Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αποτρίχωση

Επιλέξτε σελίδα: (1-17)
Σελίδες Αρχική«891011121314151617

isixos_geroulis

# 321 στις 29/7/2014
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996
'Aρεσαν+: 0%

Τι να πω...

...25 Σεπτεμβρη...δεν ειχε τετοια...

Εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι πως παιρνει ολη τη δοξα η Σαμπατικη...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

Climentini

# 322 στις 29/7/2014
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πφ...

Τη Σαμπατική τη λέμε
...  Μηνπατεκεί

Silvi3

# 323 στις 17/8/2014
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Υδρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11

Λοιπον...

ΠΟΤΕ!!! ξυραφακι μετά η περιοχη εκει θα ειναι γιαλοχαρτο χαχαχα το ξερω απο μια φιλη...
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 324 στις 17/8/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Παράθεση:
Σχόλιο # 311 από Climentini

Σας φύλαξα το καλύτερο για το τέλος...

Ντιζάιν αιδοίου: υπάρχει -και γίνεται δημοφιλές

Τα 18χρονα κορίτσια είναι πια οι καλύτερες πελάτισσες της αιδοιοπλαστικής

Σύμφωνα με τα στοιχεία που έδωσε στη δημοσιότητα μια από τις κορυφαίες κλινικές της Βρετανίας οι γυναίκες όχι απλά έχουν εξοικειωθεί με τις πλαστικές επεμβάσεις, αλλά τις πραγματοποιούν σε όλο και μικρότερη ηλικία. Μια από τις πλέον δημοφιλείς επεμβάσεις στην κλινική Transform Cosmetic Surgery στην Βρετανία είναι η αιδοιοπλαστική. Η έρευνα που διεξήχθη κατά τη διάρκεια των τεσσάρων τελευταίων ετών έδειξε ότι οι γυναίκες μεταξύ των ηλικιών 18 και 24 πραγματοποιούν τη χειρουργική επέμβαση μείωσης χειλέων αιδοίου περισσότερο από κάθε άλλη ηλικιακή ομάδα. Η επέμβαση είναι γνωστή σαν 'Designer vagina' και θεωρείται η νέα μόδα στον τομέα της πλαστικής χειρουργικής.

Η κλινική πραγματοποιεί ετησίως πάνω από 1000 τέτοιες επεμβάσεις και η ζήτηση αυξάνεται συνεχώς. Όπως λένε οι γιατροί τα περισσότερα αιτήματα είναι υπερβολικά και δεν υπάρχει σημαντικό πρόβλημα. Μια από τις πιθανές αιτίες που έχει κάνει τις νεαρές γυναίκες να έχουν σχηματίσει συγκεκριμένα πρότυπα είναι σίγουρα η επαφή με την πορνογραφία. Οι γιατροί πάντα εξηγούν πως οι εικόνες αυτές δεν είναι ρεαλιστικές αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να αλλάξεις γνώμη σε μια νεαρή κοπέλα. Ο Dr. Norman Rowe που διατηρεί κλινική στο Μανχάταν αναφέρει πως τα κορίτσια ζητάνε να αφαιρεθούν σχεδόν όλα τα χείλη του αιδοίου και πως συχνά καταφτάνουν στο ιατρείο με περιοδικά Playboy σαν παράδειγμα.

Εκτός από τα νεαρά κορίτσια πολλές είναι και οι γυναίκες ηλικίας άνω των 40 και 50 ετών που θεωρούν την επέμβαση αναπόσπαστο μέρος της αντιγηραντικής κοσμετολογίας. Μια ακόμη παράμετρος που σύμφωνα με τους γιατρούς παίζει ρόλο στην αναπάντεχη δημοφιλία τέτοιων επεμβάσεων είναι η μόδα. Οι γυναίκες έχουν αρχίσει να φοράνε κολάν και τα περιβόητα yoga pants όλο και πιο συχνά σε γυμναστήρια, αλλά και στις καθημερινές τους δραστηριότητες. Το ύφασμα και η εφαρμογή τέτοιων ρούχων αποκαλύπτει πολύ περισσότερα για την ανατομία μιας γυναίκας και αρκετές είναι εκείνες που ανησυχούν για το πως δείχνει το επίμαχο σημείο.

Η Sarah Creighton, σύμβουλος γυναικολόγος στο University College Hospital, δήλωσε: " Η χειρουργική επέμβαση μείωσης χειλέων θα πρέπει να αξιολογηθεί πιο αυστηρά στο μέλλον. Νομίζω θα πρέπει να επικεντρωθούμε στο πώς μια γυναίκα οδηγείται με τόση ευκολία στη θυσία σεξουαλικά ευαίσθητου ιστού που συμβάλλει στην ερωτική εμπειρία για χάρη των νέων προτύπων ομορφιάς. Νομίζω πως θα πρέπει να υπάρχει καλύτερη και πιο προσωπική παροχή συμβουλευτικής στα νεαρά κορίτσια."

Πηγή: www.lifo.gr

Πηγή: www.lifo.gr

Τέλειο το άρθρο σου Κλιμεντίνη!

'Εχω διαβάσει κι εγώ παρόμοια και καράφλιασα! Απίστευτο! Ολόκληρη εγχείρηση  ( πόνος, νάρκωση, αίμα, κίνδυνοι, έξοδα κ.λ.π.) για κάτι που δεν φαίνεται, που το βλέπει συγκεκριμένο πολύ δικό σου άτομο και δε θα σε κρίνει απ΄αυτό! ( κάποτε μας πείραζε η παρθενοραφή)! Γιατί, για να μοιάζει η κοπέλα με τις πορνοστάρ!!

Και το κυριότερο. Αυτά τα χείλη έχουν αισθητήρια νεύρα. Αφαιρώντας τα, χάνεις ένα μέρος από την ερωτική απόλαυση, διότι νοιώθεις λιγότερα!!

Σε κράτη της Αφρικής γίνεται κλειτοριδεκτομή για θρησκευτικούς και παραδοσιακούς λόγους και υπάρχει από τα ευρωπαικά κράτη μεγάλη καμπάνια να σταματήσει αυτή η κατακρεουργία των κοριτσιών . Και πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου!. Λοιπόν όταν το ...κόβουν οι Αφρικάνες είναι κάτι κακό και όταν το κόβουμε εμείς οι Ευρωπαίες είναι κάτι μοντέρνο! Τα δικά μας σύκα των αλλονών καρύδια!! Θα μου πεις κόβουμε κάτι άλλο, ναι αλλά πολύ σχετικό και πολύ κοντινό.

Επίσης σε άρθρο περί της κλειτοριδεκτομής διάβαζα για επακόλουθους κινδύνους ανάμεσα στους οποίους ήταν κίνδυνοι σε επιπλοκών σε μελλοντικό τοκετό. Αφαιρώντας μαλακούς ιστούς του σώματος δυσκολεύται η διαστολή κατά τον τοκετό και υπάρχει κίνδυνος για το μωρό και μεγάλων αιμορραγιών για τη μητέρα.

Πράγματι οι χειρούργοι ανά τον κόσμο κοιτούν το συμφέρον τους και δεν ελέγχουν ίσως τα επακόλουθα της κάθε επέμβασης. Καλά τα έλεγε η κυρία Σάρα που αναφέρεις.

Κι έπειτα μιλάμε για σεξουαλική επανάσταση! Εδώ κατακρεουργούμε το πιο ευαίσθητο σημείο και χάνουμε ένα μεγάλο μέρος της γυναικείας ευχαρίστησης προκειμένου να βλέπει και να ευχαριστιέται ο κύριος ένα νινί όπως του το παρουσιάζουν στα πορνοφιλμ!!

kostas8602

# 325 στις 21/8/2014
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Απαντήσεις: 4

όπως και ναναι τριχωτί ή ατριχο πάντα είναι η πηγή της Ζωής.

όπως και ναναι τριχωτί ή ατριχο πάντα είναι η πηγή της Ζωής...

Leigh-Cheri

# 326 στις 21/8/2014
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.052

Παράθεση:
Σχόλιο # 323 από Silvi3

μετά η περιοχη εκει θα ειναι γιαλοχαρτο χαχαχα το ξερω απο μια φιλη...

Πόσο πίσω ήμουν στα 19 μου τελικά...

Τότε, το μόνο που έδειχνα στη φίλη μου, ήταν τα καινούργια ρούχα που αγόραζα

Paralia48

# 327 στις 21/8/2014
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.777

Επειδή τέλως πάντων το ξεκίνησα και... ελαφρώς προσπάθησα να πειραματιστώ, σας λέω τα αποτελέσματα του (επιστημονικού) πειράματος.
Αφήνω θέματα ομορφιάς που είναι υποκειμενικά και υγείας που είναι διαφορετικές οι απόψεις. Πάμε σ΄αυτό που μας ενδιαφέρει, δηλ. αν υπάρχει διαφορά στην ...ευχαρίστηση. Το δικό μου πείραμα έδειξε ότι το αποτέλεσμα των αποτριχωμένων περιοχών ήταν να έχουν την αίσθηση του κνησμού. (έβαλα μια κρεμούλα μετά αλλά λίγο κράτησε η ανακούφιση).
Για τον άντρα ο στοματικός ήταν περιφεριακά καλύτερος, επικεντρωμένα το ίδιο. Για τη γυναίκα αυτός ο κνησμός ρε παιδιά πολύ άτιμος! Ξέρεις πόσο εκνευριστικό είναι, που έλεγε και το παληκάρι στη σελ 1, να είσαι σε στιγμές πάθους και να πρέπει να ξύνεσαι!  Η μόνη λύση είναι να αφήσει ο άλλος γένια και να βοηθάει λίγο στο ξύσιμο.  ΄οσον αφορά το καθαυτό...εξ  ουδεμία διαφορά.
Τώρα που σας έλυσα τις απορίες της επιστημονικής μελέτης, ας πούμε τίποτα πιο σοβαρό γιατί ο φλατ θα μας δείρει! Είμαστε πολύ πεζές!
Διαβάστε τα ποστ 311 και 324  . Είναι πολύ ενδιαφέροντα.

-elena

# 328 στις 22/8/2014
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ερυθραία
Απαντήσεις: 12

Παράθεση:
Σχόλιο # 327 από Paralia48

Επειδή τέλως πάντων το ξεκίνησα και... ελαφρώς προσπάθησα να πειραματιστώ, σας λέω τα αποτελέσματα του (επιστημονικού) πειράματος.

Για τον άντρα ο στοματικός ήταν περιφεριακά καλύτερος, επικεντρωμένα το ίδιο. Για τη γυναίκα αυτός ο κνησμός ρε παιδιά πολύ άτιμος! Ξέρεις πόσο εκνευριστικό είναι, που έλεγε και το παληκάρι στη σελ 1, να είσαι σε στιγμές πάθους και να πρέπει να ξύνεσαι!  Η μόνη λύση είναι να αφήσει ο άλλος γένια και να βοηθάει λίγο στο ξύσιμο.  ΄οσον αφορά το καθαυτό...εξ  ουδεμία διαφορά.

χαχαχαχαχαχααχχααα...παιζει!!!

δεν μπορω να διαβασω ολο το κατεβατο, αλλα άλλη αισθηση !!!

υπαρχουν τροποι να ειναι βελουδο απο την πρωτη φορα...

οταν θα το κανεις στανταρ...τοτε θα στο ομολογησει ο συντροφος σου, οτι ποοολυ του αρεσει ετσι!

Επιλέξτε σελίδα: (1-17)
Σελίδες Αρχική«891011121314151617
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost