Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αντισυλληπτικά

Σελίδα : 1

isavella_

# 1 στις 25/6/2014
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 56
'Aρεσαν+: 0%

Αντισυλληπτικά

Κανονικά παίρνουμε ένα κύκλο από 21 χάπια, διακόπτουμε για 7 και συνεχίζουμε καινούριο κύκλο. Η απορία μου είναι αν τα διακόψουμε μόνο για 3 μέρες θα υπάρξει πρόβλημα;

aladdin30

# 2 στις 25/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Γιατι να τα διακοψεις?

sugarbaby42

# 3 στις 26/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μηπως να αποτανθεις σε ενα γυναικολογο που ειναι και ο πλεον αρμοδιος???

ROCK-54

# 4 στις 26/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μην το κανεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από isavella_

Αντισυλληπτικά

Κανονικά παίρνουμε ένα κύκλο από 21 χάπια, διακόπτουμε για 7 και συνεχίζουμε καινούριο κύκλο. Η απορία μου είναι αν τα διακόψουμε μόνο για 3 μέρες θα υπάρξει πρόβλημα;

ειναι βεβαιο πως θα απορυθμισεις τον κυκλο σου.Για περισσοτερες λεπτομερειες να αποτανθεις στον γυναικολογο σου

lovable1

# 5 στις 26/6/2014
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Πριν μιλήσεις να σκέφτεσαι τι λες!!! 

Στα αντισυλληπτικά δεν βάζεις δικούς σου κανόνες!!! Αλλιώς δεν θα είχε χαρτάκι με οδηγίες ούτε 21 χάπια για τις μέρες που ακριβώς χρειάζεσαι!!!

Όταν σου δίνει ο γιατρός αντιβίωση και σου λέει 1 χάπι κάθε 12 ώρες εσύ τι του λες;;; " Όχι εγώ θα παίρνω 1 χάπι κάθε 2 μέρες γιατί έτσι μου γουστάρει";;;

Ο κύκλος της περιόδου όταν παίρνεις αντισυλληπτικά έχει συγκεκριμένες μέρες για να υπάρχει μια φυσική ροή όπως υπάρχει όταν δεν τα παίρνεις. Αλλιώς θα έχεις προβλήματα στον κύκλο σου και στις ορμόνες σου εκεί που τα αντισυλληπτικά δίνουν μια σταθερότητα.

Αν θέλεις να κάνεις του κεφαλιού σου μην τα παίρνεις καθόλου!

Μα απορώ πως σκέφτεστε ώρες-ώρες!!! 

-Ariadni-

# 6 στις 26/6/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από isavella_

Αντισυλληπτικά

Σε 9 μηνες ελα να μας πεις αν εκανε αγορι ή κοριτσι!!!Μπα...τωρα με το υπερηχο το βλεπεις στο τριμηνο...αντε βρε...να σου ζησει!!!

Paralia48

# 7 στις 26/6/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Πέρα από τους ενδεχόμενους κινδύνους που μπρεί να προκύψουν, που όπως λένε τα παιδιά εδώ, θα στους πει ο γυναικολόγος σου, το σίγουρο είναι ότι δε θα σου έρθει η περίοδος ή αν προλάβει στις 3 μέρες να σου έρθει, θα σου κοπεί με τα χάπια.

isavella_

# 8 στις 26/6/2014
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 56

Δεν το ρωτάω από πλευρά αντισύλληψης και δεν τα παίρνω έτσι και αλλιώς για αυτό το λόγο.

Ρωτούσα ναι για το ενδεχόμενο που δεν προλλάβει να έρθει περίοδος αν διαταράσσεται ο κυκλός ή θα δημιουργηθεί κάποιο άλλο προβλημα. ΌπΩς και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

achinos

# 9 στις 26/6/2014
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από aladdin30

Γιατι να τα διακοψεις?

Αλαντιν...το "μη μου τους κύκλους τάραττε" κεφάλαιο δεν το κάνατε ακόμα;

aladdin30

# 10 στις 26/6/2014
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292

Υπομονη αχινε και απο αυριο τελος ο Αλαντιν...!

Catnip

# 11 στις 26/6/2014
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Μπορείς να διακόψεις για λιγότερες από 7 ημέρες, αλλά ποτέ περισσότερο ( γιατί τότε δεν θα έχεις αντισυλληψη) Αν διακόψεις για 3 ημέρες πιθανότατα δεν θα σου ερθει περίοδος. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να διακόψεις καθόλου. (αν σου ερθει την 3η ημέρα όμως και εσυ πάρεις την 4η χάπι δεν έχεις πρόβλημα,)Και φυσικά θα αλλάξει ο κύκλος σου έτσι... οι κολυμβήτριες και άλλες αθλήτριες το κάνουν για να αλλάξουν το κυκλο και να μην έχουν περίοδο στους αγώνες τους. Τα αντισυλληπτικά σου έχουν ολόκληρο βιβλιαράκι μαζι που λεει τι μπορείς να κάνεις και τι όχι... δεν το έχεις διαβάσει ποτέ?

Να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου για να σου λύσει τις απορίες
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε