις 19/6/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Εγώ παντως βρίσκω τη συμπεριφορά σου λεβέντικη ! Έχεις κότσια! Όταν άκουσες τα καμπανάκια αποφάσισες να παίξεις με την καμπανοκρούσα  και δε θέλησες να παίζεις σε διπλό ταμπλώ!! Μπράβο σου! Λίγοι θα το έκαναν αυτό! Οι πιο πολλοί θα έδεναν το γάιδαρο πρώτα και μετά θα χώριζαν.
Τώρα βέβαια έμεινες χωρίς γυναίκα αλλά έτσι είναι ο έρωτας! Έπαιξες τίμια και έχασες!
Ας μην απογοητευόμαστε. Αν σ΄ενδιαφέρει ακόμη, άσε λίγο καιρό να περάσει και όταν την ανταμώσεις ... τυχαία, βλέπω είσαι από επαρχία, κάπου θα βρεθείτε, και δοθεί η ευκαιρία ,εκμεταλλεύσου το τίμιο παιχνίδι που έπαιξες.  Μπορείς ας πούμε να της πεις, ότι είχες πια μόνο γιαυτή ενδιαφέρον και δεν σ΄αρέσει να υποκρίνεσαι, ή τέτοιες παρόμοιες ιστορίες που λένε οι άντρες και μας τουμπαίρνουν!

Αρέσει στο μέλος anemona_62

Paralia48

# 16 στις 19/6/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Μέχρι να γράψω την απάντησή μου είχες βρει κιόλας λύση!! Είσαι αστέρι !!

Oroinos1

# 17 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Ν. Αρτας / Αγναντα
Παιδια εγω και σε αυτη ειπα απο την αρχη οτι ειμαι σχεσει μηπως ξενερωνε και τελείωνε το πραμα απο το 1'' . Δεν το εκανε συνέχιζε να μου στέλνει και αρχιζα να της δειχνω πως την βλεπω αλλα δεν μου εκοβε τον αερα! Της ελεγα πως εχω ενοχες γιαυτο που γινόταν αλλα μου ελεγε δεν κανουμε τιποτα μιλαμε. Της το ειπα που ειπατε παραπανω αλλα δεν την συγκίνησε

KLELIA22

# 18 στις 19/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...   χμμμ ... δεν ειναι χυλοπιτα...

απλα.. εσυ μπηκες φορτσατος... και την μπλοκαρες...

θα ξαναρθει... ειναι βαρια η καλογερικη...

MiltosRNLI1930

# 19 στις 19/6/2014
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.430

https://www.youtube.com/watch?v=bcIrTcBIa-s

Πιασε τωρα κι'ενα επικαιρο τραγουδι αφου σε συμπαθησαν τα κοριτσια του Φορουμ
Αρέσει στο μέλος konpolissoso

Oroinos1